eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008 Ara Transfer Gelişmeleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6263646566 197>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kozakcı Liste gör
Usta Yazar

Özkan KOZAKÇI
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 18:40
Alıntı yapılan loranleroy

Alıntı yapılan kozakcı

Alıntı yapılan mkan_26

Alıntı yapılan esgun

Özden 6 ay için 600 Milyar istemiş , daha birde bunun kulübü var sizce kaça maal olur ???

Bence her sezonda iki kaleci almaktansa 2 sezon bi kaleciyle bitirmek ve kaleyi sapasağlam yapmak en mantıklısı.Bence aralarındaki maliyette uçuk bi rakam olmaz.En azından Verdiğimiz para çöpe gitmemiş olur.Belki biraz ucuz die başka kalieci alırsınız bu sezon başındaki Cenk gibi ama hem kale sağlam olmaz hem her sezon bi süürü kaleci değiştirmek zorunda kalırsınız hemde maliyet aynı hesaba gelir.
 doğrudur ve gerçekten mantıklı bir yorum yapmışsınız kaliteli bir kaleciye verilecek 600 bin ytl kalitesiz bir kaleciye verilecek paradan daha ucuza gelecektir sakıp sabancının bir sözüyle tamamlayacağım pek alakalı bir mesele gibi görünmesede doğru yorumlandığında her yerde örnek gösterilebilecek bir sözüdür kendisi türkiyenin en zenginlerinden biri sayılmasına rağmen eski alacak kadar zengin değilim demişti uzun lafın kısası bizde kalitesiz kaleci alacak kadar zengin değiliz doğrusu  

Gerçekten doğru yorumlar ancak 6 ay için 600 milyar isteyen bir oyuncu 1,5 yıllık sözleşme ile alınmaya kalktığında maliyeti ne olur? Bunu kaldırmamız imkansız, 6 ay için Özden e 600 kulubune 400 milyar verip önümüzdeki sezon başında aynı sıkıntıları yaşamaktansa, 1,5 yıl sözleşme imzalayacak bir kaleci alabilmek bence daha olumlu olur..
türkiyede kaliteli kaleci kıtlığı var malesef kaliteli iyi bir eldiven istiyorsan paraya kıyacaksın onu bunu bilmem 600 bin ytl 1.5 yıllık sözleşme imzalayacak kaleci cenkten bir farkı olmaz sen şimdi şampionluk istiyorsan isim önemli değil paraya kıyacaksın cenki ucuza aldıkta ne oldu ucuza yeni bir kaleci alacağızda ne olacak yarın cenke yaptığımız gibi gönderilsin türküsüdür tuturuz ona bunu 200 300 verdiğimiz para bir trilyonu bile geçer ne olacak başka yani zarar kim edecek eses dolasıyla biz edecegiz opsion denilen bir şey var tüm kulüpler bunu yapar ewet belki 600 bin ytl mal olabicegine 650 bin ytl mal olabilir ama sen sözleşme yapma önceliğini ve uzatma hakkını alırsın ve şampion olursan bir sıkıntın zaten olmaz ki kalede kaliteli bir eldivenin olursa şampion olman içten bile değilClapClapClap
                        Artık korkun DALTONLAR RED KİT geri döndü.
Yukarı
crales Liste gör
Usta Yazar

hakan
Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 18:43
YAVUZ ERAYDIN değerlendirmeye alınırsa çok daha güzel olacak ,bursadan ciddi ciddi istenir ve kararlılığımızı gösterirsek eminimki orta yol bulunur
Yukarı
eses260 Liste gör
Usta Yazar

Muzaffer
Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 18:48
bende bir taş atayım! Manisadan bülent alınırsa bence iyi olur ilk onbir oynamış ve hazır eğer hazır bir kaleci almayıp onun bunun yedeği alınacaksa  cenkten neden vazgeçildi o zaman sinan oynasın ne farkeder. Bence şampiyonluk  isteniyorsa iyi bir kaleci  şart bunun da kim olacağını en iyi teknik kadro bilir. ama bence paradan ziyade kalite önemli bir futbolcu eksik alalım ama iyi bir kalecimiz olsun kesin çıkarız.
Kırmızı Şimşek
Türk Gücü
Yukarı
esesesin Liste gör
Deneyimli Yazar

esin varnalı
Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 18:50

Alıntı yapılan esesesin

Arkadaşlar o kadar para verip kaleci alacağımıza kaleyi SİNANA versek ve 10 yılı garantiye alsak çok SALAKÇA olur değil mi.Bunu ancak benim gibi başarısızlık isteyenler ister herhalde.Allah korusun çıkamazsak dünyanın sonu gelir çünkü.Bizim için değerlerimizden önemli şeyler de var BAŞARI gibi....

Değerlerimizden önemli şeyler de var demişsiniz, gerçekten bu kadar saçma bir cümle yok!!! Sinan bizim değerimiz, Sinan ı almak başarısızlık, ve biz değerlerimize karşı başarızlığı seçip seçmeyeceğimizi mi düşünüyoruz, bu nasıl bir anlayış? Sinan ın iyi bir performans göstererek kalemizi koruması hepimizin ortak düşüncesi, ama Sinan ın bize başarısızlığı riske ettiğimizde ne katacağı da çok önemli, sizin söylediğiniz mantıkla yola çıkalım; Sinan ı aldık, başarısız olduk, Sinan bu yıl değil önümüzdeki yıl çok başarılı oldu, ama takım şampiyonluk ruhunu kaybetti, kimsenin inancı kalmadı, Sinan gol yemiyor ama takımın durumu içler acısı, sizce bu durumda Sinan başka bir takımın teklifine hayır Eskişehirspor benim için şampiyonluktan oldu, ben gelmek istemiyorum mu der? Yoksa Ömer gibi koşa koşa daha iyi para kazanabileceği bir takıma mı gider?? Sinan ın bu yükü kaldırıp kaldıramayacağı belli değil, şuan bulunduğumuz konum itibari ile bunu riske edemeyiz. Başarı değerlerimizden önemli değil demişsiniz, bence misyon ve vizyon konusunda biraz daha bilgi edinmelisiniz, bu yıl yakalanan bu avantajı bu isteği istikrara dönüştürebilmek için, bence duygusal değil biraz daha PROFESYONEL düşünmemiz gerekir!
     Canım kardeşim.Değerlerimizden önemli şey var derken kastettiğim şey tam tersi zaten.Senin mantığınla ilerliyorum.Sinan kalede ve bu sene çıkamadık ama seneye çok iyi oynuyor ve çıkamıyoruz.Fakat takımda bu kez Sinanlar çoğalıyor ve bir bakmışız takımda en az 6 tane eskişehirli altyapıdan yetişen adamımız var.Ondan sonra çıkmışız ve markalaşmışız.Ama bunlar çok zaman alır diyenleri duyar gibi oldum.Bu mantıkla hareket edebilseydik zaten yıllardır buralarda olmazdık.Süper ligte zirveyi kovalar olurduk.Mantığım size ters gelebilir ama sadece Sinan değil Berkay da Mustafa da diğer Eskişehirliler de 17 haftada 1 gol atan süper golcümüz Serdar kadar şansı hakediyor.
   Yönetimin beceriksizliği ilk defa beni mutlu ediyor.Bu sayede belki gençlerimiz kazanırız.Metin hoca da artık mecburen 1-2 genç oynatır zira sezon başından beri birşey gördüğümüz yok.
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...
Yukarı
crales Liste gör
Usta Yazar

hakan
Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 18:52
bencede çok doğru takımda 3 olması gereken mevkiden 2 olsun ama iyi bir kalecimiz olsun o mevkiyi maçına  ve şartlara göre başkasını oynatır sistem değişikliğine gidebilirsin ama kalecide böyle bir lüksün yok
Yukarı
loranleroy Liste gör
Deneyimli Yazar

HasaN
Yer: Canada
Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 19:04
Alıntı yapılan esesesin

Alıntı yapılan esesesin

Canım kardeşim.Değerlerimizden önemli şey var derken kastettiğim şey tam tersi zaten.Senin mantığınla ilerliyorum.Sinan kalede ve bu sene çıkamadık ama seneye çok iyi oynuyor ve çıkamıyoruz.Fakat takımda bu kez Sinanlar çoğalıyor ve bir bakmışız takımda en az 6 tane eskişehirli altyapıdan yetişen adamımız var.Ondan sonra çıkmışız ve markalaşmışız.Ama bunlar çok zaman alır diyenleri duyar gibi oldum.Bu mantıkla hareket edebilseydik zaten yıllardır buralarda olmazdık.Süper ligte zirveyi kovalar olurduk.Mantığım size ters gelebilir ama sadece Sinan değil Berkay da Mustafa da diğer Eskişehirliler de 17 haftada 1 gol atan süper golcümüz Serdar kadar şansı hakediyor.
   Yönetimin beceriksizliği ilk defa beni mutlu ediyor.Bu sayede belki gençlerimiz kazanırız.Metin hoca da artık mecburen 1-2 genç oynatır zira sezon başından beri birşey gördüğümüz yok.

Gerçekten alt yapı yatırımının önemi tartışılmaz size bu konuda sonuna kadar katılıyorum.. Alt yapımızı yetiştirelim, geleceğimize yatırım yapalım bu anlayışı kaybetmiş takımların hali ortada.. Sinan a söyleyebileceğim tek şey var, forma şansı bulabilmek elinde, yanına alınan kaleci kim olursa olsun, ona verilecek tek maçlık şanslar bile olsa bunu çok iyi değerlendirmeli, kendi kalitesini gösterebilmeli, şimdi yada daha sonra, Sinan bu kalede direkt oynayacaksa, buna bizim çığlıklarımız değil kendi performansı ve kalitesi sebep olacaktır. Bu yüzden yedeği olduğu kaleci kim olursa olsun, o formayı hakettiğini hepimize gösterebilsin..
Yukarı
kozakcı Liste gör
Usta Yazar

Özkan KOZAKÇI
Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 19:06
Alıntı yapılan esesesin

Alıntı yapılan esesesin

Arkadaşlar o kadar para verip kaleci alacağımıza kaleyi SİNANA versek ve 10 yılı garantiye alsak çok SALAKÇA olur değil mi.Bunu ancak benim gibi başarısızlık isteyenler ister herhalde.Allah korusun çıkamazsak dünyanın sonu gelir çünkü.Bizim için değerlerimizden önemli şeyler de var BAŞARI gibi....

Değerlerimizden önemli şeyler de var demişsiniz, gerçekten bu kadar saçma bir cümle yok!!! Sinan bizim değerimiz, Sinan ı almak başarısızlık, ve biz değerlerimize karşı başarızlığı seçip seçmeyeceğimizi mi düşünüyoruz, bu nasıl bir anlayış? Sinan ın iyi bir performans göstererek kalemizi koruması hepimizin ortak düşüncesi, ama Sinan ın bize başarısızlığı riske ettiğimizde ne katacağı da çok önemli, sizin söylediğiniz mantıkla yola çıkalım; Sinan ı aldık, başarısız olduk, Sinan bu yıl değil önümüzdeki yıl çok başarılı oldu, ama takım şampiyonluk ruhunu kaybetti, kimsenin inancı kalmadı, Sinan gol yemiyor ama takımın durumu içler acısı, sizce bu durumda Sinan başka bir takımın teklifine hayır Eskişehirspor benim için şampiyonluktan oldu, ben gelmek istemiyorum mu der? Yoksa Ömer gibi koşa koşa daha iyi para kazanabileceği bir takıma mı gider?? Sinan ın bu yükü kaldırıp kaldıramayacağı belli değil, şuan bulunduğumuz konum itibari ile bunu riske edemeyiz. Başarı değerlerimizden önemli değil demişsiniz, bence misyon ve vizyon konusunda biraz daha bilgi edinmelisiniz, bu yıl yakalanan bu avantajı bu isteği istikrara dönüştürebilmek için, bence duygusal değil biraz daha PROFESYONEL düşünmemiz gerekir!
tamam mantalite olrak doğrusunuzda büyük takımlar o şekilde olamaz büyük takımlar büyük futbolcularla olur genç futbolcularsa büyük futbolcuların yanında yetişir sizin mantığınızla gitsek anadolu takımları her yılbir şampion çukarması gerekir eses olarak biz bunu geçmişte yaşadık 1988 de aydın bekider bütün takımı sattı gençleri doldurdu içlerinden bi orhan çıktı oda trabzona gitti ve eses tarihinin en karanlık günlerini üçün liği gördü eskişehir sekerspora yalvardık yenelim diye büyük takım olmak için büyük futbolcuları bulmanız gerekir fethiler enderler anadoluda en iyi parayı esesde alıyorlardı süper marketten ten hipermarket 
olmaya çalışıyoruz bazı arkadaşlar hala süpermarket bize yeter hiper olmak bizim neyimize diyorClapClap  
Yukarı
inhisarlı Liste gör
Yazar

Barış İnce
Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 19:06

Manisa'dan kaleci Bulent'i, bildigim kadarıyla  bu sezon basinda da yonetim almayi istedi ama son nokta bir pürüzden dolayı olmamıştı. Umarim o pürüz paradaki ufak bir fark değildir. Şimdi daha fazla para verip alacakmisiz gibi bir dusunce olustu bende, üstüne üstlük Cenk yüzünden kaybettiğimiz puanlar  da cabası

Yukarı
esesesin Liste gör
Deneyimli Yazar

esin varnalı
Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 19:16
    Sevgili Kozakçı:
    Şu anda öyle bir Anadolu takımı söyleyin ki istikrarı yakalamış,6-7 yıldır kadrosunu koruyor,ilk 11 inde altyapısından yetişen 6-7 adamı oynuyor ve başarısız.Günümüz Türkiyesinde bunları başarmak oldukça güç ama yapacak birisi varsa o da Eskişehirspordur.Oftaş bile kadro istikrarı yakaladığı için amatöreden süper lige kadar çıkmıştır.
     Ben takımın hepsi genç olsun demedim.Bahsettiğiniz sezonda başarısızlığın sebebi sadece gençlerin oynamış olması mı yoksa yepyeni bir 11 ile sahaya çıkmamız mı(bu sene olduğu gibi)bunları da bir irdelemenizi rica ederim.
     Benim için önemli olan süper lige çıkmak değil.Çıktığımızda orayı sallamak ve bizansın korkulu rüyası olmak.Bu kadroyla süper lige çıktığımızda en az 10-15 transfer yaparız yine.Bunu bir kenara yazın.Sonrasını merak edenler 12 sene gerisine bir gitsinler.Teşekkür ederim.
     Not:biz Ömerin üstüne Nezihiyi transfer etmiş bir kulübüz ama hala akıllanmadık...
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...
Yukarı
kozakcı Liste gör
Usta Yazar

Özkan KOZAKÇI
Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 19:28
Alıntı yapılan esesesin

Sevgili Kozakçı:
    Şu anda öyle bir Anadolu takımı söyleyin ki istikrarı yakalamış,6-7 yıldır kadrosunu koruyor,ilk 11 inde altyapısından yetişen 6-7 adamı oynuyor ve başarısız.Günümüz Türkiyesinde bunları başarmak oldukça güç ama yapacak birisi varsa o da Eskişehirspordur.Oftaş bile kadro istikrarı yakaladığı için amatöreden süper lige kadar çıkmıştır.
     Ben takımın hepsi genç olsun demedim.Bahsettiğiniz sezonda başarısızlığın sebebi sadece gençlerin oynamış olması mı yoksa yepyeni bir 11 ile sahaya çıkmamız mı(bu sene olduğu gibi)bunları da bir irdelemenizi rica ederim.
     Benim için önemli olan süper lige çıkmak değil.Çıktığımızda orayı sallamak ve bizansın korkulu rüyası olmak.Bu kadroyla süper lige çıktığımızda en az 10-15 transfer yaparız yine.Bunu bir kenara yazın.Sonrasını merak edenler 12 sene gerisine bir gitsinler.Teşekkür ederim.
     Not:biz Ömerin üstüne Nezihiyi transfer etmiş bir kulübüz ama hala akıllanmadık...
eskişehir liğ ikincisi olduğu yıllarda kadroyu sıfırdan kurmuştu o futbolcuların bir çoğuda şehir dışından alınmıştır biz gençleşmeye karşı değıliz önemli olan pastayı büyülterek ilerlemektir genç genç olacağım derken gençleride kaybedersiniz oyuncunun genç olması önemli değil kaliteli olması önemlidir artık günümüzde futbol bir ticarettir kaliteli cevheri bulup çıkarmak önemlidir bu devirde büyük futbol kulüpleri dünya nın neresinden olursa olsun çevheri arayıp bulup çıkarıyorlar büyük olmak istiyorsak bizim de öyle hareket etmemiz gerekir sadece eskişehirlilere takılmamalıyız  
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6263646566 197>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır