eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009-2010 Transfer Sezonu -4-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 239240241242243 429>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
AhmetTarik Liste gör
Usta Yazar

Ahmet Tarık
Yer: Ankara,Eskişehi
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2009 saat 23:40
Ya arkadaşlar FM'den futbolcu beğenmekle olmuyor. Gerçi dikkatinizi çektimi bilmem Kayserispor'un yöneticileri FM'den beğeniyor öyle alıyor gibi geliyor ama neyse..
Tek dileğim Allah'tan, seni şampiyon görmek..
Yukarı
Beaman Liste gör
Deneyimli Yazar

Erhan ÖZ
Yer: ESK
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 00:08
kızıyoruz mızıyoruz ama ismi gecen oyuncular hep 3 cücük bizans dedigimiz takımların begenmediği futbolcular yine ugur boral selcuk ılıc carusca ya arkadaslar bize mazisi iş yapmıs degil istikbali iş yapcak adam lazım geleceği parlak bizde oynıcak daha buyuk futbolcu olcak isim lazım bunu anlayamıyoruz galiba
Yukarı
siyah ve kırmızı Liste gör
Deneyimli Yazar

ismail
Yer: çanakkale
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 00:08
ben martin mistre ye katılıyorum brezilya ve arjantinden futbolcu almak hata olur. bu ülkelerin 1. sınıf topçuları avrupanın önde gelen kulüpleri tarafından daha 15-16 yaşlarında kapılıyor. 2. sınıflarıda diğer kulüpler tarafından transfer ediliyor. brezilyadan arjantinden futbolcu transfer ettik diye futbolcu transfer edilecekse hiç edilmesin. trabzonspor bile 3. ligten transfer yaptığına göre (aurelio). fakat o uzun süre takip edilmiş ve seyredilmiş lemi tarafından bizde bu işleri yaptıracak yönetim olmadığına göre. bu nedenle biz kolombiya, paraguay, ekvator, uruguay, şili, meksika gibi g. amerika ülkelerinin milli, ümit milli gelecek vaat eden futbolcularını transfer etmek daha mantıklı olur diye düşünüyorum. manisadaki simpson mesela kanadalı. martin mistre 2-3 sene önce moritz transfer edilsin dediğinde moritz daha ön plana çıkmış bir futbolcu değildi bu nedenle onun tesbitlerini yerinde buluyorum bahsetmiş olduğu frikik ustası sağ açık futbolcu yönetimin görevlendireceği isimler tarafından transfer başlayıncaya kadar en az 1-2 maç izlense iyi olur. yerlilerden transfer edilecek futbolculardan sezer badur ismini vermişti martin mistre bence oda iyi bir tesbit. keşke sivas bıraksada alabilsek. ocak ayındaki transfer döneminde a.gücü kadro şişkinliği dolayısı ile futbolcularının çoğunu bonservissiz yada ucuza bırakabilir bu kulüpten işimize yarıyacak ihtiyaç olan mevkilere adam alınabilir. semavi adı forumda geçiyor bencede orta saha için iyi bir isim ilerisi için metin akan bırakırlarsa almak lazım. birde ilk 5 rüyasını bırakıp ikinci yarının ortalarında düşme potasından tamamen kurtulduğumuzda a2 de oynayan profesyonel yapılmış eskişehirli futbolcularımızı (alper gibi) oynatarak takıma kazandırmalıyız ki en büyük transfer bu olur. biz ilk 5 i ancak kendi öz çocuklarımızla yakalarız paraya doymuş futbolcularla değil. alt yapıdan ne kadar çok futbolcu çıkarabilirsek bizim için maddi ve manevi başarıda o zaman gelecektir. bu nedenle ikinci yarının ortalarından itibaren matematiksel olarak ligde kalmayı garantileyince alt yapıdan en az 3 futbolcu ilk 11 başlamalı diy düşünüyorum.
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 00:11
Alıntı yapılan Beaman

mızıyoruz 

Erhan bunu nasil yapiyoruz?LOLLOL........
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 00:11
Alıntı yapılan Beaman

kızıyoruz mızıyoruz ama ismi gecen oyuncular hep 3 cücük bizans dedigimiz takımların begenmediği futbolcular yine ugur boral selcuk ılıc carusca ya arkadaslar bize mazisi iş yapmıs degil istikbali iş yapcak adam lazım geleceği parlak bizde oynıcak daha buyuk futbolcu olcak isim lazım bunu anlayamıyoruz galiba

Ilıc alınırsa tam isabet transfer olur..

Selçuk bu takımda anca yedek olur...3.Can Cumhur Bozacı vakası olur

Carrusca ve Uğur boral mı ,Allah yazdıysa bozsun..Serdar'ı mumla ararız..Ben ona gitsin diyordum da bunlar gelecekse Serdar 100000 kere kalsın ...
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
Beaman Liste gör
Deneyimli Yazar

Erhan ÖZ
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 00:13
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan Beaman

mızıyoruz 

Erhan bunu nasil yapiyoruz?LOLLOL........

sende oraya mı takıldın abi :D lafın gelişi iste bakkal çakkal misali
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 00:15
Anladim zaten Erhan biraz girgir olsun diye maglubiyetten sonra herkes biraz stresli gözüküyor.....Big%20smile
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
Beaman Liste gör
Deneyimli Yazar

Erhan ÖZ
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 00:27
mesela ilic 32 yaşına gelmiş galatasaraydan sonra salzburg a ordanda larissa ya gitmişti sanırım kariyeri düşüşte şimdi ilici alıp tursusunu mu kurcaz ? onun yerine 20 yaşında sırbıstan umıt mıllı takımında oynayan bırını alsak daha ıyı olmaz mı , lig a da oynayan bircok yetenekli genc yabancı oyuncu var bunlarla ilgilensek olmaz mı ? ümit karana yıllık 1.5 trilyon vermek yerine daha genc bir golcu bulamazmıydık yada volkan yaman yerıne daha ıyı bır solbek ,kendini kanıtlamıs gs fb bjk ye transfer olmus ama dususe gecmıs oyuncular yerıne bu takımlara satabılcegımı oyuncuları bulsak daha ıyı olur ,kayserı gokhan unal ıle mehmet topuzdan 20 mılyon euroya yakın bır gelır elde ettı keza antep besıktastan ben kendımce bole dusunuyorum yoksa selcugu ugur boralı caruscayı sasa ılıcı takımda gormek ısteyenlerede saygı duyuyorum 2 ılerı 1 gerı devam ederız o sekılde
Yukarı
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 00:55
Alıntı yapılan Esparta _yigit

Alıntı yapılan Beaman

Ilıc alınırsa tam isabet transfer olur..

Selçuk bu takımda anca yedek olur...3.Can Cumhur Bozacı vakası olur

Carrusca ve Uğur boral mı ,Allah yazdıysa bozsun..Serdar'ı mumla ararız..Ben ona gitsin diyordum da bunlar gelecekse Serdar 100000 kere kalsın ...
iliç tam isabet olur derken ?
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2009 saat 01:32
Acikcasi kimi transfer edip etmeyecekleri elbette bizim cok mudahil olamayacagimiz bir konu. Ancak, teknoloji ve haberlesme olanaklari gelisti. Evinde uydu anteni ve interneti olan bir insan bugun binlerce kilometre uzakta olan bir ulkenin ligini bile isterse takip edebiliyor. Yani yabanci ya da yerli oyuncuyu izlemeden almam demek bahane olmamali. Izle o zaman..! ben oyuncu bakmaya gidiyorum diye Brezilya'ya Arjantin'e filan gitmeden once de bu eksigi bu gorsel araclarla gidermek mumkun.. Gitsen gitsen kac kere bu ulkelere gidersin yada izlersin?  Ama izlemeye niyetin yoksa Turkiye'de hatta burnunun dibinde Saglikspor'lu Mahmut Boz'u bile goremezsin.  Yeri gelmisken bu cocuk Eskisehirli ve G.Birliginin yavas yavas defansinda yer bulmaya basladi... Radeljic'in Bursa macinda burnunun kirilmasindan sonra oynadi ve Thomas Doll'da cocugu tuttu, simdi oynuyor.. Yazik degil mi? biz elimizde Nadarevic'lerle ElSaka'larla ugrasiyoruz.. Bu adamlar da hata yapiyor... Oysa Mahmut gibi Eskisehirliler gozden kacmasa da onlar oynasa, hata yapsalar ne olacak? birgun yapmamayi da ogrenirlerdi...iste bu sehrin degerleri bu formayi sirtina gecirince o zaman takimda bir forma askindan bahsetmek mumkun olabilirdi..  

Bakin yeri gelmisken gozden kacan bir noktaya da deginelim... Simdi gecen sene Bozuyukspor'da oynayan Onur Bayramoglu'nu pekcoklari gibi ben de bir kac kere denk geldi izleme firsatina sahip oldum. Izlemeden almam diyen niye izlemedi? niye almadi? izleyince cocugun hakikaten farkli bir kumasi oldugu cok belliydi.. Bu Eskisehir'li cocugu biz burnumuzun dibindeyken alamadik.Tonla kiralik adami Bozuyuk'e teklif ettik filan olmadi ve sonra Besiktas geldi aldi ve gitti..  200 bin TL civarinda bir maliyeti olmus diye duydum... Az mi cok mu bilemem ama Ragip'in yillik ucretini dusununce bu adamin maliyeti asla daha pahali olamazdi.. Ustelik aralarindaki yas farki ve Eskisehirlilikte cabasi.. Simdi buradan hassas bir sonuc cikiyor aslinda.. Bu adam işe yaramaz bir oyuncu olsaydi Riza Hoca'nin elinin altindaki bu adami almadan once Besiktas illa ki ona iyi mi degil mi diye sorardi.. Sormuslardir diye de dusunuyorum... Besiktas'a  Riza hoca tarafindan bu oyuncu hakkinda referansi iyi olmali ki adam gitti oraya.. Simdi bu noktayi herkes dusunmeli.. Eger adam iyiyse biz niye alamiyoruz? Besiktas niye aliyor? Gecen gun Sergen Yalcin, Onur icin gelecegin en iyi ortasaha oyuncularindan biri olacak diye ballandira ballandira anlatiyordu... Bugun Besiktas'in A2 takiminda oynuyor yarin A takimina gececektir.. Belki biz alsaydik kadro kalitesi olarak simdiden sans bulmaya baslayabilirdi... Bana hep garip gelen Veysel gibi bir adami Beylerbeyi'nden tutup biz aliyoruz... Besiktas ise ayni pozisyonda oynayan Eskisehir'liyi Bozuyuk'ten gelip aliyor.. Bu bana tuhaf geliyor.. Bence bizim yapmamiz gereken ilk sey oncelikle bu formayi ne kadar cok Eskisehir'li cocuk giyer onun uzerine dusmek lazim... Cunku mevcut durumda Istanbul'la anca boyle rekabet edebilirsin, paradan öte konulari da onemseyecek oyuncular lazim...

Bir baska konu da su ki, transferde alinacak yerli oyuncular asagi yukari belli.. Piyasasi iniste olan, kadro harici kalan vesaire ortada.. ben bu noktada Engin Baytar'i alinsin diye yazdim zira kalitesinden suphem yok ama illaki ariza bir tarafi da var.. Yoksa o yasta hem kaliteli hem de sorunsuz adami biz alamiyoruz zaten.. Simdi bu noktada takimimizin hedefi ne ona bakmak lazim...Piyasadaki malum adamlarla ustundeki takimlari gecmek istiyorsan bu biraz zor.. Kapasiteleri belli olan oyuncular bunlar zaten.. Yani bugun 3 istanbul takiminin disindaki takimlarin en iyi oyuncularindan bir kokteyl kadro yapsan da sampiyonluga oynamak mumkun olamayabilir.. Ankaragucu yapti iste.. Ellerinde cok alternatifli kaliteli bir kadro var ama sampiyonluk istiyorlarsa istanbul takimlarindakinden daha da guclu olabilmelerini saglayacak isler yapmalilar..Ya forma aski ile oynayacak oyuncular ya da cok kaliteli yabancilar.. O halde disaridan kalitesi ile arti yaratacak isimler bulmak cok onemli. Bunu bulup getirirsen bir fark yaratabilirsin.. Makukula, Ivan Ergic, Batalla gibi adamlar bunlara ornektir.. Sen El Saka'yla en fazla bu noktaya cikarsin.. daha ileri gitmek istiyorsan onu disaridan bulacaksin.. Gidip atiyorum Song'u alarak Trabzon'u gecmeyi hayal etmek dogru degil. Cunku Trabzon'da onu G.Saray'dan alip onlari gecemedi iste.. Ozetle ligde extra isler yapacagim diyorsan bu ligde daha once tutunamamislari ya da seviyesini artiramamislari alarak bunu yapamazsin.. ligde basarili olmus adamlari alacak paran yoksa o zaman gideceksin disaridan kesene gore ama kaliteli adam bulacaksin.. Az degil ilk 11'de 6 tane yabanci oynatma hakkin var. 6'si da cok kaliteli, uygun fiyatli yabancilar ve uyumlu yerlilerle bu ligde birseyler yapmak mumkun. Ama elbette hem ucuz hem de kaliteli yabanci bulmak kolay is degil. Yarin transfer sezonu baslayacak ve sen sana futbolcu simsarlarinca onerilenler arasindan secim yapan bir takimsan asla daha yukarilari hedefleyemezsin.. Sen sana nasil biri lazimsa ve o isimleri tespit ettiysen ve gidip o adamlari almayi deniyorsan ilerde bir fark yaratabilirsin.. umarim biz de bir gun istedigini alan takim oluruz...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 239240241242243 429>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,646 saniyede hazırlanmıştır