eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor Yönetimi

 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 272273274275276 278>
Yazar
Mesaj
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
merhaba26 Liste gör
Deneyimli Yazar


Gazi Ç.
Yaş: 71
Katılım: 02/Tem/2013
Yer: ankara
Online Durum: Offline
Mesajlar: 450
  Alıntı merhaba26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ağu/2019 saat 18:33
merhaba,

   ne diyeceğimi,ne yazacağımı bilemiyorum,
   Kulübe haciz geliyor,yapılan haczin sonunda kaldırılan malzemelerin
gazeteler de kare kare fotoları !....
   insanın inanası gelmiyor,başkan veya bir yönetici bu rezil durumu
engelliyemiyor,vay be!....
   miktar yüksek bir rakam değil,her şekil de çözülmesi gerekirdi,bunu çözemiyorsan ne işin var Başkanlıkta,ne işin var Yönetim de,kimse rüzgar
yapmaya kalkmasın "Keçiören maçı galip gelseydik,200.000 Tl.prim dağıta-
caktık"şeklin de ki ifadelerle,Eskişehirspor,KİMSENİN REKLAM PANOSU OLAMAZ,
ayrıca alacaklı kişiyi basın da suçlayıcı beyanatlar var,
öyle ise suç duyurusun da bulun kardeşim,M.Topkaya Avukat,bu konular uzmanlık
alanı,
   futbolcunun ev kirası ödenemiyor basın da reklam geçiliyor,sizlerin adına
inanın sizlerden fazla üzülüyorum,
   bir önce ki Kaan Ay'ın yönetimin de,var olan bu gibi sorunlar çözülüyor,
zorluklar aşılıyordu,
   peki ya şimdi ?
   benim tanımım da Başkan ;
   her hareketiyle,giyimiyle,bilgi birikimi ve kültürüyle,her sözünü senet
kabul edeceğim kişiliğiyle tanımlarım.
   bu sorunları anın da çözebileceğine inanırım.
   kulübe çok yazık oluyor.
   Allah yardımcınız olsun.

'....aynı zamanda ahlaklısını severim.
Yukarı
Daredevil Liste gör
Deneyimli Yazar


Onur
Yaş: 44
Katılım: 11/Ağu/2015
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
Mesajlar: 602
  Alıntı Daredevil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2019 saat 20:22
Sonunda yönetimden durumun ne olduğunu anlatan gerçekçi bir açıklama geldi. sonuç bu klüp batmış. bu zamana kadar gizlenen gerçeği açıklamışlar sağolsunlar. Bu klüp bu sene küme düşme cezası alır yada puan silmelerle düşmeyi garantiler. hepimizin Allah yardımcısı olsun.

http://www.222haber.com/eskisehirspor/eskisehirspor-un-gelecegi-icin-oturup-karar-verecegiz-h9460.html

ES TV’ye özel röportaj veren Topkaya şu ifadeleri kullandı;

"Son günlerde kamuoyunda başkan ile alakalı, istifa edip gelme süreci, daha sonrasında devam eden süreç, destekler gibi konularla bilgi vermek istiyorum. Öncelikle yönetim kurulumuz 30 Mayıs 2019 tarihinden sonra göreve gelmiş olup bu süreçte son derece yoğun bir şekilde FIFA dosyaları, alacak dosyaları, kulüp lisansı transfer yasağı gerektiren dosyalar, puan silme cezaları gerektiren dosyalar gibi borç dosyalarımız hakkında yoğun bir çaba harcıyoruz.

Eskişehirspor her zaman söylediğimiz gibi zor günlerden geçiyor. 1 Haziran 2019’dan bugüne kadar üyelikler, bağışlar, kombine bilet satışları, loca satışları gerçi locadan henüz gelir elde edemedik, bu süreçte kasamıza giren toplam tutar 1 milyon 55 Bin TL. Bu gelirin üzerine 1 milyon 487 Bin TL Osman Taş tarafından verilmiş bir para var. Daha önceki yönetimdeyken de 250 Bin TL gibi bir para vermiş ve 1 milyon 750 Bin TL gibi bir para Osman Taş tarafından verilmiş ve diğer yönetici arkadaşların finansmanı da 450 Bin TL. Toplam 2 Milyon 900 Bin TL başkan ve yönetici artı 1 Milyon 55 Bin TL de bilet, bağış ve kombine satıştan gelir elde ettik.

Eskişehirspor’un geleceği ve bekası için çalışma sarf ediyoruz. Bütün yönetici arkadaşlarımla beraber büyük bir özveri harcıyoruz. Paylaşmak istediğim bir diğer konu İcra Kurulu döneminde yani geçen senenin 30 Mayıs 2018 ve 30 Ağustos 2018 tarihindeki üyelikler, bağışlar ve kombine satış ile loca satıştan elde edilen geliri sizlerle paylaşmak istiyorum. 2018’in aynı döneminde İcra Kurulu’nun olduğu dönemde 5 Milyon 500 bin TL kulüp kasasına para girmiş. Sadece üyelikler, bağışlar, kombine satış ve localardan. Dolayısı ile kulüp gelirlerinde çok ciddi bir eksilme var. Elde edilen gelirler maalesef kulübümüzün içinde bulunduğu borç külfetini taşımaya yetmiyor. Bizim burada kampanyalardan elde edilen gelirler ve bu gelirlerin eşit dağılımı konusunda büyük bir hassasiyet gösteriyoruz ama dosya ve külfet çok olunca biz bu yükün altından şu anda yeni planlarla çıkmaya çalışıyoruz. Maalesef beklediğimiz desteği görebilmiş değiliz.

CAS ve FIFA’daki ceza gerektiren dosyalardan bahsetmek istiyorum. Malumunuz son dönemde bir Toko dosyası var. Toko dosyasında daha önce 296 Bin 800 Euro’luk borçla protokol yapılık 130 Bin Euro’luk bir kısmı ödenmiş. Geriye kalan kısmı Toko’ya bugüne kadar ödenebilmiş değildir. 26 Temmuz 2019 tarihinde bir ihbarname yabancı avukatı tarafından gönderilmiş. Fakat şu anda 19 Ağustos 2019 tarihinde Osman Taş tarafından avukatı ile görüşüldüğü bize bildirilmiş ve kendisinden 15 günlük süre talep edildiği ifade edilmiştir. Bununla ilgili avukattan henüz bir dönüş alamadık. Kendisi ile konu ile ilgili istişareyi Osman Taş yaptı 15 gün süre olduğunu kendisi belirtti. Bu konu ile ilgili bilgi bekliyoruz.

Bunun yanında Patrick Nork diye bir menajer dosyamız var bu da 112 Bin Euro artı yüzde 5 faizi ve 16 Bin 120 İsviçre Frankı cezası var. Buradan transfer yasağı bulunuyor kulübün. Ödeme yapılmadığı takdirde puan silme yaptırımı ile karşı karşıya kalabiliriz. Pinto dosyası malum 493 bin Euro bir borcumuz artı yüzde 5 faizi bulunuyor. Bununla ilgili bir protokol ifa etmiştik. Bu protokole göre ayın 20’sinde 100 bin Euro ödememiz gerekiyordu ama bu parayı ödeyemedik. -6 yemiştik bu dosyadan önümüzdeki risk de lig düşümü. Bu dosya devam ediyor.

Funes Mori dosyası var. 122 bin 850 Euro, yüzde 5 faizi ve 15 bin İsviçre Frankı cezası var. Dosyada transfer yasağı uygulanmış ama bugüne kadar kendisine de ödeme yapılamamıştır. Bu dosyadan da puan silme riski ile karşı karşıyayız. Kulach dosyamız var. Bununla ilgili daha önce yapılmış protokol var. 80 bin Euro alacağına karşılık 30 bin Euro ödenmiş. Biz yönetime geldikten sonra kendisine 10 bin Dolar daha ödedik. Eğer protokol geçerli derlerse zamanında ödeme yapılmadığı için geçersiz sayabilirler. Yada feshetme hakları var. Geçerli sayılırsa 40 bin Dolar, protokolü bozarlarsa 70 bin dolar Kulach’a borcumuz var.

Ben Khalifa dosyası bulunuyor. 405 Bin Euro, yüzde 5 faiz ve 20 bin İsviçre Frangı olmak üzere CAS’tan gelen ceza var. Burada öngörülen ceza puan silme olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında yargılaması devam eden Boffin, Akaminko dosyalarımız var. Ayrıca göreve geldikten sonra yetiştiricilik bedelleri var. Bunlarla ilgili çalışmayı yapıp Eintracht Frankfurt’a ödeme gerçekleştirdikPanathinaikos ile bir protokol var. Zelos kulübü var daha önce dosya kapanması talep edilmişti. Sinisca var, karşı taraftan borcun ödendiğine dair yazı mevcut. Bunun yanında Tanase dosyası var. Gerekçeli karar daha gelmedi, talep edildi. Sparta Rotterdam dosyası var ödemeleri yaptık ve dosyayı kapattık. Eskişehirspor ile Guenzo kulübü arasında 20 bin Euro artı 2 Bin Euro ödeme yapılaması gerekiyor. Aksi takdirde disiplin komitesine sevk edilecek dosya. Bir taraftan Junio dosyası ile protokol devam ediyor. Daha önce kapanmış Defederico dosyamız var. FIFA dökümümüz bunlar.

Biliyorsunuz Fuat Çapa hocamızın bir açıklaması vardı. Hocamız verilen sözlerin tutulmadığını ifade etmişti. Buna istinaden de takımda problemler yaşadığını, yönetime gerekli görüşmeleri yapıp Cuma gününe kadar verilen sözlerin tutulmasını talep etmişti. Bu verilen sözler neydi, işte futbolculara ödemeler yapılacaktı. Bu sözler daha önce zaten hem Polonya kampı öncesi, hem Afyon kampı öncesinde futbolculara verilmişti. Ama biz dün itibari ile futbolculara bir ödeme yapamadık. Elde ettiğimiz çok küçük bir yönetici arkadaşlar arasında elde ettiğimiz bir finansman ile takımı Adana maçına yolcu etmiş durumdayız.

Yine geçen haftanın konusu olarak bir haciz işlemi uygulandı. Bu haciz kulübümüzün sözleşmesini fesih eden mali müşaviri Baki Dündar tarafından alacakları için gönderilmişti. Baki Dündar imza yetkili kulüp yöneticileri olarak bize de icra takibi başlatmıştı. Ama tabi burada hukuken şahsın sorumlu olmaması yani kulüp yöneticisinin şahsen sorumlu olmaması nedeniyle ben ve diğer yönetici arkadaşlarım icra takibine itiraz ettik. Diğer icra dosyası tabi sözleşmeli ve kulüp muhasebesinde gerekli şeylerin verildiği tespitli olduğundan kendisi sözleşmeyi 2018 yılında imzalamış ve bu sözleşme gereği kendisine kısım kısım ödemeler yapılmış ama alamadığı ödemeler için icra takibi başlattı. Biz rakamın çok yüksek olduğunu kendisine ifade ettik. Bundan sonra aramızda bir huzursuzluk başladı diyeyim. Kendisi Luka programındaki bilgileri kapattı. Şu anda o kulüp bilgilerine de ulaşamıyoruz. Bu programın şirketi ile yapmış olduğumuz görüşmelerde Luca programının lisansının kendisine ait olduğu ve kendi lisansı üzerinden bilgiler yüklediği, bu nedenle alacakları olduğundan da hapis hakkı olduğunu ifade ederek bunları vermiyor. Biz bu konu ile ilgili kendisi ile haczin geldiği günden bir gün sonra görüşmek üzere yönetici arkadaşlarım ile randevu talep etmiştik. Cuma günü saat 14.00’te görüşecektik ama Perşembe günü haciz uygulandı. Zaten kendisi bu haczi uygulatırken haczettiği spor aletleri üzerinde başkaca birçok haczin olduğunu da biliyordu. Bu hacizler kamuoyunda neden durdurulamadı, engellenmedi gibi algı dolaşıyor. Bu merak edilen bir konu ama netice itibari ile sözleşme imzalamış kulübün beyannamelerini veren bir mali müşavirden söz ediyoruz. Şöyle de ifade edebiliriz, Eskişehirspor’un mahremini bilen kulübün içinde olan bir kişi Baki Dündar. Biz haciz günü istihkak iddiasında bulunduk. Spor aletleri vakıf malıdır şeklinde bir söylem var. Ama onun da elinde var bu sözleşme kira sözleşmesi olduğuna ilişkin. İstihkak iddiamıza ilişkin pazartesi günü gerekli müracaatları ve bilgileri vermemesine ilişkin de gerekli savcılık şikayetini başlatacağız. Bu durum kulüp lisansını etkileyecek. Çünkü orada kulüp lisansında yapılaması gereken raporlamalar, bilgiler, o raporda bulunması gereken bütün içerik orada bilgisayardaki programdaki kayıtlarda mevcut. Programda kritik bilgiler var. Bizim o bilgileri kullanmamız gerekiyor. Kulüp lisansını almak için o bilgilere ulaşamazsak savcılık başvurusu neticesinde Luca’dan almaya çalışacağız. Kendisi silse bile Luca’nın bu bilgileri kaydettiğini bizzat Luca’dan öğrendik. Bununla ilgili yasal süreci daha sonra paylaşacağız.

Daha önce yapılan bir takım işlemler var. Kulübün bir dönemki genel müdürü, kulüp ceosu her tüzel kişilik adına ayrı belgeler vermiş. Eskişehirspor Kulübü Derneği’ne de belgeler vermiş. Eskişehirspor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi adına da belgeler vermiş. Dolayısı ile bütün tüzel kişilikler adına belgeler verdiği için bu belgeler de alacaklı vekillerinde mevcut ve bütün tüzel kişiliklerimiz arasında bir organik bağ kuruluyor. BU organik bağ nedeni ile de maalesef icra işlemlerinde problem yaşıyoruz. O gün ısrarla Baki Dündar vekili yöneticilerin şahsi kefaletlerini ve taahütünü istedi. Ama ununla ilgili yasal değerlendirmeye gidildiğinde daha önce ne kadar alındığı gibi bütün kayıtlar kendisine sakladığı programda olduğu için bu program bilgilerine ulaştıktan sonra ne kadar borçlu olduğumuza ilişkin borç düzenlemesi ile yasal bir yola gideceğimiz için borç kabul anlamına gelmemesi açısından da böyle bir yolu kefaret taahhütünü tercih etmedik. Zaten aldığı 5 tane spor malzemesinin üzerinde dediğimiz gibi hacizler var. Oradan bir şey alamayacağını da biliyordu. Ama neden böyle bir yol tercih etti, onu bilemiyorum. Kendi tercihiydi ve uyguladı. Uygulayacağımız yasal yolların sonuçlarını bildireceğiz.

Biz Osman Taş ile son görüştüğümüzde kendisi bazı yatırımcılar bulduğunu, bu yatırımcıların kulübün finansmanı anlamında destek vereceğini ifade etti. Cuma gününe kadar bu sorunları halledeceğini, yönetimdeki arkadaşlara ifade etti. Cuma günü ise maalesef bu sorunların hiçbirine biz çözüm üretilemediğini gördük. Bunun sebebinin de işte işlemlerin yetişmediğini, yurt dışından da bazı yatırımcıların olacağını ve bu işlerin yetişmediğini bize ifade etti.

Pazartesi, Salı günü bu işlemlerin tamamlanacağını söyledi. Burada önemli olan Eskişehirsporluluk. Biz hep bunun üzerinde çalışıyoruz. Eskişehirspor’un menfaatlerinin üzerinde duruyoruz. Buna rağmen bazı sorunlar çözülmediği zaman kamuoyunda biz hiç bir şey yapamıyormuşuz görüntüsü oluşuyor. Diyorlar ki ‘Madem sözler tutulmuyor neden istifa etmiyorsunuz? Neden yapamıyoruz deyip bırakmıyorsunuz?’

Eskişehirspor’un bugün kamuoyuna yansıyan güzide futbolcuları var. Transfer yapacak futbolcular var. Bugün yönetim kurulu istifa etse ciddi bir boşluk doğacak ve belki de bir Dorukhan Toköz vakası daha yaşayacağız. Onun için yönetim kurulu olarak transfer döneminin bitmesini yani 2 Eylül tarihini görerek hareket etmeyi planladık. Gelir elde edilebilecek futbolcular boşta kalmasın diye… Bugün istifa etmek Eskişehirspor’u daha da girdaba sürüklemek olur. 2 Eylül’de yönetim olarak toplanıp neler yapıp yapamayacağımızı konuşup Eskişehirspor için en iyi kararı vereceğiz. Fuat hocamızın geçtiğimiz gün bir açıklaması vardı. Kendisiyle de bu durumu detaylıca değerlendirdik. Kendisiyle yaptığımız görüşme sonrası takımın Adana’ya moralli gitmesi için elimizden geleni yaptık. Ama inşallah önümüzdeki hafta daha net şeyler söyleyebilir duruma geliriz. Bu da tabi Osman Taş’ın pazartesi ve Salı günü yapacağı yatırım görüşmelerinde elde edeceği sonuçlara bağlı.

Karamsar bir tablo var ama şunu da göz ardı etmeyelim. Geçen sezon Mayıs-Ağustos (2018) ayları arasında 5 Milyon TL gibi bir gelir kulübe gelirken bizim yönetimde olduğumuz son 3 aylık dönemde 1 Milyon 55 bin TL’lik gelirde kalmışız. Arada 4 buçuk milyon TL gibi bir fark var. Bugün 4 buçuk milyon TL yardım almış olsaydık Eskişehirspor için çok daha iyi işler yapmış olacaktık. Belki de sorunları birçoğunu halletmiş olacaktık. Eskişehirlilerin Eskişehirspor’a yardım edilmesini temenni ediyoruz. Bu kulüp hepimizin. Bu borç yükü bir yönetimin tek başına üstesinden gelebileceği bir yük değil. Gece gündüz çalışıyoruz. Aynı gün iki kere İstanbul’a gidip gelmişliğimiz oldu. Kimsenin şüphesi olmasın.

Bu yönetimin 3 aylık zaman diliminde neler yaptığına değinmek istiyorum.
Kamuoyunda Mehmet Özcan’ın transferi sürekli konuşuluyor. Mehmet Özcan’ın değerinde bir teklif alamadığımız için satmadık. Bizim için değerli.
Hiçbir sponsor anlaşması yapmadık. Buna rağmen takımı toplayıp Polonya ve Afyon kampına gönderdik. Verimli iki kamp oldu.
Geçen sezon bu zamanlara göre 4 buçuk milyon eksik gelir elde etmişiz. Niye eksik derseniz, Şahsen fikrimi beyan etmek istiyorum. Bu ağır sorumluluğun altına Osman Taş başkan ve bizler girdik. Bu sorumluluğa girerken hangi dosyalar olduğunu analiz ederek geldik. Bir de geçen sezon elde edilen ve ancak bizim dönemimizde gelmeyen 4 buçuk milyon TL bize de gelseydi şu an üzerinde konuştuğumuz bütün sorunları hallederdik. İnanın 10 kat daha fazla iş yapardık. Eskişehirspor’da iki tip sorun var. Biri acil sorunlar, diğeri çok acil sorunlar. Biz önce çok acili sorunları çözmek için çabalıyoruz. Şu an Eskişehirspor komada bir hasta gibi. Amacımız haftayı komadan servise çıkartmak. Sonra da tam anlamıyla iyileştirip yürütmek. Bunun kolay bir iş olmadığını biliyoruz. Eskişehirspor’a kişiler yüzünden destek vermeyenlere şunları söylemek istiyorum. Eskişehirspor’a verilecek 1 TL’nin bile boşa harcanmayacağını ifade etmek istiyorum."
Yukarı
merhaba26 Liste gör
Deneyimli Yazar


Gazi Ç.
Yaş: 71
Katılım: 02/Tem/2013
Yer: ankara
Online Durum: Offline
Mesajlar: 450
  Alıntı merhaba26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2019 saat 11:11
merhaba,

   Bay Osman Taş ;
   Eskişehirspor Kulüp Başkanı,
   bu sıfatı size hiç yakıştıramadım,yakıştıramıyorum da !..
   başkan seçildiğiniz de sindiremiyorum demiştim ve haklı çıktım,
   Başkan dediğin;
   "Verdiği sözü yemez yerine getirir ya da söz vermez "
   takımı süper lige çıkarıyordun,
   dilencilik olmayacaktı,
   bütün sorunları çözecek projeleriniz vardı ?...
   yani Başkan dediğin ;
   altından kalkmayacağı yükün altına girmez,girerse gereğini yapar,
   evet Bay Osman Taş ;
   bu işler üfürmekle olmaz,
   vizyon ister,misyon ister ve en önemlisi para ister !...
   bunlar yoksa gitmek ister,
   öyle değil mi ?
   reklamsa fazlasıyla yapıldı !...
   yine de teşekkür ederim emekleriniz için.
   
'....aynı zamanda ahlaklısını severim.
Yukarı
bilek26 Liste gör
Usta Yazar


Bilal
Yaş: 54
Katılım: 09/Eyl/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2003
  Alıntı bilek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2019 saat 18:00
Yönetime talip olduklarını açıklayanlar hem transferi devre arasında açarız transfer yaparız diyorlar hemde futbolcu satmayın diyorlar hem de toko meselesini halletmek kendileri yönetimde değilken uygun olmazmış zerre güven vermiyorlar Eskişehirspor sevdasıyla alakaları var mı acaba dedirtiyor.

Mevcut yönetim yeni başkanla ve uygun kosullarda satılacak futbolcuların satışıyla göreve devam etmeli. Transferin son günlerinde ihtimal futbolcu satışıyla bir çok problem belki çözülecek satmayın aman ha ne demek bu kişiler iş yapmaya değil sanki iş yaptırmamaya gelmişler izlenimi veriyor.
Eskişehirspor taraftarinindir.
Yukarı
bilek26 Liste gör
Usta Yazar


Bilal
Yaş: 54
Katılım: 09/Eyl/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2003
  Alıntı bilek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2019 saat 18:07
Ayrıca benim param olsa Eskişehirspor yönetimine talip olsam heyecandan sevinçten uçarım ya, ne demek ya Eskişehirspor' un yönetimi söz konusu, bu taliplerin ise yüzleri mahkeme duvarı zerre heyecan sevinç yok sanki zorla oraya gönderilmişler zorla konuşturuluyorlar gibi çok çok tuhaf.
Eskişehirspor taraftarinindir.
Yukarı
Daredevil Liste gör
Deneyimli Yazar


Onur
Yaş: 44
Katılım: 11/Ağu/2015
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
Mesajlar: 602
  Alıntı Daredevil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2019 saat 18:27
osman taşın yeniden istifa ettiğini sayın mustafa bey açıklamış. ardından osman taş yeniden istifa etmedim. görevimin başındayım diye açıklama yapmış. iyice çocuk oyuncağına çevirdiler bu işi. pazartesi para ödenmezse toko dan -6 yiyeceğiz. -3 de cuma günü gelecek lisans sebebiyle diyorlar. bu - puanları yedirip öylemi bırakacak osman bey başkanlığı. esstoreları kapatmış zaten. gidecek almanyaya belli. zamanında çok dedik yazdık, bu yönetimin - başkanın tek planı Mehmet Özcanı satıp kısa vadeli borçları ödeyip klübü çevirmekti. Ancak Mehmet özcan satılamadı. Resmi teklif bile 1,5 milyon tl de kalınca hayaller yıkıldı. Neymiş dilenen yönetim olmayacakmış. kumbara yaptırdınız. kombine almayan adam para attı. kapı kapı dolaştınız. ama ne reklam ne sponsor ne pano alabildiniz. yılların forma sponsoru eti bile sırtını döndü. transfer tahtasını açmış başkanı indirerek geldiğiniz koltukta klübü tarihten silecek her şeyi yaptınız. klüp gelir elde edemez sponsor bulamaz duruma geldi. yetmedi mi?
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar


Yüksel Peker
Yaş: 61
Katılım: 09/Ağu/2007
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2489
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2019 saat 00:03
Pazartesi Toko'ya ödeme yapılmazsa zaten küme düştüğümüzün garantisidir. Bunu engellemek için Mehmet Özcan'ı düşük fiyata da olsa satıp durumu kurtarmayı düşünen yönetime, yeni aday yönetim kimseyi satmayın, biz bu işi halledeceğiz diyorsa, yine işler son güne kalınca epey sinirlerimiz gergin olacak yine anlaşılan.
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
OZELES Liste gör
Deneyimli Yazar


ÖZEL
Yaş: 48
Katılım: 07/Ağu/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 750
  Alıntı OZELES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2019 saat 15:10
Toko olayı ne oldu? Bir gelişme var mı acaba? Yoksa bi -6 daha mı yiyoruz?
Yukarı
Daredevil Liste gör
Deneyimli Yazar


Onur
Yaş: 44
Katılım: 11/Ağu/2015
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
Mesajlar: 602
  Alıntı Daredevil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eyl/2019 saat 17:38
sportif direktörümüz bugün Osman Taş (Hala başkan mı? İstifa etmedi mi?) ile görüşüp istifasını vermiş.
Yukarı
bilek26 Liste gör
Usta Yazar


Bilal
Yaş: 54
Katılım: 09/Eyl/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2003
  Alıntı bilek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2019 saat 07:58
Eskişehirsporumuz el değiştiriyor bilmediğimiz birileri şehir dışından geliyor, Eskişehirsporlu filan değiller yönetimi alacağız genel kurul kararı alınsın diyorlar şimdiki yönetim tamam diyor genel kurula gidecekler.

Bu yönetime talip olanlar şirketleştireceğiz diyorlar bu şirket kimin olacak Eskişehirlilerin değil bunu bütün Eskişehirin sözde iş adamları görüyor resmen Eskişehirspor Eskişehirlilerin haricinde birilerinin malı olmaya doğru gidiyor bu sözde iş adamlarımız iş adamı olarak varlıklarını bu şehir halkına borçlu olan bu sözde iş adamları bunu sadece seyrediyor sadece onlar mı seçtiklerimiz, milletvekilleri ve belediyeler de seyrediyor.

Pes yani pes şirketleşmek bu kadar basitmiymiş niye daha önce yapılmamış şimdi şirket olsun tahmin ettiğimiz şahıslar bu şirketin sahibi olmayacak tabiiki, yönetime talip olanlar değil onlar sadece memur zihniyetinde gelen birileri görmüyormusunuz duymuyormusunuz anlayışınız mı kıt eyyyy Eskişehirsporlu! iş adamlarımız zenginlerimiz.

Kulübe kayyum geliyor görmüyormusunuz, tabiiki geçici olarak, kendileri söylüyor zaten, sonra Eskişehirli ve Eskişehirsporlu olmayan birileri bazı şirketler Eskişehirsporun sahibi olacak. İleride Eskişehirspor'un ismini bile kalıcı olarak değiştirlerse de şaşmam.

Ama ben taraftar olarak satılık değilim amatörde dahi olsa Eskişehirin Eskişehirsporunun taraftarıyım, böyle bir takım kalmazsa elimden bir şey gelemiyor anca; sözde Eskişehirli iş adamlarımıza, milletvekillerimize belediye başkanlarımıza, çünkü onları biz seçtik ama bir dahada hiç birine oy vermem, haykırmaktan başka bir şey yapamıyorum.

Bunları niye mi yazıyorum görmüyormusunuz 3 haftadır sahada ince ince kıyılıyoruz hiç neden acaba diye düşündünüz mü geçen senede ilk haftalarda böyle hakemler bizi kıymadı mı aynısının tekrarı değil mi hatırlayın çabuk unutuyoruz değil mi, görünen belli değil mi, benim gibi bir çok Eskişehirspor taraftarı olan bitenin farkında.

Çok güçlü olacak hakemleri de sahada yeneceksin olmaz mı olur, niye olmuyor parasızlıktan değil bu şehirde para var hem de kat kat fazlası da var. Eskişehirin zenginleri sarılsınlar paralarına sanki bir işe yarıyor bankada durunca, biriksin çoğalsın ee sonra hiççççç hem de hiçççç kere hiççççç biraz daha çoğalsın o na eyvallah bu na eyvallah yapsınlar sallasınlar başlarını o kadar paraları var ama kendi paralarına hükmedemiyorlar yazık. Demek para ile saadet olmazmış hatta cebindeki para insanı esiri bile yaparmış.
Eskişehirspor taraftarinindir.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 272273274275276 278>


Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır