eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2010 LYS

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 26>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
Online Durum: Offline
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Tem/2010 saat 23:03

Kardeşlerimin tercih aşamasında oldukları bu dönemde Allah yardımcıları olsun. Umarım senelerdir hazırlandığınız bu lanet olası eğitim sisteminin bir parçası olan zorlu sınav maratonunda verdiğiniz emeklerin karşılığını,istediğiniz bölüme / okula yerleşerek fazlasıyla alırsınız.

Remzi abi'nin de yukarıda değindiği gibi ilk dikkat etmeniz gereken nokta bu olmalı. 

Alıntı yapılan rbicer

AMACA GİDEN YOLDA,BİR SENE DAHA SIKI BİR ŞEKİLDE HAZIRLANARAK MUTLU ve SEVECEĞİNİZ&BAŞARILI OLABİLECEĞİNİZ İŞİ YAPINIZ. 

Son olarak, umarım kutsal topraklardan ayrılmak zorunda kalmazsınız , tabi siz istemedikçe Big%20smile

ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Tem/2010 saat 23:16
Alıntı yapılan wpadisah26

Erman abi metalurji konusunda biraz bilgi verebilir misin?Girsek ilerde iş bulabilirmiyiz?
İş bulabilmek biraz da insanın kendisini geliştirmesine bağlı. İngilizce yanına ikinci bir dil, biraz eğitim alması ve okuldan gelen bilgiyle havada kaparlar. Yalnız bunlar da burada yazıldığı kadar kolay değil. İş bulmak sorun olur mu bilmiyorum. Sitede metalurji mühendisi ağabeylerimiz varsa onlar iş bulma konusunda daha fazla yardımcı olabilirler. Ama makine, endüstri, elektrik-elektronik, inşaat mühendislikleri kadar iş sahası olmadığı kesin. En azından şimdilik...

Metalurjinin malzeme kısmını ilgilendiren "nanoteknoloji" ile alakalı makaleler insanları bu mesleğe yönlendiriyor fakat Türkiye'de böyle bir kol gelişecek mi merak konusu. Avrupa Birliği, Amerika, Çin, Japonya yıllar öncesinden nanoteknoloji için yatırımlar yapmaya başladılar fakat Türkiye'de bu yönde benim bildiğim Tübitak bünyesinde tek bir kuruluş var. Özel şirketler bu konuların üzerine eğilirlerse güzel iş sahaları açılabilir. Şahsen devletten pek umudum kalmadı.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
wpadisah26 Liste gör
Yazar

Vahdettin
Yer: Eses
  Alıntı wpadisah26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Tem/2010 saat 23:30
Alıntı yapılan erman_26

Erman abi metalurji konusunda biraz bilgi verebilir misin?Girsek ilerde iş bulabilirmiyiz?
İş bulabilmek biraz da insanın kendisini geliştirmesine bağlı. İngilizce yanına ikinci bir dil, biraz eğitim alması ve okuldan gelen bilgiyle havada kaparlar. Yalnız bunlar da burada yazıldığı kadar kolay değil. İş bulmak sorun olur mu bilmiyorum. Sitede metalurji mühendisi ağabeylerimiz varsa onlar iş bulma konusunda daha fazla yardımcı olabilirler. Ama makine, endüstri, elektrik-elektronik, inşaat mühendislikleri kadar iş sahası olmadığı kesin. En azından şimdilik...

Metalurjinin malzeme kısmını ilgilendiren "nanoteknoloji" ile alakalı makaleler insanları bu mesleğe yönlendiriyor fakat Türkiye'de böyle bir kol gelişecek mi merak konusu. Avrupa Birliği, Amerika, Çin, Japonya yıllar öncesinden nanoteknoloji için yatırımlar yapmaya başladılar fakat Türkiye'de bu yönde benim bildiğim Tübitak bünyesinde tek bir kuruluş var. Özel şirketler bu konuların üzerine eğilirlerse güzel iş sahaları açılabilir. Şahsen devletten pek umudum kalmadı.

Bilgi için teşşekkurler Erman abi hayırlısı ne ise o olsun....
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
  Alıntı Sephodyrm Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Tem/2010 saat 23:39
Alıntı yapılan es_emre26

1 senedir bu sınav için maçlardan mahrum olan renkdaşlarım, dökülün sonuçları.Big%20smile (kraleses, Volkan, Sephodyrm vs.) 

Bende bir bilgi yanlışını düzelteyim.İçeride 2 maç kaçırdım bu sene.Yani fazla mahrum kalmış değiliz.Puana gelince alanım olan sayısalda mühendislik istiyordum ve MF-4 puanına göre sıralama:37278.Alan dışı girdiğim halde beklediğimden çok iyi gelen TM puanına görede 15348.
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
mcaizmir Liste gör
Yazar

Çağrı
Yer: İzmir
  Alıntı mcaizmir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Tem/2010 saat 00:09
mehmet kardeşim eğer hala ortak seçilen bölümlerde işletme iktisat filan olayı yapılabiliyorsa bende sana bir tavsiye oluyorsa bu bölümleri ingilizce olanını okumanı öneririm deu önerimdir pek güzel kampüsü eğlence imkanı olmasada bu ing işletme yada iktisat önü açık bölümler ve sıralaman da iyi bunu araştır alan dışı tercihlerde okul puanında bi düşüş olmuyorsa düşünmeni öneririm ayrıca herkese geçmiş olsun
Yukarı
gennaro gattuso Liste gör
Yazar

ismail erbil
Yer: eskişehir
  Alıntı gennaro gattuso Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Tem/2010 saat 00:12

Kuzenım 340 puan almış eşit ağırlık yeni sistem hakkında pek bilgim olmadıgı ıcın bu yenı puan durumları hakkında bılgım yetersız puanı yeterlimi her an gibi bir yere girmek için.

Aynı gökte uçarlar ama, kuzgunun dünyası başka, şahinin dünyası başkadır.
Yukarı
mcaizmir Liste gör
Yazar

Çağrı
Yer: İzmir
  Alıntı mcaizmir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Tem/2010 saat 00:21
abi aslında hiç bir zaman puan önemli değil tercih yapılacağı zaman daha önce ki son giren sırasına ve kendi sırasına bakarak yapması gerekir
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Eskişehir
  Alıntı Onur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Tem/2010 saat 02:13
aynen sıralamaya bakılmalı puan yanıltabilir sıralama en fazla 5000-6000 kişi oynar...
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
mr zenco Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper Yeşilöz
Yer: Bahrain
  Alıntı mr zenco Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Tem/2010 saat 02:32
Alıntı yapılan erman_26

Erman biraz daha korkutaydınBig%20smile
Kendi bölümüm diye söylemiyorum, iş bulma konusunda makina mühendisliğiyle çekişir diyebilirim(benim bildiğim kadarıyla). Makina mühendisliğinde iş alanı geniş fakat herkesinde bildiği gibi bir iş doygunluğu var. Sonuçta yılların mühendisliği ve her yıl kaç tane mezun verdiği ortada. Bölümümüzün geçmişi Türkiye'de çok yeni olduğu için iş bulma konusunda o kadar çok sıkıntı yok. Fakat mühendislik sonuçta özel sektöre yönelik bir meslek. Kendini ne kadar geliştirirsen, o kadar aranan eleman olursun ve bu doğrultuda para kazanırsın. Ben yeniden aynı puanı alsam yine aynı bölümü seçerim. Aklına takılan başka bir konu olursa yardımcı olmaya çalışırım. Allah kolaylık versin.
Cehennemin ateşi buz tutana dek ESES!!!
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
  Alıntı Sephodyrm Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Tem/2010 saat 02:36
Alıntı yapılan mcaizmir

mehmet kardeşim eğer hala ortak seçilen bölümlerde işletme iktisat filan olayı yapılabiliyorsa bende sana bir tavsiye oluyorsa bu bölümleri ingilizce olanını okumanı öneririm deu önerimdir pek güzel kampüsü eğlence imkanı olmasada bu ing işletme yada iktisat önü açık bölümler ve sıralaman da iyi bunu araştır alan dışı tercihlerde okul puanında bi düşüş olmuyorsa düşünmeni öneririm ayrıca herkese geçmiş olsun

Yok olmuyor ama o bölümlere pek bir ilgim yok.Sanırım 9 Eylül Makina yazıcam ilk tercih olarak.
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 26>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,406 saniyede hazırlanmıştır