eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı"Kırmızı Şimşekler Kanaryalarla Omuz Omuza"

Cevapla Cevapla Sayfa  12>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Nef£S Liste gör
Yazar

Burak
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Konu: "Kırmızı Şimşekler Kanaryalarla Omuz Omuza"
    Tarih: 26/Ağu/2010 saat 17:26
Fenerli bir arkadaşımın dedesi bana Eskişehir'le fenerbahçenin arasında bir sempati olduğunu ve bunun eskiden yaşanmış çok önemli bir olayla ilgili olduğunu söylemişti..Bu olayı anlamadım tabiiki ben.Bir süre sonra arkadaşım bu olayı bir daha gündeme getirdi.Elinde"Zaman Tünelinde Fenerbahçe" adlı kitap vardı.Bu kitap fenerbahçe müze müdürünün yazdığı bir kitapmış.İngilizlerle yaptığımız maçlar bölümünde dedesinin söylediklerine benzer şeyler yazıyordu;

Tarih:2 Ekim 1968
Yer:Mithatpaşa Stadı
Fenerbahçe-Manchester City maçı

...O yılların şampiyonluk kovalayan başarılı takımı Eskişehirspor'un ünlü amigosu Amigo Orhan ve tribün orkestram dediği arkadaşları(41 kişi)bu maça özel olarak Fenerbahçe'lileri desteklemeye gelmişlerdir..Nitekim,maçta Amigo Orhan maç öncesi sahaya inip Fenerbahçe'yi orkestra edasıyla coştururmuştur.Bir rakip takım amigosunun maç öncesi orta yuvarlağa çıkıp 50 bin kişiye tezahurat yaptırması Türk sahalarında ilk kez görülüyordu ve bir daha böyle bir olay yaşanmadı..Eskişehirsporluların maç sırasında astığı pankartta ilginçti.Bu flamada'Kırmızı Şimşekler Milli Davada Kanaryalarla Omuz Omuza!'yazıyordu.Maç biletsizlerle beraber 50 bin kişiye varan bir kalabalıkta oynandı....

yorumlarınız?
Aşk-ı Şehir
Yukarı
esesliugur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: Tekirdağ
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2010 saat 17:28
bende duymuştum böyle bir olayı ama bu kadar ayrıntılı ilk defa gördüm
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2010 saat 17:29

Amigo Orhan, Göztepe-Roma maçında da Göztepe tribünlerine amigoluk yaptı. Göztepe ile de kardeşiz o zaman. 

Fenerbahçe camiası, Amigo Orhan ve arkadaşlarını maça davet ediyor. Onlar da sonuçta bir Avrupa Kupası maçı olduğu için Fenerbahçe camiasından gelen teklifi reddetmiyor. Olay bundan ibaret. Kardeşlik, dostluk boyutlarına taşımaya gerek yok olayı.

Sonuçta Amigo Orhan, milli amigo. Avrupa Kupası maçlarında ve milli maçlarda, amigoluk tekliflerini reddetmemiş.

Yukarı
lord of eses Liste gör
Usta Yazar

Sermet
Yer: Altından :)
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2010 saat 17:30
bunlar zaten genelde bilinen seyler sadece pankartı yeni duyuyorum amigo orhanın avrupa macı için rica üzerine fener taraftarının basına gectigi zaten herkez tarafından bilinmektedir pankarta gelince avrupa kupası oynayan bit türk takımını destkelmek için yapılmıs bi pankart
büyütülecek üzerinde durulacak bi konu degil
MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2010 saat 17:31
Alıntı yapılan bozüyük26

Amigo Orhan, Göztepe-Roma maçında da Göztepe tribünlerine amigoluk yaptı. Göztepe ile de kardeşiz o zaman. 

Fenerbahçe camiası, Amigo Orhan ve arkadaşlarını maça davet ediyor. Onlar da sonuçta bir Avrupa Kupası maçı olduğu için Fenerbahçe camiasından gelen teklifi reddetmiyor. Olay bundan ibaret. Kardeşlik, dostluk boyutlarına taşımaya gerek yok olayı.

Sonuçta Amigo Orhan, milli amigo. Avrupa Kupası maçlarında ve milli maçlarda, amigoluk tekliflerini reddetmemiş.

nokta
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
tatar Liste gör
Deneyimli Yazar

kerem akgören
Yer: Argentina
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2010 saat 17:36
milli amigo dediğiniz bizim eskişehirsporlu amigo orhan değil... sapla samanı karıştırmayın birbirine...
herseyde biraz sen varsin...
Yukarı
lord of eses Liste gör
Usta Yazar

Sermet
Yer: Altından :)
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2010 saat 17:38
beşiktaşlı amigo orhan sanırım o milli olan  hatta mustafa denizliye kafa atan orhan
MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504
Yukarı
ReprimonD Liste gör
Usta Yazar

Uğur
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2010 saat 17:47
http://www.youtube.com/watch?v=GBSSoGuHR-I&p=A65BFAC6DA3C07A0&playnext=1&index=6

konuyu acan ne amacla acmıs bılmıyorum fakat bahsettiği amigo bu

Başka diye soranlara inat Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Eskişehir
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2010 saat 17:50

Yazıyı amigo orhan başlığınına yazabilirdiniz.Ayrı konu açmaya gerek yokyu bence.

Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
onur1965 Liste gör
Yeni Yazar

onur
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2010 saat 17:53
bence de böyle bir konuya gerek yoktu kanaryayla omuz omuza falan hiç hoş değil benim düşünceme göre !
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  12>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,392 saniyede hazırlanmıştır