eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Şehrimin Magandaları..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 13>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
Online Durum: Offline
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 15:09
Seri davranırsa trafik akar.Nedense aracı kaldırması 10 saniye sürüyor.Bazıları hiç kaldıramıyor,gidip gerekeni yapmamaya çalışmak için cinnet geçiriyorsunuz.
Nefer
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 15:15
Şehir içi hız limiti diye bir şey var kaan ben esas senin gibi kullananlara maganda diyorum kusura bakma daha ışık yanmadan korna basan sanki tabakhaneye yetişecekmiş gibi giden acele işin varsa helikopter kullanacaksın 4 tekerli arabayla uçmak istiyorsan o biraz problem
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
  Alıntı turker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 15:31
Eskişehir ile ilgisi, alakası olmayan bir insanın bana karşı Eskişehir'deki sürücülere olan görüşü;

--
Alınma ama Eskişehirliysen normal dengeli araba kullanan görmedim yıllardır.... Ya Avrupa kentiyiz diyen bir şehirde bir tanecik bile sorunsuz yol olmaz mı... Tarla... Tarla... Tarla...  Hepsini geçtimmmm hiç bir trafik lambasında sarı ışık yanmıyor direk yeşil wacko wacko Bu bile açıklıyor sanırım Eskişehir trafiğini durumunu... 

Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ
Yukarı
emrahhh Liste gör
Deneyimli Yazar

emrah
Yer: eskişehir
  Alıntı emrahhh Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 15:34
Alıntı yapılan turker

Eskişehir ile ilgisi, alakası olmayan bir insanın bana karşı Eskişehir'deki sürücülere olan görüşü;

--
Alınma ama Eskişehirliysen normal dengeli araba kullanan görmedim yıllardır.... Ya Avrupa kentiyiz diyen bir şehirde bir tanecik bile sorunsuz yol olmaz mı... Tarla... Tarla... Tarla...  Hepsini geçtimmmm hiç bir trafik lambasında sarı ışık yanmıyor direk yeşil wacko wacko Bu bile açıklıyor sanırım Eskişehir trafiğini durumunu... 

sarı ısık olmamasının sebebi ısıklarda geri sayım olmasıdır sarı ısık geri sayım lambaları konuldugunda kaldırıldı bence sarı ısıktan daha iyi bir uygulama bence en buyuk sorun bi kac yer dısında yesil dalgasının olmaması kalkmanla durmanın bir olması
...sevda değil tutku bizimkisi...
Yukarı
deniz26 Liste gör
Yazar

deniz yurtbilir
Yer: Turkey
  Alıntı deniz26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 15:38
sarı ışık kalkması ülke çapında pilot uygulama olarak eskişehirin seçilmesiyle alakalı... verim alınırsa ülkede yaygınlaşacak bunun yanı sıra sanki yeşilden sarıya yanınca yavaşlıyoruz- kırmızıdan sarıya yanarken de hazırlanıyoruz ya !
Yukarı
emrahblk_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

emrah
Yer: izmir
  Alıntı emrahblk_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 15:39
eskısehır trafıkte kımsenın kımseye saygısı yok
el kol hareketı cabası. yanı araba kullanmayı gurur meselesi yapıyorlar.
bu kadar bes para etmez zıhnıyetlı kafalar var. onca sene ıstanbul ve ızmırde arac kullandım.
ama eskısehırde araba kullanmak en zor işş ve trafıkte malesef eskısehır ınsanı sınıfta kalmış durumda
Yukarı
Darkevil_26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: Hamamyolu
  Alıntı Darkevil_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 15:41
Olabilir acemidir ehliyetini yeni almıştır herkez annesinin karnında öğrenmiyo bu işi..
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..
Yukarı
wolfalone3839404142 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan Çitil
Yer: eskişehir
  Alıntı wolfalone3839404142 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 15:44
şimdi herkes Yılmaz hocama laf attığm zannedecek ama ..
ESKİŞEHİRDEKİ TEK MAGANDA TRAMVAYDIR..
tramvay olmadan önce asla bir trafik sorunu yaşamadık.. ilk günden beri tüm trafiği felç etti. ben 1989dan beri araba kullandım bu şehirde. ne zaman tramvay geldi trafik sorunu başladı. 
dünyada tüm belediyeler yer altına almaya çalışırken biz nedense.. zaten alt yapısız olan yolları  ikiye bölüp tramvay geçirttik.  sürücüler 5 dk yolu yarım saatte gitmek zorunda kalıyor.. sürücülerin sinirleri yıpranıyor... böyle olunca sürücüler kornada çalar, hızlı gitmeyede çalışır..
antalya ve eskişehir tramvayları faciadır. bu iki şehrin trafiğini mahvetti..
 tek düzenli tramvay 30 senedir oldugu gibi konyanınkidir..
nerde kalmıştık?
Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 16:33
Alıntı yapılan ccigarr

Şehir içi hız limiti diye bir şey var kaan ben esas senin gibi kullananlara maganda diyorum kusura bakma daha ışık yanmadan korna basan sanki tabakhaneye yetişecekmiş gibi giden acele işin varsa helikopter kullanacaksın 4 tekerli arabayla uçmak istiyorsan o biraz problem

Pardon ?
Şehir içi hız limiti varmış,biz Atatürk Caddesinde 100'le mi gidiyoruz ? Ne dediğime kulak verdikten sonra konuşursanız daha iyi olur.Asıl magandalık anlamadan konuşmak.

Şehirde bazı yerlerde neredeyse 50 metrede bir ışık var.Trafiğin akmasını sağlamak herkesin görevidir.Kimsenin geç kalkmak,arkadaki araçların geçmesine izin vermemek,arkasındaki araçları tınlamamak gibi lüksü yok.Herkes istediği yere gitmesi için birbirine yardımcı olması lazım.Öndeki araçlar hızla yol alırsa Kırmızı ışık yanana kadar daha fazla araç geçer.Bunu anlayamamak zor.

Tabakhaneye yetişmesem de gün içinde neredeyse arabadan inmiyorum.O yüzden ne çektiğimizi biz biliyoruz.Siz 30'la gidin,hayır dua alırsınız.
Nefer
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
  Alıntı alikula Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 16:52
Maganda dediğiniz Trafik magandası ise, o sadece Eskişehir'de yok Türkiye'nin neresine giderseniz gidin ülk çağında trajikomik bir sorun.

Normal magandalıkta ise artık bireysel olaylar dışında şehrimizde eskisi kadar kalmadığını düşünüyorum. Biz öğrenciyken çok çektik çetelerden, gruplardan. Okulu basalardı, mahalleyi basarlardı, insanları rahatsız ederlerdi, uyuşturucu, gasp hepsi bunlardaydı. "Mastika Çetesi", "Erenköy Çetesi", "Gültepe Çetesi" şimdi aklıma gelenler. Okulumuzun önünde her gün kavga, geceleri mahallemizde rahat rahat oynayamamamız, her akşam polisin mahalleye gelmesi daha neler neler.

Ama artık bunlar günümüzde kalmadı. Hem Eskişehir'in sosyal bakımdan gelişmesi hem de alınan güvenlik önlemleri bu tür çetelerin barınmasına izin vermiyor artık. Ama maalesef bireysel olaylar oluyor, en son dün ne kadar magandalık dersiniz artık tartışılır, 2 bayanın bıçaklı kavgası gazetelerde haber oldu:

Artık şehrimizde çetelerin olmaması sevindirici, ama bireysel olayların üstelik bayanların da karıştığı olayların olması da bir o kadar düşündürücü.

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 13>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,465 saniyede hazırlanmıştır