eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıRıza Çalımbay'ın Görevine Son Verildi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5253545556 148>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
tavsamaz Liste gör
Yazar

Recep TAVSAMAZ
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 22:48
Arkadaşlar neden kimsenin aklına hem Eskişehir li hem kaliteli hem de tecrübeli bir Teknik adam olan Rasim KARA gelmez anlayamadım...Şu an nereler de acaba? Bence ikna edilirse çok yararlı olur.
Yukarı
atlantis_es Liste gör
Usta Yazar

mehmet
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 22:50
Alıntı yapılan tavsamaz

Arkadaşlar neden kimsenin aklına hem Eskişehir li hem kaliteli hem de tecrübeli bir Teknik adam olan Rasim KARA gelmez anlayamadım...Şu an nereler de acaba? Bence ikna edilirse çok yararlı olur.
Azerbaycan da takım çalıştırıp şampiyon olmuştu. Şuan nedir durumu bilmiyorum...
Ben senin sampiyon olabilme ihtimalini sevdim....
Yukarı
tavsamaz Liste gör
Yazar

Recep TAVSAMAZ
Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 22:51
Rasim KARA'nın Teknik Direktörlük Kariyeri
Antalyaspor'da görev yaptıktan sonra, önce Sepp Piontek'in sonra da Fatih Terim'in yardımcılığını üstlendi. Bu dönemde milli takımın yükselişinde rol oynayan teknik adamlardan biri oldu ve Türk Milll Takımı Euro 96'ya katılma hakkını kazanarak tarihinde ilk kez Avrupa Futbol Şampiyonası finaline katılma hakkını elde etti. 1996/1997 sezonunda Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün teknik direktörü oldu.
Siyah-Beyazlı takım onu çalıştırdığı dönemde şampiyonluğu son haftaya kadar kovalamış, lig tarihinin en yüksek gol sayısına ulaşmış ve Avrupa Kupaları'nda ki en başarılı sezonlarından birini yaşamıştır. 1996/1997 sezonunda Beşiktaş, UEFA Kupası'nda (Şimdiki adı ile UEFA Avrupa Ligi) Kara yönetiminde son 16'ya kalmıştır. Buna rağmen Beşiktaş'tan anlamsız bir şekilde ayrılmak zorunda bırakılmıştır. Daha sonra Bursaspor, Çanakkale Dardanelspor, Rizespor, Kocaelispor gibi birçok takımda kısa süreli görevler almıştır.
Yurt dışında da görev alan Rasim Kara, Kanada'nın Ottowa Wizards takımını çalıştırmış ve kendi liginde şampiyon yapmıştır. Son olarak Azerbaycan Liginde Hazar Lankaran takımında iki sezon görev yapmıştır. Şimdi Azerbaycan'ın Karabağ takımını çalıştırmaktadır
Yukarı
müfitkabal Liste gör
Usta Yazar

müfit kabal
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 22:52
ağırlık yabancı hocadan yana...
üç büyük yok tek büyük var
Yukarı
akif_26 Liste gör
Usta Yazar

Akif YER
Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 22:52
6. haftayı da galip gelemeden kapattık. Taraftar yapılması gereken protestoyu yaptı. Bir şey değişti mi! Hayır tabii ki de değişmedi. Değişmeyeceğinin sebebi Eskişehirspor taraftarıyla birlikte maç kazanan bir takım. Geçtiğimiz sezon Denizlispor'u kendi evimizde 3-0 mağlupken 4-3 galip gelerek maçı kazanmıştı. Evet, Rıza hoca ne yapsın? Her insan, her teknik direktör hata yapabilir ya da istediklerini bir türlü uygulamaya geçiremez. Ama bu geçici bir durum. Geçmişine baktığımızda başarılı bir hoca.

Köşemde ve gazetemde bizler de yazdık, "niye tek forvet oynatıyorsun" diye. Ama olay artık tek forvet çift forvet hatta üç forvet olayı değil. Adem de ilk onbir çıktı bu maç sahaya. İkinci yarıda girdiği maçlardaki gibi bir gol dahi atamadı. Koştu mu koştu, çabaladı mı çabaladı ama bir yerde bir şeyi herkes biliyor ise orada sorun çıkacağı aşikardır.

Gelelim pozisyonlara..
Gaziantepspor çok mu atak yaptı hayır, sadece bulduğu pozisyonu değerlendirdi. Şimdi düşünüyordum da ilk yarıda iki net gol pozisyonunu Koray kaçırıyor, aynı şekilde ikinci yarı Sezer çaprazdan kaleciyle karşı karşıya kalıyor atamıyor.
Artık Rıza hoca kulübeden çıkıp gol mü atsın. Antrenmanları da takip edenler bilir kondüsyon olarak Rıza hoca hala hazır. Burada suç kendini maça motive edemeyen oyuncularda mı teknik heyette mi?

İstifa çağrıları
Herkes görüşünü bildirmekte özgürdür. Fakat geçtiğimiz sezon Galatasaray'ı, Fenerbahçe'yi yendiğimizde göklere çıkardığımız kişileri, şimdi yerin dibine sokuyoruz.

