Sayfayı yazdır | Close Window

e - bilet e-kart elektronik bilet uygulaması

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Genel
Forum Açıklaması: Genel Konuşmalar
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4415
Yazdırma tarihi: 06/May/2024 saat 19:34
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: e - bilet e-kart elektronik bilet uygulaması
Gönderen: hahuki
Konu: e - bilet e-kart elektronik bilet uygulaması
Gönderi tarihi: 09/Mar/2014 saat 13:08
Türkiye Futbol Federasyonu, futbol maçlarına girişte elektronik bilet (e-bilet) uygulamasının 14 Nisan Pazartesi gününden itibaren başlayacağını açıkladı.

Böylelikle, kağıt bilet dönemi kapanırken, yurt genelinde statlara girişler sadece elektronik kart ile mümkün olacak.

Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Kanunu olarak bilinen 6222 sayılı yasanın getirdiği e-bilet projesi kapsamında artık maçlara girişler sadece elektronik kartlarla yapılacak. Akıllı kart teknolojisiyle donatılan elektronik sportif kimlik kartları, stadyumların yanı sıra ulaşım, alışveriş olmak üzere günlük hayatın birçok alanında da kullanılabilecek.

Elektronik bilet taraftarlara kolaylık sağlayacak
Sistemin yürürlüğe girmesiyle kağıt bilet devri de kapanacak.

Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet derdi sona erecek, maçlar elektronik biletlere tanımlanacak ve müsabakalara çok daha hızlı bir şekilde, uzun kuyruklarda beklemeden girmek mümkün hale gelecek. Kısacası, kağıt maç bileti kaybolmasın, maça girmeden yanlışlıkla yırtılmasın diye saklama derdi ortadan kalkacak.

Taraftarlar ister internetten, ister satış noktaları ve stat girişlerinden bir defaya mahsus olmak üzere e-kartlarını çıkartacak. Bu kartla ister internetten ister gişelerden isterlerse de Türkiye genelindeki binlerce aktif noktadan istediği maçın biletini satın alınabilecek ve maçlar güvenli bir şekilde önceden alınan koltuktan izlenebilecek.

E-bilet sayesinde maçlarda kanunlara aykırı davrananların stadyumlara girmesi engellenecek, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden toplumun her kesiminden insanların aileleriyle çekinmeden maçları izleyebilmesinin önü açılacak. Bu sistem aynı zamanda futbolun tüm toplum kesimleri arasında daha saygın ve centilmence bir spor dalı olarak kabul ve beğeni görmesini sağlayacak.

E-kart projesi ile hedeflenenler

Projenin temeli 2011 yılında çıkan sporda şiddetin önlenmesine ilişkin yasa ve dünyadaki en etkili uygulamalar esas alınarak atıldı.

E-kart projesi ile tribünlerdeki istenmeyen olayların önlenmesi, spor müsabakalarına ailelerin de içinde olduğu daha geniş bir kitlenin kazandırılması, bilet ve stada giriş kuyruklarının sona erdirilmesi, yasa dışı bilet satışının önlenmesi sporseverlerin daha medeni şartlarda maç izlemesi ve stat kapama cezalarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Sistemin işleyişi

14 Nisan Pazartesi gününden itibaren uygulanmaya başlayacak yeni yönetmelikle kağıt biletler tamamen kaldırılacak.

Maçlara girmek isteyen taraftarlar elektronik kart alacak. Elektronik kartlar kişiye özel olacak ve satın alınan elektronik maç biletleri bu kartlara yüklenecek. Taraftarlar kartlarını stadyum kapılarında bulunan elektronik okuyuculara okutarak içeri daha hızlı girebilecek ve kendi koltuklarında oturabilecek.

Elektronik kart ve e-bilet satışı

Elektronik kart, ister internet üzerinden, ister satış noktaları ve stat girişlerinden bir defaya mahsus olmak üzere kolaylıkla alınabilecek.

Sporseverler yine ister internet üzerinden, ister gişeden, isterlerse de Türkiye genelindeki binlerce noktadan istedikleri maçın biletini satın alarak kartlarına yüklenmesini sağlayabilecek. Mevcut bilet ya da kombine sahipleri de haklarını elektronik kartlarına tanımlayabilecek.

İnternetten başvurmak isteyenlerin, e-kart için belirlenen web sitesini ziyaret ederek, başvuru formunu doldurup, fotoğrafı hemen o anda çekip sisteme yüklemesi yeterli olacak. Sonrasında e-kart adrese teslim edilebildiği gibi, belirli PTT şubelerinden veya stat gişesinden de teslim alınabilecek.

Bunun dışında stat gişelerinden başvuru yapmak ve hemen orada kişisel başvuru ile e-karta sahip olmak mümkün.

Bir başka imkan ise Türkiye çapındaki binlerce satış noktası. Bu noktalardan yine benzer işlemlerden sonra birkaç dakika içerisinde e-karta sahip olunabilecek.

Maç bilgilerinin karta tanımlanması

E-kart sahibi olan taraftar daha sonrasında kartına maç bileti yükleyebilecek.

Kombine bilet sahiplerinin maçları da kart sahibi olmalarıyla birlikte kartlarına tanımlanacak. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresi ile paylaşılacak, cep telefonuna mesaj olarak iletilecek. Ayrıca kart sahipleri stadyumlarda konumlandırılacak kiosklar aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıkışını alabilecek. Kısacası, kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye (koltuk no, maç saati, maçın oynanacağı tarih, maçın oynanacağı stadyum) rahatlıkla ulaşabilecek.

Kart ülke çapında geçerli olacak

Akıllı kart teknolojisiyle donatılan elektronik sportif kimlik kartları sadece statlara girmek için kullanılmayacak.

14 Nisan Pazartesi günü itibarıyla taraftarların kendi illeri dışındaki maçlara da bilet alabilmesi mümkün olacak.

E-kartın diğer fonksiyonları

Elektronik kartlar birer e-cüzdan olarak da kullanılabilecek. Böylece kart sahipleri kartlarına para yükleyerek, başta stadyumlar olmak üzere tüm alışveriş noktalarından yine aynı kart ile ödeme yapabilecek.

E-kartlar birçok ilde toplu ulaşımda da kullanılabilecek. Özetle e-kartlar sadece stadyuma giriş kartı değil, hayatın her noktasında sahibine kolaylıklar sağlayan, düzenli kullanıcıların ve sadık taraftarın zengin hediyeler kazandığı, yurt genelinde de avantajlar sunan bir platform olarak hizmet verecek.

E-kartın geçerli olacağı ligler

Sporseverler, Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig maçlarını stadyumda izlemek için e-biletlerini elektronik kartlarına yükleyecek.

Stadyumlarda devreye girecek yeni sistem, 14 Nisan Pazartesi günü itibarıyla Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig'de oynanacak bütün maçlarda uygulanmaya başlayacak.

E-karta nereden ve ne zaman başvurulabileceğiyle ilgili detaylı bilgiler, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından daha sonra açıklanacak

http://www.ligtv.com.tr/haber/e-bilet-devri-basliyor

-------------
Sadece Es Es          Varsa Yoksa ES-ES

Yanıtlar:
Gönderi tarihi: 09/Mar/2014 saat 13:42
ELEKTRONİK BİLET TARAFTARA HANGİ KOLAYLIKLARI SAĞLAYACAK?

Sistemin yürürlüğe girmesiyle kağıt bilet devri de kapanacak. Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet derdi sona erecek, maçlar elektronik biletlere tanımlanacak ve müsabakalara çok daha hızlı bir şekilde, uzun kuyruklarda beklemeden girmek mümkün hale gelecek. Kısacası, kağıt maç bileti kaybolmasın, maça girmeden yanlışlıkla yırtılmasın diye saklama derdi ortadan kalkacak.

Taraftarlar ister internetten, ister satış noktaları ve stat girişlerinden bir defaya mahsus olmak üzere e-Kartlarını çıkartacak. Bu kartla ister internetten, ister gişelerden isterlerse de Türkiye genelindeki binlerce Aktif Nokta'dan istediği maçın biletini satın alabilecek. Maçlarını güvenli bir şekilde önceden aldıkları koltuktan izleyebilecek.

E-Bilet sayesinde maçlarda kanunlara aykırı davrananların stadyumlara girmesi engellenecek, 7'den 77'ye, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden toplumun her kesiminden insanların aileleriyle çekinmeden maçları izleyebilmesinin önü açılacak. Bu sistem aynı zamanda futbolun tüm toplum kesimleri arasında daha saygın ve centilmence bir spor dalı olarak kabul ve beğeni görmesini sağlayacak.

-------------

Gönderen: SoLdat
Gönderi tarihi: 09/Mar/2014 saat 17:21
E-bilet konusu zaten vardı.

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4185 - http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4185

-------------
https://twitter.com/Cht_Be - https://twitter.com/Cht_Be

Gönderen: esk__26
Gönderi tarihi: 01/Nis/2014 saat 19:11

Nedir?

Türk futbolunda yeni bir dönem başladı; PASSOLİG dönemi!

Passolig%20Kart

PASSOLİG Kart, taraftarların sevdikleri ile birlikte güven içinde stadyumlara gidebilmelerini ve istedikleri karşılaşmayı her türlü olumsuzluktan uzak, huzurla izlemelerini sağlıyor!

Hem kulüplere, hem de taraftarlarına büyük fırsatlar ve ayrıcalıklar sunan PASSOLİG Kart ile, Türk futbolu maddi kazancın yanı sıra, tribün huzurunu ve güvenliğini de maksimize ederek, yaşanmış olan pek çok olumsuzluğu da geçmişte bırakıyor.

Passolig%20Kart%20-%20Nedir

14 Nisan 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak yeni yasal düzenleme ile kağıt biletler tamamen ortadan kalkacak, maçlara artık sadece PASSOLİG Kart ile girilecek. Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet derdi sona erecek, maçlar elektronik biletlere tanımlanarak müsabakalara çok daha hızlı bir şekilde, beklemeden girmek mümkün olacak.

PASSOLİG Kart sahibi olan sporseverlerin maç biletleri, kartlarına otomatik olarak yüklenecek. Kombine biletler de artık PASSOLİG Kartlar'ına tanımlanacak. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresine ve cep telefonuna gönderilecek. Ayrıca kart sahipleri maç günleri stadyumlarda konumlandırılacak el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıktısını alabilecek. Kısacası, kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabilecek.

Taraftarların PASSOLİG Kart ile kazandıkları avantajlar yalnızca futbol müsabakaları ile sınırlı kalmıyor. Anlaşmalı şehirlerdeki toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarak kullanılabilen PASSOLİG Kartlar'la kişiye özel kampanyalardan da yararlanılabiliyor. Ayrıca isteyen taraftarlar PASSOLİG Kart’larını kredi kartı olarak da tercih edebiliyor.

Siz de PASSOLİG'in sihirli dünyasına hemen başvurun, bu benzersiz dünyanın sunduğu deneyim ve ayrıcalıkları yaşamaya başlayın.

https://www.passolig.com.tr/nedir

Nasıl Alınır?

Passolig%20Kart Passolig%20Kart%20-%20İnternetten%20Al

Nasıl Alınır?

1. Aşağıdaki ‘Hemen Başvur’ butonuna tıklayarak ulaşabileceğiniz başvuru formuna bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girin.

2. Cep telefonunuza gönderilen SMS şifresini ilgili alana girerek, ilk aşamayı tamamlayın.

3. Kart tipinizi seçin.

4. Fotoğrafınızı yükleyin ve ödeme aşamasına geçin.

5. Kredi kartınızı kullanarak ya da adınıza otomatik olarak açılan hesaba, ödemenizi nakit olarak gerçekleştirin.

6. PASSOLİG Kart’ınız kurye aracılığıyla belirttiğiniz adrese gönderilecektir. Ayrıca dilerseniz kartınızı belirli PTT şubelerinden ya da stadyum gişelerinden de teslim alabilirsiniz

http://www.passolig.com.tr - http://www.passolig.com.tr

https://www.passolig.com.tr/uye-ol -

Gönderen: ULTRAS_ESES
Gönderi tarihi: 01/Nis/2014 saat 21:50
basvuru yapalım bakalım.böyle kart falan derken tribünler iyice bomboş olacak hadi hayırlısı

-------------
Bekle Zafer Şarkılarıyla Geçişimizi...

Gönderen: nkÜnieses
Gönderi tarihi: 01/Nis/2014 saat 22:06
İyice sacmalamaya başladılar

-------------
ES-ES

Gönderen: meliheses
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 20:27
hadi bakalım passoLİG bizde de bundan sonra zorunlu olacak. zaten maçlara ilgi düşük. bundan sonra stada taraftar zor buluruz.

sezon sonuna kadar kalan lig maçlarımızı izlemek istiyorsanız, eğer kombineniz yoksa, passolig aldıktan sonra izleyebileceksiniz. passolig almayanlar bilet alamayacaklar.

Mustafa Akgören ‏@MustafaAkgoren 1 sa.
Antalya deplasmanına gitmek isteyenler,Pasolig kartlarını çıkarmak zorunda.E Bilet Antalya"da başlıyor.

Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 20:28
Mustafa Akgören ‏@MustafaAkgoren 42 dk.
Düzeltiyorum,Kombinesi olanlar içerdeki maçlar için passolig kart almak zorunda değil,deplasman maçları için almak zorunda.

Gönderen: aciktribun
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 20:33
Ne yapıp edip alın aldırın. Yoksa antalyada kapıdan bakarız

-------------
ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: Ersin26
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 20:39
Yurtdisinda bulunan ve sezon icinde 1veya2 Mac izleme firsati olanlar icin kötü haber

Gönderen: aerdem26
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 20:39
Ne olur ne olmaz başvuru yaptım yarın gidip ücreti ödeyeceğim ptt şubesine

Gönderen: muhasara
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 21:11
başvurumu yaptım bir kaç güne kadar ödeyip alacağım,çok fazla maça gidemiyorum ama Eskişehir logolu bir kart benim için çok değerli

-------------

Gönderen: EsesLi Onur
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 21:15
Bu kartı alıp her hafta bu karta maç mı yükletecez ?

-------------
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda

Gönderen: Es-EsLi26
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 21:18
Yemin ediyorum çıldırıyorum zor tutuyorum kendimi küfür etmemek için bu ne lan bune... öldü tribünler zevk falan kalmadı. şimdi bu kartı almadan maçlara gidemeyecek miyiz.

-------------
ESKIMEYENSEVDA

Gönderen: ESES_hell26
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 21:45
geçmiş olsun.zaten türk futbolu yerlerde,futbol demeye bin şahit,saçma sapan işler,her gün kavga gürültü millet toptan soğumuş bir de bu çıkıyor.maksat neymiş şiddeti önlemek.he canım he yedik biz de.tırtıklayın milleti kişi başı 15 liradan.bedavadan gelen parayı bir hesaplayın renkdaşlar.çok iyi bir gelir kapısı akıl etmişler.he ne olacak peki,lig tv satışları kesin ve kesin patlayacak,benim de bu soygunculara böyle bedavadan para kaptırmaya ve zorla kredi kartı ittirilmesine göz yummaya niyetim yok.eskişehirspor sevgisi başka ama bu kokuşmuş futbol ortamında evde izleriz artık maçları.alın başınıza çalın topunuzu.15 yıldır maçlara gidiyorum ama illallah dedirtti artık bunlar

Gönderen: EsesLi Onur
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 21:51
Herkes düzene küfrediyor ama kimse düzeni değiştirmek için çaba sarfetmiyor.

-------------
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda

Gönderen: altmışbeş_ruhu
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 22:02
Alıntı yapılan EsesLi Onur

Bu kartı alıp her hafta bu karta maç mı yükletecez ?

parça kontör yükletir gibi, parça maç da yükletebiliyorsak, ben ikinci yarılarımız için yükletirim. nasıl olsa maçlarımızın ilk yarıları 0-0 bitiyor.

Gönderen: SerifOkan
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 22:21
Alıntı yapılan ESES_hell26

geçmiş olsun.zaten türk futbolu yerlerde,futbol demeye bin şahit,saçma sapan işler,her gün kavga gürültü millet toptan soğumuş bir de bu çıkıyor.maksat neymiş şiddeti önlemek.he canım he yedik biz de.tırtıklayın milleti kişi başı 15 liradan.bedavadan gelen parayı bir hesaplayın renkdaşlar.çok iyi bir gelir kapısı akıl etmişler.he ne olacak peki,lig tv satışları kesin ve kesin patlayacak,benim de bu soygunculara böyle bedavadan para kaptırmaya ve zorla kredi kartı ittirilmesine göz yummaya niyetim yok.eskişehirspor sevgisi başka ama bu kokuşmuş futbol ortamında evde izleriz artık maçları.alın başınıza çalın topunuzu.15 yıldır maçlara gidiyorum ama illallah dedirtti artık bunlar

Yazdıklarınızn yani konunun ana düşüncenize katılıyorum ama yaşınız 22 ne olursa olsun 15 tl vermemek için maçlara gitmekten vazgeçiyorsanız bence kendini sorgulamalısın kardeşim . Tabiki de demek değil ki bu hadi kabullenelim yapcak bişiy yok hayır elimizden geldiğince tepkimizi koyalım ama bu kanun 2011 de yürürlülüğe girdi o zamandan beri kimse sesini çıkarmadı ki

-------------
Eskişehirspor Siyaset Üstüdür !

Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 22:40
Alıntı yapılan SerifOkan

Alıntı yapılan ESES_hell26

Yazdıklarınızn yani konunun ana düşüncenize katılıyorum ama yaşınız 22 ne olursa olsun 15 tl vermemek için maçlara gitmekten vazgeçiyorsanız bence kendini sorgulamalısın kardeşim . Tabiki de demek değil ki bu hadi kabullenelim yapcak bişiy yok hayır elimizden geldiğince tepkimizi koyalım ama bu kanun 2011 de yürürlülüğe girdi o zamandan beri kimse sesini çıkarmadı ki

valla benim 2011 de çıktığından falan haberim yoktu şimdiye kadar ki çoğu kişinin yok bence haberi böyle bir şeyden.dediğim gibi eskişehirspor sevgisi tamam ama bunların bu dayatmaları,saçma sapan işleri falan kabak tadı verdi artık.resmen milleti yolunacak kaz yerine koymak başka bir şey değil.bakalım yeni sezonla beraber göreceğiz ne yapacağız neler olacak

Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 23:02
aktarma yapılıyo mu acaba?

1- açık yükletip ordan kapalıya aktarma yapsam?
2- ya da bu haftaki maçın ortasında çıksam kalan 45 dakikamı bir sonraki kaftaya aktarsam
3- veya tramvaya binip ordan direkt stad gişelerinden aktarma yapsak

şaka bir yana, kötü bir uygulama gerçekten. bird reklamını yapmışlar kredi kartı gibi kullanılabilirmiş. millet kredi batağına saplanmış zaten. bunlar hepten batıracaklar. bu uygulama seyirci sayısını düşürür gibi geliyor bana

Gönderen: mkan_26
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 23:13
Arkadaşlar kombinesi olanlarda bu sene bu kartı almak zorundamı. Kombinesi olan adamda mı giremicek?

-------------
Yanımdaki Şiir Yazarken Kız Arkadaşına , Ben EsEs Yazdım Defterimin Sayfalarına..

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 23:19
Alıntı yapılan mkan_26

Arkadaşlar kombinesi olanlarda bu sene bu kartı almak zorundamı. Kombinesi olan adamda mı giremicek?

Kombinesi olanlar bu sezon için Passolig almak zorunda değil.

-------------
kalender

Gönderi tarihi: 07/Nis/2014 saat 23:31
Alıntı yapılan kalender 26

Alıntı yapılan mkan_26

Açıklaman için teşekkürler abi..

-------------
Yanımdaki Şiir Yazarken Kız Arkadaşına , Ben EsEs Yazdım Defterimin Sayfalarına..

Gönderen: esesyucel
Gönderi tarihi: 09/Nis/2014 saat 21:28

Alıntı yapılan mkan_26

Başkan bende müracat ettim hatta ptt den ücretimi ödedim adresde eksik bilgi oldugu icin beni aramam icin telofon numarası vermişler aradım adresle ilgili dediler kombinesi olan alacakmı diye sordugumda evet dediler yanlız benim olay dahada başka kıredi kartı olarak degilde sadece kart olarak gelecekmiş benim olay derken o olay benim yılardır ihmal ettigim bir olay ama en kısa zamanda o işide adliyeden cözdürecegim

işin kısası kombinen varsada alacakmışsın bana öyle dediler.

-------------
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 09/Nis/2014 saat 21:42
Alıntı yapılan esesyucel

Alıntı yapılan mkan_26

Başkan bende müracat ettim hatta ptt den ücretimi ödedim adresde eksik bilgi oldugu icin beni aramam icin telofon numarası vermişler aradım adresle ilgili dediler kombinesi olan alacakmı diye sordugumda evet dediler yanlız benim olay dahada başka kıredi kartı olarak degilde sadece kart olarak gelecekmiş benim olay derken o olay benim yılardır ihmal ettigim bir olay ama en kısa zamanda o işide adliyeden cözdürecegim işin kısası kombinen varsada alacakmışsın bana öyle dediler.

Başkan, PASSOLİG sayfasında bu şekilde yazıyor.

Geçerli kombineler ne olacak?

2013-2014 sezonuna ait kombine kartlar sezon sonuna kadar geçerli olacak. Ancak 2014-2015 sezonu için kombineler PASSOLİG Kartlar’a tanımlanacaktır. Hemen PASSOLİG Kart’ınızı alın, gelecek sezon kombinenizi kolayca kartınıza yükleyin.

http://www.passolig.com.tr/sikca-sorulan-sorular

-------------
kalender

Gönderi tarihi: 09/Nis/2014 saat 21:47
Başkan
Banada aynısını söylediler kombinelerinizi passolige aktarılacak diye yinede yanlış bilgi vermeyelim

-------------

Gönderen: eseslibo
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 00:46
Bu yıl Passolig almasakta içerideki maçlara kombineli taraftarlar gidebilir. Deplasman için gerekli bu yıl, cebinizde kombine varsa ve deplasmana gitmicekseniz bu yıl sizin için hiç bir şey fark etmiyor yani.

Gönderen: esesliyasin26
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 01:26
 Kombinem var ama Antalya deplasmanına gitmeyi düşünüyorum. Bu kartı kaç gün içinde teslim alabiliyoruz ? Ayrıca protesto yapılıp, kimse almayacaksa da biran önce gruplarımızdan bir açıklama gelmeli. Biz de ona göre yol haritamızı çizelim...

-------------
ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BU BÜYÜK TARAFTARA!!!

Gönderen: SerifOkan
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 02:05
Protesto falan olmaz herkes alır olacağı bu . Antalyaya gelmek isteyen herkes el mecbur alıcak , hala bekliyorum gelmesini kartın.

-------------
Eskişehirspor Siyaset Üstüdür !

Gönderen: akahraman
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 10:45
Bu kartı alacağız başka yolu yok. Bu nedenle ben kayıt oldum kartı kargodan bekliyorum.

Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 10:46
Alıntı yapılan eseslibo

Bu yıl Passolig almasakta içerideki maçlara kombineli taraftarlar gidebilir. Deplasman için gerekli bu yıl, cebinizde kombine varsa ve deplasmana gitmicekseniz bu yıl sizin için hiç bir şey fark etmiyor yani.

Kartınız yoksa kombine de alamazsınız. Kartı mutlaka almalısınız

Gönderen: ahmetES
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 11:35
Alıntı yapılan akahraman

Alıntı yapılan eseslibo

Kartınız yoksa kombine de alamazsınız. Kartı mutlaka almalısınız

Bu sene kombinesi olanlar pasalig almasına gerek yok.Seneye kombineyi bu zımbırtıya yükleyecekler.Bilet kullananlar ve deplasmana gidecekler almak zorunda.Keşke tüm tribünler ortak protesto etsede sradyumlar boş kalsa lig tv almasa taraftar yoksa futbolda reklam tv geliri olmaz parada olmaz o zamanda şirketleşen kulüplerin hissedarları homurdanmaya başlar.

Gönderen: ~ERHAN~
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 12:13
Her şeyden rant

-------------

Gönderen: ades
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 12:45
ben muracat ettim 1 hafta once muhtemelen yarin elime ulasacak ucretinide yatirdim.butun masraflarla 20.50 kr

-------------
ANADOLUNUN YIKILMAYAN TEK KALESİ

Gönderen: lvntkrgl
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 13:03
Alıntı yapılan ades

ben muracat ettim 1 hafta once muhtemelen yarin elime ulasacak ucretinide yatirdim.butun masraflarla 20.50 kr

Aman ne kadar da güzel, bir de 15 lira diyorlardı.
Meğer sadece 20,50 liraymış.

Kartınız hayırlı olsun.

Gönderen: Jack26
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 13:57
Önceki sayfalarda göremedim, acaba bilen birisi varsa beni aydınlatabilir mi?
-Bu uygulama tüm takımlar için şuandan itibaren geçerli mi? Eğer öyleyse ortak bir protesto düzenlenmesi gerekir. Fakat hiçbir takım taraftarından ses soluk çıkmıyor.
-Yoksa önce denenme amacıyla kobay olarak biz mi kullanılıyoruz?

-------------
Şampiyonluk görmeye yetmese de nefesim, Uğruna ölmeye değersin be Esesim!

Gönderen: esesberk
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 14:08
Alıntı yapılan Jack26

Önceki sayfalarda göremedim, acaba bilen birisi varsa beni aydınlatabilir mi?
-Bu uygulama tüm takımlar için şuandan itibaren geçerli mi? Eğer öyleyse ortak bir protesto düzenlenmesi gerekir. Fakat hiçbir takım taraftarından ses soluk çıkmıyor.
-Yoksa önce denenme amacıyla kobay olarak biz mi kullanılıyoruz?

Bu soruların cevabını bende merak ediyorum..
Ayrıca sezonun sonuna doğru bu nasıl bir mantıktır 2 hafta öncesinden böyle bir uygulamanın olması..

-------------
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..

Gönderen: Herkese_Benden_Cay
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 14:23
Her takım için kullanılıyor. 14 Nisan'dan itibaren başlıyor.

Kombinesi olanlar bu sezon içerideki maçlar için almayacaklar. Deplasman maçları için almak zorundalar.

Kombinesi olmayanlar içerde ve dışardaki maçlar için bu karttan almak zorundalar.

Gönderen: Jack26
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 16:04
Alıntı yapılan Herkese_Benden_Cay

Her takım için kullanılıyor. 14 Nisan'dan itibaren başlıyor.

Kombinesi olanlar bu sezon içerideki maçlar için almayacaklar. Deplasman maçları için almak zorundalar.

Kombinesi olmayanlar içerde ve dışardaki maçlar için bu karttan almak zorundalar.
Yani verdiğiniz bilgiler akabinde Tribün Grupları ortak bir manifesto hazırlayabilir öyle değil mi?

-------------
Şampiyonluk görmeye yetmese de nefesim, Uğruna ölmeye değersin be Esesim!

Gönderen: red_thunder
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 21:26
Almiyorum arkadaş ben..Yetti artik bunların yaptiklari

Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 21:41
Gerekirse ömür boyu stada gitmem genede bu kartı almıcam. Bu resmen fişlemedir hiçbir şekilde izahı yoktur.Buram buram rant kokuyor. Bizler topluca hareket etmediğimiz sürece bugün passolig derler yarın başka bişe derler ertesi gün başka bir kart çıkar vs.vs.

-------------

Gönderen: Bidon26
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 22:37
çeşitli taraftar grupları stada gitmeme kararı aldı

Nefer Altes vs nasıl bir duruş sergileyecek?

-------------
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: https://twitter.com/Srvn26 - @srvn26

Gönderen: OtaBocaJuniors
Gönderi tarihi: 10/Nis/2014 saat 23:40
Alıntı yapılan ades

Ne masrafı varmışta 20.50 kr almışlar sizden acaba ?
Bir sistem kurmuşlar nasıl zengin olabiliriz diye
Onun adınıda sporda şiddet koymuşlar
Bir tanede yandaş banka bulmuşlar
Onun adıda Aktifbankmış servetine servet katmak için
Üstüne üsttün paran ile birde fişleniyorsun resmen gel beni fişle diyorsun
Bu kartı alanlar harbi büyük bir enayidir ve koyundur
Almayacağım , Aldırmayacağım hiç bir şekilde o kartı almam
Varsın olsun 5-10 maça gitmeyiz eğer bu dik duruşumuzu görürlerse italyada olduğu gibi burada da son verirler ama gidip koyun gibi alırsak onlarda senden benden aldıkları paraları bir güzel oturup sayarlar..
Bunun adı E-BİLET değil bunun adı resmen düpe düz SOYGUNDUR...

-------------
Kır çiçekleri,Vur çiçekleri,Öldür çiçekleri...

Gönderi tarihi: 11/Nis/2014 saat 00:09
Antalyayı elersek final macı olacak almayanlar final macınada gidemez ozaman
yeni zezonada lazım bunun başka bir yolu yok imkanı olanlar bence alsın yarın birgün birton kuyruk beklemeyin yada kart gelecek yetişmedi telaşına düşmeyin

Evet bazı arkadaşlar haklı bu bir rant olayı ama yapılacakda bişe yok
Birde bu işin gercekden faydalarıda var bunu zamanla anlayacaksınız.

-------------

Gönderen: eseslibo
Gönderi tarihi: 11/Nis/2014 saat 01:38
Alıntı yapılan esesyucel

Antalyayı elersek final macı olacak almayanlar final macınada gidemez ozaman yeni zezonada lazım bunun başka bir yolu yok imkanı olanlar bence alsın yarın birgün birton kuyruk beklemeyin yada kart gelecek yetişmedi telaşına düşmeyin Evet bazı arkadaşlar haklı bu bir rant olayı ama yapılacakda bişe yokBirde bu işin gercekden faydalarıda var bunu zamanla anlayacaksınız.

Bir rant olayı var ama yapılacak birşey yok..

Nasıl yok abi basbaya var işte almayın bu kadar basit. Toplu bir şekilde almazsak hiç bir şey yapamazlar. Niye her dayatılana he diyoruz?

Varsın gidemeyelim maçlara ama birlikte gitmediğimiz zaman bir anlamı olur. Rant olduğunu bildiğiniz halde neden destekliyorsunuz?

Gönderen: 26
Gönderi tarihi: 11/Nis/2014 saat 06:34
Alıntı yapılan Bidon26

çeşitli taraftar grupları stada gitmeme kararı aldı

Nefer Altes vs nasıl bir duruş sergileyecek?

takım kotu etkilenir aman ne protestosu

-------------
Eskişehir

Gönderen: ESESLİ EMRE 26
Gönderi tarihi: 11/Nis/2014 saat 07:53
Alıntı yapılan 26

takım kotu etkilenir aman ne protestosu

bi bitmediniz.

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderi tarihi: 11/Nis/2014 saat 11:03
Alıntı yapılan OtaBocaJuniors

Alıntı yapılan ades

Ne masrafı varmışta 20.50 kr almışlar sizden acaba ?
Bir sistem kurmuşlar nasıl zengin olabiliriz diye
Onun adınıda sporda şiddet koymuşlar
Bir tanede yandaş banka bulmuşlar
Onun adıda Aktifbankmış servetine servet katmak için
Üstüne üsttün paran ile birde fişleniyorsun resmen gel beni fişle diyorsun
Bu kartı alanlar harbi büyük bir enayidir ve koyundur
Almayacağım , Aldırmayacağım hiç bir şekilde o kartı almam
Varsın olsun 5-10 maça gitmeyiz eğer bu dik duruşumuzu görürlerse italyada olduğu gibi burada da son verirler ama gidip koyun gibi alırsak onlarda senden benden aldıkları paraları bir güzel oturup sayarlar..
Bunun adı E-BİLET değil bunun adı resmen düpe düz SOYGUNDUR...

Biz gitmesek ne olacak ki. İstanbul kulüpleri gittikten sonra bizi takan olmaz. Sadece ESES zarar görür.

Gönderen: ceyyas
Gönderi tarihi: 11/Nis/2014 saat 13:07
Bence super oldu belesci taraftara son seneye her takumda gorcez stadlarin cogu bos olacak her takinda en asagi 3 bin belescisi var

Gönderen: 26hasan26
Gönderi tarihi: 11/Nis/2014 saat 13:36
istanbul takımlarını bilmemde seneye anadoluda ki tribünler bomboş olacak. zaten oynanan futbolun astarı yok.

-------------
Şampiyonluk tükenmiş nefeslere
Sinan'a Ediz'lere
Hediyemiz olacak...

Gönderi tarihi: 11/Nis/2014 saat 13:39
Alıntı yapılan ceyyas

Bence super oldu belesci taraftara son seneye her takumda gorcez stadlarin cogu bos olacak her takinda en asagi 3 bin belescisi var

sizin gibilere müstehak.

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderi tarihi: 11/Nis/2014 saat 13:41
Bu uygulama derhal ortadan kaldırılma ki görecekler , olmayacak... almayacağım.. birçok arkadaşımda almayacak.. aq.dular tribünlerin yetmedi bir de bu çıktı başımıza..

-------------
ESKIMEYENSEVDA

Gönderen: eskalizim26
Gönderi tarihi: 11/Nis/2014 saat 14:46
bence bu hafta bütün maçlar boş stadta oynanmalı...ve Türkiye deki bütün tribünlerde tek bir pankart açılmalı ''bu maç pass geçiyoruz'' tarzı birşey. takıma destek adına bilette alınmalı bence o hafta bilet parası verilmeli yada klübe çünkü kimsenin gitmemesi nerden bakılsa 200-300 bin lira zarar. toplu hareket edilmediği sürece klüplerde işin ciddiliğini anlamadığı sürece bize dayatılacak bu kartlar. düşünce şu olacak bu maç gelmediler bi dahaki maç kesin geleceklerdir. yok öyle şey klüplerde ataraftarının yanında olacak ama. dev ekranlar kuralacak gene bilet parası alınacak. takım etkilenir bilmem ne olur aman şampiyon olamayız ama kupa gider. bunlar geçici şeylerdir bu sene olmaz seneye kupada iddalı olursun şampiyonluğa oynarsın ama bu dayatmayı kabul eder isek ozaman hiç birşey yapamayız bir daha. tek küfür hop men sigara hop ceza muhalif oldun hop ceza önüne geçilemeyecek şeyler yaşanır. en önemlisi ileriyi düşünerek dük durmak diye düşünüyorum almadım almıycam aldırmıycam alanda kullanmasın bence ya hep beraber ya hiç birimiz... sonunda birileri zengin olacak ve uygulama kalkacak siz hiç merak etmeyin. çalık grubu paraya sıkışmıştır bu çıktı az bişey kazansınlar olmuyo bizde diye kaldırırlar uygulamayı...

-------------
biz imzamızı sahada atarız!!!

Gönderi tarihi: 11/Nis/2014 saat 16:00
Alıntı yapılan ceyyas

Oturun maçı görmüyorum diyenlerdensiniz galba.

Gönderi tarihi: 12/Nis/2014 saat 11:00
Bitirdiler tribünleri

-------------

Gönderi tarihi: 12/Nis/2014 saat 17:53
Olaylara sadece türbünler olarak bakarsak bence oda yanlış
Olaylara genel olarak bakacaksın artısı oldugu kadar eksiside var
Daha önce kulüpler 10.000 lerce bilet satıyordu 300 500 bilet satıldıgını gösteriyordu birnevi hırsızlık yapıyordu Devletine vergi ödememek icin
Fişlenme olayı evet var
Evet iyi kötü bu uygulama olacak yanlız iyimi kötümü zaman gösterecek
Ben başvurumu yaptım yanlız bazı sorunlarmı var bilmiyorum eksik likler giderilyor diyor.

-------------

Gönderen: ceyyas
Gönderi tarihi: 12/Nis/2014 saat 21:31
iyiki olmuş diyip bana kızanlar beleşci takımı belli oldu

Gönderen: TMR 26
Gönderi tarihi: 13/Nis/2014 saat 08:36
herkez Kendi takımı için kart çıkartacak diyorlarki (Doğruluğunu bilmiyorum) Atıyorum Ankaradayım boş vaktim var G.Birliği Konya maçını seyretme şansım yokmuş aslı olabilirmi ? yani bu kart sadece kendi takımımın maçları için'mi geçerli bilenler aydınlatırsa sevinirim.

-------------
DİRENİŞ BİTTİ " DİRİLİŞ " BAŞLADI

Gönderi tarihi: 13/Nis/2014 saat 10:14
Alıntı yapılan TMR 26

herkez Kendi takımı için kart çıkartacak diyorlarki (Doğruluğunu bilmiyorum) Atıyorum Ankaradayım boş vaktim var G.Birliği Konya maçını seyretme şansım yokmuş aslı olabilirmi ? yani bu kart sadece kendi takımımın maçları için'mi geçerli bilenler aydınlatırsa sevinirim.

Abi izleyemezsin
yanlız bildigim kadarıyla 2 takımıda secme hakın var.

-------------

Gönderen: sümeres26
Gönderi tarihi: 13/Nis/2014 saat 11:10
ELEKTRONİK SİSTEM…
Spor müsabakalarının yapıldığı alanlara girişi sağlayacak biletlerin, elektronik sistem üzerinden oluşturulduğunu belirten Celalettin Karanfil, bilet satın almak isteyen kişilerle ilgili olarak üzerinde adı, soyadı, T.C. kimlik numarası ve fotoğrafı olan bir elektronik kart oluşturulacağını kaydetti.

KENDİ KARTIYLA…
Bilet satışlarının, kişilere özgü elektronik kart üzerinden yapılabileceğini hatırlatan Karanfil, ayrıca şunları da aktardı “Spor müsabakalarına, kişi ancak adına düzenlenen elektronik kart ile izleyici olarak girebilir. Spor müsabakasına izleyici olarak girecek kişilerin kontrolünü ev sahibi kulüp yapmakla yükümlüdür.

SUÇ İŞLEMİŞ OLUR

TARAFTARI UYARDI

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Celalettin Karanfil, twitter üzerinden E – biletle ilgili olarak taraftar uyarılarda bulundu

Kanuna aykırı davrananların tespiti amacıyla, gerekli teknik donanımlar kurulur. Elektronik kart uygulaması 14 Nisan 2014 tarihinde başlar. Bu kurallar Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig'de 14 Nisan 2014 tarihinden itibaren uygulanır. Kanun hükümlerine göre temin edilmiş bileti olmaksızın spor müsabakalarını izlemek amacıyla spor alanlarına girenler suç işlemiş olur”
İHA

Gönderen: musti1963
Gönderi tarihi: 13/Nis/2014 saat 11:56
almak için acele etmeyin talep az olunca kartları promosyon olarak bedavaya verecekler.

Gönderen: Waddle
Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 09:53
Ceza alınan ve kadın ve çocuklara ücretsiz olan maçlarda da passolig kartı olmayanı almayacaklarmış, eğer olurda Erciyes maçı için ceza alırsak bomboş tribünlere oynarız,kadın ve çocuklara passolig kartı çıkarmaya kimse uğraşmaz, tam soyguncu çıktı bunlar...

Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 09:57
Alıntı yapılan musti1963

almak için acele etmeyin talep az olunca kartları promosyon olarak bedavaya verecekler.

promosyon işi olmaz çünkü 2013-2014 sezon alınan kartlar önümzdeki 2014-2015 sezon sonuna kadar geçerli

bu sezon kalan beş maç için aldığımıza değmez diye düşünmeyin kartlar önümüzdeki sezon sonuna kadar dahil olacak

sonraki yıllarda her sezon yıllık üçreti olacak

-------------

Gönderen: sisal
Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 14:10
almıyorum böyle bir sistem mi olur şehir dışından akrabam geldi maça götürmek istiyorum ee nasıl olacak ona da kart mı çıkaracagız. böyle işin ta .....

-------------
Anadolu Yıldızı

Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 15:27
Alıntı yapılan hahuki

Alıntı yapılan musti1963

promosyon işi olmaz çünkü 2013-2014 sezon alınan kartlar önümzdeki 2014-2015 sezon sonuna kadar geçerli

bu sezon kalan beş maç için aldığımıza değmez diye düşünmeyin kartlar önümüzdeki sezon sonuna kadar dahil olacak

sonraki yıllarda her sezon yıllık üçreti olacak

ilerleyen günlerde görüşürüz.ya bu uygulamayı bidahaki sezona erteleyecekler.yada kartları bedavaya verecekler.bu ülkede yeni bir uygulama çıktığında önden giden hep yaya kalmıştır.

Gönderen: yirmialtı
Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 15:40
kartı almıyorum çevremdekilerede aldırmıyorum.gerekirse maça gitmeyeceğim çalık holding denen yandaşlara para kazandırmaya niyetim yok.

-------------
ES-ES

Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 16:17
Alıntı yapılan ceyyas

iyiki olmuş diyip bana kızanlar beleşci takımı belli oldu

6 senedir kombine alıyorum ama bu fişlemeye karşıyım.Eminim tv taraftarısın zaten senin işine gelir tabi.

-------------

Gönderen: dropmania_26
Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 16:41
Uygulama tamamen saçmalık neden mi?

Kayseri de ve ya birinci lig (Bank Asya) biletler ne kadar? 1 - 2 hadi bilemedin 5 TL. Pasolig kartı ne kadar 25 TL yani 17 bölersek maç başı 1,47 TL + 2 TL hizmet bedeli = 3,47 TL + bilet parası. Normalde 1-2 lira olunca gitmeyen seyirci böyle olunca hiç gitmek istemeyecektir.

Sisteme T.C. Kimlik numaranı, adresini, fotoğrafını v.b. her bilgini yazacaksın ola ki kaybettin güvenliği nasıl olacak + kaybolduğunda yenisi nasıl temin edilecek?

Yurt dışından gelen turistler mesela maçı izleyemeyecek bu durumda en çok Antalyaspor'un işine gelmeyecek. Ayrıca bizim stadyumumuza bakarsak koltuk numarası yok, bileti aldık rastgele bir yere oturmak zorunda kalacağız ve benim normalde biletim de yazılı koltuğun başına bir şey gelirse ve ya oturan kişi küfür etse olay çıkarsa benim başım yanacak böyle bir saçmalık olamaz.

Bu kadar karamsar durumlar varken bu uygulamayı koymak ancak Demirören federasyonuna yakışırdı tebrikler.

-------------
EsEs

Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 16:53
Fişlenmeye tırtıklanmaya yandaş zengin etmeye hayır.ben aktifbank'ın müşterisi olmak zorunda mıyım ? bu eskişehirspor sevgisi meselesi falan değil,bu soygunculuğa,dayatmalara hayır demek.

Gönderen: KALE ARKASI
Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 17:07
pasolig alma aldırma

her sene kombine alan biri olarak seneye artık maçlara gitmiyorum. zaten düzen serefsiz lig tv ve köpekleri bizim statlarda değil lig tvde tv başında olmamızı istiyorum. ama paso kartta almıyorum lig tv de almıyorum gider radyoda izler özetlerine bakarım

ultra modern stadlarında boş tribünlere oynatsınlar maçları. lig tv ve onun uşağı TFF.

bide her sene 20 tl faln kart parası. bak şimdi ağzımı bozcam töbe töbe allahınızdan bulun !!!

klüpler birliği başkanı olan klüp başkanımızada çok büyük tebrik yolluyorum 18 klübü bi araya getiremeyip biz buna karşıyız stadlarımız boş kalır taraftarlı biter diyemedikleri için

-------------
YAŞASIN KÖTÜLER İÇİN CEHENNEM...

Gönderen: Gaul
Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 17:22
Bu kredi kartlarının limiti ne kadar oluyor ?

-------------
http://tozluansiklopedi.blogspot.com/2011/10/kaos.html
http://twitter.com/#!/yicik

Gönderen: ESPANA
Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 17:56
bazı insanlar ceplerini doldursun diye , taraftarı rahatlıkla fişleyelim diye çıkartılan passokartı ALMIYORUM. Lütfen alacaklar 1 kere daha düşünsün.

Para vererek kendinizi fişleteceksiniz.

-------------
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

%20https://twitter.com/#!/ESPANAA%20 - https://twitter.com/#!/ESPANAA

Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 18:14
Meşale Yasaklandı
Konfeti yasaklandı
Pankartlar sınırlama getirildi
Şimdide pasolig hem birlerinin cepleri dolacak hemde taraftarları rahatlıkla fişleyebilecekler.Onlar tribünde kavgayı bitirmek istemiyorlar.Tribünleri yönetmek istiyorlar.İş bozucu protesto yapan taraftar değil seyirci taraftar istiyorlar.

E-bilet alma aldırtma

Gönderen: ESPANA
Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 18:15

Neden bütün bankalara değil de sadece Aktif Banka pasolig kartı için izin verilmiştir ! İlginç

Banka kart parası olarak her sene 15-40 tl arasında bir ücreti taraftardan kesecek !

Kartı almak için +5 tl kargo ücreti ödenecek !

Ayrıca kartınızla gittiğiniz her maç başına +2 tl hizmet bedeli kesilecek.

Maça eşimi,çocuklarımı götüreyim demeyin sakın onların içinde ayrıca passolig kartı çıkartmak zorundasınız !!!

-------------
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

%20https://twitter.com/#!/ESPANAA%20 - https://twitter.com/#!/ESPANAA

Gönderen: marcus
Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 18:36
asla ama asla almıyacağım bilet. maçlar benim için hayel olucak işte bu yüzden kıçımızı yırtıyoruz HIRSIZZZZZZ VARRRRRRRRRRRRRRRRRRRR. sizde almayın aldırmayın http://www.iskenderbaydar.com/passolig-dedikleri/ okumanızı tavsiye ederim

Gönderen: marcus
Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 18:45
Birde ATV ve SABAH gazetesinin sahibi Çalık grubu kime hizmet ediyor bilin bakalım

Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 18:54
Amigo Orhan ile herkes övünür , kendisi futbolun endüstriyelleştiği için tribünü bırakmıştır.İşte bu olayda endüstriyel futbolun altın vuruşudur.Eğer geçmişe sahip çıkmak istiyorsak değerlerimize bağlı kalıp E- bilet almayalım.

Gönderen: blackandred
Gönderi tarihi: 15/Nis/2014 saat 19:58
Bu olay tamamen siyasi peşkeş olayıdır.
Atv, Sabah ve Takvim gazetelerinin nasıl yayın yaptığını herkes biliyor.
Bu gazetelerin sahibi Çalık'tı. Bu yayın organları Çalık tarafından havuz müteahhitlerine (Hani milletin ... koyan) satıldı.
Karşılığında bu işi aldı.
Aktifbank mıdır nedir duyan var mı? Eskişehir'de şubesi var mı? Onu bile bilmiyorum.
Niye devlet bankaları bu işi yapmıyor. Mesela ayakkabı kutulu olan. Hiç olmazsa görev zararları kapanırdı.
Ben almıyorum. Gitmem maça. Akp'ye oy verenler gitsin...

Gönderen: lvntkrgl
Gönderi tarihi: 16/Nis/2014 saat 00:37
Alıntı yapılan ahmetES

Amigo Orhan ile herkes övünür , kendisi futbolun endüstriyelleştiği için tribünü bırakmıştır.İşte bu olayda endüstriyel futbolun altın vuruşudur.Eğer geçmişe sahip çıkmak istiyorsak değerlerimize bağlı kalıp E- bilet almayalım.

Gönderen: uayuay
Gönderi tarihi: 16/Nis/2014 saat 00:46
BOYKOT!

-------------
Grupların, reislerin değil.. ESKİŞEHİRSPOR'UN TARAFTARLARIYIZ!

Gönderen: scetintas
Gönderi tarihi: 16/Nis/2014 saat 10:25
Endüstrileşen futbol dünyasında,taraftarla daha güzel olan tribünlere e-bilet üzerinden balta vurulmuştur... Peki bundan kazanç sağlayacaklar kimler..? Hizmet bedeli alan Şirket(Çalık grubu) ve Yayıncı kuruluş (DİGİTÜRK)... Maça gel(e)meyen taraftar TV başında maç seyretmek zorunda kalacak...E-BİLET konusunda hiç yayıncı kuruluşun taraftarın sesine kulak verdiğini duydunuz mu...? Onlar şu anda biz daha fazla üyelik satarız diye avuçlarını ovuşturmakla meşgul... İşte bu nedenle endüstrileşen futbola en büyük darbeyi yayıncı kuruluş üyeliklerimizi iptal ederek yapabiliriz..Peki maç seyretmekten vazgeçer miyiz..? ASLA....

YAŞASIN BUNDAN SONRA KAHVELER DE VE CAFELER DE TOPLU OLARAK MAÇ İZLEME ORGANİZASYONLARI...

TARAFTAR,ASIL YAYINCI KURULUŞ ÜZERİNDEN ANCAK BU OYUNU BOZABİLİR...AKILLI OLUN...ORGANİZE OLUN...

-------------
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim

Gönderen: VITRUVIES
Gönderi tarihi: 16/Nis/2014 saat 10:38
Alıntı yapılan scetintas

... İşte bu nedenle endüstrileşen futbola en büyük darbeyi yayıncı kuruluş üyeliklerini iptal ederek bizde onlara darbe vururuz...Peki maç seyretmekten vaz geçer miyiz..? ASLA.... YAŞASIN BUNDAN SONRA KAHVELER DE VE CAFELER DE TOPLU OLARAK MAÇ İZLEME ORGANİZASYONLARI...TARAFTAR,ASIL YAYINCI KURULUŞ ÜZERİNDEN ANCAK BU OYUNU BOZABİLİR...AKILLI OLUN...ORGANİZE OLUN...

Suat Bey,

Kahvehane ve kafeler, yayıncı kuruluştan ticari üyelik almıyorlar mı? Bildiğim kadarıyla bu üyeliklerin bedeli çok yüksek; bu bedeli ödeyemeyen bir çok işyeri üyeliklerini iptal ediyor. Ankara'da Eses maçlarını izlediğimiz bir mekan, bu sebeple üyeliğine son vermişti; bildiğim başka işyerleri de var.

Bireysel üyelikleri iptal ederek ticari mekanlarda maç izlemeye yönelmek, sizin öngördüğünüz etkiyi yapmayabilir.

Sizin öngördüğünüz olsa bile, taraftar yine tribünlerden uzaklaştırılmış olmayacak mı?

Gönderen: scetintas
Gönderi tarihi: 16/Nis/2014 saat 10:42
Alper Bey;
Şu anda zaten iş yeri üyelikleri mevcut...Çoğu maçlarda neredeyse boş...Bundan sonra kahveler ve cafeler dolu olsun... Bireysel üyelik ne kadar çok iptal o kadar çok gelir kaybı demektir... İşyeri üyelikleri 14.000 TL civarı..Neredeyse çok işyerinde var ve şu an da bazı maçlar harici neredeyse boş geçiyor bundan sonra dolu dolu olsun...Ben bu şartlarda seneye ne kombine alırım ne de bilet alırım...Üyeliğimi de iptal ederim her hafta cafem de maç izlerim... Hiç sorun olmaz...

-------------
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim

Gönderi tarihi: 16/Nis/2014 saat 10:43
Kesinlikle oyunlarına gelmeyeceğim.. Almayacağım.. Kesinlikle..

-------------
ESKIMEYENSEVDA

Gönderen: serdargül
Gönderi tarihi: 16/Nis/2014 saat 11:15
ben kafede esnafa da yarayacağı için izlerim
ancak kaçak izleme taraftarıyımda
çünkü yayıncı kuruluşta çok temiz değil
oda para kazanamazsa zaten bir daha şifreli kanallardan maçları kurtarır ondan sonra canımız nerede isterse orada izleriz
ama birlik şart

-------------
EDİZ BAHTİYAROĞLU

Gönderi tarihi: 16/Nis/2014 saat 11:53
Ranta hayır

-------------

Gönderen: champions26
Gönderi tarihi: 16/Nis/2014 saat 12:33
Nasıl nerden götürsek diye iyice şaşırdılar.

Gönderi tarihi: 16/Nis/2014 saat 12:42
(süper ligin en kötü stadına) e bilet aldın stada girdin.ama koltuğunda başkası oturuyor.burası benim yerim dedin kalkmadı hadi buyur burdan yak. polise gittin boş ver hemşerim stad zaten boş otur bir yere cevabını aldın.senin biletinin olduğu bölgede kavga çıktı koltuklar kırıldı oturan kim ver mahkemeye sürünsün garibim. sen anlat hakime ben orda oturmadım diye, iste güvenlik kamera görüntülerini kameralar maalesef o saatte teknik bir arızadan dolayı bozukmuş.(her zamanki gibi) üstüne birde fişlen ve cebi doymayan patronlara rant kapısı ol.
kusura bakmayın ben bu şartlarda bu e-bileti almam.önce taraftara yakışır tuvaletleri olan bir stad.insanlık onuruna yakışır soyguncu zihniyeti taşımayan bir sistem.ondan sonra e-bilet

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com