eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıRıza Çalımbay'ın Görevine Son Verildi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 114115116117118 148>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
lejyonnn Liste gör
Usta Yazar

Lejyon
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 23:32
Alıntı yapılan erman_26

Alıntı yapılan lejyonnn

oyuncuarı çok çabuk harcıyorsunuz
YOULA Eskişehirspor'a bi garezi olduğu için çıkmadı o maça
Rıza Hoca ile bi alıp veremediği vardı ve o da bu maç nası olsa kupa maçı diyerek çıkmadı maça!!!
"Nasıl olsa kupa maçı" diye bir şey yok Olcay. Galibiyetten eşek yüküyle para kazandığın maç "nasıl olsa kupa maçı" değildir. Ayrıca maça çıkmaması çok normal bir şeymiş gibi göstermeye çalışıyorsun. Rıza Hoca "bugün benim işim var. Maça çıkmıyorum teknik as başkan takımı hazırlasın" diyebilir mi? Diyemezse Youla'nın da böyle bir lüksü yok.

bn bu yaptığı şeyin hoş birşey olduğunu tabikide savunmuyorum ama bunun sebebi Rıza Hoca dır diyorum
birçok futbolcuyu küstürüp kadro dışı bırakmasını çok iyi biliyor kendisi
Yukarı
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
Yer: United States
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 23:33

Mert yazdıklarını sürekli takip eden biri olarak düşüncelerini merak ediyorum. Yaklaşık 8-9 aydır yazdıklarının yüzde 90'nını Rıza Çalımbay başlığında okuyorduk. Rıza Çalımbay gitti. Son 2-3 haftadır açıkça ben de gitmesi gerektiğini düşünüyordum. Rıza Çalımbayın teknik kapasitesinden çok daha önemli sorunlar vardı. Bazı futbolcuların bilinçli olarak oynamadığını dahası yönetimin teknik direktör konusunda gruplara ayrıldığını biliyorduk zaten. Böyle bir ortamda dünyanın en başarılı teknik direktörü de olsa başarılı olamazdı. Bu yüzden gittiği hayırlı olmuştur.

Artık Rıza Çalımbay olmadığı için sence yerine nasıl birini getirmeliyiz. Sence Ersun Yanal bize gelir mi? Gördüğüm kadarıyla bir iki haftadır Yanal isminin üzerinde ısrarla duruyorsun. Ersun Yanal Milli takımdaki risksiz rahat görevini bırakıp ligin dibindeki bize gelir mi? Bunu niye riske atsın? Bizim taraftar malum. 3 mağlubiyet daha alsak bu sefer Ersun Yanal istifa diye bağırmaz mı? Sen Ersun Yanal olsan bizim yönetime güvenir misin?Transferlerini yapmadığı bir takıma Ersun Yanal gibi prensipleri olan birinin geleceğine gerçekten inanıyor musun?

Alman hocalar bizim ligimizi ne kadar tanıyorlar? Anadolu kulüplerinde son 20 yılda benim bildiğim başarılı olmuş yabancı bir hoca yok. Fatih Terim ve Daum gibi isimleri ben fantastik buluyorum. Sence bunların gelme ihtimali var mı? Alman hocalardan biri hangi Anadolu takımında başarılı oldu? Çok eleştirdiğimiz Rıza Çalımbaylı Eskişehirspor geçtiğimiz sezon Thomas Doll'un Genclerbirliğinden daha yukarıda ligi tamamladı.

Bu yukarıdaki isimleri bir kenera bırakırsak bence geriye en mantıklı Samet Aybaba kalıyor. Sence Samet Aybaba  gelecekse kopartılan bu fırtınaya değdi mi?
Rıza Çalımbay'da gittiğine göre değerli yorumlarını artık başka başlıklarda da okuma fırsatı bulabileceğiz.

[/QUOTE]

Biri kaleci digeri stoper oynar artik... Her nekadar konuyla alakali degilse de devre arasi transferini bari gelecek hocaya biraksinlar... Belki Alman hoca gelirde bir Alman kaleci ve bir de stoper alip futbolun temel gereklerini biz de ogrenmek zorunda kalan yabancilara katlanmayiz.. ustelik tam profesyonelligin ne oldugunu da takimin geri kalanina gosterir..

Anladigim kadariyla TD adayi olarak isimli yerlilerin isi zor.. Geri kalanlar da onlarin icine sinmiyor ki son mactaki tepkiden sonra boyle dusunmeleri de normal.. Bu nedenle benim dusunceme gore yabanci ihtimali yuksek. Jurgen Röber'in belki cok onemli bir basarisi olmadi ama Almanya'da taninan, saygi duyulan bir isim... Hertha'da en iyi donemini yasamisti diye hatirliyorum.. Benim icin onemli olan takimin disiplinli bir anlayisla dogru duzgun antrenman yapmasi.. formayi hakedenin giymesi ve mantikli bir oyun anlayisi.. gerisi zaten kendiliginden gelecektir.. Bunlari dusundugumuzde Ersun filan olmuyorsa kaliteli bir Alman Teknik Direktor yararli olabilir..
[/QUOTE]
Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 23:34
Alıntı yapılan ChampioN

Alıntı yapılan HAKAN1976

Youla konusunda bilinmeyen cok nokta var  Ümit karan da aynı yüzden beklemekde fayda var göreceksiniz kimseyi suçalamadan zamana ihtiyacımız var gecen kim derdi Rıza hocanın bu duruma gelecegini

Artık Rıza Hoca gitti. Bundan sonra bilinen şeylerin açıklanmasında bir sıkıntı durum göremiyorum. Youla konusunda tek bilinmeyen şey şu..

Youla ile Rıza arasında Bjk maçı öncesi tartışma çıktı. Kendisini ilk 11 de göremeyen Youla gidip Rıza Çalımbay ile tartıştı. O maç Youla'nın içinde ukte olarak kaldı. Çünkü O Maçta Oynatılsaydı belki Youla patlama yapacaktı. Çok iyi hazırlanmıştı. Ama Oynatılmadı. Daha  sonra da Antalya maçı için forvetler sakatlanınca Rıza Hocanın elinde Youla kaldı.  Youla da Bjk maçında bana ihtiyacın yoksa bu maçta da yoktur. Şimdi bana mı kaldın gibisinden söylendi. Youla çekti gitti.

Youla bir bakıma haksız amaa... Rıza hoca'dan çok daha haklıdır bu ikili tartışmada.
Ben Bizden ayrılan hiçbir oyuncunun yönetim istiyor diye gelmesine taraftar değilim. Bu Kararları vermesi gereken yeni Teknik kadrodur. Bunu Sıkıntısını yaşadık. Bir daha yaşamayalım.
Ne çok çok bilinmeyen varmış,bunu ben şahsen bilmiyordum,vah yaa demek öyleymiş...!..Ouch
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
ChampioN Liste gör
Usta Yazar

Barış
Yer: [26]
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 23:35
Hakan abimizin dediğine göre bilinmeyen denklemlerden oluşan problem bu Ahmet abi LOL

Dediği gibi bilinmeyen çok birşey yok aslında.
Sadece Eskişehirspor!
Yukarı
Kaan Liste gör
Usta Yazar

Kaan
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 23:37
Alıntı yapılan Zenci

TÜRK TV'lerindeki tüm yorumcular,taraftarımızı suçladılar.Rıza Hocamızı savundular.Kahrolsun Tüm TV kanalları ve Onların işbirlikçi yorumcuları.Hiç biriniz Futbolu bilmiyonuz, ama bir kısım ESES taraftarı çok iyi biliyo.
Maçtan sonra bütün stad yönetime hakaret etti küfür etti bunu eleştirmeleri yanlışsa eğer dediğin gibi kahrolsun Türk Kanalları
KaanOZTRK
Yukarı
EsAtaEs Liste gör
Usta Yazar

Atakan
Yer: Eskisehir
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 23:41
Youla ve Ümit karan olayına gelince ...

ben önce  taraftar gözüyle bakarım ..

Youla bizim takımda Fenerbahçede alex neyse oydu Rıza Hoca inadıyla olmadık yaklaşımıyla harcadı haklı veya haksız bizler bunun sıkıntısını çok çektik , keyif aldığımız bir oyuncuyu seyredemedik olan takıma kulubün parasına ve bize oldu biz niye böyle saçma sapan konular yüzünden oyuncuları kaybetmek zorunda kaldık ? bence İnatcı Rıza Hoca bizi çok zarara uğratdı 40 topcu geldi gitdi ayrı zarar saymaya gerek yok en iyilerini harcadı Youla ,ümit ,BKocabey...

Rıza Hoca benim gözümde bu yüzden iyi bir hoca değildir olan biz taraftarların  seyir keyifine ve kulubün tonlarca parasına oldu   sonuç ? nerde Rıza Hoca ?????disiplini sağladımı ? hayır !!  bu topçuları disiplin adına harcarken iyi düşünmek lazım sonunda kendin gitdin hocam yönetimde seyretdi bu futbolcular harcanırken

Sonuç : inatcı ,disiplini oyuncu harcayarak sağlamaya çalışan Rıza Hoca gitdi çok iyi oldu yolun açık olsun ...   
Biz Eskişehirliyiz Oley
Yukarı
ESkisigibiES Liste gör
Usta Yazar

Cem E.
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 23:45
Alıntı yapılan 26_26_26

Alıntı yapılan ChampioN

Alıntı yapılan HAKAN1976

Youla konusunda bilinmeyen cok nokta var  Ümit karan da aynı yüzden beklemekde fayda var göreceksiniz kimseyi suçalamadan zamana ihtiyacımız var gecen kim derdi Rıza hocanın bu duruma gelecegini

Artık Rıza Hoca gitti. Bundan sonra bilinen şeylerin açıklanmasında bir sıkıntı durum göremiyorum. Youla konusunda tek bilinmeyen şey şu..

Youla ile Rıza arasında Bjk maçı öncesi tartışma çıktı. Kendisini ilk 11 de göremeyen Youla gidip Rıza Çalımbay ile tartıştı. O maç Youla'nın içinde ukte olarak kaldı. Çünkü O Maçta Oynatılsaydı belki Youla patlama yapacaktı. Çok iyi hazırlanmıştı. Ama Oynatılmadı. Daha  sonra da Antalya maçı için forvetler sakatlanınca Rıza Hocanın elinde Youla kaldı.  Youla da Bjk maçında bana ihtiyacın yoksa bu maçta da yoktur. Şimdi bana mı kaldın gibisinden söylendi. Youla çekti gitti.

Youla bir bakıma haksız amaa... Rıza hoca'dan çok daha haklıdır bu ikili tartışmada.
Ben Bizden ayrılan hiçbir oyuncunun yönetim istiyor diye gelmesine taraftar değilim. Bu Kararları vermesi gereken yeni Teknik kadrodur. Bunu Sıkıntısını yaşadık. Bir daha yaşamayalım.
Ne çok çok bilinmeyen varmış,bunu ben şahsen bilmiyordum,vah yaa demek öyleymiş...!..Ouch
Youla Bjk maçından önce içerde oynanan Kayserispor maçında arka adelesindeki zedelenmeden dolayı sakatlık yaşamış ve Ümit Karan ile birlikte 3-4 hafta takımda yer alamayacağı söylenmişti.
Daha sonra kontrolleri yapılmış ve maçtan birgün önce oynamasının çok riskli olduğu bu sakatlık nüksederse sezonu kapatabileceği belirtildi sağlık ekibi tarafından.

Hatta bu da haberi:

Arasak aynı haberlerden çok daha fazla bulabiliriz.Youla da akıl hocası da cin gibi tepkileri Bjk maçında oynatılmama hikayesiyle Rıza Çalımbay üzerine kanalize etmenin ne kadar kolay olduğunu gayet iyi biliyorlar.
Olay öncesi değil ama sonrasında da Rıza hoca işin suyunu çıkararak zarar etmemize sebep olmuştur.Her kanalda abartılı konuşmalar,hakarete benzer cümleler yakışmadı.

Artık bunları konuşmak ne kadar mantıklı bilemiyorum.Rıza Çalımbay gitmiş,Youla gitmiş...
Hatta geçen sezon Denizli'de kaybettiğimiz maç sonrası taraftara hareket yapmayı da ihmal etmemiş neyi tartışıyoruz?

Takımda yeterince disiplin ve ahlak sorunu taşıyan adamımız var.Diğerleri eksik kalsın ne olur...

“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...
Yukarı
Kaan Liste gör
Usta Yazar

Kaan
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 23:47
Alıntı yapılan EsAtaEs

Youla ve Ümit karan olayına gelince ...

ben önce  taraftar gözüyle bakarım ..

Youla bizim takımda Fenerbahçede alex neyse oydu Rıza Hoca inadıyla olmadık yaklaşımıyla harcadı haklı veya haksız bizler bunun sıkıntısını çok çektik , keyif aldığımız bir oyuncuyu seyredemedik olan takıma kulubün parasına ve bize oldu biz niye böyle saçma sapan konular yüzünden oyuncuları kaybetmek zorunda kaldık ? bence İnatcı Rıza Hoca bizi çok zarara uğratdı 40 topcu geldi gitdi saymaya gerek yok en iyilerini harcadı Youla ,ümit ,BKocabey...

Rıza Hoca benim gözümde bu yüzden iyi bir hoca değildir olan biz Taraftarların  seyir keyifini ve kulubün tonlarca parasına oldu ne oldu şimdi sonuç ? nerde Rıza Hoca ????? bu topçuları disiplin adına harcarken iyi düşünmek lazım sonunda kendin gitdin hocam .Yönetimde seyretdi bu futbolcular harcanırkenç,

Sonuç : inatcı ,disiplini oyuncu harcayarak sağlamaya çalışan Rıza Hoca gitdi çok iyi oldu yolun açık olsun ...   

Atakan abim Youlayı niye savunuyosun anlamış değilim.
Adam memleketine gitmek için hasta ayağına yatıyor klüp doktoru muayne ediyor youlanın hiç birşeyi olmadığını sölüyor olaylar kızıştıktan sonra basın yoluyla rıza hocaya hakaret ediyor...

madem memleketine gitmek istiyor adam gibi gidicek dicek oynamak istemiyorum diye zaten oynamak istemeyen adamı maça sokarsan hiç bişi yapamaz ki diyarbakır maçına zorla çıktı neler kaçırdğını hepimiz biliyoruz.
KaanOZTRK
Yukarı
ChampioN Liste gör
Usta Yazar

Barış
Yer: [26]
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 23:47
Sergen Yalçın'ın bu tarz oyunculara biraz tolerans tanımak lazım gibisinden bir yorumu var.

Tabi sen kafana göre takıldın. Metin Diyadin sana karşı geldi sonra gönderildi. Kendini örnek göstererek yorum yapmana ayar oluyorum senin.
Sadece Eskişehirspor!
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 23:48
Alıntı yapılan lejyonnn

bn bu yaptığı şeyin hoş birşey olduğunu tabikide savunmuyorum ama bunun sebebi Rıza Hoca dır diyorum
birçok futbolcuyu küstürüp kadro dışı bırakmasını çok iyi biliyor kendisi
Rıza Hoca'da da hata vardır elbet ama Youla'nın ben maça çıkmıyorum deme lüksü yoktur. Rıza Hoca bu olay öncesinde neyse de olaydan sonra bizi büyük zarara uğratmıştır. Her kanala tek tek bağlanıp "almayın bu adamı, Youla şöyle, Youla böyle" demesi Youla'yı Bankasya'ya yolladı. Youla için zerre üzülmüyorum da 250.000 tl ve Caner'den bence büyük zarar ettik. Ve tüm bunlar olurken yönetim sözleşmeli futbolcusunu, sözleşmeli hocasının sesini kesmesini sağlayamamıştır. Hadi Youla kaçtı ulaşamıyorsun da Rıza Hoca Eskişehir'de telefon mu edersin ya da bulunduğu yere mi gidersin dersin ki "Hocam sesini çıkarma, Youla'yı satalım sonra istediğini söyle" Yönetim sadece basın önüne çıkıp konuşmayı biliyor. Onu da önemli olaylarda beceremiyor(bkz: Dünkü Çalımbay ayrılmadı ama asıl kararı yarın açıklayacağız demeçleri)
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 114115116117118 148>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır