eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıRıza Çalımbay'ın Görevine Son Verildi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 119120121122123 148>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
müfitkabal Liste gör
Usta Yazar

müfit kabal
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 14:43

beni bilenler bilir...hep istikrardan yanayımdır...bu takım 5 kez küme düştüğünde sezonu 2-3 hoca değikilliği ile bitirmiştik...gelen hocaların birçoğunu bu işten anlamıyor diye kovduk...oysa her gelenin arkasında bizden önce yaşadığı başarılar vardı...başkasında başarılı oluyorlar oysa bize gelince dökülüyorlardı...bunun nedenleri neydi???

Afyonspor da bilhassa bize karşı harikalar yaratan bir Orhan Yüce vardı...çok imreniyordum adama...keşke bize gelse diye hayıflanıyordum...birde baktım ertesi yıl bize gelmiş...tamam dedim aradığımız hocayı şimdi bulduk diye...ama olmadı...başaramadı...basın üstüne çok gitti...hatta yanılmıyorsam gazetecilerle kavgada etmişti...sonra malum, adamı kovduk...hemde bir ton küfürle vede bu işten anlamıyor diye...

2-B deyken Behiç Funda yı getirdik...ege bölgesinin flaş hocası idi vede 2. ligi çok iyi biliyordu...ama onunda akibeti diğerlerinden farklı değildi...yani başarılı olmadı vede kovuldu...oda bu işi bilmiyor denildi...adamı göndermek için günlerce hakkında yazılar yazılmıştı...

sonra Kemal Kılıç geldi...bize gelmeden öncede adamın kariyerinde Karşıyaka şampiyonluğu vardı...hatta o sezon iyide kadro kurmuştuk...Cafer Aydın, Erhan Namlı gibi süper lig oyuncularıda vardı kadromuzda...ama oda başaramadı...hatta adama tüm stad küfretmiştik...hoca giderken adeta ağlıyordu...ben ve Mustafa(Tatar) hoca ile uzun uzun telefon konuşması yapmıştık...ömrümde ilk kez karıma ve çocuklarıma küfredildi diye isyan ediyordu...

daha sonra Cavcav ın prensi, bizim ise taaa 2-B den beri başımızın belalısı Metin Diyadin geldi takımın başına...bu forumda teknik direktör kim olmalı diye yazıldığında neredeyse büyük çoğunluğumuzun istediği tek isim Metin Diyadin di...tıpkı şimdi Ersun Yenal üstünde birleşildiği gibi...Asaş ve Oftaş taki başarılarından dolayı adama ilah gibi bakıyorduk...ama oda olmadı...yapamadı...çok eleştirildi...vede kovuldu...

yukarıda geçmişten sadece birkaç tane örnek verdim...daha Ahmet Akçanlar...Yavuz İncedallar...Nejat Biyediçleri yazmıyorum...
bizler hatayı hep hocada aradık...vede malesef hepte yanıldık...
hatayı hiç kendimizde yada yönetimlerde hatta basında aramadık...özeleştiri yapmadık...herseferinde günlük düşünüp o anki hoca kimse, onu kovarak başarılı olacağımızı düşündük...ne hikmetse herseferindede yanılan yine bizler olduk...

benim adım Rıza Hocanın avukatlığına çıkmıştı...oysa yukarıda kovulan tüm hocalarında arkasındaydım...yani onlarında avukatlığını yapmıştım bilmeden...benim için Rıza olmuş Metin olmuş yada Nejat olmuş hiç farketmez...ben hep istikrardan yanayım...

son sözüm avukatlığını yaptığım Rıza Hocaya...sizin ile acı tatlı 2,5 yılımız geçti...artılarınızda vardı eksilerinizde...verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkürler hocam...bir sözünüzü hiç unutmuyorum...demiştinizki bir futbolcu futbolu bırktıktan sonra teknik direktör olmak istiyorsa önce ESKİŞEHİRSPOR da hocalık yapacak diye...çünkü burda çok şey öğrenir demişti...hocam sanırım siz bundan sonra teknik direktör olacaksınız...çünkü stajınızı tamamladınız...
üç büyük yok tek büyük var
Yukarı
ades Liste gör
Usta Yazar

Ahmet
Yer: Kurtuluş/Esk.
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 14:50

1.2 milyon TL inatlaşması

Eskişehirspor, Rıza Çalımbay’la yolları ayırma kararı aldı. Ancak, Çalımbay ın, yıllık ücretinin tamamını istemesi nedeniyle sözleşmesini feshedemedi.

ESKİŞEHİRSPOR’da Rıza Çalımbay krizi, 1.2 milyon TL yüzünden düğümlendi. Kırmızı siyahlı yönetim, genç teknik adamla yolları ayırma kararı aldı. Ancak, sözleşmesini feshedemedi. Nedeni ise, Çalımbay’ın yıllık ücretinin tamamı olan 1.2 milyon TL’yi istemesi.

Hagi’yi istiyorlar

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, “Aylık 110 bin TL’ye anlaştığımız Rıza Çalımbay’a parasını günü gününe ödedik. Kendisiyle önceki gün görüştük, ayrılmayı kabul etti. Eskişehir’e dönüp eşyalarını toplayacağını söyledi. Ancak daha sonra kalan 1 yıllık alacağı olan 1.2 milyon TL’yi talep etti. Biz bu parayı vermeyi düşünmüyoruz. Kendisi bizi çok üzdü. Kamuoyu baskısına rağmen kendisine hoşgörü ile yaklaştım. Bu duruma gelmemize bir anlam veremiyorum” dedi.

Rıza Çalımbay, tesislere gelmesine rağmen akşam antrenmanına çıkmazken, takımı altyapı antrenörü Haldun Girginer çalıştırdı.

Kaynak:Hürriyet Gazetesi

ANADOLUNUN YIKILMAYAN TEK KALESİ
Yukarı
ESEFE Liste gör
Deneyimli Yazar

Efe
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 14:55
Alıntı yapılan müfitkabal

beni bilenler bilir...hep istikrardan yanayımdır...bu takım 5 kez küme düştüğünde sezonu 2-3 hoca değikilliği ile bitirmiştik...gelen hocaların birçoğunu bu işten anlamıyor diye kovduk...oysa her gelenin arkasında bizden önce yaşadığı başarılar vardı...başkasında başarılı oluyorlar oysa bize gelince dökülüyorlardı...bunun nedenleri neydi???

Afyonspor da bilhassa bize karşı harikalar yaratan bir Orhan Yüce vardı...çok imreniyordum adama...keşke bize gelse diye hayıflanıyordum...birde baktım ertesi yıl bize gelmiş...tamam dedim aradığımız hocayı şimdi bulduk diye...ama olmadı...başaramadı...basın üstüne çok gitti...hatta yanılmıyorsam gazetecilerle kavgada etmişti...sonra malum, adamı kovduk...hemde bir ton küfürle vede bu işten anlamıyor diye...

2-B deyken Behiç Funda yı getirdik...ege bölgesinin flaş hocası idi vede 2. ligi çok iyi biliyordu...ama onunda akibeti diğerlerinden farklı değildi...yani başarılı olmadı vede kovuldu...oda bu işi bilmiyor denildi...adamı göndermek için günlerce hakkında yazılar yazılmıştı...

sonra Kemal Kılıç geldi...bize gelmeden öncede adamın kariyerinde Karşıyaka şampiyonluğu vardı...hatta o sezon iyide kadro kurmuştuk...Cafer Aydın, Erhan Namlı gibi süper lig oyuncularıda vardı kadromuzda...ama oda başaramadı...hatta adama tüm stad küfretmiştik...hoca giderken adeta ağlıyordu...ben ve Mustafa(Tatar) hoca ile uzun uzun telefon konuşması yapmıştık...ömrümde ilk kez karıma ve çocuklarıma küfredildi diye isyan ediyordu...

daha sonra Cavcav ın prensi, bizim ise taaa 2-B den beri başımızın belalısı Metin Diyadin geldi takımın başına...bu forumda teknik direktör kim olmalı diye yazıldığında neredeyse büyük çoğunluğumuzun istediği tek isim Metin Diyadin di...tıpkı şimdi Ersun Yenal üstünde birleşildiği gibi...Asaş ve Oftaş taki başarılarından dolayı adama ilah gibi bakıyorduk...ama oda olmadı...yapamadı...çok eleştirildi...vede kovuldu...

yukarıda geçmişten sadece birkaç tane örnek verdim...daha Ahmet Akçanlar...Yavuz İncedallar...Nejat Biyediçleri yazmıyorum...
hatayı hiç kendimizde yada yönetimlerde hatta basında aramadık...özeleştiri yapmadık...herseferinde günlük düşünüp o anki hoca kimse, onu kovarak başarılı olacağımızı düşündük...ne hikmetse herseferindede yanılan yine bizler olduk...

benim adım Rıza Hocanın avukatlığına çıkmıştı...oysa yukarıda kovulan tüm hocalarında arkasındaydım...yani onlarında avukatlığını yapmıştım bilmeden...benim için Rıza olmuş Metin olmuş yada Nejat olmuş hiç farketmez...ben hep istikrardan yanayım...

son sözüm avukatlığını yaptığım Rıza Hocaya...sizin ile acı tatlı 2,5 yılımız geçti...artılarınızda vardı eksilerinizde...verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkürler hocam...bir sözünüzü hiç unutmuyorum...demiştinizki bir futbolcu futbolu bırktıktan sonra teknik direktör olmak istiyorsa önce ESKİŞEHİRSPOR da hocalık yapacak diye...çünkü burda çok şey öğrenir demişti...hocam sanırım siz bundan sonra teknik direktör olacaksınız...çünkü stajınızı tamamladınız...

Abi eline koluna, yüreğine sağlık...

Yolun Açık Olsun Rıza Çalımbay, Bir kötü söz bile HAKTIR, Hakkını helal et Hocam..
Simssiyah - Kıpkırmızı
Yukarı
aritmal Liste gör
Deneyimli Yazar

adem
Yer: ESTANBUL
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 15:47
Alıntı yapılan müfitkabal

polemik olsun diye değil,kısa bir bilgilendirme yada hatırlartma yapmak için kısaca birşey paylaşıcam.süper lige cıkamadığımız,yada zorunluluktan cıkmadığımız dönemin hocarından bahsetmişsiniz.o dönemdeki politika sadece göz boyamaktı.cunku bize yılmaz vural döneminin faturası cok ağır olmuştu.verdiğiniz örnekler rıza hoca ile uyuşmamaktadır.kulubun kapısına kilit vurulma dönemlerini atlattık.düştükten sonra her sezonki hedefimizi süper lig gibi lansedildi.yoksa bu şehir aksini  kaldıramazdı.cok detaya görek yok.sizlerde cok şey biliyorsunuzdur.o zamanki un,yağ,şeker farklı idi.bu şehir Rıza çalımbaya kendi kulubunun bile vermediği kadar süre verdi.bu gözardı edilemez.kendisi solemiş ki ben hiç tasvip etmiyorum.bizde stajerlik yapmış.bizde rıza çalımbay bİze deneyimlerini aktarmaya geldiğini düşünmüştük.doğru,bize hiçbirşey vermeden gitti,sürekli birilerini suçlayarak..neyse sayfalarca konuşuldu kendisi.ve bir dönem bitti.Aşık veyselin bir sözu ile bitirmek istiyorum;Kurt ile Kuzu dost olurdu . Fikir başka başka olmasa ! AŞIK VEYSEL...
SEVDAN BİR ATEŞ
SALDIR ES ES İM SALDIR:)
(B)aş(K)aldırı(Ş)

Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 16:04
18 mayıs 2008 tarihindeki bolu maçına ankaradan özel arabayla 4 kişi gitmiştik. maçtan sonra ankaraya geri dönerken dışımda sevinç vardı ama süper lige çıkmanın  sevinci ile beraber yeni sezonda ne yaparız, bu lige uygun bir iskelet kadromuz yok  diye düşünmeye başladım.

aynı duyguları haziran ve temmuz ayında da yaşamaya devam ettim. takımın hazırlık maçı yapmaması, takımın gizlenmeye çalışılması bendeki korkuyu arttırdı. bu sezon ligde kalalım ne mutlu demeye başladım. 

lig başlayınca da aynı korkular devam etti. 3. hafta ankarada oynanan gençlerbirliği maçından sonra ise endişelerim iyice arttı. ligin ilk yarısında farkı açtırmayalım devre arası birşeyler yapabilirmiyiz demeye başlamıştım.

kocaeli ve bursa galibiyetleri ve akabinde sahamızda galatasaray ve fenerden alınan 4 puan sonrası hem takımın havası değişti hemde taraftarın. ligde kalma korkusu bile unutuldu.

rıza çalımbay olaya sonuç olarak bakarsak ilk sene bizi ligde tuttu, ikinci sezon ise ilk 6 mücadelesinin içine soktu.

bu sezon ise işler iyi gitmiyor. oynanan 6 maçı iyi izler ve gözlemlerseniz sorunun sadece kenarda değil saha içinde de olduğunu görürsünüz.

sahaya çıkan onbir kişinin tamamı birbirinden kopuk oynuyor. takım içindeki sorun tespit edilmeli ve gereği yapılmalı.

emeklerin için teşekkürler atom karınca.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
nedes Liste gör
Yeni Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 16:05
bir futbolcu futbolu bırktıktan sonra teknik direktör olmak istiyorsa önce ESKİŞEHİRSPOR da hocalık yapacak diye...çünkü burda çok şey öğrenir demişti...hocam sanırım siz bundan sonra teknik direktör olacaksınız...çünkü stajınızı tamamladınız...

Bence de bundan sonra teknikdirektör olabilir. Çünkü bu sezon üçüncü sezonu ve her maç sonu sürekli ders çıkartcaz deyip durdu. Bundan sonra futbol üzerine kitap bile yazabilir.

Artı Rıza Çalımbay ın eskişehirspor u nekadar sevdiğinide daha iyi anlamış olduk. Adam para için haftalardır istifa etmeyerek eses i bu günlere getirdi. Eğer adam gibi adam olsaydı Hakan Kutlu gibi onuruyla istifa eder kendine küfrettirmezdi. Ama oda biliyorki bu parayı başka bir klüpten alamayacak. napsın .
eseses kikiki eski eski es
Yukarı
müfitkabal Liste gör
Usta Yazar

müfit kabal
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 16:09
Adem;
artık gitmiş bir hocanın arkasından konuşarak birbirimiz ile polemiğe gerek yok...
bende son 2-3 maçtır hocanın artık gitmesini istiyordum...vede gitti...bu sayfalarca aylarca hatta yıllarca hoca tartışıldı...ayrıca Rıza Hoca nın söylediği o sözü sanırım ya anlamamışsın yada kasten çarpıtmışsın...Rıza Hoca; Eskişehir bambaşka bir yer...hocalık yapmak çok zor...burası resmen bir kurtlar sofrası...inanın BJK den bile daha karmaşık vede zor demişti...
eğer bizde 2,5 yıl hocalık yapabildiyse ki tarihimizde bir rekordur bu...bu bile başlı başına bir olaydır...yani herkese 2,5 yıl nasip olmaz...helede senin eleştirdiğin anlamda bir stajyerlik için oldukca uzun bir süre...
üç büyük yok tek büyük var
Yukarı
can uçar Liste gör
Deneyimli Yazar

CAN UÇAR
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 16:22
c.tesi akşamı ntv iki ispanya maçını canlı arka arkaya verdi....eal madrıd,dünya yıldızı yetenekleriyle sıradan futbol oynadı,sonuçta alamadı.....arkasından barca maçını izledim,hızlı ayağa rakibi şaşırtan nefes aldırmayan kale önünde bile ayağa pas...karambole orta yapmadan ve neticeye giderek oynadı üstelik messi de yoktu......realin başında şu an dünyanın en kariyerli hocası morınyo diğerinde yakın zamanda futbolu bırakmış genç bi hoca.......hoca kadar futbolcular ve takımda önemli,bizi takım yapacak bi hoca ya ihtiyacımız var....takım olursak  başarırız....
Yukarı
huntürk Liste gör
Deneyimli Yazar

Hun Türk
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 16:38
Barca'nın kadroya hoca gerekmez zaten. Örnek çok uç olmuş.
Büyük Hun Türk'ü Atilla...
Yukarı
menderes26 Liste gör
Usta Yazar

birkan
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 18:17
Alıntı yapılan serdareses

[/QUOTE]

bak arkadaşım bu adam buraya kendi başına gelmedi buraya yönetim getirdi onu vede yönetim aldı.saçma sapan konuşmayın hepimizin babası var.düşünün bakalım babanız bir yerde 25 senedir çalışıyor ve kovulursa 50 milyar tazminat alacak.istifa ederse para alamıyacak.düşnünü bakalım hangisini seçer?çolugundan çocugundan çıksın rıza hoca deme gün gelir senden çıkar.
http://www.facebook.com/group.php?gid=50079368890

facebooktaki espana sayfası
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 119120121122123 148>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır