eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Şehrimin Magandaları..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 13>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
Online Durum: Offline
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 17:00
Magandalar Çarşı' ya inmeye başladı :) Eskiden bizim mahallede hava karardığında dışarı kolay kolay çıkılmazdı. Birde mahalleye yabancı birileri gelince herkes bunlar kim lan nabıyorlar burada çevirelim şunları derdi :) Şu an olaylar daha çok duyulmaya başladı ama genellikle çarşı içerisinde olduğu için haber yapanlara çabuk ulaşıyor. Yoksa 5-6 sene önce bizim mahallede her zaman kavga oluyordu. Hatta kavga edecek kişileri bulamayan arkadaşlar birbirlerini bıçaklıyordu. Mahallede şu an eski olaylardan eser yok. Trafik konusuna zaten ben hiç girmeyim, 5 kere büyük sayılabilecek kaza atlattım birinde de burnum kanamadı, mahallede artık kimse kolay kolay arabasına almıyor :) Bu arada kazaların çoğunda suç karşı taraftaydı onu belirteyim. İki keresinde bizimdi onlarda anlık dalgınlıklardan oluştu, onlarıda zaten karşı tarafla konuşarak hallettik. Bazen trafik kazalarını görüyorum adam hep çarpıyor hemde artistlik yapıyor . Tam Maganda yani
Yukarı
küçükDOĞAN Liste gör
Deneyimli Yazar

TAMER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı küçükDOĞAN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 18:05
insanların her geçen sene birbirlerine olan güvenleri azalmaya başladı ve bencellikleri artarak ilerlemeye başladı kaldırımda yürürken özellikle şehrin merkezinde (şehrin kaldrımlarınında dar olması da başka etken) insanlar birbilerine yol vermek istemiyorlar dar kaldırımlarda yolun ortasında yavaş adımlarla ilerleyip insanları sinirlendiriyorlar tıpkı trafikte olduğu gibi ve yüzlerinden düşen bin parça ekonomik kriz ve yaşam mücadelesinin zorlaşması işsizlik vs bu etkenleri artırıyor herkes suçu başka tarafa atmaya çalışıyor ve magandalıkta haliyle artıyor ne diyim umarım bizim çocuklarımız ve torunlarımız ileride daha mutlu yaşar 
NAM-I DEĞER ESKİŞEHİR
Yukarı
emrahes Liste gör
Usta Yazar

emrah
Yer: Turkey
  Alıntı emrahes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 19:36
magandalık, apachilik hepsi bolca var memleketimde. sadece eskişehirde degil. arabayla gezenler, unili kızlara saranlar. tribunlerde , caddelerde, heryerde bolca var.  ne bu magandalıgın , nede eskişehir trafiginin çözümü YOK.
DK
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Eskişehir
  Alıntı Onur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 19:45
yalnız bu apaçhi gençliğe acıyorum yazık ya ne hallere giriyorlar şu memleketin gençliği bu hale gelmemeli...
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
wolfalone3839404142 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan Çitil
Yer: eskişehir
  Alıntı wolfalone3839404142 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 20:06
herkes boşa yazıyor..
sabah 5 te deplasmana giderken içip içip yağma yapan biziz.. hatta örneği geçen haftaki bolu deplasmanı..(önceki senelere gitmeye gerek yok)
bir takımı yenince arabaları durdurup içinde çocuk varmı yokmu demeden salak salak sallamalar bizde.
maça Atatürk stadına giderken küfür ede ede gitmek bizde.
her maçta rant kavgası yapmak bizde.
tramvay yolunu tıkamak bizde..
bıçaklamak bizde.
sivasa giderkenbir sürü savaş aleti yakalatmak bizde.
2-3 arkadaş yanyana gelince BEN ESESİN ŞU GRUBUNDANIM SENİN A.. diyecek kadar erkeklik bizde.
bedava verilen bilet ve kombineleri satmak bizde..
kalkmış maganda kim araştırıyoruz..
AHA BİZİZ . EN ÇOK MAGANDALIGI ELEŞTİREN ESES TARAFTARININ ARASINDA ÇOK   MAGANDA VARDIR ..  BUNLARI ENGELLEMEYENLERDE MAGANDADIR.
ADAM AÇIKTA KIZLARIN YANINDA KÜFÜR EDİYOR BAGIRIYOR HERKES GÜLÜYOR.. BU MAGANDALIĞA DESTEKTİR.
bak biraz sonra sen nasıl dersin bize diye küfür eden magandalar olacak..
SONRA EN İYİ TARAFTARIZ...
heee en iyi taraftarız.. hatta inönüde tüm beşiktaşlıları susturduk.. kadıköyde tüm feneliler eseslilerden korkup bağıramadılar .. Ali sami yende gsliler korkup maça gelemediler.. çünkü biz iyi taraftarız.. iyi destekleriz..
heee tamam ..
öyleyse saldıralım trafik magandalarına.. en kötü onlar.. biz harikayız.. dünyanın 8 harikası..
harikaya bak 1354564515354 ayrı grup hepside birbiriyle kavgalı.
hepsinede bedava bilet ve kombine geliyor(sakın gelmiyor demesin kimse) hepsi rantın peşinde.
yönetim ise eş dost akrabalarına kombine çıkmadan kombine dagıtsın..
HAKANDA GEÇEN SENEKİ KOMBİNE TAKSİT.BORCUNU 2 AY ÖNCE ÖDEYEBİLSİN
heee trafik magandası var.. tamam kabul trafiğe ölümm... tüm sürücüler kötü...
iyiki biz varız.
ya bizde olmasaydık???

