eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

"Ne olacak bu yerel basının hali"

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 66>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
marjinal Liste gör
Yazar

barbaros
Online Durum: Offline
  Alıntı marjinal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Eyl/2011 saat 15:17

bunların bir de yazılı versiyonu var ki tam bir rezalet,200 bin nüfuslu yeni şehir olmuş kasabalarda bile ulusal basın kalitesinde gazete çıkarken,burada ki şark kurnazları bir cm yol alamıyor yıllardır,

yeni yetmeler bilmezler, eskiden istikbal gazetesi sayfalarını "taksi yayaya çarptı" ... bisiklet yaşlı kadına çarptı" gibi haberlerle doldururlardı,

şimdi gelişen reklam sektörü nedeniyle bu dertten kurtuldular,sayfaların yarısı artık reklamlarla doluyor,hatta çoğu zaman arka sayfadaki spor sayfası bile reklamlara kurban gidiyor,

iç sayfada hemen her gün okuduğumuz klasik cümleler,gerisi amatör takım haberleri,

misal ali ihsan sarıçoban isimli şahsı 25 -30 yıldır tanırım bilirim, bu kadar kabiliyetsiz,futbol bilgisi sıfırın altında,teknik -taktik ve futboldan anlamayan birinin o gazeteleri nasıl işgal ettiğini bir türlü anlayamadım,

işin acı tarafı bu elemanı gazeteci diye takip eden,yazılarını okuyanlar var,cinayet gibi.

sağlam basıcan bu hayatta...
Yukarı
Zeus26 Liste gör
Yazar

CEM
Yer: Olimpos
  Alıntı Zeus26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Eyl/2011 saat 17:12
Alıntı yapılan marjinal

bunların bir de yazılı versiyonu var ki tam bir rezalet,200 bin nüfuslu yeni şehir olmuş kasabalarda bile ulusal basın kalitesinde gazete çıkarken,burada ki şark kurnazları bir cm yol alamıyor yıllardır,

yeni yetmeler bilmezler, eskiden istikbal gazetesi sayfalarını "taksi yayaya çarptı" ... bisiklet yaşlı kadına çarptı" gibi haberlerle doldururlardı,

şimdi gelişen reklam sektörü nedeniyle bu dertten kurtuldular,sayfaların yarısı artık reklamlarla doluyor,hatta çoğu zaman arka sayfadaki spor sayfası bile reklamlara kurban gidiyor,

iç sayfada hemen her gün okuduğumuz klasik cümleler,gerisi amatör takım haberleri,

misal ali ihsan sarıçoban isimli şahsı 25 -30 yıldır tanırım bilirim, bu kadar kabiliyetsiz,futbol bilgisi sıfırın altında,teknik -taktik ve futboldan anlamayan birinin o gazeteleri nasıl işgal ettiğini bir türlü anlayamadım,

işin acı tarafı bu elemanı gazeteci diye takip eden,yazılarını okuyanlar var,cinayet gibi.

Çobanlık bile yapamayanlar gazetecimi oluyor ne?

Yukarı
taras bulba Liste gör
Yazar

tuğrul aydın
  Alıntı taras bulba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Eyl/2011 saat 21:00

Bjk maçının kritiğini zevkle okumak için bu gün birçok gazete aldım bu arada hertürlü garipliklerine rağmen bir ikide yerel gazete aldım..

Bizim gazetelere öncelik verip bakalım gene ne komediler yazmışlar diyerek  önce 2 EYLÜL gazetesinin spor sayfasını açtım. Bir de ne göreyim Manşette yabancı kelimeler. Acaba bana gazete bayi  yanlışlıkla yabancı gazete mi vermiş diye düşünürken altlarda tekrar Türkçe açıklamalar vardı.  Meğerse Portekizce manşetler ve yazılar yazmışlar....

Şimdi bunlara ben ne diyeyim. Türkçenin kafasını gözünü yardınız, adeta ırzına geçtiniz de sıra portekizceyemi geldi..  Kim bu ali baş yav. Ne başı acaba gazetenin başı falanmı,  çokmu iyi portekizce biliyor acaba. Şayet bu kadar iyi biliyorsa bu ilkel gazetelerde çalışacağına git halil başkan sana yüklüce maaş verir.

Bak hiç işe yaramayan Zafer bile deve yüküyle maaş alıyormuş.  Altyapı tam bir darülacezeye dönmüş. Kahve köşelerinde ne kadar işsiz eski topçu varsa toplanarak bakım altına alınmış..

Haklı deyilmiyim arkadaşlarAngryDeadCensored

BİR GÜN MUTLAKA...
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Eyl/2011 saat 21:38
Alıntı yapılan marjinal

yalan değil arkadaş eğer ki sende eskişehirspor taraftarıysan sende ali ihsanı takip etmişindir eskişehirspor taraftarı olupta radyo başında ali ihsanın anlatmaya çalıştığı maçları dinlemeyen yoktur sanırım (ERKAN MİDİLLİ ALİ İHSANDAN BİRAZ DAHA İYİYDİ) İŞİN GAZETECİ KISMINA BİRŞEY DİYEMEM AMA BEN BU ADAMI TAKİP ETTİM TÜM ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARLARI GİBİ...

SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
campari Liste gör
Yazar

Rüknettin Gülmez
Yer: odunpazarı
  Alıntı campari Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2011 saat 13:38

Geçen gün  mahallemizdeki kahvede oturuyorum. Birde baktım Anadolu Gazetesinin görevlileri geldi  ve kahvehane yarışması tertiplemişler. Başka bir konu bir yarışma bulamadılar herhalde tiraj artırmak için böyle saçma sapan yarışmalara başvuruyorlar.. Birkaçtane de gazete bırakıp fotoğraflar falan çekip gittiler.. Neyse gazetenin birini elime aldım spor sayfası falan derken iç sayfalarda bir yazıya gözüm ilişti.

Yazıyı Ömer Duru yazmış bayağı yaşlı ve eski bir gazeteci galiba öğretmenlikten gelme. Asıl anlatmak istediğim  meşhur ABBAS şiirinden bahsediyor. Fakat o da ne. bu şiire Ahmet Haşim Tanpınar' a maletmemişmi hayretler içinde kaldım.  Bu şiirin yaşı biraz ortayı geçen herkes Cahit Sıtkı Tarancıya ait olduğunu bilir. Demekki yerel basın dediğimiz bunlar sadece spor sayfalarında değil  her sayfada büyük hatalaryapıyor ve toplumu yanlış bilgilendiriyor..

Sürekli kendini övmekten megaloman hale gelen bu grıba bağlı ANADOLU gazetesi ve   sevimsiz, ukala, kerameti kendinden menkul sanan gafilleri yorumcu diye ekranlara çıkaran ES TV kendisine çeki düzen vermelidir. 

ABBAS şiirinin asıl öyküsünü  toplumu yanıltan Ömer Duru' ya ve ANADOLU gazetesi yetkililerine ithaf ediyorum.  Okuma fırsatları olursa belki doğruyu öğrenirler..........................

Cahit Sıtkı askerliğini yedek subay olarak yapmak üzere birliğine gider.O yıllarda yedek subay sayısı az olduğundan her yedek subaya emir eri verilmektedir.

Birliğine gittiğinde bölük yazıcısından künye defterini ister. Sırayla isimlere bakmaktadır bir isim dikkatini çeker. Abbas oğlu Abbas. Sakat çolak eli yüzünden çürüğe ayrılmış biridir Abbas. Talim bitiminde askerin yanına gönderilmesini ister.

Öğle saatlerinde kapı çalınır. Karşısında civan mert yiğit biri selam çakıp;

-Abbas oğlu Abbas Emret komutan! der.

Aralarında söyle bir konuşma geçer.

-Nerelisin?

-Memleket Mardin, kaza Midyat komutan.

-Sen benim emir erim olur musun?

-Sen bilir komutan!

Askere eşyalarını toplamasını ister ve kendi evinin altındaki boş yere taşınmasını ister. Zamanla askerin zekiliği sıcakkanlılığından etkilenir.

Abbas her sabah erkenden kalkar Cahit Sıtkı ' ya kahvaltı hazırlar. Öğle yemeğini sormadan  hazırlar. Tüm ihtiyaçlarını karşıdan bir istek gelmeden düşünüp yerine getirir. Erkenden kalkıp Cahit Sıtkı ' nın kıyafetlerini ütüler hazırlar ve evin temizliğini yapar. Akşamları olunca Cahit Sıtkı ' nın sevdiği yemek ve mezeleri  hazırlar.

Zamanla aralarında komutan asker ilişkisinden daha güçlü bir dostluk bağı oluşur. Bu saf ve temiz Anadolu çocuğundaki sadakat ve temiz yürekten etkilenmiştir Cahit Sıtkı...

Zaman zaman karşısına alıp dertleşir ve bu Anadolu çocuğunun ruhunda gizli şeyleri keşfeder...

Akşamları rakı sofrası kurup en güzel kızartma ve mezeleri hazırlar Abbas... Aralarındaki duygu bağları güçlenir. Böyle bir keyif geçesi akşamında alkollü Cahit Sıtkı sorar;

-Sen İstanbul ' u bilir misin Abbas?

-Bilir komutan.

-Orda bir Beşiktaş var bilir misin?

-Bilir komutan! Ben orda acemi birlikteydim.

-Orda benim bir sevgilim var. Sen bana kaçırıp onu getirir misin?

-Elbet komutan!

Sabah olur Cahit Sıtkı bakar ki. Abbas yeni asker kıyafetleri giymiş, tıraş olmuş hazırlanmış.

Cahit Sıtkı sorar;

-Hayırdır Abbas neden böyle hazırlık yaptın?

-Ben istanbul ‘a gidecek komutan!

-Ne yapacaksın sen İstanbul ‘da?

-Sen söyledi bana. Ben gidecek sana Sevgiliyi getirecek!

Gözlerindeki hüznü ve gözyaşlarını gizlemek istercesine arkasını dönüp kapıyı çarpar ve çıkıp gider Cahit Sıtkı...

Fakat bu mert askerin, yüreği sevgi dolu Anadolu çocuğunun samimiyeti ve sıcaklığından duygulanır.

Akşam olur. Ağaç altında rakı sofrası kurdurur ve Abbas ‘ı karşısına oturtur. Birlikte yer içerler ve Cahit Sıtkı o meşhur şiirini kaleme döker!......

Haydi abbas, vakit tamam;

Akşam diyordun işte oldu akşam.

Kur bakalım çilingir soframızı;

Dinsin artık bu kalp ağrısı.

Şu ağacın gölgesinde olsun;

Tam kenarında havuzun.

Aya haber Sal çıksın bu gece;

Görünsün şöyle gönlümce.

Bas kırbacı sihirli seccadeye,

Göster hükmettiğini mesafeye

Ve zamana.

Katıp tozu dumanı,

Var git,

Böyle ferman etti Cahit,

Al getir ilk sevgiliyi Beşiktaş ' tan;

Yaşamak istiyorum gençliğimi yeni baştan.
KARGADAN BAŞKA KUŞ, ODUNPAZARI'NDAN BAŞKA YOKUŞ TANIMAM
Yukarı
corcovado Liste gör
Yazar

Bora
Yer: Rio de Janeiro
  Alıntı corcovado Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2011 saat 15:52

Ömer Duru Hocayı biz değerli bir gazeteci olarak biliriz.  Bu hatayı genç hocalar bile yapmaz. herhalde miadını doldurmuş olmalı.LOL

Yukarı
marjinal Liste gör
Yazar

barbaros
  Alıntı marjinal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2011 saat 16:15

ben sadece osman cemoğlunu okuyorum,

diğerlerini hiç okumuyorum çünkü benim okuduğum kişi benden daha bilgili olmalı,

bunları okurken geçirdiğim zamana yazık.
sağlam basıcan bu hayatta...
Yukarı
milkin0026 Liste gör
Usta Yazar

Mustafa
Yer: Eskişehir
  Alıntı milkin0026 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2011 saat 11:01
Bugün sakarya gazetesi amblemimizi yanlış kullanmış
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eyl/2011 saat 11:05
Alıntı yapılan milkin0026

Bugün sakarya gazetesi amblemimizi yanlış kullanmış

İyi de ne var bunda? Doğru kullanınca yazın buraya.

Habere bak resme bak..http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=145705&hab=7.%20buluşma
Her zaman her yerde
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2011 saat 07:01
Alıntı yapılan irfnzcn

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=144207&hab=
bu gazete eskişehirin yerel gazetesi yazarıda SORUMLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
 sayın yazı işleri müdürü bak doğrusu bu olacak. ESKİŞEHİRSPOR VE SKİBBE
BU ŞUNA BENZER HAKKI İSMİNİ HAKI YAZMAYA
 bu sorumlu yazı işleri müdürüne'de hocanın ismini öğretemedik ,sayın müdür hocanın adı SKİBBE
senin adın nasıl HAKI olmuyorsa hocanın adını skibe yazman'da olmuyor
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 66>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır