Sayfayı yazdır | Close Window

Eskişehirspor U21 Takımı

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Yerel ve Amatör takımlar
Forum Açıklaması: Eskişehir'deki diger mahalli ve amatör takımlar hakkında konular, genç oyuncular vs
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4656
Yazdırma tarihi: 20/Haz/2021 saat 13:04
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com


Konu: Eskişehirspor U21 Takımı
Gönderen: akif_26
Konu: Eskişehirspor U21 Takımı
Gönderi tarihi: 26/Tem/2015 saat 15:38
Eskişehirspor U21 takımının başına 45 yaşındaki teknik adam Fehmi İbişi getirildi. Fehmi hocanın yardımcılığını Ozay Atbin yapacak.Yanıtlar:
Gönderen: akif_26
Gönderi tarihi: 26/Tem/2015 saat 15:39
Eskişehirspor'un Kartepe kampında denenmeye aldığı ve beğenmediği Ömer Kalmış ve Yekta Yıldız U21 Takımı ile idmana çıkıyorlar.


Gönderen: akif_26
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2015 saat 20:56
Eskişehirspor U21 takımı Suudi Arabistan 1. Lig takımlarından Al Faisaly ile Afyonkarahisar'da hazırlık karşılaşması oynadı. Sahadan 2-0 mağlup ayrılan Es Es ilk hazırlık karşılaşmasından mağlup ayrılsa da Teknik Direktör Fehmi İbişi ortaya konulan performanstan oldukça memnun.

Teknik Direktör Fehmi İbişi, "ilk hazırlık karşılaşmamızda çocukların ortaya koyduğu performanstan oldukça memnunuz. Sonuçta karşımızda bir 1. Lig takımı vardı. Oyuncularımız ilk kez yan yana oynadılar. Lige oldukça iyi hazırlanıyoruz. Hazırlık karşılaşmaları oynamaya devam edeceğiz" dedi.

Eskişehirspor U21 Takımı Sahaya Mehmet - Hakan - Miran - Tarık Evren - Yekta Yıldız - Furgan Polat - Burak - Ahmet Bayrak - Emrecan - Deniz Topçu - Buğra Özkan ilk 11 ile çıkarken, ilerleyen dakikalarda ise, Ekrem - Yücekan - Furkan - İbrahim Demir - Oktay - Doğukan - Hüdai ve Batuhan forma giydi.

Eskişehirspor U21 takımı salı günü Osmanlıspor U21 takımı ile Ankara'da hazırlık karşılaşması yapacak.


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 15/Nis/2016 saat 06:38


Gönderen: tatar ilker
Gönderi tarihi: 15/Eki/2016 saat 16:07
1. Lig U21 maçlarının oynanmasına ara mı verildi? Bilgisi olan var mı?

-------------
Feel the Difference, Feel the Excellence


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 14/May/2017 saat 05:36
21 Yasalti takimimiz bu sezon dengeli bir grafik cizmis, takimimizda galibiyet-beraberlik (10-10) sayilari ve attigimiz-yedigimiz gol (30-30) sayilari esit durumda. Ustumuzdeki takimlarin tumu arti (+), altimizdaki takimlarin tumu eksi (-) gol averajina sahip:
http://www.mackolik.com/Puan-Durumu/s=43088/Turkiye-U21-Ligi-1Lig - http://www.mackolik.com/Puan-Durumu/s=43088/Turkiye-U21-Ligi-1Lig
Bu arada, yarinki Yeni Malatyaspor-Boluspor macini Boluspor kazanirsa sampiyon olacak.


Gönderen: Frigyalı_26
Gönderi tarihi: 13/Haz/2017 saat 23:17
DE TOEKOMST TESİSLERİ

Ajax gençlerinin yuvası 140 bin metrekare arazi üzerine kurulmuş De Toekomst tesisleri. De Toekomst’un Türkçedeki karşılığı “gelecek”. De Toekomst tesislerinde dördü gerçek çim, dördü suni çim olmak üzere 8 adet futbol sahası var. Antrenman sahalarının dışında ayrıca takımların genç lig maçlarını oynadıkları 2 bin seyirci kapasiteli bir de merkez saha yer alıyor tesislerde. Akademide taraftarlara antrenmanları ve maçları izleme konusunda büyük bir rahatlık tanınıyor. Gençlerin seyirci önünde futbol oynama alışkanlığını henüz küçük yaşlarda kazanmaları profesyonel futbola adaptasyonları bakımından çok faydalı bir uygulama. Tesislerde ayrıca bir de kapalı spor merkezi bulunuyor. Burada altyapıdaki gençlere jimnastik, judo vb. diğer spor eğitimleri verilmekle beraber ayrıca bu merkez akademinin ana sponsoru Adidas ile beraber yürüttüğü spor bilimi çalışmalarına da ev sahipliği yapıyor.

OYUNCU SEÇİMİ

Ajax altyapısına ülkenin en yetenekli gençlerini katmak için 50 gözlemci Hollanda’nın her yerinde yıl boyunca oyuncu izliyor. Bu 50 gözlemcinin yanı sıra 5 gözlemci de Hollanda dışında Ajax için yetenekli çocukları arıyorlar. Gözlemcilerin izledikleri oyuncuların haricinde yaşı uyan herkes Ajax altyapı seçmelerine katılmak için bir form doldurarak kulübe başvurabiliyor. Kulübe başvuran çocuklar tesislerde düzenlenen yetenek günlerinde denenerek seçime tabi tutuluyorlar.

De Toekomst’ta 220 genç gelecekte bir gün Ajax A takımında oynamak için mücadele ediyor. Yarısından fazlası farklı etnik kökenlerden olmak üzere akademide oynayan oyuncuların yüzde 95’i Hollanda vatandaşı. En küçük yaş grubu takımı 5 yaşındaki miniklerden oluşuyor.

Ajax antrenörleri ve gözlemcileri akademiye seçecekleri oyuncularda en başta top kontrolü, pozisyon alma içgüdüsü, hareket alışkanlıkları gibi özellikleri arıyorlar. Bu özelliklere ek olarak Ajax akademisinde en çok vurgulanan bir diğer kriter ise T.I.P.S. olarak adlandırdıkları teknik, çabukluk, zeka ve karakter dörtlüsü.
Oyunculara belirli bir yaştan sonra her yıl sonu değerlendirme sonuçları açıklanarak önümüzdeki sene akademide devam edip edemeyecekleri bildiriliyor. Böylece oyuncuları kendilerini geliştirme konusunda sürekli bir mücadele içerisine sokuyorlar.

ANTRENÖRLER VE GÖREVLERİ

Akademide Ajax 1 adındaki A takıma geçiş dönemi takımı olarak kabul edilen ekip hariç 12 takım daha var. Bu takımların her birinin kendi baş antrenörleri var. Akademi antrenörleri 10 yaş altı takımları haricinde hep tecrübeli eski futbolculardan seçiliyor. 10 yaş altı takımlarında ise daha genç antrenörler tercih ediliyor. Ajax akademisi bu noktada La Masia’dan ayrılıyor. La Masia’da neredeyse tüm takımların antrenörleri genç isimlerden seçiliyor. De Toekomst’ta baş antrenörler de dahil olmak üzere toplamda 25 antrenör çalışıyor.

Antrenörler takımlarına Rinus Michels’in yarattığı klasik Ajax total futbolunu oynatmakla yükümlüler. Takımlar 11’e 11 maç yapmaya başladıkları 10 yaşından itibaren hep pasa dayalı, ofansif 4-3-3 sistemiyle oynuyorlar. Akademide antrenörler takımlarına 7 yaşa kadar 8’e 8, 7-10 yaş arasında ise 9’a 9 futbol oynatıyorlar. 11’e 11 futbola 10 yaşından sonra geçiş yapılıyor. Bu uygulama küçük yaştaki çocukların topla daha çok buluşarak oynadıkları oyundan zevk almaları bakımından olukça önemli. Ayrıca daha az kişiyle yapılan maçlar küçük yaştaki oyunculardan oluşan takımların organizasyonunu çok daha basit hale getiriyor. Bu sayede çocuklar futbolu taktiksel bir spor değil de bir oyun olarak yaşama imkanına sahip oluyorlar.

YAŞ GRUPLARINA GÖRE ANTRENMANLAR

Ajax akademisinde 12 yaşına kadar çocuklara taktik antrenmanı kesinlikle yaptırılmıyor. Ayrıca oyuncular bu yaşa kadar haftada 3 kez ikişer saatlik antrenmanlar yaparken 12 yaşından büyük takımlarda haftalık antrenman sayısı 4’e çıkıyor. 15 yaştan sonra haftalık antrenman sayısı her zaman olmasa da 5’e kadar çıkabiliyor. Takımlar bu antrenmanların dışında ayrıca hafta sonları De Toekomst merkez sahasında bir de lig maçı oynuyorlar.

Akademinin günümüz futboluna en ters yaklaşımlarından biri salon çalışmalarına önem vermemeleri. Oyunculara salon çalışması konusunda hiçbir zorunluluk getirilmiyor, yapılan nadir salon çalışmaları da azami yarım saat süre ile sınırlı tutuluyor. Johan Cruyff’un Ajax ve Barcelona altyapı modellerinin son yıllarda yalnızca sistem oyuncusu üretebildiğine dair açıkladığı rahatsızlığının da en büyük nedenlerinden biri bana kalırsa bu yaklaşım. Günümüz futbolunda atletizm büyük bir gereklilik ve salon çalışmalarına ağırlık verilmemesi atletik oyuncu yetiştirme işini tamamen genetik şansa bırakmak anlamına geliyor.
Akademide antrenmanlar çocukların okul saatlerine göre ayarlanıyor. Çocukların tesislere ulaşımı için şehrin birçok noktasından her gün ücretsiz servisler kalkıyor. Akademideki oyuncuların aileleri yılda yalnızca 15 avroluk cüzi bir sigorta ücreti ödemekle yükümlüler. Oyuncuların akademiye ilişkin diğer tüm masrafları kulüp tarafından karşılanıyor.

Akademide oyunculara 8 yaşlarına ulaşıncaya kadar daha çok pas, doğru yere hareketlenme ve toplayken öz güvenli olmak üzerine çalışmalar yaptırılıyor.

8-12 yaşları arasında bu çalışmalara ek olarak top tekniği, mevki antrenmanları, kafa vuruşları ve bitiricilik çalışılmaya başlanıyor.

Oyuncular 13-16 yaş aralığındayken antrenmanlarda kısa süreli küçük saha maçları, dar alanda paslaşma çalışmaları ve koşu antrenmanları yapmaya başlıyorlar.

17-20 yaş aralığında ise 30 metrelik sprint antrenmanlarına büyük önem veriliyor. Kulübün spor bilimi üzerine araştırmalar yapan ekibi maçlarda 30 metrelik sprintlerin Ajax futbol ekolünde en çok ihtiyaç duyulan koşu tipi olduğunu tespit etmiş. Bu yaş grubunda ayrıca bireysel yeteneklerin geliştirilmesi üzerine yoğun çalışmalar yapılıyor.

Ajax akademisi bir çok sponsor firma tarafından destekleniyor ancak bu firmaların en başında akademinin ana sponsoru Adidas geliyor. Ajax, Adidas ve Amsterdam Free University spor teknolojileri konusunda büyük bir iş birliği içerisindeler. Akademide çok sayıda son teknoloji spor ürünlerinden faydalanılıyor. Özellikle Adidas MiCoach teknolojisi bu ürünlerden en ön plana çıkanı. MiCoach teknolojisi oyunculara özellikle toplu oyun konusunda büyük katkı sağlıyor. Ayrıca bu son teknoloji antrenman ürünleri sayesinde oyuncuların düzenli olarak performans analizleri yapılarak gelişimleri takip ediliyor.

AKADEMİNİN SON DÖNEMDEKİ VERİMİ

Yazıda Johan Cruyff’un danışmanlık yaptığı Ajax ve Barcelona kulüplerinin mevcut akademi sistemlerinin artık yıldız üretememelerinden şikayetçi olduğunu belirtmiştim. Ajax akademisinin son yıllarda çıkardığı oyuncuların arka planları incelendiğinde Cruyff’un bu hoşnutsuzluğunda hiç de haksız olmadığını görebiliyoruz.

Küçük yaşlarda Ajax altyapısına katılıp tüm gelişimini burada tamamlayan futbolcular arasından son 5 senede yüksek transfer ücretleriyle başka takımlara transfer olan oyuncu sayısı oldukça azalmış durumda. Hatta son 5 senede bunu başarmış olabilen yalnızca üç futbolcu var. Bu isimler Daley Blind, Vurnon Anita ve Gregory Van der Wiel.

Son yıllarda Ajax’ta parlayarak büyük transfer yapabilen oyuncuların çoğunda ön plana çıkan özellik akademiye 15-20 yaş aralığındayken başka takımlarda keşfedilerek katılan isimler olmaları. Bu isimlerden en önemlileri Jan Vertonghen, Siem De Jong, Christian Eriksen, Maarten Sketelenburg ve Toby Alderweireld.

Akademinin son yıllarda iyi işleyen yönünün oyuncu geliştirme değil yetenek tespiti olduğu açıkça görülüyor. Sistemdeki bu aksamaya rağmen mevcut akademi düzeni ve as takım yetkililerinin akademiye yaklaşımı kulübün son 10 yılda transferde 110 milyon avronun üzerinde kâr etmesini sağlayabilmiş.
Kulüp akademiye yıllık yaklaşık 6 milyon avro seviyesinde bir bütçe ayırıyor. Avrupa futbolu için bile muazzam kabul edilebilecek bu bütçeye rağmen başarısız kabul edilen akademi sistemi yapılan yatırımların karşılığını ekonomik olarak fazlasıyla veriyor. Kulüp ayrıca Ajax genç takımlarıyla birlikte aynı şartlarda antrenman yapmak isteyen gençler için kısa süreli kamp yapma imkanı tanıyarak akademiye başka bir gelir kapısı açmış durumda.

Akademi Amsterdam’daki tesisler dışında aynı zamanda Güney Afrika, Amerika ve Yunanistan’da da faaliyet göstererek yabancı ülkelerde kulüp için yetenekli genç futbolcular üretmeye çalışıyor.
Johan Cruyff şu sıralar mücadele ettiği hastalığından kurtulduğu zaman büyük ihtimalle 2011 yılında Riekerink ve birkaç yetkili ismi daha görevinden aldırarak başladığı operasyona büyük bir hızla devam edecek ve kafasındaki yeni modeli akademiye oturtacaktır. Biz de o sıralarda Jan Olde Riekerink’in Johan Cruyff’la fikir ayrılığına düştüğü planları ve kendisine tanınacak imkanlar çerçevesinde Türkiye’de nasıl bir model yaratacağını izleyeceğiz.

Ajax ekolünde modern futboldan en geride kalınan konuların atletizm ve sistem dışı oynayarak oyuncuların yaratıcılıklarını geliştirmelerine imkan tanınmaması olduklarını düşünüyorum. Her iki isim de büyük ihtimalle yaratacakları yeni modellerde bu konulara ağırlık vereceklerdir.

* Futbol Akademi Yazarı
AJAX alt yapı modeli yorum sizlerin..


Gönderen: Frigyalı_26
Gönderi tarihi: 13/Haz/2017 saat 23:20
Arsenal ve Porto Modeli
ARSENAL VE PORTO MODELLERİ BİZE NEDEN UYMAZ?

Konu futbol olunca biliyorsunuz, herkesin bir fikri oluyor. Futbolun güzelliği, biraz da bu “herkese” hitap etmesinde saklı aslında. Hemen herkesin oynanan futbolla, alınan oyuncuyla ya da maç esnasında değiştirilen oyuncularla ilgili bir fikri vardır. Bu kadar fikir havada uçuşmaya başlayınca, doğal olarak tartışmalarda bazı moda terimler zaman zaman kullanılır oluyor. Son zamanların moda tabirlerinden biri de “Arsenal Modeli” ya da “Porto Modeli” olarak adlandırdığımız alt yapıdan oyuncu yetiştirme sistemleri.


Ancak bu modeller gerçekten de üzerinde bu kadar konuşulmaya değecek kadar bize uyuyor mu? Yoksa çözümü başka yerlerde mi aramamız gerekiyor?Sanırım bu soruları cevaplayabilmemiz için bu iki modelin özelliklerini bilmemiz gerekiyor, zirâ bizim birbirine eş değer gördüğümüz bu iki model, aslında daha temelinde birbirinden ayrılıyor. Öncelikle Arsenal’i incelememiz gerekirse; bu model Arsenal menajeri Arsené Wenger’in kurduğu alt yapı sistemine dayanmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde görev yapan Arsenal gözlemcilerinin (scout) yaşı 18’i aşmamış gençleri (tercihen 14-16 yaş grubundakileri) Arsenal alt yapısına kazandırarak burada Wenger’in hazırladığı sistemle geliştirilmesi sistemin temeli. Bu sistemdeki en kritik nokta (ve belki de Arsenal taraftarlarının en çok şikâyet ettiği şey) başarılı oyuncuların genç yaşlarda Arsenal A takımında sık sık süre almaları ve A takımın bu yetiştirme sürecinde çok önemli bir yer alması. Arsenal taraftarı şikâyet ediyor, çünkü bu sistem son 7 senede Arsenal’e hiç kupa kazandıramadı. Kulübü sürekli Şampiyonlar Ligi’ne götüren, birçok ulusal kupada final oynatan ve azımsanmayacak kadar yıldız yetiştiren bu sistem maalesef başarı anlamında sınıfta kalıyor. Yine de bu genç oyuncuların oynadığı göze hoş gelen sistemin, ekonomik getirisi oldukça yüksek. Son 20 yılda Premier League’in açık ara en çok kâr eden kulübü olan Arsenal’in bu başarısı, muadillerine göre çok daha “ucuz” olan alt yapı yıldızlarına, sürdürülebilir şekilde Şampiyonlar Ligi’nde bulunmalarına ve kupa başarısı gösterememelerine karşın (şu anda Dünya’nın en pahalı maç biletlerine sahip olmasına rağmen) hiç boş yer olmayan stadyum gelirlerine dayanıyor diyebiliriz.
Bu sistemin yetiştirdiği bazı ünlü isimler Barcelona alt yapısından 15 yaşında gelip Arsenal’de adını duyuran Cesc Fabregas, 14 yaşında müthiş bir transfer ücretiyle Arsenal’e gelip dünya yıldızı olan Theo Walcott ve Luton Town takımında keşfedilip alınan takımın şu andaki beyni Jack Wilshere şeklinde sıralanabilir.
Porto sistemine gelirsek; bu sistemin temeli alt yapı yıldızlarına dayanıyor demek güç. Alt yapıdaki oyuncuları yetiştirmekten çok, dünya çapında meşhur olan gözlemci grubuyla dünyanın neresinde olursa olsun yetenekli oyuncuları ya da gelişime açık oyuncuları muhteşem bir hız ve doğrulukla tespit edip bu oyuncuları bünyesine katmasıyla meşhur bir kulüp Porto. Yaş konusuna çok takılmadan yetenekli ve gelişime açık oyuncularla kadrosunu oluşturan Porto’nun bir önemli tarafı da bu oyuncuların gelişimlerini çok profesyonel bir şekilde tamamlaması. Sadece oyuncu değil son yıllarda teknik direktör de yetiştiren kulüp, diğer kulüplerden başka bir şekilde daha ayrılıyor: amaçları uluslar arası başarıdan ziyade ekonomik başarı! Son 10 senede ülke ekonomisine 350 milyon euro’luk katkı sağlayan kulüp, bu girdiyi sadece oyuncu transferleriyle sağladı.


Sportif başarı her ne kadar kulübün önceliği olmasa da son 10 yıllık süre zarfında 1 Şampiyonlar Ligi, 2 UEFA kupası, 5 Portekiz Süper Kupası, 1 Kıtalararası Şampiyonluğu ve 2003-2012 yılları arasında (2010 yılı dışında) sürekli lig şampiyonu olarak hatırı sayılır bir başarı elde ettiler. Kulübün önemli bazı transferlerinden; Japonya Ligi’nden transfer edilip Zenit kulübüne 50 milyon euro gibi astronomik bir ücrete satılan Hulk ve River Plate’den 4 milyon euro’ya alınıp Madrid’e 40 milyon euro’ya satılan Radamel Falcao ilk akla gelenler.


Peki bu sistemler bize neden uymaz?


Öncelikle bu coğrafya, maalesef sabırsız bir coğrafya. Oyuncu yetiştirme amacıyla yola çıkan bir kulübe, ne yazık ki burada 7 sene kupa almadan tahammül edilmesi pek mümkün gözükmüyor. Başka bir dezavantaj da yetiştirilen oyuncuların satışı ile ilgili sıkıntı. Ülkemizde pek sık rastlamasak da, nâdiren yurt dışına gönderdiğimiz oyunculara yaptığımız “mahalle baskısı” ve arkalarından konuşma huyumuz oldukça can sıkıcı. Ayrıca taraftarların, takımlarının yıldızı olan oyuncuların gönderilmesine karşı çıkması ve yönetimlere baskı yapması da cabası.

Bizim “büyük” takımlarımıza uyacak sistem bence (cevabı uzaklarda aramaya gerek yok) Almanya ya da Hollanda sistemidir. Alman sisteminden daha önce bu blogda birçok kere bahsettik. Zaten onlarca Türk oyuncu yetiştirmiş Alman sistemi dışında, Hollanda sistemi de bizim yapımıza uygun gibi (Hollanda'da yetişen Türk oyuncu sayısı da hiç azımsanacak gibi değildir). Bu iki alt yapı modelinin ortak özelliği, çoğunlukla ülke genelindeki yetenekli oyuncuları bulup sisteme kazandırarak ve belli bir oyun sistemi çerçevesinde sürekli aynı grupla yetiştirmektir. Bu sayede sahada oynanan oyun yaş grupları değiştikçe aynı kalırken, alt yapıdan yetişen oyuncunun üst yapılara adaptasyonu çok rahat sağlanmaktadır. 2000 yılında UEFA kupasını kazanan Galatasaray’ın da alt yapısı, 1996 yılında göreve gelen Fatih Terim’in Ajax kulübünün antrenman programlarını birebir kullanmasıyla kurulmuştu. Bu nedenle bu iki sistem, çeşitli nedenlerle bize uygunluğu ispatlanmış sistemlerdir diyebiliriz.


Tartışmak istediğim bir başka model de Amerikan modelidir. Futbol söz konusu olunca pek adı geçmeyen bu sistem aslında –bence- dünyanın en iyi “sporcu” yetiştirme modelidir. Söz konusu sporcu yetiştirme sistem diğerlerinden iki şekilde ayrılmakta; 1- okul eğitimi bu sistemin en önemli parçalarından biridir, 2-sadece tek branşa odaklanma değil, ana branşın yanında muhakkak başka bir sporun daha eğitiminin verilmesidir. Amerika’da eğitim almış kişiler bilir, sporcuların okul derslerinden geri kalması mümkün değildir. Oyuncu takım için ne kadar vazgeçilmez bir oyuncu olursa olsun, derslerine yeteri kadar ilgi göstermez ise (söz gelimi ödevini yapmadığında idmana çıkamaz, bir dersten kaldığında o dersi verene kadar müsabakalara alınmaz gibi) spor eğitimine devam edemez. Aynı zamanda öğrenciler ana branşları kadar sıkı bir eğitim olmasa da kendi seçtikleri/ilgi duydukları başka bir spor branşının da eğitimini alırlar. Bu sayede hem gençlerin aklının biraz dağılması mümkün oluyor hem de başka bir spor dalının inceliklerini kendi ana branşlarına uygulama şansları oluyor. Yani başka bir sporla uğraşmak, oyuncuların ana branşlarına da katkı sağlıyor. Önemli birçok futbolcunun futbol dışında da sporlarla uğraştığını bilirsiniz. Örneğin Hakan Şükür’ün iyi bir basketbolcu olduğu, Ibrahimovic’in kara kuşak sahibi bir dövüş sporu tutkunu olduğu, Baros ve Kewell’ın iyi birer tenisçi olduğu, Messi’nin genç yaşlarda Jimlastik ile uğraştığı ve Xavi, Iniesta gibi Barca yıldızlarının çok iyi salon futbolcuları olduğu bilinir. Tüm bu nedenlerden ötürü Amerikan sistemi de aslında düşünülmesi gereken çok önemli bir alt yapı modelidir.


Bu noktada bir görüş de belirtmek isterim. Büyük kulüpler için Arsenal/Porto modelinin iyi bir model olmadığından bahsettik ama Trabzonspor için bir istisna var diyebiliriz. Trabzon şehrinin yapısı ve futbola yatkınlığı, daha önce oyuncu yetiştirmeleri ve bu yetiştirdikleri oyuncuları dış pazara sunmaları nedeniyle Porto modeli Trabzonspor için uygun olabilir. Hem kendi alt yapılarından yetiştirdikleri Gökdeniz ve Fatih Tekke gibi oyuncuları satmaları, hem de Burak Yılmaz, Selçuk İnan gibi oyuncuların gelişimlerini sağlamaları (ileriki zamanlar için kelciler Tolga ve Onur’u da listeye ekleyebiliriz) nedeniyle bu sistemi, planlı bir şekilde olmasa da, uygulayan bir kulüp Trabzonspor.


Burada eksik olan nokta, Trabzonspor’un bunun adını koyarak sistematik bir şekilde uygulamaması. Porto’nun, bu modeli sürdürülebilir bir başarı hâline getirmesindeki en önemli nokta, giden oyuncuların yerini nasıl ve kimle dolduracaklarını bilmeleri. Yani onlar Falcao ve Hulk’un gideceklerini biliyorlar ve bu oyuncuları kimlerle takviye edeceklerini önceden planlıyorlar.Trabzonspor yönetimi de oyuncularını kaybederken “İstanbul şehrinin cazibesine” yenildiklerini itiraf etmişlerdi. Bu “cazibenin” uzun yıllar boyunca değişmeyeceğini öngörürsek, buna yeni Buraklar ve Selçuklar arayarak önlem alabilirdi Trabzonspor yönetimi. Özellikle yabancı transferine son 6 senede 100 milyon euro’dan fazla harcayan ancak çoğunlukla istediği performansın yarısını bile alamayan Trabzonspor’un, oyuncu yetiştirmeye ve yetenekli oyuncu aramaya daha çok vakit ve nakit ayırması gerektiği söylenebilir. Çünkü görülüyor ki kulüp bu konuda başarılı (tekrar söylemekte fayda var; isteyerek planlı bir şekilde yapmamasına rağmen bunu başarmış olmaları, bunun bir şehir ve kulüp refleksi olabileceğini gösteriyor. Çok önemli bir yetenek!).


Oyuncuları yetiştirip satmak ise, bir ayıp değil aksine ticari bir başarıdır ve unutulmamalıdır ki ticari başarı olmadan günümüz endüstriyel futbolunda başarılı olmak çok zor.


Gönderen: Frigyalı_26
Gönderi tarihi: 13/Haz/2017 saat 23:32
ALEX FERGUSON'UN CÜMLELERİ NEDEN VE NİÇİN ÖNEMLİ?

Para ile Futbolun en çok ve en fazla ilişkili olduğu ve futbolun para ile yönetildiği ülkelerden belki de birincisi İngiltere'dir.

On yıllarca en üst liglerde çok başarılı olmuş, para ve futbol ilişkisinin içinde var olmuş bir adam, hala altyapıdan ve oyuncu yetiştirmenin öneminden söz ediyorsa, durup bir düşünmek gerekir.
Ve değişik biçimlerde bunu değerlendirmek gerek.

Birincisi;
O milyon poundlar ile alınan, satılan oyuncuların hepsi yetiştirilmiş oyunculardır. Öyle kendiliğinden var olmuş oyuncular değildir.

İkincisi;
Hayatınızı sadece alarak ve satarak sürdüremezsiniz. Mutlaka yetiştirmek zorundasınız.

Üçüncüsü;
Alarak ve satarak başarılı olmanız, bir işletmeyi bir yere kadar idare etmektir.
Ama yetiştirerek de var olmanız yaptığınız işin sadece ticari işletmecilik olmadığını gösterir.

Ve dördüncüsü;
Zenginler kulübüne çok paranız olmadan asla giremezsiniz.
Ama yetiştirerek ve yetiştirdiğiniz ile girersiniz.


Gönderen: MKemal
Gönderi tarihi: 14/Haz/2017 saat 00:09
https://hizliresim.com/XXBAXo">

https://hizliresim.com/pWR1GL">

https://hizliresim.com/4ML4aQ">

https://hizliresim.com/lWklZk">

Nerelerdeler acaba ?...-------------
en eski ES (19.HAZİRAN.1965 - 13 yaşından bu yana)


Gönderen: ProblemES?
Gönderi tarihi: 14/Haz/2017 saat 00:50
Alt yapı hocalarına parlatip cikaracklari oyuncular ustunden ekstra bonservis payı yada yetirme bedeli verin.Sonra bakın bakalım ne cevherler A kadroya gelecek...Fakat şimdi alt yapı hocası aman yerimden olmayım aman şu iş adamını kırmayım da oğlu oynasın..Yok bu oyuncuya kıl oldum önünü keseyim diyecek ??? Alt yap zihniyeti değişmediği sürece cevherler yok olup gidecek


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 22/Ağu/2017 saat 07:55
21 Yasalti takimimiz yeni sezona iyi basladi:
Istanbulspor-Eskisehirspor: http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181253 - 0-1 (Gol: Firatcan Uzum)
Eskisehirspor-Elazigspor: http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181268 - 4-0 (Goller: Ibrahim Halil Oner, Talha Erdogan, Firatcan Uzum-2)
Puan Durumu: http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
**
Notlar:
- 1. Lig lideri Caykur Rizespor, U21 Ligi'nde son sirada yeraliyor.
- U21 Ligi lideri Boluspor gecen sezonu da ilk sirada tamamlamisti: http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=1417&grupID=1360#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=1417&grupID=1360#grp


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 29/Ağu/2017 saat 08:04
Denizlispor'u 3-1 maglup eden 21 Yasalti takimimiz 9 puanla liderlige yukseldi:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Takimimizin golculeri:
3 gol: Firatcan Uzum
2 gol: Ibrahim Halil Oner
1 gol: Mevlut Celik / Talha Erdogan / Cemali Sertel


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 15/Eyl/2017 saat 04:38
Giresunspor'u 75. dakikada Mevlut Celik'in attigi gol ile maglup etmisiz:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181285 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181285
Bu sonucla 4 macta 12 puana ulastik ve liderligimizi surdurduk:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Takimimizin golculeri:
3 gol: Firatcan Uzum
2 gol: Ibrahim Halil Oner / Mevlut Celik
1 gol: Talha Erdogan / Cemali Sertel


Gönderen: AzTecK
Gönderi tarihi: 19/Eyl/2017 saat 02:17
U21 pek dikkate alınmıyor ama bugün Ümraniyesporuda yenmisler ve 5 de 5 ile liderliği sürdürüyor.
Alt yapımız boş değil aslında, sadece ilgi, alaka ve özveri istiyor.


Gönderen: lvntkrgl
Gönderi tarihi: 19/Eyl/2017 saat 23:58
Bravo gençlerimize. Başkanımıza ve hepsine sahip çıkalım.


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 20/Eyl/2017 saat 05:48
Eskisehirspor U21-Umraniyespor U21: 2-1 (Gollerimiz: Miran Avci, Firatcan Uzum)
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181291 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181291
Takipcimiz Gazisehir Gaziantep'in Istanbulspor'a 1-0 maglup olmasi ile ilk kez puan farki ile lider olduk:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Takimimizin golculeri:
4 gol: Firatcan Uzum
2 gol: Ibrahim Halil Oner / Mevlut Celik
1 gol: Talha Erdogan / Cemali Sertel / Miran Avci


Gönderen: esmutlu
Gönderi tarihi: 20/Eyl/2017 saat 11:55
Kupa maçlarına full U-21 i çıkartıp
A takım için takviyeleri yetiştirip
yarışma ruhunu artırmak aslında çok iyi olur...

-------------
İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...


Gönderen: ecayirli26
Gönderi tarihi: 20/Eyl/2017 saat 14:06
http://www.anadolugazetesi.com/ozecoglu--kurtulus-recetesini-aciklayacagiz-73454.html - http://www.anadolugazetesi.com/ozecoglu--kurtulus-recetesini-aciklayacagiz-73454.html

-------------
Formanızda Zaferin Şahlanan Renkleri Var !


Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 20/Eyl/2017 saat 16:44
Alıntı yapılan esmutlu

Kupa maçlarına full U-21 i çıkartıp
A takım için takviyeleri yetiştirip
yarışma ruhunu artırmak aslında çok iyi olur...

Aynen öyle oldu zaten Erzincan maçı kadrosuna bakabilirsiniz

-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 25/Eyl/2017 saat 06:04
21 Yasalti takimimiz en yakin takipcisi Gazisehir Gaziantep'e 2-1 maglup olmasina ragmen liderligini surdurdu:
http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Golumuzu son dakikada penaltidan Mevlut Celik atmis:
http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181303 - http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181303
Takimimizin golculeri:
4 gol: Firatcan Uzum
3 gol: Mevlut Celik
2 gol: Ibrahim Halil Oner
1 gol: Talha Erdogan / Cemali Sertel / Miran Avci


Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 25/Eyl/2017 saat 20:20
Lige harika bir  başlangıç yapan ve 5 maçta 5 galibiyet alan Eskişehirspor U-21 Takımı dün Gazişehir Gaziantep ile deplasmanda oynadığı karşılaşmada  rakibine 2-1’lik skorla yenildi.

Genç Kırmızı Şimşekler bu skorla  ligde ilk yenilgisini almış oldu.

 İlk yarıda eşitlik
5 maçlık galibiyet serisi yakalayan Eskişehirspor U-21 dünGazişehir Gaziantep ile kora kor bir mücadele sergiledi. Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Tesislerinde oynanan karşılaşmaya oldukça iyi başlayan Kırmızı Şimşekler ilk yarı oyunu kontrolünü elinde tuttu. Organize ataklarla rakip kaleye giden Eskişehirspor U-21 takımı bir türlü topu filelerle buluşturamayınca ilk yarı 0-0 eşitlikle sonuçlandı.

İlk yenilgi
İkinci yarıda ise Eskişehirspor’un atağında topla buluşan Hasan’ın altı pastan attığı şutu rakip Gaziantep kalecisi güçlükle çıkardı. Öte yandan ilerleyen dakikalarda Eskişehirspor’un golünü Alirıza Altunbakır ofsayttan dolayı vermedi. 70. dakikada  ilk golünü yiyen Es Es, 88’de  bu kez 2-0 geriye düştü. Oyunun 90. dakikasında ise  Mevlüt ile penaltıdan golü bulan temsilcimiz  2-1’lik skorla ligde ilk yenilgisini almış oldu.

Nazarlık olsun 2-1-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES


Gönderen: Mer
Gönderi tarihi: 25/Eyl/2017 saat 20:44
6 maçta sadece 4 gol yemişler, tebrikler gençler helal olsun size


Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 30/Eyl/2017 saat 09:38
U-21 Ligi’ndeki temsilcimiz Eskişehirspor U-21 Takımı bugün Manisaspor’u konuk edecek.

Geçtiğimiz hafta Gazişehir Gaziantep yenilgisiyle 5 maçlık galibiyet serisine veda eden Kırmızı Şimşekler hedefi 3 puan olarak belirledi.

Liderlik koltuğundalar
5 maçlık galibiyet serisi yakalayan Eskişehirspor U-21 Takımı geçen hafta Gaziantep deplasmanında Gazişehir’e 2-1’lik skorla mağlup olmuştu. Bu mağlubiyete rağmen averajla liderlik koltuğunda oturan Kırmızı Şimşekler bugün ligin 7. hafta maçında Grandmedical Manisaspor’u konuk edecek. Zorlu maç saat 15.00’de Anadolu Üniversitesi sahasında oynanacak.

Galibiyet istiyorlar-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 01/Eki/2017 saat 21:55
21 Yasalti Milli Takimimiz Manisaspor ile 0-0 berabere kalmis:
http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181314 - http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181314
Takipcimiz Gazisehir Gaziantep Denizlispor'a 1-0 maglup olunca liderligimizi bu hafta da surdurduk:
http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: Mer
Gönderi tarihi: 02/Eki/2017 saat 20:31
Alıntı yapılan matt

21 Yasalti Milli Takimimiz Manisaspor ile 0-0 berabere kalmis:
http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181314 - http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181314
Takipcimiz Gazisehir Gaziantep Denizlispor'a 1-0 maglup olunca liderligimizi bu hafta da surdurduk:
http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


U21 iyi gidiyor Maşallah demek lazım


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 21/Eki/2017 saat 06:36
21 Yasalti Takimimiz gecen hafta deplasmanda Adana DS'u Ibrahim Halil Oner ve Firatcan Uzum'un golleri ile 2-1 maglup ederek liderligini surdurdu:
http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181319 - http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181319
Takimimizin golculeri:
5 gol: Firatcan Uzum
3 gol: Mevlut Celik / Ibrahim Halil Oner
1 gol: Talha Erdogan / Cemali Sertel / Miran Avci
**
Bu haftasonu en yakin takipcimiz BB Erzurumspor ile oynayacagiz:
http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501 - http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501
BB Erzurumspor iddiali geliyor:
http://www.gazetepusula.net/2017/10/19/es-esten-koltugu-alacagiz/ - http://www.gazetepusula.net/2017/10/19/es-esten-koltugu-alacagiz/


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 24/Eki/2017 saat 06:12
21 Yasalti Takimimiz BB Erzurumspor'a son dakika golu ile maglup olmus:
http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181327 - http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181327
Bu sonucla liderligi rakibimize devrettik ve 2. siraya geriledik:
http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 28/Eki/2017 saat 08:14
- Altinordu 21 Yasalti takimini ligden cektigi icin takimimiz bu hafta mac yapmayacak.
- Geçtiğimiz hafta Erzurumspor ile oynanan maçta kırmızı kart gören Enes Can Akgün 2 maç ceza aldı.
- Aynı maçta rakip takım antrenörüne sportmenliğe aykırı hareket sebebi ile ceza kuruluna sevk edilen Eskişehirspor U21 takımı kaleci antrenörü Serkan Topkaya ise 1 maç ceza aldı. Serkan hoca Ankaragücü maçında yedek kulübesinde olamayacak.
Kaynak: http://www.istikbalgazetesi.com/haber.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=179908 - http://www.istikbalgazetesi.com/haber.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=179908


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 31/Eki/2017 saat 03:56
Gecen hafta bizi Eskisehir'de 1-0 maglup ederek liderlige yukselen BB Erzurumspor bu hafta kendi sahasinda Denizlispor'a 4-0 maglup oldu. Haftayi galibiyetle kapatan Balikesirspor puan tablosunda bizi geride birakan ikinci takim oldu. Altimizda yeralan takimlardan Manisaspor ve Giresunspor 3'er, Gazisehir Gaziantep ise 1 puan alarak bize yaklastilar. Iste mac yapmadan gectigimiz bu haftanin sonuclari ve puan durumu:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 07/Kas/2017 saat 07:15
21 Yasalti takimimiz da Ankaragucu'ne ayni sonucla (1-3) maglup olmus. Hatta macin gidisati bile A takimlari arasinda oynanan macin gidisatina benziyor: ilk yarinin bitmesine yakin gol yememiz ve ilk yarida 1-0'lik Ankaragucu ustunlugu, ikinci yarinin ilk golunun Ankaragucu'nden gelmesi, 90. dakikada farkin 1'e inmesi ve mac bitmeden bir gol daha yememiz:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181351 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181351
Bu sonucla ligde 6. siraya dustuk:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 20/Kas/2017 saat 07:58
21 Yasalti Takimimiz Balikesirspor'a 2-1 maglup olmus:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181353 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181353
Son 3 macini kaybeden takimimiz 6. sirada yeraliyor.


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 25/Kas/2017 saat 09:09
Son 3 macini kaybeden 21 Yasalti Takimimiz dun C. Rizespor'u 5-2 maglup etmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181368 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181368
Takimimiz bu sonucla puanini 22'ye yukseltti:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 25/Kas/2017 saat 11:25
Tebrikler gençler darısı abilerinizin başına

-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 04/Ara/2017 saat 05:25
21 Yasalti takimimiz 2-0 geriye dustugu macta 2-2'yi yakalamasina ragmen son dakika golune engel olamamis ve Samsunspor'a 3-2 maglup olmus:
http://tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181375 - http://tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181375
Takimimiz 22 puanla 4. sirada yeraliyor.
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Onumuzdeki haftaki rakibimiz Gaziantepspor ligin en fazla (10 kez) maglup olan ve en cok (33) gol yiyen takimi.


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 13/Ara/2017 saat 04:04
21 Yaşaltı Takımımız Gaziantepspor’u 3-0 mağlup etmiş:
http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageId=29&macId=181386 - http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageId=29&macId=181386
Adana Demirspor’un haftayı mağlup kapaması ile bir basamak yükselip 3. sıraya yerleştik:
http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Bu hafta en yakın takipçimiz olan Boluspor ile oynayacağız.


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 17/Ara/2017 saat 04:36
21 Yasalti takimimiz deplasmanda Boluspor ile 0-0 berabere kalmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181393 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181393
Boylece ilk 3 siradaki yerimizi korumus olduk:
http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp%20 - http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: Mer
Gönderi tarihi: 17/Ara/2017 saat 12:20
TFF 1.lig ve u-21 liginin puan durumları keşke yer değiştirse


Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 17/Ara/2017 saat 14:24
renkdaslar bu takımda sağ sol bek yok mu dorukhan kaan bilal rezalet oynuyor gol yiyoruz

-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 24/Ara/2017 saat 09:29
21 Yasalti Takimimiz Adanaspor'u Ahmet Zeki Barlas (3) ve Omer Faruk Canbirdi'nin (2) golleri ile 5-0 maglup etmis:
http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=29&macId=181399 - http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=29&macId=181399
Boylece takimimiz sezonun ilk yarisini 29 puanla 3. sirada tamamladi:
http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: Mer
Gönderi tarihi: 24/Ara/2017 saat 15:20
U-21 takımımıza hayranım.Tebrikler çocuklar


Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 24/Ara/2017 saat 17:17
Alıntı yapılan Mer

U-21 takımımıza hayranım.Tebrikler çocuklar

geçen dd söyledim yok mu burda sağ sol bek allah aşkına dorukhan kaan bilal çok kötü ve gol yiyoruz

-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 21/Oca/2018 saat 21:52
21 Yasalti Takimimiz Istanbulspor'u Talha Erdogan (2) ve Ahmet Zeki Barlas'in golleri ile 3-0 maglup etmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181406 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181406
Bizimle ayni puana sahip olan Ankaragucu ve Akin Corap Giresunspor maglup olunca takimimiz 3. siradaki yerini percinledi:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: Mer
Gönderi tarihi: 21/Oca/2018 saat 22:15
işte ruh işte takım.Tebrikler. Kaybetmeyelim bu gençleri


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 28/Oca/2018 saat 01:21
21 Yasalti Takimimiz deplasmanda Elazigspor'u 2-1 maglup etmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181421 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181421
Bu sonucla puanimizi 35'e yukselttik ve 3. siradaki yerimizi koruduk. Dun oynanan haftanin onemli macinda lider B.B. Erzurumspor ikinci siradaki Balikesirspor'u deplasmanda 2-1 maglup etti ve puanini 43'e yukseltti:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: Mer
Gönderi tarihi: 28/Oca/2018 saat 01:39
Helal olsun size , gelin siz oynayın a takımda


Gönderen: Mesut_ES_1971
Gönderi tarihi: 29/Oca/2018 saat 16:14
Eskişehirspor un çocukları formaya çok yakın..

-------------
ESES li Doğmuşum


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 05/Şub/2018 saat 00:13
21 Yasalti Takimimiz Denizlispor deplasmanindan puanla donmus (2-2):
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181431 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181431
Bu sonucla haftayi mac yapmadan gecen Balikesir Baltok'u gecme sansini kullanamadik ve 3. siradaki yerimizi koruduk:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Onumuzdeki hafta 4. siradaki A. C. Giresunspor ile zorlu bir mac oynayacagiz. Musait olan arkadaslar gidip destek olurlarsa guzel olur.


Gönderen: Mer
Gönderi tarihi: 06/Şub/2018 saat 00:10
Destek olmak şart bu gençlere, gerçekten iyiler


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 13/Şub/2018 saat 07:31
En yakin takipcimiz A. C. Giresunspor'u 2-1 maglup etmisiz:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181438 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181438
Bu haftaki sonuclarin ardindan 3. siradaki yerimizi saglama aldik:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Onumuzdeki haftaki rakibimiz Umraniyespor ligin en zayif ekiplerinden birisi, yolumuz acik olsun...


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 17/Şub/2018 saat 21:19
Son 7 macinda 5 galibiyet ve 2 beraberlik alan 21 Yasalti takimimiz ligin zayif ekiplerinden Umraniyespor'a 2-0 maglup olarak uzun sure sonra yenilgi ile tanismis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181444 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181444
Takimimiz bu macta bir de penalti kacirmis:
http://www.istikbalgazetesi.com/haber.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=185440 - http://www.istikbalgazetesi.com/haber.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=185440
Lider B.B. Erzurumspor Gaziantepspor'u 4-2, ikinci siradaki Balikesir Baltok ise Tetis Yapi Elazigspor'u 3-1 maglup edince zirvedeki rakiplerimizden 3'er puan uzaklasmis olduk:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501


Gönderen: Mer
Gönderi tarihi: 19/Şub/2018 saat 01:22
Keşke u-21 takımımız ümraniye maçını alsalarmış , mükemmel olacaktı


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 22/Şub/2018 saat 09:01
21 Yasalti takimimiz Gazisehir ile 0-0 berabere kalmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181456 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181456
Takimimiz 40 puanla 3. siradaki yerini koruyor:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 26/Şub/2018 saat 00:34
21 Yasalti takimimiz deplasmanda Manisaspor 21 Yasalti takimini 5-2 maglup etmis; mac 87. dakikaya kadar 2-2 devam ediyormus (87. dakikadan sonra 3 oyuncu degisikligi yapmisiz ve 3 gol atmisiz):
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181467 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181467
Ligde puan durumu soyle:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: Mer
Gönderi tarihi: 26/Şub/2018 saat 23:27
Valla helal olsun çocuklara, tebrik ederim


Gönderen: lig_a
Gönderi tarihi: 27/Şub/2018 saat 12:53
altınordu niye maçlara cıkmıyor.. o kategoride takımı mı yok

-------------
- E S K İ ş E H İ R S P O R -
|l|lllll|lll||ll||lll|ll||
²¹°³¹°³ ²²² °¹³


Gönderen: Mer
Gönderi tarihi: 27/Şub/2018 saat 16:06

Altınordu'da u-21'den 10 oyuncu A takıma geçmiş, cezayı göze alarak ligden çekilmişler.


%20 - http://www.fanatik.com.tr/2017/01/13/altinordu-u21-takimi-ligden-cekildi-1271858


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 04/Mar/2018 saat 19:16
21 Yasalti takimimiz Adana Demirspor'u (oyuna 80. dakikada giren) Kaan Kaydirak'in son dakika golu ile 1-0 maglup etmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181472 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181472
Takimimiz 46 puanla 3. sirada:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Carsamba gunu lider B.B. Erzurumspor ile oynuyoruz, sahamizdaki ilk maci son dakika golu ile kaybetmistik:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181327 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181327


Gönderen: Mer
Gönderi tarihi: 04/Mar/2018 saat 19:20
U-21 fırtınası devam ediyor.Tebrikler çocuklar


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 08/Mar/2018 saat 02:12
21 Yasalti takimimiz lider B.B. Erzurumspor ile deplasmanda oynadigi mactan puan cikarmayi basarmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181480 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181480
Ligde 3. siradaki yerimizi koruyoruz, Boluspor'un maglup olmasi ile aramizdaki puan farki 9'a cikti:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Bu 9 puanlik fark, bu hafta itibari ile herhangi 2 takim arasinda olusan en buyuk fark...


Gönderen: AzTecK
Gönderi tarihi: 08/Mar/2018 saat 02:21
Lig liderinden deplasmanda alınan 1 puan çok iyi.
İbrahim Halil yine yazmış golü.


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 12/Mar/2018 saat 00:10
Alıntı yapılan matt

Ligde 3. siradaki yerimizi koruyoruz, Boluspor'un maglup olmasi ile aramizdaki puan farki 9'a cikti:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Bu 9 puanlik fark, bu hafta itibari ile herhangi 2 takim arasinda olusan en buyuk fark...
Altinordu'nun 21 Yasalti Takimi ligde olmadigi icin bu haftayi mac yapmadan geciyoruz ve ilginctir, bu kez de puan siralamasinda en buyuk fark bizimle 2. siradaki Balikesirspor arasinda olustu. Yani, gecen hafta rakibi ile arasini en fazla acan takimdik, bu hafta ise rakibi ile arasi en fazla acilan takim olduk.


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 18/Mar/2018 saat 22:43
21 Yasalti takimimiz Ankaragucu deplasmanindan 3 puanla donmus:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181504 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181504
Ilk 2 sirada yeralan B.B. Erzurumspor ve Balikesir Baltok kendi sahalarinda oynadiklari maclari kaybedince bu 2 takimla aramizdaki puan farki 8'e dustu:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 01/Nis/2018 saat 22:23
21 Yasalti takimimiz da Balikesirspor'a maglup olmus (0-3):
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181506 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181506
Bu maglubiyete ragmen 3. siradaki yerimizi koruyoruz ancak Gaziantepspor'u 2-0 maglup eden Boluspor ile aramizda sadece 2 puan var. Zirve ise eldegistirdi: lider B.B. Erzurumspor Umraniyespor deplasmaninda 4-0 maglup olunca, bizi maglup eden Balikesirspor liderlige yukseldi:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 08/Nis/2018 saat 21:59
21 Yasalti takimimiz Caykur Rizespor ile 2-2 berabere kalmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181521 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181521
T.Y. Elazigspor'u maglup eden Boluspor bizi (gol averaji ile) geride birakti, haftayi 4. sirada tamamladik:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 15/Nis/2018 saat 17:45
21 Yasalti takimimiz A Takima cok futbolcu verince guc kaybetti sanirim, Samsunspor ile 0-0 berabere kalmislar bugun:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181528 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181528
Gecen hafta bizi averaj ile geride birakan Boluspor, yarin kazanmasi halinde 2 puan onumuze gececek:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 29/Nis/2018 saat 18:02
Haftaya (mac eksigi ile) 4. sirada giren 21 Yasalti takimimiz 3. sirada yeralan Boluspor ile 1-1 berabere kalmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181546 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=181546
Sezonun ilk yarisindaki mac da berabere (0-0) sonuclandigi icin olasi bir puan esitliginde genel averaja bakilacak. Boluspor'un averaji 22, bizim ise 20. Ancak, bizim oynanmayan Gaziantepspor macimiz hukmen (3-0) lehimize sonuclanir ise Boluspor'u puan olarak yakalayacagimiz gibi gol averaji ile de geride birakacagiz:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501&hafta=33#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501&hafta=33#grp
Yani, ilk 4 sira son hafta maclarindan sonra sekillenecek.


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 07/May/2018 saat 05:46
21 Yasalti takimimiz sezonu 4-1'lik Adanaspor galibiyeti ile tamamlamis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181552 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=181552
Bu sonucla, takimimiz sezonu 3. sirada tamamladi (ve ayni A takimimiz gibi ligin en cok gol atan 2. takimi oldu):
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1501#grp
Sampiyon Balikesirspor 21 Yasalti takimi Super Lig 21 Yasalti Ligi sampiyonu Besiktas ile U21 Super Kupasi'nda oynamaya hak kazandi:
http://www.balikesirdemokrat.com.tr/haber/spor/3504/ve_sampiyon_balkes_05_05_2018.html - http://www.balikesirdemokrat.com.tr/haber/spor/3504/ve_sampiyon_balkes_05_05_2018.html


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 26/May/2018 saat 05:02
21 Yasalti Super Lig sampiyonu Besiktas, 21 Yasalti 1. Lig sampiyonu Balikesirspor'u normal suresi 2-2 biten macin uzatma devreleri sonunda 3-2 maglup ederek 21 Yasalti Super Kupa'yi kazandi:
http://www.fanatik.com.tr/2018/05/23/u21-de-super-kupa-besiktas-in-1372946 - http://www.fanatik.com.tr/2018/05/23/u21-de-super-kupa-besiktas-in-1372946


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 08/Eki/2018 saat 20:45
21 Yasalti takimimiz Hatayspor karsisinda 2-0'lik skoru koruyamamis ve son dakika yedigi gol ile 2-2 berabere kalmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195499 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195499
Takimimiz 8 haftada 5 beraberlik aldi ile ligin en fazla berabere kalan takimi oldu:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 27/Eki/2018 saat 08:05
21 Yasalti takimimiz ilk 9 haftanin ikisinde 7'ser gol yedi. Ligin 4. haftasinda sahasinda Kardemir Karabukspor'a 7-1 maglup olan takimimiz, 9. haftada Altinordu deplasmaninda da 7-1 kaybetti. Takimimiz ilk 9 haftada ligin en cok (24) gol yiyen takimi oldu:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 29/Eki/2018 saat 05:33
21 Yasalti takimimiz da Istanbulspor'u 1-0 maglup etmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195518 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195518
Bu sonucla takimimiz puanini 11'e yukseltti ve 14. siraya yukseldi:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 06/Kas/2018 saat 09:53
21 Yasalti takimimiz 20. dakikada 10 kisi kalan Osmanlispor'a dis gecirememis ve rakibine 2-1 maglup olmus:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195528 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195528
Takimimiz bu sonucla 15. siraya geriledi:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 12/Kas/2018 saat 05:26
21 Yasalti takimimiz da Elazig'dan eli bos donmus (0-2):
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195535 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195535
Bir sonraki rakibimiz Umraniyespor da Elazigspor gibi puan siralamasinda altimizda yeraliyor:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 25/Kas/2018 saat 07:10
21 Yasalti takimimiz Gorkem Celik'in golu ile Umraniyespor'u 1-0 maglup etmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195545 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195545
Boylece puanini 14'e yukselten takimimiz mac fazlasi ile 13. siraya yukseldi:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 23/Ara/2018 saat 07:37
21 Yasalti takimimizin gecen haftaki Adanaspor macina goturulmemesi bize pahaliya patlamis. Mac hukmen Adanaspor'un lehine tescil edildigi gibi, takimimizin 3 puani silinmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 23/Ara/2018 saat 21:29
21 Yasalti takimimiz Boluspor'a 3-0 maglup olmus:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195581 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195581
Bu sonucla Boluspor 2. siraya yukselmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac


Gönderen: Maverick26
Gönderi tarihi: 01/Oca/2019 saat 18:23
Yunus Emre Karaman, 23 Eylül 1998.
A takima alirlar insallah. Kesinlikle sezon sonuna dogru aciliri ve takima katkisi olur.


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 20/Oca/2019 saat 05:55
21 Yasalti 1. Ligi'nin en genc takimi Boluspor (17,61 yas ortalamasi), en yasli takimi Eskisehirspor (19,41 yas ortalamasi):
http://www.bolugundem.com/en-genc-takim-120355h.htm - http://www.bolugundem.com/en-genc-takim-120355h.htm


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 21/Oca/2019 saat 04:54
21 Yasalti takimimiz Giresunspor'a 1-0 maglup olmus:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195589 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195589
Takimimiz 14 puan ile sondan 3. sirada:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 10/Şub/2019 saat 03:37
Takimimiz Giresunspor'a maglup olduktan sonra oynadigi 3 macta da yenilgi yuzu gormedi:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195601 - Balikesirspor-Eskisehirspor: 0-1
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195607 - Eskisehirspor-Genclerbirligi: 1-1
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195616 - K. Karabukspor-Eskisehirspor: 0-3
Genclerbirligi'nin haftaya lider basladigi ligde puan durumu soyle:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 18/Şub/2019 saat 07:10
Bu hafta Umraniyespor U21 ve Giresunspor U21 takimlarinin galip gelmesi, K. Karabukspor U21 takiminin da berabere kalmasinin ardindan bu 3 takimin da gerisine dusen 21 Yasalti Takimimiz yarin Denizlispor U21'i maglup etmesi durumunda tekrar 3 basamak yukariya cikacak:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 19/Şub/2019 saat 06:33
Takimimiz Denizlispor ile golsuz berabere kalmis.
Macin detaylari: http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195621 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195621
Macin haberi: http://www.istikbalgazetesi.com/haber18.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=202607 - http://www.istikbalgazetesi.com/haber18.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=202607
Puan durumu: http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 25/Şub/2019 saat 07:23
21 Yasalti Takimimiz ligde 3. sirada bulunan Gazisehir'i deplasmanda 3-2 maglup etmis:
http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195635 - http://tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195635
Gazisehir bu maci kazanmis olsaydi lider olacakti. Bu galibiyet takimimizi 13. siraya tasidi:
http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 03/Mar/2019 saat 21:32
21 Yasalti takimimiz da Adana Demirspor'a maglup olmus (2-3):
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195645 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195645
Bu sonucla takimimiz 15. siraya gerilemis:
http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 12/Mar/2019 saat 04:55
U21 Takimimiz Hatayspor'a son dakikada yedigimiz penalti golu ile 2-1 maglup olmus:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195652 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195652
Bu macta golumuzu atan Hasan Kisacik da dahil olmak uzere yasi buyuk oyuncularimiz ile yollar ayrilmis:
http://www.istikbalgazetesi.com/haber18.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=203735 - http://www.istikbalgazetesi.com/haber18.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=203735
U21 Takimimiz 25 macta 25 puanla 14. sirada:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 17/Mar/2019 saat 03:20
21 Yasalti Takimimiz Altinordu'yu hukmen (3-0) maglup etti. Boylece puanini 28'e cikaran takimimizin puan tablosundaki yeri degismedi ancak hemen altimizda yeralan Umraniyespor'un ve Giresunspor'un U21 takimlarinin maglup olmasi sonucu bu takimlarla olan puan farki 4'e yukseldi:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac
Diger yandan, U19 ve U17 takimlarimiz Altinordu'ya farkli maglup olmuslar:
http://www.istikbalgazetesi.com/haber18.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=203968 - http://www.istikbalgazetesi.com/haber18.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=203968


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 10/Nis/2019 saat 07:18
21 Yasalti takimimiz iki haftadir maglup oluyor:
Istanbulspor-Eskisehirspor: 2-0 >> http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195671 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195671
Osmanlispor-Eskisehirspor: 1-0 >> http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195681 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195681
Ligde puan durumu soyle:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 14/Nis/2019 saat 07:34
Eskişehirspor U21 takımımız 1 saatten fazla süre 10 kişi oynadığı maçta Birevim Elazığspor’u 4-2 yenerek moral buldu. Galibiyeti getiren golleri Talha(2), Kaan Gül ve penaltıdan Miran kaydetti:
http://www.istikbalgazetesi.com/haber18.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=205244 - http://www.istikbalgazetesi.com/haber18.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=205244
Maci Balikesir bolgesinden bayan hakem Zeynep Irem Sengir yonetmis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195688 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195688
Takimimiz bu sonucla puanini 31'e yukseltti:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 30/Nis/2019 saat 06:21
21 Yasalti takimimiz 2 haftadir 1-0'lik sonuclarla maglup oluyor:
Umraniyespor-Eskisehirspor: 1-0 >> http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195698 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195698
Eskisehirspor-Afjet Afyonspor: 0-1 >> http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195705 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195705


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 04/May/2019 saat 21:12
21 Yasalti takimimiz Altay'a 2-0 maglup olmus:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195712 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195712
Tam uc haftadir gol atamadan maglup olan takimimiz sondan 3. sirada yeraliyor:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 12/May/2019 saat 06:57
21 Yasalti takimimiz Adanaspor'un genc takimini 3-0 maglup ederek haftalardir suren galibiyet hasretine son vermis:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195721 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195721
Takimimiz bu sonucla puanini 34'e cikardi:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac


Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 22/May/2019 saat 06:59
21 Yasalti Takimimiz sezonun son macinda lider Boluspor'a 2-0 maglup oldu:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195734 - http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=195734
Bu sonucla sezonu 16. sirada tamamladik (3 puanimiz silinmese idi 3 takimi daha geride birakacaktik):
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1627#hmac
Sampiyon olan Boluspor, Super Lig'in sampiyonu ile "Super Final" maci oynayacak. Rakibi ya Galatasaray, ya da Besiktas olacak:
http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1626#hmac - http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=456&grupID=1626#hmacSayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com