nerde kalmıştık?
Yukarı
gok26 Liste gör
Usta Yazar

Göktuğ
Yer: Ankara
  Alıntı gok26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 21:04
Bende en çok maganda yayalara uyuz oluyorum. Yahu adama kırmızı ışık yanıyor, trafik akıyor, adam hop sağına soluna falan bakmadan atlıyor yola, bide bunları çoğu telefonla konuşurken yapıyor. Sonra adama çarpınca sen suçlu oluyorsun gelip dava açıyorlar bide..
Bide telefonla konuşurken 2. işi yapamayan adamlar var, adamın kulağında telefon sağa mı dönsem, sola mı dönsem vb. 10 saat düşünüyor. Arkada kafayı yiyorsun sende..
Yukarı
menderes26 Liste gör
Usta Yazar

birkan
Yer: eskişehir
  Alıntı menderes26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 21:08
atatürk meslekde okuyorum.okul çoğunluk maganda dolu son senem ki allahtan ğişman oldum ama elden bişi gelmiyor.takılmıyacaksın kimseyle gidip geleceksin okula
http://www.facebook.com/group.php?gid=50079368890

facebooktaki espana sayfası
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2010 saat 21:11
Birkan ben de Atatürk Meslek'te okumuştum ama pislik fazla yoktu benim okuduğum zamanlarda.Ama şunu iyi bil imam Hatip Lisesi kadar pis olamaz okulumuz.Smile

Alıntı yapılan Ati_Kaan

Seri davranırsa trafik akar.Nedense aracı kaldırması 10 saniye sürüyor.Bazıları hiç kaldıramıyor,gidip gerekeni yapmamaya çalışmak için cinnet geçiriyorsunuz.

Acemi şoförlerin trafiğe çıkma hakkı yok mu ? LOL Nasıl tecrübe edinecek adam ? Tongue
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
KOLBÜKEN Liste gör
Deneyimli Yazar

SERKAN
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı KOLBÜKEN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2010 saat 00:24
Alıntı yapılan wolfalone3839404142

herkes boşa yazıyor..
sabah 5 te deplasmana giderken içip içip yağma yapan biziz.. hatta örneği geçen haftaki bolu deplasmanı..(önceki senelere gitmeye gerek yok)
bir takımı yenince arabaları durdurup içinde çocuk varmı yokmu demeden salak salak sallamalar bizde.
maça Atatürk stadına giderken küfür ede ede gitmek bizde.
her maçta rant kavgası yapmak bizde.
tramvay yolunu tıkamak bizde..
bıçaklamak bizde.
sivasa giderkenbir sürü savaş aleti yakalatmak bizde.
2-3 arkadaş yanyana gelince BEN ESESİN ŞU GRUBUNDANIM SENİN A.. diyecek kadar erkeklik bizde.
bedava verilen bilet ve kombineleri satmak bizde..
kalkmış maganda kim araştırıyoruz..
AHA BİZİZ . EN ÇOK MAGANDALIGI ELEŞTİREN ESES TARAFTARININ ARASINDA ÇOK   MAGANDA VARDIR ..  BUNLARI ENGELLEMEYENLERDE MAGANDADIR.
ADAM AÇIKTA KIZLARIN YANINDA KÜFÜR EDİYOR BAGIRIYOR HERKES GÜLÜYOR.. BU MAGANDALIĞA DESTEKTİR.
bak biraz sonra sen nasıl dersin bize diye küfür eden magandalar olacak..
SONRA EN İYİ TARAFTARIZ...
heee en iyi taraftarız.. hatta inönüde tüm beşiktaşlıları susturduk.. kadıköyde tüm feneliler eseslilerden korkup bağıramadılar .. Ali sami yende gsliler korkup maça gelemediler.. çünkü biz iyi taraftarız.. iyi destekleriz..
heee tamam ..
öyleyse saldıralım trafik magandalarına.. en kötü onlar.. biz harikayız.. dünyanın 8 harikası..
harikaya bak 1354564515354 ayrı grup hepside birbiriyle kavgalı.
hepsinede bedava bilet ve kombine geliyor(sakın gelmiyor demesin kimse) hepsi rantın peşinde.
yönetim ise eş dost akrabalarına kombine çıkmadan kombine dagıtsın..
HAKANDA GEÇEN SENEKİ KOMBİNE TAKSİT.BORCUNU 2 AY ÖNCE ÖDEYEBİLSİN
heee trafik magandası var.. tamam kabul trafiğe ölümm... tüm sürücüler kötü...
iyiki biz varız.
ya bizde olmasaydık???

Clap
Ayder ruhuyla KIZILCIKLI Gururuyla artık KAPALIDA...
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2010 saat 00:33
Alıntı yapılan Ati_Kaan

Alıntı yapılan ccigarr

Şehir içi hız limiti diye bir şey var kaan ben esas senin gibi kullananlara maganda diyorum kusura bakma daha ışık yanmadan korna basan sanki tabakhaneye yetişecekmiş gibi giden acele işin varsa helikopter kullanacaksın 4 tekerli arabayla uçmak istiyorsan o biraz problem

Pardon ?
Şehir içi hız limiti varmış,biz Atatürk Caddesinde 100'le mi gidiyoruz ? Ne dediğime kulak verdikten sonra konuşursanız daha iyi olur.Asıl magandalık anlamadan konuşmak.

Şehirde bazı yerlerde neredeyse 50 metrede bir ışık var.Trafiğin akmasını sağlamak herkesin görevidir.Kimsenin geç kalkmak,arkadaki araçların geçmesine izin vermemek,arkasındaki araçları tınlamamak gibi lüksü yok.Herkes istediği yere gitmesi için birbirine yardımcı olması lazım.Öndeki araçlar hızla yol alırsa Kırmızı ışık yanana kadar daha fazla araç geçer.Bunu anlayamamak zor.

Tabakhaneye yetişmesem de gün içinde neredeyse arabadan inmiyorum.O yüzden ne çektiğimizi biz biliyoruz.Siz 30'la gidin,hayır dua alırsınız.

Hayır dua almam Kaan geçebiliyosan geçiceksin yol istemiyceksin madem işin acele ben normal gidişimi yaparım yolda arkadaki de geçebilirse geçer umurumda olmaz kurallara göre hareket ederim sen hızlı gideceksen sollama diye bişey var mecburmuyum ben sen hızlı gitmek istiyosun diye hızlı gitmeye trafiktede arkamdan geçmek için sellektör yapana gıcık olurum inadına yol vermem. Big%20smile
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 13>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır