eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009-2010 Transfer Sezonu -4-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 304305306307308 429>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2009 saat 19:25
yabancı kontenjanımız youlanında defolup gitmesiyle iyice açıldı..yabancı  transferi için bence ankaragücünden bebbe düşünülebilir..

hem süper  ligi iyi tanıyor hemde oldukça yıpratıcı bir adam
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
M.Hakan Liste gör
Yazar

M.Hakan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2009 saat 19:27
valla inşallah dediğin gibi bizde yaparlar jübileyi ekrem abi,alper ve adem monte olunca bu topçulara,bir iki transfer her geçen sene üzerlerine koydukmu çok daha güzel günler bizi bekliyo kimse umutsuzluğa kapılmasın bence!.
Yukarı
tmac26 Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Ekici
Yer: Bukamaranga
Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2009 saat 19:29
Burak Çalık transferide mantıklı olabilir. Hem genç hemde yetenekli bir oyuncu... Hem teknik, hemde koşan bir futbolcu...
Tarifi mümkün değil bu sevdanın...

Fabio Bilica'yı Eskişehirspor forması altında görmek istemiyorum..
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2009 saat 20:28
Youla skandalindan sonra artik yapilabilecek tek sey yararli bir takasla bu problemi avantaja dönüştürmek olmali... Riza Calimbay'in soylemleri devam ederse adam elimizde patlayacak ve PAF'ta antrenmana dahi ciksa sorun hep icimizde kaliyor olacak. Her kaybedilen puandan sonra affedilsin nidalari yukselecek ve hem hoca hem de yonetimi iyice zorlayacak... O nedenle artik mantikli olma zamanidir.. olan oldu artik sorunun cozumu nerede o bulunmali...

Ben G.Saray'in Youla'yi almak isteyecegine inanmiyorum.. ne futbol kalitesi ile ne de boylesi bir skandalla o takima gidemez... Youla'nin uzun G.Birligi gecmisi nedeniyle Ankara sehrine bir yakinligi, yatkinligi var.. zaman zaman da bos vakitlerinde oraya gittigini biliyoruz.. Ankaragucu'nun de onun ayarinda bir golcuye ihtiyaci oldugu acik. Ayrica devre arasinda Ankaragucu takimi elindeki oyuncu bollugu nedeniyle takasla oyuncu alma ve satma olayina, 1 alip 3 -4 oyuncu vermeye sicak bakacaktir..

Burdan hareketle Ankaragucu ve Ankaraspor kadrolarina iyi bakmak lazim... Benim gozlemledigim kadariyla Ankaraspor'daki NECA, UMUT, UGUR, ANIL ve Ankaragucu'ndeki MEYE, SEMAVI, MURAT DURUER, BILAL KISA gibi  isimler bize yarar saglayabilir... Hatta Riza Calimbay'in soylemlerinden pek hazetmedigini anladigimiz, son maclarda iyi oynayan Nadarevic'te bu takasa dahil edilebilir zira Ankaragucu'nun ona benzer bir oyuncuya ihtiyaci oldugu acik. Tabii yeni TD'leri Lemerre'nin karari beklenecektir.. Ama eger Nadarevic'te bu kapsama dahil edilirse 4-5 tane ise yarayacak oyuncu ile sorunlarin bir kismi giderilebilir.. Ama asla ve asla Ceyhun Eris gibi yasli ve problemli bir oyuncu transferi bu noktada dusunulmemeli..

Ote yandan Youla'ya talip olabilecek en iyi takim ise Trabzon olabilir. Gercekten ciddi bir gol sorunlari var... Ileri ikili de iki uzun (Gokhan ve Umut) oyuncuyla istediklerinin olmadiginin farkindalar... Boyle bir durumda da ENGIN BAYTAR ve stoper GIRAY gayet mantikli olabilir...

Bu arada Youla'nin tarzinda ama daha iyisi kim olabilir diye dusundugumuzde ise gecen sezon basinda Sivasspor'a gelen ama sanirim sehri begenmedigi icin Fransa 2.liginden Metz takimina transfer olan RAZAK OMOTOYOSSI iyi olur gibi duruyor. Bu oyuncu daha once Helsinborg takimiyla geldigi istanbul'da UEFA kupasi macinda G.Saray'i emektar Henrik Larsson'la birlikte yikmis ve takimi galip gelmisti. İsvec liginde attigi goller, milli takimiyla attigi goller ve gol kralliklari var... bir ara arap yarimadasina da gitti ama avrupaya geri döndü.. yasi 24 ve takimi ligde istenilen durumda degil. Kendisi de suana kadar cok olaganustu performans gostermis degil. Ama potansiyeli cok yuksek bir oyuncu...direk bu oyuncuyla kafa kafaya takasta edilebilir..boylece Youla Turkiye'den de gonderilmis olur.. asagiya 3 tane videosunu koyuyorum...

video 1

video 2

video 3
Yukarı
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2009 saat 20:45
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Youla skandalindan sonra artik yapilabilecek tek sey yararli bir takasla bu problemi avantaja dönüştürmek olmali... Riza Calimbay'in soylemleri devam ederse adam elimizde patlayacak ve PAF'ta antrenmana dahi ciksa sorun hep icimizde kaliyor olacak. Her kaybedilen puandan sonra affedilsin nidalari yukselecek ve hem hoca hem de yonetimi iyice zorlayacak... O nedenle artik mantikli olma zamanidir.. olan oldu artik sorunun cozumu nerede o bulunmali...

Ben G.Saray'in Youla'yi almak isteyecegine inanmiyorum.. ne futbol kalitesi ile ne de boylesi bir skandalla o takima gidemez... Youla'nin uzun G.Birligi gecmisi nedeniyle Ankara sehrine bir yakinligi, yatkinligi var.. zaman zaman da bos vakitlerinde oraya gittigini biliyoruz.. Ankaragucu'nun de onun ayarinda bir golcuye ihtiyaci oldugu acik. Ayrica devre arasinda Ankaragucu takimi elindeki oyuncu bollugu nedeniyle takasla oyuncu alma ve satma olayina, 1 alip 3 -4 oyuncu vermeye sicak bakacaktir..

Burdan hareketle Ankaragucu ve Ankaraspor kadrolarina iyi bakmak lazim... Benim gozlemledigim kadariyla Ankaraspor'daki NECA, UMUT, UGUR, ANIL ve Ankaragucu'ndeki MEYE, SEMAVI, MURAT DURUER, BILAL KISA gibi  isimler bize yarar saglayabilir... Hatta Riza Calimbay'in soylemlerinden pek hazetmedigini anladigimiz, son maclarda iyi oynayan Nadarevic'te bu takasa dahil edilebilir zira Ankaragucu'nun ona benzer bir oyuncuya ihtiyaci oldugu acik. Tabii yeni TD'leri Lemerre'nin karari beklenecektir.. Ama eger Nadarevic'te bu kapsama dahil edilirse 4-5 tane ise yarayacak oyuncu ile sorunlarin bir kismi giderilebilir.. Ama asla ve asla Ceyhun Eris gibi yasli ve problemli bir oyuncu transferi bu noktada dusunulmemeli..

Ote yandan Youla'ya talip olabilecek en iyi takim ise Trabzon olabilir. Gercekten ciddi bir gol sorunlari var... Ileri ikili de iki uzun (Gokhan ve Umut) oyuncuyla istediklerinin olmadiginin farkindalar... Boyle bir durumda da ENGIN BAYTAR ve stoper GIRAY gayet mantikli olabilir...

Bu arada Youla'nin tarzinda ama daha iyisi kim olabilir diye dusundugumuzde ise gecen sezon basinda Sivasspor'a gelen ama sanirim sehri begenmedigi icin Fransa 2.liginden Metz takimina transfer olan RAZAK OMOTOYOSSI iyi olur gibi duruyor. Bu oyuncu daha once Helsinborg takimiyla geldigi istanbul'da UEFA kupasi macinda G.Saray'i emektar Henrik Larsson'la birlikte yikmis ve takimi galip gelmisti. İsvec liginde attigi goller, milli takimiyla attigi goller ve gol kralliklari var... bir ara arap yarimadasina da gitti ama avrupaya geri döndü.. yasi 24 ve takimi ligde istenilen durumda degil. Kendisi de suana kadar cok olaganustu performans gostermis degil. Ama potansiyeli cok yuksek bir oyuncu...direk bu oyuncuyla kafa kafaya takasta edilebilir..boylece Youla Turkiye'den de gonderilmis olur.. asagiya 3 tane videosunu koyuyorum...

video 1

video 2

video 3
yav sevgili mert sende olmasan içimizdeki bu sıkıntıyı kim dağatacak?

nerden bulursun böyle fikirleri ve isimsiz  adamlarıda öneririsin helal olsun..

bence seni halil başkana transfer danışmanı olarak atamak lazım..olmadı ilk genel kurulda senin yönetime girmen lazım...çünkü bu adamlar topu görse  bomba zannedip gidip karakola haber verecek adamlar...
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2009 saat 20:49
Mert abi Omotoyossi konusunda kesinlikle katılıyorum. Sivasspor'a transferi son anda yatmıştı, şehri beğenmediği için. Youla'dan daha hızlı ve çevik bir oyuncu. Tekniği de gayet iyi. Transferi bize ne kadara mâl olur bilemiyorum ama alırsak ligi sallar bu adam...
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2009 saat 21:00
yok ben izleyici olarak kalayim :) yalniz Razak Omotoyossi isimsiz bir oyuncu degildir.. Bu forumda da taniyanlar olduguna eminim 2007/2008 sezonunda isvec ligi gol krali oldu.. UEFA kupasinda attigi ve attirdiklari ile dikkat cekip tum avrupayi pesine takmisti... Ajax, Groningen, Newcastle, Portsmouth ve pek cok takim almak icin yaristilar ama en cok parayi Al Nasr verince her yetenekli musluman afrikalinin denedigi gibi para icin oranin yolunu tuttu.. goller atmasina ragmen tekrar avrupa kitasina donmek icin karar aldiginda Sivas talip oldu.. Sehre geldi ve pesinatini da aldi.. Ama sabah pesinati iade edip Metz takiminin yolunu tuttu.. hakkinda buradayken yazilan bir kac yazi linkini koyuyorum asagiya

link 1

link 2

Yukarı
2şimşek6 Liste gör
Usta Yazar

SELMAN
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2009 saat 22:03
Alıntı yapılan Martin_Mistre

yok ben izleyici olarak kalayim :) yalniz Razak Omotoyossi isimsiz bir oyuncu degildir.. Bu forumda da taniyanlar olduguna eminim 2007/2008 sezonunda isvec ligi gol krali oldu.. UEFA kupasinda attigi ve attirdiklari ile dikkat cekip tum avrupayi pesine takmisti... Ajax, Groningen, Newcastle, Portsmouth ve pek cok takim almak icin yaristilar ama en cok parayi Al Nasr verince her yetenekli musluman afrikalinin denedigi gibi para icin oranin yolunu tuttu.. goller atmasina ragmen tekrar avrupa kitasina donmek icin karar aldiginda Sivas talip oldu.. Sehre geldi ve pesinatini da aldi.. Ama sabah pesinati iade edip Metz takiminin yolunu tuttu.. hakkinda buradayken yazilan bir kac yazi linkini koyuyorum asagiya

link 1

link 2

Zaten Youlanın gitmesinden sonra böyle birine mutlaka  ihtiyaç var.Kesinlikle düşünülmesi gereken bir adam tabiki tapusuyla alabilirsek..Wink

GELECEK HAYALLERİNE İNANANLARINDIR
Yukarı
Rasputin Liste gör
Usta Yazar

Gregory Yefimovic
Yer: Russian Federation
Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2009 saat 22:24
Youla varken pas bile yapmıyorduk doğru düzgün. Topu alan ileri Youla'ya şişiriyordu. Youla yokken daha çok pas yapan sahaya yayılan bir takım olacağız, zaten bunun ilk belirtilerini Antalya maçında gördük.
Umarım Youla benzeri hızlı bir forvet alma gafletinde bulunmayız.
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2009 saat 22:50
Alıntı yapılan Rasputin

Youla varken pas bile yapmıyorduk doğru düzgün. Topu alan ileri Youla'ya şişiriyordu. Youla yokken daha çok pas yapan sahaya yayılan bir takım olacağız, zaten bunun ilk belirtilerini Antalya maçında gördük.
Umarım Youla benzeri hızlı bir forvet alma gafletinde bulunmayız.

Boyle bir mantik olmaz... ortasahada pas yapabilen oyuncun varsa ilerdeki oyuncun ne olursa olsun yaparsin.. aslinda bu laf senin Riza Calimbay basliginda hocayi destekler sozlerinle celisiyor. Ben zaten hocayi bu futbol anlayisi nedeniyle elestiriyorum. Butun dunyada topu ileriye suratle tasiyabilen oyuncular degerlidir. Onemleri kolay yikilmalari veya yikilmamalarina gore degisir.. Eger senin teknik direktorun topu alan ileri sisirsin demezse oyuncularin ilerde Husain Bolt olsa bunu yapmaz... Ama senin kalecine iki sezondur degaj yapip durma topu geriden elinle baslat diyen olmadi...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 304305306307308 429>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,734 saniyede hazırlanmıştır