Sayfayı yazdır | Close Window

Tribün Liderlerimiz

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
Forum Açıklaması: Maç sonuçlarımız, maç yorumları, diğer maç sonuçları
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4892
Yazdırma tarihi: 05/May/2024 saat 22:37
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Tribün Liderlerimiz
Gönderen: marcus
Konu: Tribün Liderlerimiz
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 13:28
Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum kişisel olarak kimseye art bir niyetim yok ve benim gibi düşünen ferdi bir sürü insan görüyorum.Bilindiği üzere artık yeni stadımız dayız artık 12.000 kişilik stad dan 35.000 lik stada geçtik taraftar gruplarımız sayılarını yükseltti artık maçlarımıza 20.000 taraftar geliyor insanlar bağırmak istiyor ama yanlış yönlendiriliyorlar şartlar koşullar gelişti ama tribün liderlerimiz gelişemedi.
1-Öncelikle konu etkili beste kıtlığımız ve her maç karambole besteler dün Sivas macın da utandım resmen 30 yıl önceki besteler
2-Top rakipteyken insanlar ferdi ıslıklarken ki doğru olan tribün grubları çok komik besteler girdi bu tam bir fiyasko dün biz o macı alabilirdik amigoların macın içinde olmadığın kanıtı göztepe macında bunun ne kadar etkili olduğunu gördük
3-Neden tribün liderleri kendi arasında telsiz kullanmıyor aynı şekilde dün koreografi yapılırken maratonda nefer tribün lideri sesini duyurmaya çalışıyor megafon kullansa daha iyi olmaz mı?
4-Benden bir fikir küçük bir beste yarışması düzenleseler en etkili besteyi seçiyoruz diye kampanya yapsalar az öz ama etki eden çok mu zor hayır
Tribün liderlerimizin bir an önce kendilerine çeki düzen vermesi gerekiyor dediğim gibi kendilerine ceki düzen verirlerse her zaman arkasındayız ama vermezlerse bu bize çok kan kaybettirecek benim aklıma gelen bunlar eklemek istediklerinizi sizde yazın eminim onlarda bunları değerlendirecek!!!!

Yanıtlar:
Gönderen: es_ilker_es
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 13:50
Dün neferde megafon denendi ama sesi çok cikmiyodu megafonun.

-------------
yenilsen de bazı bazı
taraftarın buna razı

Gönderen: SeVdAm EsEs
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 13:58
Tirubunleri futbolculari atesleyecek rakibi bogacak yorucu olmayan devamliligi olan besteler lazim yillardir ayni besteleri soyluyoruz insanlarda ister istemez tirubun yapamiyor..

-------------
ESKİŞEHİR EVLADIYIZ ÖLÜMÜNE SEVDALIYIZ!!!

Gönderen: TrakEs
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 14:33

1. KONU

Tribün liderleri yanlarındaki tiplere de bir dönüp baksın. Özellikle ALTES !

20-30 yaş arası tam anlamı ile SERSERİ 2 3 tip 50 yaşındaki adamlara ''BAĞIRIN BİLMEM NE YAPTIMIN ÇOCUKLARI'' diye küfrediyor.

Hiç mi terbiye almadın be utanmaz. Bunların da tribünden uzaklaştırılması gerekli. Çevremden yaşı 40 üzeri çoğu taraftar geçen sene bu sebeple maça gelmiyordu.

(NOT: Geçen sene için yazdım bu yorumu. Bu sene iş gereği yurtdışında olduğum için çoğu maça gelemedim)

2. KONU

Beste yapamıyor musunuz? Hep aynı TARİHE karışmış besteleri yeni yazılmış gibi söylüyorsunuz takımı uyutuyorsunuz.

-------------

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Gönderen: gogo26
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 14:41
bakınız trübünde çok uzun soluklu nefes harcayacak besteler söylenmemeli.bir süre sonra insanlar zorlanıyor.
bu tip besteler maçta skorun bizim lehimize olduğu mesala 2-0/3-0 gibi durumlarda tam konsantreyle ve tamamen hekesin bir ağızdan bağırdığı bandodaki davul vuruşlarının bütünlük açısından takip edilmesiyle söylenmeli.buda basit değil eğitimlik bir iştir.maç içinde güçlü nefesle kuvvetli kısa ve etkili tezzahürat daha verimli olur.top rakipteyken herkesin ıslığa girmesi ve uğultu çıkarması gereklidir.maç 1-0 pınar başı girilimesi şampiyonluk şarkıları söylenmesi saçmalıktır.tamamen 90 dk.konsantre olmalı düdük çalmadan alakasız bestelere girilmemesi gerekir.aynı beste söyleniyor biri önde biri arkada devam ediyor bu sefer sesler karışıyor.birde o duvarlarda herkesin çıkıp dikilmesi nedir çözebilmiş değilim.trübün liderlerinden başka herkes orda.çok kötü bir görüntü var.liderleri görmek imkansız.birde trübün liderleri bağırmasın zaten kimse duymuyor.işaret dilini kullanın.yani el kaldırınca ne yapacağımızı elleri vurunca ne yapacağımızı sağa sola sallanınca ne yapacağımızı bilelim.daha pek çok sey yazılabilir tabiki ama bu stadda trübün işini çözmemiz gerekir.

-------------

Gönderen: oneman
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 14:42
Yurdışı maçlarında hepimiz seyrediyoruz, top rakipteyken yapmamız gereken sadece boğucu bir ıslık.

Onlar oynarken yaptığımız tezehurat rakibi daha da canlandırıyor.

Fark açıldığı zaman beste yapalım ama maç kafa kafaya giderken bizim rakibi boğmamız lazım.

Tribün liderlerinin buna dikkat etmesi gerekir.

-------------
Her Zaman ESES

Gönderen: NADİR
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 14:51
Yapılacak iş çok basit maç içinde tamamen maça odaklanacaksın top rakipdeyken kulakları sağır edecek kadar ıslık,hücum ederken haydi,haydi uğultusu ile itekle, laylom tezeruatları maç başlamadan,maç bitince veya maç garanti olunca yapacaksın.Maç izlemeyelim anlamsız anlamsız bağıralım takıma çokta katkısı olmuyo..

-------------
1965'den beri.

Gönderen: lig_a
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 15:48

23 nisan gibi ülkemiz açısından önemli bir günde hiç bi şekilde tribünü birleştiremiyorsun.. senin yapmadıgını sivasspor yapıyor taraftarımıza "ne mutlu türküm diyene" dedittiriyor... ona bile müdahale etmeye calısıyorsun

-------------
- E S K İ ş E H İ R S P O R -
|l|lllll|lll||ll||lll|ll||
²¹°³¹°³ ²²² °¹³

Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 15:51
dün sivas golü öncesi sivas kontraatağında eskişehirim benim biricik sevgilim dedirtmeye calısıyordu murat diri!

-------------
²¹°³¹°³ ²²² °¹³

Gönderen: Sergüzeşt
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 16:17
Alıntı yapılan NADİR

Yapılacak iş çok basit maç içinde tamamen maça odaklanacaksın top rakipdeyken kulakları sağır edecek kadar ıslık,hücum ederken haydi,haydi uğultusu ile itekle, laylom tezeruatları maç başlamadan,maç bitince veya maç garanti olunca yapacaksın.Maç izlemeyelim anlamsız anlamsız bağıralım takıma çokta katkısı olmuyo..

-------------
"HERŞEY TEK BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR İÇİN"

Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 16:33
Alıntı yapılan Sergüzeşt

Alıntı yapılan NADİR

-------------
Her Zaman ESES

Gönderen: EnviEn
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 17:16
Alıntı yapılan NADİR

Aynen katılıyorum. Rakibe ıslık yapıp kontra atağa geçince yürü be oğlum diye ferdi olarak bağırsak bu iş olacak. Takım atağa çıkarken sen adama ninni söylersen o da ağırdan alır.
2 farkı koyunca ondan sonra ne istersen söyle...

-------------
Bekle Zafer Şarkılarıyla Geçişimizi...

Gönderen: atlantis_es
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 17:17
Lütfen burda yazılan eleştirileri dikkate alın!!!!
Burda kimsenin kimseye art niyeti yok. Amaç takımımıza maximum katkı sağlamak.
Dünkü kareografi ne kadar güzelse, maç içersindeki katkımız ilk 20 dk hariç o kadar kötüydü.
Nacizane fikrim Sayın tribün liderlerimiz:
1. Taraftarımızın katıldığı ve benimsediği tezahüratları siz daha iyi bilirsiniz. O tezahüratlara ağırlık verilmesi.
2. Top rakip takımdayken ve rakip takım baskı kurmuşken ıslıkla tepki verilmesi.
3. Maç 2 veya 3 farka gelmişse şampiyonluk şarkıları veya uzun besteler..
Ayrıca diğer renktaşlarımızın yazdığı önerileri dikkate alırsanız çok daha güzel tribün yapmış oluruz.
Tüm bu eksiklik ve önerilere rağmen taraftarımızın tümünden tek bir ferdine kadar hiç bi zaman (özellikle klavye başında yazanlar) eleştiyi hak etmiyorlar. Eğer bugün bjk den (süperlig lideri ) sonra 34 takım içinde en iyi taraftar ortalamasına sahipsek bu sadece alkışlanır.

-------------
Ben senin sampiyon olabilme ihtimalini sevdim....

Gönderen: ESmustafa
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 18:02
bence yeni liderlere yada liderlerin kendilerini baştan aşağı yenilemeye ihtiyaç var. nerede ne gireceğini bilmeyen liderler, sete hakim olup işi gereksiz tipleri oturtamayan liderler, yeni besteler çıkartamayan ve besteleri taraftara öğretme çabası olmayan liderler oldukça daha çoook geri gideriz biz. bu stadı ve bağırmaya hazır kalabalığı bile kullanamıyorlarsa nedenir ki yazık

-------------
ES-ES

Gönderen: hatip26
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 18:09
Alıntı yapılan NADİR

Ayrıca rakibin bize yapmış olduğu her faule bir anda hep beraber aşırı tepki seslenerek veremeliyiz...

Gönderen: Yıldıztepeli
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 19:09
maratondan atılan cisim için öncelikle tribün liderleri erkan zenginden özür dilesin size para yardımı yapıp böyle istenmeyen durum için özür dilesinler gönlünü alsınlar ALLAH tribün liderlerine sabır versin kolay değil insanlarla ugraaşması

-------------
BİR HASRETTİR BİR İNTİKAM
İHANETTEN GERİ KALAN İSTEMEM ARTIK GERİYE DÖNME DÖNERSEN BİLE BU STADTA SÖNME

Gönderen: 26
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 19:36
2 arkadas cok guzel noktalara deyinmis.

1. 23 Nisaan gibi bir gunde Ataturk icin Türkiye icin birseyler demiyorsan dedirtmiyorsan. Sivaslilarin baslattigini kesmeye calisiyorsan ben bunda art niyet ararim.

2. Atilan cisim ve Erkana isabet etmesi. Gecen sene topcuyu taraftarin onune cikartip ozur diletmesini biliyordun. Bul buldur o cismi atano getekirse ceza almasini sagla kameralarin onunde ozur dilet.

-------------
Eskişehir

Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 19:47
Alıntı yapılan 26

23 Nisaan gibi bir gunde Ataturk icin Türkiye icin birseyler demiyorsan dedirtmiyorsan. Sivaslilarin baslattigini kesmeye calisiyorsan ben bunda art niyet ararim.

Yalakalık aramak lazım.

-------------

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Gönderen: ekinoks_26
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 21:01
Onlar bir AMİGO ORHAN gibi koca bir ESKİŞEHİRSPOR camiasınını değil sadece kendi küçük gruplarının lideri olabilir ancak.

-------------
KIZIL KARA BİR SEVDA

Gönderen: grezores
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 21:31
rakibi hakemi yuhalayıp baskı altına alan taraftara tepki veren tipler var tribünde. ben orada hakemi ıslıklıyorum adam gelmiş bana maç izlemeye mi geldin diye tepki veriyor. bakın kalmış şurada 5 hafta kimseye bir şey kanıtlamamıza gerek yok gerekirse beste söylemeyelim. pür dikkat maçı izleyip pozisyonlara reaksiyon verelim. rakip ve hakemler rahat olamasın. bizim coşkulu söylediğimiz besteler rakibi rahatsız etmiyor aksine oynama isteği veriyor. agresif sert maçın içinde olan bir tribün yapalım şu 2 maçta. gereken yerlerde üçlü şinanari saldır eskişehir gibi gür sesle bestelere gireriz.

Gönderen: OZELES
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 21:36
       Malesef eski tribünlerimiz mumla aranır oldu. Her ne kadar yeni stadın etkisiyle sayısal olarak artsak da, beste ve etki anlamında diğer  tribünlerden hiç bir farkımız kalmadı.Açıkçası iyice ''SIRADANLAŞTIK''....   İşin acı tarafı, bunun önüne geçmesi gerekenlerin hiçbirşey yapma gereği duymaması. Ve hatta  daha da  acı tarafı,  zaten bu kişiler tarafından bu hale getirilmiş olmamız.

Ortaokul maçlarındaki gibi, 3 basit besteyle, hızla sıradanlaşarak devam edelim.

Gönderen: Sessiz
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 21:40
Maç öncesi veya 3-0 öndeysek söyleyecek 1-2 bestemiz var ama onun dışında potansiyeli hareketlendirecek, coşturacak bir bestemiz yok. Aliağa diye tiye aldığımız adamlar bile iyi besteler yaptığı yerde bizim durumumuz özeleştiri yapmak için yeterde artar. Başta tribün liderleri olmak üzere herkesin oturup düşünsün nerde yanlış yapıyoruz diye.

Gönderen: heisenberg_26
Gönderi tarihi: 24/Nis/2017 saat 22:24
maçın üçlüsünden sonra şampiyonluk uzak değil bestesi ilk 6-7 dakika etkili oluyor daha sonra saldır saldır Eskişehir oley oley bestesi girilirse güzel olur daha sonra güney ve kuzey kale arkaları ile maraton karşılıklı eses gol gol bestesiyle devam edilebilir seninle doğmuşum sensiz ölemem bestesi karşılıklı etkili olan diğer bir beste ama ikinci yarı kesinlikle 50-60 dakikaları ya da 55-65 dakikaları arası güzel bir şekilde atkı ile telefon ışığıyla ıslıkla arkamızı dönüp zıplayarak daha da çeşitlendirilebilir çok kuvvetli ŞİNANERİ bestesini girmemiz gerekir diye düşünüyorum ayrıca top rakipteyken herkes ıslıklamayla rakibi baskı altına almalı

sivas maçında bir de esesim sen bizim canımız siyah kırmızı akar kanımız bestesini yapabilirdik bu beste de baya bir reaksiyon veriyor

Gönderen: mert.ES
Gönderi tarihi: 25/Nis/2017 saat 00:28
Çok zor olmasa kendimizi düşünelim hangi beste ile gaza geliriz. Bunları sıralayalım.

Düşünmemiz gereken hangisi gazlar hangisi rahatladır.

Maç başlamadan istiklal marşına kadar Espana yapılabilir. Tünelden çıkan rakip futbolcular güzel bir karşılama olabilir.
Top rakipteyken sürekli ıslıklamak.

4 tribünlü güzel bir stadımız varken kısa ve hızlı besteler en iyisi bence ve bizimde en güzel yaptıklarımız.
Siyah-Kırmızı-Şampiyon-Eses
Eses Gol Gol
Şinanari

Acilen de şu iki besteyi çıkarmamız gerekiyor tribünümüzden benim bile bağırasım gelmeyen bestede futbolcu adım atmaz.
1-Esesimsin sen bizim canımız siyah kırmızı akar kanımız.
2-Mehter marşı lay lay lalay lay lay lay lay lara lara lay

Tribüncüler toplanıp. Bir A4 de maçın durumuna göre dakika dakika beste hazırlansalar. Ve her maç aynı standartı sağlarsak. Herkes rahat eder. Bir maç güzel yapılan bir beste bir kaç hafta söylemediği bile oluyor. Benim en sevdiğim şinanari bile Kırmızı Şimşekler şekilde olanı. Dün koyacağız diye bi güncelleme yaptılar 2 dk da.

Gönderen: Çınar
Gönderi tarihi: 25/Nis/2017 saat 00:59
Alıntı yapılan EnviEn

Alıntı yapılan NADİR

Aynen katılıyorum. Rakibe ıslık yapıp kontra atağa geçince yürü be oğlum diye ferdi olarak bağırsak bu iş olacak. Takım atağa çıkarken sen adama ninni söylersen o da ağırdan alır.

Gönderen: ProblemES?
Gönderi tarihi: 25/Nis/2017 saat 01:28
Deplase besteleri kullanılmalı..Mert dediğin gibi şu iki beste sadece bizi değil tribünlerin 4/3 unu bayıyor..Yeri geliyor bağırmaktan inan gözüm kararıyor .Fakat şu iki beste bitene kadar oturup maçı izleyesim geliyor
Acilen de şu iki besteyi çıkarmamız gerekiyor tribünümüzden benim bile bağırasım gelmeyen bestede futbolcu adım atmaz.
1-Esesimsin sen bizim canımız siyah kırmızı akar kanımız.
2-Mehter marşı lay lay lalay lay lay lay lay lara lara lay

Gönderen: kagankayra
Gönderi tarihi: 25/Nis/2017 saat 01:47
Alıntı yapılan Çınar

Alıntı yapılan EnviEn

Alıntı yapılan NADİR

Her söylenene harfi harfine katılıyorum. Şu anda tribünde yapılanların takımı desteklemekten, sonuca etki etmekten çok uzak olduğunu düşünüyorum. Kimsenin emeğine saygısızlık etmek istemem ama yapılan koreografilere maddi destek de sağlamış olmama rağmen bu tarz işler için henüz erken olduğu kanaatindeyim. Taraftarın ilgisini dağıtıyor bu işler. Sanki ertesi gün sosyal medyada ulusal basında yer almak için yapılıyormuş gibi de bir hava oluşuyor. Kim ne derse desin taraftarın birinci görevi yaptığı tezahüratlarla takıma olumlu destek sağlamak. Sivas maçında vaziyetten çok memnun olmamışlar ki ikinci golümüzden sonra Semih, Hakan, Hürriyet gibi futbolcular daha çok destek için tribünleri galeyana getirmeye çalışıyordu. Oysa durumun tam tersi olması lazım. Eskişehir tribünleri Türkiye'nin en iyisidir. Desteğin âlâsını yapar. Kutlamaya sıra gelince de onu da herkese öğretecek kültüre sahiptir. Yalnız her şeyin yeri ve zamanı olduğunu unutmamak lâzım.

-------------
BAŞKA DİYENLERE İNAT/BU ŞEHİRDE SENSİN ESES/KALBİMİZDE TEKSİN ESES

Gönderi tarihi: 25/Nis/2017 saat 17:22
biz yazıyoruz ama okuması gerekenler okuyup pay çıkartıyorlar mı acaba?

-------------
ES-ES

Gönderen: ESbursa
Gönderi tarihi: 26/Nis/2017 saat 00:12
Yeni statta tüm grupları ve tribünleri aynı anda tezahüratın içine katmak gerçekten zor. Eskiden kapalı tribün kendi halinde açık ile karşılıklı oynamadan bile maçı bitirebiliyordu. Bestelerde devamlılık vardı. Şimdi kocaman tribünlere sahibiz, sahayı etki altına almak için karşılık oynamadan olmuyor

Eski, yeni karışık liste yapmak lazım, ve gelin burada yapalım, bir şekilde yerine ulaşır. Şu besteleri maksimum 5 dakika söylesek 90 dakika bitiyor zaten. Macera aramaya gerek yok

Aşağıdaki besteler karşılıklı gol ve saldır besteleri
1- şampiyonluk çok uzak değil, eskişehir
2- eses gol gol gol !!!
3- oley oley oley oley, saldır eskişehir, saldır, saldır eskişehir
4- alla alla alla alla, saldır esesim, alla alla alla alla, saldır esesim, saldır esesim, saldır esesim, saldır esesim allah aşkına
5- oleyy, oleyy, oleyy, oleyy, oleyy, ne bir inat, ne bir heves, herşeyim sensin eses, ŞİMŞEKLER
6- saldırın durmadan, bu taraftar arkanızda her zaman, eses'e rahat yok bu senede şampiyon olmadan (oley oooo oley oooo kısmını çıkartın)
7- en büyük EsEs, herkes tek nefes, gol EsEs, golll EsEs, golll EsEs gol gol gol, sen çıldırt bizi, coştur gollerle

Aşağıdaki besteler karşılıklı normal besteler
1- siyah, kırmızı, şampiyon eses
2- ne zaman gelecek o büyük gece
3- eskişehir bekliyor uyumuz gece, inandık yürekten.....
4- içimizde eses aşkı bambaşka
5- seninle doğmuşum sensiz ölemem
6- haydi söyle (eskiden çok yapardık)
7- ne fener ne ibne kartal (küfürler çevrilebilir)
8- şinanari
9- tapmadık asla paraya pula

Aşağıdaki besteler diğer
1- 65'lerde doğdu bu renkler, taparcasına sevdi bu kalpler
2- yağmurlar yağsın, şimşekler çaksın.....
3- istanbul ölümden korkma bu kadar, korkunun ecele ne faydası var (istnabul belediye maçında çok söylerdik)

Ayrıca bando besteleri var. Gecenin bu saate aklıma bunlar geldi, siz listeyi genişletin :)

-------------
Mudanya Merkez EsEs'li Herkes

Gönderi tarihi: 26/Nis/2017 saat 08:29
ESbursa tebrik ederim

-------------
ES-ES

Gönderi tarihi: 26/Nis/2017 saat 09:42
Tribün liderlerinin taraftarın ve çağın gerisinde kaldığını, kendilerini geliştirmeleri gerektiğini düşünüyorum..

-------------
Her Zaman ESES

Gönderen: EsArmaEs
Gönderi tarihi: 26/Nis/2017 saat 10:08
Tribünün başındaki adamların güncellenmesi gerekiyor.

-------------
AnTiBiZaNs

Gönderen: bravoes
Gönderi tarihi: 26/Nis/2017 saat 10:46
Alıntı yapılan ESbursa

Yeni statta tüm grupları ve tribünleri aynı anda tezahüratın içine katmak gerçekten zor. Eskiden kapalı tribün kendi halinde açık ile karşılıklı oynamadan bile maçı bitirebiliyordu. Bestelerde devamlılık vardı. Şimdi kocaman tribünlere sahibiz, sahayı etki altına almak için karşılık oynamadan olmuyor

Eski, yeni karışık liste yapmak lazım, ve gelin burada yapalım, bir şekilde yerine ulaşır. Şu besteleri maksimum 5 dakika söylesek 90 dakika bitiyor zaten. Macera aramaya gerek yok

2- eses gol gol gol !!!
4- alla alla alla alla, saldır esesim, alla alla alla alla, saldır esesim, saldır esesim, saldır esesim, saldır esesim allah aşkına
5- oleyy, oleyy, oleyy, oleyy, oleyy, ne bir inat, ne bir heves, herşeyim sensin eses, ŞİMŞEKLER
6- saldırın durmadan, bu taraftar arkanızda her zaman, eses'e rahat yok bu senede şampiyon olmadan (oley oooo oley oooo kısmını çıkartın)
7- en büyük EsEs, herkes tek nefes, gol EsEs, golll EsEs, golll EsEs gol gol gol, sen çıldırt bizi, coştur gollerle

8- şinanari

Aşağıdaki besteler diğer
3- istanbul ölümden korkma bu kadar, korkunun ecele ne faydası var (istnabul belediye maçında çok söylerdik)

Ayrıca bando besteleri var. Gecenin bu saate aklıma bunlar geldi, siz listeyi genişletin :)

Tebrik ederim güzel çalışma olmuş bunlara ek olarakta raki takım oyuncularından bazılarının morelini bozma teşebbüsüne girmeliz

-------------
karanlık gecelerımın yıldızı sensın

Gönderen: SeVdAm EsEs
Gönderi tarihi: 26/Nis/2017 saat 11:09
Alıntı yapılan ESbursa

2- eses gol gol gol !!!

8- şinanari

Aşağıdaki besteler diğer

-------------
ESKİŞEHİR EVLADIYIZ ÖLÜMÜNE SEVDALIYIZ!!!

Gönderi tarihi: 26/Nis/2017 saat 11:43
cildiralim askim cildiralim takimimiz icin savasalim hic bir engel durdurmaz bizi bu aski beraber yasayalim bu bestemiz karsilikli soylene bilir

Gönderen: baran_esk
Gönderi tarihi: 26/Nis/2017 saat 12:12
Top rakipdeyken maçın durumuna göre ıslıklamayı öğrenmeliyiz.Aynı şekilde hakemi baskı altına almayı öğrenmeliyiz. Sivas maçında adamlar saldırıyor korner atıyor biz saçma sapan bestelere girmeye çalışıyoruz.Bunu hemen çözmeliyiz.

Bizim akıcı bestelere ihtiyacımız var ; Örneğin 1965 de ismin yazıldı kalplere , gibi , bu gibi besteler akıcı ve güçlü olduğu için hem daha çok ses çıkıyor hemde sahadaki oyunu inanın etkiliyor.

Esesimsinsen bizim canımız gibi eskiden güzel fakat artık çok vasat bestelerimizi acilen unutmalıyız. Bu besteler seyirciyi inanılmaz düşüyor.aynı şekilde mehter marşı bunları artık yapmayalım.

-------------
!!!!BiZ EsKiŞeHiRLiYiZZZ!!!!

Gönderen: Elbruz
Gönderi tarihi: 26/Nis/2017 saat 12:28
Aynen öyle, esesimsin sen veya mehter girdi mi ağzımı açmıyorum.

Gönderen: SakallıKedi
Gönderi tarihi: 26/Nis/2017 saat 18:04
Çoğu kişi ısrarla ve inatla beste söylemenin gereksiz olduğunu, çoğu zaman hakemi ıslıklamamız gerektiğini ve rakibi baska altına almamız gerektiğini yazmış. Sürekli olur olmaz ıslık yapmak sesi olmayan aciz tribünlerin işidir bana göre. Eski stat tam bir ahır gibiydi, akustik hiç yoktu ve sahaya etki edebilmemiz için kendimizi yırtmamız gerekiyordu ki ona rağmen sağlam bağırıldığı zaman stat yıkılıyordu. Artık yeni stadımıza geçtik ve ortalama seviyede bağırsak dahi sahaya direk etki edebiliyoruz. Tribün maçın içerisinde olmalı kesinlikle onu kabul ediyorum fakat bu doğru zamanda doğru beste girerek ve beste sürekliliği ile olmalı. Bizim tribünde çeşitlilik ve süreklilik yok. İlk 15 dakika batarya gibi tribün oluyor sonrasında tempo düşüyor ve 2-3 tane beste döndürülüp döndürülüp söylenmek zorunda kalınıyor ve bu söylenen bestelerde sırf beste söylemiş olmak için söyleniyor sorun burada. Beste repertuarımız zaten çok kısıtlı yok mehteri beğenmiyorum, yok sen çok yaşayı beğenmiyorum derseniz hiç bir değişiklik olmaz maalesef.

Gönderen: ekukrer
Gönderi tarihi: 27/Nis/2017 saat 12:37
Alıntı yapılan ESbursa

2- eses gol gol gol !!!

8- şinanari

Aşağıdaki besteler diğer

Güzel bir çalışma olmuş... Ellerine sağlık...

İlave etmek gerekirse:
1-BandoESES eşliğinde söylediğimiz -ESpana- bence özel bir yere sahip...
2-Bandoyla söylenilen "Boca juniors" un tezahuratı
3-Şampiyonluk, tükenmiş nefeslere, Sinan'a Edizlere... ile başlayan beste de çok güzel ve özgün bir tezahürat
4- 1965'te ismin yazıldı kalplere, ESES diye inleyecek Türkiye, Şampiyon biz olacağız bu sene... Bu da genelde söylediğimiz güzel bir beste...
5- Eskişehir Marşı... olabilir...
6- Yağmur yağan günlerde: Beraber yürüdük biz bu yollarda bestesi...
7- Ve en önemlisi bizimle özleşleşen: "Es Es Es ki ki ki Eski Eski Es" i daha sık söylemeliyiz... (bir Baba hindi ile birleştirilebilir)

Ayrıca: Bu bestelerimizde var: (ender_26_esk 'in paylaşımından alınmıştır)
Çok güzel ve bandoyla muhteşem bir uyum sağlanacak bestelerimiz var.
1- Tribünlerden yükselen bu ses
   https://www.youtube.com/watch?v=AMs_g06xqvI
2- Eses'im geldi işte
   https://www.youtube.com/watch?v=1epj28bsWZg
3- Saldırsana Eses'im
   https://www.youtube.com/watch?v=2I41RPQTxaA
4- Saldır Eses'im Allah aşkına
   https://www.youtube.com/watch?v=7vKZdZ2mzw0
5- Ne bir inat ne bir heves...
   https://www.youtube.com/watch?v=YDoWEtF4Z2U

-------------
Formanızda zaferin şahlanan renkleri var...
http://twitter.com/ekukrer - http://twitter.com/ekukrer

Gönderen: esparta_ömer
Gönderi tarihi: 28/Nis/2017 saat 15:44
Alıntı yapılan ekukrer

Alıntı yapılan ESbursa

2- eses gol gol gol !!!

8- şinanari

Aşağıdaki besteler diğer

Güzel bir çalışma olmuş... Ellerine sağlık...

İlave etmek gerekirse:
1-BandoESES eşliğinde söylediğimiz -ESpana- bence özel bir yere sahip...
2-Bandoyla söylenilen "Boca juniors" un tezahuratı
3-Şampiyonluk, tükenmiş nefeslere, Sinan'a Edizlere... ile başlayan beste de çok güzel ve özgün bir tezahürat
4- 1965'te ismin yazıldı kalplere, ESES diye inleyecek Türkiye, Şampiyon biz olacağız bu sene... Bu da genelde söylediğimiz güzel bir beste...
5- Eskişehir Marşı... olabilir...
6- Yağmur yağan günlerde: Beraber yürüdük biz bu yollarda bestesi...
7- Ve en önemlisi bizimle özleşleşen: "Es Es Es ki ki ki Eski Eski Es" i daha sık söylemeliyiz... (bir Baba hindi ile birleştirilebilir)

Ayrıca: Bu bestelerimizde var: (ender_26_esk 'in paylaşımından alınmıştır)
Çok güzel ve bandoyla muhteşem bir uyum sağlanacak bestelerimiz var.
1- Tribünlerden yükselen bu ses
   https://www.youtube.com/watch?v=AMs_g06xqvI
2- Eses'im geldi işte
   https://www.youtube.com/watch?v=1epj28bsWZg
3- Saldırsana Eses'im
   https://www.youtube.com/watch?v=2I41RPQTxaA
4- Saldır Eses'im Allah aşkına
   https://www.youtube.com/watch?v=7vKZdZ2mzw0
5- Ne bir inat ne bir heves...
   https://www.youtube.com/watch?v=YDoWEtF4Z2U
Abi saldır esesim Allah aşkına bestesini atesleyecegimiz zaman soylemeliyiz,bence bu son maçlarda en çok lazım olan en büyük beste bu.tribun grupları bu besteyi samsun ve Antep maçında değerlendirmeli

-------------
HATAY'IN KIRMIZI ŞİMŞEKLERİ...AKDENİZ ESES (2020...) KARADENİZ ESES (2014-2019)...ESPARTA(2008-2012)

Gönderen: ekukrer
Gönderi tarihi: 03/May/2017 saat 10:13
Bence sezonun en iyi performansını taraftar, dün Samsunspor maçında verdi...

Beste ve tezahuratlar coşkulu ve yerindeydi... Takımı çok iyi ateşledik... Bu mantıkta hatta artırarak devam...

-------------
Formanızda zaferin şahlanan renkleri var...
http://twitter.com/ekukrer - http://twitter.com/ekukrer

Gönderen: gogo26
Gönderi tarihi: 03/May/2017 saat 10:25
taraftar dün gerçekten çok sağlamdı.toparlanmış gözüktük takımda bize ayak uydurdu.birde bu maçlar gece oynansa çok daha fazla motive olacağımız kesin.

-------------

Gönderi tarihi: 03/May/2017 saat 10:58
kötü olduğumuz adana demir gibi maçlarda skor kötü olduğu için bi sessizliğe burunduk 15 dk da bir gol gelince sıkıntı olmuyor zaten

-------------
²¹°³¹°³ ²²² °¹³

Gönderen: AlargA
Gönderi tarihi: 03/May/2017 saat 13:51
Alıntı yapılan gogo26

taraftar dün gerçekten çok sağlamdı.toparlanmış gözüktük takımda bize ayak uydurdu.birde bu maçlar gece oynansa çok daha fazla motive olacağımız kesin.

Takımın bize ayak uydurduğunu düşünmüyorum. Daha öncede ben ve bazı arkadaşların dediği gibi maalesef takımı oyun anlamında etkileyebilen bir taraftar değil takımın oyunundan etkilenip havaya giren bir taraftarız. Takım dünkü maça çok çok iyi başladı. Baskılı ve istekli olunca rakibi daralttık, gücümüzü gösterdik. Böyle olunca da taraftar havaya girip çıldırdı. Eğer ilk golü yiyen biz olsaydık ve bir 15-20 dakika gol bulamasaydık sanmıyorum taraftarın takımı ayakta tutacağını. Maalesef bunun böyle olduğunu gördük bu sezon...

Gönderen: Erayovic26
Gönderi tarihi: 03/May/2017 saat 14:01
Alıntı yapılan AlargA

Alıntı yapılan gogo26

Takımın bize ayak uydurduğunu düşünmüyorum. Daha öncede ben ve bazı arkadaşların dediği gibi maalesef takımı oyun anlamında etkileyebilen bir taraftar değil takımın oyunundan etkilenip havaya giren bir taraftarız. Takım dünkü maça çok çok iyi başladı. Baskılı ve istekli olunca rakibi daralttık, gücümüzü gösterdik. Böyle olunca da taraftar havaya girip çıldırdı. Eğer ilk golü yiyen biz olsaydık ve bir 15-20 dakika gol bulamasaydık sanmıyorum taraftarın takımı ayakta tutacağını. Maalesef bunun böyle olduğunu gördük bu sezon...

Maçların genelinde bu dediğiniz oluyor.Fakat dünkü maçta geriye düşsek bile ben taraftarın baskı altına alıp maçı döndüreceğinden emindim.Maçın hafta içi olma sebebiyle tribünlerin genelinde; bağıran tayfa, maçla alakası olmayan taraftarlar mevcuttu.Hafta içi oynan maçların geneli böyle olmuştur bizde.
Hafta sonu oynanan maçlarda; çekirdekçi tayfa ve aile çoğunlukta olunca, onların bağırmadığı anlarda diğer tribünlerde de motivasyon düşüyor..

-------------
EsEs

Gönderi tarihi: 15/May/2017 saat 22:45

Lider? Tribün Lideri? Bırakın ya..

Kuklalıkla olmaz bu işler.

5 yiyen RUHSUZ futbol topçularını alkışla,
Elinden gelen her şeyi yapan fedakar ESKİŞEHİRSPOR SEVDALISI TARAFTARA SÖV.

Sonra çık Tribün Lideriyim diye gez :) Buna kimse inanmaz rantçılar hariç.

-------------

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Gönderen: cemege
Gönderi tarihi: 15/May/2017 saat 23:54
AYDER gerisi hikaye....

-------------
ATAM İZİNDEYİZ

Gönderen: bilek26
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 00:14
sadece koreoeses var, gerisini geç çoğu forma bile giymeyen tipler

-------------
Eskişehirspor taraftarinindir.

Gönderen: e^3_Nicola
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 07:53
Arkadaşlar son maçta yapılan GS bestesini uyarlama işini anlayabilen birisi varsa açıklayabilir mi acaba?

Rezil adamlar.. Bir de anlamadığım çoğu kişi katıldı bu Neferin saçmalığına..

Ne farkın kaldı Göztepe'den? Biz kendi bestemizi kendimiz yaparız.. Kimseyi tanımaz, örnek almayız!!!

-------------
İyi günde, kötü günde!

Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 10:16
Yeni bir tribün kurmalıyız bu beceriksizlerden kurtulmalıyız

Gönderen: atlantis_es
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 10:28
Alıntı yapılan marcus

Ona bile izin verilmiyor. Kombineni ya onların yanından alacaksın yada alamazsın. Yürekleri yetiyorsa önümüzdeki sezonda kendilerinin olmadığı bir bölümü bağımsız taraftara versinler. Hepsinden daha fazla katkısı olur.

-------------
Ben senin sampiyon olabilme ihtimalini sevdim....

Gönderen: oxax
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 10:33
Bu sezon tribün performansı anlamında bayraklarıyla, formalarıyla, pankartlarıyla, coşkularıyla ÜniESES ve Altes' in önderlik ettiği kale arkası açık ara fark attı. Kale arkasında aldığım coşkuyu maratonda alamadım.

Bu arada yeni beste yok diyenler devre aralarında yada maç öncesinde kulaklarını ÜniESES in olduğu yere verirlerse yeni olmasa da tribünlerde topluca söylenmemiş hep deplasman otobüslerinde hapsolmuş 1-2 besteyi gün yüzüne çıkartma çabalarını görürler.

Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 11:59
Tribün Liderleri bu sezon fren görevi gördüler bence..

-------------
Her Zaman ESES

Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 12:04

Siyasi bir grup, partinin gençlik kolları kale arkasında,
Aydın efeleri diğer kale arkasında,
RUHSUZ futbolcu bozuntularına ses etmeyen karaktersizce taraftara küfreden rantçılar, gs bestesi söyleyenler maratonda.

Bu iş böyle olmaz. Eski ruh şart.

Ah KIZILCIKLI zamanı olsa keşke.

-------------

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Gönderen: EnviEn
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 12:29
Adamlar maçı katlettiler ve biz gs bestesi söyleyecez diye sesimizi çıkarmadık. O kalecinin 10 kere sarı kart görmesi lazımdı ama tepki olmayınca hakem vermedi. Rezillik

-------------
Bekle Zafer Şarkılarıyla Geçişimizi...

Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 12:38
Bahsedilen gs bestesi hangisi ? Maçta yoktum da.

Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 12:47
Alıntı yapılan EnviEn

Adamlar maçı katlettiler ve biz gs bestesi söyleyecez diye sesimizi çıkarmadık. O kalecinin 10 kere sarı kart görmesi lazımdı ama tepki olmayınca hakem vermedi. Rezillik

Kesinlikle.

Yani o beste yeminle "balina çağırma"dan farksızdı.

Lamı cimi yok. O besteyi duyunca hangi takımın akıllara geldiğini bütün futbolseverler bilir.
UMARIM BİR DAHA BÖYLE SALAKÇA BESTELER SÖYLEMEYİZ!

Gönderen: Da Da Ding
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 13:06
Bu tribün liderlerinin gerçek hayatlarına bakmak lazım. eskişehirspor üzerinden kurdukları ilişkilerle nasıl yollarını bulmuşlar nasıl ticaret hayatında işleri iyiye gitmiş, nasıl dükkan/cafe sahibi falan olmuşlar bunları incelemek lazım. Ne hikmetse gariban tribün lideri yok. Hepsinin hali vakti yerinde maşallah.

Gönderen: selfesteem87
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 13:56
Gs nin hangi bestesi??

Gönderen: SkyPlus
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 14:17
Alıntı yapılan selfesteem87

Gs nin hangi bestesi??
4 sene üst üste şampiyon olduk bestesini çevirmiş Bizimkiler.

-------------
Dürüstlük - Saygı - Güven

Gönderen: mert.ES
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 14:19
Alıntı yapılan marcus

O rantı kimseye bırakmazlar yeni grup kurdurmaz bunlar

Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 14:31
Sözleri neydi peki. Melodi aynı olabilir pek çok takım kullaniyor bu melodiyi. Ama sözlerde ust uste ve krali olduk kelimeleri varsa rezalettir.

Gönderen: SkyPlus
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 14:38
Anlayamadım ama son kısmı İnadına - İnadına - Ölümüne Eskişehir di sonra da, la layla layla layla layla layla laaaay diye devam.

-------------
Dürüstlük - Saygı - Güven

Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 14:44
Alıntı yapılan mert.ES

Alıntı yapılan marcus

O rantı kimseye bırakmazlar yeni grup kurdurmaz bunlar
Temiz tribün, rantsız tribün dediler ilk olarak ayderi sildiler ardından kızılcıklıyı sildiler bu sildikleri tribünlerin içindeki serseri pislik olarak nitelendirdikleri kişileri kendi tribünlerine çektiler Liselerden semtlerden ülkü ocaklarına takılan ne kadar Eskişehirspor'la alakası olmayan çoluk çocuk varsa doldurdular tribünün içine tahta oturdular dediğiniz gibi bu tahtı kolay kolay bırakmazlar. Rant olsun pis iş olsun Kızılcıklıdada vardı elbette ama adamlar tribünde işlerini layıkıyla yapıyorlardı görev bilinci vardı. Yaş ortalaması yüksekti tribün kültürü üst düzeydeydi. Şimdi ise o kültürden eser kalmadı. Tribün lideride gruptakilerde bulundukları yeri güç gösterisi yeri olarak görüyorlar tamamen.

Gönderen: cemege
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 14:55
En güzel tribün maçı takip eden ve pozisyonlara göre tepki veren tribündür.Buna en iyi örnek İngitere'deki maçlardır.

-------------
ATAM İZİNDEYİZ

Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 16:38
Alıntı yapılan grezores

Sözleri neydi peki. Melodi aynı olabilir pek çok takım kullaniyor bu melodiyi. Ama sözlerde ust uste ve krali olduk kelimeleri varsa rezalettir.

Bahsettiğiniz kelimeler olmasa bile yeminle direk "o" takımın maçında gibi hissettim.

Kimi melodiler vardır bazi takımlarla özdeşleşmiştir.

Umarım bir daha bu rezaleti yasamayız.

Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 16:54
https://www.youtube.com/watch?v=AcWz-pJ5aWk

sanırım bahsi geçen beste bu. Yazıklar olsun.

Gönderen: ekinoks_26
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 21:34
Amaçları Eskişehirspor değil,en iyi tribün biziz imajı yaratmak.

Son Antep Belediye maçında rakip 2 dakikada yere yatıyor bunlar ıslıklarla protesto etmek yerine marş söylemeye çalışıyor  diğer yandan 2-1 yenik durumdayız Bandoeses beste girmeye çalışıyorAngry

Şu kadar seyircimiz varmış,şu kadar deplasmana gitmişiz.Rakip takım ve hakem üzerinde baskı kuramadıktan sonra hiç kıymeti yok bu rakamların.
Seyirci dediğin rakip takım sahaya çıktığında bu stadyumun  bir cehennem olduğu hissini vermek ve rakip takım futbolcunun bacaklarını titretmektir.Yoksa eni iyi besteyi ben söylerim,en kalabalık maraton tribününü ben kurarım hepsi boş bunların...

-------------
KIZIL KARA BİR SEVDA

Gönderen: ender_26_esk
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 21:43
Alıntı yapılan ekinoks_26

Amaçları Eskişehirspor değil,en iyi tribün biziz imajı yaratmak.Son Antep Belediye maçında rakip 2 dakikada yere yatıyor bunlar ıslıklarla protesto etmek yerine marş söylemeye çalışıyor  diğer yandan 2-1 yenik durumdayız Bandoeses beste girmeye çalışıyorAngryŞu kadar seyircimiz varmış,şu kadar deplasmana gitmişiz.Rakip takım ve hakem üzerinde baskı kuramadıktan sonra hiç kıymeti yok bu rakamların.Seyirci dediğin rakip takım sahaya çıktığında bu stadyumun  bir cehennem olduğu hissini vermek ve rakip takım futbolcunun bacaklarını titretmektir.Yoksa eni iyi besteyi ben söylerim,en kalabalık maraton tribününü ben kurarım hepsi boş bunların...
2006 yılında Ankara Cebeci'deki Pendik maçı , rakip takım ısınmaya sahaya çıktığındaki ıslık,uğultudan hepsi irkilmişti neye uğradıklarını şaşırmışlardı.Olurda play off finaline kalırsak, bu rakibi ve hakemi baskı altına alma işini artık yapmamız gerek.

Gönderen: ccigarr
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 22:35
Bu sene neferin etkisizliği içerde kaybettiğimiz puanlardan da rahatça anlaşılır. Eski stadımızda açık tribün anlık verdiği tepkilerle çok maç aldırmıştır. Bu sene neferin önderliğindeki maratonun maça etkisi sıfır ne takımı atesleyebiliyoruz ne rakibi baskı altına alıyoruz centilmenlik diye rakip tribüne dostluk! Mesajları verirken kendi taraftarlarımıza atar gider yapıyoruz. Eskiden kızılcıklı deyince diğer takım taraftarları cekinirdi. şimdi her yerde olmayacak tribünlerden posta yiyoruz otobüslerimiz taslaniyor edilmedik küfür kalmıyor bizimkiler aman Ali Rıza bey tadımız kaçmasın modunda Eskişehir'de kendi taraftarlarımıza aslan kesilenler deplasmanda sürekli dostluk peşinde olmayacak takımlarla kardeşlik derdinde geziyorlar kardeş belledikleri koyma tezahüratları yapıyor 5 5 diye dalga geçiyor.

-------------
haramilerin saltanatını yıkacağız...

Gönderen: aerdem26
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 22:55
Alıntı yapılan Çınar

Alıntı yapılan grezores

Bahsettiğiniz kelimeler olmasa bile yeminle direk "o" takımın maçında gibi hissettim.

Kimi melodiler vardır bazi takımlarla özdeşleşmiştir.

Umarım bir daha bu rezaleti yasamayız.

önümüze ne kadar engel çıksa da bu sene sensin şampiyonx2

alayına inadına ölümüne eskişehirx3

bence beste abarttığınız kadar kötü bir beste değil ben söylerken çok keyif aldım.

not: Nefersporlu değilim

Gönderen: argonath
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 23:28
bunları şimdi konuşmanı zamanı değil ama ÜniEses ve Altes yeni sezonda kesinlikle Maraton'da olmalı.Bu senenin en iyi tribünü onlar yaptı.

Gönderen: CK_26
Gönderi tarihi: 16/May/2017 saat 23:50
Alıntı yapılan ccigarr

Bu sene neferin etkisizliği içerde kaybettiğimiz puanlardan da rahatça anlaşılır. Eski stadımızda açık tribün anlık verdiği tepkilerle çok maç aldırmıştır. Bu sene neferin önderliğindeki maratonun maça etkisi sıfır ne takımı atesleyebiliyoruz ne rakibi baskı altına alıyoruz centilmenlik diye rakip tribüne dostluk! Mesajları verirken kendi taraftarlarımıza atar gider yapıyoruz. Eskiden kızılcıklı deyince diğer takım taraftarları cekinirdi. şimdi her yerde olmayacak tribünlerden posta yiyoruz otobüslerimiz taslaniyor edilmedik küfür kalmıyor bizimkiler aman Ali Rıza bey tadımız kaçmasın modunda Eskişehir'de kendi taraftarlarımıza aslan kesilenler deplasmanda sürekli dostluk peşinde olmayacak takımlarla kardeşlik derdinde geziyorlar kardeş belledikleri koyma tezahüratları yapıyor 5 5 diye dalga geçiyor.

Aynen katılıyorum. Gidiyorlar deplasmana övünüyorlar sanki kendi ceplerinden gidiyorlar. Kendi ceplerinden gitselerde en fazla 2 otobüs gidebiliyorlar. Ayrıca gittiği her yerde taşlanıyorlar yada tarlaya kaçıyorlar madem kendi taraftarına artistlik yapıyon seni taşlayanada yapsana. Bunlar maratonu doluyor diye hepsini neferli biliyor galiba ama acı gerçek şudur ki o 9 bin kişiden 500ü bilemedin bin tanesi neferli. Bunu eski staddanda biliriz. Eski açık tribün taraftarı sayesinde namları yürüyor hala ıslıklayan bu taraftara çamur atıyorlar. Gerçek taraftar onlarmış seneye efeler kuzey tribunu ile değişin tribünleri bakam gerçek taraftarı görem harbiden kaç kişiymiş

Gönderen: sisal
Gönderi tarihi: 17/May/2017 saat 00:32
renktaşlar hazır eskişehire gelmişken güzel bir başlık gördüm ve yazayım diyorum. ne çok derdiniz varmış be sizi gidi troller sizi. arkadaş derdiniz eskişehirspor olsun ona buna sallamak degil sunun surasında 3-4 sene sehir dışındayız diye kimin ne oldugunu bilmiyor degiliz birbirinizi yigeceginize bir maç forumdan otobüs kaldırın OTOBÜS boşa laf yapmayalım lüften sonra niye bu forumun kitlesi azalıyor tabiki azalır sahte hesaplar, troller ne ararsan var eskiden buralar böyle degildi. yani kafanızı yormayın siz ancak burada yazın ben ve benim gibiler hem içerde hem de gurbette eses i yanlız bırakmaz KAFANIZI YORMAYIN.

bu forum ütopik bir yaşam sürüyor renktaşlar dünyadan haberiniz yok kmlerce uzaktan bile kuş uçsa arkadaşlarımız sagolsun haberimiz oluyor ama forum yani sizler ÜTOPİK bir yaşam sürüyorsunuz. lüften kendinize gelin hiçbirşeyden haberiniz yok ne yazık ki.

-------------
Anadolu Yıldızı

Gönderen: spongeBOBmarley
Gönderi tarihi: 17/May/2017 saat 08:55
Ben açıkça nefersporu sevmiyorum
Her alanda kendi reklamlarını yapıyorlar
Her maç kendilerine tezahürat yapıyorlar
Sanki bütün maraton neferspor gibi davranıyorlar ama sayilari 500 600
Yani bir unieses bir bandoeses gibi yada koreoeses gibi kendiliğinden kurulan bir grup gibi degilde ısmarlama bir grup gibi duruyorlar birilerinden izin müsade almadan sanki hiç bişey yapamiyorlar bende ki izlenimleri bu

Gönderen: OZELES
Gönderi tarihi: 17/May/2017 saat 09:59
     Bu taraftarı etkisizleştirip silikleştirmek için özel olarak görevlendirilmişler sanki. Ses çıkaranın tepesine bin, söv, sövdür, hatta dövdür, dayılık yap,birilerinin emirlerini yerine getir.... Uzar gider. Tribünlerin geliştirilmesi ve ilerletilmesi ile bir alakaları yok, çünkü böyle bir dertleri yok.
    Artık ne hakemlere, ne deplasman takımına nede deplasman taraftarına bir etkimiz kalmadı. Takımı sahada, taraftarı tribünde şov yapıp gidiyor. Bunların döneminden  önce o hap kadar eski stadda bile  ne atmosferler oluşuyordu. Topçusunun dizleri titriyor, taraftarının dili biyerlerine kaçıyordu. Nerdeen nereye... Daha da nereye gideceğimiz, neler göreceğimiz belli değil.

Gönderi tarihi: 17/May/2017 saat 10:53

Bu neferspor geçen sene düşerken de aynı durumdaydı. 0 tepki. Dakika 80 takım yenik durumda saçma sapan uyutma bestesi söylüyorlar. Ardından biz SKOR TARAFTARI DEĞİLİZ! diyorlar. Skor taraftarı değilsen tribünde rakibe baskı kurmayacak mısın? O zaman sahaya etkin olmayacaksa boşuna bağırmayın.

Kendi takımını eleştirenlere KÜFRETMEN için kimden PARA ALIYORSUN?

Eskişehirspor'un çöküşe doğru gidişi tribünün çöküşü ile orantılı gidiyor. Sayı olarak artmış olabilir SEYİRCİ SAYISI. Ama eski TARAFTAR RUHU olmadığı için futbolcularda ruhsuz ruhsuz sahada rahat rahat utanmadan sıkılmadan 5 yiyor.
Bunlar da alkışlıyor.

-------------

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Gönderi tarihi: 17/May/2017 saat 11:02
Alıntı yapılan TrakEs

Sayı olarak artmış olabilir SEYİRCİ SAYISI. Ama eski TARAFTAR RUHU olmadığı için futbolcularda ruhsuz ruhsuz sahada rahat rahat utanmadan sıkılmadan 5 yiyor.
Bunlar da alkışlıyor.

Ben buna katılmıyorum taraftar patlamaya hazır bomba ama nefer resmen el freni bir yerde toplanıp neferı mac ıcınde protesto edebılırız cunku gercekten cok cok rezıl bır sekılde temsıl edıyorlar bizi

Gönderen: erkaneses2626
Gönderi tarihi: 17/May/2017 saat 13:00
okadar cok bestemiz varken nefer nerde uyusuk kötu beste var onu araya sıkıstırıyor buda taraftarı etkılıyor. bırde gol atmısız herkes gaza gelmıs bı 3lu cektırsen bı pınar bası gırsen mıllet cosacak ama kalkıp hiç ilgisi olmayan bır beste gırılıyor yıne herklesın hevesı kacı verıyor.

-------------
sadece eses

Gönderi tarihi: 17/May/2017 saat 13:54
Eleştiri yaşamın özüdür. Taraftar olarak hepimizin eleştirmeye hakkı var. Bu taraftar bu tribünleri en sağlam olduğu yıllarda dahi eleştirdi eksiklikleri, yanlışlıkları söyledi.Eleştiri yapan kızan herkeste bu takımın, bu tribünlerin iyi olmasını istiyor. Kimsenin derdi o ve şu tribün grubu değil. İcabında iyi işler yapıldığındada alkışlamasını övgüler düzmesinide bildik bugüne kadar. Sağlam tribünlerin statda konuşlandığı yer tribünün kalbidir. Misal Bursaspor tribünlerinin kalbi teksasın bulunduğu kale arkasıdır. Kocaeli tribünlerinin kalbi hodri meydanın bulunduğu maraton tribünüdür. En sağlam öncü tribün grubu neredeyse stadın kalbi olan tribün orasıdır.Bizdede şu anda stadın kalbi maraton tribünü ve oradaki öncü tribünde nefer grubu ama maalesef bu tribünün hakkını veremiyorsunuz evvela bunu kabul edeceksiniz. Stadın kalbi olan tribünü alıyorsan orada bulunuyorsan oranın hakkını vereceksiniz vermek zorundasınız. Kendinizi hala eski stadda 500-1000 kişilik tribünde gibi görüyorsunuz koskoca 9 bin kişilik maraton tribününde bulunduğunuzun farkına dahi varamadınız üstüne bu duruma kızan, tepki gösteren taraftara hakaretler ediyorsunuz küfür ediyorsunuz. Kendi taraftarınıza gösterdiğiniz tepkiyi bu sene Ümraniye deplasmanına giderken pamukovada göstermiş olsaydınız cümle aleme rezil rüsva olmazdık. Bu tavrınız yüzünden insanlar Eskişehirspordan soğuyor maçlara gelmiyor. Unutmayın siz orada münferit insanlar sayesinde varsınız yoksa koskoca maratonda sayınız taş çatlasın 1000i geçmez.

Gönderen: frk26
Gönderi tarihi: 17/May/2017 saat 20:44
Yine tuhaf bir karar daha deplasman için bastirilacak siyah tişörtler ingilizce tribunlerin ortak karariymis

-------------
ŞİMŞEKLER çakacak ESmeye devam edecek bozuk düzene kafa tutan rüzgar asimile olmadık olmayacağız

Gönderen: ender_26esk
Gönderi tarihi: 17/May/2017 saat 20:55
Siyah Tşortlerdeki İngilizce yanlışlığından dönülmelidir.
Türkçe kelimelerle basılan tşortlerle play off finaline gidebiliriz. (tşort un de Türkçe karşılığı bir kelime olsaydı keşke. varsa da bilmiyorum aklıma kısakollu geliyor.)

Gönderen: AnkaES
Gönderi tarihi: 17/May/2017 saat 20:58
Hangi tribüne sorulmuş, hangi tribünün kararıymış?

Tişörtler TÜRKÇE olsun. ESES taraftarına da o yakışır. ESES taraftarı farklıdır, fark yaratır, özeldir.

Tribünde yapılan koreografi olabilir. "Bizi eskiler tanır, yeniler örnek alır" bu yazı ve maçta açılan görseller olsun. Bence daha güzel olur. Yapılacaksa bu olmalı.

-------------
Alsada Bu Sevda Canımızı, Hayatın Anlamı SİYAH - KIRMIZI...

Gönderi tarihi: 17/May/2017 saat 21:15

https://hizliresim.com/qbLPdR">

Milliyetçi Nefer :)

Bozkurt işareti yapmaya BEST DAYS? AWAY DAYS tişörtleri ile devam edersiniz :)

-------------

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Gönderen: hahuki
Gönderi tarihi: 18/May/2017 saat 19:25

ayrıca siyah negatif enerji verir

-------------
Sadece Es Es          Varsa Yoksa ES-ES

Gönderen: MOD
Gönderi tarihi: 18/May/2017 saat 21:46
Arkadaşlar bu başlık altındaki bazı yazılar, başlığın amacından sapmaya başladı. Eleştirilerin üslubu iftiralara ve karalamalara dönüşmesin.
Burada bu tip mesajlara izin veremeyiz. Yazdıklarınıza biraz daha özen göstermenizi rica ediyoruz. Aksi taktirde söz konusu mesajlar silinerek mesaj sahipleri uzaklaştırılacaktır.

Gönderen: esgun
Gönderi tarihi: 19/May/2017 saat 20:31
Denizliye Siyah giyip gidildi o gün bu gün üzerimizden siyah bulutlar hiç eksilmiyor.

-------------
KIRMIZI BİZE ÇOK YAKIŞIYOR

Gönderen: x camoka x
Gönderi tarihi: 04/Haz/2017 saat 22:48
Yemişim sizin gibi lideri. Koca maç go*tepeleri dinlettiniz bize.

Değişim şart.
Bu liderlerden bi cacık olmaz

Yazıklar olsun

-------------
Sevelim & Sevilelim

Gönderen: ccigarr
Gönderi tarihi: 04/Haz/2017 saat 22:50
Tatar Mustafa Gerçek Lider

-------------
haramilerin saltanatını yıkacağız...

Gönderen: turşucu hurşit
Gönderi tarihi: 05/Haz/2017 saat 00:05
tatar mustafanın önderliğinde 2008deki efsanevi 2 maç nerede bugünkü rezillik nerede?

Gönderi tarihi: 05/Haz/2017 saat 00:53
bıraksınlar aartık bu işleri

-------------
²¹°³¹°³ ²²² °¹³

Gönderi tarihi: 05/Haz/2017 saat 01:27
İstifasını vermesi gereken diğer insanlardandırlar kendileri...

Gönderi tarihi: 05/Haz/2017 saat 01:39
neferspor dönmesin antalyada kalsın , daha maç başlamadan bitirdiler böldüler taraftarı yazıklar olsun,

seneye bunların stadta yeri yok , kale arkası bile çok bunlara, sahtekar yönetim yalakaları

Gönderen: cavki
Gönderi tarihi: 05/Haz/2017 saat 01:40
Hani bagıracak adamlara veriyorlardı biletleri...
göztepe tribun olarak ezdi...

-------------
Sen sevdadan otesin ESESim..

Gönderi tarihi: 05/Haz/2017 saat 01:40
Alıntı yapılan spongeBOBmarley

neferspor dönmesin antalyada kalsın , daha maç başlamadan bitirdiler böldüler taraftarı yazıklar olsun,

seneye bunların stadta yeri yok , kale arkası bile çok bunlara, sahtekar yönetim yalakaları

bakalım H.Ü kalmazsa ne kadar dayanabilecekler tribünde.

Gönderen: Mesut_ES_1971
Gönderi tarihi: 05/Haz/2017 saat 01:45
Yakında millet vekili olurlar, gururumuz onlar.

-------------
ESES li Doğmuşum

Gönderi tarihi: 05/Haz/2017 saat 01:51
Dakika 60 ta koyduk mu diye bağır.
Dakika 80 de Sinan'a Ediz'lere söyle
Ne anlıyorsunuz siz bu tribünden bana bunu söyleyin?
Ne kadar baskı kurabiliyorsunuz rakip takıma?
Nerde o Eskişehir deplasmanı en zor deplasman dedirten tribünler...

Hepinize yazıklar olsun şu kulüpte hakkım varsa şu tribünlerde biraz hakkım varsa hakkım sizlere helal değil!

Gönderi tarihi: 05/Haz/2017 saat 01:55
golden sonra öyle besteler girildi ki takımı resmen uyuttuk , şimdi herkese rahat uyusun

Gönderen: givemefredoom
Gönderi tarihi: 05/Haz/2017 saat 02:03
Şimdi mevzu derin. Neresinden tutsam elimde kalıyor. Öyle yıkık, öyle harabe bir haldeyiz. Ne zaman bir aile oluruz artık bilemiyorum. Bak kardeşim sen günler öncesinden o biletleri tribüncü kardeşlerime vereceğim deyip kendi aramızda bizi bölersen eğer tüm sezon boyunca söylediğin biz tek bir çatı altında toplanıyoruz, herkese kapımız açık olayları ne kadar riyakar davranışlar olduğu ortaya çıkıyor. Sen nereden bileceksin lan kimin tribüncü kimin gerçek esesli olduğunu? İnsanları küstürmekten başka neye yaradı? Bugün ikinci yarı golün etkisi dışında bir şey yaptığınızı görmedim. Orada da hiç tadını çıkarmayı bilmiyorsunuz.. Adam gibi koyduk mu yapın ki adamlar hem tribünden hem oyundan düşsün. Şinanari yapın uzun uzun. Tükenmiş nefesleri uzatın. Saldır esesi soyleyerek takımı güçlendirin. Hiç biri yok. Adamlar maç öncesi takımını motive ediyor, sen susuyorsun.Küfür ediyor, tık yok. Bu efendi tribüncülük ile hem sahada siliniyoruz hem de sosyal medyada. Ne zaman eskisi gibi esicez, kükrücez, skor taraftarlığı yapmıcaz? Bugünün gerçek kaybedeni taraftarımızdır. Artık nasıl toparlanırız bilemiyorum.

-------------
Atatürk

Gönderi tarihi: 05/Haz/2017 saat 02:06
Tribüne nasıl sıçılır tez yazar bu adamlar. Gol atıp oyunu soğuttular. Ulan yılmaz o sırada taktik vermese belki yenmiştik.

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com