eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1. Lig 2020-2021 Sezonu

 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 18>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kayılı Liste gör
Usta Yazar


ahmet arısoy
Yaş: 56
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1960
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Mar/2021 saat 22:46
Keçiören maçında kötü oynamadık. Alt lige hazırlanıyoruz.onur arı dikkat çekmeye devam ediyor. Talha ve Alperen de daha fazla oynamalı.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar


Güray
Yaş: 40
Katılım: 30/Ağu/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 7712
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Mar/2021 saat 15:22
Eskişehirspor Teknik Direktörü Cengiz Seçsev, göreve geldiği süre içinde yaptıkları ve hayata geçirecekleri “Eskişehirspor için Yeniden Doğuş Projesi” hakkında bilgiler verdi.
Göreve başlayalı bir ay olduğunu belirten Seçsev, “ Pandemi ister istemez bizi kısıtlamalara getirdiği için birlikte olamadık. Başta Başkanımız Mustafa Akgören ve yönetimine teşekkür ediyorum. Spor kulübümüzde çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Büyük Eskişehirspor taraftarının beklentisi olan büyük Eskişehirspor için buradayız. Bu fırsatı değerlendireceğimizi düşünüyorum. Bu zorlukların Eskişehirspor için fırsat kapısı olmasını diliyorum. Bunun için belli projeler gerçekleştirdik. Yönetimimiz bize destek vereceğini söyledi. Sonsuz destekleri olduğunu bize ilettiler. Şehrin büyüklerinin desteği de çok önemli. Eskişehirspor bir markadır. Zorluklardan bahsedip marka değerini düşürmek istemiyorum. Yönetimimiz bu sıkıntılı süreçten çıkmak için var gücüyle çalışıyor. Yönetimimiz ile transferin açılması ve açılmaması durumlarına göre yol haritaları ile ilgili görüşmeler yaptık. Bu durumun en önemlisinin tesisleşmeden geçtiğini düşünüyorum. Bununla ilgili valimiz ve belediye başkanlarımızdan isteklerimiz var” dedi.

"Altyapı için Eskişehir içinde lig kuracağız"

Eskişehirspor için Yeniden Doğuş Projesi’ni hayata geçireceklerini belirten Seçsev, futbolcu yetiştirmenin en önemli ayaklarından birinin de futbol okulları olduğunun altını çizdi.

Hayata geçirecekleri projenin kısa, orta ve uzun vadede olacağını kaydeden Seçsev, uzun vade için Eskişehir’de 200’e yakın okul takımı oluşturulacağını ve Eskişehir içinde bir lig kuracaklarını belirtti.

Seçsev, “Eskişehir’de yetenekli futbolcuları kulübümüze kazandırmak için 200’e yakın okul takımları oluşturulması sağlanacak. Bu takımlar ile Eskişehir içinde bir lig kurmayı planlıyoruz. Bu maçları izleyerek başarılı olanları altyapımıza kazandıracağız. Maç oynamadan futbolcu olmak çok zor. Çocukların maç oynama alışkanlığını sağlamalıyız. Ayrıca Eskişehirspor altyapısında oynayan çocuklarımızın tamamını birkaç okulda toplamayı planlıyoruz. Proje kapsamında üniversiteler ile anlaşmaya vardık, isteyen Eskişehirli antrenörler de eğitim verilecek” dedi.

Projenin kısa dönemdeki ayağı

Eskişehirspor için Yeniden Doğuş Projesi’nin kısa vadeli ayağından bahseden Seçsev, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eskişehir’deki kulüplerden kendi takımlarında bulunan 2-3 başarılı futbolcu göndermelerini isteyeceğiz. Oluşturulacak bu havuzda 25 kişilik bir kadro kuracağız. Burada başarılı olanları Eskişehirspor’a kazandıracağız. Geriye kalanları ise BAL Ligi'nde oynayan takımlara dağıtacağız. Böylelikle hem Eskişehirspor’a futbolcu kazandıracağız hem de en az bir takımın profesyonel lige çıkmasına yardımcı olacağız. Bu projeyi üniversite destekli sağlayacağız. Evlatlarımızın sevgiyle birlikte eğitimlerini sağlayacağız. Hiçbir çocuğumuzun kaybolmasını istemiyoruz. Eskişehir’in projesi olsun, dünya projesine doğru yayılsın istiyoruz.”

"Fiziksel kapasiteye ulaşmalarını bekliyoruz"

Eskişehirspor’da bir rezerv takım oluşturduklarını belirten Seçsev, "28 oyuncudan sonrasına faydamız olması mümkün değil. O yüzden bir rezerv takım oluşturduk. A takım hangi çalışmayı yapıyorsa onlarda aynısını yapıyor. Altyapıda çalışmış ve çalışan tüm hocalara teşekkür ediyorum. Altyapıdan başarılı olanlar transfer olup gitmiş. Arkadan gelecek yeni isimlerin fiziksel kapasiteye getirilmesi gerekiyor. Kas olarak yetersiz olduğu halde A takıma çıkarılmış bununla birlikte sakatlık sayısı çok fazla oluşmuş. Çocukları yeterli seviyeye ulaşmadan oynar diye hareket edersek onları kaybederiz. Geldiğimden buyana 2-3 oyuncuyu takıma kattık. Bunlar benimde evlatlarım ama bunların birden yetişmesi mümkün değil. A takımda benimle çalışan antrenör arkadaşlardan bazılarını alt yapıda da görevlendirdik. Buradaki amaç A takım nasıl çalışıyorsa alt yapının da aynısını çalışmasını sağlayacağız. Geldiğimizden buyana yüreğini ortaya koyan bir takım oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Akhisarspor maçı hazırlıkları sürüyor

Akhisarspor maçı hakkında açıklamalarda bulunan Seçsev, “Akhisar maçında Bandırma maçındaki eforu göstermek istiyoruz. Bandırma maçında çok büyük efor sarf ettiler. Saha içinde ekstra koşular yaptılar. Diğer maçlara bu olumsuz yansıdı” dedi.

"Gençleri sürekli oynar haline getirmeye çalışıyoruz"

Gençlerin oynatılmaması ile ilgili eleştirilere de açıklık getiren Seçsev, “Takımda zaten gençler oynuyor. Gençleri süreklilik haline getirmeye çalışıyoruz. Buğra örneğinde olduğu gibi. Sürekli oynatmaya başladık. Bizden önce oynatılmıyordu. Bir sakatlığı var ağrısı artınca kendisi işaret ediyor, daha sonra oyundan alıyoruz. Kaleci Cengiz Alp’i oynattık. Bu çocukları rahat bırakalım. Oynadıktan sonra 10 tane hoca aramış “Seni ben yetiştirdim” diye. Bir sürü gelenleri gidenleri oldu. Bunları yaşayınca belli bir sıkıntı yaşadı. İkinci maç dinlendirmek zorunda kaldık. Emir Yıldız oynayan oyuncu değildi. Onu oynattık. Uzun süreli oynar hale getirmeye çalışıyoruz. Bizim için bir kazanç. 2-3 arkadaşı daha bu seviyeye getirirsek oynatacağız. Son maçta Bartu’yu sahaya sürdüm. Onların da isteyerek bize yardımcı olmaları gerekiyor. Yeterlilik derecesine gelinceye kadar bekliyoruz. Gençlerin yetişebilmesi için içeride tecrübeli oyuncular olmalı. Tüm gençleri oynatırsak Eskişehirspor bugün olduğu durumdan daha kötü durumda olur. Kaptan Sezgin’e teşekkür ediyorum. Sakat olmadığı dönemde bize yardımcı oluyor. Ağabeyler olmadan bir şey yetişmez. Bizler oynarken ağabeylerimizi örnek alıyorduk. Onları gördükçe kimlik kazandık. Bu gençlerin önünde örnekler olması gerekiyor. Bu örnekler için Eskişehir geç kaldı. Bu işe sadece fiziksel olarak da bakmayın Eskişehirspor’un bir kültürü var. Bu kültür içinde bir futbolcu yetiştirmeye çalışıyoruz. Bir şampiyonluğu yaşaya bilmek insan hayatında çok önemlidir. Bu arkadaşlara da bunu yaşatabilirsek güzel bir kültür oluşturmuş oluruz. Sırasını bilen, saygı duyan futbolcular yetiştirilmeli” dedi.
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar


ahmet arısoy
Yaş: 56
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1960
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Şub/2021 saat 20:13
Kaleye ebrar veya Cengiz geçmeli. En azından hatalarından ders alırlar. Talha veya Halil İbrahim'den birisi bol bol koşması için sahada olmalı. Sonuçlara takılmayalım. Düşüyoruz. Seneye zirve hedefi varsa gençlerimizi iyi hazırlamalıyız
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
esmutlu Liste gör
Usta Yazar


Mutlu GÜNAYDIN
Yaş: 51
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Konya
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2134
  Alıntı esmutlu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Şub/2021 saat 10:28
Cengiz Seçsev yıllardır yerli hoca muhabbetleri olduğunda adı en sık geçen hocaydı
ki isteyenlerin ne kadar haklı olduğu net ortada...
Ligdeki konum ve son 3-0'lık ümraniye maçına aldanan Bandırmaspor'un hocası ki en çok
takdir ettiğim hocalardan Erkan Sözer'i bile maçtan sonra "o kadar kötü oynadık ki" diye
hakem hakkında konuşmaya bile utandı...
Aslında kötü oynayan onlar değildi iyi oynayan bizim çocuklardı...
Hatta Ümraniye maçında da bunu hissettirdi de çocuklar...
Maçın 54. dk'sında neden ve nasıl olduğunu anlamadığımız Berkay'a gösterilen basit ve
çok ucuz kırmızı'ya kadar hatta sonrasında bile Ümraniye'den üstün futbol oynadık...
Maç 1-0 iken Hamed'e yapılan penaltıyı görmezden gelen hakemin gençlerden oluşan
bir takıma takındığı taraflı cesaret son 2-3 senedir yabancı olmadığımız bir manzara...
Çok basit bireysel hatalar zincirleri, kontratak ve uzatmalarda yediğimiz gol kimseyi
yanıltmasın...
Oynattığı 2 maçlık futbol ile Cengiz Hoca bence rüştünü ispat etti...
Bugün maç sonucu ne olur bilemem ama güzel oyun olur...
Farkta yiyebiliriz, berabere de bitebilir, yenebiliriz de...
Tamamen bizim çocukların sahadaki yapacaklarına bağlı!!!

Benim kanaatim ve gönlüm her konu da olduğu gibi istikrardan yana...
Yani şimdi kalkıp Avrupa'dan Arsen Wenger, Sir Alex Ferguson vs örneklere gerek yok;
bizimde bildiğimiz eski futbolcularımızdan Hüseyin Eroğlu'nun 9 senelik Altınordu istikrarı ortada...
Tepeden tırnağa "Efsane Eskişehirspor" idealizmi taşıdığına inandığım Eskişehirli ve ESES'li
yönetici ve hocalar ile tüm kadrolar oluşturulmuşken bu istikrar ümit ediyorum ki devam eder...
Bunun içinde gerçek taraftara çok iş düşüyor...
Zira 2 gün sonra borçlar rahatlayıp pasta tekrar büyümeye başladığında tekrar gündelik başarı
ve popülizme aldanıp ilik kemik sömürmeyi meslek edinen akbabaların peşine tekrar
takılmamamız lazım...
Yoksa onyıllardır defalarca gördüğümüz tekerrür senaryolar yine olur...
Ve bizde acı ama gerçek ülke futbolunda adı asansör takımlar arasında yer alan bir takımın taraftarı olmaya devam ederiz...
İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar


ahmet arısoy
Yaş: 56
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1960
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2021 saat 21:27
Kazanmak güzel oldu. Genç oyunculara güven gelecektir. Lige veda ediyoruz ama döneceğimizin mesajını vererek gitmeliyiz. Onur arı ekstra idman yapmalı. Bu takımda kumaşı çok iyi oyuncular var. Takımın değeri giderek artmalı.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar


Güray
Yaş: 40
Katılım: 30/Ağu/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 7712
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2021 saat 19:59
377 gun sonra 34 hafta sonra kazandik
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar


ahmet arısoy
Yaş: 56
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1960
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2021 saat 20:08
Kazandık. Kazandık. Kazandık.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar


Güray
Yaş: 40
Katılım: 30/Ağu/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 7712
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2021 saat 00:20
Sakat alimi
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
commandos Liste gör
Deneyimli Yazar


Gürcan
Yaş: 41
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 666
  Alıntı commandos Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Şub/2021 saat 14:05
Sunday Alimi neden 24 kişilik kadroya alınmadı?
Akademi Gençlik * İdman Yurdu * Yıldıztepe *
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar


ahmet arısoy
Yaş: 56
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1960
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Şub/2021 saat 19:04
Bundan sonra yapacağımız maçları hazırlık maçı olarak görmeliyiz. Her maçı ayrı bir şans olarak görelim. Genç oyuncular kendini geliştirmeli. Melih yerine kaleye genç kaleciler geçmeli. Onur arı daha çok oynamalı. Bugünler elbet geçecek. 15 sene önce Cebeci stadında bir üst lige çıkmıştık. Başladığımız yere döndük sayalım.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 18>


Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır