Sayfayı yazdır | Close Window

TFF 1. Lig 2019-2020 Sezonu

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Genel
Forum Açıklaması: Genel Konuşmalar
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=5071
Yazdırma tarihi: 01/May/2024 saat 19:52
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: TFF 1. Lig 2019-2020 Sezonu
Gönderen: Curva_Eses
Konu: TFF 1. Lig 2019-2020 Sezonu
Gönderi tarihi: 31/May/2019 saat 01:29
Yeni başkan, yeni yönetim ile beraber 1.ligdeki 4.sezonumuza başlıyoruz.

Takım Listesi

1-Adanaspor
2-Adana Demirspor
3-Akhisarspor
4-Altay
5-Altınordu
6-Balıkesirspor
7-Boluspor
8-Bursaspor   
9-Büyükşehir Belediye Erzurumspor   
10-Eskişehirspor
11-Fatih Karagümrük
12-Giresunspor
13-Hatayspor
14-İstanbulspor
15-Keçiörengücü
16-Menemen Belediyespor
17-Osmanlıspor
18-Ümraniyespor

-------------
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND

Yanıtlar:
Gönderen: KALE ARKASI
Gönderi tarihi: 31/May/2019 saat 03:50
kongreye katılamadım. tamamını netten izledim. ismini anmak istemediğim bunaklar artık eskişehirsporun yakasını bıraksın fren olmaktan başka bi işe yaramıyorlar biri çıkmış eski futbolcuların fikirleri neden alınmıyor falan filan vs vs vs diğeri çıkmış efendim alt yapı ordan niye alındı sizin işiniz gücünüz para olmuş diyor. ver o zaman klube 1 milyon tl de işimiz gücümüz para olmasın sinirden burada küfür etmemek için zor duruyorum yıllar sonra ilk defa yazıyorum. o kongre salonunda olaydım ben sana söyliceklerimi bilirdim seni o kürsüde konuşturmazdım. siz eskişehirsporun düşmanlarısınız siz eskişehirsporun hainlerisiniz bu klübe çomak sokan bunaklarsınız. sizlerden zerre haz etmem. umarım bu yönetim sizi klübede tesilerede sokmaz. bıktık sizden yıllardır hiçbir boka yaramayan söylediklerinizden bıktım şimdi eski alt yapıyla alakalı kanlı kavak dönemiyle alakalı sana iki soru sorar laf söylerim cevap veremezsin biz o dönemde alt yapıda ne paralar döndüğünü ne akıllar verildiğini söylesek ağzını acamazsın bunak herif suuuuusss. ahhh ulan o kongrede olamadım. olaydımda seni ağaçın koğuğuna sokaydım bunak !!!

-------------
YAŞASIN KÖTÜLER İÇİN CEHENNEM...

Gönderen: Android_26
Gönderi tarihi: 31/May/2019 saat 09:16
Çıkma ihtimali yüksek olan takımlar : Erzurum, ADS, Karagümrük

Düşme ihtimali yüksek olan takımlar : Balıkesir, Osmanlı

-------------
We will make Eskişehirspor great again!
S.Ö.

Gönderen: legendboy26
Gönderi tarihi: 31/May/2019 saat 13:54
Osmanlı, Balkes ve Giresun düşme adayı duruyorlar. Ekonomik sebepler çok etkileyecek bunları belki giresun kendini kurtarır.
Erzurum kadroyu korumayı düşünüyor çok büyük maddi sıkıntıları yok onlar bence çıkma adayıdır. Diğer takımların durumu belirsiz, biz kaleci alamazsak transferi açıp çıkma olayı çok zor ama düşmeyiz. Sadece bir kaleci ile play off oynarız. 2-3 transfer ile çıkmaya oynarız

Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 31/May/2019 saat 17:50
Alıntı yapılan Android_26

Çıkma ihtimali yüksek olan takımlar : Erzurum, ADS, Karagümrük

Düşme ihtimali yüksek olan takımlar : Balıkesir, Osmanlı

yok daha neler ads karagumruk mu Erzurum.olur borcsuz düşmeye adaylarına da eyvallah ama bence hatay olabilir çıkabilecek takım bursa da orta sıra takımı yada dusmeme takımı olur borcu çok

-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES

Gönderen: furemen
Gönderi tarihi: 31/May/2019 saat 21:09
Bursa direk çıkar görürsünüz.

-------------
Eskişehirspor Halkın Takımıdır

Gönderi tarihi: 31/May/2019 saat 21:50
Alıntı yapılan furemen

Bursa direk çıkar görürsünüz.

imkansız

-------------

Gönderen: gündüzlerli2626
Gönderi tarihi: 05/Haz/2019 saat 15:00

Süper Lig'e bu sezon 5 takım yükselebilir!

2019-2020 sezonun ardından Süper Lig'e 5 takım yükselebilir.

haber222

Yıllardır dedikodusu olan ancak bir türlü gerçekleşmeyen Süper Lig ve 1.Lig 20'şer takımlı olsun söylentileri için yeni oluşan Federasyon yetkilileri somut adımlar atmaya başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yeni Başkanı Nihat Özdemir ve ekibinin Süper Lig ve 1.Lig'in 20'şer takımlı olmasını istediği ve bu doğrultuda çalışmalar içerisinde oldukları öğrenildi.

İddialara göre 2019-2020 sezonunda Süper Lig'den yine 3 takım düşecek. Ancak Süper Lig'e 5 takım yükselecek. Düşünülen ve planlanana göre sezonun ilk 34 haftasını ilk 3 sırada tamamlayan takımlar direkt olarak Süper Lig'e yükselecek. Sezonu 4-5-6 ve 7. sırada tamamlayan takımlar arasında bir play off mücadelesi oynanacak ve eşleşmelerin galipleri Süper Lig'e yükselen 4. ve 5. takım olacak. Bu sayede de 2020-2021 sezonunda Süper Lig'de oynayacak takım sayısı 20'ye yükselmiş olacak.

Benzer planlamaların 1.Lig için de düşünüldüğü ve 2020-2021 sezonunda Spor Toto 1.Lig'in de 20 takımla mücadele edilmesinin istenildiği belirtildi.

Yayıncı kuruluş beIN SPORTS'un da bu konuda istekli olduğu da gelen haberler arasında.

TFF'nin çalışmaları tamamladıktan sonra yeni sezon öncesinde bu kararını kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019,

-------------
O SENE BU SENE

Gönderen: bilek26
Gönderi tarihi: 06/Haz/2019 saat 01:15
işte ben de bu haberi bekliyordum, o sene bu sene bursayla beraber geri süperlige inşallah, neden bursayla beraber diyorum düşünüyorum acaba bursa düşmeseydi bu çıkarmıydı? Belki çıkardı ama 3-5 sene sonra bence bursanın düşmesi süreci hızlandırmış olabilir. Gerçi aklın yolu bir zaten süperlig 20 takımlı olmalıydı o da bir gerçek, o kadar parayı 18 takımın paylaşması hiç adil değil belki 22 takım bile olabilir.

-------------
Eskişehirspor taraftarinindir.

Gönderi tarihi: 06/Haz/2019 saat 01:49
daha tahmin için çok çok erken olmasına rağmen bu haberle bende heyecanlandım ve tahminim;
Çıkması yüksek ihtimal olanlar: Eskişehirspor,( kaleci , forvet ve solbekle rahat ilk 3 ten çıkarız) Bursaspor (altyapısının iyi olduğunu duyduk elindeki yabancılar çok yetenekli olmasalarda bu ligi kaldırır, ilk 3 ten çıkar), Altay(paiçao 1 sene daha gol kralı olur haliylen futbol olarak yeterli olmasalarda bu yeter), Hatay ( kadrosunu koruyup 1-2 transferle rahat çıkarlar futbol oynamayı biliyorlar) ve Altınordu (3 tane tecrübeli oyuncu alırlar ve onlarla ilk 3 ten rahat çıkarır)
Düşmesi yüksek ihtimal olanlar: ADS (futbolcularını tutabilceklerini zannetmiyorum büyük ihtimal kadrosu dağılır), Keçiören ve Menemen ( bu lige güçleri yetmez.)

-------------

Gönderen: gravityes
Gönderi tarihi: 06/Haz/2019 saat 12:03
Alıntı yapılan bilek26

daha tahmin için çok çok erken olmasına rağmen bu haberle bende heyecanlandım ve tahminim;
Çıkması yüksek ihtimal olanlar: Eskişehirspor,( kaleci , forvet ve solbekle rahat ilk 3 ten çıkarız) Bursaspor (altyapısının iyi olduğunu duyduk elindeki yabancılar çok yetenekli olmasalarda bu ligi kaldırır, ilk 3 ten çıkar), Altay(paiçao 1 sene daha gol kralı olur haliylen futbol olarak yeterli olmasalarda bu yeter), Hatay ( kadrosunu koruyup 1-2 transferle rahat çıkarlar futbol oynamayı biliyorlar) ve Altınordu (3 tane tecrübeli oyuncu alırlar ve onlarla ilk 3 ten rahat çıkarır)
Düşmesi yüksek ihtimal olanlar: ADS (futbolcularını tutabilceklerini zannetmiyorum büyük ihtimal kadrosu dağılır), Keçiören ve Menemen ( bu lige güçleri yetmez.)

abi ben çok farklı düşünüyorum.

eskişehirspor:transfer yasağını açamayacağız gibi duruyor başkan da zaten çok ümitli konuşmadı...mevcut kadroyu korursak melih ağa offin gibi bir sezon geçirirse emre güral eski emre güral olursa jesse ve sissoko patlama yaparsa ve şehir olarak havaya girersek çıkabiliriz...birlik olmamız lazım

bursaspor:kulüpte işler hiç iyi gitmiyor.inanılmaz bir borç yükü var . hatta freye 700bin euro civarı ödeme yapılmazsa -6 ve transfer yasağı kapıdaymış büyük bir mebla cidden.kongreleri var başkan adayları aday olup kulüpten mali tabloyu öğrendikten sonra hepsi geri basıyorlarmış. evet altyapısı iyi gerçekten ama orda da torpil olayları çok dönüyor ve bu son 4 5 yılda iyi futbolcuların ayrılmasına sebeb olmuş

altay:pek de çıkabilecek bir takım gibi durmuyorlar açıkçası çok iyi takviye yapmazlarsa

altınordu:bu kulübün hedefi özkaynaktan yetiştirdiği futbolcularla ligden çıkıp sğper ligde başarı sağlamak. bu takımın u-11den beri yetiştirdiği yıllardır beraber oynayan bir kadro ve her sene alt yaş kategorilerinde türkiye şampiyonu oluyorlar...bu takım şu an u-19 seviyesinde bu adamlar 22 23 yaşına gelmeden çıkmayacaklardır... yani onlar da yine bilerek çıkmayacaklardır.

hatayspor:onlar kadroyu ve sinerjiyi korursa 1 numaralı çıkma adayı

menemen: ben ligde kalacaklarını düşünüyorum iyi bir planlamaları var.makul bir kadro kuracaklardır

keçiörengücü:sanırım afyonla aynı akıbeti yaşayacaklar

-------------
Şampiyonluk çok uzak değil Eskişehiirr yeterki sen yürekten oynaa Eskişehiiirr

Gönderen: kayılı
Gönderi tarihi: 07/Haz/2019 saat 14:18
akhisarspor borcu derdi olmayan takım. hata yapmazlarsa rahat çıkarlar.

-------------
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES

Gönderi tarihi: 07/Haz/2019 saat 17:08
menemen suat kaya ile yollar ayrıldı Abdullah ercan geldi

-------------

Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 11/Haz/2019 saat 07:49
Eskisehirspor'un onumuzdeki sezonki deplasmanlarinin toplam mesafesi 15844 km olacak. En yakin deplasmani Bursa (156 km), en uzak deplasmani ise Erzurum'a (1118 km) yapacagiz:
http://www.spor26.com/haberdetay/11925-es-es%E2%80%99in-yolu-uzun.html - http://www.spor26.com/haberdetay/11925-es-es%E2%80%99in-yolu-uzun.html

Gönderi tarihi: 13/Haz/2019 saat 10:43
süper lig 20 takımlı olacak gibi söylentilere itibar etmenin bir anlamı yok. bu söylentiler her sene çıkar sonra unutulur.

önümüzde büyük bir mali kriz var. Altınordu oyuncu satamıyorum % 30 küçüleceğim diyor. konya yöneticisi bein sport yayın ihalesinden çekilebilir diyor.

elinde parası olan, geliri olan ve bunu iyi yöneten takım ayakta kalır ve ayakta kalan takımda hedefe ulaşır.

-------------

Gönderen: grezores
Gönderi tarihi: 13/Haz/2019 saat 18:22
Yeni Malatya, Göztepe, Denizli, Erzurum, Ankaragücü gibi kötü takımlar üst lige çıktı. Gerçekten çok kalitesiz bir lig. Kadro kalitesini biraz daha yükseltebilsek bu ligden çıkmak imkansız değil. Transfer yasağı gelse bile mevcut oyuncularla ve doğru teknik taktikle ilk 6 bile yaparız. Tabi - puan cezası kesinlikle almamalıyız.

Gönderen: e^3_Nicola
Gönderi tarihi: 14/Haz/2019 saat 08:30
Alıntı yapılan grezores

Yeni Malatya, Göztepe, Denizli, Erzurum, Ankaragücü gibi kötü takımlar üst lige çıktı. Gerçekten çok kalitesiz bir lig. Kadro kalitesini biraz daha yükseltebilsek bu ligden çıkmak imkansız değil. Transfer yasağı gelse bile mevcut oyuncularla ve doğru teknik taktikle ilk 6 bile yaparız. Tabi - puan cezası kesinlikle almamalıyız.

Abi olmaz diye birşey yok aslında.. Mevcut kadro ile doğru teknik direktörü bir araya getirsek Play-Off hatta ilk iki hayal değil aslında.. Hatayspor'un çok mu iyi kadrosu var Allah aşkına? Teknik direktörleri iyi top oynatıyor, bir futbol felsefesi var takımın.. Denizli'nin öyle ahım şahım oyuncuları mı var? Hücum oyuncuları iyiydi sadece ama teknik direktör etkisiyle çıktılar.. Hem Osman Özköylü hem Yücel İldiz bir mentalite yerleştirdi takımına.. Fuat Çapa ile biz o sinerjiyi yakalayabilir miyiz? Bence yakalayamayız.. Ben de taraftarımızın çoğunluğu gibi kişilik olarak çok beğeniyorum, bizim için geçen sene inanılmaz fedakarlıklar yaptı minnet duyuyorum ama teknik adamlık konusunda güvenmiyorum.. İlhan Palut, Osman Özköylü, Yücel İldiz, İbrahim Üzülmez, Erkan Sözeri, Mehmet Altıparmak gibi bir ismin mevcut kadro ile daha iyi işler çıkartacağını düşünüyorum..

-------------
İyi günde, kötü günde!

Gönderi tarihi: 14/Haz/2019 saat 15:42
Alıntı yapılan e^3_Nicola

Alıntı yapılan grezores

Abi olmaz diye birşey yok aslında.. Mevcut kadro ile doğru teknik direktörü bir araya getirsek Play-Off hatta ilk iki hayal değil aslında.. Hatayspor'un çok mu iyi kadrosu var Allah aşkına? Teknik direktörleri iyi top oynatıyor, bir futbol felsefesi var takımın.. Denizli'nin öyle ahım şahım oyuncuları mı var? Hücum oyuncuları iyiydi sadece ama teknik direktör etkisiyle çıktılar.. Hem Osman Özköylü hem Yücel İldiz bir mentalite yerleştirdi takımına.. Fuat Çapa ile biz o sinerjiyi yakalayabilir miyiz? Bence yakalayamayız.. Ben de taraftarımızın çoğunluğu gibi kişilik olarak çok beğeniyorum, bizim için geçen sene inanılmaz fedakarlıklar yaptı minnet duyuyorum ama teknik adamlık konusunda güvenmiyorum.. İlhan Palut, Osman Özköylü, Yücel İldiz, İbrahim Üzülmez, Erkan Sözeri, Mehmet Altıparmak gibi bir ismin mevcut kadro ile daha iyi işler çıkartacağını düşünüyorum..

Kesinlikle katılıyorum ama Fuat hoca ile 1+1 yıllığına tekrardan anlaşılmış. Fuat hocanın bu yıl kendini teknik, taktik anlamında geliştirmesi lazım. Geçen yıl bu konuda yetersizdi.

Gönderen: ender_26esk
Gönderi tarihi: 14/Haz/2019 saat 15:52
Fuat Hoca ile yeniden anlaşılmış. Hayırlı olsun. Geçen sezon çok büyük emeği var. Başka Hoca olsa 5 hafta durmaz giderdi.

Geçen sene Fuat Hoca saha dışındaki olaylarla fazlasıyla ilgilenmek zorunda olmasına rağmen oldukça başarılıydı. Gençleri parlatması, ligde ilk defa oynayan gençlerle 17 puan toplaması mucize. Şampiyonluk kadar değerli.

Fuat Hoca nın eksik yanları var mı tabiki var. Fuat Hoca nın takımlarının yumuşak karnı kolay gol yemesi. Ligin ilk yarısını hesaba katmıyorum ligin ikinci yarısında kolay gol yiyen takımımız vardı. Bunu Hoca nın diğer takımlarında da nispeten gözlemledik.

Önümüzdeki yıl Fuat Hoca defansın ön planda olduğu bir oyun planı kurgulamalı bence. Bu ligde gol yemeyen kendini zirvede buluyor. Gençlerbirliği ilk önce gol yemeyelim diyen Erkan Sözeri ve İbrahim Üzülmez ile başarılı oldu. Aynı şekilde Yücel İldiz in de planı ilk önce gol yememek hızlı hücumlarla sonuca gitmekti. Benzer oyun yapısıyla oynadığınızda bu ligde ilk 6 ya girmek çok da zor değil.

umarım mutlu olduğumuz bir sezon geçiririz. Borçlar azalacaksa ben yine ligi 15. bitirmeye razıyım. yeterki borçlar ödenebilsin önümüzü görebilelim.

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Gönderen: merhaba26
Gönderi tarihi: 15/Haz/2019 saat 17:08
merhaba,

çok doğru bir karar.
   çok zordur devri zaman da Vefakar insanı bulmak,
   hayırlı olsun.

sevgili Çapa ;
   transferin açılamıyacağını düşünerek yazıyorum.
   iki sorunumuz var ;
   1* takımın parasal sorunu olmamalı ki imkansız,ancak takıma hiç bir
şekilde yansıtılmamalı,
2* kaleci konusu,takımın en zayıf noktası,
     bu konu da ES TV de,90+3 proğramın da dile getirilen U-17 takımın kalecisi
Cengiz Köseler'in çok yetenekli olduğu ve kaleyi güvenle koruyabileceği anlatılmıştı,buradan Serdal Eroy hocaya selam olsun.
   yani sevgili ÇAPA,bu konuları aştığın anda,elin de ki kadro ilk ikiye oyna-
yabilecek bir kadro ben yürekten inanıyorum sen de inan.
   başarılar dilerim.

-------------
'....aynı zamanda ahlaklısını severim.

Gönderen: Ende
Gönderi tarihi: 19/Haz/2019 saat 02:43
Nice 54 yıllara Es Es'im.iyi ki varsın.

-------------
Her şey senin için Es-Es'im.

Gönderi tarihi: 19/Haz/2019 saat 08:41
Eskişehirsporumuzun 54. yılı kutlu olsun.. Allah bizlere Eskişehirspor kültürü ile yetişmiş nesiller nasip etsin.. Meşalemiz hiç sönmesin..

-------------
İyi günde, kötü günde!

Gönderi tarihi: 19/Haz/2019 saat 15:05
Eskişehirspor’umuzun 54. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

-------------
O SENE BU SENE

Gönderi tarihi: 19/Haz/2019 saat 15:15
nice yıllara eses'im.

hangi ligde olursan ol seni hep seveceğiz.

-------------

Gönderi tarihi: 19/Haz/2019 saat 19:21
Spor Toto 1. Lig ekiplerindenEskişehirspor'da son dakika gelişmesi yaşandı.

Maddi anlamda zor günler geçiren Eskişehirspor'un başı eski borçlarla belada!

Ajansspor'un elde ettiği bilgiye göre;Eskişehirspor'un eski oyuncusu Sebastián Pinto'ya 500 bin Euro olan alacağını ödemediği için FIFA’dan -6 puan silme cezası alacağı öğrenildi.

SON GÜN 23 HAZİRAN

Eskişehirspor'un 23 Haziran'a kadar 500 bin Euro'luk ödemeyi yapması gerekiyor.

-------------

Gönderi tarihi: 19/Haz/2019 saat 20:54
Kombine fiyatları şu şekilde açıklandı.
Kale arkası 126 TL
Maraton 226 TL
Vip 626-826-1026 TL

-------------

Gönderi tarihi: 19/Haz/2019 saat 22:25
Eskişehirspor Kulübü, kuruluşunun 54’ncü yıl dönümünü kentin ortasından geçen Porsuk Çayı üzerine kurulan platformda kutladı. Porsuk kıyısındaki taraftarların yaktığı meşalelerden adeta göz gözü görmedi.

Spor Toto 1’nci Ligi ekiplerinden Eskişehirspor, kuruluşunun 54’ncü yılını İstiklal Mahallesi’ndeki Porsuk Çayı üzerine kurulan platformdaki programla kutladı. Binlerce taraftarın formalarıyla katıldığı programda yönetim, teknik kadro ve oyuncular Porsuk Çayı üzerinden platforma tekneyle geldi. Teknenin kıyıya yanaştığı sırada taraftarların yaktığı meşaleler nedeniyle adeta göz gözü görmedi. Kulüp yönetimi, teknik kadro ve oyuncuların tek tek isimleri okunarak platforma davet edildi. Eskişehirspor Kulübü Başkanı Osman Taş, desteğinden dolayı tüm taraftarlara teşekkür ederek, “Puan silmelerle, avukatlarla, kulüplerle uğraşıyoruz. Bunu severek yapıyoruz ve bunlar aşacağız” dedi.

Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği ve bu sezon için yeniden sözleşme imzalayan teknik direktör Fuat Çapa ise Eskişehirspor taraftarının tüm Türkiye’ye örnek olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Geçtiğimiz sezon burada hayallerimi gerçekleştirmeye geldiğimi söylemiştim. Ne mutlu ki bu sezon yeniden beraberiz. Kupayı getiremedik, nedenlerini herkes biliyor. Ama size 14 tane bu sezon gencimizi getirdik. Kupalar gelip geçici, bu gençler kalıcı olacak ve Eskişehirspor’un geleceği olacaklar. Her şehrin takımlarını belirli sıkıntıları var ama geçen sezon taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik herkese örnek oldu. Önümüzdeki sezonla ilgili beklentileri biliyorum, geçen sezon kupa sözü verdik, umutla bitirdik. Bu sezona umutla başlayan en iyi yerde bitirelim."

ANNE VE BABASI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Fuat Çapa’nın annesi Zeliha Çapa ve babası İzzet Çapa da kutlama programına katıldı. Platforma üzerine davet edilen Çapa çifti, isimlerinin anons edilmesinin ardından taraftarların yoğun ilgisi karşısında gözyaşlarını tutamadı. Fuat Çapa annesi ve babasına sarılarak taraftarlara teşekkür etti.

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Derneği Başkanı Murat Diri de kulübün borç, transfer yasağı gibi sorunlarla uğraştığını belirterek, “Bugün burada 20 yaşındaki kardeşlerimiz, 10 sene önce de buradaydı. Bugün de buradalar. Hedefimiz bu organizasyonlarla Eskişehirspor’u gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarabilmek ve memleket sevgisini kazandırmak. Eskişehirspor borç ve transfer yasağı gibi sorunlarla uğraşıyor ama bu abluka dağıtılacak, kimse merak etmesin” şeklide konuştu.

Konuşmaların ardından Bando ESES’in çaldığı marşlarla taraftarlar 54’ncü kuruluş yıl dönümünü gönüllerince eğlenerek kutlarken, yakılan meşaleler Porsuk Çayı üzerinde renkli görüntülere sahne oldu.

-------------

Gönderi tarihi: 20/Haz/2019 saat 22:56
Spor Toto 1. Lig'e düşen Akhisarspor, Gazişehir Gaziantep'i Spor Toto Süper Lig'e taşıyan teknik direktör Mehmet Altıparmak ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.

-------------

Gönderi tarihi: 21/Haz/2019 saat 13:45
Eskişehirspor'dan 540 bin euro alacağı var
Eskişehirspor yönetimi FIFA’dan gelen puan silme cezası ile sarsıldı. 2015-16 sezonunda büyük umutlarla kulübe transfer olan Sebastian Pinto’nun 540 bin euroluk alacağı bulunuyor. Pinto’nun avukatı, geçtiğimiz aylarda futbolcunun alacağının ödenmesi için kulübe haber göndermiş ve Haziran ayının ilk haftasında ödenmesi gereken 540 Bin Avro’yu beklemeye başlamıştı.

TFF'ye iletildi
Sebastian Pinto ile görüşüp temmuz ayına kadar süre isteyen Eskişehirspor yönetimi futbolcu ile anlaşma sağlamıştı. Ancak Pinto’nun avukatının oyuncunun haberi olmadan FIFA’ya başvurduğu öğrenildi. FIFA’da bu başvurunun ardından Eskişehirspor’a 6 puan silme cezasını verdi. FIFA karar aldığı 6 puan silme cezasını Türkiye Futbol Federasyonu’na yolladı. 

İstanbul'da Pinto zirvesi
Eskişehirspor’da Sebastian Pinto krizi ile ilgili büyük sıkıntı yaşanıyor. Kulüp Başkanı Osman Taş ve Mali Asbaşkan Mehmet Şimşek, apar topar İstanbul’a gitti. Pinto’nun avukatı ile görüşmek için soluğu İstanbul’da olan ikili bu krizi çözmek için yoğun bir mesai içine girmiş durumda.

-------------

Gönderi tarihi: 22/Haz/2019 saat 19:08
Sebastian Pinto kriziyle başı dertte olan Eskişehirspor’da sıkıntılar giderek büyüyor. Alınan bilgilere göre Toko, Akaminko, Bokila ve Boffin gibi oyuncuların FIFA dosyaları ile de boğuşmak zorunda kalan yönetim, Boffin’in alacaklarını ileri bir tarihe ertelerken, en büyük sorunun ise Toko dosyası olduğu öğrenildi. Toko’nun da FIFA’ya başvurması halinde, Eskişehirspor kulübüne anında puan silme cezası gelme ihtimali var. Çözüm yolları arayan Başkan Osman Taş, önümüzdeki günlerde kısa vadede hayata geçirilecek projeler ile, kulübe kaynak yaratmaya çalışacak.

-------------

Gönderi tarihi: 22/Haz/2019 saat 19:09
24 Haziran Pazartesi günü 11:00'den itibaren kombine satışlarımız başlayacaktır.

-------------

Gönderi tarihi: 18/Tem/2019 saat 16:16
http://www.tff.org.tr/default.aspx?pageID=287&ftxtID=31651# - - TFF 1. Lig fikstür çekimi bugün yapılacak

2019-2020 Sezonu TFF 1. Lig fikstür çekimi bugün yapılacak.TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu'nda saat 21.00'de başlayacak fikstür çekimine TFF yetkilileri ve kulüplerin temsilcileri katılacak.

-------------
O SENE BU SENE

Gönderi tarihi: 18/Tem/2019 saat 16:48
ilk maç tahminim İstanbulspor ile iç saha.

hayırlı bir sezon olmasını diliyorum. -6 puan bizi çok zorlayacak. Her zaman her koşulda mücadeleye devam

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Gönderi tarihi: 18/Tem/2019 saat 22:32

-------------
O SENE BU SENE

Gönderi tarihi: 19/Tem/2019 saat 00:59
zor maçların ilk haftalarda olması iyi olmuş bu rakipler toprlanmalan puanlar alırız -6 yı hallederiz heralde yani bence fikstür iyi; tabi emre marko hakan aslantaşta kesin lazım, onlarsız olmaz hele emre devre arasında gitme hakkı denen saçmalık iptal edilmeli.

-------------

Gönderen: Android_26
Gönderi tarihi: 19/Tem/2019 saat 09:15
Alıntı yapılan bilek26

zor maçların ilk haftalarda olması iyi olmuş bu rakipler toprlanmalan puanlar alırız -6 yı hallederiz heralde yani bence fikstür iyi; tabi emre marko hakan aslantaşta kesin lazım, onlarsız olmaz hele emre devre arasında gitme hakkı denen saçmalık iptal edilmeli.

Sizin aksinize ben fikstürden çok memnun değilim. Bolu, balıkesir ve bursa'nın kadrosu yok şu anda, üçü ile ilk 5 haftada oynamak isterdim, bursa okey ama bolu balıkesir son iki maçımız. Bu sene de küme düşmemeye oynayacağız ve en zayıf iki takımla son iki hafta oynamak baya kötü oldu bizim açımızdan. Ilk 5 haftada 12 puan alıp -6 ile birlikte küme düşme hattından çıkabilirdik. Ayrıca bu psikolojik olarak da bizi rahatlatırdı.

-------------
We will make Eskişehirspor great again!
S.Ö.

Gönderen: Ender26eses
Gönderi tarihi: 20/Tem/2019 saat 10:15
Son maç yine Bolu olmuz.

-------------
3G:CEPIM VAR HATIM YOK,CEPIM VAR KONTÖRÜM YOK,CEPIM VAR GÖRÜNTÜM YOK!

Gönderi tarihi: 28/Tem/2019 saat 09:42
Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor, zor günleri geride bırakmak adına dev bir kampanyaya imza attı. Yönetim tarafından kulübün borçlarının azaltılması maksadıyla 100 lira yardımla forma kampanyası başlatıldı. Toplamda 26 saat sürecek ve 20.26 itibariyle başlayan kampanyaya ünlü isimler, eski yönetici ve futbolcular, yöneticiler, şehrin ileri gelenleri, Eskişehirspor taraftarlarının yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından arayan taraflı tarafsız tüm herkes, kırmızı-siyahlı ekibin kampanyasına aldıkları formalarla destek oldu. Porsuk Çayı üzerine kurulan platformda Eskişehirspor Kulüp Başkanı Osman Taş, futbolcular Sezgin Coşgun ve Emre Güral ile oyuncu Engin Öztürk, gelen telefonları yanıtlayarak kulübe gelen yardımları taraftarlara açıkladı.

"BİR KEREYE MAHSUS YARDIM İSTİYORUZ"
Burada açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Taş, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti. Kampanyaya açıklık getirmek istediğini belirten Taş, "Bizden önce oluşan borçlar bizi o kadar zorluyor ki. Biz bu borçların olduğunu biliyorduk. Böyle olacağını tahmin etmiyorduk. O yüzden yönetim kurulu ile böyle bir kampanya yapalım dedik. Biz bu Eskişehirspor'u borçtan dertten kurtaralım istedik. Bir kereye mahsus 26 saat boyunca Eskişehir'de yaşayan her insandan 100 lira yardım istiyoruz. Kimse yanlış anlamasın. Bu kampanya gerçekten Eskişehirspor'un borcunu bitirmek için. Bizim şu anki yaşadığımız zorlukları geçirmek için değil" dedi.

Ayrıca özel olarak hazırlanan kumbaralar ile de kulübe para toplanıyor.

-------------

Gönderen: 26
Gönderi tarihi: 28/Tem/2019 saat 13:09
İşimiz gücümüz kolpa.

Dün tvda herkes duydu alperin 5000 forma almak istediğini sonra 1000 adet dendi.

kanal 26 5000 dedi yok biz öyle demedik oldu.
Ulan bende arasaydım 10000 formada ben alıyorum deyip reklamımı yapıp sonra aa ben 1 tane dedim siz yanlış anladınız deseydim.

-------------
Eskişehir

Gönderi tarihi: 28/Tem/2019 saat 18:13
Kumbara kampanyası toplam
52.407 TL,
1 adet kazı kazan,
1 adet milli piyango bileti
1 adet iddia kuponu.

-------------

Gönderi tarihi: 28/Tem/2019 saat 18:13
Başkanın Ablası 100 forma
Zihni Çalışkan şahsına 50 forma
Boğazın Kırmızı Şimşekleri 10 forma
İzmir Kırmızı Şimşekler 26 forma
Ulaş Entok deplasmanı karşılayacak
Eto metin güler 50 forma

-------------

Gönderen: Curva_Eses
Gönderi tarihi: 16/Ağu/2019 saat 21:09
Giresunspor 0 - Menemenspor 1 ilk yarı sonucu.

-------------
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND

Gönderi tarihi: 16/Ağu/2019 saat 23:03
Giresun 0 menemen belediye 2 maç sonucu

-------------

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2019 saat 12:04
bu sene o sene galiba içime öyle doğuyor, bir şekil bu sene süper denen lige çıkıyoruz inşallah kombinemi aldım darısı henüz almamış olan kardeşlerimize.

-------------

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2019 saat 19:26
Bursa iyi oynuyor

-------------

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2019 saat 19:30
Karagümrük attı atağı erkan başlattı ama bursa kötü oynamıyor.

-------------

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2019 saat 20:23
Bursa gümrükten 2 gömlek üstün oynadığı halde ilk yarıyı 1-0 mağlup kapattı.Bursa da bir kırmızı kartla 10 kişi kaldı.Hakem Kutluhan Bilgiç çok kolay kart gösteriyor.Bursa bu oyununu sezona yaysın çok rahat ilk 6 yapar düşme gibi bir endişesi hiç ama hiç olmaz.Çok koordineli diri bir takım.Nede olsa hocaları Yalçın Koşukavak.Karagümrükte bi Erkan var bir de zenci o da golü attı zaten.Yaşlı takım ilk yarı durdurulursa Karagümrük tehlikeli takım değil.Ama onlarda düşme tehlikesi yaşamaz.Tabi ilk maçtan kesin yargıya varmak doğru değil ama ilk fotoraf bu.

-------------

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2019 saat 20:26
Bursa 10 kişi ikinci yarının başında golü buldu 1-1

-------------

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2019 saat 20:46
Bursa'nın gençleri bizim gençlerden en az 2-3 gömlek daha iyi. Biz deplasmanlarda 4-5 gol yiyip kaybediyorduk. Bursa daha ilk maçtan rakibinden çok daha sağlam oynuyor. 10 kişi kaldıktan sonra bile rakiplerinden iyiydiler.

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2019 saat 20:57
kg 2-1 bursa

-------------

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2019 saat 20:59
kg3-1 bursa kalecinin büyük hatası

-------------

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2019 saat 21:09
kg 3-1 bursa maç bitti

-------------

Gönderen: merhaba26
Gönderi tarihi: 17/Ağu/2019 saat 23:43
merhaba,

altI takım seyrettim,Giresun,Menemen,K.ümrük,A.Demir.Osmanlı ve Boluspor,
Bursaspor'u bu takımların hepsinden üstün gördüm.Gençleri müthiş,ilk altının
dışına çıkmazlar sanıyorum.
   yalnız çok iddialı dedikleri takımlar da dahil,bir M.Özcan ve bir Sissokko
kalitesin de kesinlikle bir oyuncu yok,bu bizim için müthiş bir avantaj,
tek sorun kale de,genç kalecilerden birisi kaleye adapte edilebilirse,eksi
altı puana rağmen bu takım ilk ikiye oynar.
   defans dörtlümüz M.Feyzi,M.Çelik,Erdal ve Cemali,bugün süper ligin
benim diyen takımların kadrosun da yok.
   ayrıca,Ofoedu'yu aratmayan Jesse,seyrettiğim takımların hiç birin de bu sürat de oyuncusu yok.
   sevgili Fuat Hoca :
   al yüreğini avuçlarına,sımcacık haliyle sarıl oyuncularına,inan ama yürekten
inan,kadro sıkıntısı yaşamayacağın bir sezon seni bekliyor,
   bir takımı değil,bir şehri kurtaracağın,yani Porsuk üzerine heykel'inin
dikileceği bir sezon seni bekliyor.
   yani ŞAMPİYON olacağın bir sezon seni bekliyor.
   bu şehir sana inanıyor ve seni çok seviyor.
   gözlerinden öperim sevgili ÇAPA.
   ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.

-------------
'....aynı zamanda ahlaklısını severim.

Gönderi tarihi: 18/Ağu/2019 saat 00:07
Abi bütün söylediklerine birebir katılıyorum.Jesse hariç.Umarım bu sene daha iyi olur.Özellikle Bursa konusun da söylediklerin çok doğru.

-------------

Gönderi tarihi: 18/Ağu/2019 saat 23:46
altay 1 umraniye 3
akhisar 1 Adana 0 maçlar bitti
Adana serhat tunc eren keles veli kizilkaya sari kart gördü

-------------

Gönderen: ypeker
Gönderi tarihi: 19/Ağu/2019 saat 00:00
ADMINLER kusura bakmayın, yanlış başlık altında yazıyorum ancak bu site dehşet yavaş açılıyor, hem Google Chrom hem Internet Explorer deniyorum aynı, ceptelefonundan internete girerken de aynı sorun, çok reklam olduğu için mi böyle, arşiv çok dolu olduğu için mi böyle bilmiyorum ama artık hiç takip edilemeyecek duruma geldi bana göre. Bu konuyla ilgilenirseniz sevinirim. Elinize sağlık şimdiden.

-------------
Çocukluktan aşkımız ESES

Gönderi tarihi: 20/Ağu/2019 saat 16:03
Osman Taş istifasını geri çekmiş
Güler misin, ağlar mısın?

Koskoca çınarı oyuncak ettiler kendilerine.. Kimse de çıkıp demiyor ki kardeşim siz napıyorsunuz? Yazık vallahi yazık!

-------------
İyi günde, kötü günde!

Gönderen: Daredevil
Gönderi tarihi: 22/Ağu/2019 saat 17:13
Fuat hoca, istifa edip geri gelen başkan ile görüşme yapmış. Ve ültimatom vermiş. sunulan raporların dikkate alınması, gerek kararların alınması, takımın küçültülmesi ve sözlerin yerine getirilmesini istemiş. bakalım neler olacak.

Gönderi tarihi: 22/Ağu/2019 saat 20:28
Osman Taş şu 4 aylık süreçte her bakımdan hayal kırıklığı oldu. Kulübü gerçekten çok kötü yönetti. Sosyal medyaya bakıyorum herkes onu övüyor. Bu durumu cidden anlayamıyorum. Kulüp resmen aylardır başkansız gibi. Mayıs ayında keşke daha doğru ve daha güçlü bir başkan çıkartabilseydik.

Gönderen: liq26
Gönderi tarihi: 23/Ağu/2019 saat 08:47
Geçtiğimiz yönetimin bildiğim kadarıyla bu yıl için bütün planları kaynakları herşeyleri tamamdı. Bu yılı rahat bir şekilde çıkartabilecektik maddi olarak ve mevcut kadroyu koruyarak ama olmadı işte yine çomak sokuldu herzamanki gibi.

-------------
Bu AlEmDe KrAl BiZiZ ES-ES lİyİz EFSANEYİZ...

Gönderen: ESdat
Gönderi tarihi: 23/Ağu/2019 saat 09:58
Hırsız içeriden olunca kapı kilit tutmaz...

Kaan AY'ı istifaya zorlayıp Osman TAŞ'ı getirenler şimdi de Osman Taş'ı göndermeye çalışıyor. Bu kişiler başarılıdır başarısızdır tartışılır fakat benim dikkat çekmek istediğim bir konu var. Eskişehirspor'a bilinçli ve planlı şekilde tuzaklar kuruluyor başkansız, yönetimsiz bırakmak için. Kongre üyeleri ve yöneticilerimizin çoğu çift cinsiyetli olunca EsEs'in faydasına değil tuttukları esas takımlarının ve kendi menfaatlerinin peşinde oluyorlar. Amaçları EsEs büyümesin kontrol edebilecekleri sevilerde dursun istedikleri gibi oynayabilsinler.Bunların çalıştıkları kadar şehrin ileri gelenleri (geri duranları) takımı kurtarmak için çaba gösterseydi takım borçlarını düzene sokmuş, acil olan ödemeleri, futbolcu ödemelerini yapmış olurdu.

Oynanan oyun Osman başkana, yönetime değil Eskişehirspor'adır. Futbolcular alacaklarından dolayı antrenmana çıkmıyor Osman başkan istifa ediyor hepsi antrenmanda. Başkan yok neden antrenmana çıkıyorsunuz parayı veya talimatı kimden aldınız? Osman başkan geri dönüyor Fuat hoca yönetime ültimatom veriyor.
Herkes haddini bilecek hoca bu yönetimin bir çalışanı sonuçta nasıl ültimatom verir. Osman başkan yokken gayet memnundular başkan dönünce niye rahatsız oluyorlar. Fuat hoca bu tür konular kapalı kapılar ardında konuşulur, kulübün bir mahremiyeti olur. İsteklerin karşılanmıyorsa da çeker gidersin. İnan bu takım sensiz hatta teknik direktörsüz seninle olacağından daha fazla puan toplar. Keçiören gibi ligin en güçsüz kadrosuna sahip bir takım karşısında bile nasıl korkak oynadığın üstünlük kuramadığın gözüktü. Biz sana adam dedikçe sen birilerinin adamı mı olmaya çalışıyorsun?

90 bin tl gibi normal şartlarda bir kulüp için çok komik bir para için haciz geliyor ve kulübün spor aletlerine el konuluyorsa tabi ki orada bir yönetim zaafiyeti de vardır. Düşünün kulüp bu parayı ödeyemiyorsa imza bekleyen 46 dosyayı nasıl kapatacak? Futbolcu alacaklarını nasıl karşılayacak? FİFAdaki puan silme cezası gelebilecek 5-6 dosya var onlar nasıl kapanacak? Bazılarının amacıda kulübü kapattırıp en alt seviyeden başlatmak. Kulübü küçültmek doğru bir politika olsaydı bugün biz bu durumda olmazdık. Zaten başımıza ne geldiyse mesut'un süper ligdeyken kulübü küçültmek adına kulübün içini boşaltmasıyla başlamadı mı? Küçülmek çare olsaydı bugün bu ligde borçsuz bir şekilde olmamız lazımdı. Çözüm ne peki... Çözüm yukarıda saydığım ödemeler için kaynak bulmak. Bu sponsor olur, devlet bankalarına borçları yapılandırma olur, siyasetçilerimizin devreye girip kaynak oluşturması lazım. Şehirdeki bütün yönetici ve siyasetçilerin, şirketlerin bir araya toplanıp acil kaynak ve nakit akışı sağlamaları lazım...Tabi buna Eskişehirspor'u aşağıya çekmeye çalışan çift cinsiyetliler, Eskişehirsporu sömürmüş sülükler izin verir mi? göreceğiz...

Gönderi tarihi: 23/Ağu/2019 saat 11:16
Bu arada Erzurumspor'un forma kampanyasında 4 saatte 125.600 forma satılmış gelen smsler ile birlikte 17.975.000 TL yardım toplanmış tebrik etmek lazım. TV8'den yayınlanması Acun faktörü ve şehrin yönetici ve iş adamlarının katkılarıyla. Bu para şu an bizde olsa çok rahatlatırdı.

Bizim kampanya geldi aklıma başkan telefonda 5 olmaz en az 10 forma alın pazarlığı yapıyordu, gayet amatörce bir program olmuştu. 26 satte 26bin forma diye çıkıldı çeyreği kadar satıldı destek oldu. Erzurum'un gecesini biraz izledim yöneticiler, iş adamları, Erzurumla alakası olmayan kişiler 5'er 10'ar bin forma aldılar. Bizimkilerin aldığı forma yaptığı katkıyı söylemeye gerek yok...

Alper Potuk içimizden yetiştirdiğimiz milli takıma kadar yükselmiş bir değerimiz değil mi? Para kazandırarak gitti kaçıp kulübe beş kuruş kazandırmadan gidenlerin yanında adamdır o ayrı. Ben başka bir konuya değineceğim Alper forma kampanyasına 500 forma demişti sonra 100 bin tl dedi kıvırdı. Bizim has evladımız bize gelince 400 bine kıyamadı. Fakat aynı Alper fenerde oynayabilmek için yıllık 10 milyon olan garanti parasını 3 yıllık sözleşmesi olmasına rağmen %40 indirime giderek 6 milyona indirdi. Yani fenerde kalabilmek için yıllık 4 milyondan 3 yılda 12 milyon parayı kendisinden istenmeden kendi rızasıyla verdi. Bize gelince 400 bine kıyamayan alper fenere 12 milyon TL bağışladı. Sözde Eskişehir çocuğu...

Gönderi tarihi: 23/Ağu/2019 saat 14:47
Osman Taş'a karşı oynanan bir oyun var elbette ama Osman Taş'ta kusura bakmasın hiç başkanlık yapacak potansiyel yok malesef.. Adamlar 90 bin TL için kulüpten mal kaldırıyor, dün başkanlığa geri döndüm diyen adam alıp parayı gidip kulübe bu haciz işlemini durduramıyor.. Bu kadar basiretsiz bir adamın nasıl başkanlık yapması bekleniyor anlamak gerçekten güç.. Yardım kampanyası düzenleyeceğiz diye almış eline kumbarayı esnaftan 3-5 TL topluyor.. Kulüp dar boğazdan böyle kurtulacak diye düşünebilen vizyonsuz biri..

Kulübümüzün üzerinde çok büyük planlar dönüyor.. Lige -6 ile başlatırken 1 dk bile düşünmüyorlar, ilk maç 12 bin taraftarının önünde rezil bir hakemle 2 puanını gasp ediyorlar.. Ardından türübün kapatma cezası veriyorlar hiçbir şey yokken.. Ardından Haciz geliyor ardından oyuncuların kaldıkları dairelerde hacizler vs..

Resmen düşmemiz için çalışılıyor'

-------------
İyi günde, kötü günde!

Gönderi tarihi: 24/Ağu/2019 saat 13:20

Osman Taş'a karşı oynanan bir oyun var elbette ama Osman Taş'ta kusura bakmasın hiç başkanlık yapacak potansiyel yok malesef.. Adamlar 90 bin TL için kulüpten mal kaldırıyor, dün başkanlığa geri döndüm diyen adam alıp parayı gidip kulübe bu haciz işlemini durduramıyor.. Bu kadar basiretsiz bir adamın nasıl başkanlık yapması bekleniyor anlamak gerçekten güç.. Yardım kampanyası düzenleyeceğiz diye almış eline kumbarayı esnaftan 3-5 TL topluyor.. Kulüp dar boğazdan böyle kurtulacak diye düşünebilen vizyonsuz biri..

Kulübümüzün üzerinde çok büyük planlar dönüyor.. Lige -6 ile başlatırken 1 dk bile düşünmüyorlar, ilk maç 12 bin taraftarının önünde rezil bir hakemle 2 puanını gasp ediyorlar.. Ardından türübün kapatma cezası veriyorlar hiçbir şey yokken.. Ardından Haciz geliyor ardından oyuncuların kaldıkları dairelerde hacizler vs..

Bırak hacizi önlemeyi başkan ortada bile gözükmüyor.Kapıya haciz dayanmış Mehmet Şimşek le avukattan başka kimse yok.

-------------

Gönderi tarihi: 24/Ağu/2019 saat 18:43
Keçiören 1-0 osmanlı ms.

-------------

Gönderi tarihi: 25/Ağu/2019 saat 00:03
Keçiören 1 Osmanlı 0
altinordu 1 karagumruk 2
balikesir 2 Erzurum 1
maçlar bitti

-------------

Gönderi tarihi: 25/Ağu/2019 saat 12:48
Alt ligden gelen takımlar hiç de öyle kolay lokma değiller.Karagümrük 2 de 2 yaptı.Keçiören 4 puanda Menemenin bir maçı eksik 3 puanı var.Yani demem o ki işimiz çok zor.Biz hala hacizlerle yönetim bunalımlarıyla uğraşıyoruz.Nereye kadar böyle devam eder bilemiyorum.Elbette daha ligin başı daha çok şeyler değişir ancak gidişat hiç iyi değil.Önümüzdeki iki maçta sıfır çekersek havlu atarız.Takımın geçen haftaki oyunu da bana hiç ümit vermedi.Akşamı bekleyelim bakalım neler olacak.Ama olası bir galibiyette ilk altı gibi hayallere kapılmayalım hiç kolay değil.Bu halimizle ligde kalsak büyük başarı olur.Bakın başarı olur demiyorum büyük başarı olur.

-------------

Gönderi tarihi: 25/Ağu/2019 saat 13:22
Yönetimin çıkıp "başka - puan cezası almayacağız. Kulüp lisansını alacağız. Oyuncuları ve teknik ekibi sene sonuna kadar tutacağız." tarzında açıklama yapması gerekiyor. Bu garantiyi veremiyorlarsa derhal istifa etsinler.

Başkan gelir gelmez -6 puan cezası yedik. Oyunculara ve teknik ekibe verilen hiçbir söz tutulmadı. Mehmet Özcan'ın transfer süreci kötü yönetildi. Daha bekleyen Fifa cezaları ve kulüp lisansını alamama tehlikesi var. Bu kadar soru işaretiyle takım da başarılı olamaz.

Gönderen: Daredevil
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2019 saat 15:50

Osman Taş başkanı savunduğumdan değil ancak, tek gelen haciz bu değilmiş. 15-16 haci gelmiş ve diğerleri ikna edilerek geri yollanmış. Şimdi buna 90 binlira verilse diğer ikna edilip geri dönen hacizliler demezler mi vayy para varmış bizi kandırmışlar bizde gidip çökelim olayı yaşanmaz mı? Bu sefer 15 ayrı kişi daha kimbilir neleri alır. Hadi onlara da ödense bu sefer lisans için imza atacak futbolcular bak bir bir haciz kaldırıyorlar demek para var diye para almadan imza atmayabilirler. bence en iyi yapılmış haciz oldu. yönetim hacizi yaptıranı açıkladı. hatta fazlasıyla basına duyurdu. dönen dolaptan az da olsa haberimiz olması sağlandı. sonra da tekrar haciz edilemesin diye başka firma üzerine yeni spor aletleri alındı.

Gönderi tarihi: 25/Ağu/2019 saat 16:24
milletvekili Mahmut Tanal spor araç gereçlerini filan haczemezler kanunsuz 1 hafta içinde itiraz edilsin geri alırsınız diye açıklama yapmış üstelik muhasebe şifrelerini vermemek gibi bir şey de yapılamıyormuş ayrıca kanuna göre, işleyişi faaliyeti engelleyecek haciz yapılmazmış   kulüp hukukçusu uyuyormu?

-------------

Gönderen: legendboy26
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2019 saat 17:34
Geçen senenin golleriniz izledim biraz önce. Son 3 hafta 0 puan aldık. Eğer 1 galibiyet alabilmiş olsak -6 puanı geçen seneden sildirebiliyorduk. Bu kadar amatörlük olmaz bu cezanın geleceğini herkes bilirken son haftalara sallama kadrolarla çıkıp hiç puan alamayıp -6 yı bu senenin başında yemek bence rezillik. Biraz uyanık olunsa balıkesirin gecen sene yaptıgı gibi -6dan kurtulabilirdik. Çok yazık olmuş gerçekten öyle böyle değil..

Gönderi tarihi: 25/Ağu/2019 saat 19:48
umraniye 4 Giresun 1 maç bitti
Ümraniye 2 de 2 yapti 6 puan
Giresun 2 de 2 mağlubiyet 0 puan

-------------

Gönderi tarihi: 25/Ağu/2019 saat 20:20
menemenspor haybeye kırmızı gördü hakem sarı kartlık olmayan pozisyonda ilk sarı kartı da unutup 2. sarıyı gösterdi sonra hatırlatılınca mecburen kırmızıyı gösterdi hatırlasa sarısı olduğunu kesinlikle sarı cıkarmayacağı pozisyon hatta faul bile yok, bu sene de hakemler kötü
.

-------------

Gönderi tarihi: 25/Ağu/2019 saat 21:47
menemen 0 hatay 4 maç bitti

-------------

Gönderi tarihi: 25/Ağu/2019 saat 22:02
yedik hayırlı olsun.takımın geçen seneden hiç farkı yok.

-------------

Gönderi tarihi: 11/Eki/2019 saat 08:07
Mourinho gelse üç maçta gol yeme sorunumuzu çözemez!

Eskişehirspor teknik direktörü Coşkun Demirbakan yine kendinden emin konuştu.

ESKİŞEHİRSPOR 10 Ekim 2019 Perşembe 23:50

2Eylül Gazetesinden M.Anıl Aksoy ve 222Haber.com'dan Akif Yer'in sorularını yanıtlayan Eskişehirspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan yine çok konuşulacak sözlere imza attı. Takımının durumunun mevcut şartlara göre iyi olduğunu söyleyen Demirbakan “Bizim işimiz krizi yönetmek. Şu anda yaptığımız iş de o. Kaos ortamında ne yapılması gerekiyorsa geçmişteki tecrübelerimize dayanarak yapacağız. Bunlar kitaplarda yok. Kriz nasıl yönetilir, yok öyle bir şey. Biz bununla uğraşıyoruz, şu anda da başarılıyız.

Çocuklar sahaya çıkıyor ve oynuyorlar. Puan farkını rahat rahat kapatırız. Ama benim futbolcularım maç bittikten sonra en geç 1 gün içinde primlerini alacak. 2 gün bile olmaz. Futbolcu düşünmeyecek. Primi alacak istirahate geçip diğer maçı düşünecek. Cuma günü getirsen bile bir anlamı yok. Mazeret üretmem. Primler ödenecek”

Tesislerde yemek çıkmaması konusuyla başlayan Demirbakan “Yemek çıkmayabilir. Arkadaşların sınırlarını zorlayarak elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz. Burası ağlama yeri değil. Gerekirse soğan ekmek yersin, çıkıp oynarsın. Bizim kitabımızda mazeret ya da şikayet yok. Eskişehirspor forması pahalıdır. Sabancı'nın torunu, Koç'un torunu para verse giyemez. Futbolcular bu formayı giyiyorlar”

Taraftarın Mevlüt'ün neden forma giymediğini merak etmesine dair açıklama yapan kurt hoca “Ben de taraftarın neden 20 bin kişi gelmediğini merak ediyorum. Benimle kişileri konuşmayın. Kişiler gelişmemiş toplumlarda konuşulur. Gelişmiş toplumlarda olaylar konuşulur. Burada bir olay var. Bu da kişilerin olayı değil. Taraftarın yaptığı takım yenilmez. Çünkü yenildiği zaman başka birisi olsaydı böyle olmazdı derler.

Ligin en çok gol yiyen takımı olmalarıyla ilgili düşüncelerini aktaran Coşkun Demirbakan “ Ben geldikten sonrasını konuşalım. Gol yeme problemi çok derin bir mevzu. İsterseniz Mourinho'yu, Ancelotti'yi getirin bakalım üç maçta çözebiliyor mu? Çocuk oyuncağı mı bu? Geçmişin yanlışları devam ediyor. Geçmişten gelen her şey yanlış… Taktik olarak futbol adına doğru hiçbir şey yok. Şartlardan dolayı antrenmanlara geç başladık. Önce psikolojik olarak toparlansın çocuklar. Bugün halı sahada, iddiasız bir maçta bile 3 gol yersen moralin bozulur. Bu çocuklar 3 gol yemelerine rağmen maçı 5-3 de yapabilirlerdi. Çocuklar biraz gergin. Ya kaybedersem duygusu var. Son senelerde Eskişehirspor devamlı mağlup olmamaya oynuyor. Bunu biz yapmadık. Biz takımı bundan kurtarmaya çalışıyoruz. Takımın kondisyonu iyi değil. Şu anda fazla yüklersek oyuncuları sakatlarız. Kondisyon var olan gücüdür adamın. Ancak var olan güçlerinden uzağındalar. Sezon başında hiç çalışmamışlar. Hep ekmek yemişler yani. Hiç katık yok. Durmadan koşmuşlar”

Son maçlarda alınan yenilgilerden sonra gelen eleştirilere de cevap veren deneyimli teknik adam “Bakın futbol çok derin bir konudur. Şimdi konuşmaya başlarsak 6 ay sürer. Hücumda çoğalmamışlar, kademeye girememişler falan bunlar futbolun alfabesi bile değil. Futbol çok daha uzun bir konu… Herkese çok basit geliyor. Halka da bir şey diyemiyorsun. Halk yorumcuları dinliyor. Bir şeyin ne olduğu değil, nasıl olduğu önemlidir. Ben 8 tane forvet oyuncusuyla Süper Lig'i 1 puanla kaçırdım zamanında. 8 forvetle oynadım. Sağ bek, sol bek, orta saha komple santrfor. Tek ve çift forvet meselesi değil bu. İki forveti nasıl oynatacaksın. Top uzaktayken veya yakındayken ne olacak. Biliniyor mu? Hayır. Futbol bu değil. Tek forvet oynadığın zaman oynadığın rakip başkaydı. Bir önceki haftanın verileriyle sonraki maçın analizi yapılmaz. Menemenspor, Adana Demirspor'u yendi. Bu bir çelişki değil mi? Biz 3 gol attık Menemen'e”

“Biz futbol oynayan, oynamaya çalışan bir takımız” diyen Demirbakan “Bu çocukların taktik bilgileri çok zayıf... İsterseniz kendilerine sorun. Bir ay önceki aklınızda mısınız diye. Herhangi birisine sorabilirsiniz. Daha önce hiç görmedikleri şeyi gösteriyoruz adamlara. Onlar da adaptasyon süreci geçiriyorlar. Geçmişten gelen yanlışları çıkarmak zor… Virüs var kafalarında. Mesela yediğimiz ilk golde Cemali taktik bilgisi olmadığından döndü geri koştu. Orada bassa atağı geciktirirsiniz veya arkadaşlarına toparlanma zamanı kazandırırsınız. Hiç olmazsa taktik faul yaparsın. Bunların hiçbirini yapmadı ve gol yedik. Taktik yetersizlik dediğim bu. Orada bassa belki biz alıp gol atacağız. Biz çalıştırıyoruz ama üç kere, beş kere söylüyoruz. Zamanımız yok. Bir süre sonra oturacak. Futbol birebirdir. Birebiri kazananın maçı kazanma ihtimali yüksektir. Çalımı yersen gol yersin. Örneğin Hatay'daki maçta golü atan adamla bizim stoper birebirdi. Orada ikili mücadeleyi Erdal kazansa kontra atağa çıkacağız ama adam kazanınca gol yedik”

“Puan farkımı rahat rahat kapatırız. Benim için zor bir şey değil ama benim futbolcularım maç bittikten sonra en geç 1 gün içinde primlerini alacak. 2 gün bile olmaz. Futbolcu düşünmeyecek. Primi alacak istirahate geçip diğer maçı düşünecek. Cuma günü getirsen bile bir anlamı yok. Tek mazeretim o olur benim. Mazeret üretmem. Primler ödenecek.”

Kaynak: 222haber.com

-------------
İyi günde, kötü günde!

Gönderi tarihi: 13/Eki/2019 saat 18:45
Osman Taş tekrar başkanlığa seçildi. Neden genel kurul yapıldı ne değişti?

Eski yönetimde Mehmet Şimşek ve Selim Demircioğlu gibi taraftarın bildiği güvendiği isimler vardı şimdi onlar da yok.

Hayırlısı olsun.

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Gönderi tarihi: 14/Eki/2019 saat 09:33
Eskişehirspor planlı bir şekilde yok edilmeye çalışılıyor..

Otel parasını ödememek için telefonları açmayan sözde başkan tekrar başkan olabiliyor bu kulüpte.. Gerçekten çok enteresan..

Geçtiğimiz dönemde Mehmet Şimşek gibi isimler vardı, canla başla mücadele edip icralarla hacizlerle uğraşan.. Bakalım önümüzdeki günlerde bunlar ile uğraşan ve takımın antrenmanlara çıkabilmesi için uğraşan birileri olacak mı?

Önümüzdeki sezon da ikinci ligde direkt alt lige düşme cezası alırız muhtemelen ve 3. Ligde başlarız.. Tabi oradan da düşürülmezsek!

-------------
İyi günde, kötü günde!

Gönderi tarihi: 30/Eki/2019 saat 23:37
Futbolcular bugünkü idmana çıkmamış. Futbolcularımızi anlamak çok güç. Çıkın çatır çatır oynayın 3 mac üst üste kazanın ondan sonra tepki koy ne koyacaksan. Her mac rakibin yarısı kadar.mücadele ediyorlar paraya gelince profosyoneller. Eminimki şu an da hic bir kulüp doğru düzgün para ödeyemiyor. Paranızı almasına alın da iki mac kazanın da öyle alın.

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Gönderen: baran_esk
Gönderi tarihi: 01/Kas/2019 saat 17:40
Eskişehirspor’da son dakika gelişmesi... Eskişehirspor'da hiçbir krizin önüne geçemeyen Osman Taş ve yönetimi istifa etti. Siyah Kırmızılı kulüp kongreye gidecek.
Eskişehirspor'da bir son dakika gelişmesi yaşandı ve Osman Taş yönetimi istifa etti. Her gün yeni bir krizin yaşandığı Eskişehirspor’da yönetim kurulu istifa etti. Hiçbir soruna çözüm üretemeyen Siyah Kırmızılı yönetim, dün Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde toplandı. Alınan karar sonrası yönetim istifa etti. 13 Ekim’de göreve tekrar gelen Osman Taş yaşanan sıkıntıların önüne geçemeyerek istifasını yönetime belirtti. Eskişehirspor Kulübü önümüzdeki hafta kongreye gidecek.

Kongre tarihini yönetim şu sıralar yaptığı toplantıda belirlemeye çalışıyor.

-------------
!!!!BiZ EsKiŞeHiRLiYiZZZ!!!!

Gönderi tarihi: 02/Kas/2019 saat 15:18
Alıntı yapılan baran_esk

Eskişehirspor’da son dakika gelişmesi... Eskişehirspor'da hiçbir krizin önüne geçemeyen Osman Taş ve yönetimi istifa etti. Siyah Kırmızılı kulüp kongreye gidecek.
Eskişehirspor'da bir son dakika gelişmesi yaşandı ve Osman Taş yönetimi istifa etti. Her gün yeni bir krizin yaşandığı Eskişehirspor’da yönetim kurulu istifa etti. Hiçbir soruna çözüm üretemeyen Siyah Kırmızılı yönetim, dün Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde toplandı. Alınan karar sonrası yönetim istifa etti. 13 Ekim’de göreve tekrar gelen Osman Taş yaşanan sıkıntıların önüne geçemeyerek istifasını yönetime belirtti. Eskişehirspor Kulübü önümüzdeki hafta kongreye gidecek.

Kongre tarihini yönetim şu sıralar yaptığı toplantıda belirlemeye çalışıyor.

17 Kasim

-------------

Gönderi tarihi: 09/Kas/2019 saat 17:51
Erzurum 0 akhisar 0 maç bitti milli aradan sonra 5 maçtir kaybetmeyen 3 galibiyet 2 beraberlik alan sampiyonluk yoluna ilerleyen Erzurum ile oynicaz ben yenecegimizi dusunuyorum

-------------

Gönderi tarihi: 10/Kas/2019 saat 17:08
Bu gün Bolu ve Altınordu yenilsin.Bizim işimize gelen bu.

-------------

Gönderi tarihi: 10/Kas/2019 saat 19:22
bolu-bursa 1-1 bizim için iyi sonuç.

-------------

Gönderi tarihi: 10/Kas/2019 saat 21:04
Üst sıramızda Altınordu ve Adanaspor var. Her iki takim da sadece 1 galibiyet alabilmiş. O galibiyetleri de bize karşı. Bizim hediye ettiğimiz 3 puanlar.

Onun dışında galibiyet alamamaları onları küme düşme adayı yapıyor. Bu iki takım dışında mutlaka sıkıntılar yaşayan olacaktır ancak bizim ilk yari sonuna kadar 6 maçın en az 3 ünü kazanmamız gerekir.

3 galibiyet alabilirsek yine kağıt kalemi alırız elimize. Yıllardır yaptığımız hesaplar tekrar baslar.

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Gönderi tarihi: 11/Kas/2019 saat 10:03
Bir sonraki başlık ne olacak?

a) TFF Süperlig 2020-2021 Sezonu
b) TFF 1. Lig 2020-2021 Sezonu
c) TFF 2. Lig 2020-2021 Sezonu
d) TFF 3. Lig 2020-2021 Sezonu
e) Eskişehirspor kapandı

Forumda yaprak kıpırdamıyor biraz hareket gelsin. Sizce hangisi olacak?

Büyük Eskişehirspor taraftarı, lütfen anketimize katılalım...

Gönderi tarihi: 11/Kas/2019 saat 14:38
b olacak küme de kaliriz diyorum

-------------

Gönderi tarihi: 11/Kas/2019 saat 16:24
Bir şekilde B olur diyorum.

-------------

Gönderi tarihi: 11/Kas/2019 saat 18:54
aynen b ama geriye kalan 23 maçta 16 galibiyet 6 beraberlik 1 mağlubiyet alırsakyani 1+48+6=55 puan ile playofa oradanda süperlige çıkma şansı olur ne güzel hayal.

-------------

Gönderi tarihi: 12/Kas/2019 saat 08:49
Arkadaşlar bütün şıkların olma ihtimali mevcuttur;

a) Playoff 55 puan civarı bir puana ulaşabilirsek ve aldığımız küme düşürülme cezasını sildirebilirsek Süper lig bile olabilir. (Bence şu anki şartlarda en düşük ihtimal)

b) Aldığımız küme düşürülme cezası silinebiliyorsa ve sildirebilirsek ve takım olarak son 3 te olmazsa belki de bu ligde kalmak en iyisi olabilir.

c) Aldığımız küme düşürme cezasını sildirilemiyorsa veya sildiremezsek ligde kalsak bile seneye 2.ligden devam edeceğiz. Küme düşürülmeyi iptal ettirip puan silmeye dönebilir veya alacağımız yeni puan silmeler yüzünden düşebiliriz. Küme düşme, puan silme almazsak takımın ligde kalmayı sağlayacak puanları alamayabilir.

d) Şu an itibariyle içinde bulunduğumuz duruma en yakın seçenek bence bu. Aldığımız küme düşürme cezasını sildirebilecek, borçları ödeyebilecek bir yönetim maalesef yok. Takım ligde kalacak puanları toplasa bile biliyoruz ki daha kapanmayan puan silme cezası alabileceğimiz dosyalar var.

e) Maalesef en acı seçenek belki bu ama süperlig seçeneğinden olasılık olarak daha yakın.

Gönlüm b şıkkından yana fakat gerçekçi düşünürsek şuan içinde bulunduğumuz durum değişmezse sonuç d şıkkı olur maalesef...

Benim tahminim ise ortası c şıkkı.

Gönderi tarihi: 12/Kas/2019 saat 14:57
ESKİŞEHİRSPOR’UN İLK YARI KALAN MAÇLARI 

23.11.2019 Eskişehirspor-BB Erzurum
1.12.2019 Altay-Eskişehirspor
8.12.2019 Eskişehirspor-Ümraniyespor
15.12.2019 İstanbulspor- Eskişehirspor
22.12.2019 Eskişehirspor-Balıkesirspor
29.12.2019 Boluspor-Eskişehirspor

-------------

Gönderi tarihi: 12/Kas/2019 saat 15:22
Bundan sonraki maçlarda her 4 maçta en az 6 puan toplarsak ligde kalabiliriz.

Son 6 maçtan 9 puan almamız lazım. Özellikle iç sahada kayıp yaşamamalıyız. Futbolcular son iki maçtaki gibi oynarlarsa ve iç sahada tribünler dolu olursa bu 6 maçtan en az 10 puan alabileceğimizi düşünüyorum.

Gönderi tarihi: 12/Kas/2019 saat 15:26
Alıntı yapılan ESdat

e) Eskişehirspor kapandı

Anketimiz devam ediyor lütfen katılalım arkadaşlar...
Hangi şıkkı seçtiğinizi yazmanız yeterli...
İsteyen kısa açıklama da yazabilir...

Gönderi tarihi: 12/Kas/2019 saat 22:54
Mantık C olur diyor. Gönülden geçen B olması.

İlk yarının kalan 6 maçı rotamızı belirler. en az 9 puan alabilirsek ikinci yarı için hesaplar başlar. Olmayacak birşey değil aslında şehir kenetlenmeli, tribünler dolmalı, sonuna kadar mücadele etmeliyiz. Çoşkun hoca da çoğu maçta son maçtaki performansını sergilemeli.

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Gönderi tarihi: 13/Kas/2019 saat 08:56
Alıntı yapılan ESdat

e) Eskişehirspor kapandı

Ben "b" olacak diyorum.. Art arda alınan galibiyetler gaza mı getirdi bilmiyorum ama inanıyorum böyle olacağına.. Umarım dürüst bir yönetim gelir de alnımızın akıyla savaşa savaşa kalırız ligde.. Parası çok gibi görünüp, futbolculara sözler verip yerine getirmeyen birileri yine başkan olursa "c" şıkkı kaçınılmaz olur.. Parası olmasa bile dürüst olacak kişiler ile ligde kalmak uzak ihtimal değil bence..

-------------
İyi günde, kötü günde!

Gönderi tarihi: 18/Kas/2019 saat 12:11
Alıntı yapılan ESdat

e) Eskişehirspor kapandı

Şimdiye kadar verilen cevaplar şöyle;

4 kişi b
2 kişi c şıkkının olacağını öngörmektedir.

Forumda kaç kişi aktif merak ediyorum...
Oy vermeyenler ne düşünüyor merak ediyorum...

Gönderi tarihi: 21/Kas/2019 saat 16:32

Dünya Futbolcular Birliği'nden 'Türkiye'ye gitmeyin' uyarısı!

Dünya Futbolcular Birliği FIFPro, 7 Türk takımı hakkında 'Bu takımlara transfer olurken dikkat edin' uyarısında bulundu

MKE Ankaragücü, Antalyaspor,Elazığspor,Kardemir Karabükspor,Bursaspor,

Eskişehirspor,Kayserispor

SporARENA

-------------
O SENE BU SENE

Gönderi tarihi: 22/Kas/2019 saat 20:20
Adana Giresun karşısında 1-0 önde.Berabere bitse bizim daha çok işimize gelir.

-------------

Gönderi tarihi: 22/Kas/2019 saat 20:55
1-1 bitti bizim için en iyi sonuç.

-------------

Gönderi tarihi: 24/Kas/2019 saat 22:51
Başkanımız Mustafa Akgören oldu camiamıza hayırlı olsun. Hepimizin tanıdığı tribünlerden gelen bir isim. Son yıllarda şehirde kaybolan sinerjiyi tekrar oluşturacağını ve bu sene ligde kalabilirsek uzun vadeli bir çalışma ortamı yakalarsa başarılı olacağını düşünüyorum. Kendisine güvenim sonsuz.

Şimdi şehri harekete geçirme zamanı. İlk yarının son 5 maçında 3 galibiyet alabilirsek bu iş olur. Haydi Eskişehir.

-------------
Maziyi Savura Savura ES!

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com