eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

"Ne olacak bu yerel basının hali"

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4243444546 66>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2012 saat 13:19
Alıntı yapılan Cumhuriyet

Üç Maymun…

Herkes bu hikâyeyi bilir üç maymun vardır, Birisi görmez, Biri konuşmaz, Biri duymaz… İşte şu an bulunan yönetimin içinde başkan hariç diğer yöneticilerin durumu. Bilmiyorlar, görmüyorlar, konuşmuyorlar.

Neden böyle yaptıklarını hepimiz merak ediyoruz. Yönetimde bulunan çoğu yöneticimizin şehirde işletme sahibi ve kendiişlerinin patronu oldukları kesin. Birçoğu ile yıllara dayanan arkadaşlıklarımız, ağabey kardeş ilişkilerimiz var. Bu yazıma kızacaklar belki ama artık dayanamayacağım.

Sayın Halil Ünal göreve geldiği günden beri taraftarı, şehri umursamayan tek adam uygulamalarının bu takıma verdiği zarar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Mali kongrelerde borcumuz yok, ülkenin en iyi mali yapısı bizim söylemlerinde, elimize dağıtılan mali tablolara herkes gülselde kimseden tık ses çıkmadı. Bu durumda kendime de defalarca kıssamda o dönemde yönetici olan yakın dostlarımızın hatırına sustuk. Şimdi anlıyorum ki hata etmişiz.

Bu sonuç hepimizin eseri…
Tüm kusurlar görünmesin diye halının altına süpürüldü yıllarca. Şimdi yavaş yavaş ortaya çıkıyor.
Hani sporculara hiç sorunlu borcumuz yoktu Sayın Başkan. Volkan Yamana olan borç nerden çıktı Sayın Başkan. Bazı oyuncu alacaklar ödendi gösterilip, Jeep vaadi ile kapatılan hesaplar ne olacak Sayın Başkan.

Marsilya v e İskoçya maçlarına aileleri ile turistik gezi zamanı her şeyi unutan, protokolde yaka kartı savaşı veren yöneticilerimiz. Ezbere başkanın güdümünde açıklama yapmayı bırakın. Aranızda konuştuğunuz gerçekler ışığında gereğini yapın.
Onurunuzla gurunuzla sonuçlandırın bu durumu.
İnanın kara gün kararıp kalmaz. Sayın başkanın ben olmazsam bu takım üçüncü lige düşer söylemlerine kanmayın. Daha yakın zamana kadar Halil Ünal başkanlığında bu takımın anahtarları eski Valimiz Sayın Kadir Çalışıcıya bırakılmaya çalışılmıyor muydu? sorarım size.
O tarihte 100,000 TL. İçin anahtar bırakanlar bu gün özel uçaklarla yandaşlarını Avrupa’ya taşıyorlar.

Bu işin sonu hepimizin canını sıkmadan dur demeliyiz. Çare acil genel kurul yapmaktan geçiyor.
Günü kurtarma işin kolay yolu. Mersini deplasmanda yendik diye her şeyi bir kalem de unutmayalım. Temeli sağlam olmayan bina, bir gün içeridekilerin üstüne yıkılır. Yol kakınken yeni sağlam dayanıklı bir yönetim kurulup şehrin tekrar ayağa kalkması sağlanmadır. Geç olmadan…

02 Eylül 2012 Pazar

Özgür TULUN (ÖZGÜRCE) / İstikbal Gazetesi

Yukarı
İRRASYONEL Liste gör
Deneyimli Yazar

Kamuran yalaz
Yer: Eskişehir
  Alıntı İRRASYONEL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2012 saat 15:32

Serkan Kardeşim mesajlarını son derece beğenirim hele kullanıcı adına bayılırım.

Ancak bu  yazıyı bir değer ifade ettiğine inanıp kopyalamana inanamadım.  Gördüğüm en fasarya yazılardan biri. Nedenine gelince  düzgün başlasada finali yani sonuç bölümü tam fiyasko..

Finalde HÜ' yü genel kurul yapmaya davet ediyor. Bir yazı ancak bu kadar aptalca olabilir.  Bak Sekan bu ülkede tayyip %50 alıyor HÜ inan %90 oy alır. Bu yazıyı yazan gazetecinin Eskişehirspor' dan zerre kadar haberi yok.

Varsayalım HÜ medya istiyor diye olağanüstü genel kurulu topladı. tamamen kendine biat eden üyelerden oluşan bir genel kurulda ne oy alır biliyormusun? En az %90 ve üzeri.
Hemen teşekkür konuşmasını yapar ve muhtemelen; herkes gördü tüm üyeler ittifakla beni istiyor diyerek güven tazelediğini belirtir ve güçlenerek çıkar.

Yani Serkan kardeşim HÜ' yü genel kurula zorlamak tam bir aymazlıktır. Unutma ki bu ülkede Tayyip belki seçim kaybeder  ama HÜ asla. Onun için bu yazıyı yazan ya çok cahil ya da HÜ'  gizli kalemşörlerinden biri...

Biliyosun sarı renkli çoban yüzündeki ar perdesini iyice attı, her koşulda HÜ' yü  şuursuzca destekliyor.  hayatı boyunca göremeyeciği ülkeleri görerek mükafatını da aldı.    Serkan kardeşim hiç bir değer ifade etmeyen  bu tür yazıları ciddiye alıp kopyalaman gerçekten beni şaşırttı. Sevgilerimle..

Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki ;
Aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok...!
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2012 saat 15:53
Kamuran bey,
Bende kongrede halilin seçim kaybetmeyeceğine inananlardanım ama tek ümidim lig bitmeden olağanüstü bir kongreye gidilmesi. Öyle bir durumda taraftardan gelecek protesto bazı üyelerin aklını başına getirebileceğini ümid ediyorum. %60-70 bir oyla bile seçimi kazansa halil artık eskisi gibi rahat olmayacak ve bir başka ümidim ise öyle bir kongrede taraftarın protestosunu görerek ortaya çıkacak ve Eskişehirin gücünü arkasına alabileceğini gösterecek bir başkan adayının varlığıdır. Şu anda bu ümidim çoğu kişiye ütopya olarak görünebilir ama halili değiştirmenin tek yoluda kongredir. Sonuçta halili bulunduğu makamdan döverek alacak değiliz. Bizler onun gibi değil yasalara tabi olarak göndereceğiz halili.
O sebeble kongre kararı istemenin hiçbir yanlış yönü yoktur.
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2012 saat 18:28

Düne kadar sesi çıkmayan yerel basın,Ersun hocadan darbeyi yiyince ve menfaatlerine dokunulunca bağırmaya ve yönetimi eleştirmeye başladılar.

Atalarımız boşuna dememişler.KIYAKÇILIĞIN SONU AYAKÇILIKTIR.

kalender
Yukarı
radres26 Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı radres26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2012 saat 18:48
özgür bey yöneticiyen çok kombine dağıttı , böyükbaşkanla çok çalıştı, yönetimin dışına çıktı işi bozuldu yazı yazıyor. Yeni yönetimde olmak için.
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2012 saat 11:42
Rıza ÇALIMBAY hakkında her gün olumsuz şeyler yazarak gönderilmesi, hocanın kadro dışı bıraktığı Ümit KARAN'ın menajer yapılması ve bu doğrultuda yeni teknik direktörün getirilmesi sürecini hazırlayan bir kısım yerel basındır.

O dönemde Ümit KARAN hakkında olumsuz yazı yazan kaç tane gazeteci vardı.?

İstanbul kulüplerine Bizans tanımlaması yapıyoruz ancak Bizans'ı aramak için İstanbul'a gitmeye gerek yok.Her türlü pis oyun mevcut ve başrol oyuncularıda hep aynı kişiler.

kalender
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2012 saat 14:21
Sayın Engin BAYRI tesis girişlerine konulan yasağı eleştirmiş,A.İ SARIÇOBAN ise sürekli birlik ve beraberlikden dem vurur....Onlarında derdi kendilerine dokunulunca başlıyor...

Burada ben bencillik ve kendi kişisel haklarına engel koyulunca konuşan ve yazan gazeteciler görüyorum...Bazı şeyleri görmek için tesislerin içine girmeye gerek yoktur...Engin BAYRI bu kulübün içine tecavüz edilrken yazı yazacaktı,Engin BAYRI,Bülent UYGUN bu kulübe gelmesin diye bir taraflarımızı yırtarken yazılar yazacaktı,bizleri şikeye bulaştıranları gördükten sonra yazılar yazacaktı...Eskişehirspor değerlerine tacavüz edilirken susmayacaklardı...Bu kulüp borç batağına sürüklenirken Yöneticilerin ağızlarına bakmayacaklardı...Bunları Vergi Dairelerinden öğreneceklerdi...Kısacası bazı şeyleri görmek için tesislere girmeye gerek yoktu...Bu yasak bana çok şey ifade etmiyor,içeri girselerde zaten yazacak şeyleri olmuyor...Bir kaç resim çekeceklerse de Fotograf makinalarını değiştirecekler...Gerekirse 2 KM'den çeken makinalar alacaklar ama önce GAZETECİLİK YAPACAKLAR....

Yemin ediyorum bu günlere gelinmesindeki en büyük faktörlerden biriside Yerel Basının susmasının büyük etkisi vardır...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
asi65 Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı asi65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2012 saat 15:04

Yerel basındakilerin yüzde doksanını tanırım.Çoğu çok yakın arkadaşımdır. Bir kaçı hariç hepsi EsEs'li, deliklanlı, mert ve sağlam çocuklardır.

Onların görevi kendi görüşlerini yazmak,kendi duygu ve düşüncelerini aktarmaktır.Düşünün buraya kaç kişi yazıyor, hepsinin kendine ait görüşü ve fikri var. Birinin beğendiğini diğeri beğenmiyor.Bazen öyle oluyor ki, bir futbolcu için birisi çok iyi oynadın derken hemen bir altındaki yazıda başka birisi senden bi cacık olmaz diye yazıyor.

