eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

"Ne olacak bu yerel basının hali"

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2021222324 66>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
okyees Liste gör
Deneyimli Yazar

Oktay
Yer: ANKARA
Online Durum: Offline
  Alıntı okyees Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2011 saat 12:15
Alıntı yapılan İRRASYONEL

Fazla kuralcı olmayın.. 

Kartallar yüksek uçar, kanaryalar bu kez ötemediler gibi çok başlıklar  her zaman kullanılıyor.

O tür benzetme yada kural dışı kelimler le süsleme her yerde yapılıyor,gazeteler manşet,başlık için ilgi çeksin diye bunlar son moda yapılan işler.
Örnek İstanbul belediye de olimpiyat ES'intisi
Türkçeyle alakası olmayan yazılar.Fakat kuralcı olmalıyız Ben yıllar sonra ilk kez ESES'ler diyeni 2 inci lig A kategorisinde gözlüklü spikerden duydum hemem hemen her hafta ESES ler aşşagı ESES ler
yukarı niye tuhaf kullansın aslımız ESES ESES KİKİ KİKİ.Stadta da ESESLER geliyor,ESESLER
gol gol gibi tezahürat yapıyormuyuz.
Eğer Abi sen büyüksün benden önce duyduysan ben yer teşkil ettiğim ve zaman çaldığım için herkezden özür dilerim
benim sevdam siyah kırmızı
http://img517.imageshack.us/img517/6845/es1qq9.jpg
ever,everywhere biggest ESES
Yukarı
İRRASYONEL Liste gör
Deneyimli Yazar

Kamuran yalaz
Yer: Eskişehir
  Alıntı İRRASYONEL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2011 saat 12:19
Alıntı yapılan okyees

Alıntı yapılan İRRASYONEL

Fazla kuralcı olmayın.. 

Kartallar yüksek uçar, kanaryalar bu kez ötemediler gibi çok başlıklar  her zaman kullanılıyor.

o tür benzetme kural dışı her yerde yapılıyor,gazeteler manşet,başlık için ilgi çeksin diye son moda işler yapılıyor.
Örnek İstanbul belediye de olimpiyat ES'intisi
Türkçeyle alakası olmayan yazılar.Fakat kuralcı olmalıyız Ben yıllardır ESES'ler diyeni 2 inci lig A kategorisinde gözlüklü sikerden duydum hemem hemen her hafta ESES ler aşşagı ESES ler
yukarı niye tuhaf kullansın aslımız ESES ESES KİKİ KİKİ.Stadta da ESESLER geliyor,ESESLER
gol gol gibi tezahürat yapıyormuyuz.
Eğer Abi sen büyüksün benden önce duyduysan ben yer teşkil ettiğim ve zaman çaldığım için herkezden özür dilerim

Kuralcılarda böyle yaparsa...LOL

Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki ;
Aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok...!
Yukarı
okyees Liste gör
Deneyimli Yazar

Oktay
Yer: ANKARA
  Alıntı okyees Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2011 saat 12:34
cemaat baştan.. Maç için yola çıkıyorum Eskişehire geleceğim aceleden tam düzeltme yapmadan yollamışım.
Nİyet yolun yarısıdır Kamuran abi hata yapabiliriz,özür dilemesini biliriz.
Dedim ya en azından ESESler konusunda kuralcı olma niyeti içimizde.
ESES sevgisi de !
benim sevdam siyah kırmızı
http://img517.imageshack.us/img517/6845/es1qq9.jpg
ever,everywhere biggest ESES
Yukarı
İRRASYONEL Liste gör
Deneyimli Yazar

Kamuran yalaz
  Alıntı İRRASYONEL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2011 saat 14:33
Alıntı yapılan okyees

cemaat baştan.. Maç için yola çıkıyorum Eskişehire geleceğim aceleden tam düzeltme yapmadan yollamışım.
Nİyet yolun yarısıdır Kamuran abi hata yapabiliriz,özür dilemesini biliriz.
Dedim ya en azından ESESler konusunda kuralcı olma niyeti içimizde.
ESES sevgisi de !

takma kafana.......

senin yaptığın hata  gazeteciyim diye gezen bu avarellerin yanında hiç kalır.

Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki ;
Aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok...!
Yukarı
thefasfis Liste gör
Deneyimli Yazar

hasan h. harman
  Alıntı thefasfis Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Eki/2011 saat 10:15

aklıma gelmişken

sakarya gazetesinden engin bey birkaç zamandır, bizim bu foruma savaş açmışçasına yazılar yazıyor, onun gözüyle bakarsak haklı olduğu yanlar var. ( küfür hakaret vs) ama engin bey şapkasını önüne koyup bir düşünsünler burada yazılanların doğruluk payını
şöyle bir örnek vereyim yıllar öncesinde sakarya gazetesini aradım ve dedim ki ben sakarya gazetesini okumamın tek sebebi, eskişehir ile ilgili haber okumak için, siz gazete olarak bilmem hangi ülkenin haberini,  bilmem hangi şehrin haberini yazıyorsunuz, bunu yapmayın dediğimde, bana yok bilmem kimle görüşmeninz gerekiyor, bu konuyla ilgilenmiyoruz, gibi cevaplar verildi,
siz bu şehre ne kadar hakimsiniz önce bunu bir düşünün, sonra bizi gündeme alın, ama ben her zaman dediğim gibi eskişehir basını eskişehirde haber yapacak bir konu bulamıyor, oysa ki o kadar çok konu var ki!!!!!!
Siyah yıldızlı, Kırmızı şimşek
http://esesfasfis26.spaces.live.com/default.aspx

Yukarı
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
Yer: Turkey
  Alıntı BLoodY Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2011 saat 10:37
Alıntı yapılan thefasfis

aklıma gelmişken

sakarya gazetesinden engin bey birkaç zamandır, bizim bu foruma savaş açmışçasına yazılar yazıyor, onun gözüyle bakarsak haklı olduğu yanlar var. ( küfür hakaret vs)
Engin Bayrı'nın haklı olduğu konular var, biz hala eleştiri ile hakareti ayıramadık. burayı sinirini boşaltmak için hakaret edenlerden temizlemedikce bu forumun ne özelliği kalacak ne de dikkate alınırlığı. ayrıca bu başlıkta gerçekten hakaretler var ki, bunlar da forum moderasyonu olarak bizim gözümüzden kaçmış. Engin Bayrı az bile demiş bence.

(az önce sildiğim bir mesajda) "Engin Bayrı gitsin sumo güreşçisi olsun" diye yazan birinden nasıl aklı başında eleştiri beklersin ki, nasıl bir kalite beklersin, nasıl bir forum beklersin
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2011 saat 11:26
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
campari Liste gör
Yazar

Rüknettin Gülmez
Yer: odunpazarı
  Alıntı campari Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2011 saat 11:38
Alıntı yapılan BLoodY

Alıntı yapılan thefasfis

aklıma gelmişken

sakarya gazetesinden engin bey birkaç zamandır, bizim bu foruma savaş açmışçasına yazılar yazıyor, onun gözüyle bakarsak haklı olduğu yanlar var. ( küfür hakaret vs)
Engin Bayrı'nın haklı olduğu konular var, biz hala eleştiri ile hakareti ayıramadık. burayı sinirini boşaltmak için hakaret edenlerden temizlemedikce bu forumun ne özelliği kalacak ne de dikkate alınırlığı. ayrıca bu başlıkta gerçekten hakaretler var ki, bunlar da forum moderasyonu olarak bizim gözümüzden kaçmış. Engin Bayrı az bile demiş bence.

(az önce sildiğim bir mesajda) "Engin Bayrı gitsin sumo güreşçisi olsun" diye yazan birinden nasıl aklı başında eleştiri beklersin ki, nasıl bir kalite beklersin, nasıl bir forum beklersin

İlahi   Sayın BLoodY ( Mehmet Bey); sizlerin de bildiği gibi SUMO GÜREŞİ Japonya' nın yaklaşık 2000 yıllık  geleneksel ve dinsel bir spor dalıdır. Bu günde geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olan japonlar bu spor dalına büyük önem vermekteler. Ve SUMO Güreşçileri ülkenin en saygın sporcuları olarak görülmektedir..

Mesajı yazan arkadaş Engin Bayrı' ya belki de iltifat etmiş olamaz mı ? Olaya birde bu açıdan bakmak gerekir..

Üstelik pek  yanlış bir teşbih de sayılmaz hani....

KARGADAN BAŞKA KUŞ, ODUNPAZARI'NDAN BAŞKA YOKUŞ TANIMAM
Yukarı
excalibur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: siz yurtsuz
  Alıntı excalibur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2011 saat 17:47
Alıntı yapılan thefasfis

aklıma gelmişken

sakarya gazetesinden engin bey birkaç zamandır, bizim bu foruma savaş açmışçasına yazılar yazıyor, onun gözüyle bakarsak haklı olduğu yanlar var. ( küfür hakaret vs) ama engin bey şapkasını önüne koyup bir düşünsünler burada yazılanların doğruluk payını
şöyle bir örnek vereyim yıllar öncesinde sakarya gazetesini aradım ve dedim ki ben sakarya gazetesini okumamın tek sebebi, eskişehir ile ilgili haber okumak için, siz gazete olarak bilmem hangi ülkenin haberini,  bilmem hangi şehrin haberini yazıyorsunuz, bunu yapmayın dediğimde, bana yok bilmem kimle görüşmeninz gerekiyor, bu konuyla ilgilenmiyoruz, gibi cevaplar verildi,
siz bu şehre ne kadar hakimsiniz önce bunu bir düşünün, sonra bizi gündeme alın, ama ben her zaman dediğim gibi eskişehir basını eskişehirde haber yapacak bir konu bulamıyor, oysa ki o kadar çok konu var ki!!!!!!

Toplumu hiçe sayan, kendilerini düzeltme adına en ufak çaba sarfetmeyen, çoğu kez bir gazetenin yapmayacağı hataları yapan  bu aslan parçalarına BEY diye hitap etmek bile bunlara hiç hak etmedikleri değeri vermektir.

Bunların yıllarca gazeteci diye sırtları hep okşanmış.  Onun için en ufak eleştiriye dahi tahamülleri yok.

Ama bu forumdaki eleştrilere alışacaklar. Biraz akılları varsa bu forumu izleyerek çok şey öğrenebilirler.

Tabi, budala gururlarını yenebilirlerse.

GÖKYÜZÜNDEN BİR YILDIZ SEÇ, BÜYÜK VE PARLAK OLSUN. ADIDA ESES OLSUN...
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2011 saat 08:46
http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=147055&hab=
kravatsız toplantılar sakarya gazetesinde KRAVATSIZLAR TOPLANTISI olmuş bu arada eskişehir'e yeni bir ilçe katmışlar MUTALİP eskişehir'e hayırlı uğurlu olsun
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2021222324 66>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır