eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıDuyduk duymadık demeyin

 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 18>
Yazar
Mesaj
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Tuncay Liste gör
Deneyimli Yazar


Tuncay
Yaş: 52
Katılım: 30/Tem/2007
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
Mesajlar: 473
Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2008 saat 01:06

Müjdat'ın forumda aktif görev alması çok isabetli bir hareket olmuş. Hepimiz zaman zaman eski forumun kalitesinden arada bir bahsederdik. Kısacası eski kalitemize yaklaştığımızı hissediyorum yavaş yavaş. Uzun zamandan beri forumu takip etmeme rağmen, polemiğe girmemek için sık aralıklarla yazmamayı tercih ediyordum. Benim gibi düşünen çok arkadaşımız var haliyle.

Müjdat geçen seferki mod. luğu sırasında oldukça bunalmış ve bırakmıştı. İnşallah bu sefer o çektiği sıkıntılara düşmez.
 
Sana kolay gelsin diyorum Müjdat. Her zaman yanında olduğumuzu unutmaman dileğiyle...
Hayırlı olsun.
Uykunuz.......SİYAH,
Rüyanız........KIRMIZI olsun.
///k a r a d e n i z E S E S///
///a n k a r a E S E S ///
Yukarı
AtesUlker Liste gör
Deneyimli Yazar


Ateş Ülker
Yaş: 74
Katılım: 05/Ağu/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 383
Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2008 saat 07:04
      Forumu daha iyi bir düzeye getirmek için gösterilen çabaları alkışlıyorum.Tüm üyelerin yapılan uyarıları ciddiye almasını bekliyorum.Bizi biraraya getiren ortak özellik Eskişehirspor sevgisidir.Bu forumun başlıca amacı Eskişehirspor sevgisini yaşatmaktır.Eskişehirspor sevgisini yaşatmak aynı zamanda Sporun gerçek amacı olan Dostluk,Barış ve Arkadaşlıkları yaşatma düşüncesine hizmet eder.
       Bu forumu ziyaret eden başka takım taraftarları az çok bize sempati duyan veya Eskişehirspora önem veren kimselerdir.Ben sempati duymadığım bir forumda yazı yazmam.Pek çok kimse de böyle düşünür.Bu forumda yazı yazan diğer takım taraftarlarını kıracak ifadelerden kaçınılmalıdır.Amaç yeni dostlar kazanmak olmalıdır.Düşman kazanmak kolaydır.Ama Ortamda gerilimi arttırmanın kimseye yararı olmaz.
        Dün bir başka takım taraftarı ile birlikte Eskişehirsporun maçını izlemişsem,bu Sporun güzel yönüdür.Güzellikleri ön plana çıkarmak bizim elimizdedir.
        Burada önemli konuları yazalım.Gereksiz ve uzun yazılarla okuyucuları usandırmayalım.Başlıkları seçerken de özen gösterelim!İtici ifadeler kullanmayalım!Birleştirici olalım!
       
Ateş Ülker
Yukarı
tcyx Liste gör
Deneyimli Yazar


Fatih Çavdar
Yaş: 43
Katılım: 30/Tem/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 327
Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2008 saat 09:54

Hazır yeri gelmişken tartışma kültürü üzerine eski forumda yazdığım bir yazıyı tekrar buraya aktarmak isterim. Sonuçta burası bir forum ve insanlar fikirlerini ortaya döküp karşıt fikirlerle çarpıştırıyorlar, ancak savaşların bile kuralları olduğu gibi tartışırken de dikkat etmemiz gereken hususlar var. Yaklaşık bir yıl önce yazdığım yazı da bunlardan bahsetmiştim. Buyrun.

Herkese merhaba,

Konu, genel olarak küfür ve şiddetle alakalı olsa da, başıkların kilitlenmesinin "tartışma kültürü" ile alakası olduğunu düşünüyorum. Müsaadenizle bu konuda bir iki şey soylemek istiyorum. Tartışmaktan insanımızın özellikle forum kullanıcılarının ne anladığı hususunu açıklayabilirsek, bundan böyle başlıkların "tartışmalar yanlış yönlere kaydışı gerekçesiyle" silinmesinin de önüne geçebiliriz sanırım.

Tartışmak; esasında, bir konu üzerinde, birbirine ters olan görüş ve inançları karşılıklı savunmaktır. Bir sorun üzerine sözle veıa ıazılı olarak karşılıklı, bazen de sertçe savunmadır.

Ancak bunu dışında özellikle bizim için forumda tartışmanın sonuca varan bir takım hedefler gözetmesi gerekir. Bu hedeflerin içerisinde, birbirimize fikirlerimizi kabul ettirmek olmamalıdır. Hiç bir tartışma, bugüne kadar da gördüğümüz üzere "tamam siz haklısınız, özür dilerim" şeklinde bitmemiştir ve bitmeyecektir. Karşımızdakinden bunu beklemek büyük bir yanılgıdır. Hiç birimiz haksızlığımız kanıtlansa dahi böyle bir özürü dile getirecek cesarete sahip değilizdir. Bu yüzden de haksızlığımız ortaya çıkınca ıa da bu sonuca dogru varıldığı görülünce tartışmayı farklı yönlere çekmeye çalışıyoruz ve kaçan birini gördüğümüzde de kovalamaya başlıyoruz. Başta inandığımız fikirleri savunmak olan amacımız, daha sonra karşımızdakini altetmeye dönüşüyor. Tartışmanın seyrine dikkat ederek, bu noktaya gelmeden önce tavrımıza çeki düzen vermemiz de gerekir.

Sonuçta her tartışma da genelde her iki tarafın da haklı oldugu noktalar vardır. Tartışmadan birinin galip gelmesini beklemek çölde yağmur beklemek gibidir. Bunun yerine tartışmanın taraflarının ya da üçüncü kişilerin, konusulanlardan feyz almayı, yeni bir şeyler öğrenmeyi ve değişik bakış açıları yakalamayı hedeflemesi gerekir. Aksi takdirde ağzı iyi laf yapanın, edebiyatı kuvvetli olanın üstün gelmesi kaçınılmazdır, ancak iyi konusabilen kişinin her zaman haklı olduğunu düşünmek ise ahmaklıktır. Tartışma da geriye düşmüş tarafın da haklı olduğu pek çok nokta vardır ve bunların göz ardı edilmemesi gerekir.

Aksi takdirde ayni amaçlar uğruna mücadele eden insanlar bile kendi üstünlüklerini kanıtlamak uğruna grubun amacından sapar, egolarını on planda tutarlar çoğu zaman. Bu ise sadece alınacak kararın gecikmesini, insana bıkkınlık vererek alınmasına yarar. daha iyiye ulasma çabası ise kimse onunla ilgilenmediği icin ağlar durur. Sonunda da kavgalar, hakaretler kaçınılmaz olur.

Son olarak tartışmalarımızda haklı çıkma konusundan sıyrılabilmeli ve aşağıda sıralayacağım hususları da dikkate alarak, hem daha çok zevk almağa çalışmalı hem de kendimizi geliştirebilmemiz gereklidir.

- Platformdan bağımsız olarak teoriyi ve pratiği güçlendirmeli.
- Kişilerin pratik bir düşünce sistemi geliştirmesine yardımcı olmalı.
- Kazanmak kavramının irdelenmesi ve gerçek kazancın ne olduğu hakkında ip uçları oluşturmalı.
- Sonuçların deşil nedenlerin tekrar yorumlanmasına sebep oluşturmalıdır.

Bu hususlarla ilgili her zaman dikkatli davranılması beklenemez, Özellikle günlük hayatın sorunları ve üzerinde tartıştığımız ortak kavgamız ESES'in başarısızlıkları gibi nedenlerle kimi zaman sükûnetimizi koruyamayabiliriz. Ancak yine de az biraz dikkatle daha iyi sonuçlar elde edebiliriz.

Sonuç olarak bu forumun bütün sakinleri olarak birer moderotör hassasiyeti gösterebilmemiz zor değildir. Bu platform sağlıklı bir şekilde geliştikçe bundan kazançlı çıkacak olan bizleriz. Üstelik tartışmalarda sözlerimizin üçüncü kişileri nasıl etkileyebileceğine de dikkat etmeliyiz. Tartışmanın genel gidişatı alacağımız tavırlar hakkında bize ipucu verecektir.

Bir yeri güzel yapan genel doğrular da bellidir ve bu konuda tartışmağa bile gerek yoktur. Sağduyumuz her zaman bizi sağlıklı sonuçlara götürür. Ulaşılacak nokta ile ilgili farklı düşünceleri olanlar için maalesef hiçbir sağduyu, öğüt, tartışma, ödül fayda etmez.

Onları ise Allah ıslah etsin.

Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. (Galibiyetimizi arttırsın:) )


Fatih Çavdar
Yukarı
bulutsuzluk Liste gör
Yazar


Talha
Yaş: 42
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 154
Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2008 saat 10:50
Her ne kadar geç kalınmış olsa da çok yerinde bir karar. Umarım bundan sonra eski seviyeyi tekrar yakalarız.
 
Bu arada "MAÇ BORAZANI ALALIM, SÜPER LİGE ÇIKALIM!" başlıklı bir konu açmayı düşünüyorum. Açarsam forumdan atılır mıyım? Modlarımıza bir sorayım dedim. Malum artık pabuç pahalı.  Big%20smile
Yukarı
redES Liste gör
Deneyimli Yazar


Erdinç AKCIN
Yaş: 47
Katılım: 30/Tem/2007
Yer: Isle Of Man
Online Durum: Offline
Mesajlar: 990
Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2008 saat 17:50
Forumun eski formuna kavuşacak olması güzel, umarım eskisinden daha iyi hale gelir. Günümün ortalama 2-3 saatini ayırdığım bu foruma, moderatörlerin kat ve kat daha  fazla saatini buraya ayırdıklarını biliyoruz. Ne için diye düşünmek gerekir. Hepimizin amacı ESKİŞEHİRSPOR ise, gerisi hikaye.
banner'e hoşgeldin ve kolay gelsin diyorum. Umarım kendisine fazla iş düşmez.
   Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar


Hüsnü
Yaş: 66
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: YHT hattı
Online Durum: Offline
Mesajlar: 23747
Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2008 saat 17:56
Selamunaleyçüm, kulobal hemi ?
Hoş dönmüşsen, safalar getirmişsen.
Bu kuloballik eyi bir nesneyse, mohkemse,
amarigan usulü değilse biz de olak, ayahlaram.
Allahım işini, gücünü rast getire, golaylıklar dilerem.
 
Smile
# Direnmüdavim....

Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar


Ali Desidero
Yaş: 49
Katılım: 28/Tem/2007
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
Mesajlar: 3953
Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2008 saat 18:18
Biz yereliz Hüsnü Amca, karışıklık olmuş sanırımLOL 
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar


Ali Desidero
Yaş: 49
Katılım: 28/Tem/2007
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
Mesajlar: 3953
Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2008 saat 18:20
Alıntı yapılan tcyx

Hazır yeri gelmişken tartışma kültürü üzerine eski forumda yazdığım bir yazıyı tekrar buraya aktarmak isterim. Sonuçta burası bir forum ve insanlar fikirlerini ortaya döküp karşıt fikirlerle çarpıştırıyorlar, ancak savaşların bile kuralları olduğu gibi tartışırken de dikkat etmemiz gereken hususlar var. Yaklaşık bir yıl önce yazdığım yazı da bunlardan bahsetmiştim. Buyrun.

Sevgili Fatih;
 
Tartışma kültürü ile alakalı çok güzel bir yazı yazmışsın. Senin dediğin tarzda tartışmayı başarabilsek zaten sorunumuz kalmaz.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
es-be-eses Liste gör
Deneyimli Yazar


Emre
Yaş: 40
Katılım: 30/Tem/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 723
Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2008 saat 18:25
Çok güzel bir yazı olmuşta, acaba onu kaç kişi okuyacak onu da merak ediyorum. Açıkçası artık, insanların yalnızca kendi yazdıklarını görmek için foruma girdiklerini düşünmeye başladım. 
Gerçekçi ol, imkansızı iste!
Yukarı
trap26 Liste gör
Deneyimli Yazar


şener
Yaş: -
Katılım: 04/Ağu/2007
Online Durum: Offline
Mesajlar: 510
Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2008 saat 19:53

Oncelikle tekrar moderatorluge geri donus karari alan Mujdat arkadasa kolaylik diyorum,ilk sayfadan itibaren yazilanlari okudum,modlarca forumun son zamanlarda ki gidisatina mudahele edilmesini,yapilan uyariyi yerinde ve dogru buldugumu belirtmek isterim.Bu forumda gecmisten bugune bazi ozverili mod ve uyelerin sayesinde belli bir kalite yakalandigina,bunda kararli olunup ayni cizgide gidilmesine sahidim kendilerine tesekkur ederim ki bu foruma uye olmaya karar vermemde icimdeki ESES askinin yanisira onlarin da payi vardir,sahsim adina icerisinde ESES'imde gecse seviyesizligin hat safhada oldugu bir siteye ne girerim ne de uye olurum,hicbir sitede gecirmedigim zamani burada geciriyorum.Sitemizin omru uzun,paylasimlarimizin daimi olmasini temenni ediyorum.Eskisehirspor taraftari yakici,yikici,barbar degildir...Hosgorumuzu,saygimizi,sevgimizi birbirimizin haricinde farkli renklere gonul vermis sitemizdeki ziyaretcilere,katilimcilarada gosterilmesini umit ediyorum,bizlere ornek taraftar olmak yakisir.

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 18>


Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,437 saniyede hazırlanmıştır