eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıRıza Çalımbay'ın Görevine Son Verildi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 115116117118119 148>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ESfeverES Liste gör
Usta Yazar

Murat Soylu
Yer: Almanya/Voerde
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 23:54
Alıntı yapılan ESkisigibiES

[
Youla Bjk maçından önce içerde oynanan Kayserispor maçında arka adelesindeki zedelenmeden dolayı sakatlık yaşamış ve Ümit Karan ile birlikte 3-4 hafta takımda yer alamayacağı söylenmişti.
Daha sonra kontrolleri yapılmış ve maçtan birgün önce oynamasının çok riskli olduğu bu sakatlık nüksederse sezonu kapatabileceği belirtildi sağlık ekibi tarafından.

Hatta bu da haberi:

Arasak aynı haberlerden çok daha fazla bulabiliriz. (...)

Aynen olayi bende böyle hatirliyorum. Hatta TFF sitesinden de bakilabilinir bu, yanliz su an sitede hata var galiba, yoksa linkleri atardim buraya..

Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 00:01
Youla o hareketi Rıza Çalımbay'a değil Eskişehirspor camiasına yapmıştı.Şu an zaten Denizlispor'un kontratlı futbolcusu.Daha fazla konuşmanın anlamı yok.
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
EsAtaEs Liste gör
Usta Yazar

Atakan
Yer: Eskisehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 00:03
Kaancım tabiki Youlanın yaptığı çok doğru değil onunda hatası vardı fakat netice itibariyle acaip zararına bir oyuncu gitdi .Kulup çok zarar etdi aynı şekilde ümit karan olayı da öyle türkiyede fubol sektörü bu şekilde iyi futbolcu biraz Yav....k oluyor malesef idare edeceksin yoksa tutunamazsın .

yada manchester united gibi 20 yaşında genç kolej havasında takım kuracaksın türkiyede oda olmayacağına göre iyi topçuları idare edeceksin türkiyede profesyonellik sıfır çünkü değilse kulup çok zarar ediyor Örnek : Rıza Çalımbay ( düşünce doğru ülke yanlış malesef ) Smile
Biz Eskişehirliyiz Oley
Yukarı
oldcity65 Liste gör
Yazar

koray
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 00:04
Kulüp doktorlarının herhangi bir sakatlığı olmadığı yönünde raporları da var takımın en çok ihtiyacı olduğu zaman çekip giden adamdan hayır gelmez o yüzden süperligdeki hiçbir kulüp istemedi ve asla oynamam dediği bank asyada oynuyor.Takımın hocasına ve başkanına sahtekar diyen adamı il sınırlarından içeri sokmamak lazım.
Yukarı
ChampioN Liste gör
Usta Yazar

Barış
Yer: [26]
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 00:05
Alıntı yapılan ESfeverES

Alıntı yapılan ESkisigibiES

[
Youla Bjk maçından önce içerde oynanan Kayserispor maçında arka adelesindeki zedelenmeden dolayı sakatlık yaşamış ve Ümit Karan ile birlikte 3-4 hafta takımda yer alamayacağı söylenmişti.
Daha sonra kontrolleri yapılmış ve maçtan birgün önce oynamasının çok riskli olduğu bu sakatlık nüksederse sezonu kapatabileceği belirtildi sağlık ekibi tarafından.

Hatta bu da haberi:

Arasak aynı haberlerden çok daha fazla bulabiliriz. (...)

Aynen olayi bende böyle hatirliyorum. Hatta TFF sitesinden de bakilabilinir bu, yanliz su an sitede hata var galiba, yoksa linkleri atardim buraya..

Güldürmeyin beni... Rıza hoca sakat dediyse  basında bunu yazar. Şimdiye kadar bunların örneklerini görüyoruz. Peki  soruyorum Şimdi .. Ivesa Sakat mı ? Gs Maçından beri Boyundan sakat olduğu için mi oynamıyor ?
Sadece Eskişehirspor!
Yukarı
EsAtaEs Liste gör
Usta Yazar

Atakan
Yer: Eskisehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 00:08
Aynen öyle İvesa sezon arasında niye fıtık amleliyatı olmamış  ? Bunlara siz aldanmayın hepsi yalan oyuncuyu kesik atmak için rıza hocanın saçmalıkları .
Biz Eskişehirliyiz Oley
Yukarı
ŞoVaLyE Liste gör
Deneyimli Yazar

Yağız Özgür
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 00:11
Ivesa sakat değil.Sorunu da burada konuşulacak gibi değil.

Youla ise sakattı o zaman.Hatta Bjk maçı sonrasında da oynamadı.
Kavgam da, Sevdam da ESES
Yukarı
onialanya Liste gör
Usta Yazar

onur ekici
Yer: alanya
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 00:12
artık konuyu kapayalım bence geldı calıstı gıttı hoca yolu acık olsun acıkcasıda kurtulduk bence kendısınden.onumuze bakalım artık
yonetıme destek
Yukarı
ESkisigibiES Liste gör
Usta Yazar

Cem E.
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 00:22

Rıza Hoca Bjk'ye çok gol atar diye korktuğu için mi Youla'yı oynatmamış?

Bjk maçından kaç hafta sonra kadroya girebildi Youla hatırlamıyorum.Araştıran kolayca bulur.
Ama bayrama denk gelen Trabzon deplasmanında Youla ile havaalnında uzunca sohbet etmiştik.Sakatlığını yeni yeni atlattığını söyledi.

Her neyse daha fazla uzatmayacağım.Bizim en son ihtiyacımız olan şu sorunlu futbolculara ilave gelecek problemli,karaktersiz ve ahlaksız oyuncular.
Ümit ve Youla bunların en dertlileri.

Hatta görüşülen bazı hoca adaylarının isim vererek ''bu oyuncular ben gelirsem kadroda olmazlar'' diye şart koştuğunu,sorunlu tipleri istemediğini ve bu yüzden görüşmelerin tıkandığını da ekleyelim.
“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 00:22
Sevgili Behlul, yazinda kismen işin sonunda benim hakli ciktigimi anlatir gibi yazmissin ama sonrasinda ise hoca da gitti, soyle bakalim simdi kim gelsin kismina gecmissin.. Sen gecen sene ki basariyi tamamiyle hocaya bagliyorsan bu sezonda ki 6 macta 2 puanin basarisizligini ve takim icindeki sorunlari da kismen hocaya baglamalisin ki ortak noktaya gelebilelim..

Bir kere yerli ve vasat hocalar arasinda bir siralama yapilsaydi bana gore Samet Aybaba kesinlikle Riza Calimbay'a 5-6 sira fark atardi.. Bu elbette benim dusuncem ve yorumlarimi yazarken Samet Aybaba gelsin dusuncesiyle yazmista degildim.. Hocanin sezon basinda degilde ligin bu asamasinda ayrilmasi herhalde onu istemeyen taraftarlarin sucu degil.. bu noktayi da kacirmamak lazim.. Tabii sen son 2-3 hafta gitmesi gerektigini dusundun diye biz her zaman hakliydik zaten demek gibi bir ukalalik icine girecek degilim. Bizim temel elestirimiz futbol uzerineydi ancak son donemlerde iş futbol ekseninden de kaymis durumdaydi ki bu hocanin diger konulardaki yetersizliklerini de ortaya koydu.. Zira gecen sene alinan bazi sonuclar insanlar icin subjektif yanilsamalar yaratsa da bu sene sonuclarin hep kötü olmasiyla beraberindeki disiplin sorunlari, diyalog eksiklikleri, liderlik problemleri bizi Antep macina tasidi..    O noktada Mourinho olsa gitmeliydi zaten...

Yabanci hocalarla ilgili tespitine katilamiyorum.. Son 20 yilda Anadolu takimlari hangi kalitede yabanci hoca ve kadrolarla calismislar ki basari gelmemis ona bakmak lazim. Bunun son 20 yili 40 yili bence olmaz.. İyi ve uyum saglamis hoca her zaman faydali olur.. Sadece Yabanci hocaya biraz daha fazla sabretmek gerekir. Ayrica farkli bir noktadan bakarsak son 20 yilda alinan sampiyonluklar, kupalar vesairenin kacta kacini yabanci hocalar almis buna da bakmak gerekli.

Bu noktadan tekrar anadolu takimlarina geri donersek, Urbain Braems'li, Leekens'li Trabzon her zaman benim icin ilgi cekici olmustur..O sehre ve takima gercekten ciddi katkilarda bulundular ve bence hala da bulunuyorlar.. Gecen sene ki Röber bir basari elde etmemis olsa da 4-5 macta oynattigi pozitif oyunu bu kadar insan hala hatirliyor.. Yine G.Antep'in Jose Coucerio denemesi gayet cesurdu.. Adamin kariyeri incelenirse Portekiz'in Ersun Yanal'i diyebiliriz.. Evet gecen sene skor bazinda belki isteneni veremedi ama oynattigi oyunla her zaman iyiydiler.. Tabii Eskisehir'i sehir olarak bir G.Antep gibi dusunmemek lazim.. Adamin roportajlarini ve dusuncelerini okudugumda sosyal hayatinin da bazi seyleri etkiledigi cok ortada.. Bu arada Pele'li, Diego'lu, Tello'lu bir takim icin dusunulebilir.. Unutulmasin Gegic'te bize Fenerbahce'de basarisiz bulunup gonderildigi icin gelmis biriydi.. Alman hocalar kismina gelirsek Turklerin yogun bulundugu bir ulke olmasi nedeniyle aslinda Avrupalilar arasinda Turkleri en iyi taniyan, kulturunu en cok incelemis insanlar oldugu icin de uygun diyebiliriz.. Hemen hemen her ALman'in hayatinda 1 kez Turkiye tatili bulundugunu da dusununce bir bilinmeyene yolculuk hic bir zaman sozkonusu degil. Onlarin artilari ile bizim pozitif yonlerimiz uygun kosullarda ortaya basarili sonuclar cikarabilir... Elbette kisa vadeli konusmuyorum.. Ama şöyle bir dusunursen, milli takimimizi son donemde en cok besleyen 75 milyonluk ulkemiz futbolundan cok Almanya'da yetismis Turk oyuncular oldu.. Demek ki eldeki malzemeyi onlar bizden daha iyi degerlendiriyorlar.. Ustyapinin basina yerli yabanci kim gelir bilmem ama bugun gidip herhangi bir Alman 3. lig takiminin teknik kadrosunu komple altyapiya getirip 5 sene beklemek benim yonetici olsam yapmak istedigim bir sey olabilirdi...

Ulkemizde Osmanli imparatorlugunun cokusunden sonraki kuculmenin psikolojisini her noktada gorebilirsin.. Bazen hala dunyaya kafa tutmamiz veya oyle algilanacak birsey oldugunda hep alkislanir.. Bu durumu Eskisehirspor'a indirgediginde 40 yil onceki basarilar bu takim taraftarinin bugun pek cogunun gorup bilmedigi seyler olmasina ragmen hala anlatilir.. Bunlarin bir anlati olarak kalmamasi icin artik köklü bir seyler yapmak gerekli ve futbol bazinda Riza Calimbay gibiler bizi 40 yil onceki basarilara asla yaklastiramazlar..Eskisehirspor'un bugun bir G.Antep gibi sira takimi olup dusmeden ligde kalmasi, hic risk alip iddiali durumlara gelememesi ilerde bizden bir numara olmaz dejenerasyonuna ugratacagi cok acik. Eskisehir seyircisinin esasen bugun hala kemik ve guclu kalmasinin nedeni ligden dusunce altliglerde her yil iddiali takim olmasindan kaynaklaniyor.. ciktik veya cikmadik ama o ligin iddiali ekibi gorunumundeydik ve bu da bizim taraftarimizi hep ayakta tuttu.. Superligde de bu durumda olmaliyiz, aksi taktirde gecen yillar bizi biz yapan degerlerin kaybolmasini saglar.. Ozetle Eskisehir iddiali olmalidir.. Yarin getirecegi hoca da iddiali ve iyi bir isim olmak zorundadir.. Olur olmaz ama bu boyledir..

Yazdigim konu basliklarina gelince, ben genelde Teknik direktor, mac basligi, stadyum, transfer, nadiren de BandoESES gibi konulara yazarim.. Bunun disindakiler ilgimi cekmiyorsa sorun nedir? Herkesin bir ilgi alani vardir ve ona gore yazar..Simdi baktim da cesitlilik acisindan sanki seninkinden fazla gibi..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 115116117118119 148>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır