Sayfayı yazdır | Close Window

Omuz Omuza (Belgesel)

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Gurbetteki Şimşekler
Forum İsmi: ÜniESES
Forum Açıklaması: Üniversiteli Şimşekler
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1752
Yazdırma tarihi: 02/May/2024 saat 06:12
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Omuz Omuza (Belgesel)
Gönderen: esaf
Konu: Omuz Omuza (Belgesel)
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 15:00
yakın bir zamanda Anadolu universitesinde calısan bir kac ogr. gorevlisinin Eskişehirsporun tarihi ile ilgili belgesel yapacaklarını duymustum. insallah takımızı anlatan ve gelecek nesillere esesli olma duygusunu asılayabilecek bu tarz calısmalar artarak devam eder...

konu ile ilgili bir alıntı:

doç. dr. http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=nedim%20gurses - nedim gürses tarafından hazırlanan ve http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=eskisehirspor - eskişehirspor 'un kuruluşundan efsane haline geldiği 1972 yılına kadar olan süreci anlatan belgeseldir.

trt'nin açtığı profesyonel belgeseller yarışmasına da katılan bu eserde, efsane kadro oyuncularının yanısıra, http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=aziz%20bolel - aziz bolel , http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=nafiz%20yazicioglu - nafiz yazıcıoğlu ve http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=ismail%20alkilicgil - ismail alkılıçgil gibi eskişehirspor tarihinin köşe taşları olan isimlerle vefatlarının hemen öncesinde yapılmış röportajlar da yer alıyor.

belgeselin http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=gala - gala sı, dönemin efsane kadrosunun da katılımıyla  eskişehir anadolu üniversitesi yunus emre kampüsü'nde yapılacak.

-------------

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?

Yanıtlar:
Gönderen: Cumhuriyet
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 15:16
Bu çok güzel bir haber.
Özellikle yeni nesil yani bizim için
Sabırsızlıkla bekliyoruz.

-------------

Gönderen: runo26
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 15:18
İletişim bilimleri fakültesi hocalarımızın da içinde bulunduğu bir ekip tarafından yapıldı diye biliyorum.O yüzden çok güzel bir çalışma olacakmış gibi duruyor.Eskişehirde de sinemalarda gösterime girer inşallah.Üniversite kültürü ile yapılacak her türlü işin artarak devam etmesi; kulübümüzü daha da ileriye taşıyacaktır.

-------------
açık!

Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 16:40
Salonda olmaz bence. Fuaye alanında kokteyl tarzında olur herhalde.Dışarıdan giriş olabilmesi için Abimizin de dediği gibi tanıdık aracılığıyla olur.Etkinlik takviminde koyarlardı eğer öyle bir imkan olsaydı.

-------------
açık!

Gönderen: must-ang
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 16:42
anadoluda üniESES'teki arkadaşlar ESogü'deki arkadaşlarına birer davetiye ayarlarlar heralde ayarlarlar ayarlarLOL

ESogü'nün Anadolu'dan başka dostu yok siz farkında değilsiniz ama biz toplantılarımızın 3.dakikasında ANADOLU çekerizBig%20smile

-------------
Contro il Calcio Moderno
http://eseseskikiki.blogspot.com/

Gönderen: umutes
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 16:43
her alanda farklıyız, şimdiden emek verenlere teşekkür etmek istiyorum...

-------------
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...

Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 16:47
Alıntı yapılan must-ang

anadoluda üniESES'teki arkadaşlar ESogü'deki arkadaşlarına birer davetiye ayarlarlar heralde ayarlarlar ayarlarLOL

ESogü'nün Anadolu'dan başka dostu yok siz farkında değilsiniz ama biz toplantılarımızın 3.dakikasında ANADOLU çekerizBig%20smile
Big%20smile 
Pazartesi okula gidicem.Belgeselde emeği olan hocaları bulmaya çalışacağım.Bakalım ne diyecekler.Ünieses olarak yer almak lazım...

-------------
açık!

Gönderen: remmer
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 16:55
Yönetmenliğini Nedim GÜRSES'in yaptığı ve imkansızı başarmak için omuz omuza vermiş bir gurup insanın hikayesinin anlatıldığı Eskişehirspor belgeseli "Omuz omuza"nın ön gösterimine katılımınızı dilerim.
Prof. Dr. Fevzi SÜRMELİ
Rektör

Film Gösterimi, Fotoğraf Sergisi ve Kokteyl.

Rektörlük ve AKM'de davetiye yok.
Davetli listesini Nedim Gürses'in hazırladığı bilgisine ulaştım.

Dediğim gibi bu ön gösterim.
Belgesel 1 saatlik bir çalışma.
Ön gösterimin ardından sanıyorum Eskişehir'de bir sinemada izleme olanağı olacak.

-------------
Amatör kümede de olsan hep seni, tek seni seveceğim.

Gönderen: ashanye
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 16:57
Çok güzel bir haber

-------------
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.

Gönderen: Fnd_26
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 17:00
Bu çok çok güzel bir haber..Merakla bekliyoruz..

-------------
Yenilsende yensende taraftarın senle...

Gönderen: banner
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 17:33
Galaya davetliler dışında gidilmesi sıkıntılara yol açar. Belgesel daha sonra gösterime girer zaten.

Başlığın kaldırılmasında da fayda var bana göre. En azından gala tarihi ve gala yeri editlenirse iyi olur. Her ne kadar davetiyesiz gidilmesin dense de bir sürü insan belki girerim diye gidecektir.

-------------
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...

Gönderen: celaluslu26
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 18:45
Çok güzel bir haber.Böyle bir belgeseli hepimiz bekliyorduk hatta böyle bir belgesele camiamızın ihtiyacı vardı.Kendi tarihlerini bilmeyenler, başkalarının avı olur .Yeni nesillere bu belgeseller yol göstereceğine inanıyorum bu kutsal Anadolu topraklarında sadece bize dayatılan ,yememiz için önümüze konulanların haricinde başka sevdalarında olduğunu ve olabileceğini göstermesi açısından çok iyi olacak.DVD leri hemen çıkarsa seve seve alırız.

-------------
Ben eses in birgün süperliğde şampiyon olacağına inanıyorum ya siz?

Gönderen: gakkos26
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 18:50
sayın banner'a katılıyorum. nasılsa gösterime girecek olan bir belgeseli ilk gününde izleyeceğiz diye organizasyonel sıkıntılara yol açmamak gerekir. eğer gösterim imkanları kısıtılı olursa, sayın hocamız ile görüşüp, belgeselinin üniversitelerimizin (Anadolu-ESOGÜ) çeşitli salonlarında  gösteriminin gerçekleştirilmesi konusunda, her iki üniversitedeki hocalar olarak  çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

-------------
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES

Gönderen: samm_es
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 18:53
çok güzel

Gönderen: esaf
Gönderi tarihi: 05/Şub/2009 saat 18:54
semih hocam
daha once valilik 120 filmine ilkogretim ogrencilerinin itmesi icin bi kampanya baslatmıstı. aynı kampanya bu belgesel icinde yapılsa yavrucaklar kendi takımlarını yakından tanısa bu işe ünieses önculuk etse ne guzel oludu demiWink

-------------

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?

Gönderen: Fermandel
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 01:42
ES ES BELGESELİ HAZIR.
Anadolu Üniversitesi yine bir önemli olaya imza atıyor. Eskişehirspor için hazırlanan belgesel bugün sunuma giriyor. Yönetmenliğini Nedim Gürses'in yaptığı ve imkansızı başarmak için omuz omuza bir grup insanın vermiş olduğu hikayesinin anlatıldığı Eskişehirspor belgesi bugün saat 19.30'da, AKM opera ve balo salonunda ilk kez izlenecek.
http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber.asp?id=81224&kategori=6 - http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber.asp?id=81224&kategori=6

-------------
http://www.esesonline.tr.cx/ - http://www.esesonline.tr.cx/ & http://users1.jabry.com/ayder/ayderhaber/ - http://users1.jabry.com/ayder/ayderhaber/

Gönderen: scarface_hkna
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 01:49
2-3 senedir siteye takılıyorum.Resmen ilk defa duydum bu konuyu.Gerçekten şu hayattaki hayallerimden biri bu belgeseldi.Çok duygulandım.

-------------
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.

Gönderen: Fnd_26
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 01:50
Bizde izlemek için sabırsızlanıyoruz..

-------------
Yenilsende yensende taraftarın senle...

Gönderen: omer26
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 09:00
İstanbul'da bir üniversite ile de anlaşılsa. Burada da 1-2 gösterim olsa keşke.

-------------
BKŞ/üniESES Yıldız Teknik Üniversitesi
http://esesim.blogspot.com - http://esesim.blogspot.com/

Gönderen: ZEFEX
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 10:24

Bu akşam bu güzel çalışmayı izleme şansım olacak.Heyecanla bekliyorum.Özellikle o tarihi belgeselde yer alan insanlarla birlikte izleyecek olmak heyecanımın 2'ye katlanmasına sebep oluyor. Emeği geçenlere şimdiden teşekkürler. 

-------------
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Gönderen: delibalta
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 10:24

muhakkak halka inmesi gereken bir belgesel diye düşünüyorum..üniversitemizden sonra halka açık bir ortamda yayınlanmalı..o günleri yaşamış büyüklerimize,onlardan çok şey dinleyen bizlere ve eskişehirspor ile yatıp kalkan kardeşlerimize güzel bir armağan olacaktır.cd ve dvd basıp satışada sunulmalı bence.emeği gecen herkese teşekkürler.Clap

-------------
*HAYATIN ANLAMI SİYAH KIRMIZI*

Gönderen: i.demir
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 10:39
Üniversiteyle bağlantı kurularak, belgeselin kısa da olsa bir tanıtım filmi (fragmanı) foruma konulamaz mı?.. Böylece hem geniş kitlelere daha iyi tanıtılmış olur, hem de arşiv yapanlara kolaylık sağlanmış olur... Emeği geçenlere teşekkür ediyorum...

Gönderen: AYDIN
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 10:55
bağlantı yapılması halinde, herkesin bu belgesili izlemesi gerekiyor

-------------
Salihlilerde, Nazillilerde, Turgutlularda... Neredeydiniz..?

Gönderen: target26
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 11:38
zafer arkadaşım gibi benimde bu akşam bu güzel ,anlamlı çalışmayı seyretme imkanım olacak bunun için çok heyecanlıyım.Gerçekten böyle güzel gelişmeler olduğunda insanın tüyleri diken diken oluyor..şimdiden emeği geçenlere sonsuz teşekkürler..

-------------
SEN VE BEN BİR BÜTÜNÜZ SONSUZA DEK !!!

Gönderen: ŞaHiN
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 11:45
Bende heyecanla bekliyorum akşamı.. Tarihimize tanıklık edenlerle o havayı solumak ve birlikte o heyecanı paylaşmak için sabırsızlanıyorum...

-------------

Gönderen: kraleses
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 12:05
Alıntı yapılan Emre ANGI

Belgeseli herkes izleyebilecek mi acaba ?

Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 12:55
Arkadaşlar organizasyon davetiyeli.Ben bu gala için davetiye istemiştim hocalarımızdan.Sınırlı sayıda ve davetiyeli bir gala olduğundan dolayı ünieses adına bazı hocalarımıza verdim.Davetiyesiz giremezsiniz.Protokol açıdan çok önemli bir davet olacakmış zaten.Halka gösterim konusunda net bir şey yok.Keşke kulübümüz bu konuda istekli davranıp, taraftarla buluşturabilse bu belgeseli....

-------------
açık!

Gönderen: esesli_asik
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 13:00
Biz niye izliyemiyoruz.Belgeseli izlemek için can atıyorum.İnşallah bizde bir gün izleriz...

-------------

Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 13:41
Anadolu Üniversitesi yapımı olduğu için ilk gösterim Anadolu Üniversitesi AKM'de yapılacak.. Buradaki salonda 300 kişilik, tamamı davetiyeli ve tamamı da dağıtılmış...

-------------

Gönderen: techeses
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 14:56
Davetiyesiz kimse içeri alınmayacaktır,görevliyim bu organizasyonda.

-------------
NE DİL YETER SENİ ANLATMAYA NE GÖZ KIYAR SANA BAKMAYA...

Gönderen: AYDIN
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 16:00
Alıntı yapılan runo26

Arkadaşlar organizasyon davetiyeli.Ben bu gala için davetiye istemiştim hocalarımızdan.Sınırlı sayıda ve davetiyeli bir gala olduğundan dolayı ünieses adına bazı hocalarımıza verdim.Davetiyesiz giremezsiniz.Protokol açıdan çok önemli bir davet olacakmış zaten.Halka gösterim konusunda net bir şey yok.Keşke kulübümüz bu konuda istekli davranıp, taraftarla buluşturabilse bu belgeseli....

anlaşılan bu organizasyonla az da olsa
ilgili ve alakalısın gerekli yerlerle görüşüp
bizlerinde bu belgeseli izlemesini sağlamak
sen ve senin gibilere düşüyor.. bilmem farkındamısn kardeşim...

-------------
Salihlilerde, Nazillilerde, Turgutlularda... Neredeydiniz..?

Gönderen: izzetiz
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 16:42
neyse yapsinlar ama yönetimde bunu sonra sinema salonlarında halkla bulustursun hem izleyelim hemde kücük caplıda olsa klube katkı saglayalım,önemli olan bunu sinema salonlarında halkla bulusturmak icin girisimde bulunması yönetimin,tabi yönetimde umarim cok abartmadan fiyat cekerse dvdleri bile satılabilir,eger üniversite yapiyosa oldukca kalitelidir diye düsünüyorum, yönetim dvdsini cikar, sinema salonlarında taraftarla bulustur,

-------------

Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 17:23
ünieses olarak bu belgeselin taraftarlarımıza, geniş kitlelere ulaşması için ne yapılması gerekiyorsa yapılacağına emin olun. 

-------------

Gönderen: esesyucel
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 18:22
Benim anlamadıgım işde bir diyorsunuz gala olcak bir diyorsunuz dvd bir diyorsunuz sinama da gösterilecek kimi fiyattan bahsetmeye başladı egerki ben anladıysam arap olayım

Bir diger husussa egerki bu işin içinde para varsa Bunda Eskişehirspor kulübüne Faydası varmı varsa tüm Eskişehirspor sevdalılarına hayırlı olsun

-------------
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.

Gönderen: izzetiz
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 19:13
Bugün saat 19.30'da, AKM opera ve balo salonunda EsEs belgeseli varmış Yücel abicim, sınırlı sayıdaki biletler tükenmiş bu aksamki galanın. bir abimizde bilete gerek yok ben gene girerim diyodu bende madem orda izleyemeyecegiz Eskisehirdeki sinema salonlarındada gösterilsinki bizde izleyelim dedim. tabi sinema salonlarında bedava bizle buluscagini sanmiyorum ve ayrıca Eskisehirspor klubu bundan güzel sekilde gelirde elde edebilir ama bu geliri elde ederkende bizide düşünsün cokta abartılı bişi olmasınki ve ilerde dvd seklinde satışları bile yapilabilir die bir düsüncemi paylastim, yani arap olma abicim sen EsEslisin EsEsli kal,umarim anlatabilmişimdir.saygılar

-------------

Gönderen: MuratHoca
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 21:48
Belgesel'in ön gösteriminden yeni geldim. Tek kelimeyle Mükemmel.
Eskişehirsporlu herkesin izlemesi gereken, özellikle de genç nesilin çok istifade edeceği bir çalışma. Emeği geçenlere teşekkürler.

-------------
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...

Gönderen: Erkan26
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 22:14
Yönetimdekiler bu işin üstüne gitmeli. Billboardlarda güzel birazcık reklamı yapılsa okumaya gelen diğer genç arkadaşlarında izlemeye geleceğini düşünüyorum. Yönetimin hatırı geçen bir sinema ile anlaşıp herkesin emeğinin karşılığını aldığı bir fiyat belirlense bundan klübe de katkı sağlansa çok iyi olur. hatta vcd ve dvd satışları da yapılsa ilerde. bu belgeseli arşivine koymak isteyecek bir çok insan vardır eminim

-------------
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 22:33
dört dörtlük, değerlerimizi, takımımızın köklerini anlatan bir belgeseldi. başta bu belgeselin yönetmenliğini yapan Doç. Dr. Nedim Gürses ve Ögr. Gör. Erdem Gösterişliye, daha sonra bu projeye destek veren Anadolu Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. Fevzi Sürmeli hocam ve ekibine teşekkür ediyorum. bir çok fotograf çekildi, sanırım ilerleyen dakikalarda siteye yüklenecektir.

sevinerek belirteyim ki çıkışta bu belgesel herkese DVD formatında dağıtıldı. bu demektir ki, başka şehirlerdeki arkadaşlarımız bizlerden ve geceye katılan bir çok eskişehirspor sevdalısından (benim gördüğüm tanıdığım şahin abi, çağıl, suat abi, emre angı gibi daha adını sayamadığım herkes bu dvd leri aldı) bu DVD leri edinip, bulundukları şehirlerde toplu olarak izleme imkanına sahip olabilirler. Ayrıca Eskişehir'de bizim üniversitemizde de Nedim hocamın katılımı ile bir taraftar gösterimi yapılmasının adımları atılmıştır. hocamız projenin bilimsel araştırma projesi olduğunu ve şu an için ticarileşmesi konusunun net olmadığını fakat üniversite yapılacak bir gösterimin hoş olacağını belirtmişlerdir. bu konu tarafımızdan takip edilip, 8 yıl önce başlayan ve her Eskişehirsporlunun izlemesi gereken bu anlamı vefa belgeselinin geniş kitlelere ulaştırılması sağlanmaya çalışılacaktır. 

-------------

Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 22:42
hakan bey, lütfen zorlama insanları, anladı herkes vermek istediğin mesajı. rica ediyorum, bitir şu seri mesajlarını, inan yakışmıyor sana.

-------------

Gönderen: techeses
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 22:43
Alıntı yapılan gakkos26

dört dörtlük, değerlerimizi, takımımızın köklerini anlatan bir belgeseldi. başta bu belgeselin yönetmenliğini yapan Doç. Dr. Nedim Gürses ve Ögr. Gör. Erdem Gösterişliye, daha sonra bu projeye destek veren Anadolu Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. Fevzi Sürmeli hocam ve ekibine teşekkür ediyorum. bir çok fotograf çekildi, sanırım ilerleyen dakikalarda siteye yüklenecektir.

sevinerek belirteyim ki çıkışta bu belgesel herkese DVD formatında dağıtıldı. bu demektir ki, başka şehirlerdeki arkadaşlarımız bizlerden ve geceye katılan bir çok eskişehirspor sevdalısından (benim gördüğüm tanıdığım şahin abi, çağıl, suat abi, emre angı gibi daha adını sayamadığım herkes bu dvd leri aldı) bu DVD leri edinip, bulundukları şehirlerde toplu olarak izleme imkanına sahip olabilirler. Ayrıca Eskişehir'de bizim üniversitemizde de Nedim hocamın katılımı ile bir taraftar gösterimi yapılmasının adımları atılmıştır. hocamız projenin bilimsel araştırma projesi olduğunu ve şu an için ticarileşmesi konusunun net olmadığını fakat üniversite yapılacak bir gösterimin hoş olacağını belirtmişlerdir. bu konu tarafımızdan takip edilip, 8 yıl önce başlayan ve her Eskişehirsporlunun izlemesi gereken bu anlamı vefa belgeselinin geniş kitlelere ulaştırılması sağlanmaya çalışılacaktır. 

Hocam görüştük zaten fuayede dediğim gibi elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım

-------------
NE DİL YETER SENİ ANLATMAYA NE GÖZ KIYAR SANA BAKMAYA...

Gönderen: esesserkan26
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 22:46
abıcım bu konu acıldıgında burda bırılerı cıktı galalı yok davetıyelı olacak dıye yazı yazdı bızlerde onlara ınandık gıtmedık sımdı de ısımler yazılıyor  dvd ler dagıtıldı dıyorlar.pekı  bu davetıyeler sızleremı verıldı yada bıletlı oldugunu bıldıgınız halde burda neden bılgılendırme olmadı buraya cıkıp anlatmayın nıspet yaparcasına yok soyle guzel oldu boyle guzel oldu bu belgesel e gıtmek ısteyen cok kısı varken burda o sekıl yazı yazanlar yuzunden hepsı gıdemedı sımdı  bu kısıler rahat rahat uyusunlar ılk belsegelı ızledık dvd mızı aldık dıyeAngry

-------------
ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: Dorylaion
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 22:54
Bu işten bi b.k anlamadım...Gidenlerden biri doğrudüzgün cevap verebilir mi..

Bu gala davetiyeli miydi?
Sadece davetiyeliler mi katıldı?
Salon doldu mu full şekilde?

DVD olarak dağıtıldıysa bu gece boyunca rapid ya da başka bir siteye yüklenir herhalde DVD ALAN KİŞİLER TARAFINDAN...

-------------
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...

Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 22:55
sevgili serkan, galalar davetiyeli olur ve bu etkinlikte davetiyeli oldu zaten.  salonda da çok çok az bir boşluk vardı ve davet edilen hemen hemen herkes gelmişti. ayrıca yazdığım mesajı dikkatli okursan, bunun bir nispet yapma olmadığını, bu belgeselin geniş kitlelere yayılması için girişimlerde bulunulduğu ve gereken adımların atıldığının açıklandığını anlayabilirsin. alan kişiler olarak dvdleri verelim, başka şehirlerdeki arkadaşlarımız izlesinler diyoruz siz ne diyorsunuz !!!
lütfen iyi okuyalım, anlayalım ve öyle konuşalım.  

-------------

Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 23:39
Alıntı yapılan gakkos26

sevgili serkan, galalar davetiyeli olur ve bu etkinlikte davetiyeli oldu zaten.  salonda da çok çok az bir boşluk vardı ve davet edilen hemen hemen herkes gelmişti. ayrıca yazdığım mesajı dikkatli okursan, bunun bir nispet yapma olmadığını, bu belgeselin geniş kitlelere yayılması için girişimlerde bulunulduğu ve gereken adımların atıldığının açıklandığını anlayabilirsin. alan kişiler olarak dvdleri verelim, başka şehirlerdeki arkadaşlarımız izlesinler diyoruz siz ne diyorsunuz !!!
lütfen iyi okuyalım, anlayalım ve öyle konuşalım.  

hocam ogüde gösteri için düşünülen bir zaman aralığı varmı?

-------------
Contro il Calcio Moderno

Gönderen: Waddle
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 23:40
DVD olarak satışa çıkması ve arşivimize koymak için dört gözle bekleyeceğiz..

Gönderen: kırmızışimşek
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 23:55
Alıntı yapılan Dorylaion

Bu işten bi b.k anlamadım...Gidenlerden biri doğrudüzgün cevap verebilir mi..

Bu gala davetiyeli miydi?
Sadece davetiyeliler mi katıldı?
Salon doldu mu full şekilde?

DVD olarak dağıtıldıysa bu gece boyunca rapid ya da başka bir siteye yüklenir herhalde DVD ALAN KİŞİLER TARAFINDAN...

Evet gala davetliydi,en azından aklı başında kişiliği ve kimliği olan insanlar öyle girdi..

Benim gördüğüm her beyefendi ve hanımefendide davetiye vardı..

Salon full dolmadı..

Dvd herkese dağıtıldı...

-------------
Açık trübün:15 TL,Kapalı trübün:30 TL...Eskişehirspor sevgisi paha biçilemez...

Gönderen: EsEsliyim
Gönderi tarihi: 21/Şub/2009 saat 23:55
Belgeselde emeği geçen

Yapım Yönetim: Nedim GÜRSES'e
Yapım Yönetim Yardımcısı: M.Erdem GÖSTERİŞLİ'ye
Görüntü Yönetmeni: Orhan Yaşar TERLEMEZ ve Zeki AKIN'a
Işık: Atilla Geldişem-Erkan Semiz'e
Kurgu: M.Erdem GÖSTERİŞLİ'ye
Müzik: Alican GENÇ'e
Grafik Animasyon: Yücel GÜRSAÇ'a
Ses: Selçuk KIRAY'a

Ve bu belgeselde emeği geçen Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere ismini sayamadığımız herkese teşekkürü bir borç biliyoruz..

Fotoğrafları yarın foruma aktaracağım...

-------------
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 00:08
neyse bu konuya fazla takılmayalım, yapılan işe bakalım.
1. Resim: fuaye alanı
2. Resim: Emrah-Murat Hoca-Erkan-Semih Hoca
3. Resim: Emre-Murat Hoca-Erkan-Semih Hoca

http://imageshack.us">
http://g.imageshack.us/img16/gala1a.jpg/1/">

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 00:09
http://g.imageshack.us/img16/gala6.jpg/1/">

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 00:12
http://g.imageshack.us/img16/gala5.jpg/1/">
http://g.imageshack.us/img168/gala8.jpg/1/">

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 00:15
http://g.imageshack.us/img168/gala8.jpg/1/">

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 00:16
Gelelim Belgesel'e her Eskişehirsporlunun özellikle genç arkadaşlarımızın izleyip efsaneyi anlamaları,Yönetici ve futbolcu kardeşlerimizin fedakarlık ve mücadelenin neler yapabileceğini görmeleri için muhteşem bir eser..

Yapımında ve yayınlanmasında emeği geçen 8 yıllık bu eser için Başta Nedim Hocamız olmak üzere herkese sonsuz teşekkürler..

Çekilen çile ve verilen emekleri görünce insan gözyaşlarına hakim olamıyor..

Çıkan sonuç ise Bize bırakılan efsaneyi haketmek için hepimizin daha çok emek sarfetmesi lazım...

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 00:21
Fotoğraflar için teşekkürler Semih,sağolasın...

-------------

Gönderen: Martin_Mistre
Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 00:22
Bende oradaydim. Hersey cok harikaydi, emegi gecen herkese milyonlarca kez tesekkurler... etkinlikle ilgili kisa bir yazi yazdim dileyen goz atabilir.

http://degajman.blogspot.com/2009/02/omuz-omuza.html - http://degajman.blogspot.com/2009/02/omuz-omuza.html

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 00:47
En çok merak ettiğim konu izleyen abilere soruyorum.Belgesel sadece kuruluş yıllarımızı mı anlatıyor.Yoksa 80 ler 90 lar 2000ler o günlerde çekilen çileler de var mı?? Yani çok önemli yıllar bir nevi ayakta kalışımız..

-------------
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.

Gönderen: wolfalone38
Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 00:55
Alıntı yapılan scarface_hkna

En çok merak ettiğim konu izleyen abilere soruyorum.Belgesel sadece kuruluş yıllarımızı mı anlatıyor.Yoksa 80 ler 90 lar 2000ler o günlerde çekilen çileler de var mı?? Yani çok önemli yıllar bir nevi ayakta kalışımız..
kardeş 1973 yılında bitiyor ama yapımcıyla konuştum 80 sonrası ve bugünüde yapacak

-------------
bana ESmeyi anlat..ESip geçmeyi anlat..ezip geçmeyi anlat.

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 00:58
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Bende oradaydim. Hersey cok harikaydi, emegi gecen herkese milyonlarca kez tesekkurler... etkinlikle ilgili kisa bir yazi yazdim dileyen goz atabilir.

http://degajman.blogspot.com/2009/02/omuz-omuza.html - http://degajman.blogspot.com/2009/02/omuz-omuza.html

abi izniniz olmadan yazınızı link vererek tribündergi.com'da paylaştığımı belirtmek isterim

-------------
Contro il Calcio Moderno

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 00:59
wolfalone38 abi ;
teşekkür ederim.Bence 70 ler ne kadar önemliyse bu yıllar geçmiş yıllar o kadar önemli.O yıllar çekilen cefalarla bu yılların tek farkı amacı.O zamanlar zirve için çileler çekildi.Bizim gördüğümüz yıllarda kızılcıklı deyişiyle YAŞADIK SAVAŞTIK..

-------------

Gönderen: wolfalone38
Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 01:04
Alıntı yapılan scarface_hkna

wolfalone38 abi ;
teşekkür ederim.Bence 70 ler ne kadar önemliyse bu yıllar geçmiş yıllar o kadar önemli.O yıllar çekilen cefalarla bu yılların tek farkı amacı.O zamanlar zirve için çileler çekildi.Bizim gördüğümüz yıllarda kızılcıklı deyişiyle YAŞADIK SAVAŞTIK..
hayır zirve için mücadele verilmedi sadece oyun oynadılar futbol oyunu... oysa hep 2-3 olacaklarına şampiyon olsalar bugün tarihe geçmişlerdi itiraflar çok açık. hepsi ilk agızdan kendilerinden

-------------
bana ESmeyi anlat..ESip geçmeyi anlat..ezip geçmeyi anlat.

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 10:51
http://img26.imageshack.us/img26/1258/resim001s.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/7426/resim002u.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/5307/resim009o.jpg

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 10:55
http://img23.imageshack.us/img23/5236/resim011.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/3008/resim012.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/9040/resim013.jpg

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 10:58
http://img100.imageshack.us/img100/3644/resim015.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/7057/resim017.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/8052/resim019.jpg

-------------

Gönderen: angelica
Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 11:11

Amigo orhan var mıydı orda?

-------------
Taraftar olmak; Hiçbir menfaat beklemeksizin, gücünün yettiği kadar maddi ve manevi bağlı olduğun renklere destek olmak, yer ve zaman farketmeden takımına sahip çıkmaktır.

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 11:18
http://img26.imageshack.us/img26/8229/resim021.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/6651/resim024.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/772/resim026.jpg

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 11:22
http://img26.imageshack.us/img26/2167/resim028.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/2410/resim032.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/3390/resim034x.jpg

-------------

Gönderen: emrahes
Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 11:22
gercekten cok guzel bır geceydi. emegı gecen basta prof. dr Nedim Gürses hocaya ve anadolu üniversitesi ne cok teşekkürler.

hop hop hop güm güm güm
kırmızı şimşek hey hey hey

-------------
DK

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 11:25
http://img26.imageshack.us/img26/4296/resim035.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/6584/resim036.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/6596/resim038.jpg

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 11:27
http://img100.imageshack.us/img100/8474/resim039.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/3589/resim040.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/7747/resim042.jpg

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 11:28
http://img100.imageshack.us/img100/3840/resim044.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/3347/resim050.jpg

-------------

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 11:36
Eklediğim fotoğraflardanda anlaşılacağı gibi bir çok değerli isim dün akşam Omuz Omuza belgeselinde buluştu. Sohbetler de eski anılarla günümüzün gelişmeleri harmanlandı. Bu kulüp o zamanlar nasıl başarıya ulaştı ve şu anda neler yapılması lazım bunlar tartışıldı. Yeni projeler konuşuldu. Unutulmayacak bir geceydi tekrar bu gecede emeği geçenleri yürekten kutluyorum...

Bu arada Omuz Omuza belgeselinin Yapım ve Yönetimini üstlenen Nedim GÜRSES'den bizi çok heyecanlandıran bir haber daha aldık. Belgesel Eskişehirspor'un 1980 sonrasını anlatan yeni bir bölümle devam edecek....Merakla bekliyoruz..

-------------

Gönderen: erman_26
Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 11:43
Fotoğraflar için teşekkürler. Elinize,kameranıza sağlık. Ayrıca böyle bir belgeseli bizlere sunanlara sonsuz teşekkürler...
Ben de izlemek için sabırsızlanıyorum.

-------------
Yönetim İSTİFA!

Gönderen: sivri74
Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 11:50
Fotolar için elinize sağlık bu olaylar çok güzel ve anlamlı.Hele hele oraya gelen yaş ortalaması büyük olan insanlar için daha bir anlamlı olmuştur.

-------------
Tek Bir Hedef Tek Bir Nefes En Büyük ES ES
Zaman takıma destek olma zamanı.

Gönderen: scetintas
Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 11:57
Dün gece yapılan film gösterimi hakkında bazı arkadaşlara bilgi vermenin gerekliliğine inanıyorum....

Öncelikle bu film gösterimi bir "GALA"dır ve Galalara davetiyesiz girilmez. Anadolu Üniversitesi AKM gösteri salonu 300 kişiliktir,sizlerde takdir edersiniz ki bu iş davetiyesiz çözülmez..

Belgeselin yapımcısı Sayın Doç.Dr. Nedim GÜRSES ile bizzat konuşarak ÜniESES den gelen talep üzerine Osmangazi Üniversitesin de bir kaç  gösterim olacak.Osmangazi Üniversitesinden kardeşlerim bu konuda rahat olsunlar...

Fakat yukarıda okuduğum bir kaç  kişinin söz ettiği film sinema salonlarında gösterilsin,YÖNETİM fiyatı cüz-i tutsun herkes seyredebilsin diye bir konu telaffuz etmiş....

Arkadaşlar sizler ne diyorsunuz.Bir kere bu film yönetişm tarafından yapılmamıştır...Burada bir kişi ve ekibinin 8 yıllık emeği vardır...Eğer bu iş ücretli olacaksa buna ancak filmin yapımcıları karar verir...Yönetimin bu konu hakkında tek bir insiyatifi dahi olamaz...Yönetim bu işten para kazanmak istiyorsa önce Filmin yapımcısından 8 yıllık emeğin karşılığı olarak ücreti ödeyecek,ondan sonra işin ticari boyutunu düşünecek.Nitekim de Doç.Dr.Nedim GÜRSES'in bu işi ücret karşılığında yapmadığını çok iyi biliyorum...

Yukarıda dün gece beraber olduğumuz arkadaşlar herkesin davetiyesi olduğunu ve salonda çok az boşluk kaldığını söylemiş...Evet doğrudur salonda çok az boşluk vardı ve bu boşluklar Değil film gösterimine gelmek nezaketen çiçek ve telgraf dahi göndermeyen YÖNETİM  sayesindedir...

Birde ben görmedim o yüzden emin değilim...Derneklerimizinde olmadığı söylendi...Bu konuda yanlış bir şey söylemek istemiyorum...Çünkü bilgim yok bu konuda...

Şimdi Ertesi gün Sivasspor maçı vardı diyecekler 31 kişi full Sivas'a hareket ettik diyebilirler...Evet biz sizleri 31 kişi Sivas'a gitmiş kabul ettik ...Peki bir çiçek veya Telgrafla da mı kutlayamadınız...Bu kadar mı ACİZSİNİZ...

Hadi şimdi söyleyin...Yönetimin bu gösterimi para karşılığı gösterip kazanç sağlamaya yüzü var mıdır..?
Siz bu filmin Yapımcısı olsanız 8 yıllık emeğinize nezaketen teşekkür dahi etmeyen bir yönetime bu belgesel filmin haklarını verir misiniz?

Birde şunu ifade etmekte yarar görüyorum...Yılmaz BÜYÜKERŞEN bu gala da olan tek Belediye Başkanı idi...Tek tek Efsane kadronun elini sıktı.Yapımcıya teşekkür etti...
Meydanlarda Hoca'ya Eskişehirspor'a destek olmayan adam diye telaffuz edip,esnaf ve çarşı dolaşırken boyunlarında ESES kaşkolları ile dolaşan Belediye Başkan adayları nerede idi...?? Bir kulube destek olmak sadece maddiyat mı idi...??

Dün 300'e yakın Eskişehirspor sevdalıları olarak oradaydık...Eminim bu film gösterimi sizlere de ulaşacak...Ben açıkcası bir taraftar olarak kendime çok dersler çıkardım...İleride bunları da sizinle hep beraber paylaşırız...

Umarım bu belgesel filmi izleyemeyen sizler de buraya kadar olan kısımdan ders çıkarırsınız...

Biz dün OMUZ OMUZA idik...Gözlerimiz yaşlı idi...Ama asıl OMUZ OMUZA olması gerekenler yoktu...YERLERİ DE BOŞTU...

Saygılarımla....

-------------
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim

Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 12:06
Dün gece yaşadıklarımız ve gördüklerimiz herşeyi özetliyordu.

O zamanlar neden arka arkaya başarılar kazandık ?
Cevap: Herkes yanyana ve OMUZ OMUZA olduğu için...

Şimdi neden bu durumdayız ?
Cevap: OMUZLAR menfaatler yüzünden birbirinden ayrıldığı için...

-------------

Gönderen: Cumhuriyet
Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 12:44
Fotoğraf'lardan da anlaşılacağı gibi çok güzel ve keyifli bir akşam olmuş.Keşke bu kadar değerli insanlarla beraber orada olabilseydim.Eskişehirspor için bir ilk niteliğinde olan bu belgeseli hazırlayan Doç.Dr.Nedim GÜRSES'e teşekkürlerimi sunuyorum.Umarım izlemesi gereken kişiler izler de ders alırlar.

-------------

Gönderen: matador
Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 13:20
Mükemmel bir geceydi. Emeği geçen herkesi tek tek kutluyorum.

Geceye katılan arkadaşlarım gereken mesajları ve haberleri vermişler. Benim yapacağım ekleme ise şudur: Mutlaka ama mutlaka bu DVD'ler çeşitli organizasyonlar ile mümkün olan herkese, her yere iletilmeli ve gösterilmesini sağlamak için çaba harcanmalıdır. Geceye katılan herkesin bu konuda hassasiyet göstermesi görev sayılmalıdır.

Bu konuda ben kendi payıma düşen ne ise onu yapmaya gayret göstereceğim. Öncelikle çocuğumun okuduğu okula giderek, en azından beden eğitimi derslerinde tüm okula bu muhteşem belgeselin gösterilmesi için elimden geleni yapacağım. Aslında Milli Eğitim Müdürümüze ulaşılabilirse tüm Eskişehir, ilçe ve köylerimizde de gösterime konulabileceğini umuyorum. Bunun için hepimiz elimizden gelen çabaları göstermeliyiz.

-------------
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil

Gönderen: Rasputin
Gönderi tarihi: 22/Şub/2009 saat 13:34
Bir şey de ben ekleyeyim, bu belgeseli sadece biz değil futbolcu arkadaşlara da izletmemiz gerek.
Aynı şeyi ilk kitabımız Anadolu Yıldızı Eskişehirspor çıktığında da söylemiştim ama malum ülkemizde kitap okumak herkesin yaptığı bir eylem değil, o yüzden hiç olmazsa şu belgesel tesislerde hazırlanan o sinema salonunda gösterilsin ...

-------------
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES

Gönderi tarihi: 23/Şub/2009 saat 01:37
Alıntı yapılan Emre ANGI

Zafer abimizin yardımıyla bu belgeselin ilk gösteriminde yer alabildim...(Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...)

Ben Eskişehirspor'luyum ancak bu belgeseli izledikten sonra birçok şeyi bilmediğimi öğrendim...(Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp Tongue)

Filmin bitişinde bir hışımla Erkan Töre (error) ile bütün salonunun ESESES KİKİKİ ESKİ ESKİ ES çekmesini sağladık Smile

Bu belgeseli bütün renkdaşlarımın izlemesini gerçekten çok istiyordum...

Sanırım dün akşamdan da anladığım kadarıyla herhangi ticari bir faaliyeti olmayacak bu belgeselin...

Gönderen: ZEFEX
Gönderi tarihi: 23/Şub/2009 saat 11:18
Cumartesi akaşamı bir tarihe tanıklık edenlerle birlikte o tarihi günlerin belgeselini birlikte izlemek inanılmaz güzel ve heyecan vericiydi.İzleyenlerin hepsinin gözleri doldu hatta ağlayanlar oldu.

İnanılmaz mücadeleler verilmiş bu kulübün kuruluş yıllarında.O efsane takımla birlikte gece boyunca birlikte olmak muhabbet etmek o günlere ait anıları birinci ağızlardan dinlemek muhteşem bir hazdı.

Böyle güzel bir çalışmaya imza atan Nedim hoca ve ekibine çok çok teşekkürler.Bu güzel eseri bizlerinde görmesini sağlayan rektörümüz  Fevzi Sürmeliye de sonzuz teşekkürler.

O gece içimi burkan tek şey efsane futbolcularımızın kendi aralarında yaptıkları bir muhabbette şu anki yönetimden kimsenin orda olmamasının ne kadar acı olduğunu ve nedenini anlayamadıklarını tartışmaları idi.Gerçektende tek bir yöneticinin bile orda bulunmaması şu anki yönetimin vizyonunu bize çok iyi anlatıyor. 

Not: Bu belgeselin özellikle ilköğretim okullarında öğrencilere izlettirlimesi için gerekli çalışmalar mutlaka yapılacaktır.Halk gösterimi içinde Üniversitenin sinema salonunda bir kaç gösterim yapılabilinir.

-------------
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Gönderen: doringo
Gönderi tarihi: 23/Şub/2009 saat 11:54
peki bu belgeseli nereden bulup izleyeceğiz? dvd fakan çıkartacaklarmı?

Gönderi tarihi: 23/Şub/2009 saat 12:19
Tek kelime ile Muhteşem bir Gece, Harika bir Belgeseldi...
Filmin girişinde, o döneme ait bir ses kaydı..

BİR BABA HİNDİİİİİ
HEYYY ALLLAAAHH.

Oradaki herkesin bir anda tüyleri diken diken oldu.. Arşiv sahiplerinin anlatımı, Futbolcuların taraftara olan sagyı ve sevgisini kendi ağzından dinlemek onur vericiydi.. Ebediyete intikal eden diğer omuz sahiplerini anmak, Orhan Ayhan ve Halit Kıvanç'ın övgülerini dinlemek göğsümüzü kabarttı. Ve o denemdeki malzemecimizi dinlerken, göz yaşlarına boğulduk.

Gösterim sonrası efsane futbolcularımız ile sohbette unutulmazlarımız arasına girdi... O kadar sıcaklar ve ilgiye hasretler ki, 40 yıllık dostmuşuz gibi davrandılar...

İnsan keşke o yıllarda, o anıları beraber yaşasaymışız demekten kendini alamıyor...

-------------

Gönderen: rakyuz
Gönderi tarihi: 23/Şub/2009 saat 12:43
Tek kelime ile harikaydı.Gözlerden süzülen mutluluk,sevinç ve hüzün yaşlarıyla beraber izlemek yıllar öncesini tekrar yaşamak buna denir.Omuz omuza belgeselini hazırlayanlara, emeği olanlara ve davetiye temin eden tüm dostlarıma sonsuz teşekkürler.

-------------

Küfür etmiyorum çünkü ESKİŞEHİRSPOR luyum
http://www.esesim.org - http://www.esesim.org

Gönderen: ashanye
Gönderi tarihi: 23/Şub/2009 saat 14:55
Ne zaman izleyebileceğiz acaba

-------------
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.

Gönderi tarihi: 24/Şub/2009 saat 00:28
Alıntı yapılan Emre ANGI

BelgESelin ilk gösteriminden sonra katılımda bulunan herkese o günün anısına DVD'lerden hediye ettiler...

Benim elimde de bu DVD'den mevcuttur...

Bu belgESel Anadolu Üniversitesi'nin 50.yıl etkinlikleri kapsamında 8 yıl süren bir çalışma ile hazırlanmış...Gala günü de anladık ki belgESelin ticari bir uygulaması olmayacak...

Buna dayanarak belgESeli izlemek isteyen renkdaşlarıma yardımcı olmak isterim...

İletişim : mailto:fanatikeses@msn.com - fanatikeses@msn.com

Gönderen: 26esesalikan
Gönderi tarihi: 24/Şub/2009 saat 01:16

aslında varya bu belgeseli tff mhk ye yollucaksın anlasınlar artık es esimizin büyüklügünü sahipsiz sanmasınlar eses imizi bu kadar kolay mı bunca emek bu belgeseli izlesinlerde biraz örnek alsınlar yeter artık abilerim bu belgeseli biyerden bulabilirmiyim dvd si olan varsa bi kaç günlügüne versin lütfen yada çekelim yapalım bişiler

-------------
Şampiyonluk Umrumda Değil. Aseletini kaybetme yeter EsEs'im

Gönderen: turker
Gönderi tarihi: 24/Şub/2009 saat 01:24

“Omuz Omuza'' başarıya giden yol

23 ŞUBAT 2009

Yönetmenliğini Doç. Nedim Gürses ve Öğr. Gör. Erdem Gösterişli'nin yaptığı Eskişehirspor’un başarılı dönemlerini konu alan “Omuz Omuz”a belgeseli izleyicilerin beğenisine sunuldu.
http://e-gazete.anadolu.edu.tr/ayrinti.php?no=7489#"> http://e-gazete.anadolu.edu.tr/ayrinti.php?no=7489#"> http://e-gazete.anadolu.edu.tr/ayrinti.php?no=7489#"> http://e-gazete.anadolu.edu.tr/ayrinti.php?no=7489#">

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Radyo ve Televizyon Yapım Merkezi Öğretim Üyelerinden Doç. Nedim Gürses ve İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Erdem Gösterişli’nin yönetmenliğinde Eskişehirspor Kulübü'nün öyküsünün ele alındığı "Omuz omuza" adlı bir belgesel film çekildi. Eskişehirspor'un başarılı olduğu dönemlerin anlatıldığı filmin ilk gösterimine yoğun ilgi gösterildi.

Eskişehirspor’un efsanevi döneminin anlatıldığı belgesel film 21 Şubat Cumartesi günü, Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde izleyicilerin beğenisine sunuldu. Belgeselin ilk kez izleyenlerle buluştuğu geceye Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Ömer Zühtü Altan, Prof. Dr. Nezih Varcan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehirspor'un eski kulüp başkanlarından Aydın Begiter ile eski futbolcularından Fethi Heper, Nihat Atacan, Kamuran Yavuz, Ender Gonca ve Ayhan Aşut'un da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Belgesel gösterimi başlamadan önce konuşma yapan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, belgeselin bir grup insanın omuz omuza vererek yaşanan efsanevi bir dönemin öyküsünü anlattığını ifade etti. İmkânsızı başarmanın hiç de kolay olmadığını vurgulayan Rektör Sürmeli, hem Eskişehirspor'un hem de Anadolu Üniversitesi'nin birçok başarılara imza attığını kaydetti. Prof. Dr. Sürmeli konuşmasında Eskişehirspor’un Anadolu Akademisi ile ortak bir tarihle özdeşleştiğini vurgularken, “Kuruluşunun 50. yılını kutlayan Eskişehir Akademisi’nin de böyle kalıcı bir belgeselinin olması gerektiğini düşünüyorum” dedi. Sürmeli konuşmasında şöyle devam etti: Eskişehirspor'un kuruluş aşamasında akademi olan üniversitemizin bugün Eskişehir'de 25 bin öğrencisi bulunuyor. Anadolu Üniversitesi bir milyon 365 bin Açık Öğretim öğrencisiyle de İngiltere'den önümüzdeki yıl başlayacağımız Azerbaycan'a kadar 21 ülkede eğitim veren dünyanın en büyük üniversitesi haline geldi. Bu gün Eskişehir’den doğan biri Anadolu Üniversitesi diğeri ise Eskişehirspor olan iki büyük kurumu izleyeceğiz.

Eskişehirspor'un o dönemki golcüsü ve Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi olan Prof. Dr. Fethi Heper de filmin gösterisi öncesinde yaptığı konuşmada, Eskişehirspor futbol takımının Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisi yuvasından doğduğunu, akademide kendisiyle birlikte futbol oynayan arkadaşlarının kurulan Eskişehirspor takımına katıldıklarını anlattı. Heper, Eskişehirspor'un ilk kurulduğu yıllarda futbolcularının yüzde 90'ının akademi öğrencisi olduğunu söyleyerek, "58 yılında İktisadi Ticari İlimler Akademisi, 1965 yılında da Eskişehirspor kuruldu. Her ikisi de Eskişehir'in makûs talihini yenerek Türkiye ve dünyada olmayacak başarılara imza attı" diye konuştu.

Sekiz yıllık bir çalışmanın bir çalışmadan sonra 1940’lardan 1970’lere kadar uzanan dönemi içeren bir belgesel hazırladıklarını ifade eden Omuz Omuz’a Belgeseli’nin yönetmeni Doç. Nedim Gürses, belgeselin Eskişehir için çok büyük bir tarihi miras olduğunu ifade etti. Belgeselin yönetmenliğini paylaşan Öğr. Gör. Erdem Gösterişli ise belgeselin birçok futbolcuyla yapılan röportajlarla oluşturulduğunu kaydetti.

Belgesel gösterimini izlemek için gecede yer alan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Türk spor tarihinin çok önemli belgesellerinden bir tanesini izledik. Keşke geçmişe ait daha fazla doküman olabilseydi de vizyona sokulabilecek bir yapıt haline getirilebilseydi” dedi. Prof. Dr. Büyükerşen, Eskişehir’in makûs tarihini yenmek için ilk başkaldırısının sporla başladığını vurgularken sözlerine şöyle devam etti: Ardından Anadolu’da bir üniversite kurulamaz denilen kentte yine Eskişehirliler çok güzel bir üniversite kurarak Anadolu’da da üniversiteler kurulabileceğini ve bir kentin kaderiyle nasıl bir rol oynayabileceğini göstermişlerdir. Eskişehir bu konuda diğer Anadolu şehirlerine örnek oluşturmuştur.

Belgesel gösteriminin ardından, zaman içerisinde dönemle ilgili birçok şeyi unuttuğunu söyleyen Eskişehirspor’un eski futbolcularından Ayhan Aşut, belgeseli izlerken çok duygulandığını belirtti. Eskişehirspor’un ve Milli Takımın eski kaptanlarından İsmail Arca ise, belgeselin kendilerini geçmişe götürdüğünü dile getirerek, yapıtta emeği geçen herkese sonsuz şükranlarını sunduğunu söyledi.

Eskişehirspor’un kuruluşu ve elde ettiği başarıların yaşayanların ağzından aktarıldığı bir tarihi belge niteliği taşıyan “Omuz Omuza” belgeseli Eskişehirspor ile ilgi hazırlanan ilk belgesel olma niteliği taşıyor. Belgeselde, Eskişehirspor’un kuruluşundan itibaren 1950-1972 yılları arasını kapsayan efsanevi dönemi Eskişehirspor’un ilk başkanı ve kurucu üyesi Aziz Bolel, Orhan Ayan, Halit Kıvanç, gazeteci İsmail Alkılıçgil, Nafiz Yazıcıoğlu, Amigo Orhan, Eskişehirspor’un ilk malzemecisi Salih Parlaroğlu, eski başkanlardan Aydın Begiter ile takım kadrosundan Fethi Nihat, İlhan Çolak, Ayhan Aşut gibi Eskişehirspor’un başarılarına emeği geçen kişiler tarafından anlatılıyor. Eskişehirspor’u başarıya götüren takım kadrosunun Anadolu Üniversitesi’nin temelini oluşturan İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde okuyan kişilerden oluşması belgeselin içindeki en önemli mesajlardan birisini oluşturuyor.

Belgesel film gösterisini izleyen davetliler daha sonra Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi fuayesinde Doç. Nedim Gürses tarafından düzenlenen Eskişehirspor fotoğraf sergisini gezdi. Omuz Omuz’a Belgeseli’nin yönetmeni Doç. Nedim Gürses serginin filmin içerisinde yer alan 50 fotoğraftan oluştuğunu ifade etti. Belgesel ve fotoğraf sergisi ile birlikte izleyicilerin bu ambiyansı birlikte yaşamalarını istediklerini belirten Gürses, serginin 3 gün açık kalacağını kaydetti.

Sevil Köse (Haber Merkezi)

-------------
Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ

Gönderi tarihi: 24/Şub/2009 saat 01:36
Arkadaşlar belgeseli hazırlayan Doç. Dr. Nedim GÜRSES'e teşekkür maillerinizi gönderiniz..

mailto:ngurses@anadolu.edu.tr - mailto:ngurses@anadolu.edu.tr

-------------

BKaldırıŞ

Gönderen: d0rli0n
Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 00:36
dvd varsa upload edilirse iyi olur halkımız da izleyebilir. eğer edilemezse ben de sahip olmak isterim.

-------------
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.

Gönderen: es_emre26
Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 01:19
Alıntı yapılan d0rli0n

dvd varsa upload edilirse iyi olur halkımız da izleyebilir. eğer edilemezse ben de sahip olmak isterim.

E-posta ile de bildirmiştim, sanırım sizdiniz...

Belgesel 1.69 Gb 'lık bir yer kapladığı için upload etmek bilmem nasıl olur...En azından benim kota açısından çok kötü olur...Tongue

Sonuçta 3-5 dakikalık bir video değil...Smile

-------------
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com - http://www.felsefesis.com

Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 08:13
Alıntı yapılan es_emre26

Alıntı yapılan d0rli0n

Belgesel 1.69 Gb 'lık bir yer kapladığı için upload etmek bilmem nasıl olur...En azından benim kota açısından çok kötü olur...Tongue

upload etmek senin kotanı doldurmaz. kota doldurma download ile bağlantılı
hatta sağlayıcının sayfasında da upload bilgilendirme amaçlıdır diye yazar. yükleyebilirsen seviniriz :)

Gönderen: welldone
Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 09:55
Omuz Omuza belgeselini upload etmek sitedim fakat 1 gb lık bir dosya. Rapid share  maksimum 200 mb kabul ediyor. Dosyayı da bölmeyi beceremediğim için upload edemedim. Bunu becerip yükleyecek arkadaş varsa bağlantı kurabilir benimle.
mailto:ybkose@anadolu.edu.tr - ybkose@anadolu.edu.tr

-------------
Siyahın Yanına Kırmızı Koyduk....

Gönderen: serdar_esk
Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 10:05
ben izledim ve tüylerim diken diken oldu

-------------
AŞK-I ŞEHİR

Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 10:59
Alıntı yapılan welldone

Omuz Omuza belgeselini upload etmek sitedim fakat 1 gb lık bir dosya. Rapid share  maksimum 200 mb kabul ediyor. Dosyayı da bölmeyi beceremediğim için upload edemedim. Bunu becerip yükleyecek arkadaş varsa bağlantı kurabilir benimle.
mailto:ybkose@anadolu.edu.tr - ybkose@anadolu.edu.tr

sana mailattım. umarım en kısa sürede yükleyebilirsin

Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 11:44
bence yönetmeninin izni olmadan böyle bir yükleme yapmak çok doğru olmaz. seyretme isteğinizi anlıyorum fakat bu emeğe saygısızlık olacaktır. bence şimdilik bu işi erteleyin ama tercih sizin. zaten dünkü ünieses toplantısında bu belgeselin yönetmeni nedim beyle beraber en kısa sürede Üniverstemizde bir gösterim yaptırılması konusunda karar alındı ve arkadaşlarımızda çalışmalara başladılar. yani ücretsiz, herkese açık bir gösterimi Eskişehirdeki taraftarlarımıza sağlayacağız. nedim bey ile görüşüldüğünde de şehir dışındaki taraftarlarımızın durumunu ve bu tip yükleme işlerini açarız, cevabına göre hareket ederiz. 

-------------

Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 11:57
arkadaşlar bildigim kadarıyla bu belgesel lig tv de yayınlanıyor eskişehirspor belgeseli diye geçiyor ama bilmiyorum yinede lig tv açık olmadıgı için evde açık olanlar bi baksın isterse

-------------

Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 11:59
Alıntı yapılan es_emre26

Alıntı yapılan d0rli0n

emre senden alıpda bu dvd yi bi cd çekemezmiyiz ?

-------------

Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 12:18
Video ikiye bölünüp 2 cd'ye yazılabilir.

-------------

BKaldırıŞ

Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 12:37
Alıntı yapılan turker

Video ikiye bölünüp 2 cd'ye yazılabilir.
sende varmı varsa çekebilrmiyz ?

-------------

Gönderen: es_emre26
Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 12:39
Alikan ;

Kaç kere yazdım benden temin edebilirsiniz diye hala soruyorsun Smile

mailto:fanatikeses@msn.com - fanatikeses@msn.com ekle...Wink

-------------
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com - http://www.felsefesis.com

Gönderen: esmaris
Gönderi tarihi: 26/Şub/2009 saat 12:43
Bugün saat 21.30'da Eskişehirspor belgeseli yazıyor Ligtv'nin yayın akışında..Yaklaşık 1 saat sürecek heralde bu belgeseldir diye tahmin ediyorum..

-------------
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com