eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009-2010 Transfer Sezonu -4-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 255256257258259 429>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 07/Ara/2009 saat 21:00
Devre arasi transferleri zordur... takiminda oynamayan veya problemli adamlar cikar bosa... o yuzden bu donemde alinan oyunculardan cogu takima yarar saglayamaz... Ama gecen sene devre arasi transfer donemini en iyi degerlendiren takim sanirim bizdik.. Batuhan, Engin Baytar, El Saka... 3 oyuncu da problemli olmasina ragmen kaliteleri ile ligde kalmamiza direk katki koydular... Bu 3 oyuncu olmasaydi durumumuz ne olurdu diye dusunmek dahi istemiyorum..

Bu sezon da durum pek farkli olmayacaktir.. Yine takimiyla sorunlu ayrilan, Ceyhun, Fahri ve affedilip affedilmeyecegi belli olmayan Trabzon'lu oyuncular var.. Engin Baytar'da bunlarin arasinda.. Batuhan'la Mustafa Denizli arasinda gectigi soylenen yine cesitli diyaloglardan bahsediliyor.. Gectigimiz yillarin aksine bir de Ankaragucu gibi şişkin kadrolu bir takim da ortada duruyor.. Sivasspor'da suana kadar aldigi neticelerden dolayi devre arasinda baya bir trafik olacaktir.. Pazara oyuncu cikaracak olan takimlarin basinda bunlar var..

Alicilara gelirsek, Denizlispor piyasaya saldiracaktir... Daha cokta Ankaragucu'nun elindekilerle ilgilenirler diye dusunuyorum... Ceyhun muhtemelen Denizli'ye gider.. Zira onlarin uzun suredir Yusuf Simsek'in yerine adam aradiklari biliniyor.. Fahri sanki Kasimpasa'ya gider gibi geliyor... Yine Sivas'in birakmasini bekledigim Ersen Martin'de Denizli'ye donebilir...

Boylesi bir pazarda eger takimlari birakirsa Batuhan ve Engin'in tercihi ustelik gecen yila gore daha da iyi oldugumuz dusunulurse mutlaka biz oluruz... Riza Hoca defansa da nispeten elimizdekilerden daha hizli bir stoper istiyordu.. iç piyasada bu konuda ahim sahim bir isim bulmak zor.. Bursaspor'lu Tuna'yi G.Birligi'ndeyken begenirdim aslinda... Takimindan devre arasi ayrilacagi soyleniyor... bu 3 isim bence bize yeterli olur gibi geliyor.. Tabii keske 3'unun de bonservislerini satin almak mumkun olabilse de demek geliyor icimden... devre arasi ile ilgili en mantikli is bu olur sanirim.. Tabii yabanci olarak filan daha once de cesitli isimler yazmistim ama gorunen pek yabanci dusunulmedigi seklinde... Bunlara ilave olarak Sezer Badur'un transferi mumkun olabilseydi cok iyi bir kadroya sahip olabilirdik....

Herneyse, devre arasi zaten 2-3 transfer yapilir genelde.. fazlasi takim uzerinde olumsuz etki yapabilir... asil konsantre olunmasi gereken sezon sonu transferleri... yabanci transferleriyle ilgili daha cok yazilip cizilir de yerlilerden kacirilmamasi gereken gencler var... Denizlispor'dan mutlaka Guray Vural kacirilmamali.. Harika bir orta sol ve sol acik oyuncusu... 21 yasinda ve Eskisehirspor altyapisinda da bir sure oynamis kendisi.. Afyonlu bir ailenin cocugu diye biliyorum.. Afyon, Kutahya, Bilecik, Bozuyuk gibi yakin cevremizdeki illerin cocuklari da bizim icin, forma icin oynayabilirler... Tribune sulalesi gelebilecek sehirlerin cocuklari bunlar... Yine Besiktas'a kaptirdigimiz Eskisehir'li Onur Bayramoglu'nu sezon sonu ne yapip edip bu takima getirmek lazim... Besiktas bazen cok yetenekli de olsa inanilmaz sekilde genc oyunculardan vazgecebiliyorlar.. Alirken odedikleri paranin biraz fazlasini verirsek olabilir belki... Yine Genclerbirligi'ndeki Eskisehirli Mahmut Boz'da cok iyi bir defans oyuncusu olacak... Ankaraspor'da iki tane oyuncu var.. biri Umut Sozen, cok iyi bir ortasaha oyuncusu.. digeri yine Ankaraspor'lu Ugur Demirkol bence gelecekte milli takimin solbeki bu cocuk olacak...bu yazdigim oyuncularin hepsi 19 yasinda ve 1-2 sene icinde acayip patlama yapabilecek genc yetenekler.. takimda yeterince tecrubeli oyuncu var.. Bence biraz da bu ve buna benzer isimlere yonelmeliyiz.. Gurbetcileri de ayni Adem'de oldugu gibi iyi takip bir iki genc bulursak gelecek kadromuzu kurabiliriz..

Yukarı
majiskül Liste gör
Deneyimli Yazar

Yunus Emre
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 07/Ara/2009 saat 21:51
trabzonsporlu oyuncular affedıldı senol gunesın gelısıyle.....bunun harıcınde fıkırlerınıze katılıyorum mert bey ama kıralama yontemının yararlı oldugunu dusunmuyorum cunku kıralama ya oyuncunun kendını ıspatlaması ıcın bonservıs sahıbı klubunun verdıgı bı fırsattır ya da futbolcunun rahat gecırecegı bır sezondur nıspeten.....bunun yerıne son paragrafınıza yonetımın de dıkkat etmesı gerektıgını dusunuyorum......
Öyle bir meşale yaktın ki bu yürekte, artık her mac seyircisiz kalbimde....
Yukarı
majiskül Liste gör
Deneyimli Yazar

Yunus Emre
Direct Link To This Post Tarih: 07/Ara/2009 saat 21:52
mahmut bozuysa genclerbırlıgı taraftarı bı arkadasıma sormustum kendısı takıma baya alakadar ondan aldıgım bılgıyı bırazdan oldugu gıbı paylasacagım......
Yukarı
majiskül Liste gör
Deneyimli Yazar

Yunus Emre
Direct Link To This Post Tarih: 07/Ara/2009 saat 21:53
Mahmut Boz Eskişehir'de ailesiyle birlikte yaşarken Gençlerbirliği denemelerine gitmiş Ankara'ya beğenilmiş. Stoper mevkiinde oynuyor. Ankara Deneme Lisesinde okuyor. Deneme Lisesi'ni bilirsin belki Gençlerbirliği altyapısının çoğu orda ve Dünya Liseler arası şampiyonasında birincilikleri falan var Türkiye birincisi olup, Türkiyeyi Avrupa'da temsil eden takımın oyuncularından. Bu sezon Bursaspor maçında ilk kez forma giydi 45. dakikada burnu kırılan Radeljic'in yerine, sonraki İBB maçında da sakat İlhan'ın yerine ilk 11de başlayıp 75 dakika oynadı çok yetenekli bir isim. Ayrıca yapılan röportajlarda hedefim Gençlerbirliği kaptanı olmak diyerek takıma bağlılığını ve gerçek Gençlerli olduğunu gösteren ender futbolculardan. Hakan Aslantaş ve Mehmet Nas'tan sonra bu takıma sahip çıkacak bir isim olarak görüyoruz. Eskişehirli ama kalbiniz kırılmasın Gençlerbirliği taraftarı =D.......mahmut boz u sordugumda aldıgım yanıt aynen bu sekılde....
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 07/Ara/2009 saat 22:24
Mahmut'un fikrini degistirmek icin bu kutsal seyircinin onunde ikinci yari oynayacaklari mac yeterli olur... Ama biraz sizin arkadasta abartmis.. Hakan Aslantas bu sene Kayserispor'a, Metmet Nas'ta Manisaspor'a resmen serbest kalarak gittiler... yani onlar gibi olursa Mahmut'ta er gec bize gelir..
Yukarı
okyees Liste gör
Deneyimli Yazar

Oktay
Yer: ANKARA
Direct Link To This Post Tarih: 07/Ara/2009 saat 23:07
hakanı denemedikmi geçen sene biraz eli ayağı son vuruşlarda tutuşuyor doğaldır ama üflesek yıkılıcak çok ekmek yemeli birazda abilerini iyi izlesin bol bol maç takip etsin kafasını versin adem sarı gibi neden başarılı omasın dreim ben sabırsız olup kendini dünya nimetlerine düşerek teslim ederse o zaman bir yere gelemez ciddi disiplinli istikrarlı olmalı süper lig öyle bir yer
benim sevdam siyah kırmızı
http://img517.imageshack.us/img517/6845/es1qq9.jpg
ever,everywhere biggest ESES
Yukarı
kartES Liste gör
Usta Yazar

Erkan AKÇORAY
Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2009 saat 00:07
Alıntı yapılan kartES

ilk yarının son üç maçının oynanacağı haftalara giriyoruz.
şahsi düşüncemdir;bu üç hafta sonunda düşecek iki takımın belli olduğu,üçüncüsü olarak da adayların ortaya çıktığı bir ilk yarı sonu olacak gibi duruyor.(matematiksel değil görüntü)
bu sebeple isim telaffuzları için erken olduğunu düşünüyorum.

bizim telaşımız,Yönetimin koymuş olduğu hayali hedeflerden dolayı olduğu açık.Yönetim ilk 5 diyor taraftar bu sene kalıırmıyız diyor.ana çelişki burada başlıyor.
ilk yarıyı 25 puan civarında bitiren,sezon arasını iyi değerlendiren,ceza ve sakatlıklardan arınmış bir Eskişehirspor'un rahat bir sezon sonuna ulaşacağına ne kadar inanıyorsam;kimi alırsak alalım ilk 5 diye bir hedefimizin olamıyacağına da o kadar inanıyorum.

yani;aceleci davranarak yapılacak amaçsız transferler yüklü bir fatura olarak önümüze gelebilir bir Kocaelispor durumuna düşerek istikbalimizi harcamamıza sebep olabilir.bu sebeptendir ki borçsuz bir Eskişehirspor'u görmeden macera aramıyalım derim.
Kulubün şu andaki yapısına dikkatlice bakarsak ne demek istediğim daha iyi anlaşılır.......
böyle yazmışım Cuma günü.Fener maçı oynanmadan önce.....
bir başka başlıkta belirttiğim gibi bu maçla birlikte Adem,Alper ve Veysel'i kazanıverdik.
biz ne düşeriz ne de ilk beş e girebiliriz.
önce elimizdekilerin ne olduğunu biraz daha izleyelim.kazanırsak kasasında para olan bir Eskişehirspor olacak.
şunu aldık,bunu aldık karambolü içinde yüklü faturaların önümüze konulmasına fırsat vermiyelim.şu ana kadar ki harcamalar kontrol altında.kafa karıştıracak hedefsiz isteklerin üzerine atlayarak"taraftar istedi,bizde aldık" savunmasına fırsat vermiyelim.
bu sezon böyle geçsin ki hesap soracak durumda olalım.
yoksa;bende on tane isim verir,sanaldan şampiyon yaparım.
PS oynamıyalım geleceğimizi düşünelim.
Yukarı
eguven26 Liste gör
Yazar

ersan güven
Yer: ankara
Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2009 saat 00:09
galatasaraydan devre arasında gönderilecek futbolcular;
alparslan erdem,serkan kurtuluş,ayhan akman,tobias linderot,shabani nonda,serkan çalık
bu futbolculardan alparslan erdem ve serkan çalık eskişehir spor için gelecek yıllardaki kadro için iyi bir yatırım olabilir buyuk takımdan topcu alınması taraftarı değilim ancak bu oyuncular diğerleri gibi ruhsuz değil ve bizim taraftarımzıla bence kimliklerni bulurlar çünkü yetenekliler..
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2009 saat 00:17
Alıntı yapılan eguven26

alparslan erdem,serkan kurtuluş,ayhan akman,tobias linderot,shabani nonda,serkan çalık
bu futbolculardan alparslan erdem ve serkan çalık eskişehir spor için gelecek yıllardaki kadro için iyi bir yatırım olabilir buyuk takımdan topcu alınması taraftarı değilim ancak bu oyuncular diğerleri gibi ruhsuz değil ve bizim taraftarımzıla bence kimliklerni bulurlar çünkü yetenekliler..

Malum takımdan Alpaslan Erdem'i alacağımıza geleceğe yatırım yapacaksak aynı mevkide oynayan AHMET SAĞLAM'a keza aynı şekilde Serkan Çalık'a yatırım yapacağımıza aynı mevkide oynayan kendi çocuğumuz ARDA DİNÇER'e yatırım yapmayı tercih ederim.

Ayrıca yukarıda kırmızıyla belirttiğim ifade de bahsettiğin takım hangisi anlayamadım.Ortada tek bir büyük takım var o da belli,aksini düşünenin bu forumda işi olmaz...
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
eguven26 Liste gör
Yazar

ersan güven
Yer: ankara
Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2009 saat 00:21
Alıntı yapılan eguven26

Malum takımdan Alpaslan Erdem'i alacağımıza geleceğe yatırım yapacaksak aynı mevkide oynayan AHMET SAĞLAM'a keza aynı şekilde Serkan Çalık'a yatırım yapacağımıza aynı mevkide oynayan kendi çocuğumuz ARDA DİNÇER'e yatırım yapmayı tercih ederim.

arda dinçer yorumuna katılıyorum o konuda çok haklısın  ben öyle dşünmemiştim ancak yiğit kardeşim alparslan erdem ile ahmet sağlam arasında çok fark var  alparslan ahmetten çok çok ofansif biri ve ondan daha süratli...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 255256257258259 429>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,688 saniyede hazırlanmıştır