eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıDuyduk duymadık demeyin

 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 18>
Yazar
Mesaj
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar


ALİ YELTEN
Yaş: 58
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Eskişehir-TR
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2834
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 13:10
1-Zaman zaman forumdaki aktif kullanıcı sayısına baktığımızda online üye sayısından çok,ziyaretçi var.Ziyaretçilerin formdaki konulara bakma ve okuma şansı olmaması lazım.
2-Üye olurken T.C kimlik no zorunluluğu yada ad-soyad girildiğinde ancak üye olunabinilmeli.
3-Güzel bir gelişme,emeği geçen arkadaşları tebrik ederim
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar


Çağıl ALTAY
Yaş: 47
Katılım: 28/Tem/2007
Yer: Cuba
Online Durum: Offline
Mesajlar: 3775
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 13:23
Forum dış ziyaretçilere kapatılmayacaktır..
 
Bu forum gündemi belirleme konusunda bu şekilde etkili olmuştur ayrıca böyle bir uygulamada forumu 1 kez okuyacak olanlar mecburen üyelik alacaklar forumda kullanıcı ismi kirliliği oluşacaktır...
 
Daha önceki sayfalardada belirtmeme rağmen hala aynı türde mesajlar yazılıyor istekler yapılıyor özet olarak;
 
1-Forum herkese açık olacaktır ve dışarıdan isteyen herkes forumu takip edebilecektir
2-Forumdaki sorun seviye kaybı ve mesaj kirliliğidir bunlara önlem alınacak, uymayanlar uyarısız uzaklaştırılacaktır...
3-Forum üyelikleri şu an kapalıdır ve forumdan uzaklaştırılan bir kez daha üye olamayacaktır, forum üyelikleri bazı zaman aralıkları açılacak ve kısa süre açık kaldıktan sonra tekrar kapatılacaktır...
4-Forumda üye bilgilerinin girilmesi için zorlama yapılmayacak, TC kimlik numarası kişisel bilgiler v.s. gibi bilgiler istenmeyecektir, profil bilgilerinin girilip, girilmemesi her üyenin kendisine kalmış bir durumdur..
5-Forumda gereksiz renkli mesaj,büyük puntolu yazı ve imzalarda resim, animasyon v.s. kullananlar forumdan uzaklaştırılacaklardır..
6-Rakip takım konu başlıklarına kışkırtıcı, hakaret içeren, tartışmaya yönelik mesajlar yazanlar uzaklaştırılacaklardır, rakip takımların konu başlıkları sadece bilgi amaçlıdır ve takımların son durumları hakkındaki bilgiler aktarılabilir.
 
 
Bu 6 madde ana maddeler bu maddeleri çoğaltmak tabiki mümkün ama zaten tüm üyeler aylardır hatta yıllardır foruma mesaj yazmaktalar ve kuralları gayet iyi bilmekteler...
 
Sanırım bu mesajdan sonra aynı konularla ilgili tekrar tekrar mesajlar yazmazsınız yukarıdaki maddeler katidir ve herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.... 
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
danimarkaeses Liste gör
Yazar


Suat Demiral
Yaş: 48
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Denmark
Online Durum: Offline
Mesajlar: 269
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 13:27

   Forumumuz adina cok sevindirici gelismeler. Bende 2001 den beri forumdayim ve yeni forumla birlikte yazi yazmaktan cok okumayi yegliyordum. Müjdat kardesimizin göreve tekrar dönmesine cok sevindim. 3 yil önce forumdan aldigim tadi acikcasi son 1 yilda hic alamiyordum. Site yöneticisi arkadaslara tesekkür ederim. Umarim bundan sonra hersey cok daha güzel olacak.. Tekrar hosgeldin Müjdat..Allah utandirmasin..

Yukarı
Neden Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Serkan
Yaş: -
Katılım: 25/Ara/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 585
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 13:32
Sayın Adminim ve Yöneticilerim Öncellikle Bu Uyarınız İçin Teşekkürler

Bende Herkes Gibi Maçın Heyacanı İçinde Böyle Mesajlar Atmaktayım.Bazı sıkıntılara Sebep Vermemek İçin İrdeleyip mesajlarımızı Ona Göre Yazmamız Gerekiyor.

Ben Tekrar Bu uyarınız İçin Teşekkür Ederim


Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
Yukarı
SUATESES Liste gör
Deneyimli Yazar


Suat
Yaş: 39
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Foça
Online Durum: Offline
Mesajlar: 540
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 13:43

Ne zamandır siteye yazı yazmak içimden gelmiyordu. Bu uyarılar umarım seviyeyi korumakta ve yükseltmekte yararlı olur. Moderatör olan Müjdat abiye hayırlı olsun ve Allah kolaylık versin.

Körfezin Kırmızı Şimşekleri
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar


kadir
Yaş: 42
Katılım: 01/Ağu/2007
Yer: Türkiye
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2453
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 13:43
Alıntı yapılan anadoluyildizi

Ben daha once 4-5 defa yazdim. Ama teknik olarak mumkun degil denildi. Kesinlikle kurallara uymayan kisilerin yazdiklari forumda yayinlanmadan once moderator denetiminden gecmeli. Eger uygun degilse yayinlanmamali. Bir nevi sansur. 
 
bahsettiğiniz yöntem ekşisözlük ve itiraf.com gibi ssosyal sitelerde kullanılıyor. ama bunun yapılabilmesi için sitede maaşlı enaz 20 tane moderatör bulundurmamız lazım, neticede onlarca başlığa binlerce mesaj geliyor hergün. sitemiz gibi bu işi hatır, gönül.. vs için yapan gönüldaşlarımızın böyle bir şeyin altından kalkması mümkün olmaz kanımca. onun yerine burda mesajlarda abshedilen otokontrol yöntemiyle herkes kendi mesajını göndermeden önce gözden geçirmelidir. böylelikler moderatörlerimiz yükünü hafifletmiş oluruz... 
KKŞ
Yukarı
Haydar Liste gör
Yazar


Haydar
Yaş: -
Katılım: 09/Eki/2007
Yer: Cuba
Online Durum: Offline
Mesajlar: 40
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 14:32
İnşallah forumun kalitesinde bir artış olur , üye olmadığım zamanları hatırlıyorum herşey çok daha güzeldi . o halini geri istiyorum.
Haydar bu hafta şov yapcakmış yine...
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar


YILDIRAY
Yaş: 57
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1543
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 14:52
forumun herkese açık olması çok güzel.forumdaki yazıları okumak için insanlar niye zorla foruma üye olsunlarki.eğer bir söyleyeceği varsa tabiiki üye olsun ama sadece forumu incelemek için üyelik istemek çok saçma.şahsen ben maçlardan önce rakiplerin sitelerini incelerim.bazıları üyelik istiyor ve ben hemen vazgeçiyorum.çünkü dakikalarca üyelikle uğraştıktan sonra 5 günde bir 5 satır yazı yazılan işe yaramaz bir siteyle karşılaşıyorum.onun için sitemizi herkes inceleyebilmeli sitemizden feyz alabilmeli.
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar


Hüseyin
Yaş: -
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Türkiye
Online Durum: Offline
Mesajlar: 3664
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 16:25
    Alınan kararlar açıkçası beni sevindirdi.Madem iyi bir forum sitemiz var diyoruz.Buraya da belirli kurallar dahilinde düşüncelerimizi,fikirlerimizi belirtirsek çok daha hoş olur.Kurallara uymayı bilmeyen milletimiz de umarım bu forum sayesinde bir nebze de olsa uymaya özen gösterir.
    Bu arada syn.banner'ın da moderatör olmasına sevindim.Kendisine hayırlı olsun diyorum.
Yukarı
ogur Liste gör
Deneyimli Yazar

ogur

Oguz
Yaş: -
Katılım: 28/Tem/2007
Yer: Ireland
Online Durum: Offline
Mesajlar: 450
Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2008 saat 17:32
Forum seviyesi çok eleştiri almış ben de bir şeyler ekleyeyim,

öncelikle eski seviye arayışının başlıca nedeni bence internet kullanımının yaygınlaşması ve yaşının da ufalması ile alakalıdır.
3-4 yıl önce çok güzeldik, evet güzeldik ama biraz daha azdık ve kimse alınmasın ama yaş ortalaması da daha yüksekti
çoğu şeyin başlangıcı Eskişehirspor temelinde abi kardeş ilişkilerine dayandırılarak ortaya çıktı, en somut örneği gurbet oluşumlarıdır.
Şimdi bunların yerini "sen cok biliyorsun da kimsenin olmadığı x deplasmanında biz vardık" gibi ifadeler çoğaldı.Özetle nezaket eksikliği had safhada bence.

İnternette futbol forumları artık her gün bir öncekinden daha kalabalık ,olmaya da devam ediyor.2-3 yıl önce 3-4 ayda bir hatta daha uzun süre siteye üye kabul edilmediği zamanlarda, abartmıyorum günde bazen onlarca mail aldığımız olmuştur.

Kaba tabiriyle kapılar kapalıyken bazı şeylerin kontrolü daha kolay oluyor ancak bu uygulama da özünde problemler doğurur/doğurdu.
Bu sefer de hep aynı yazarların yazılarının okunması kimin hangi konuda ne diyeceğini
az çok kestirebilmek forumun varoluş amacına ters bir durum ortaya çıkardı.

Mantıklı olan: üyelik hep açık olsun, her an yeni birileri gelsin, değişik şeyler paylaşılsın ama bu da yaşandığı ve görüldüğü üzere çok mümkün olmuyor en önemli sebebi
de yukarıda dediğim gibi yaş ortalaması ve yabancı olunan ortama balıklama dalmakla ilgili bir sorun.

Bana kalırsa bu yeni foruma geçişimiz bir kırılma noktası oldu,eski forumumuzdan ve kültürümüzden bir tek - o da elimizden geldiği kadarıyla- kullanıcı adlarını taşıyabildik diye düşünüyorum.O süreçte çok sayıda yeni katılımcı geldi foruma ayak uyduranlar da oldu uyduramayanlar da.
En büyük problemlerden olan her söylenmek istenen için  yeni konu açma hastalığıyla baş edebilmek için konu açma limitini en az 30 mesaja sahip olmaya çıkarttık,
bu da zaman zaman sorunlar doğursa da bu sorunun büyük ölçüde önüne geçti.

Herkesi bıktıran hatta uzaklaştıran ana sorunlardan biri de içeriksiz/anlamsız tekrarlardan oluşan boş mesajların sayısının artması.
Aktüel bir örnek vereyim : bu haftaki Antalya maçı başlığını  öbürü kullanılamaz hale geldiği için yeniden açmak zorunda kaldık ve altına da maç için bir anlam taşımayan alakasız mesajların yazılmamasını rica ettik ama hiç bir  şey değişmedi inatla birbirini tekrarlayan "ay inşallah bilet bulurum" "off sabah nasıl olacak" "maçı tv veriyor mu ?" soruları diziliverdi bir kaç saatte.

Maç başlıkları bir anlamda ciddi arşivlik konular,o konular maçtan alakasız mesajlarla dolmasın diye "canlı maç sohbetleri " bölümünü oluşturduk zaten. İleride geriye dönüp o konulara bakıldığında onlarca anlamsız sayfayla kimseyi boğuşturmaya hakkı  yok kimsenin.

Önceki sayfalarda bahsedildiği gibi artık bunun önüne geçmek için ısrarla bunu yapanları uzaklaştırmak zorunda kalacağız,kimsenin itirazı olmaz sanırım.

Sürekli forumun yabancısı olan yeni katılımcıları eleştirmiş gibi oldum ancak biraz özeleştiri de gerekli.Bir sabah uyandığımızda forumu seviyesi değişmiş,sevimsiz hale gelmiş olarak 
bulmadık,herkesin gözleri önünde oldu her şey.Bu nedenle forumun aslında en büyük dayanağının "otokontrol" olduğunu yinelemek istiyorum.


Son olarak da bu mesaj sayısı takıntısına değineyim, her konuya onlarca mesaj atan yazarlar var.Konuyu açıp okumaya kalkınca aslında yazıların yarısı tek bir yazara ait çıkıyor,sadece kendisini okumaktan nasıl bir zevk alabiliyor insan idrak etmek güç. Alınan gücenen varsa kendisi bilir ama bir kullanıcı olarak çok rahatsızım bu konudan ben.


Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 18>


Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır