eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > ÜniESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Omuz Omuza (Belgesel)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 17>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı ŞaHiN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2009 saat 12:19
Tek kelime ile Muhteşem bir Gece, Harika bir Belgeseldi...
Filmin girişinde, o döneme ait bir ses kaydı..

BİR BABA HİNDİİİİİ
HEYYY ALLLAAAHH.

Oradaki herkesin bir anda tüyleri diken diken oldu.. Arşiv sahiplerinin anlatımı, Futbolcuların taraftara olan sagyı ve sevgisini kendi ağzından dinlemek onur vericiydi.. Ebediyete intikal eden diğer omuz sahiplerini anmak, Orhan Ayhan ve Halit Kıvanç'ın övgülerini dinlemek göğsümüzü kabarttı. Ve o denemdeki malzemecimizi dinlerken, göz yaşlarına boğulduk.

Gösterim sonrası efsane futbolcularımız ile sohbette unutulmazlarımız arasına girdi... O kadar sıcaklar ve ilgiye hasretler ki, 40 yıllık dostmuşuz gibi davrandılar...

İnsan keşke o yıllarda, o anıları beraber yaşasaymışız demekten kendini alamıyor...
Yukarı
rakyuz Liste gör
Yazar

Rafi
Yer: Turkey
  Alıntı rakyuz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2009 saat 12:43
Tek kelime ile harikaydı.Gözlerden süzülen mutluluk,sevinç ve hüzün yaşlarıyla beraber izlemek yıllar öncesini tekrar yaşamak buna denir.Omuz omuza belgeselini hazırlayanlara, emeği olanlara ve davetiye temin eden tüm dostlarıma sonsuz teşekkürler.

Küfür etmiyorum çünkü ESKİŞEHİRSPOR luyum
http://www.esesim.org
Yukarı
ashanye Liste gör
Usta Yazar

Ayhan ÜNAL
Yer: Eskişehir
  Alıntı ashanye Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Şub/2009 saat 14:55
Ne zaman izleyebileceğiz acaba
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.
Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
  Alıntı kraleses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Şub/2009 saat 00:28
Alıntı yapılan Emre ANGI

BelgESelin ilk gösteriminden sonra katılımda bulunan herkese o günün anısına DVD'lerden hediye ettiler...

Benim elimde de bu DVD'den mevcuttur...

Bu belgESel Anadolu Üniversitesi'nin 50.yıl etkinlikleri kapsamında 8 yıl süren bir çalışma ile hazırlanmış...Gala günü de anladık ki belgESelin ticari bir uygulaması olmayacak...

Buna dayanarak belgESeli izlemek isteyen renkdaşlarıma yardımcı olmak isterim...

İletişim : fanatikeses@msn.com
Yukarı
26esesalikan Liste gör
Usta Yazar

alican
Yer: Atatürk Stadi
  Alıntı 26esesalikan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Şub/2009 saat 01:16

aslında varya bu belgeseli tff mhk ye yollucaksın anlasınlar artık es esimizin büyüklügünü sahipsiz sanmasınlar eses imizi bu kadar kolay mı bunca emek bu belgeseli izlesinlerde biraz örnek alsınlar yeter artık abilerim bu belgeseli biyerden bulabilirmiyim dvd si olan varsa bi kaç günlügüne versin lütfen yada çekelim yapalım bişiler

Şampiyonluk Umrumda Değil. Aseletini kaybetme yeter EsEs'im
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
  Alıntı turker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Şub/2009 saat 01:24

“Omuz Omuza'' başarıya giden yol

23 ŞUBAT 2009

Yönetmenliğini Doç. Nedim Gürses ve Öğr. Gör. Erdem Gösterişli'nin yaptığı Eskişehirspor’un başarılı dönemlerini konu alan “Omuz Omuz”a belgeseli izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Radyo ve Televizyon Yapım Merkezi Öğretim Üyelerinden Doç. Nedim Gürses ve İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Erdem Gösterişli’nin yönetmenliğinde Eskişehirspor Kulübü'nün öyküsünün ele alındığı "Omuz omuza" adlı bir belgesel film çekildi. Eskişehirspor'un başarılı olduğu dönemlerin anlatıldığı filmin ilk gösterimine yoğun ilgi gösterildi.

Eskişehirspor’un efsanevi döneminin anlatıldığı belgesel film 21 Şubat Cumartesi günü, Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde izleyicilerin beğenisine sunuldu. Belgeselin ilk kez izleyenlerle buluştuğu geceye Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Ömer Zühtü Altan, Prof. Dr. Nezih Varcan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehirspor'un eski kulüp başkanlarından Aydın Begiter ile eski futbolcularından Fethi Heper, Nihat Atacan, Kamuran Yavuz, Ender Gonca ve Ayhan Aşut'un da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Belgesel gösterimi başlamadan önce konuşma yapan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, belgeselin bir grup insanın omuz omuza vererek yaşanan efsanevi bir dönemin öyküsünü anlattığını ifade etti. İmkânsızı başarmanın hiç de kolay olmadığını vurgulayan Rektör Sürmeli, hem Eskişehirspor'un hem de Anadolu Üniversitesi'nin birçok başarılara imza attığını kaydetti. Prof. Dr. Sürmeli konuşmasında Eskişehirspor’un Anadolu Akademisi ile ortak bir tarihle özdeşleştiğini vurgularken, “Kuruluşunun 50. yılını kutlayan Eskişehir Akademisi’nin de böyle kalıcı bir belgeselinin olması gerektiğini düşünüyorum” dedi. Sürmeli konuşmasında şöyle devam etti: Eskişehirspor'un kuruluş aşamasında akademi olan üniversitemizin bugün Eskişehir'de 25 bin öğrencisi bulunuyor. Anadolu Üniversitesi bir milyon 365 bin Açık Öğretim öğrencisiyle de İngiltere'den önümüzdeki yıl başlayacağımız Azerbaycan'a kadar 21 ülkede eğitim veren dünyanın en büyük üniversitesi haline geldi. Bu gün Eskişehir’den doğan biri Anadolu Üniversitesi diğeri ise Eskişehirspor olan iki büyük kurumu izleyeceğiz.

Eskişehirspor'un o dönemki golcüsü ve Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi olan Prof. Dr. Fethi Heper de filmin gösterisi öncesinde yaptığı konuşmada, Eskişehirspor futbol takımının Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisi yuvasından doğduğunu, akademide kendisiyle birlikte futbol oynayan arkadaşlarının kurulan Eskişehirspor takımına katıldıklarını anlattı. Heper, Eskişehirspor'un ilk kurulduğu yıllarda futbolcularının yüzde 90'ının akademi öğrencisi olduğunu söyleyerek, "58 yılında İktisadi Ticari İlimler Akademisi, 1965 yılında da Eskişehirspor kuruldu. Her ikisi de Eskişehir'in makûs talihini yenerek Türkiye ve dünyada olmayacak başarılara imza attı" diye konuştu.

Sekiz yıllık bir çalışmanın bir çalışmadan sonra 1940’lardan 1970’lere kadar uzanan dönemi içeren bir belgesel hazırladıklarını ifade eden Omuz Omuz’a Belgeseli’nin yönetmeni Doç. Nedim Gürses, belgeselin Eskişehir için çok büyük bir tarihi miras olduğunu ifade etti. Belgeselin yönetmenliğini paylaşan Öğr. Gör. Erdem Gösterişli ise belgeselin birçok futbolcuyla yapılan röportajlarla oluşturulduğunu kaydetti.

Belgesel gösterimini izlemek için gecede yer alan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Türk spor tarihinin çok önemli belgesellerinden bir tanesini izledik. Keşke geçmişe ait daha fazla doküman olabilseydi de vizyona sokulabilecek bir yapıt haline getirilebilseydi” dedi. Prof. Dr. Büyükerşen, Eskişehir’in makûs tarihini yenmek için ilk başkaldırısının sporla başladığını vurgularken sözlerine şöyle devam etti: Ardından Anadolu’da bir üniversite kurulamaz denilen kentte yine Eskişehirliler çok güzel bir üniversite kurarak Anadolu’da da üniversiteler kurulabileceğini ve bir kentin kaderiyle nasıl bir rol oynayabileceğini göstermişlerdir. Eskişehir bu konuda diğer Anadolu şehirlerine örnek oluşturmuştur.

Belgesel gösteriminin ardından, zaman içerisinde dönemle ilgili birçok şeyi unuttuğunu söyleyen Eskişehirspor’un eski futbolcularından Ayhan Aşut, belgeseli izlerken çok duygulandığını belirtti. Eskişehirspor’un ve Milli Takımın eski kaptanlarından İsmail Arca ise, belgeselin kendilerini geçmişe götürdüğünü dile getirerek, yapıtta emeği geçen herkese sonsuz şükranlarını sunduğunu söyledi.

Eskişehirspor’un kuruluşu ve elde ettiği başarıların yaşayanların ağzından aktarıldığı bir tarihi belge niteliği taşıyan “Omuz Omuza” belgeseli Eskişehirspor ile ilgi hazırlanan ilk belgesel olma niteliği taşıyor. Belgeselde, Eskişehirspor’un kuruluşundan itibaren 1950-1972 yılları arasını kapsayan efsanevi dönemi Eskişehirspor’un ilk başkanı ve kurucu üyesi Aziz Bolel, Orhan Ayan, Halit Kıvanç, gazeteci İsmail Alkılıçgil, Nafiz Yazıcıoğlu, Amigo Orhan, Eskişehirspor’un ilk malzemecisi Salih Parlaroğlu, eski başkanlardan Aydın Begiter ile takım kadrosundan Fethi Nihat, İlhan Çolak, Ayhan Aşut gibi Eskişehirspor’un başarılarına emeği geçen kişiler tarafından anlatılıyor. Eskişehirspor’u başarıya götüren takım kadrosunun Anadolu Üniversitesi’nin temelini oluşturan İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde okuyan kişilerden oluşması belgeselin içindeki en önemli mesajlardan birisini oluşturuyor.

Belgesel film gösterisini izleyen davetliler daha sonra Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi fuayesinde Doç. Nedim Gürses tarafından düzenlenen Eskişehirspor fotoğraf sergisini gezdi. Omuz Omuz’a Belgeseli’nin yönetmeni Doç. Nedim Gürses serginin filmin içerisinde yer alan 50 fotoğraftan oluştuğunu ifade etti. Belgesel ve fotoğraf sergisi ile birlikte izleyicilerin bu ambiyansı birlikte yaşamalarını istediklerini belirten Gürses, serginin 3 gün açık kalacağını kaydetti.

Sevil Köse (Haber Merkezi)

Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
  Alıntı turker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Şub/2009 saat 01:36
Arkadaşlar belgeseli hazırlayan Doç. Dr. Nedim GÜRSES'e teşekkür maillerinizi gönderiniz..

mailto:ngurses@anadolu.edu.tr
Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Şub/2009 saat 00:36
dvd varsa upload edilirse iyi olur halkımız da izleyebilir. eğer edilemezse ben de sahip olmak isterim.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Şub/2009 saat 01:19
Alıntı yapılan d0rli0n

dvd varsa upload edilirse iyi olur halkımız da izleyebilir. eğer edilemezse ben de sahip olmak isterim.

E-posta ile de bildirmiştim, sanırım sizdiniz...

Belgesel 1.69 Gb 'lık bir yer kapladığı için upload etmek bilmem nasıl olur...En azından benim kota açısından çok kötü olur...Tongue

Sonuçta 3-5 dakikalık bir video değil...Smile
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
doringo Liste gör
Yazar

Hakan Aydoğan
Yer: İstanbul
  Alıntı doringo Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Şub/2009 saat 08:13
Alıntı yapılan es_emre26

Alıntı yapılan d0rli0n

E-posta ile de bildirmiştim, sanırım sizdiniz...

Belgesel 1.69 Gb 'lık bir yer kapladığı için upload etmek bilmem nasıl olur...En azından benim kota açısından çok kötü olur...Tongue

Sonuçta 3-5 dakikalık bir video değil...Smile

upload etmek senin kotanı doldurmaz. kota doldurma download ile bağlantılı
hatta sağlayıcının sayfasında da upload bilgilendirme amaçlıdır diye yazar. yükleyebilirsen seviniriz :)
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 17>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır