Sayfayı yazdır | Close Window

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Diğer
Forum İsmi: Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
Forum Açıklaması: Türkiye Ligleri, Dünya Ligleri, Avrupa Kupaları, Dünya Kupaları hakkındakı haberler, konular
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=832
Yazdırma tarihi: 29/Eyl/2022 saat 16:56
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com


Konu: Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)
Gönderen: ESESerdartugsuz
Konu: Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)
Gönderi tarihi: 19/Mar/2008 saat 09:49
Konuya uygun bir başlık bulamadım ve federasyonla ilgili haberlerin bu başlık altında toplanması iyi olur diye düşündüm.
 

Şike iddiaları deprem yarattı

Başbakan Erdoğan’ın kendisine gelen şikayet mektubunu incelemeye aldırması üzerine Futbol Federasyonu’na şike bombası düştü. Haluk Ulusoy döneminin 30 süper lig maçı incelemeye alındı. 18 kişinin gözaltında olduğu operasyon kapsamında aranan 5 kişiden biri yurtdışına kaçtı. Şike iddialarına bazı kulüp başkanları ile 3 hákimin adı karıştı.

Simsar Operasyonu’nda gözaltına alınan Haluk Ulusoy döneminin PFDK Başkanvekili Recep Özcan’ın, birçok kulüp başkanıyla futbolcuların cezalarının indirilmesi amacıyla konuşmalar yaptığı ve karşılığında rüşvet aldığı yönünde bilgilere ulaşıldı. Şike yapıldığı öne sürülen 30’a yakın maç incelemeye alındı.

ERDOĞAN BAŞLATTI
2007 yılında Başbakan Tayyip Erdoğan’a, Futbol Federasyonu’nda bazı maçlara şike karıştırıldığı ve üst düzey yöneticilerin rüşvet aldığı yönünde şikáyet mektubu gönderildi. Bunun üzerine Erdoğan, şikáyetin incelenerek kendisine bilgi aktarılmasını istedi. Yapılan incelemelerde mektuptaki iddiaların çoğunun gerçek olduğu belirlendi. Erdoğan, edinilen bilgiler doğrultusunda operasyonun başlatılmasını istedi.

KULÜP BAŞKANLARI
Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Bürosu’nun 13 ay önce başlattığı "Simsar Operasyonu" kapsamında gözaltına alınan zanlıların, Süper Lig maçlarında şike yaptıkları, futbolcuların cezalarının indirilmesi için federasyon yöneticilerine rüşvet verdikleri tespit edildi. Ulusoy dönemini kapsayan operasyonla ilgili halen gözaltında bulunan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkanvekili ve Başbakanlık eski Müsteşar Yardımcısı Recep Özcan’ın, birçok kulüp başkanıyla, futbolcuların cezalarının indirilmesi için konuşmalar yaptığı ve karşılığında para talep ettiği belirlendi.

BİRİ KAÇMIŞ
Recep Özcan’ın rüşvet içerikli telefon görüşmelerine takılan kulüp başkanlarının isimleri açıklanmadı. 18 kişinin gözaltında tutulduğu operasyonla ilgili aranan beş kişiden birinin yurt dışına kaçtığı tahmin ediliyor. Önceki gün gerçekleşen gözaltıların ardından, Futbol Federasyonu’na başvuran Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı maçlara ilişkin raporları ve futbolculara verilen disiplin cezalarının bilgilerini istedi. Federasyon, gizli ibareli dosyalarla birçok maç bilgisini savcılığa sundu. Soruşturma, geçen yıl Süper Lig’de oynanan 30’a yakın maçı kapsıyor.

3 HAKİMİN ADI
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Tamöz’ün yürüttüğü operasyona 3 hákimin de adı karıştı. Ankara ve İstanbul’da bulunan ve isimleri gizli tutulan hákimlerin, Adalet Bakanlığı’ndan hakimler için soruşturma izni istendi. Hákimlerin, bazı devlet ihalelerine aracılık yaptıkları ve karşılığında rüşvet aldıkları iddia edildi.

İHALELER DE VAR
Operasyonda gözaltına alınan zanlıların DSİ ve EPDK ihalelerine de fesat karıştırdıkları ileri sürülüyor. Polis, soruşturma kapsamında zanlılara ait bilgisayarlara da el koydu. Bilgisayarlarda, çok sayıda ihale dökümanlarına rastlandığı belirtildi.

19.03.2008  

Kaynak : Hürriyet
 
yorumsuz...


-------------
"HERŞEY TEK BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR İÇİN"Yanıtlar:
Gönderen: darknESS
Gönderi tarihi: 19/Mar/2008 saat 10:08
hükümetin yeni icraatlarından. onlara karşı durursan bütün pisliklerini bulup senide içeri tıkarlar. bu haksızlıkları bulmaları güzel ama keşke her alanda yapsalar çuvaldızı ellerine alsalar.

-------------
dusmanlari kardes yapan ESES


Gönderen: Mert_Eses
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 14:18
Hiçbir bilgi doğru değil bu bilgileri güncellettirelim arkadaşlar.tff@tff.org a mail atarak bu sorunu çözebilirmiyiz?Anlamadığım şey BURSA/MARMARA bölgesinde gösteriliyor takım.Bu ne demek oluyor?

Eskişehirspor: http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=28&kulupId=3

Sakaryaspor: http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=28&kulupID=3594

-------------
Siyah Kırmızı-Anadolu Yıldızı

www.esesim.tr.cx


Gönderen: esaf
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 23:34
diyarbakır maçının tvden yayınlanmaması konusunda d smart tff'nin kararı oldugu söylüyor
ben bu meseleden pis kokular alıyorum
çünkü birkaç sene önce yine diyarbakırsporun önemli bir maçı tvden yayınlanmamış ve hakem rakip takımın 4 oyuncusuna kırmızı kart göstermişti. rakip takımın ve ulusal basının bütün itirazlarına rağmen elde görüntüler olmadığı için maç o şekilde onaylanmıştı.
federasyonun göreve gelir gelmez kartal ve altay maçında yaptıkları ordada dururken üzerine bide bunun eklenmesi tuz biber olmuştur
bu yüzden federasyona itirazlarımızı şimdiden belirtmezsek yarın çok geç olabilir
federasyonun mail adresi mailto:tff@tff.org - tff@tff.org
d smarta da mail gönderelim ama bence olayın asıl tarafına mesaj göndermek daha etkili olacaktır.
hadi bir mailde sen gönder kiminle uğraştıklarının farkına varsınlar


-------------

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?


Gönderen: zawur
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 23:43
arkadaşlar tff ye yollanan mail lerden bir tane örnek buraya koyarsanız hem herkeze kolaylık olur hem de  hitap konusunda sıkıntı olmasın şimdiden koyan arkadaşa teşekkür ederim 

-------------


Gönderen: esaf
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 23:46
BENİM TFF'YE GÖNDERDİĞİM MAİL:
DAHA ÖNCE D SMART KANALINDA YAYINLANACAGI AÇIKLANAN DİYARBAKIRSPOR ESKİŞEHİRSPOR MAÇININ YANINI MAÇA KISA BİR SÜRE KALA İPTAL ETMENİZ İSTER İSTEMEZ ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARI ARASINDA TEPKİYE YOL AÇMIŞTIR. BU ŞEKİLDE DAVRANARAK ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARINI CEZALANDIRMIŞ OLUYORSUNUZ. ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARI BU CEZAYI HAKEDECEK HİÇBİR DAVRANIŞTA BULUNMAMIŞTIR. UMARIM VERDİĞİNİZ BU YANLIŞ KARARDAN DÖNERSİNİZ
YOKSA VARLIGI İLE TÜRKİYE LİĞLERİNE RENK KATAN ESKİŞEHİRSPOR KULÜBÜ VE TARAFTARI ADİL YÖNETİM TARZINIZI SORGULAMAYA BAŞLAYACAKTIR. SAYGILARIMLA


-------------

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?


Gönderen: umutes
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 23:47
bizzat d smart müşteri hizmetlerini aradım, maç iptalinin tff'nin isteği doğrultusunda olduğunu söylediler. bu nasıl bir yönetim anlayışı? bir ihtilal daha istiyor bunlar ama es es 'im ihtilal yapmasını iyi bilir, nede olsa tarihimiz bunu yazar...

-------------
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...


Gönderen: loranleroy
Gönderi tarihi: 21/Mar/2008 saat 23:47
mailto:tff@tff.org - tff@tff.org adresine göndermiş olduğum mesaj;
 
       Merhaba, bu hafta sonu oynanacak Diyarbakır - Eskişehirspor karşılaşmasının daha önce DSmart tarafından yayınlanacağı açıklanmıştır. Ancak daha sonra, DSmart Diyarbakırspor - Eskişehirspor karşılaşmasını yayından kaldırarak, K.Erciyesspor - G.A. Belediyespor karşılaşmasını yayınlayacağını açıklamıştır..
 
     Eskişehirspor taraftarı olarak, D Smart Müşteri Hizmetlerini arayıp nedenini sorduğumda ise, kararın T.F.F. ve T.F.F. Başkanı Hasan Doğan tarafından alındığı ve bu şekilde gerçekleşeceğini ilettiler.. Türkiye Futbol Federasyonu nun Eskişehirspor camiası aleyhine almış olduğu bu karar nedeniyle, binlerce Eskişehirspor taraftarı madur durumda bırakılmıştır.. Konunun açıklığa kavuşturularak, kamuoyu ve Eskişehirspor camiasına açıklama yapılması konusunda yardımlarınızı rica ederim..


Gönderen: delibasozi
Gönderi tarihi: 22/Mar/2008 saat 00:22
Yönetimden ses var mı bu konuda?

Ağırlığını koymasını bekliyoruz..


-------------
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..


Gönderen: umutes
Gönderi tarihi: 22/Mar/2008 saat 00:26
saat 22.00 de d spor daki canlı yayına katılan başkanımız bu konuda hiç bir şey söylemedi...

-------------
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...


Gönderen: şimşek65
Gönderi tarihi: 22/Mar/2008 saat 00:30
GELEN GİDENİ ARATIRMIŞ geçmiş federasyuon bizimle bu kadar açık şekilde uğraşmıyordu.bu hasan doğan denen adam geldiği ilk gün seyircimizin istanbula kartal maçına gidişini engelledi ikinci golüde diyarbakır maçında artmak istiyor anlaşılan hasan doğan bir esesliden bir kötülükmü gördü acaba bu kin ve nefreti nereden kaynaklanıyor.


Gönderen: esaf
Gönderi tarihi: 22/Mar/2008 saat 00:37
arada altay maçının gününün değiştirilmesinide unutmamak lazım bence

-------------

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?


Gönderen: delibasozi
Gönderi tarihi: 22/Mar/2008 saat 00:39
Alıntı yapılan umutes

saat 22.00 de d spor daki canlı yayına katılan başkanımız bu konuda hiç bir şey söylemedi...


Sustukça sıra bize geliyor...


-------------
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..


Gönderen: Dorylaion
Gönderi tarihi: 22/Mar/2008 saat 00:56
Alıntı yapılan şimşek65

GELEN GİDENİ ARATIRMIŞ geçmiş federasyuon bizimle bu kadar açık şekilde uğraşmıyordu.bu hasan doğan denen adam geldiği ilk gün seyircimizin istanbula kartal maçına gidişini engelledi ikinci golüde diyarbakır maçında artmak istiyor anlaşılan hasan doğan bir esesliden bir kötülükmü gördü acaba bu kin ve nefreti nereden kaynaklanıyor.
 
   Nadir olarak yaptığımız ve süreklilik arz etmeyen bir şekilde küfür etmemize rağmen Antalya maçında küfürden dolayı cezayıda bu tff başkanı geldiğinde yedik.AngryAngry


-------------
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...


Gönderen: polat26
Gönderi tarihi: 22/Mar/2008 saat 03:43
Tüm kamuoyu tarafından bilindiği gibi TFF Bank Asya 1. liginde 27.haftanın en önemli maçı Diyarbakırspor-Eskişehirspor maçıdır. Fırat AYDINUS gibi Türkiyenin en iyi hakemlerinden birisinin bu maça atanması bunu ispatlamaktadır. Daha öncede açıklandığı gibi bu maç D-Smart kanalından yayınlanacaktı ancak son anda bir değişiklikle bu maçın tvden yayınlanmayacağı duyuruldu. Yapmış olduğumuz araştırmalar sonucu bu kararın D-Smart tarafından değil bizzat TFF tarafından alındığını öğrendik. Öncelikle bu karar için ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARLARI olarak TFF'nu kınıyoruz. Bu kararla TFF bütün şimşekleri üstüne çekmiştir. Pazar günü bütün gözler bu maçta olacaktır. Bu maçın takipcisi olacağız. Diliyoruz ve temenni ediyoruz ki bu maçta hiçbir hakem hatası olmasın ve hakem tarafından adilce bir yönetim olsun. ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARLARI olarak aksini düşünmek istemiyoruz.
 
 
TFF  na gönderdiğim mail. Ne kadar çok mail gönderirsek bu kararla ilgili endişemiz o kadar iyi anlaşılır.
 
http://www.tff.org - www.tff.org


Gönderen: loranleroy
Gönderi tarihi: 25/Mar/2008 saat 21:17
Bugün T.F.F. nin sitesinde takım bilgilerine bakarken bişey dikkatimi çekti..
 
T.F.F. nin Türkiye deki kuluplere verdiği kod numaralarında, Eskişehirspor un kod numarası
Kulüp Kodu : 000001
 
Diğer profesyonel kuluplerin hepsinin numarası bizden sonra... T.F.F. yapmış olduğu bu sıralama ile layık olduğumuz yerin neresi olduğunu bir kez daha göstermiştir. LOL


-------------
Hayat Aldığın Nefeslerin Toplamı Değildir! Nefes Kesen Anların Toplamıdır Hayat! Nefes Kesen Anlarda Seninleyim EsEsim!!!


Gönderen: Sephodyrm
Gönderi tarihi: 25/Mar/2008 saat 21:57
Alıntı yapılan loranleroy

Bugün T.F.F. nin sitesinde takım bilgilerine bakarken bişey dikkatimi çekti..
 
T.F.F. nin Türkiye deki kuluplere verdiği kod numaralarında, Eskişehirspor un kod numarası
Kulüp Kodu : 000001
 
Diğer profesyonel kuluplerin hepsinin numarası bizden sonra... T.F.F. yapmış olduğu bu sıralama ile layık olduğumuz yerin neresi olduğunu bir kez daha göstermiştir. LOL


Evet Esesimizin klüp kodu 000001 hatta geçen sene play-offlardaki 000002 nolu Karabüksporla karşılaşmıştık.Ve bu 000001 ve 000002 nolu takımların karşılaşması olarak ilginç bir  maç olmuştu.


-------------
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"


Gönderen: sivri74
Gönderi tarihi: 29/Mar/2008 saat 13:47
Doğan ve başkanlar toplanıyor!
Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Bank Asya 1. Lig kulüplerinin başkanlarıyla 1 Nisan Salı günü İstanbul'da toplantı yapacak.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Feriye Restaurant'ta yapılacak toplantıya, Futbol Federasyonu Başkan Vekilleri Lutfi Arıboğan ve Mahmut Özgener, yönetim kurulu üyesi Yunus Egemenoğlu ve genel sekreter Metin Kazancıoğlu'nun da katılacağı bildirildi.

Toplantıda, Bank Asya 1. Lig kulüplerinin sorun, istek ve önerileriyle ilgili görüş alışverişinde bulunulacağı ifade edildi.
http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20080329/dogan_ve_baskanlar_toplaniyor.html - http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20080329/dogan_ve_baskanlar_toplaniyor.html

bakalım neler çıkacak arkasından.

-------------
Tek Bir Hedef Tek Bir Nefes En Büyük ES ES
Zaman takıma destek olma zamanı.


Gönderen: EsEsliyim
Gönderi tarihi: 01/Nis/2008 saat 19:14
Bank Asya 1. Lig'e 2 yabancı hakkı
  1 Nisan 2008
Bank%20Asya%201.%20Lige%202%20yabancı%20hakkıBank Asya 1. Lig kulüplerinin başkanlarıyla bir araya gelen Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, kulüplerin sorunları hakkında faydalı bir toplantı yaptıklarını söyledi.

Ortaköy'deki Feriye Restaurant'ta düzenlenen, Bank Asya 1. Lig kulüpleri başkanlarının yanı sıra Futbol Federasyonu Başkan Vekilleri Lutfi Arıboğan, Mahmut Özgener, yönetim kurulu üyesi Levent Kızıl, Yunus Egemenoğlu ile genel sekreter Metin Kazancıoğlu'nun katıldığı toplantıda kulüplerin sorun, istek ve önerileri görüşüldü.

Toplantıdan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Hasan Doğan, Bank Asya 1. Lig kulüplerinin başkanlarıyla çok faydalı, uzun bir toplantı yaptıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: “Toplantıda federasyonumuzun 45-50 gün içinde yaptığı çalışmalar konusunda başkanlarımıza bilgi verdik. Öbür yandan da kulüp başkanlarımızın sorunlarını ve önerilerini dinledik. Son derece yapıcı, son derece faydalı bir toplantı oldu. Bank Asya 1. Lig bugün Anadolu'daki pek çok büyük ilimizin takımlarının mücadele ettiği, son derece yüksek standartlı bir lig. Bu ligin pazar ve ekonomik değerinin arttırılması konusunda yapacağımız çalışmaları konuştuk. Bunu önemli görüyoruz.”

2 YABANCI OYUNCU

Başkan Doğan, Bank Asya 1. Lig'de yabancı oyuncu hakkı konusunda kulüp başkanlarının bilgisine başvurduklarını belirterek, “Kendileri yaş kriteri getirilmesi şartıyla, 2 yabancı oyuncunun olmasının faydalı olacağını ifade ettiler” dedi.

Yabancı oyuncu yaş sınırının 21 olması düşüncesinde olduklarını dile getiren Doğan, “Arkadaşlarımız da bizimle hemfikir olduklarını söylediler. Ama bizim futbol geliştirme merkezimiz de bu konuda çalışıyor. Daha sonraki yönetim kurulu toplantımızda bunu netleştireceğiz. Amacımız yabancı genç oyuncuların olması” diye konuştu.

MALİ SIKINTILAR

Toplantıda mali konular başta olmak üzere diğer konulara da değindiklerini ifade eden federasyon başkanı Hasan Doğan, “Mali sıkıntı, Türk futbolunun ana problemi. Yönetim anlayışıyla ilgili kısımlarını tartıştık. Tesisler konusundaki eksiklikler, özellikle maçların oynandığı statların zeminiyle ilgili sıkıntıları dile getirdiler. Bu konuda neler yapabileceğimiz hakkında fikir alışverişinde bulunduk. İlgililerle görüşmek üzere notlarımızı altık. Bu çerçevede son derece faydalı bir toplantı oldu” ifadelerini kullandı.

Hasan Doğan, şunları kaydetti: “Mali sıkıntıların ana nedeni kısa sürede başarı beklemedir. Uzun vadeli projelerin kulüplerimiz tarafından yapılmamasıdır. Kısa vadede başarılar için büyük yatırımlar yapılıyor. Eğer o başarı gelmezse büyük miktarda borçlarla karşı karşıya kalınıyor. Başarılı olunsa bile, hazır bir yönetim, hazır bir kurumsal yapı olmadığı için yine başarı genel itibariyle gelmiyor. Bizim arkadaşlara tavsiyemiz, başarıyla ilgili çalışmalarını daha uzun vadeli projelerle yapmaları konusunda oldu. Arkadaşlarımızın çoğu da hemfikir. Ama bu konuda bir an önce başarılı olma hırsı galip geliyor diye düşünüyoruz.”

ŞİKE KONUSU

İstanbulspor yönetiminin şike olaylarıyla ilgili yaptığı başvurunun hatırlatılması üzerine de Hasan Doğan, şunları söyledi: “Federasyonun bu tür olaylara yaklaşımı son derece net. Buna benzer her türlü olayın üzerine kararlılıkla gidip, bir an önce neticelendirme konusunda. Zaten bu olayla ilgili çalışmalara başladık. Benzer olaylar olursa onların da üzerine gideriz. Bunun arkasını, önünü de araştırıyoruz. Futbolun değerini düşürecek kötü niyetli insanları, futbol ailesi içerisinde, futbol platformu içerisinde tutmayacağız. Bunları dışarı atacağız. Bu konuda son derece kararlıyız.”

Fortis Türkiye Kupası yayın haklarıyla ilgili bir soruya da Doğan, “Fortis Türkiye Kupası'nda yayın hakları önümüzdeki sene sona erecek. Genel olarak prensip kararımız, liglerin bitmesinden 6 ay önce bu yayın ihalelerini yapmak. Önümüzdeki yıl Ocak ayında yapılmak üzere 4 yıllık yeni bir ihale için hazırlanıyoruz” cevabını verdi.

ZORLU: “TAKIMLARIN MADDİ SORUNLARI VAR”

Toplantıdan sonra kulüpler adına açıklamada bulunan Altay Kulübü Başkanı Nafiz Zorlu, Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden takımların büyük çoğunluğunun maddi sorunlarının olduğunu ifade etti.

Zorlu, Futbol Federasyonu başkanı ve yetkilileriyle kendi açılarından problem olan ve federasyonun değişiklik getirebileceği önerilerini konuştuklarını dile getirerek, şunları kaydetti: “Genel kurul temsilinde maalesef ligimizin statüsüne göre istenilen nispette yer almıyoruz. Ama şunu biliyoruz, federasyonumuz da Türk futbolu da bizi önemsiyor. Buraya davet edilmek de bu önemsenmenin bir karşılığı zaten. Federasyonu oluşturan birinci unsur profesyonel futbol şubeleri olan futbol kulüpleridir. Dolayısıyla biz federasyonun bizim kendi özümüz olduğunu biliyoruz. Onu denetleme ve seçme yetkisinde olduğumuzu biliyoruz. Futbolun iyi idare edilmesi adına onlarla birlikteyiz. Ümidim, ligimizin marka değeri daha yüksek, daha çok gelir yaratabilen ve bu kadar çok maddi problemi olmayan bir lig haline gelmesi. Takımlarımızın büyük çoğunluğunun maddi sorunları var. Futbolcu yetiştirmede önemli bir yerdir Bank Asya 1. Lig. Dolayısıyla üstteki Süper Lig kulüplerinin bu gerçeği dikkate alacağını ümit ediyorum.”

Hürriyet Gazetesi

-------------
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.


Gönderen: ayder26
Gönderi tarihi: 01/Nis/2008 saat 19:26
elazığın sahası 2 maç kapanıp 17 bin ytl ceza almış. antalya ksk maçında sahaya seyirci girdi koltuklar havada uçuştu. en az iki maçta antalya ceza alamsı gerekir. bence yönetimin bu işi takip öncelikli işi olmalı. elazığ 2 maç aldıysa antalya daha fazla alması gerekir. takipçisi olalım.

-------------


Gönderen: ESESerdartugsuz
Gönderi tarihi: 17/Nis/2008 saat 19:43
Fortis Türkiye Kupası Finali 7 Mayıs'ta İzmir'de oynanacak 15.04.2008
Fortis%20Türkiye%20Kupası%20Finali%207%20Mayısta%20İzmirde%20oynanacak

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Fortis Türkiye Kupası Finali'nin 7 Mayıs 2008 Çarşamba günü İzmir'de yapılmasını kararlaştırdı. Yönetim Kurulu, bilet ücretlerini kale arkası 5, kapalı tribün 10 ve numaralı tribün 15 YTL olarak belirledi.

İstanbul'da bugün toplanan Yönetim Kurulu, gündeminde yer alan öncelikli konulardan biri olan Bank Asya 1. Lig'de yabancı uyruklu futbolcu transferi konusunu da karara bağladı. 

Buna göre;

- Bank Asya 1. Lig'de 2007-2008 sezonu sonunda Turkcell Süper Lig'den düşen takımlar, kadrolarında bulunan sözleşmeli yabancı uyruklu futbolcuları, sözleşme süreleri sonuna kadar kulüplerinde istihdam edebilecek.

- Bank Asya 1. Lig takımları 01.01.1987 ve daha sonraki tarihte doğan iki yabancı uyruklu futbolcu ile profesyonel sözleşme imzalayabilecek, bu sözleşmelerin bitiş süresi maksimum 31.05.2011 tarihi olacak. 2007-2008 sezonu sonunda Turkcell Süper Lig'den düşen takımlar, yabancı uyruklu futbolcu kontenjanını boşaltmaları halinde bu haktan yararlanabilecek.

- Bank Asya 1. Lig takımları Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan ülkelerinin vatandaşı olan en fazla iki futbolcu ile profesyonel sözleşme imzalayabilecek.

- Bank Asya 1. Lig müsabakalarında, 18 kişilik müsabaka isim listesine her halükarda en fazla iki yabancı uyruklu futbolcu ismi yazılacak ve müsabakalarda en fazla iki yabancı oynatılabilecek.

- 2008-2009 sezonu sonunda Turkcell Süper Lig'e yükselecek takımların, 2009-2010 sezonunda sözleşmesi devam eden yabancı uyruklu futbolcuları, kulübün Turkcell Süper Lig yabancı uyruklu futbolcu kontenjanında sayılacak.

- TFF 2. Lig'e düşen kulüplerde, sözleşmesi devam eden yabancı uyruklu futbolcular müsabakalarda oynatılamayacak. 

MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın sunduğu eğitim projesini onaylayan Yönetim Kurulu, hakemlerin yurtdışında yabancı dil eğitimi almaları ve hakem eğitimi için yurt dışından  hakem hocası getirilmesini kararlaştırdı.

Bir süre önce Bafra Belediyespor Kulübü'nün yaptığı başvuruyu değerlendiren Yönetim Kurulu, bu kulübün TFF 3. Lig 2. Grup'ta oynaması gereken maçlarını askıya aldı. Bu çerçevede Bafra Belediyespor'un ligde kalmasını kararlaştıran Yönetim Kurulu, ertelenen Çorumspor, Tarım Kredispor ve Artvin Hopaspor maçları ile bundan sonra oynaması gereken müsabakaları 3-0 rakiplerinin lehine tescil etti. Bu arada, sezon sonunda dört takımın düşmesi gereken bu gruptan 3 takımın düşürülmesi karar altına alındı.

Elim saldırıda hayatlarını kaybeden Bafra Belediyespor Teknik Direktörü Sedat Gezer ile Kaleci Antrenörü İsmail Kurt'un ailelerine katkıda bulunmak amacıyla, Gezer ile Kurt'un üniversite öğrencisi çocuklarına, eğitim hayatları boyunca başarılı olmaları koşuluyla aylık biner YTL yardımda bulunmaya karar verdi.

Yönetim kurulunun bir başka kararı uyarınca Bank Asya 1. Lig play-off müsabakaları İstanbul'da yapılacak. Play-off'da eleme müsabakaları 16 Mayıs, final maçı ise 18 Mayıs'ta oynanacak.

 
kaynak: tff.org


-------------
"HERŞEY TEK BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR İÇİN"


Gönderen: disasel
Gönderi tarihi: 17/Nis/2008 saat 20:13
Gençlerbirliği final oynuyor taraftarı yok ben kayserinin kazanmasını istiyorum en azından sevinecek birkaç bin taraftarı var.

-------------
İstanbul değil ki iki yakayı da sevebilsin bu yürek,bize Eskişehir gibi tek parça sevda gerek...


Gönderen: crales
Gönderi tarihi: 17/Nis/2008 saat 20:58
ya bugüne kadar bu play offlar ne zaman istanbulda oynandıki bu sene birden bire istanbula alınıyor sanki türkiyede bu maçları oynatacak vilayet kalmadıda ordu ve diyarbakır gibi hemşerilerinin fazla olduğu trafik karmaşası olacak  istanbul seçiliyor bunada sezsiz kalın emi  bakın kocaelispor için farketmez kocaelinin işine gelir 1 saatlik yol banliyolarla bile binlerce taraftarı gider birde oldu olacak bu maçları karşıda oynatırlar tam olur bu yanlıştan biran önce dönülmesi veya döndürülmesi gerek sonra demedi demeyin olan bize olur


Gönderen: esaf
Gönderi tarihi: 28/May/2008 saat 18:49
                                                                                                                      futbol federasyonunun resmi sitesinde Eskişehirsporun amblemi olarak bu amblem yer alıyor. forumda daha önce defalarca kez tartışıldı. amblemimizin aslının kullanılmasının önemi. ancak bu önem federasyon tarafından bile gösterilmiyor. (bu konulara çok özen gösteren ateş abimizin gözünden kaçmış sanırımSmile)
federasyon ile iletişime geçilerek bu amblemin aslının konulmasını sağlamakta bizim görevimiz sanırım. en mantıklı yöntemde e-mail atmak gibi gözüküyor


-------------

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?


Gönderen: omer-es-26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2008 saat 15:20
Futbol Extra Dergisinin Araştırması:
 
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/9346418.asp?gid=229&sz=59761 - http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/9346418.asp?gid=229&sz=59761


-------------
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E http://www.nba.com/allstar2009/asb/tur/ballot.html?referrer=NBA&code=443Q4fvx - BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"


Gönderen: sivri74
Gönderi tarihi: 19/Ağu/2008 saat 12:42
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=28&kulupID=3 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=28&kulupID=3
TFF 'nin resmi sitesinde takım kadrosu daha yer almamış .


-------------
Tek Bir Hedef Tek Bir Nefes En Büyük ES ES
Zaman takıma destek olma zamanı.


Gönderen: Fanatik26
Gönderi tarihi: 19/Ağu/2008 saat 13:23

Türkiye Futbol Federasyonu yeni başkanı

Mahmut Özgener hayırlı olsun.

Mahmut Özgener TFF Başkanı seçildi 19.08.2008

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurulu'unda Mahmut Özgener başkanlığa seçildi. Özgener Genel Kurul'da kullanılan 216 oyun 202'sini alarak TFF Başkanı oldu. Ankara Swiss Otel'de gerçekleştirilen genel kurul toplantısında yasal çoğunluğa ulaşılarak, divan kurulu oluşturuldu. Divan Kurulu Başkanlığı'na Prof.Dr. Mehmet Helvacı, başkan vekilliğine Şekip Mosturoğlu, sekreterliklere de Fahrettin Curoğlu ve Ali Sürmen seçildiler.-------------Y Ö N E T İ M    İ S T İ F A


Gönderen: omer-es-26
Gönderi tarihi: 19/Ağu/2008 saat 18:43

fb Tff'yide ele geçirmişe benziyor.

Başkan fenerli,başkan vekili fenerli.......AngryAngryAngry


-------------
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E http://www.nba.com/allstar2009/asb/tur/ballot.html?referrer=NBA&code=443Q4fvx - BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"


Gönderen: omer-es-26
Gönderi tarihi: 21/Ağu/2008 saat 22:26
Süper Lig'e yeni top!
 
Nike'ın üstün teknolojik özelliklere sahip futbol topu "Total 90 Omni" siyah-beyaz rengi ve üzerindeki Turkcell Süper Lig logosuyla bu sene lige damgasını vuracak.
 
http://imageshack.us/">Resim    http://imageshack.us/">Resim

 

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20080820/super_lige_yeni_top.html#yorumlaroku - http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20080820/super_lige_yeni_top.html#yorumlaroku
 
 


-------------
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E http://www.nba.com/allstar2009/asb/tur/ballot.html?referrer=NBA&code=443Q4fvx - BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"


Gönderen: es_emre26
Gönderi tarihi: 21/Ağu/2008 saat 23:01
Harbiden değişik stil birşeymiş Wink Süper... Keşke siyah kırmızısı olsaydı Tongue

-------------
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com - http://www.felsefesis.com


Gönderen: kitapcıES
Gönderi tarihi: 22/Ara/2010 saat 15:18
İşte Futbol Federasyonu’nun talepleri
Futbol Federasyonu yöneticileri, gazete ve televizyon yöneticileriyle buluştu. İşte Federasyon’un, Şiddetle Mücadele Yasası için önerileri...

ÖZEL / aksam.com.tr

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener toplantının açılış konuşmasını yaptı. Ardından hukuktan sorumlu üye Yunus Egemenoğlu sunumu gerçekleştirdi.
Şiddete karışan hapis, para ve iki yıla kadar maça gidememe cezası alabilecek. Ceza alan kişi maç saatinde karakola gidecek. Stada girmediğini ispatlayacak.
Kanunun 25 Ocak’ta çıkması bekleniyor.

İşte toplantıdan satırbaşları:

- Biletsiz maça girenlere hapis cezası istiyoruz
- Cezalar ağırlaştırılsın
- Tekrarında hapse girilsin
- Polis staddan çıkmayacak. Özel güvenlik de kalacak.
- Cezalar artırılacak.
- Özel spor mahkemeleri gerekli.

AVRUPA ÖRNEK ALINDI

Sporda şiddetin önlenmesine ilişkin İngiltere, İtalya, İsviçre, Fransa, Almanya, Yunanistan, Litvanya, Polonya, Portekiz, Sırbistan, Karadağ ve Ukrayna mevzuatları, UEFA Güvenlik ve Emniyet Talimatı ve FIFA Güvenlik Talimatı'nın yanı sıra Spor Müsabakalarında, Özellikle de Maçlarında Seyirci Şiddeti ve Taşkınlığına İlişkin Avrupa Sözleşmesi, Avrupa Konseyi Spor Daimi Komitesi tarafından sözleşmenin uygulanmasına ilişkin olarak 15-17 Kasım 2000 tarihinde Türkiye'ye yapılan İstişari Ziyaret Raporu örnek düzenlemeler arasında yer aldı.

KANUNLARDA EKSİKLİKLER VE UYGULANABİLECEK DÜZENLEMELER

Sunumda 5149 sayılı Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair kanunun sıralandı ve Türk Ceza Kanunu'nun şiddet eylemlerine uygulanabilecek düzenlemeleri sıralandı.

Sunumda Spor Güvenlik Kurulu kararları ve verilen cezaların azlığına eleştiri niteliğinde örnekler de yer aldı.

Yeni Şiddet Yasasından Beklentiler

- Kanunun uygulama alanının genişleterek sadece müsabaka alanlarının değil, taraftarların sürekli ve geçici olarak gruplar halinde bulundukları yer ve mekanlar, müsabakanın yapılacağı yere gidiş ve geliş güzergahları ile kamp ve antrenman tesislerinin de kapsam içerisine alınması.

- Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Merkezi Spor Birimi, İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri veya Jandarma Komutanlıklarında Spor Birimi kurularak uzmanlaşmış kolluk teşkilatının oluşturulması.

- İl ve İlçe Spor Güvenlik Kurullarında spor kulüplerinin de temsil edilmesi, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli bir hukukçunun yer alması ve gerekli görüldüğünde basın kuruluşlarının ve ilgili kamu kuruluşlarının temsilcilerinin bu kurullar içerisinde yer alması, bu idari kurulların ceza verme yetkisinin sona erdirilmesi.

- Bilet satışlarının, elektronik sistem üzerinden ve üzerinde kişilerin adı, soyadı, fotoğrafı ile vatandaşlık numarası yer alan kartlarla yapılması. Bu sistemin futbolda en üst lig ve bir altındaki lig için zorunlu olması.

- Seyircilerin oturma yerlerinin numaralandırılıp, bilet satışlarının koltuk numarasıyla ilişkilendirilerek yapılması ve spor alanlarına kapasitenin üzerinde veya biletsiz seyirci alınmaması.

- Seyircilerin, biletlerinde belirtilen koltuklarında oturmaları. Başka yerde oturan seyircilerden uyarıya rağmen tutumunda ısrar edenlerin zor kullanılarak dışarı çıkarılması ve para cezası verilmesi.

- Bu kanuna aykırı da davananların tespit ve takibi için kamera ve benzeri teknik donanımların kurulması, bu sistemin futbolda en üst lig ve bir altındaki lig için zorunlu olması.

- Stadyumlarda bekletme odası ve güvenlik kameraları ile anons sisteminin yönetildiği kontrol odalarının oluşturulması. Kontrol odasında ayrıca federasyon ve kulüp temsilcilerinin bulunması, kayıt altına alınan görüntü ve dokümanların birer örneğinin müsabakanın sonunda ilgili kolluk birimine, federasyon ve her iki kulüp temsilcisine verilmesi.

- Spor alanlarında ve çevresinde bu alanlara sokulması yasak olan maddeler ile hangi tür davranışların yasak olduğuna ilişkin uyarı levhalarının asılması.

- Saha güvenliğinde genel kolluk ile özel güvenlik görevlilerinin birlikte görev yapması.

- Her kulüp için bir kolluk görevlisinin, kulüp polisi olarak görevlendirilmesi ve bu kişinin deplasman maçlarında da kulüple beraber bulunması.

- Spor kulüplerinin yönetim kurulu üyeleri arasından bir kişiyi taraftardan sorumlu temsilci olarak belirlenmesi.

- Şike ve teşvik priminin suç olarak düzenlenmesi ve etkin mücadele için ağır cezalar öngörülmesi

- Spor alanlarına sokulması yasak olan maddelerin tanımlanması


Çıkması beklenen bunlar ve bunlar gibi diğer yasaları uygulamakla yükümlü Spor İhtisas Mahkemelerinin kurulması öngörüldü.

http://www.aksam.com.tr/iste-futbol-federasyonunun-talepleri--5452h.html


-------------
"YA BİR YOL BULACAĞIZ YA DA BİR YOL AÇACAĞIZ" HANNIBAL


Gönderen: matador
Gönderi tarihi: 24/Ara/2010 saat 09:59
Federasyon çıra gibi yakacak!!!
 
Futbol Federasyonu Bülent Uygun ve Ümit Karan’ın almış olduğu cezalardan yola çıkarak, kulüplere 4 maç ceza alanların sözleşmesini tek taraflı fesh etme hakkı tanıdı. Federasyon’un kendi sitesinden duyurduğu haber şu şekilde aktarıldı: “Türkiye Futbol Federasyonu’nun 8 Aralık tarihli ve 98 sayılı Yönetim Kurulu toplantısında aldığı karar ile kulüplere; Futbolcu Temsilcileri Talimatı’na aykırı davranışları nedeniyle en az dört müsabakadan men cezası alan futbolcular ile en az dört resmi müsabakada yedek kulübesine ve soyunma odasına giriş yasağı cezası alan teknik adamların sözleşmelerini haklı nedenle feshetme yetkisi tanınmış ve yapılan değişiklikler ilgili talimatlara eklenerek yürürlüğe girmiştir.” (Spor Servisi)

22.12.2010 - Sonhaber Gazetesi


-------------
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil


Gönderen: Curva_Eses
Gönderi tarihi: 26/Eki/2011 saat 17:01
3 istanbul takımı ve Trabzonspor kulüplerinin birbirleri ile oynayacağı derbi maçlarda artık stadyumlara rakip takım seyircisi alınmayacak. Bizi ilgilendirmesede tepki toplayacak bir karar. Aferin örümcek beyinliler aynen devam.

-------------
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND


Gönderen: Cumhuriyet
Gönderi tarihi: 26/Eki/2011 saat 17:24
Bu dört takım arasında baktığımız zaman elektrikli olan tek maç Bjk-Fb maçları oluyor.  Bjk ile Fb arasında ki gerilimden dolayı bu kararı doğru buluyorum ama diğer maçlarda da olmamasını anlamadım.


-------------


Gönderen: champions26
Gönderi tarihi: 27/Eki/2011 saat 12:43
bjk-fenerbahçe maçında fener taraftarı statda yerini alabilecekmiş.
 
Hayır en komiği bir karar alındıktan sonra ''Bizimle ilgisi yok'' cümlesini kuruyor tff.


Gönderen: Cumhuriyet
Gönderi tarihi: 27/Eki/2011 saat 15:03
Alıntı yapılan champions26

Hayır en komiği bir karar alındıktan sonra ''Bizimle ilgisi yok'' cümlesini kuruyor tff.


Kararları il güvenlik kurulları alıyor. Yani güvenlik ile ilgili tüm yetkiler il güvenlik kurullarındadır. Burada TFF'nin yetkisi olmayan bu işe karışması mümkün değil...

-------------


Gönderen: champions26
Gönderi tarihi: 27/Eki/2011 saat 15:13
O zaman il güvenlik kurulunu anlayamadım.Dün alınmayacak bugün alınacak bu ne çelişkidir.


Gönderen: jack_sparrow
Gönderi tarihi: 10/Oca/2012 saat 12:15

Bahar Kupası geliyor!

 Futbol Federasyonu play-off dışında kalan takımlara gelir sağlamak için sezon bitiminde Futbolda Bahar Kupası düzenleyecek.
Bahar%20Kupası%20geliyor!

Mehmet Ali Aydınlar başkanlığındaki Futbol Federasyonu play-off'tan sonra bir başka yeniliği daha getiriyor.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Süper Lig'de 34 hafta sonunda 4 takım Play-Off Şampiyonluk grubu, 4 takımlı Play-Off Avrupa Ligi Grubu dışında kalan diğer 10 takım arasında Bahar Kupası adı altında yeni bir organizasyon düzenlenecek.

Böylece bu iki play-off grubu dışında kalan takımlar sezonu erken kapatmamış olacak. Küme düşen 3 takımın da katılacağı 10 kulüp lig usulü birbirleriyle karşılaşacak. Galibiyet ve beraberlik sonunda alınan puanlara göre takımlar para kazanacağı gibi sponsor ve naklen yayınlardan da gelir elde edebilecek. İddaa ve Spor- Toto'dan da isim hakları nedeniyle gelir elde edilecek. Bahar Kupası'nda Futbol Müsabaka Disiplin Talimatı aynen geçerli olacak. Sarı ve kırmızı kart uygulaması sürecek, fair-play uygulaması da yapılacak ve ödül verilecek.http://spor.mynet.com/haber/bahar-kupasi-geliyor/44897-------------
'Haykırış Oluyoruz , Hayatı Senle Yaşıyoruz , Yıllar Geçsede , Ömür Bitsede -
ESKİŞEHİRSPOR İÇİN YAŞIYORUZ!!!♥♥ESES♥♥
Gönderen: şimşek65
Gönderi tarihi: 10/Oca/2012 saat 14:29
ne halt edeceklerini şaşırdılar,bahar kupasıymış milletle dalgamı geçiyorsunuz,çamlıca gazozları kupasıda düzenleyin ligin içine ettiniz zaten.küme düşmüş takımlarda katılacakmış,ne kadar zevkli çekişmeli geçer,stadlar tıklım tıklım dolar bu dahiyane zekanızın ürünü olan bu gazoz kupasında.yokmu bu şaşkınlara bir dur diyecek.


Gönderen: esesozgur
Gönderi tarihi: 10/Oca/2012 saat 15:23
Sıçtılar birde sıvıyorlar...Angry

-------------
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa


Gönderen: esgres26
Gönderi tarihi: 10/Oca/2012 saat 15:26
federasyonumuzu tebrik ediyorum.5 ay boyunca playofa kalamayan takımlar boş boş mu dursun.bu işe tepki verenlerin amacı nedir bilmiyorum..


Gönderen: umutes
Gönderi tarihi: 10/Oca/2012 saat 17:04
siz önce şike kararlarını halledin, ondan sonrası Türk futbolu için zaten bahara döner! ne gereksiz yönetimler tarafından yönetiliyoruz, kendimze sormak lazım, biz bu muyuz?

-------------
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...


Gönderen: serhattunga
Gönderi tarihi: 10/Oca/2012 saat 19:54
Bahar kupası denen uydurma turnuvayı TRT emirvakiyle yayınlar.Maç başı 10 bin dolar para verir.Türk futbolunu bu tür eziyete sokanlarda sonra adamım diye piyasada dolaşır.

-------------
Varlığım , Türk varlığına feda olsun !


Gönderen: esesozgur
Gönderi tarihi: 11/Oca/2012 saat 09:38
Alıntı yapılan esgres26

federasyonumuzu tebrik ediyorum.5 ay boyunca playofa kalamayan takımlar boş boş mu dursun.bu işe tepki verenlerin amacı nedir bilmiyorum..
 
Bizim asıl kızdığımız nokta TFF nin duruşuna..Şike,LigTV,Playoff üçgenine Wink


-------------
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa


Gönderen: esesozgur
Gönderi tarihi: 11/Oca/2012 saat 09:40
O değilde Geçen sene Şampiyon kim oldu bilen var mı?
Kupa Kimde


-------------
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa


Gönderen: EsBoraEs
Gönderi tarihi: 11/Oca/2012 saat 11:53
Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısında uygulanmaya başlanılan Süper CentilmenLig'de, Eskişehirspor en az ceza puanı alarak ilk haftayı lider olarak tamamladı.

Süper CentilmenLig'de, Spor Toto Süper Lig'in 18 - 34. hafta müsabakaları ile Spor Toto Süper Lig Play-off grubu maçları birlikte hesaplanacak. Bu periyotta, her kulübün toplam ceza puanı, oynadığı maç sayısına bölünecek. Elde edilecek ortalamanın sıralanması sonrasında, en az ceza puanına sahip olan kulüp 2011-2012 sezonu Süper CentilmenLig Şampiyonu olacak. Süper CentilmenLig Şampiyonu, buna ilişkin bayrağı bir sezon boyunca stadyumunda takma hakkını elde edecek.

Süper CentilmenLig Şampiyonu 4 milyon TL'lik para ödülünü de kazanırken, Süper CentilmenLig ikincisi 2 milyon TL, üçüncüsü de 1 milyon TL'lik para ödülünün sahibi olacak.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=1108

-------------
ANTİ-BİZANS


Gönderen: gündüzlerli26
Gönderi tarihi: 19/Şub/2012 saat 19:29

Açıkgöz adaylığını açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Olağanüstü Genel Kurulu öncesi Avrupa Yıldızları Spor Okulları Derneği (AYSO) Başkanı Salih Açıkgöz, TFF başkan adayı olduğunu açıkladı.

http%3A%2F%2Fspor.milliyet.com.tr%2Facikgoz-adayligini-acikladi%2Fspor%2Fspordetay%2F19.02.2012%2F1505170%2Fdefault.htm%3Fref%3Dfblike - http%253A%252F%252Fspor.milliyet.com.tr%252Facikgoz-adayligini-acikladi%252Fspor%252Fspordetay%252F19.02.2012%252F1505170%252Fdefault.htm%253Fref%253Dfblike&layout=standard&locale=tr_TR&node_type=link&sdk=joey&send=false&show_faces=false&width=400 -

18:56 | 19 Şubat 2012

 

Açıkgöz, yaptığı yazılı açıklamada, bir futbolsever olarak özellikle son bir yıldır Türk futbolundaki gelişmeleri üzüntüyle izlediğini belirterek, bu sürecin en hızlı zamanda düzeltilememesi halinde Türk futbolunun çok derin yaralar alacağına inandığını kaydetti.

İş dünyasındaki arkadaşları ve faaliyette bulunduğu sosyal çevreler tarafından aday olması için ısrarların yapıldığını ifade eden Açıkgöz, şunları bildirdi: " http://www.milliyet.com.tr/index/TFF%20Baskanligina - TFF başkanlığına adaylığımı açıklama kararı aldım. Spora ve sporculara verdiğimiz değer üzerine geçen yıl AYSO’yu kurduk. AYSO’nun kurucu üyesi ve şu anki başkanıyım. http://www.milliyet.com.tr/index/Turkiye - Türkiye ’yi bir http://www.milliyet.com.tr/index/spor - spor cenneti yapmak, gençlerimize sporla yeni ve düzgün ufuklar açmak için çıktığımız bu yolda henüz çok mesafeler kat etmemişken, elde olanı kaybetmemek adına bir şeyler yapılması gerektiğinin de bilincindeyim.

Türk futbolunun hak ettiği yere gelebilmesi ve mevcut krizin çözümü için TFF Başkanlığı adaylığına hazırım. Önümüzdeki hafta içinde avukatlarım vasıtasıyla başvurumu yapıp basın toplantısı düzenleyeceğim."

-"Spor kamuoyunun değerli desteğini bekliyorum"-

Açıkgöz, Türkiye’deki profesyonelden amatör spor kulüplerine kadar tüm sorunlarını bildiğini kaydederek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Kulüplerimiz için gerekli planlama ve koordinasyonu yaparak, uluslararası spor müsabakalarında başarılı olmalarını sağlamak en büyük hedefimdir. Bütün spor kulüplerimize yakın ve eşit mesafede durarak Türk futbolunun itibarını yükselteceğiz. Çalışmalarımızı profesyonel bilgi ve birikime sahip kadrolarımızla yürütüyor, hukuk ile donatılmış ekibimizle yola çıkıyoruz.

Bu kritik süreçte tüm spor kamuoyunun değerli desteğini de bekliyor, saygılarımı sunuyorum." Açıkgöz, http://www.milliyet.com.tr/index/Eskisehir - Eskişehir Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİDER) Başkan Yardımcısı olduğunu da sözlerine ekledi.-------------
DIRENIS YILIMIZ


Gönderen: Bidon26
Gönderi tarihi: 19/Şub/2012 saat 20:45
Salih Açıkgöz Eskişehirli/Eskişehirsporlumu?

-------------
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: https://twitter.com/Srvn26 - @srvn26


Gönderen: kaansrdr
Gönderi tarihi: 19/Şub/2012 saat 20:58
ESİDER Kurucusu 2.Başkanı Salih Açıkgöz"ü EsEs li olarak cesaretinden dolayı kutluyorum,İstanbul"da EsEs in Deplasmanlarına sağladığı Maddi ve Manevi katkıdan dolayı kutlamayı ayrıca borç biliyorum,Yolu açık olsun EsEs "imizi unutmayacaktır.Başarılar


Gönderen: coleman26
Gönderi tarihi: 19/Şub/2012 saat 21:08
başarılar.

-------------
yönetim İSTİFA..Edeceksiniz


Gönderen: kaansrdr
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 05:45
Bütün Basında Eskişehirli İşadamı TFF"ye aday derken kazanmasada gurur duydum,Bizim Başkan Telegol"de DEmirören"e akıl hocalığı yapıp sen aday ol demiş,Toroğlu F.Heper"e gitsin Eskişehir"de SÜTÇÜ YOĞURTÇU derneği kursun oraya BAşkan olsun diyerek küçük gördü,Fethi Heper"e söz hakkı doğdu.


Gönderen: asi65
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 09:15
Halil Eskişehir taraftarı önünde (nefer hariç) kendini iyice rezil ettin. Yazıklar olsun. Bizans hayranı halil.


Gönderen: oaae
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 09:32
   Şikede davasında Teknik Direktörü ve Futbol Şube Sorumlusu tutuklanmış bir takımın başkanı bugün TFF Başkanlığına aday oluyorsa ve bunu da benim başkanım destekliyorsa, bundan sonra futbol konuşmanın ne anlamı var ki ?

-------------
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE


Gönderen: ESESHAN
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 09:43
bursa başkanı federasyonda görev aldı adamlar şampiyon oldu.bizimki başkan yardımcısı olsa küme düşeriz.


Gönderen: onialanya
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 13:12
Alıntı yapılan ESESHAN

bursa başkanı federasyonda görev aldı adamlar şampiyon oldu.bizimki başkan yardımcısı olsa küme düşeriz.


supersın kardesım ya


-------------
yonetıme destek


Gönderen: Kenan Çuhadar
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 14:22
Resmi siteden de duyurdular Y.Demirören'i desteklediklerini.Yazıklar olsun

-------------


Gönderen: eren2616
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 14:30
Yaşasın, kesin As Başkan Halil Ünal....

-------------
BursaESES


Gönderen: onialanya
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 14:31
insallah tff ye gırerde halıl aga bızlerde kurtuluruz kendısınden

-------------
yonetıme destek


Gönderen: dropmania_26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 14:49
    Açık söylemek gerekirse dün Bursaspor başkanı çıktı ve Demirören'i neden destekleyelim, bu takımın şike de adı var, başkanı hiç bir krıteri uygun değil karşıyız dedi ve bende alkışladım ama bugün umarım bizim başkan Tff yardımcılığına falan gelirde ellerini çeker bu kulüpten hiç yoktan bizler kurtuluruz.

-------------
EsEs


Gönderen: burjuva2626
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 14:51
nefer kötu gun de destek degıl mı? bundan da kötusu olmaz heralde halıl unala destege devam nefer..

-------------
Şampiyon ES ES


Gönderen: montana26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 15:05

Demirören ve Ünal ikilisinin sonu Metris'te biter !!!

Desteklediğiniz DEMİRÖREN ' in BJK ' ye 85 milyon euro borcu var.BJK ' nin toplamda 200 milyon euroluk bir borcu var.Bu borc 2013 haziran ayında 45 milyon euroya inmez ise UEFA lisans vermeyerek Şampiyonlar Ligi veya Avrupa Ligine BJK 'yi almayacak.
 
Yıldırım DEMİRÖREN bu yüzden gerekirse 4-5 sene Avrupa'ya gitmeyiz diyor.Hem BJK'nin içinde bulunduğu borç batağının üstünü örtmeye devam edecek hem de BJK zaten uefa tarafından Avrupa'ya alınmayacak . Bu borcun bir senede 45 milyon euro'ya inmesi imkansız çünkü.
 
Ancak bizim Sayın H.Ü. ne yapıyor bunların peşine takılıyor.Ey Başkan bizimdemi mali tablomuz sıkıntılı zaten seneye mali giderleri denetlemeye alacak UEFA'dan bizdemi veto yiyeceğiz bundan dolayı mı sende gerekirse Avrupa Kupalarına gitmeyelim diyorsun ???


Gönderen: kaansrdr
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 15:11
Eskişehir"den bir aday çıkarmak çıkan Sivrihisarlı işadamı Salih Bey"i desteklemek varken EsEs i küme düşüren Takımı desteklemek ne derece etiktir.Tarafsız kaloy kullanma daha iyi.


Gönderen: olumune_eses
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 15:24
Alıntı yapılan kaansrdr

Bütün Basında Eskişehirli İşadamı TFF"ye aday derken kazanmasada gurur duydum,Bizim Başkan Telegol"de DEmirören"e akıl hocalığı yapıp sen aday ol demiş,Toroğlu F.Heper"e gitsin Eskişehir"de SÜTÇÜ YOĞURTÇU derneği kursun oraya BAşkan olsun diyerek küçük gördü,Fethi Heper"e söz hakkı doğdu.

Yanlış anlamsın arkadaşım erman toroğlu orda o sözü derken yıldırım demirören ve futboldan anlamayanlar için kullandı. millet ne yapsın dürüst futbolun içinden gelen ayrıca  öğretim üyesi prof birini getirrlermi demek istedi aslında fethi hepere tam destek verdi


-------------
https://twitter.com/olumune_eses


Gönderen: montana26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 15:28

Demirören'i Destekleyen Takımlar ? ( http://www.herseyspor.com/video/20828-hangi-takimlar-demiroren-i-destekliyor-videosu.aspx - http://www.herseyspor.com/video/20828-hangi-takimlar-demiroren-i-destekliyor-videosu.aspx  )

1-FB
2-BJK
3-ESKİŞEHİRSPOR
4-TRABZONSPOR
5-İBB
6-MANİSASPOR
7-GENÇLERBİRLİĞİ
 
Bir Antalya - Bursa - Kayseri kadar olamadınız !!! Yazık yönetim yazık !!! Yönetim ve H.Ü. İstifa !!!


Gönderen: okankaramese
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 15:57
Haluk Ulusoy'da Aday Değilmiş TFF Seçimlerinde ......

-------------
http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE - http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE


Gönderen: holigantatar
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 16:05
Kendi takımını iflasın eşiğine getiren babasının kurduğu şirketi bitme aşamasına getiren birini Türk Futbolun başına getirmek ise ancak biz Türklere özgü bir hareket olmalı....

-------------
Sadece ESKİŞEHİRSPOR


Gönderen: emre26es
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 16:13
ordusporda demiröreni destekleyeceğini açıklamış


Gönderen: ChampioN
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 17:02
Demirören başkan olur vekili de Halil Ünal olur. Tıpki Kulüpler birliğinde olduğu gibi...

-------------
Sadece Eskişehirspor!


Gönderen: okankaramese
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 17:05

Hükümet Kanadı Yine Olaya El Attı Gibi KÜRŞAT TÜZMEN'de Son Dakikalarda Aday Olduğunu Açıklamış ...

Kim Demiş Siyaset Futbola Karışmıyor Diye ....


-------------
http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE - http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE


Gönderen: asi65
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 17:10
Seni hiç unutmayacağım H.Ü.
Öldüğünde hakkınızı helal ediyormusun dediğinde HAYIR diyeceğim.


Gönderen: bravemurat26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 17:20
Alıntı yapılan okankaramese

Hükümet Kanadı Yine Olaya El Attı Gibi KÜRŞAT TÜZMEN'de Son Dakikalarda Aday Olduğunu Açıklamış ...


Kim Demiş Siyaset Futbola Karışmıyor Diye ....


abi bu saatten sonra kim karışırsa karışsın bir futbol zevkimiz vardı onuda mahvetmeye çalışıyorlar.
eski bakan kurtaracaksa o gelsin başkanlığa

-------------
SÖZ KONUSU ESES İSE GERİSİ TEFERRRUATTIR


Gönderen: Esparta _yigit
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 17:26
Alıntı yapılan okankaramese

Hükümet Kanadı Yine Olaya El Attı Gibi KÜRŞAT TÜZMEN'de Son Dakikalarda Aday Olduğunu Açıklamış ...

Kim Demiş Siyaset Futbola Karışmıyor Diye ....
 
Şu an tek isteğim; bu ülkenin de, futbolunun da,yönetenlerinin de Allah belasını versin.
 


-------------
ÇUFF ÇUFF HEEY..


Gönderen: SerifOkan
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 17:35
Benim merak ettiğim şu şimdi demirören başkan seçilirse beşiktaşı hemen bırakmak zorunda değilmi

-------------
Eskişehirspor Siyaset Üstüdür !


Gönderen: karargah
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 17:35
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20120220/ata_aksu_tuzmen_toplam_19_aday.html#yorumlaroku - http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20120220/ata_aksu_tuzmen_toplam_19_aday.html#yorumlaroku
iyice suyu çıktı bu olayın ne kadar istekli varmış meğer tff' ye artık kim ne kadar götürecekse, nasıl yaptıklarını gizleyeceklerse. yok yok öyle değildir hepsi Türk futbolunu bu düştüğü durumdan kurtarmak istiyordur, kendilerini düşünen varsa namerttir. dimi yaConfused

-------------
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!


Gönderen: kaansrdr
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 17:50
Yıllar sonra ilk defa Eskişehirli bir aday çıktı Salih AÇIKGÖZ Sivrihisarlı İşadamıdır İstanbul Deplasmanlarında yalnız bırakmaz onu ayıralım hepsini aynı kefeye koymayalım .


Gönderen: karargah
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 18:15
Alıntı yapılan kaansrdr

Yıllar sonra ilk defa Eskişehirli bir aday çıktı Salih AÇIKGÖZ Sivrihisarlı İşadamıdır İstanbul Deplasmanlarında yalnız bırakmaz onu ayıralım hepsini aynı kefeye koymayalım .
 
 
geçen onu tanıyan biri varmı diye sormuştum abi, iyi biriyse bence bize başkan olsun daha iyi olur kanımca çünkü tff çok zor bu şartlar altında


-------------
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!


Gönderen: jaweil
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 18:51
olacakları yazıyorum
demirören seçilecek
lig tv gelirleri için şikeciler küme düşürülmeyecek
uefa cezaları yetersiz çıkar amaçlı bulacak ve milli takımlar klüpler avrupa maçlarından men edilecek


Gönderen: Bidon26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 18:52
21 kişi başkan adayı!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 27 Şubat 2012 Pazartesi günü yapılacak Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu için adaylık başvuruları TFF Statüsü'nün 38. maddesi hükümleri kapsamında, 20 Şubat 2012 günü mesai bitimiyle sona erdi.

TFF'den yapılan açıklamaya göre, adaylık için başvuru yapan isimler şöyle:

1-Ahmet Ata Aksu
2-Erdal Alkış
3-Kerem Mahmut Canlı
4-Erdal Çilek
5-Yıldırım Demirören
6-Yılmaz Göbel
7-Nedim Güneş
8-Dr.Bülent Gürkut
9-İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu
10-Necati Harman
11-Tekin Işıklıgil
12-Mehmet Kara
13-Semi Kopuz
14-Zafer Murat Mermer
15-Ayhan Sağaltıcı
16-Ümit Sarıkaya
17-Mehmet Selçuk
18-Kürşad Tüzmen
19-Adil Yazıcıoğlu
20-Zeki Yürekli
21-Hasan Zinni

Kaynak: http://www.ligtv.com.tr/haber/21-kisi-baskan-adayi%20 - LigTV

-------------
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: https://twitter.com/Srvn26 - @srvn26


Gönderen: karargah
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 18:55
Alıntı yapılan jaweil

olacakları yazıyorum
demirören seçilecek
lig tv gelirleri için şikeciler küme düşürülmeyecek
uefa cezaları yetersiz çıkar amaçlı bulacak ve milli takımlar klüpler avrupa maçlarından men edilecek
 
tabi sonuç olarak bunların hiçbiri bu insan müsvettelerinin umrunda olmayacak onlar ceplerine bakacak, bunları unutmuşsun kardeşim Wink


-------------
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!


Gönderen: eses_aşkı
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 19:04
Fethi Heper'in de adı geçiyormuş diye duydum twitterda.. bakalım neler olacak yönetim Yıldırım Demirören'i destekliyoruz derken böyle bir şeyin gerçekleşme ihtimalini görmüyorum hiç..

https://twitter.com/#!/umutsahin26

-------------
Eskişehirspor’lu olmak, yanında seninle birlikte göğsünü yırtarcasına bağıranı kardeşten de öte sevmektir.


Gönderen: karargah
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 19:08

fethi heperin adı geçmiyor, ziya şengül sadece onun adını söylemiş olabilir gibisinden

-------------
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!


Gönderen: since65
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 19:40


Alıntı yapılan karargah


Alıntı yapılan kaansrdr

Yıllar sonra ilk defa Eskişehirli bir aday çıktı Salih AÇIKGÖZ Sivrihisarlı İşadamıdır İstanbul Deplasmanlarında yalnız bırakmaz onu ayıralım hepsini aynı kefeye koymayalım .

 
 
geçen onu tanıyan biri varmı diye sormuştum abi, iyi biriyse bence bize başkan olsun daha iyi olur kanımca çünkü tff çok zor bu şartlar altında
  Ben tanıyorum, o da beni tanır. Soyadı gibi açıkköz bir arkadaşımız. Bütün basında kendinden sözettirmeyi başardı. ESİAD başkan yardımcısı ve Avrupa yıldız futbol okulları başkanı ve kurucusu olduğunu ve haftaya avukatları aracılığı ile adaylığını açıklayacağını yazılı olarak açıklamış. Açıkladığı gibi ne Esiad diye bir kuruluşu ya da Ayfo diye bir derneği hiç duymadım. Hayal ürünü oldığunu düşünüyorum. Osman Başkan'ın hemşehrisi, herhalde o tanır kendisini. Yine de kendisini adından bütün basında sözettirdiği için tebrik etmek gerekiyor.  Endişem adından sansasyonel olarak bahsettirmeye çalışırken kendine ve Eskişehir imajına zarar vermesi.

-------------
since1965


Gönderen: montana26
Gönderi tarihi: 20/Şub/2012 saat 19:52
Alıntı yapılan Bidon26

21 kişi başkan adayı! Türkiye Futbol Federasyonu'nun 27 Şubat 2012 Pazartesi günü yapılacak Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu için adaylık başvuruları TFF Statüsü'nün 38. maddesi hükümleri kapsamında, 20 Şubat 2012 günü mesai bitimiyle sona erdi. TFF'den yapılan açıklamaya göre, adaylık için başvuru yapan isimler şöyle: 1-Ahmet Ata Aksu 2-Erdal Alkış 3-Kerem Mahmut Canlı 4-Erdal Çilek 5-Yıldırım Demirören 6-Yılmaz Göbel 7-Nedim Güneş 8-Dr.Bülent Gürkut 9-İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu 10-Necati Harman 11-Tekin Işıklıgil 12-Mehmet Kara 13-Semi Kopuz 14-Zafer Murat Mermer 15-Ayhan Sağaltıcı 16-Ümit Sarıkaya 17-Mehmet Selçuk 18-Kürşad Tüzmen 19-Adil Yazıcıoğlu 20-Zeki Yürekli 21-Hasan Zinni Kaynak: http://www.ligtv.com.tr/haber/21-kisi-baskan-adayi%20 - LigTV 

Bu ne böyle yav.Birde TFF başkanlığı ateşten gömlekti.Aday çıkacak mı derken hale bak.Milli takım aday kadrosu gibi mübarek !!! Angry


-------------


Gönderen: Starsky
Gönderi tarihi: 21/Şub/2012 saat 04:17
Adaylik sartlari neydi ki? Aday olmak vardi girgirina, zaten Tff su aralar komedi dükkani...

-------------
Sevmenin hakkını vermek, zor olanı sevmekle başlar...
O yüzden Eskişehirspor'luyuz!


Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 21/Şub/2012 saat 06:44
21 kişi başkan adayı!

1-Ahmet Ata Aksu
2-Erdal Alkış
3-Kerem Mahmut Canlı
4-Erdal Çilek
5-Yıldırım Demirören
6-Yılmaz Göbel
7-Nedim Güneş
8-Dr.Bülent Gürkut
9-İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu
10-Necati Harman
11-Tekin Işıklıgil
12-Mehmet Kara
13-Semi Kopuz
14-Zafer Murat Mermer
15-Ayhan Sağaltıcı
16-Ümit Sarıkaya
17-Mehmet Selçuk
18-Kürşad Tüzmen
19-Adil Yazıcıoğlu
20-Zeki Yürekli
21-Hasan Zinni
.............................................
Ne demokratik bir ülkede yaşıyormuşuz.
Herkesin listesinde on kişi olsa 21 X 10 = 210,
210 + 21 de kendileri eder 231, bu iş kongrede patlar.
....................................................................................
 
 
Cool


-------------
# Direnmüdavim....Gönderen: oaae
Gönderi tarihi: 21/Şub/2012 saat 09:32
    3 Temmuz sürecinin fitilini ateşleyen, Türk Futbolundaki büyük yangına sebebiyet verenler, şimdi yangını söndürmeye talipler.Şu kadarını söyleyeyim Türk Futbolunda bugün yaşananların tek sorumlusu Süper lig kulüp başkanlarıdır. Utanma sıkılma olmadan çıkıp hala Türk Futbolunu kurtarmaktan bahsetmektedirler, biliyoruz ki sizin kurtarmak istediğiniz tek şey DOLAR'dır.

-------------
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE


Gönderen: arslan
Gönderi tarihi: 21/Şub/2012 saat 10:34
Yazık TFF resmen oyuncak olmuş.Şimdide mahallenin yaramaz çocukları bu oyuncak için kavgada.Bakalım aziz yavrucakmı kazanacak yksa cinconlu yavrucaklarmı.Hepisini ALLAH'a havale ediyorum.Adili mutlak olan ALLAH'ım herkeze hak ettiği bedeli ödetsin

-------------
Alem bilsin sen bu yürekte teksin
Bırak bu yürek başkasını sevmesin


Gönderen: okankaramese
Gönderi tarihi: 21/Şub/2012 saat 11:21

Devlet Eski Bakanı Kürşad Tüzmen TFF Başkanlığı Adaylığından Çekilmiş.-------------
http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE - http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE


Gönderen: SoLdat
Gönderi tarihi: 21/Şub/2012 saat 12:33

Yıldırım Demirören: Puan silme de küme düşme de yok!

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/19956746.asp - http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/19956746.asp  -------------
https://twitter.com/Cht_Be - https://twitter.com/Cht_Be


Gönderen: okankaramese
Gönderi tarihi: 21/Şub/2012 saat 12:51
http://www.maraton.com.tr/Fenerbahce-Demiroreni-destekleyecek_162119.html - http://www.maraton.com.tr/Fenerbahce-Demiroreni-destekleyecek_162119.html
 
 
FB TFF Seçimlerinde Yıldırım Demirören'i Destekleyecekmiş ....
Sadri Şener'de Kupa İstiyormuş Çoçuk Gibi Yoksa Desteklemem Diyormuş .....
 
Bizim Başkanda Dün Gece Yine TV8'de Çıktı ve Kendi Ağzı İle Söyledi ; Demirören'i TFF Başkanlığına Aday Olması Konusunda Demirören'e Israrcı Olanların Başında Geliyormuş ve Demirören'in Başkanlığı İçin Kulis Çalışmalarınıda Sürdürenlerdenmiş ....


-------------
http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE - http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE


Gönderen: şimşek65
Gönderi tarihi: 22/Şub/2012 saat 00:25
demirören abisine ve onları destekleyen bizans takımlarına yağcılık yapmak için elbette demiröreni destekleyecek.
 
demirören başkan olursa zaten halilin istediği herşeyde olacak.çünkü demirören başkan olursa bu şikecileri kurtaracak başta bjk olmak üzere ne küme düşürme nede puan silme olmayacak.bu durumdada tabii uefa ile papaz olunacak ve ülkemiz uefa ve fifanın turnuvalarından hem milli takım,hem kulüpler bazında men edilecek.anamızın liginde kendi aramızda çırpınıp duracağız.kimseninde avrupaya gitme derdi olmayacak kimsede halil ağayı neden ilk 3e 5e giripte avrupaya gitmiyoruz diye sıkıştırıp durmayacak.kümeden düşmedikten sonra hiçbir hedefimiz olmayacak oh yan gel yat halil.


Gönderen: montana26
Gönderi tarihi: 22/Şub/2012 saat 00:30

Demirören şuan ki duruma göre başkanlık için bir adım önde gibi duruyor . !!! Ancak Demirören'in böyle davranmasının nedenini daha önceden de söyledim .

Desteklediğiniz DEMİRÖREN ' in BJK ' ye 85 milyon euro borcu var.BJK ' nin toplamda 200 milyon euroluk bir borcu var.Bu borc 2013 haziran ayında 45 milyon euroya inmez ise UEFA lisans vermeyerek Şampiyonlar Ligi veya Avrupa Ligine BJK 'yi almayacak.
 
Yıldırım DEMİRÖREN bu yüzden gerekirse 4-5 sene Avrupa'ya gitmeyiz diyor.Hem BJK'nin içinde bulunduğu borç batağının üstünü örtmeye devam edecek hem de BJK zaten uefa tarafından Avrupa'ya alınmayacak . Bu borcun bir senede 45 milyon euro'ya inmesi imkansız çünkü.
 
Ancak bizim Sayın H.Ü. ne yapıyor bunların peşine takılıyor.Ey Başkan bizimdemi mali tablomuz sıkıntılı zaten seneye mali giderleri denetlemeye alacak UEFA'dan bizdemi veto yiyeceğiz bundan dolayı mı sende gerekirse Avrupa Kupalarına gitmeyelim diyorsun ???


Gönderen: serhattunga
Gönderi tarihi: 22/Şub/2012 saat 00:48
  Futbolumuzu pisliğe  batırdılar , nasıl temizleniriz demiyorlarda ; pislik bizim pisliğimiz sıvanalım duralım diyorlar.Kuşlarınız ötmez olsun işallah.

-------------
Varlığım , Türk varlığına feda olsun !


Gönderen: şimşek65
Gönderi tarihi: 22/Şub/2012 saat 00:51
yokmu peki bu ülkenin sahibi fb yi,bjk yı kurtarmak uğruna koskoca türkiye cumhuriyetini dünya ve uefa dan izole etmek kimin ne haddine?bunun hesabını demirören nasıl verecek?böyle bir gelişme olursa bunun hesabını yıldırım demirörenden kim soracak.hükümet ve spor bakanı duruma hemen el koyup bu tehlikenin önüne geçmelidir.
 
fenerle bjk kurtarılacak diye koskoca ülke futbolu nasıl feda edilebilir,böyle rezalet olurmu?
demirören adlı tüpçü avrupaya 5 yıl gitmesekte olur diyebiliyor?sen kimsin,siz kimsiniz yav sizin takımınız kurtulacak diye ülke futbolu 25 yıl geriye gitsin.bunu söyleyebilen adama adaylık bile koydurmamak lazım bunlar kimki koskoca ülke futbolunun üstüne bir iki tane bizans takımını çıkarabiliyorlar vede hayret ve dehşetki taraftar bulabiliyorlar?


Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 22/Şub/2012 saat 06:53
Alıntı yapılan şimşek65

....hükümet ve spor bakanı duruma hemen el koyup bu tehlikenin önüne geçmelidir....
 
TFF nin başına geçmek için Kürşat Tüzmenin adaylığı bu yüzdendir,
ancak kendisinin yanlış yaptığı uyarısını alır almaz hemen adaylıktan çekildi.
 
Alıntı yapılan şimşek65

.................hayret ve dehşetki taraftar bulabiliyorlar?
Nalıncı keseri yonmaya devam ettikçe, keserin sapına YAPIŞAN hep olacaktır.
 
Cool


-------------
# Direnmüdavim....Gönderen: oaae
Gönderi tarihi: 22/Şub/2012 saat 09:50
    Kendi kulübünün kongre üyeleri tarafından Mali Kongrede ibra edilmeme endişesi taşıyan kişiyi TFF Başkanı yapıyoruz. Ne güzel memleket.

-------------
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE


Gönderen: montana26
Gönderi tarihi: 24/Şub/2012 saat 15:40

TFF başkanlık seçimlerinde Demirören'in yönetim kurulu listesinde Fethi Heper de var.

Twitter / İsmail Genç


Gönderen: mecek
Gönderi tarihi: 24/Şub/2012 saat 15:44
Alıntı yapılan montana26

<P ="js-tweet-text">TFF başkanlık seçimlerinde Demirören'in yönetim kurulu listesinde Fethi Heper de var.Twitter / İsmail Genç


O kadarcık destek diyeti olsun

-------------
https://www.facebook.com/groups/6069393100/?fref=ts - E S T A N B U L - https://www.facebook.com/esesbando?fref=ts - BANDOESES - http://www.unieses.org/ - ÜNİESES


Gönderen: karargah
Gönderi tarihi: 24/Şub/2012 saat 17:10
http://www.eskisehirspor.org/haberler.asp?id=781 - http://www.eskisehirspor.org/haberler.asp?id=781
fethi heper demirörenin listesindeymiş burdada yazıyor


-------------
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!


Gönderen: SoLdat
Gönderi tarihi: 24/Şub/2012 saat 18:36
Burada Fethi Heper başkanlığa aday olsun dedik bizim yönetim gitti başkan olmasını kesinlikle istemediğimiz Demirören'e verdi adamı helal olsun valla ya Angry

-------------
https://twitter.com/Cht_Be - https://twitter.com/Cht_BeSayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com