eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

"Ne olacak bu yerel basının hali"

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1920212223 66>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ekinoks_26 Liste gör
Usta Yazar

ahmet
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı ekinoks_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2011 saat 16:15
Alıntı yapılan irfnzcn

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=146540&hab=
 hakı  hocanın adını bilmiyorsunda UEFA STANDARTLARINDA GAR BİNASI NASIL OLUYOR ( lan bu uefa'da herşeye karışıyor arkadaş bu kadar da olmazki Smile) sayın yazı işleri müdürü biraz daha dikkat
!!

İrfan Bey,inanın süper bir paylaşım.Gülmeye devam ediyorum.Tam FİFA'lık haber.
FİFA izin verirse UEFA STANDARTLARINDA gar binamıza kavuşacağız sanırım.
Gazeteci Hakı dan UEFA STANDARTLARINDA yeni yazılar bekliyoruz.
KIZIL KARA BİR SEVDA
Yukarı
Zeus26 Liste gör
Yazar

CEM
Yer: Olimpos
  Alıntı Zeus26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2011 saat 18:07
Alıntı yapılan ekinoks_26

Alıntı yapılan irfnzcn

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=146540&hab=
 hakı  hocanın adını bilmiyorsunda UEFA STANDARTLARINDA GAR BİNASI NASIL OLUYOR ( lan bu uefa'da herşeye karışıyor arkadaş bu kadar da olmazki Smile) sayın yazı işleri müdürü biraz daha dikkat
!!

İrfan Bey,inanın süper bir paylaşım.Gülmeye devam ediyorum.Tam FİFA'lık haber.
FİFA izin verirse UEFA STANDARTLARINDA gar binamıza kavuşacağız sanırım.
Gazeteci Hakı dan UEFA STANDARTLARINDA yeni yazılar bekliyoruz.

Bunlar gazetecilik değil resmen soytarılık yapıyorlar.....

İlahi HAKKI sen neyi düzgün yazarsın..

Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2011 saat 18:25
http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=146600&hab=
bİZ BURADA sizin(yerel basının) yaptığı işleri beğenmediğimiz ve sürekli YANLIŞ işler yaptığınız için yaptığınız yanlışları eleştirmiyoruz bilakis yapılan yanlışları bulup bu yanlışları bir daha yapmamanız için sizlere(yerel basına) yardımcı olduğumuz kanaatindeyiz

küfür konusunda haklısınız da ben bu zamana kadar bu başlıkta hatta FORUM'DA KÜFÜR KONUSUNDA BIRAKIN KÜFÜRÜ HAKARET EDİCİ KELİME BİLE KULLANILDIĞINDA SİTE YÖNETİCİLERİ GEREKENİ YAPIYOR. http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=381 örnek/ http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1305&FID=18&PR=3 burada bir sürü arkadaş sizin bahsettiğiniz küfür yada hakaretten bu forumdan uzaklaştırılmıştır.
 gs reklamı konusunda zaten gerekli düzeltmeyi gene bu forumdaki arkadaşlar yapmışlar olayın google tarafından yapıldığını
bizlerde bu forumda yazılar yazıyoruz bizimde yanlış yazdığımız zamanlar oluyor ama bizler mesajımızı yollamadan tekrar tekrar kontrol ediyoruz ve sizin gibi
TACİZ'E/HACİZ yazmadık,BURHAN'IN SOYADINI EŞER olarak yazmaya çalıştık,ŞİLİ'Lİ OLAN TELLO'YU BREZİLYALI YAPMADIK, YHT OLAN TURNUVANIN ADINI THY YAPMADIK,ANKARA'YA ANAKARA DEMEDİK,KAMARA'YA İKİ TANE FORMA NUMARASI VERMEYE KALKMADIK GAR BİNASINI UEFA STANDARTLARINDA YAPMAK diye birşey yazmadık VE ESKİŞEHİRSPOR TAKIMININ TEKNİK DİREKTÖRÜNÜN ADINI DÜZGÜN YAZDIK MİCHAEL SKİBBE bu bağlamda sayın bayrı  sizin gazetenize yada diğer yerel medyadaki arkadaşlara
bu forumda KÜFÜR YADA HAKARET EDİLDİYSE hepsinin adına sizlerden özür diliyoruz ama siz bir kere olsun bizde yanlış yaptık özür diliyoruz demediniz....
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
ardilES Liste gör
Yazar

rukneddin
Yer: Turkey
  Alıntı ardilES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2011 saat 19:35
Engin Bayrı ve diğerleri bu yazıları yazarken ya da forumda yazılanları kendi aralarında konuşurken harcadıkları enerji ve zamanı kendi işlerine harcasalar zaten bu kadar eleştirilmezler.

Bir de en çok eleştiri yapanların kendileri hakkında yapılan eleştirilere karşı tahammülsüzlükleri aslında bilimsel olarak incelenmesi gereken bir vaka. Meslekleri icabı en çok eleştirenlerin başında gelen gazeteciler, kendileri eleştirilince her ne hikmetse konuyu saptırmaktan, alakasız savunma mekanizmaları geliştirmekten kendilerini alamıyorlar. Bunlara hakaret deniyorsa yarın öbür gün forumdakiler bizi dövdü demeleri muhtemel. Hakkı Sağlam futbolculara "zavallı" yazınca hakaret olmuyorsa burda yazılanların da hakaret olarak kamuoyuna yansıtılması eleştiriye tahammülsüzlüğün bir göstergesidir.
eses
Yukarı
ekinoks_26 Liste gör
Usta Yazar

ahmet
  Alıntı ekinoks_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2011 saat 21:00
Sayın Engin Bayrı,sanırım bu yazıyı da okuyacaksınız.
Burada yerel basın için yapılan eleştiriler bir hakaret değil ( ki öyle olursa form yöneticileri asla izin vermez ) sadece sizi takip edip şehir haberlerini öğrenmek isteyen kişilerin resmen göze batan yanlışlıklarınızı ortaya koyup dikkatinizi çekmek içindir.
Bu forumda bazı yorumcu arkadaşlarımızın sürekli yanlış yazdığı sözcükler için Temel Dilbilgisi ve Yazım Kuralları var ve çoğu arkadaşımız bu sayfada uyarılar yapıyor.Amaç güzel Türkçemize sahip çıkmak.
Bu forumdaki çoğu arkadaşımızın yaptığı bu örnek çalışma gibi sizler de gazete baskıya girmeden önce yetkili elemanlarınız eşliğinde bu yanlışlara dikkat etseniz bir futbolcumuzun soyadı EŞEK,bir turnuvanın adı THY ve (art niyet arıyorum )teknik direktörümüz adı yayın müdürünüz tarafından sürekli yanlış yazılmaz.(Haberlerinizdeki HER ŞEY sözcüğünü çoğunlukla büyük puntolarda da haber metninde bitişik yazdığınızı ve benzeri yanlışları artık görmezlikten geliyoruz.)
Hele gazetenizin yazı işleri sorumlusunun ( dizgi hatası olsa neyse )UEFA STANDATLARINA UYGUN YENİ GAR BİNASI PROJESİ yazısının kültür düzeyi yüksek kişilerin oluştuğu Eskişehir okuyucusunun gözünden kaçmayacağını anlamanız gerek.
Sizleri eleştirenler, kültür merkezi olan kentimizin yerel yazılı ve görsel basınının da çağ atlamasını istiyor.
Biz sizi yetersiz görüyoruz,peki siz kendinizi yeterli görüyor musunuz ?

KIZIL KARA BİR SEVDA
Yukarı
upsidedown Liste gör
Deneyimli Yazar

hakan
  Alıntı upsidedown Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Eyl/2011 saat 22:30
Bu başlığı; bu forumdakilerin bu kadar seviyesiz ve küfürbaz olacağını bilseydim açmazdım .Eleştiriyi dahi beceremeyecek arkadaşlar lütfen UEFA standartlarına çıksınlar,sizi esefle kınıyorum. Eskişehir'in dünya standartlarını zorlayan yerel tv. ve yazılı basınına saygı duyuyorum.İşim nedeniyle bir ay kaldığım İstanbul'da uydudan yerel kanalımızı izlemek büyük zevkti.Sayın Burhan Eşek seni de Skibe'ye havale ediyorum.Sayın Bloddy(Mehmet abi) uyuma görev seni çağırıyor.
Eskişehirspor sevdalısı
Yukarı
rosinante Liste gör
Yazar

ERDEM
Yer: yunusemre
  Alıntı rosinante Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2011 saat 00:47
Alıntı yapılan upsidedown

Bu başlığı; bu forumdakilerin bu kadar seviyesiz ve küfürbaz olacağını bilseydim açmazdım .Eleştiriyi dahi beceremeyecek arkadaşlar lütfen UEFA standartlarına çıksınlar,sizi esefle kınıyorum. Eskişehir'in dünya standartlarını zorlayan yerel tv. ve yazılı basınına saygı duyuyorum.İşim nedeniyle bir ay kaldığım İstanbul'da uydudan yerel kanalımızı izlemek büyük zevkti.Sayın Burhan Eşek seni de Skibe'ye havale ediyorum.Sayın Bloddy(Mehmet abi) uyuma görev seni çağırıyor.

Sayın  upsidedown;

Öncelikle böyle önemli hatta son derece  yararlı bir başlık açtığınız için sizi kutluyorum...

Ancak yukarıdaki sitemkar ve jurnalist mesajınıza doğrusu bir anlam veremedim!!!!

Oysa açmış olduğunuz başlık  son derece önemli bir işlevi de yerine getiriyor.  Ne gibi bir işlev derseniz, şöyle açıklayabilirim; arkadaşlarımız, taraftarlarımız bu yazılı ve görsel medyanın ne kadar üzerinde olduğunu her mesajında açıkça göstermektedir.

Bizler bunların hatalarını, yanlışlarını, gaflarını bulmaktan usandık, bunlar bu hatalardan, yanlışlardan usanmadılar.

Şu başlığınızı ve gelen mesajlara bir kaç kez göz atsalar süreki alışkanlık haline getirdikleri acemiliklere, komedilere, ilkelliklere belki de son verecekler..  Ama ne gezerrrr...

Sayın upsidedown  biz Eskişehirliler ve Eskişehirsporlular  olarak bu primitif basına mahkum muyuz, bizim için kader mi bu absürt basın?

Ne dersiniz?  Hiç saygıyı hak etmedikleri halde arkadaşlarımız bu cühela güruhuna yeterince saygılı davranıyorlar bile. 

Ben şahsen bunlara en ufak bir saygı duymuyorum... inanın bunlar Adalar' daki kafelerde garsonluk bile yapamazlar.  İki çay getirseler birini mutlaka kırarlar.  Ama herkesin gördüğü gibi  yaptıkları işin adı yerseniz  gazetecilik...............

İşin en acı tarafı da iki önemli Üniversitesi, iletişim Fakültesi ve gazetecilik Yüksek okulu olan ve  kültür kenti dediğimiz, en yaşanılır kent dediğimiz, dahası aşk-ı şehir dediğimiz, eğitim seviyesi ülke standartlarının çok üzerinde olan büyülü kentimize  "kerameti kendinden menkul" bu çarıklı erkan hiç mi hiç yakışmıyor.

Onun için sayın upsidedown hiç üzülmeyin hatta açtığınız bu başlıkla gurur duyabilirsiniz. Çünkü bu başlık eninde sonunda bunları kısmen de olsa eğitecektir. 

Size ve bu başlığa katkı sunan tüm arkadaşlara saygılarımla...........Heart

OLMAYA DEVLET, CİHANDA BİR NEFES BİR DE ESES GİBİ...
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2011 saat 02:32
Ebe hata yaparsa, bebe kalça çıkıklığına müebbet,
doktor hata yaparsa, en kötümser yaklaşım ile hasta ölür,
kaleci hata yapar gol yer, forvet hata yapar rezil olur, dile düşer.
Köşe yazarı, baskıcı, mürettip, dizgici, yazı işleri müdürü hata yaparsa,
eleştirmeyeceksin, eleştirirsen hakaret isnadıyla suçlanırsın, nemize gerek ?

LOL
# Direnmüdavim....

Yukarı
upsidedown Liste gör
Deneyimli Yazar

hakan
  Alıntı upsidedown Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2011 saat 10:41
Alıntı yapılan rosinante

Alıntı yapılan upsidedown

Sayın  upsidedown;

Öncelikle böyle önemli hatta son derece  yararlı bir başlık açtığınız için sizi kutluyorum...

Ancak yukarıdaki sitemkar ve jurnalist mesajınıza doğrusu bir anlam veremedim!!!!

Oysa açmış olduğunuz başlık  son derece önemli bir işlevi de yerine getiriyor.  Ne gibi bir işlev derseniz, şöyle açıklayabilirim; arkadaşlarımız, taraftarlarımız bu yazılı ve görsel medyanın ne kadar üzerinde olduğunu her mesajında açıkça göstermektedir.

Bizler bunların hatalarını, yanlışlarını, gaflarını bulmaktan usandık, bunlar bu hatalardan, yanlışlardan usanmadılar.

Şu başlığınızı ve gelen mesajlara bir kaç kez göz atsalar süreki alışkanlık haline getirdikleri acemiliklere, komedilere, ilkelliklere belki de son verecekler..  Ama ne gezerrrr...

Sayın upsidedown  biz Eskişehirliler ve Eskişehirsporlular  olarak bu primitif basına mahkum muyuz, bizim için kader mi bu absürt basın?

Ne dersiniz?  Hiç saygıyı hak etmedikleri halde arkadaşlarımız bu cühela güruhuna yeterince saygılı davranıyorlar bile. 

Ben şahsen bunlara en ufak bir saygı duymuyorum... inanın bunlar Adalar' daki kafelerde garsonluk bile yapamazlar.  İki çay getirseler birini mutlaka kırarlar.  Ama herkesin gördüğü gibi  yaptıkları işin adı yerseniz  gazetecilik...............

İşin en acı tarafı da iki önemli Üniversitesi, iletişim Fakültesi ve gazetecilik Yüksek okulu olan ve  kültür kenti dediğimiz, en yaşanılır kent dediğimiz, dahası aşk-ı şehir dediğimiz, eğitim seviyesi ülke standartlarının çok üzerinde olan büyülü kentimize  "kerameti kendinden menkul" bu çarıklı erkan hiç mi hiç yakışmıyor.

Onun için sayın upsidedown hiç üzülmeyin hatta açtığınız bu başlıkla gurur duyabilirsiniz. Çünkü bu başlık eninde sonunda bunları kısmen de olsa eğitecektir. 

Size ve bu başlığa katkı sunan tüm arkadaşlara saygılarımla...........Heart

Sevgili rosinante;
Burada ironi yapmıştım,tam olarak ifade edemedim sanırım.Saygılar sunuyorum
Eskişehirspor sevdalısı
Yukarı
İRRASYONEL Liste gör
Deneyimli Yazar

Kamuran yalaz
Yer: Eskişehir
  Alıntı İRRASYONEL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2011 saat 11:29
Alıntı yapılan hüsnü

Ebe hata yaparsa, bebe kalça çıkıklığına müebbet,
doktor hata yaparsa, en kötümser yaklaşım ile hasta ölür,
kaleci hata yapar gol yer, forvet hata yapar rezil olur, dile düşer.
Köşe yazarı, baskıcı, mürettip, dizgici, yazı işleri müdürü hata yaparsa,
eleştirmeyeceksin, eleştirirsen hakaret isnadıyla suçlanırsın, nemize gerek ?

LOL

İlahi  Hüsnü bey yoksa sizde mi ironi yapıyorsunuz...

saydığın bütün kakavanların gerçekten dokunulmazlığımı var?

yoksa hepsi eleştirmeye değmeyecek kadar çukur mu?

Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki ;
Aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok...!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1920212223 66>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,250 saniyede hazırlanmıştır