Gazeteci kendi görüşünü yazar, beğenirsin yada beğenmezsin.Ondan sizin kendi fikrinizi yazmasını, sizinle aynı görüşte olup aynı doğrultuda hareket etmesini bekleyemezsiniz.

Buğün Hürriyet gibi en çok satan bir gazetede Ayşe Arman diye birisi kocası ile olan özel münasebetlerini, gezdiği yerleri, çocuğunun yaramazlıklarını,lay lay lom muhabbetleri anlatıyor. Bütün herkesde okuyor. Bir de bunları yazıp dünyanın parasını alıyor.Gazetecilik böyle bir şey. Beğenmiyorsan okumazsın. Bu kadar.

Esas yanlış olan bir gazeteciyi belli bir doğrultuda yazı yazmaya zorlamak yada ondan böyle bir yazı istemektir. 

Bu yazdıklarım bütün gazeteciler için geçerli değil.İçlerinde ısmarlama yazı yazan, bazı beklentilere göre hareket edenlerde var.Bunları herkes biliyor.

Yapılacak tek şey o gazeteyi almamak.Almayın o gazeteyi en güzel protesto bu olur. Ama maalesef o da en çok satan yerel gazete.
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2012 saat 17:05

Kulübü babalarının çiftliği olarak gören veya görmek isteyen gazeteciler var.

Bazı gazeteciler bu duruma öyle alışmışlar ki en ufak yasağa bile katlanamıyorlar ve hemen saldırıya geçiyorlar.

Lale devri bitti artık. Herkes Eskişehirspora ve Eskişehir halkına saygılı olacak.Nerede durması gerekiyorsa orada duracak ve haberini oradan yapacak.Ne zaman girmesi isteniyorsa o saatte girecek, çıkması gereken saatte çıkacak. Kulüp ile ilgili gerçekleri Eskişehir halkından saklayıp, kulübü baltamayacak ve yediği çanağa pislemeyeck.

kalender
Yukarı
kartES Liste gör
Usta Yazar

Erkan AKÇORAY
  Alıntı kartES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2012 saat 21:57
Alıntı yapılan asi65

Yerel basındakilerin yüzde doksanını tanırım.Çoğu çok yakın arkadaşımdır. Bir kaçı hariç hepsi EsEs'li, deliklanlı, mert ve sağlam çocuklardır.

Onların görevi kendi görüşlerini yazmak,kendi duygu ve düşüncelerini aktarmaktır.Düşünün buraya kaç kişi yazıyor, hepsinin kendine ait görüşü ve fikri var. Birinin beğendiğini diğeri beğenmiyor.Bazen öyle oluyor ki, bir futbolcu için birisi çok iyi oynadın derken hemen bir altındaki yazıda başka birisi senden bi cacık olmaz diye yazıyor.

Gazeteci kendi görüşünü yazar, beğenirsin yada beğenmezsin.Ondan sizin kendi fikrinizi yazmasını, sizinle aynı görüşte olup aynı doğrultuda hareket etmesini bekleyemezsiniz.

Buğün Hürriyet gibi en çok satan bir gazetede Ayşe Arman diye birisi kocası ile olan özel münasebetlerini, gezdiği yerleri, çocuğunun yaramazlıklarını,lay lay lom muhabbetleri anlatıyor. Bütün herkesde okuyor. Bir de bunları yazıp dünyanın parasını alıyor.Gazetecilik böyle bir şey. Beğenmiyorsan okumazsın. Bu kadar.

Esas yanlış olan bir gazeteciyi belli bir doğrultuda yazı yazmaya zorlamak yada ondan böyle bir yazı istemektir. 

Bu yazdıklarım bütün gazeteciler için geçerli değil.İçlerinde ısmarlama yazı yazan, bazı beklentilere göre hareket edenlerde var.Bunları herkes biliyor.

Yapılacak tek şey o gazeteyi almamak.Almayın o gazeteyi en güzel protesto bu olur. Ama maalesef o da en çok satan yerel gazete.
hepimiz biryerlerde görev yaptık yapıyoruz.
ben hiç kimsenin görev tanımı üzerine yorum yapmam.ancak gazetecilik yada medya çalışanlarının ;doğru ve aydınlatıcı haberleri kişisel menfaatlerini bir kenarıya bırakarak kamusal sorumluluk içinde vermesi gerekliliğni bilirim.
bu harbi ve delikanlı,hatta ESES'li kaç arkadaşınız İskoçya uçağında bulundu?
o geliş gidiş yolculuğundaki rezillikleri göremedi?
ya da gördü de YAZAMADI?
ben yolculardan değil;Eskişehirspor'da şu anda dahi ücret alarak yaptığı işi becermiş gibi Hostesliğe soyunan ve bu camiayı yapmış olduğu hareketlerle rezil eden insandan bahsediyorum.
önceden de bahsettim,şimdi de bahsediyorum ama senin delikanlı medya arkadaşların uçakta uyarmamıza rağmen bir türlü bahsetmediler bahsedemiyorlar.
yani sen değerlerini ya gözden geçir yada gerçek kimliğinle ortaya çık.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4243444546 66>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,539 saniyede hazırlanmıştır