eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

"Ne olacak bu yerel basının hali"

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4344454647 66>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
şimşek Liste gör
Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı şimşek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2012 saat 15:18
burada kimsenin korunması adına yazmıyorum ama şunu bilmenizi isterim özgür bey hü ile hic çalışmadı nebi hatipoğlu zamanında iki yıl kulüpte bulundu. bildiğim kadarı ile metin diyadin sergen olayında yönetime tepki vererek istifa etti.
genel kurul çağrısını da haklı buluyorum sonuç değişmeye bilir ama o dönemde ortaya başka adaylar çıkarsa bu başkanın açıklarıda bir bir dökülür unutmayın nebi başkan bir tv programı ile devirdi hü yü....
Yukarı
campari Liste gör
Yazar

Rüknettin Gülmez
Yer: odunpazarı
  Alıntı campari Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2012 saat 15:26
Alıntı yapılan asi65

Yapılacak tek şey o gazeteyi almamak.Almayın o gazeteyi en güzel protesto bu olur. Ama maalesef o da en çok satan yerel gazete.

Bu millette bir parça bilinç olsa gözünün önünde her geçen gün eritilen cumhuriyeti görebilse zaten akp %50 oy alamaz.

onun için bu fasarya gazetesi  her tarafa mavi boncuk dağıttıkça daha çok tiraj birincisi olur.

KARGADAN BAŞKA KUŞ, ODUNPAZARI'NDAN BAŞKA YOKUŞ TANIMAM
Yukarı
babagannuş Liste gör
Yazar

celal çelik
Yer: guimarej
  Alıntı babagannuş Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2012 saat 19:48

Eskişehir' de her erkin her güçlü çevrenin kullandığı sözde bir basın var.  ciddi anlamda basını tartışmak Halil Ünal' ı tartışmakla eş anlamlıdır.

Salazar böyle söylüyor; Fado, Fiesta, Futbol
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2012 saat 22:26
Alıntı yapılan asi65

Yerel basındakilerin yüzde doksanını tanırım.Çoğu çok yakın arkadaşımdır. Bir kaçı hariç hepsi EsEs'li, deliklanlı, mert ve sağlam çocuklardır.

Onların görevi kendi görüşlerini yazmak,kendi duygu ve düşüncelerini aktarmaktır.Düşünün buraya kaç kişi yazıyor, hepsinin kendine ait görüşü ve fikri var. Birinin beğendiğini diğeri beğenmiyor.Bazen öyle oluyor ki, bir futbolcu için birisi çok iyi oynadın derken hemen bir altındaki yazıda başka birisi senden bi cacık olmaz diye yazıyor.

Gazeteci kendi görüşünü yazar, beğenirsin yada beğenmezsin.Ondan sizin kendi fikrinizi yazmasını, sizinle aynı görüşte olup aynı doğrultuda hareket etmesini bekleyemezsiniz.  

Sevgili asi65 adınız nedir,yaşınız kaçtır bilemem ama yazdıklarımı sanırım anlamamışsınız...
Biz gazetecilerin yazdıklarını tartışmıyoruz,onlar yazar biz katılır veya katılmayız....Burası çok önemli değildir...Bizim derdimiz yazamadıklarında...

Ne diyoruz yasak koyulması doğrudur,yanlıştır bu ayrı tartışılır...Onların dediği haber alma özgürlüğümüz elimizden alınıyor...Haklı olabilirler...Fakat Eskişehirspor değerlerine sahip çıkmak için tesislere girmeye gerek yoktur...Haber yapmak için tesisde olmak şart değildir...Çık gel açık tribün tarafına taraftar hangi şartlar stada giriyor,çıkıyor gözlerinle gör...Kulübün borcumu var,araştır bakalım vergi dairelerinde ne kadar vergi borcumuz varmış...Ya da şöyle bir Eskişehirspor'un kamp yaptığı otellere bir sorun borcumuz var mıymış...Yöneticilerin oturduğu mekanlara bir sorun bakalım faturalar nerelere kesiliyormuş...

Gazeteci haber beklemez,gazeteci haber kovalar...Onların derdi antrenman fotografı çekememek..Bunun için teknoloji var...Al makinanı çek 2 KM den kim ne diyecek öyle değil mi..? Bizim derdimiz yazdıkları değildir,yazamadıklarıdır...

Son söz ben artık kendi adıma yerel gazete almıyorum...Bu yönetim gidesiye kadar da almayacağım...Çünkü biliyorum ki bu gazeteciler yönetimin yandaşlarıdır...Bakmayın siz tesislere girişimize yasak geldi dediklerine,aslında alttan alta Ersun YANAL'ın altını kazmaktır...Bunu yöneticiler istediği için yapıyorlar...Yoksa Mithat KÖRLER boşuna çıkıp,bu hoca varken maçlara gitmiyorum dediğine,sonra da çıkıp birlik beraberlik naraları attığına...Bunların hepsi belli bir politikanın sahneye koyulmasıdır...Onlarda biliyorlar Ersun YANAL giderse yönetim kendini en az 2 ay kurtarır...Kendilerine bir şey olmasında gerisi önemli değildir...

Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
homfa Liste gör
Deneyimli Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehir
  Alıntı homfa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2012 saat 10:49
Bugün İstikbal gazetesinin sitesindeki haberleri bakıyordum bir baktım yarın 6 puanlık maça çıkacakmışız. Gülelim mi ağlayalım mı? bilemedim.
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2012 saat 11:14
  Bir yandan ;

Türk Dünyası Kültür Başkenti,
     İki tane üniversite,
     Onbinlerce öğrenci,
     Yüksek okuma yazma oranı,
     Bilinçli ve modern bir toplum,

Diğer yandan ;

Sürekli yerinde sayan ve kendini geliştiremeyen bir yerel basın.

Ortada bir yanlış var. Bu yanlışı, Eskişehirspor hakkında yazan vasıfsız gazeteciler sayesinde daha net görüyoruz.

kalender
Yukarı
ESCOBAR ! Liste gör
Usta Yazar

escobar
  Alıntı ESCOBAR ! Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2012 saat 16:47
Biraz önce kanal 26 daki yorumcu şöyle dedi ; '' Umudum devre arasında Alper için iyi bir teklifle kapımızın çalınması , çünkü eskişehirspor un paraya ihtiyacı var '' iğrendim yemin ediyorum iğrendim. Hepiniz aynı pisliğin başka başka renklerisiniz !!!
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2012 saat 08:47
yerel basını hep eleştirtik YANLI YAYIN YAPIYORSUNUZ, işinize gelenleri yazıyorsunuz dedik ,YAPMAYIP KULÜBÜN MENFAATLERİNİ DÜŞÜNENLERDE VARMIŞ HELAL OLSUN SANA SÜHA , HELAL OLSUN SON HABER GAZETESİ ClapClap
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
eskişehiraşkı Liste gör
Yazar

Recep Tekin
  Alıntı eskişehiraşkı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2012 saat 14:00
Alıntı yapılan irfnzcn

yerel basını hep eleştirtik YANLI YAYIN YAPIYORSUNUZ, işinize gelenleri yazıyorsunuz dedik ,YAPMAYIP KULÜBÜN MENFAATLERİNİ DÜŞÜNENLERDE VARMIŞ HELAL OLSUN SANA SÜHA , HELAL OLSUN SON HABER GAZETESİ ClapClap

helal olsun cesurca yazıların, adam gibi gazeteciliğin için Süha Bozkurt. desteklenmeli, arkasında durulmalı sindirilmesine, bastırılmasına izin verilmemeli. yetkisi olanlar Süha Bozkurt başlığı açıp destek mesajlarının bir yerde toplanmasını sağlasınlar. Ayrı adama ayrı muamele edilmeli. Bakınız diğer gazetelerde tek satır yok. Neden yok çokmu önemsiz çokmu değersiz bir haber?
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ara/2012 saat 16:04
Alıntı yapılan scetintas

Alıntı yapılan asi65

Yerel basındakilerin yüzde doksanını tanırım.Çoğu çok yakın arkadaşımdır. Bir kaçı hariç hepsi EsEs'li, deliklanlı, mert ve sağlam çocuklardır.

Onların görevi kendi görüşlerini yazmak,kendi duygu ve düşüncelerini aktarmaktır.Düşünün buraya kaç kişi yazıyor, hepsinin kendine ait görüşü ve fikri var. Birinin beğendiğini diğeri beğenmiyor.Bazen öyle oluyor ki, bir futbolcu için birisi çok iyi oynadın derken hemen bir altındaki yazıda başka birisi senden bi cacık olmaz diye yazıyor.

Gazeteci kendi görüşünü yazar, beğenirsin yada beğenmezsin.Ondan sizin kendi fikrinizi yazmasını, sizinle aynı görüşte olup aynı doğrultuda hareket etmesini bekleyemezsiniz.  

Sevgili asi65 adınız nedir,yaşınız kaçtır bilemem ama yazdıklarımı sanırım anlamamışsınız...
Biz gazetecilerin yazdıklarını tartışmıyoruz,onlar yazar biz katılır veya katılmayız....Burası çok önemli değildir...Bizim derdimiz yazamadıklarında...

Ne diyoruz yasak koyulması doğrudur,yanlıştır bu ayrı tartışılır...Onların dediği haber alma özgürlüğümüz elimizden alınıyor...Haklı olabilirler...Fakat Eskişehirspor değerlerine sahip çıkmak için tesislere girmeye gerek yoktur...Haber yapmak için tesisde olmak şart değildir...Çık gel açık tribün tarafına taraftar hangi şartlar stada giriyor,çıkıyor gözlerinle gör...Kulübün borcumu var,araştır bakalım vergi dairelerinde ne kadar vergi borcumuz varmış...Ya da şöyle bir Eskişehirspor'un kamp yaptığı otellere bir sorun borcumuz var mıymış...Yöneticilerin oturduğu mekanlara bir sorun bakalım faturalar nerelere kesiliyormuş...

Gazeteci haber beklemez,gazeteci haber kovalar...Onların derdi antrenman fotografı çekememek..Bunun için teknoloji var...Al makinanı çek 2 KM den kim ne diyecek öyle değil mi..? Bizim derdimiz yazdıkları değildir,yazamadıklarıdır...

15 Eylül 2012 tarihinde asi65 arkadaşımızla karşılıklı fikir alışverişinde bulunmuştuk...Sarı ile renklendirdiğim yer aslında işin can alıcı noktasıdır...
Bu sebeple bir gazetecinin yapması gereken gerçek haberciliği belgelerle ortaya koyan yerel basınımıza ihtiyacımız vardır...Bunun için ben Süha BOZKURT arkadaşımıza teşekkür ediyorum...Umarım bu haberler diğer gazetecilere de örnek olur ve gazeteciliğin nasıl yapılacağına dair kendilerine ışık tutar...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4344454647 66>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,773 saniyede hazırlanmıştır