eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Türk Futbolunun çöküşü

 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 5>
Yazar
Mesaj
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ccigarr Liste gör
Usta Yazar


hakan
Yaş: 42
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2611
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2010 saat 23:28
Almanyada 3 milyon Türk vatandaşının arasından yıldızlar çıkıyor. Biz 70 milyonun arasında doğru dürüst futbolcu çıkartamıyoruz.

Onlar yetiştiryor futbolcuları kendi milli takımlarına alıyorlar biz niye yetiştiremiyoruz sorgulanması gereken bu federasyon yeni bir yapılanmaya gitmeli amatör futbola yatırım yapmalı amatör takımlara kaynak bulmalı yeni antrenman sahaları yapmalı
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
Koray Liste gör
Usta Yazar


KORAY
Yaş: 39
Katılım: 30/Tem/2007
Yer: ortanın ortası
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1054
  Alıntı Koray Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2010 saat 23:49
Alıntı yapılan Twenty6_nl


Alıntı yapılan Koray

Alman U-17 en son Bosna'ya 5 attı, 5'ini de Türk kökenli oyuncular... Bizden bence de adam olmaz.
Türkiye tarafindan ilgi gosterilmediginden oluyor bunlar, Turkiyenin kendi scoutlari Almanyada bulunsa ve bu futbolculari takip etse eminim ki bu oyuncular Turkiyeyi secerler....


Açık konuşayım ben olsam seçmem. Kişisel kaprislerle yönetilen, parası olanın haklı olduğu boktan düzenin içinden çıkan, Sabri Sarıoğlu'nun sol bek oynadığı, yıllardır gençleştirilemeyen, Avrupa'da yetişip Türk milli takımını seçen hiç bir gencin kendisine düzenli yer bulamadığı, bir anda harcanıp hasır altı edildiği bir milli takımda oynamaktansa gider paşalar gibi Alman milli takımında oynarım.

Ben Türk doğdum, Türkiye'de büyüdüm, sapına kadar Türküm ve buna rağmen bunları söylüyorum. Aklı ve yeteneği olan Avrupa kökenli oyuncu gider orada oynar. Sanıyor musunuz ki Hamit, Halil, Nuri vs çok milli duygularla bizi seçti? Bu saydıklarımdan hangisi Alman milli takımından bir oyuncuyu kesebilir? Belki Mevlüt Fransa milli takımında oynayabilirdi, o da belki ve belki oynasa bizde olduğu gibi 2 maç oynatılıp kenara koyulmaz ve yürür giderdi.

Çok kızdım gece gece yine.
Cahille sohbeti kestim...
Echo Sierra Kilo India Sierra Echo Hotel India Romeo Sierra Papa Oscar Romeo
Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar


YILDIRAY
Yaş: 58
Katılım: 26/Haz/2010
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Mesajlar: 932
  Alıntı eskişimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2010 saat 00:07
gerçekten futbolumuzun hali içler acısı.bakın dün bu ülkenin şampiyonu manchesterin unitedin 3.veya 4.takımı karşısında rakip kaleye gidemeden ezile ezile yeniliyor.rakipte kaleciden tutun rooneye,berbatova,gigse bir tane tanınmış adam yok hepsi 18-19 yaşında çocuklar böyle bir rakibin cezaalanına giremeden yenilip geliyor bu ülkenin şampiyonu ve liginin namağlup takımı.
 
bugün bjk denen istanbul eziği 50 dakika 10 kişi son 5-6 dakikayıda 9 kişi oynayan rakibinden 3 gol yiyiyor,üstelik rakibin bir bal gibi golüde sayılmıyor.yani fb nin,gsnin,geçen yıl sivasın rezillikleri ortada.
 
iyi oluyor istanbul eziklerine deyip sevinenler bile var aramızda.ama kazın ayağı öyle değil istanbuluyla,anadolusuyla kulüp takımıyla,milli takımıyla durumumuz tam bir rezalet...
Yukarı
**eses-26** Liste gör
Deneyimli Yazar


Taylan ATAKURU
Yaş: 34
Katılım: 04/Şub/2008
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 481
  Alıntı **eses-26** Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2010 saat 00:14

Scout sistemi elbette olmalı ama önce altyapı mız olmalı yoksa sen yetiştirmezsen scout sana oyuncu bulsa ne olur olan oyuncununda geleceğini mafederiz.

Yukarı
daS// Liste gör
Deneyimli Yazar


safa
Yaş: 34
Katılım: 23/Haz/2009
Yer: istanbul
Online Durum: Offline
Mesajlar: 797
  Alıntı daS// Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2010 saat 02:45
Türk ırkı bedensel aktivitelerde hep başarılıdır. tarihten beri bu böyle, fakat kalıcı bir sistem hiçbir zaman olmamıştır. taa eskilerden liderlerimizden, ordularımızdan gücümüzden bahsedip gurur duyarız ama sistemimiz hiçbir zaman olAmamıştır. Büyük lider ölünce devletimizi yıkmaya başlarız. yok olmayız ama dengesiz bir gücümüz var. sorun belki hepimizin birden fazlaca zeki (!) olması, her türk lider doğar, her türk bilir, türk çocuğu doğduğunda o kadar büyük kapasite sahibidir ki, büyükleri ona yol çizer o da o yolda en iyisi olur (?). Hayır abicim, biz herşey olmaya devam edersek hiçbirşeyi yapamayız. Bugün dünyanın en iyi sporcuları çocuk yaşta sporcu gibi yaşamaya başlıyor. yıllarca eğitiliyorlar. sadece kabiliyetleri var diye bir yere gelemezler. Türkiye'de neden tersi oluyor?.. Sabretmiyoruz, sisteme inanmıyoruz. Spor hep alternatif hepimiz için.. içinizde futbolcu olmayı istememiş olan var mı ? peki bunu ailenize anlatabildiniz mi ? Size ne dediler ? yavrum doktor ol mühendis ol ne bileyim demediler mi ? hobi olarak kulüplere gittik. maçlara çıktık. okulumuz olduğu için idmana, idmanımız olduğu için okula gidemedik. hocalarımız bizi umursamadı. onlar da birşey bilmiyorlar. sağlık alanında zaten geri olan bu ülkede genç bedenler sağlıklıca, düzenlice spor yapamıyorlar ki. okuduğumuz için, yapamadığımız için yahut sağlık problemleri sebebiyle futbol bıraktık. yetmedi. küçük teknik direktörler olarak tribünde yerimizi alıyoruz. biz de atıp tutmaya başlıyoruz. tarih boyu bizim için skor önemliydi, yenmek. hala da böyle.. değişmesi gereken en önemli şey kafa yapımız. düşünce sistemimiz.. ki bu binyıllardır değişmeyen bir şey bizde.. yeteneğimizi sistemle birleştiren almanlar bugün alt yaş gruplarında bizden olmayan ve olmayacak ( mesut özil ) gençleri doğru eğitip çok güzel yerlere getiriyorlar.
sistemi kurup ona inanmamız desteklememiz sahip çıkmamız lazım. hep barcelona bayern münih gibi kulüpleri takdir etmişimdir. karakteri olan kulüpler. bir ülkenin futbolunu tek bir kulüp değiştirebilir. hollandanın total futbolu icad edip en başarılı olduğu zamanlarında sistem ajax'tı. almanyada bir bayern gerçeği hep vardı. şimdi turnuvaları silip süpüren ispanyanın iskeleti barcelonadan. milli takımımızın en iyi çağında takımın iskeleti türk spor tarihinin en iyi kadrolarından birine sahip galatasaray'dan geliyordu. o kadro da Jupp Derwall'in eseriydi... yine bir almanın. futbol evrenselleştikçe bazı değerler kayboluyor. bence bunun kanıtı da dünyanın en pahalı en iyi ligi gösterilen premier lig'e rağmen ingiltere milli takımının başarısızlığı. kadrosunda ingiliz oyuncu sayısı 3ü 5i geçmeyen büyük takımlar var. Şimdi almanlar Nuri Şahini 16 yaşındayken 1. lig maçına çıkarırken biz ne yapıyoruz yakın tarihten hatırladığım yıldız olacak denilen olcan adın, aydın yılmaz, aydın karabulut gibi oyuncuları büyük paralara alıp yedek kulübesine bağlıyoruz, üstlerine brezilyadan ordan burdan topçular alıyoruz. kadro kuruyoruz şampiyon oluyoruz, olamazsak teknik direktörü gönderiyoruz. belki günü kazanıyoruz ama neleri kaybediyoruz ? saat itibariyle dün, beşiktaş porto maçında necip gibi genç bir oyuncu takımın en iyilerindendi, değerler böyle kazanılıyor. o takımda rıdvan var ismail var ali küçik var. hoca şans tanıyor bunlara. satın almayı bırakıp üretmemiz lazım. biz geçen sezon büyük maçlarda alper potuk'u oynatmasaydık ümit milli takıma girebilirmiydi ? velhasıl-ı kelam, günü, dönemi, sezonu kurtarmak için paralar saçıp çeşit çeşit yetiştirilmiş oyuncu toplayacağımıza, bir yıl iki yıl üç yıl kaybedelim ama kendi sistemimizde kendi oyuncumuzu bedava yetiştirelim..


3es3ki2eski1es
Yukarı
eses260 Liste gör
Usta Yazar


Muzaffer
Yaş: 58
Katılım: 03/Ağu/2007
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1126
  Alıntı eses260 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2010 saat 11:43
Sorun sadece yetiştirememe değil. Futbolcu yetişmemesinin altında çeşitli nedenler var.Birincisi ve en önemlisi yabancı sayısının çok fazla ve bu yabancıların kalitesinin düşük olması ve yabancı olmaları nedeniylede takımlarda direk oynamaları kaliteli Türk futbolcularının önünü tıkıyor.Bizdeki duruma bakın 3 yılda kaç yabancıyı öğüttük yani mesele kulüplerin yöneticilerinde ve bu yöneticilerin bu konuda iyi ekip kuramamalarında.Tabiki başka çok nedenler var. Yöneticiler bu konuya dikkat etmeli.
Kırmızı Şimşek
Türk Gücü
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar


ozgur
Yaş: 41
Katılım: 17/Eyl/2007
Yer: Lİ
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2773
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2010 saat 12:02
Abi yabancılar türk oyuncusundan ucuz o yüzden klüpler yabancılara yöneliyor.
Sence bir sercan 10 euro edermi?1987 doğumlu Emenike ise 400 bin euro ya transfer edildi.Sence aralarında 20 kat fazla kalite farkı varmı?
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
estuna Liste gör
Usta Yazar


ARMADA
Yaş: 43
Katılım: 23/Ara/2007
Yer: ESKİLER BİLİR
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1794
  Alıntı estuna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2010 saat 13:17

türk futbolunun çöküşü diye bişey yok istanbul takımlarının çöküşü var son 2-3 sezondur. neydüğü belirsiz bi fotbolla avrupa arenasına cıkmaya kalkıp ağzına iki tokat yiyip ülkeye dönüyorlar.

yükselişte olan anadolu klüpleri ama onlarda avrupa arenasında tecrübesizlikten dolayı sahaya ülkedeki futbollarını yansıtamıyorlar (heycanlanıyorlar atmosfer etkiliyor biz nerdeyiz böyle şakamı bu vs vs)

milli takım mevzusunda siz karıca beyinli oğuz çetin olarak kendi takımlarında dahi ilk 11 hatta 25 kişilik kadroya giremeyen adamları ilk11 alırsanız milli takımda cöker almanyada fırtına gibi esen nuriyi ilk 11 debile düşünmüyorsunuz. 

cünkü zihniyet istanbul takımlarının futbolcularının veya onlardan yurt dışan gitmiş oyuncuların üzerine kuruluyor. ülkede hala namalüp bursadan sahada ikinci yarı girmiş bi sercan göze çarpıyor gerisi yok. kardeşim al sercanı ozanı volkan şeni turgayı bunlar zaten birbirlerini tanıyan oyuncular. nebileyim sezeri al erkanı al karabükten yasin avcıyı al. bunlar hem genç hem başarıya aç yetenekli oyuncular. 


almanyada alman milli takımı bayer münihten ibaret değil. podowski kölden geliyor daha düne kadar mesut werder bremenden kedira sututgarttan geliyordu. ama bizde istanbul takımı allah istanbul takımı.


allah aşkına soruyorum türkiyenin bilmem kaç sıra gerisinde olan azerbaycanla yaptığı maçta tecrübeye ihtiyacımı vardı ki salak salak açıklamalar yapıyorsun oğuz çetin. o maçta bursaya kayseriye trabzona ibb milli takım formasını giydir 3 atardı.


gençlerbirliğinden orhan şam ın güzel bi şözü var illa milli takımda yer almak için istanbul takımlarındamı oynamak lazım.


milli takımın başında böyle bi zihniyet (oğuz çetin) olduğu sürece milliler başarılı olmaz. hiddinkte kendini bu ülkede rezil eder. istanbul takımlarına gelince beter olsunlar umrumda değil yakında avrupa kupalarına zaten anadolu gidecek...

NEFER // SANA UZANAN KİRLİ ELLERİ SİLERİZ YER YÜZÜNDEN...            
Yukarı
eses260 Liste gör
Usta Yazar


Muzaffer
Yaş: 58
Katılım: 03/Ağu/2007
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1126
  Alıntı eses260 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2010 saat 15:51

Şuna katılıyorum Türkiye İstanbuldan ibaret değil . Anadoluyu ise potansiyel olarak bugün Trabzon,Bursa ve Eskişehir temsil ediyor. Karabük gibi takımların ise başarıları geçici dir. Fakat İstanbul kadar Bursa,Trabzon ve esesten de futbolcu milli takımda oynamalı. Sezer,batuhan ve korayın milli takımda kesin oynayabileceğini düşünüyorum.Aslında kimsenin beğenmediği sezgin bile şu an bizim milli takımın stoperlerinden daha iyi. Dün gördük bjk nin stoperlerini.

Kırmızı Şimşek
Türk Gücü
Yukarı
arslan Liste gör
Deneyimli Yazar


Abdurrahman ARSLAN
Yaş: 54
Katılım: 31/Tem/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 691
  Alıntı arslan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2010 saat 16:48

Türk Furbolunun Çöküşü ;

Aslında söylenecek çok şey var. Ama aklıma gelen bir kaç şeyi buradan sayayım
1) Kulüplerin içini boşaltan alt yapıya para bırakmayan menejerlik sistemi.
2) 200.000 Avroluk adama indire gandi yapmak için 2.000.000.Avro veren Menejer-Hoca-Yönetim Şeytan üçgeni
3) Gelen yabancıyı halt sanıp yediği haltları görmeyerek ceza vermeyen, yerliye cezayı anında yapıştıran yönetim anlayışı
4) Geleceği değil günü kurtarmak isteyen yönetim anlayışı
5) Şeffaf olmayan yönetim, bilanço anlayışıyla Kulüplerin içini boşaltan soygunculuk salgını
6) Mafya-Kulüp ilişkileri
7) Üst çatıda her türlü kayırmacılığı yapan ve kulüplerin oyuncağı olan Ferdarasyon anlayışı
 
Hırsızlar, Dolandırıcılar , Mafyalar ve Çeteler kulüpleri terk etmeden Türk futbolu düzelmez.
 
Haa Eskişehirspor bu durumun neresinde ..........SİZCE ?
Alem bilsin sen bu yürekte teksin
Bırak bu yürek başkasını sevmesin
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 5>


Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır