eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıRıza Çalımbay'ın Görevine Son Verildi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 122123124125126 148>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 21:05
Alıntı yapılan efsanee26

...Çalımbay, yurt içi ve yurt dışında çalışma planlarının olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
''Geride kalan 6 hafta beni çok yordu. Öte yandan bu 6 hafta beni çok hırslandırdı. Teknik direktörlüğe yeni başlamış gibiyim. Eskişehirspor'dan böyle gitmeyi hak etmedim. Süper Lig'de daha iyi, daha pahalı kadrolar var. Onların durumları da istedikleri gibi değil ama herkes hocasına sahip çıkıyor.''

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20100928/rizanin_sucu_ne.html
Yapma be hocam. Taraftar seni sevemedi işte. Yeni teknik direktörle takımda çok çok büyük bir değişiklik olacağını düşünmesem de kan değişikliği gerekliydi. Sen kalcam diye direttikçe takımda da taraftarda da yönetimde de baskı oluşmaya başlamıştı. Aslında son maç binlerce istifanı istediğinde bırakmalıydın. Yolun açık olsun Rıza Hocam. Eskişehirspor için en hayırlısı olsun.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
menderes26 Liste gör
Usta Yazar

birkan
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 21:09
eğer kaliteli bir teknik adma alırsak rıza hocayı gönderdiğimiz için memnun olucağız.yönetim bu ya güvenç kurtar tarzı bir adam gelirse?
http://www.facebook.com/group.php?gid=50079368890

facebooktaki espana sayfası
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 21:21
Alıntı yapılan efsanee26

"Rıza'nın suçu ne?"

Bu sezon defansa takviye yapmak istedik. Sezon başında Cezayir Milli Takımı'nda oynayan iki stoper istedim. İstediğim adamları alamadık. Defansa Diego ve Sadıgov alındı. Ben izlemeden Diego alındı. Diego da transferin son günü alınan Sadıgov da hazır değildi. Defansa istediğimiz takviyeyi yapamadık. Yediğimiz gollerin yüzde 99'u defans hatasından kaynaklandı.''

acaba bu stoperler alınsaydı şimdi kaç puanımız olurdu? YÖNETİM İSTİFA!!
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
tikulti ninurta Liste gör
Yeni Yazar

İsimsiz
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 21:25
eskişehirli olmasam yine de eses'li olurdum...
Yukarı
XenkoX Liste gör
Yazar

sinan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 21:39
Alıntı yapılan irfnzcn

Alıntı yapılan efsanee26

"Rıza'nın suçu ne?"

Bu sezon defansa takviye yapmak istedik. Sezon başında Cezayir Milli Takımı'nda oynayan iki stoper istedim. İstediğim adamları alamadık. Defansa Diego ve Sadıgov alındı. Ben izlemeden Diego alındı. Diego da transferin son günü alınan Sadıgov da hazır değildi. Defansa istediğimiz takviyeyi yapamadık. Yediğimiz gollerin yüzde 99'u defans hatasından kaynaklandı.''

acaba bu stoperler alınsaydı şimdi kaç puanımız olurdu? YÖNETİM İSTİFA!!
ayrıca kendisinin izleyip aldığı oyuncuların halide ortada lovrek,poljak.....
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 21:42
Rıza hoca aldın paranı arkadan laf salatası yapmaya gerek yok. İyi kötü günlerimiz geçti, illa kötü olmayalım ayrılınca. Bu senin en büyük özelliğin: zeytinyağı gibi üste çıkmak. Hep sen haklısın, diğerleri haksız. İşin gücün ego tatmini. Her ayrıldığın takımdan sonra taraftara, yönetime sallamak zorunda değilsin. Bunu önceki takımlarında da yaptın. Ölüp bittiğin Beşiktaş sana 4 ay sabrederken, bu camia sana 2.5 yıl sabretti. Efsaneyi yaratan Gegic bile bu kadar kalmadı takımın başında. Olmayınca olmuyor, kendini kanıtlama çabalarına hiç girme. O kadar baskıya, istifa çağrılarına rağmen istifa etmedin, illa kovulup tazminat alacağım dedin ve sen kazandın. Bari saygı duy, arkadan kötüleme. Bundan sonraki futbol hayatında başarılar.
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 22:00
@ Sevgili Behlül

Konulari karistirarak yazinca net olarak bir itham ya da tespitin var mi anlasilmasi guc oluyor. Bir kere bu takimin hocasi 2 senedir basariliysa bu yonetimle calisirken bunlari elde etti. Suanda da basarisizken sucu sadece yonetime odaklayarak aciklaman bence tutarsiz. Bir kere ilk sene planli programli bir sekilde ligde kalmis filan degiliz bunu herkes bu kadar cabuk unutmus olamaz.. Lig icinde 12-14-15 arasi gittik geldik ve Konya deplasmaninda 2 kiralik oyuncunun ekstra performansiyla yendik ve ligde kaldik.. Yoksa o sezon alinan ve yollanan tum transferler Riza calimbay tarafindan yapilmis olup neredeyse tamami yanlisti. Bunun parayla pulla alakasi yok, takima katilanlar Vucko, Ivesa, Poljak, Nadarevic, Lovrek, Anderson, Bulentler, Can Cumhur, Tayfun vesaire ve tabii ki Youla...Takimda ise Serkan Özdemir gibi biri kalirken... Uzaklastirilanlar Birol Hikmet, Omer, Ulas, 250 bine alinabilecek kaleci Ferhat ve takim kaptani Zafer vesaire... Aldigi adamlardan Nadarevic hala bu takim icin onemli, Youla'nin gidis sebebi yine malum kişi.. digerlerinin onemli bir kismi fayda saglayamadi ve gittiler.. Oysa Birol Hikmet, Ömer Yalcin en azindan bu takimin kadro derinliginde olabilirlerdi.. 2 Bulent'ten Kocabey ilk yil cok iyiydi, digeri ise hala bir seviyede devam ediyor.. Paran az olabilir cok olabilir ama gercekten arastirmaci olursun ve 2-3 yildir işssizsen ve calisacagim diyorsan, gidecegin takima bir birikinti birakacak arastirmayla gelirsin.. Sozde bu yabancilar oyleydi ama olmadi iste... Bugun Karabuk Bankasya kadrosuna yaptigi nokta transferlerle ligi goturuyor.. Sen burada hocanin bizi ligde tuttugunu istedigin kadar iddia et bana gore taraftar ve devre arasi gelen 3 adam olmasaydi bu takim suanda Bankasya'daydi...

Gecen sene bu takima onemli ilaveler yapildi.. Volkan geldi...Umit, M.Yilmaz, Youla gibi bir forvet hatti herkeste yoktu.. Ligin basiyla birlikte dusenlerin belli olmasiyla zaten tum takimlar uzerindeki baski kalkti ve dusmeyecegini bilen neredeyse 10 takim sampiyonluga oynayanlardan korkmadan oynayarak aldigi puanlarla ligin boyunu kisaltti. Bunun sonucunda da Bursa sampiyon oldu zaten.. Turkiye tekrar ne zaman boyle bir sezon gorebilir bilmiyorum.. 

Eskisehir 25. haftadan cikilirken Kayseri'yi deplasmanda yenmis, onundeki mac Ankaraspor'la oynamadan 3 puani aliyorsun..Sonraki mac Besiktas 3-2 yenildk ve sonra takima birseyler oldu... Kasimpasa'yi berbat bir oyundan sonra yenmistik hatirlayanlar cikar.. Onumuzde dusmeyi nerdeyse garantilemis Denizli, dusmeye oynayan Ankaragucu  deplasmanlari var.. TV'lerde bile herkes bizi ilk 5 adayi gosteriyor.. en azindan ilk 6 olacak gibi.. Hoca hedef olarak 7. olmayi koyuyor.. Denizli'ye yenilen ender takimlardan biri bizdik ve bizden kat be kat iyi oynamislardi..  Zaten sezonun 2. yarisi futbol olarak hep bizden iyiydiler ama kadrolari skor olarak daha iyi olmalarini saglamadi..Ankaragucu ile oynanan maci unutanlar tekrar hatirlasin.. basarili dedigimiz hoca o maca da etki edemedi... Sonra Trabzonspor'a karsi oynanan berbat oyun ve son dakikalarda "Riza istifa" sesleri arasinda bugunlerde kovup gonderdigi Umit Karan'in son saniye golu gelmisti.. Fenerbahce ve Sivaspor'la oynanan maclari da belki sen anlatirsin.. Ozetle Eskisehirspor'un ayagina gelmis bir firsat vardi ama hoca bu donemi yanlis kadrolar, taktiklerle hep kaybetti.. Simdi gelmis bana basariliydi diyorsun.. Basarili ya da basarisiz meselesini sadece puanlama da bir sira olarak bakip konusmak bence dogru degil.. Bu kadar mac kaybedenin oldugu yerde, ustelik bu fikstur avantajiyla sen en iyi sonucu alamiyorsan basarili olamazsin.. Elbette bu donemlerde senin de bahsetttigin gibi elestirdik.. Ne yani evinde Sivasi, disarda Denizli'yi yenemeyen bir takimin hocasina soylenecek laf yok mu ? Ama bizim insanimizin hafizasi cok zayif... hemen oynanan maclari ve oralarda yapilan hatalari unutup, takimi 7. yapti diyorlar.. Bu takim gecen sene Riza Calimbay'a RAGMEN 7. oldu.. Bunu gormek icin gecen seneki 25 hafta sonrasi maclari hatirlamaniz yeterlidir.. gecen seneki 26. haftadan bugune kadar ciktigi maclarda kac galibiyet kac yenilgi aldi bu takim...yazsana buraya...Cok Sevgili lig 7.si hoca ciktigi son 15 resmi musabakada bu takimda ne kadar basariliymis.. Bu bir kesittir, alir bakarsin...madem 7.lik bir basari, bunu da degerlendirerek konusalim.. TFF Kupasi zaten 2 yildir sifir cekilen bir mucadele.. nerede ayni hocayla devam etmenin getirdigi avantaj? ligi altimizda bitirdi diye soyledigin pek cok takim ki Antalya bunlarda biri o.. Kupa'da nerdeyse Final oynayacakti...

Bu senenin basinda hedef ilk 5 olarak hem hoca hem yonetim olarak belrleniyor.. Transfer olarak Tello, Pele, Batuhan, Burhan gibi kaliteli isimler kadroya katilmis.. Antrenmanlar Bolu'da, Viyana'da yapilmis ama ligin tam onunde yapilan  IBB hazirlik maciyla gorulmus ki (3-0) biz iyi degiliz.. Sen de bu maca gidip bizim iyi oynadigimizi filan yazmistin.. Bugunku duruma bakinca galiba kim nasil hazir ya da degil senden biraz farkli bakiyoruz konuya.. Evinde ilk macta Buca'nin bile 3 attigi G.Birligi'ni yenememissin.. Son dakikalarda Hursut karsi karisya atsa golu daha orda film kopacakti zaten... Sonra Konya'da futbol olarak nispeten derli toplu bir mucadele ama skor uretmek yok... akabinde oynayan takimi yapilan degisikliklerle bozmak var, Serdar var ve elbette kacinilmaz son maglubiyet var.... Neyse dedi yine herkes geldik GS. macina ve takim rezalet otesi oynuyor, cocukca hatalar yapiyor ki G.Saray son iki yilda yendiginden daha da kötü durumda.. rakibe karsi olan 2yillik psikolojik ustunlugumuz daha iyi kadroya sahip oldugumuz sezon da husrana donusuyor..

Simdi soyle bana Behlul'cum.. bu mac oncesi tarihe kadar duruma gore Halil Unal kaleciyi mi iyi calistirmadi? Kondusyon mu vermedi, defans organizasyon mu yaptirmadi... yoksa defans sorunumuz var derken elinde 2 yildir bulunan adamlarla cikip yenilmek mi bu sonucu acikliyor? o halde senin ilk sene icerde ve disarda Vucko-Nadarevic'li defansla aldigin G.Saray, Fener galibiyetleri cokta oynadigin oyuna dayali degildi.. Bu G.Saray macinda hocanin hatali buldugu adamlari kendi getirip 2 yildir bu takimda tuttugunu da mi unuttun? Takimda disiplin ve tum srounlar bundan sonra ayyuka cikti...Biz yani hoca gitmeli diyenler hic bir zaman yonetimimiz cok iyi demedik.. Ama Turkiye'deki Anadolu kulupleri ortalamasinin cok disinda olmayan bu yapinin sahadaki performans icin birinci kriter olamayacagini yazdik.. Eger biz skor taraftari degiliz diyorsak o alinan 7.lik bizi kandirmamaliydi.. Sonucta kandiramadi da zaten ama ben ve benim gibi dusunen arkadaslar bir degisiklik olacaksa sezon sonunda derhal olmasini beklediler.. Cunku o zaman bu takima cok iyi birileri gelebilir, takim iyi bir hazirlik gecirebilir ve bugun hersey farkli olabilirdi.. Ama 7. hoca gonderilir mi dediniz degil mi.. Aslinda onu gondermeyi yine siz basardiniz, yani son 2 haftada durumun olmayacagini anlayan sizler.. Bizlerin bu olmali diye soyledigimizde, bugunlerin olabilecegini yazdigimizda sizler bize kizdiniz, elestirdiniz bazen de guldunuz.. Bu takimin bugunku durumunun sorumlusu aslinda gozlerinizin boyali oldugu o donemlerde gerceklerden kacan, basklarini da yonlendiren kisilerdir.. Bugun simdi bana mi soyluyorsun, "Hoca da gitti, soyle bakalim gelen daha iyi mi olacak" diye? lige 7. haftada yeniden baslamak zorunda birakan birini ne kadar savundunuz inanilir gibi degil.. Sanki bu aldigi 2 puan gecen seneki puanlara ilave edilerek sezon sonu bir siralama belirlenecekmis gibi.. Asil isin enteresan yani hoca kalsaydi daha iyi olabilirdi diye dusunenlerin bunu neye dayanarak soyledigi.. Ortada bu durumu aciklayan apacik bir durum var.. Bu takim gecen seneden daha guclu olmasina ragmen, bu sene lige yeni cikanlar cok kötü kadro yapmadi, ustelik sezon sonu 3 takimin dusecegi bir lig olacak.. Herkes iyi transferler yapti kendince ve cok zorlu bir lig basladi.. Iste o nedenle Calimbay'in muhtesem antrenmanlariyla hazirlanan guclu takimimiz bu senenin ilk 6 haftasinda resmen madara oldu.. Halen bir galibiyetimiz yok.. Ama hic bu durum mevcut degilmis gibi enkazi kaldiracak olan (artik kim olursa) hala bir grup taraftarimizca goz ucuyla "bakalim Riza gitsin diyenlerin istedigi gibi basarili olacak mi" edasiyla bekleniyor.. Bravo..
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 22:42
Alıntı yapılan Martin_Mistre

@ Sevgili Behlül

Bugun simdi bana mi soyluyorsun, Hoca da gitti, soyle bakalim gelen daha iyi mi olacak diye?

burada hocayı savunanların amacı takımı kaos'a sokmadan mevcut hocayla ligi en iyi yerde bitirmesini sağlamaktı merak etme sana burada kimse hocada gitti şimdi kim gelecek gelen başarılı olacakmı  demez bizim amacımız burada üzüm yemek bağcıyı dövmek değil ben ve benim gibi düşünenlerin amacı  yeni gelen hoca kim olursa olsun ister HALDUN HOCA  olsun ister FATİH TERİM olsun kim olursa olsun hep destek tam destek ilkesiyle hocanın arkasında durmaktır BİR HOCA SEZON BAŞI BİR TAKIM ALDIYSA İYİ YADA KÖTÜ O SEZONU BİTİRSİN bizim savunduğumuz bu. şimdi gelecek hoca'nında yanlışları olacaktır onunda vazgeçemiyeceği oyuncular olacaktır ne olursa olsun herkez işini yapsın taraftar taraftarlığını yapsın hoca hocalığı yapsın ve en önemliside YÖNETİM YÖNETİMLİĞİNİ YAPSIN!!
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
LIONES Liste gör
Yazar

liones
Yer: dorLIONESkişehi
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 22:47
Eskişehirspor Kulübü ile sözleşmesini karşılıklı fesheden teknik direktör Rıza Çalımbay, "Golleri ben kaçırdım, golleri ben yedim. İyi orta yapamadım, defansta iyi duramadım. Rıza'nın suçu ne? Ben anlamadım" dedi.

Bu ne şimdi Rıza Hoca. Savunma mı bu şimdi?
Halil! Ellerini ESESİM'in üzerinden çek...Lütfen.
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 22:49
Yaziyi Behlul'e hitaben yazmistim ama madem cevap verdin soyleyeyim. Merak etmiyorum oyle boyle bir soru tekrar gelir mi diye ama ben bugun icinde bulundugumuz durum icin sen ve senin gibi vaziyeti oldugundan iyi gostermeye calisanlari sorumlu tutuyorum.. Taraftar taraftarligini yapti ve hocayi yollayip yonetime de ultimatomu verdi.. Sana gore bunlar tamamen yanlis o halde.. Bizler senin dusundugun gibi, suru suru koyunlar seklinde o koltuklarda oturmuyoruz.. 
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 122123124125126 148>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,515 saniyede hazırlanmıştır