Rıza hoca herkesinde bildiği gibi sadece takım idman ve antrenmanları ile değil kulübün daha profesyonel bir görünüm alması için elinden geleni yapıyor. Maç gününe gelecek olursak Rıza hocayı maç düdüğü çaldığı andan itibaren saha içerisinden gözlemledim. Yüzündeki hüzün ve bitkinlik gözlerinden okunuyordu. Ayakta durmakta bile zorlanıyordu. Eğer bir insan işini bu kadar severek yapıyorsa, işine ve kendine zarar verdiğini anladığı anda istifa eder be kardeşim yada gider televizyon kanalında yorumculuk yapar. Rıza hoca bunları hakedecek bişey mi yaptı! Hocam için rahat olsun.

Gidenlerin suçu yok mu?
Eskişehir'de şu ana kadar büyük gündem yaratan Youla, Ümit karan ve Mehmet Yılmaz. Youla ben Antalya'ya gelmem diyor. Ne demek gelmem Eskişehirspor için bu yüzden alındın ve paran tıkır tıkır ödendi. Ümit Karan konusunda şimdi taraftarın bir kısmı Ümit geri dönsün dönmesin diyor.

Eskişehir'deki İstanbul Belediye maçında son dakikadaki golüne kadar protestolar Ümit için değil miydi? Ya Mehmet Yılmaz Eskişehir'de alacağı parayı beğemeyip Antep'e gitti. Burada herkes Mehmet'in ne kadar kaliteli oyuncu olduğunu biliyor. Yönetim bu oyuncuyu tutmak için tanınmamış ve deneyimsiz oyuncular alacağına Mehmet'in istediği parayı verse kötü mü olurdu.

Artık top yönetimde Eskişehirspor'un son iki yılında başarılı bir teknik adamı vardı ve umarız bu teknik adam aynı başarıyı daha üst seviyelere çıkararak görevine devam eder.

Yazan: Serkan Tunç

Ajansspor

http://www.ajansspor.com/yazarlar/serkantunc/h/20100926/riza_hoca_ne_yapsin.html?ref=satb1

Yukarı
tuncalnas Liste gör
Yazar

Mesut
Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 22:53
Şimdi arkadaşlar yönetim 3 . sezonuna girdi.Bir elle tutulur icraata el atmadı.Şu saatte futbolcularıında gıkını çıkartamayacağı 2 isim var.Birincisi Güney Afrikadan sonra Aralık ayına kadar dinleceğini ifade eden Carlos Alberto Parreriadır.Sistem olarak en azından bir malzeme olan bir hoca neredeyse Güney Afrikaya bir stil kazandırmıştı adamlar biraz futbollarının üstüne koymuş olsalardı belki daha üst turları görmüş olacaklardı.İkincisi ise Ersun Yenaldır.Kendisi eğer aklını işine verdi ise  çalıştırdığı takımları şaha kaldırabilen bir hocadır.Erdal Şahbaz basın açıklamasında  Zye kadar plan olduğunu söylüyordu ama Samet Aybaba ismi öne çıkar oldu.Bakalım zaman neyi gösterecek ama yukarıda söylenen 2 isim bu kriz ortamını oynatacakları sistemle önümüzdeki maçlarda ilaç olacak puanları aldırabilecek isimlerdir bana göre efsane takımın kobi yönetimi bunu inşallah görür ve uygular ise  ozaman gerçekten büyük bir takımın yönetimi olduğunu gösterir ama nerde..............  
ßiziм εliмiziη ulαşтığı yεяε oηlαяıη ђαyαllεяi ßilε ulαşαмαz.
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 22:53
Rıza hoca gitsin kimi getireceksiniz diye sorduğumuzda cevap verilemiyordu.

Hadi bakalım takımı kime emanet edeceğiz süperligin kaşarlanmış hangi ismine
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
g.r.a.ı.d.e.r Liste gör
Deneyimli Yazar

AKIN
Yer: ESES
Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 22:54
rıza hoca yapmaması gerekenleri yapdı bu takım ligin sonunda olmamalı. 
Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 22:55
Alıntı yapılan müfitkabal

Rıza Hoca ile yaklaşık yarım saat önce helalleşildi vede yollar kesin olarak ayrıldı...
ayrıca Samet Aybaba ya karşı olan arkadaşlara bir müjde...yönetim kurulunun Samat Aybaba ile kesinlikle bir igisi yokmuş...hatta herhangi bir görüşme dahi yapılmamış...
vu gece uyku yok bana.alla Müfit bey bu habere sevinsekmi üzülsekmi bende şaşırdım.belki samet hocanın gelmemesine sevineceğim ama ya Allah korusun güvenç kurtar,giray bulak,coşkun demirbakan gibi samet hocayı bile aratacak bir isim gelirse diye bu gece uyku tutmaz beni.
Yukarı
akif_26 Liste gör
Usta Yazar

Akif YER
Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 22:57
Erman Toroğlu az önce şaka ile karışık Rıza Beşiktaştan puan alamadı.Eses o zaman samet aybaba'yı alsın çünkü bjk den en çok puan alan eski bjklı dedi
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5253545556 148>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır