Sayfayı yazdır | Close Window

ESES Taraftar Grup Liderleri ve Yönetim

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Genel
Forum Açıklaması: Genel Konuşmalar
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4346
Yazdırma tarihi: 03/May/2024 saat 23:10
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: ESES Taraftar Grup Liderleri ve Yönetim
Gönderen: Scorpion
Konu: ESES Taraftar Grup Liderleri ve Yönetim
Gönderi tarihi: 05/Eki/2013 saat 23:39
ESES ve BJK arasında bu akşam oynanan futbol karşılaşması göstermiştir ki; ESES taraftarı bölünmüş ve suskun haldedir. Tüm stadyumda bir söz birliğinin sağlanması gerekir. Bando ESES olmasa, taraftar kendi başına tribün yapamayacak hale gelmiştir. Nerdeyse bütün tribün sorumluluğunu Bando ESES üstlenmiş, taraftar da Bando ESES konseri dinlemeye gelmiş gibi bir tavır ortaya çıkmıştır. Halbuki, taraftar kendi coşkusuyla beraber Bando ESES eşliğinde bir tribün yapmalıdır.

ESES tribünleri küfürlerden arınmalıdır. Maçlarda görüyoruz ki; küfür etmeyelim diyenler, ilk fırsatta kendileri küfür etmektedir. Bizim tribün olarak yapmamamız gereken, misafir takım her kim olursa olsun, ESES'imize yakışır bir şekilde bir tribün örneği sunmamızdır. Madem ki tüm ülküde tribün anlayışını biz sağladık, o zaman bunu layık bir şekilde sürdürmemiz gerekir.

"Büyüklük" kelimesi her neyi ifade ediyorsa onu yapalım. Yoksa, komik olmanın bir anlamı yok.

Tribün liderleri! Her kim kendine "ben tribün lideriyim" diyorsa... Lütfen kendi aranızda toplanın. Daha sonra da yönetimle bir araya gelin. ESES için, eski Efsane aşkına, bu sorumluluğu üstlenebiliyorsanız, gerekeni yapın.

Yoksa, "büyüklük" kelimesinden hiç söz etmeyelim. Siyasetin ve ticaretin bir parçası, kurbanı olmayalım...

-------------
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.

Yanıtlar:
Gönderen: enes1965
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 01:15
İlk önce tribün liderleri ben ne yapıyorum demeli.Kendini sorgulamalı.Açık tribünün bu halde olmasının en büyük nedenlerinden biri iyi bir tribün liderinin olmamasıdır.

-------------
Bir yüreğim var benim , birde sevdam !    

Gönderen: esesli_asik
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 01:43
Eskişehirde tribün lideri yoktur.

Gönderen: Bidon26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 02:09
Neferin sorunu ne ? bilen var mı ?

-------------
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: https://twitter.com/Srvn26 - @srvn26

Gönderen: M.Gülmez
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 10:07
Bütün stadyumu yönetebilecek bir amigo ve en azından maç boyu yetecek kadar kendimize ait besteler ve bunların öğretimi ile tribünlerimizi eski güzelliğine kavuşturabiliriz ben kendi gözümle eski(amigo orhan abili zamanlar vs.) görmedim ancak belgeselde görmüşlüğüm var ve gerçekten çok güzel görüntüler meydana çıkıyormuştu.Ayrıca sadece beste ile felan değilde bayraklar ve meşaleler ile daha güzel bir görüntü ortaya çıkacağını düşünüyorum.

Gönderen: kraleses
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 10:34
Türkiye'de eski günlerini aramayan bir tane tribün kalmadı, sadece biz değil. Tribün gruplarının kapalıda çekişmesiyle başladı bizde herşey. Onun dışında, futbolun içine başta siyaset olmak üzere karışmayan şey kalmadı. Lig tv yaptığı kampanyalarıyla vs.'de büyük ölçüde cazip geldi herkese son yıllarda.

Bundan kötüsü ne olur bilmiyorum ama belli bi süre daha toparlanabileceğimizi sanmıyorum tribün olarak. Kombine kültürüne sahip bi tribünümüz yok. Açık tribün kombinesi 100-150 lira olmalıydı. Bu söylendiği zamanda Kayserispor'muyuz 150 liraya mı satacağız kombineyi diyenler oluyor. E almıyor işte millet, oturmuş bi düzen yok. Herkes kendi köşesinden tribün yorumculuğu yapıyor şimdilik, hayırlısı olsun..

-------------

Gönderen: grezores
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 11:04
bursada tüm tribünler maç geneli oturur sessizdir fakat teksas diye bi grup vardır 90 dk bağırır taraftarı ayakta tutar aynı şekilde adanademirsporun şimşekleride öyle. eskişehirsporda ise çekirdekçi dediğimiz açık tribün en ufak kıvılcımda bağırır potansiyellidir diğer tribünlerden farklıdır bir tribün grubu olsa karşılıklı müthiş şeyler yapabilir bu yönden şanslıyız ama bir tribün grubumuz yok. açık tribün 90 dk oturabilir ama tribün grubu 90 dk bağırmalıdır. yeni yapılanma grup şart nefer rezil bir durumda. deplasman tribünü bile neferden daha aktif.üstüne üstlük seni sevmeyen ölsün gibi galatasarayla özleşmiş çalınmış besteleri söylüyorlar yayıyorlar çıldırıyorum. eğer tribün grubu yapılanması olmazsa sıradan anadolu kulübü taraftarından farkımız kalmaz.

Gönderen: RyL
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 11:14
Maçları açık tribünden izliyorum. Açık tribünden izlediğim için kapalı tribünleri net bir şekilde gözlemleyebiliyorum. Deplasman tribünü kapalıya alındıktan sonra Eskişehir'e gelen her tribün sayıca daha az olmalarına rağmen Nefer'den çok daha üstün performans sergiliyor. Sadece dün içinde söylemiyorum bunu bu sene bilet fiyatları pahalı eyvallah ama geçen senede durum böyleydi. Bu sene iyice ayyuka çıktı.

Nefer' in bence tek artısı açık tribünü gaza getirmeleri yoksa tek başına bağırdıklarında sahaya etkileri yok yukarıda yazdığım gibi açıktan sesleri zor duyuluyor. Bu sene açığıda hareketlendiremedikleri için hiç bir etkileri yok.

Kimse kusura bakmasın ama Nefer tribünü varla yok arası bir şey.

-------------
Her zaman her yerde

Gönderen: ahmetES
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 11:15
Bizdeki gruplar sadece pankarta ve atkıda o kadar.Organize yok .Toplantılar olmalı beraber hareket edilmeli açığada sağlam bir grup kurulmalı açığın görevini üstlenebilecek adı ne olursa olsun.

Gönderen: 26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 11:33
Eskişehirde tribünlere yön verecek kişi sayısı çok azdır Şu anki sette olan kişiler bu kişilerin dışındadır. Kaldiki dünkü maçta açık tribün lideri olduğu düşünülen kişi daha tribünleri canlandırmayı bile başaramıyor. Bando olmasa açık tribün koskoca bir sıfır.

-------------
Eskişehir

Gönderen: SkyPlus
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 11:34
Kendilerini tribün lideri olarak gösterenler nedense kot pantolon ti-shirt le geliyorsa HİÇ GELMESİNLER BİR DAHA! Oraya nasıl çıktıklarını da açıkçası hiç merak etmiyorum çünkü belli be abi. Bu insanların tribünleri de onlardan farksız! Ayrıca durup durup grup hortlamasın! Çarşı diye gösterilen Ülkemizin iyi taraftar gruplarından birisi olan grup bile toplanamıyor stadta. Bu şike olayı tamamen yarı yarıya düşürdü ülkede taraftar potansiyelini. Halil Ünal diye bir şahıs vardı ve ona bedava bilet veriyor diye yalaka gibi kuyruğunda dolananlar vardı. Bunlar gidince inananlar kaldı ve Biz toparlıcaz bu tribünü arkadaşlar bedavacılardan medet ummayalım.

-------------
Dürüstlük - Saygı - Güven

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 11:39
tribün lideri diyince aklıma şu video geliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=Vjup3v3hfO4 - http://www.youtube.com/watch?v=Vjup3v3hfO4

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 12:01
Tatar Mustafa el attı sonunda.

Gönderen: JOEBLACK73
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 12:17
Noldu Mustafa bilet fiyatlarını mı indireceksiniz?
Sanki yerini yapıyosunuz gibi hava sezinledim.

-------------
MİSAFİR DEĞİL EV SAHİBİYİZ.

Gönderen: birisi26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 12:20
iyi bir tezahurat yapamadığımız veya rakibi baskı altına alamadığımız zaman tribün liderlerine laf etme hakkımız vardır ama stat önemli bir maçta boşsa eğer burda tüm eskişehirliler suçludur...

-------------
kibirle işimiz olmaz bizim... bu yüzden istanbul takımı tutmayız...

Gönderen: Tuna_26_Eses
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 12:41
Dün maçtaydım, bundan önceki 3 iç saha maçımızı da televizyondan izledim. Eski yıllardaki coşkulu tezahüratlarımız; (Üçlü, Esesim geldi işte, Espana, Şinanari, Seninle doğmuşum, Kasap vs..) artık hiç söylenmiyor neredeyse. Son derece bayık ve dün gözlemlediğim üzere sözlerini çoğu kişinin bilmediği besteler girildi.
Eskiden maç başlar başlamaz tüm stad üçlüye girer, daha sonra da akabinde "Eskişehir sen çok yaşa" bestesine geçilirdi. Hala devam ediyor ama desibel olarak baya baya kan kaybetmişiz.
Deplasman tribünlerine gelince, bunda biraz da deplasman tribününün kapalıya alınmasında da pay var. Eskiden sahaya uzak kaldığı için sesleri pek çıkmıyordu, ama kapalıya geçince hem millet hava şartlarından korunuyor, hem de akustik olarak sesleri daha fazla geliyor. Yanılmıyorsam, lig tv kameraları da oraya yakın olduğundan sesleri bizden çok çıkıyor, tv karşısında.
Lige ilk çıktığımız sene, hiç bir iddiası olmayan son haftadaki gaziantep maçına da gitmiştim ve o maçın tribünü bile bundan daha iyiydi diyebilirim. Ben açıkçası, bu durumun düzelmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Eskişehirspor, böyle bir taraftarı haketmiyor.

-------------
ESKİŞEHİR BEKLİYOR UYUMAZ GECE

Gönderen: aerdem26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 12:47
tribün artık bitiyor eskişehir'de, tribün kültürünü biz kazandırdık ilk önce biz kaybediyoruz gerçekten üzücü. bu taraftar seneler öncesine kadar neydi be.

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 12:55
Alıntı yapılan JOEBLACK73

Lig başlamadan FB GS BJK biletleri 50 lira olacak demişlerde kombine 220 lira 3x50 150 TL 25x2 Bursa Trabzon maçları 200 lira 5 maçta çıkıyo en az 15 maç bedavaya denk geliyo bence bilet konusunda kızmak komik olur .

Gönderen: muhasara
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 13:09
Alıntı yapılan JOEBLACK73

indirsin tabi kardeşim

-------------

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 13:11
Önce bedelsiz biletlerin bjklilerin eline nasıl geçtiğini bi anlatsanız

-------------
Eskişehir

Gönderen: ESES_hell26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 13:30
bunun en büyük sebebi belki de tribün lideri gecinenlerin elini hic mi hic tasın altına sokmamasıdır.ben tribünlerimizin potansiyeli olduguna inanıyorum ancak bu lider denenler hala 100 yıllık besteleri giriyorlar,şampiyon biz olacağız diye sacma sapan besteler söylüyorlar.ya kim yazıyor bunları ? takımı ateşleyeceğimize mıymıy besteler söyleyip duruyoruz.hakikaten bando olmasa tribünler icler acısı.lider gecinenler en azından bırakıp gitse eminim ki baskaları cıkacaktır ortaya ancak onlar orda durdukca insanlar da topa girmiyor.hele aşk-ı şehir diye bir tayfa var.tam facia.insanlara sövüp bağırıp cağırıp kendilerini göstermekten baska bir ise yaramıyorlar.nefere deginmiyorum bile.ne mal oldukları cok net ortaya cıktı bu sezon.diyeceğim o dur ki ya tribün liderleri elini tasın altına soksun ya da defolup gitsinler birileri sahiplenir.

Gönderen: ES_Kadir
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 13:32
Alıntı yapılan grezores

bursada tüm tribünler maç geneli oturur sessizdir fakat teksas diye bi grup vardır 90 dk bağırır taraftarı ayakta tutar aynı şekilde adanademirsporun şimşekleride öyle. eskişehirsporda ise çekirdekçi dediğimiz açık tribün en ufak kıvılcımda bağırır potansiyellidir diğer tribünlerden farklıdır bir tribün grubu olsa karşılıklı müthiş şeyler yapabilir bu yönden şanslıyız ama bir tribün grubumuz yok. açık tribün 90 dk oturabilir ama tribün grubu 90 dk bağırmalıdır. yeni yapılanma grup şart nefer rezil bir durumda. deplasman tribünü bile neferden daha aktif.üstüne üstlük seni sevmeyen ölsün gibi galatasarayla özleşmiş çalınmış besteleri söylüyorlar yayıyorlar çıldırıyorum. eğer tribün grubu yapılanması olmazsa sıradan anadolu kulübü taraftarından farkımız kalmaz.

En doğru tespitlerden birini yapmışsın bizim kapalıdaki grubumuzla Texas'ı Çarşı'yı kıyaslayalım gerçek ortaya çıkar . Açığa kızılıyor inanın açık son derece istekli ama onu yönlendirecek gaza getirecek bir oluşum yok .

Gönderen: Esk_Faramir
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 13:34
200 tl birden vermek bazılarına kolay gelebilir.Ama bedava olsun demiyoruz.25 olsa beşiktaş maçına da giderdim.

Gönderen: barmen_26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 13:43
tribünlerin sıkıntısı geçen sene halil yüzünden nefer açık atışması v.s gibi nedenler var,insanların içine soğukluk girdimi bir daha kolay kolay ısınamıyor malesef, benim gözlemlerime göre, YENİ BESTE olduğu zaman ve bu yeni bestede ses düzeyi yüksek bir besteyse herkes sahip çıkıp canı gönülden bağırıyor, insanlara yenilik sunmak gerekiyor, espanayı hatırlayın, eski şaşası kalmadı,ilk başlarda herkes espana girsede bağırsak diye bakıyordu, yine birçok örneği var, yeni bestelere hız vermemiz lazım, yalnız besteler insanlara sıkıcı boğucu gelmemeli coşturmalı

-------------
BULUTLAR BİRLEŞMEDEN ŞİMŞEKLER ÇAKMAZ
www.unieses.org

Gönderen: montana26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 13:50
Alıntı yapılan Esk_Faramir

200 tl birden vermek bazılarına kolay gelebilir.Ama bedava olsun demiyoruz.25 olsa beşiktaş maçına da giderdim.

Şaka mı bu ???

Yok birde bedava olsaydı ! Böyle mi sahip çıkacaksınız takımınıza ,şehrinize !!!

Ne 25 TL'sinden bahsediyorsunuz yahu ! Yazık günah !

Bilet fiyatları sezon öncesinde belirlendi zaten, TAVİZ YOK denildi. Para biriktirip, bir yerden borç alıp, çalışıp alacaktın kombineyi !!!

17 lig + en az 3 kupa macina 220 tl (mac basi 11 tl) !!!
[twitter'dan alıntı yaptığım iki isim :Fırat (@akcoray ) ve Bünyamin (@bunyaminavsar )]

Gönderen: grezores
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 14:11
Alıntı yapılan Esk_Faramir

birden vermene gerek yok taksit ile de alabilirdiniz kombine

Gönderen: gitarEs26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 14:15
hiç bir tribun grubuna dahil değilim fakat şunu söyleyim kızılcıklı bittiği gün tribün bitmiştir..karşı taraftan onların sesini hala duyar gibiyim...sorun şurda tribünleri adam gibi yönetecek ateşleyecek yeni şeyler üretecek eğlenceli güçlü bi oluşum gerek..(yeni bi grup kurulsun demiyorum) şuan ne yaptığımız belli değilki.bilet fiyatları diyosunuz yaa ben buna gülerim arkadaş..15 tl lik maçtada bağarmıyoz ki..bütünlük yok bütünlük tek sorun bu..saygılar umarım düzelir bu sorunlar

-------------
SADECE -- TEK -- BÜYÜK -- ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: baran_esk
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 14:17
kimse hikaye anlatmasın biletler pahalı falan diye,zaten bi trlü şu kombine alışkanlığını oturtturamadık gitti,alıcaksın senenin başında bidaha arkana bakmıcaksın,gelelim taraftara tribün liderleri acil olarak toplanmalıdır ve bu karışık düzene bi çare bulmalıdır,herkes ayrı telden bağırıyor buda hiç hoş olmuyo ve rakibi etki altına alamıyoruz, biran önce buna bi çözüm bulsunlar ve devamlılığı olan herkesi çoşturan besteler bulmalıyız örneğin tapmadık asla falan gibi,

-------------
!!!!BiZ EsKiŞeHiRLiYiZZZ!!!!

Gönderen: 26Captain26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 14:21
Bedava biletlerin hangi maçlarda, kimlere, kaç adet ve ne amaçla basıldığını yönetim kamuoyuna açıklamalı. Daha sonra ise adam gibi bir taraftar grubu kurulmalı. Halil zamanında Nefer için iddialar ortaya atıldığında oradakiler bizi tehdit edip "kimseden korkumuz yok, kimsenin destekçisi değiliz, yönetimde değişse biz aynı şekilde devam ederiz, bizden başka bağıran yok" diyorlardı. Görüyoruz şimdi kim haklıymış. Nefer'e laf söyleyince "yoksa sen eski kızlcıklılardan mısın?", öbürüne laf söyleyince "sen altes taraftarısın belli" diyerek, sanki ayrı takımların grupları gibi, kendi yanlışlarına bakmayıp bizi suçlayan insanlar vardı...

Yeni oluşumun kesinlikle yönetim ile bağlantısı olmayıp şeffaf bir birliktelik üzerine kurulması ve yeni bir hava yaratılması gerek. Yoksa içimizdeki çatışmayla bir arpa boyu yol alamayız. Şahsen ben şimdilerde hiçbir taraftar grubuna sempati duymuyorum. Herşey sahte geliyor, sanki bizden değillermiş gibi...

-------------
Yeni bir başlangıç için haydi ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: otomatikkapi
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 14:30
Yonetimden sadece faaliyet izinleri konusunda yardim istenebilir. Aksi halde en masum bandoya bile neler soylendi hatirlayin.
Ihtiyac olan artik lider degil. Tayfami desem bir grup arkadasmi desem. Kapalıyi canlandiracak, serseri takimina karsi dik duracak, taninan sevilen genclerden olusan bir grup. Mamalanmaya degil bagirmaya gelmis bir grup delikanli...
Ben 20li yaslarimda boyle bir tribun sayesinde gerçek EsEsli oldum...

-------------
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...

Gönderen: hahuki
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 14:39

mıymıy mıy upuzun cansız isteksiz bestelerle takım ateşlenmiyor...

tok sert ve yüksek sesli kısa ve öz besteler yapılmalı...

-------------
Sadece Es Es          Varsa Yoksa ES-ES

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 14:40
Şimdiye kadar 3 sene kombine aldım.Yeri geldi 50 ye de girdim.Ama hiç bedava girdim.Tepki alacağımı biliyordum yazarken ama şu an durumum buna uygun en azından kaçırıpta izlemek istemedim yoksa digitürk taraftar paketimde var.Ama stadta olmayı izlerdim.Farketmez bizim sevgimiz 3 kuruşa değişmez.İmkan ayarlayınca alır gireriz kimsenin şüphesi olmasın ama herkes te kendi durumunu başkalarının durumu gibi düşünmesin.

Gönderen: es-es77
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 14:58
halil gitti sene bası kombınemı aldım.11 ve 12 yasında ıkı tane oğlum var.zaten normal maçlarda almazlar diye getiremiyorum.çıksalın maçında yogunluk olmaz diye göturdum kapıda 10 dakıka kavga ettık almıyor görevlı.zar zor ıkna ettık girdik içeri çocuklar bu arada baba eve gerı gidelım diyor tartışma esnasında.sonrasında geldik bjk maçına önümde ve arkamda en az 10 kısı vardı ellerınde bılet uzerınde satılmaz yazısı.....işte taraftarı bıtıren zıhnıyet.adam kayırma.gerçek taraftarı kaale almama(adam kapıda çocuklar senınmı diyor,sokaktan toplasam ne farkedecek.bende senelerce abilerımın,amcalarımın önünde maça girdim ve eskişehirspordan başka hiç bir takıma gönül vermedim)

-------------
"Futbol istatistikleri mini eteğe benzer. Birçok şeyi gösterir ancak asıl merak edileni göstermez"

Gönderen: unieses26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 15:00
İyi tribün yapabilmek için öncelikle taraftarın olması gerekiyor, bir kere stadyum artık dolmuyor ve çoğunluğu boş kalıyor. İnsanlar isteksiz.

Bir renktaşımız bilet fiyatları şu kadar olsun demiş nerdeyse adamı asmadığınız kalmış. Belki o kadara bütçesi yetiyor. Milletin cüzdanı mısınız. Bu tipler forumu da zaptetmiş ve bunlar yüzünden artık kimse foruma bile yazmıyor. Bırakın da isteyen istediği fikri yazabilsin.

Forumun bile bu halde olduğunu düşünürsek tribünlerin toplanacağı konusunda ümitsizim. Ayrıca kısa vadede yeni gruplar oluşabileceğini düşünüyorum.

-------------
Yakarım Dünyayı Senin Uğruna
EsEs'im Olmamış Döner mi Dünya
İstersen EsEs'im Senin Yolunda
Hepimiz Ölürüz Senin Davanda...

Gönderen: okyees
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 15:12
Alıntı yapılan 26

BU BİLETLER NASIL DAĞITILIYORSA AYNISI BJK İÇİN VERİLİYOR.AYNI FEBE AMİGOSUNDA YAKALANAN 104 GESE KOMBİNESİ GİBİ ...

Benimle birlikte  kombinemle girmek isteyen bir gencimizi geride bıraktığım ve ittirdiğim için buradan ÖZÜR DİLİYORUM kendisinden,bilseydim bu biletleri 3 kişi sokardım

-------------
benim sevdam siyah kırmızı
http://img517.imageshack.us/img517/6845/es1qq9.jpg
ever,everywhere biggest ESES

Gönderen: eskioğuzeses
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 15:17
Grupların yaş ortalaması çok küçük..bu hem maddi problem hemde sesi etkiliyor.sebebi ise şu eses ile alakası olmayan 15 yaşında veletler herkese gider yapıyor cevap versen hemen o grup tepende..gitmem tabi kardeşim o gruba diyen bir sürü insan..kendi taraftarına saygı duymayan bir tribün olmaz Malesef olmuyorda..

-------------
Şampiyonluk umrumda değil,sen yeterki yürekten oyna Eskişehir

Gönderen: ecayirli26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 15:48
Eskişehirspor tribünlerinin bu stadımızda kısa vadede eski günlerine dönmesini çok zor görüyorum yeni bir yapılanma ve tek grup altında toplanılması grup liderinin de açığın ortasında olması sağda solda olmaması gerekir birlik beraberlik olmuyor bu şekilde her kafadan farklı ses çıkıyor.
Yeni stat ile birlikte asıl bağıran taraftar yani maç süresince susmaması gereken Tribün grupları kale arkalarında olacağından bağırmak isteyen kale arkalarına , izlemek isteyen maratona geçecek ve açıkta her maç olan ''Neden bağırmıyorsun , Neden oturuyorsun'' tartışmaları(kavgaları) sona erecektir . Bununla birlikte maça gelen spor sever sayısının artacağına ve eski kimliğimize döneceğimize inanıyorum.Tabi ki bu geçiş sürecine dek tribünlerde bazı radikal kararlar alınması gerekiyor umarım bir çözüm bulabileceğiz .

Gönderen: ClassEs
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 16:10
Beşiktaş maçında takım iyi değildi. Hakkettiğimiz bir yenilgi aldık. Ama taraftarımız hiç iyi değildi. Burada da tek sorumlu tribün liderleridir. Orta kısmın üst tarafından ses çıkıyor ama o kadar. Bu ses takımı ateşlemeye yetmiyor. Tribün liderleri yalvararak yanlarda oturan taraftarı ayağa kaldırıyor. Aya kalkanlarsa bekliyor ki bir tezahurat başlasın. 5 dakika, 10 dakika geçiyor ki tık yok oturuyor yerine. Bu belki 3 - 4 defa oldu bu şekilde oldu. Ne yapmaya çalıştılar hiç anlam veremedim.

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 16:36
Alıntı yapılan okyees

Alıntı yapılan 26

BU BİLETLER NASIL DAĞITILIYORSA AYNISI BJK İÇİN VERİLİYOR.AYNI FEBE AMİGOSUNDA YAKALANAN 104 GESE KOMBİNESİ GİBİ ...Benimle birlikte  kombinemle girmek isteyen bir gencimizi geride bıraktığım ve ittirdiğim için buradan ÖZÜR DİLİYORUM kendisinden,bilseydim bu biletleri 3 kişi sokardım

Bu biletlerin açıklaması daha önceki maçlarda yapılmıştı.

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 16:41
Alıntı yapılan unieses26

İyi tribün yapabilmek için öncelikle taraftarın olması gerekiyor, bir kere stadyum artık dolmuyor ve çoğunluğu boş kalıyor. İnsanlar isteksiz.Bir renktaşımız bilet fiyatları şu kadar olsun demiş nerdeyse adamı asmadığınız kalmış. Belki o kadara bütçesi yetiyor. Milletin cüzdanı mısınız. Bu tipler forumu da zaptetmiş ve bunlar yüzünden artık kimse foruma bile yazmıyor. Bırakın da isteyen istediği fikri yazabilsin. Forumun bile bu halde olduğunu düşünürsek tribünlerin toplanacağı konusunda ümitsizim. Ayrıca kısa vadede yeni gruplar oluşabileceğini düşünüyorum.

Bende isterim 5 TL olsun bağıran kesim gelsin stad tıklım tıklım olsun ama yönetim daha lig başlamadan bunu dedi tepkiyi o zaman vericektik iş işten geçtikten sonra değil bu süpriz bi olay değil tartışmaya gerek yok.

Gönderen: eevsen26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 17:01
Alıntı yapılan ahmetES

Alıntı yapılan unieses26

İyi tribün yapabilmek için öncelikle taraftarın olması gerekiyor, bir kere stadyum artık dolmuyor ve çoğunluğu boş kalıyor. İnsanlar isteksiz.Bir renktaşımız bilet fiyatları şu kadar olsun demiş nerdeyse adamı asmadığınız kalmış. Belki o kadara bütçesi yetiyor. Milletin cüzdanı mısınız. Bu tipler forumu da zaptetmiş ve bunlar yüzünden artık kimse foruma bile yazmıyor. Bırakın da isteyen istediği fikri yazabilsin. Forumun bile bu halde olduğunu düşünürsek tribünlerin toplanacağı konusunda ümitsizim. Ayrıca kısa vadede yeni gruplar oluşabileceğini düşünüyorum.

Bende isterim 5 TL olsun bağıran kesim gelsin stad tıklım tıklım olsun ama yönetim daha lig başlamadan bunu dedi tepkiyi o zaman vericektik iş işten geçtikten sonra değil bu süpriz bi olay değil tartışmaya gerek yok.

sene başında kombine pahalı tek maç bilet fiyatları yüksek bu stad dolmaz dedik ,inşallah yeni stad yapılana kadar küme düşmeyiz.

-------------
siyah kırmızı şampiyon eses

Gönderen: Berkay ÇİFTER
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 17:09
Kızılcıklıyla beraber tribünlerde bitti...

Gönderen: unieses26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 17:19
Alıntı yapılan ahmetES

Alıntı yapılan unieses26

Bakınız hala ne demek istediğimi anlamamışsınız. Ben biletler şu kadar olsun bu kadar olsun demiyorum. Diyorum ki bir renktaşımız fikrini bu yönde ifade etmiş bırakın da istediğini söyleyebilsin diyorum. Hemen bir yoruma saldırı yapılmasın da o renktaşımız da daha rahat yorum yapabilsin diyorum.

-------------
Yakarım Dünyayı Senin Uğruna
EsEs'im Olmamış Döner mi Dünya
İstersen EsEs'im Senin Yolunda
Hepimiz Ölürüz Senin Davanda...

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 17:20
Alıntı yapılan ahmetES

Alıntı yapılan unieses26

Hayret bizi de anlayan biri çıkmış.

Gönderen: SkyPlus
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 17:29
Açıkta olmayan o ayazı bilmez arkadaş! Bu stadta 10 yıl sonra bu kadar bile bulamazsın. Bir an önce yeni stadyum bitmeli. Sen 30 lira da yapsaydın dün o stadyum aynı şekilde olurdu kanısındayım.

-------------
Dürüstlük - Saygı - Güven

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 17:31
Alıntı yapılan SkyPlus

Açıkta olmayan o ayazı bilmez arkadaş! Bu stadta 10 yıl sonra bu kadar bile bulamazsın. Bir an önce yeni stadyum bitmeli. Sen 30 lira da yapsaydın dün o stadyum aynı şekilde olurdu kanısındayım.

O zaten farklı bir bakış açısı insanların bir çoğu çişini tutmaktan,ayaz yemekten bıktı,bunlar güzel günler yağmur çamur başlar.Ayrıca stadı yönetim yapmıyor birde yönetim başka projeler yapması lazım.en azından insanların içini ısıtacak bir futbol bile göremedik daha.

Gönderen: muhasara
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 20:23
Diyorsunuz ki biletler ucuz ee stadyum neden dolmuyor? Herkez versin maç başı 11 lira.

Kardeşlerim iyisiniz hoşsunuzda 10 lirada olsa sonucta para veriyoruz kaldıki öğrenciyiz babamdan kendi lüksüm için para isteyemiyorum

yaparsın 5 lira yemeğimden keser gelirim açık ve net

-------------

Gönderen: ~ERHAN~
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 20:31
Açığa çözüm bulunmalı, kimse uğraşmayacağı için yeni stada

-------------

Gönderen: champion eses
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 20:51
üzülüyorum çok üzülüyorum hem de.babasının elinden tutmuş 8 veya 9 yaşındaki çocuk ip.e hakem diye bağırıyor.yazık ki ne yazık.bunu görünce ileriyi kestirmek çok zor değil.maalasef Eskişehirspor tribünleri gelecekte bir tatangalar bir Ankaragücü bir çarşının torbacı çocukları veya bir Trabzon seyircisinden farkı kalmayacak.

-------------
Yağmura mı ihtiyaç var.Kaldır şahadet parmağını göğü yere indirsin ALLAH...

Gönderen: ESESLİ EMRE 26
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 21:46
Alıntı yapılan Berkay ÇİFTER

Haklısın 15 kişiyle harika tribün yapıyordunuz son zamanlarınızda.

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderen: EAL
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 22:08
kızılcıklı ya da nefer değil sorun. yani sorun tribün grubu ismi değil. sorun seyirci sayısında malesef. ben ilk defa geçen yıl gördüm açık tribünde E S E S Yazan yerlerin belli olduğunu. Malesef günden güne kötü gidiyoruz. Ama tribün dolunca illa ki guzel tribün mu olucak yok. o da yok. İnsallah maviş erkan bu yazdıklarımı okur da birazcık olsun görüşlerimi değerlendirir. Gecen yıl beş,ktasın bizi yendiği maçı hatırlıyor musunuz. o maçra açık tribün bileti baya ucuzdu. tribünler doluydu. ama malesef tribün liderlerimiz son yıllarda hiç yönetemiyor hem de hiç. Bir an önce somut adımlar atılmalı. Mesela ben konyada okuyan bir öğrenciyim. maçlarımızı izlediğimiz kafede bile mars soyluyoruz. ama staddakiler soylemiyor. bilmem anlatabildim mi?

-------------
YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Gönderen: .mustiii1965
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 22:10
Ben şunu anlamıyorum taraftar anti bizans diye yırtınıyo onceki ve şimdiki başkanlar da bizans maçlarına 50tl yapıyo.Bizim için ha bizans ha anadolu kulubü ikiside aynı ama bu işi ticarete çevirdiler iyicene.Tüm taraftar doktor mühendis avukat değil ki versin o kadar para öğrencisi
de tribün yapmaya geliyo seyyar satıcısı da işi olmayanıda.Yapıyonuz 50tl sonra zengin bizanslılar dolduruyo açığı susuyo 90dk boyunca tribün yapamıyoz.Nefer desen 100tl nefere gelen adam okadar para veremez tabi (küçümsemek için soylemiyorum maddi durum belli).Yazık gerçek tribüncüler de sevdasını deplasmanlarda arıyo 5tlye.Mustafa Akgören toplantı yapcaktı taraftarla inşallah somut adımlar atılır da eski günlerimize geri döneriz.

-------------
Şampiyon ESKİŞEHİR dertlerimin dermanısın

Gönderen: kizilcikli-ali
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 22:21
Beşiktaş deplasman taraftarı bizle kafa kafayaydı Galatasaray taraftarı bizden daha iyiydi Antalya aynı şekilde sesimizi kısmayı başardı. Utanıyorum !

-------------

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 22:24
Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Alıntı yapılan Berkay ÇİFTER

Haklısın 15 kişiyle harika tribün yapıyordunuz son zamanlarınızda.
yaran mı var emre bu nası bi cevap ?

-------------

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 22:33
GÜZEL YAZI TEBRİK EDERİM

-------------

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 22:53
Alıntı yapılan kizilcikli-ali

GÜZEL YAZI TEBRİK EDERİM

yarayı biz vermişiz kapanıp gittiniz hala isimsiz cisimsiz nicklerle nefere sallıyorsunuz..NEFER HER ZAMANKİ YERİNDE 2004'DEN BERİ..

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 23:05
hekerkesin kalbi eses için atıyor renkdaşlar birbirimizle dalaşmaya gerek yok 

-------------

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 23:35
yaw bunlar nasıl konuşmalar böyle arkadaşlar yapmayın..sorun kızılcıklı nefer altes değil ki sorun eskişehirspor taraftarı..nefer çok güçlü bağardığında bakın bakalım açık nasıl karşılık veriyo ve şuda var..senelerdir  ilk düdükle üçlü çekiyoruz eee sonrası..sonrası yok işte .yaw siz konuşmuyo musunuz birbirinizle kritik yapmıyo musunuz ...ilk üçlüden sonra nefer güçlü bi şekilde başka bi  tezahurat yapsa ki buda sizin daha önce planladığınız bi tezahurat olsa bakın bakalım noluyo inler o stad ve devamı gelse hiç bitmese..yok koordine yok anlaşma yok bütünlük yok ..işte sorunlar burdaa

-------------

Gönderen: erhankaratas
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 23:45
bizim söylediğimiz marşlar akıcı değil,sözler çök olunca ritm de sağlanamıyor.aslında top rakıbe geçtiğinde ıslıklamalı,atak yaptığımızda da takımı ateşleyecek bir yöntem bulmalı

Gönderen: fffocus
Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 23:51
Ya hala yok nefer çok iyi yok kızılcıklı çok iyi idi kavgası var dün 300 tane 8taşlı tüm stadı susturdu bunu ne yapacağız.
1.Önce açıktaki Erkan yanında sete çıkıp güya amigoluk yapana kırmızı giydirecek
2.Erkan 18.15 de estore önünde gezmeyecek
3.Nefer kendi ile birlikte 1965 lileri ayağa kaldıracak
4.1965liler (bunların içinde tatar mustafanın kardeşi keremde var maça 5 dakika kala maça girmeyecek.
5.Mesela Antalya maçında açık ile eskodun takriben 10 dakika yaptığı karşılıklı siyah kırmızı paslaşması her seferinde daha kuvvetli bir şekilde nefer açık eskod tarafından yapılacak.
6.Erkan kendine ben burada ne yapmıyorum diye soracak
7.Nefer benim yaptığım hep doğru diğerleri yanlış tribinden kurtulacak
İşte ozaman çok problem ortadan kalkacaktır.

-------------
Bizde bilirdik sözde 3 büyükleri tutmayı
2-3 senede bir şampiyonluk kutlamayı,
Ama yakıştıramadık kendimize;
Doğduğumuz ŞEHRİ satmayı !

Gönderi tarihi: 06/Eki/2013 saat 23:58
Alıntı yapılan fffocus

Ya hala yok nefer çok iyi yok kızılcıklı çok iyi idi kavgası var dün 300 tane 8taşlı tüm stadı susturdu bunu ne yapacağız.

bejekeliler dun berbattı deplasman tribün konusunda biz zaten susuyodk onlar bagırmadı bıle dogru duzgun antalyalılar daha cok bagırmıstı

-------------

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 00:01
Alıntı yapılan .mustiii1965

Alıntı yapılan fffocus

bejekeliler dun berbattı deplasman tribün konusunda biz zaten susuyodk onlar bagırmadı bıle dogru duzgun antalyalılar daha cok bagırmıstı

Sevgili kardeşim onlar bağırmadılarsa daha kötü ya
ya bağırsalardı ne olurdu

-------------

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 00:10
Alıntı yapılan fffocus

Alıntı yapılan fffocus

ya aslnda bizene bizanslılardan biz kendi tribünümüze bakmalıyız

-------------

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 00:11
Alıntı yapılan fffocus

1.Önce açıktaki Erkan yanında sete çıkıp güya amigoluk yapana kırmızı giydirecek
2.Erkan 18.15 de estore önünde gezmeyecek
3.Nefer kendi ile birlikte 1965 lileri ayağa kaldıracak
4.1965liler (bunların içinde tatar mustafanın kardeşi keremde var maça 5 dakika kala maça girmeyecek.
5.Mesela Antalya maçında açık ile eskodun takriben 10 dakika yaptığı karşılıklı siyah kırmızı paslaşması her seferinde daha kuvvetli bir şekilde nefer açık eskod tarafından yapılacak.
6.Erkan kendine ben burada ne yapmıyorum diye soracak
İşte ozaman çok problem ortadan kalkacaktır.

Clap 

-------------

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 00:12

Alıntı yapılan fffocus

Alıntı yapılan fffocus

ya aslnda bizene bizanslılardan biz kendi tribünümüze bakmalıyız

İşte bende onu söylemeye çalışıyorum

-------------

Gönderen: aykut_26_esk
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 01:00
Adam gibi tribünler ve bunların liderlerini istiyorsak ilk başta olacak şey bu adamlar çıkarcı olmayacak. Böle olsun herkes ayaklanır. Herkes kaç senedir gruplar hakkında çıkan söylentiler ve bazı gerçeklerden dolayı tribüncülükten soğudu....

Gönderen: estaban26
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 01:04
çok değil 3 sene önce 50 liralık maçlara 2 saat erken gider yer kapardım bandonun o kısımdan .2 saat önce başlardık bağırmaya hatta nefer den daha maca cok var susun derlerdi. avrupa hedefimiz mi vardı şampiyonluk hayalimiz mi gider bağırır cağırırdık. o zamanda maviş erkan altes teydi o zamanda 15 yaşında cocuk girerdi ama deplasman türbünü bize küfür ettiğinde susmazdık bir ağırlığımız vardı sanırım. sakın yanlış anlaşılmasın önümüze gelene sövelim demiyorum ama gereken zamanda gerekeni yapalım rakip korner atarken 'şampiyon biz olacağız' bestesini girmek gereksiz değilmi sizcede. anlık tepkiler veremiyoruz kısaca demek istediğim .birazda bu liderim diyenlere yönetim ve polis baskısı var diye düşünüyorum.yoksa 3 sene öncede aynı kişiler vardı yanımda hep aynı yüzleri görüyorum. aşkı şehir deki arkadaşlar biraz daha sakin olun sanırım insanları bu şekilde adapte edemediğinizi anlamışsınızdır .cok anti patik olmaya başladınız.taraftar nasıl mı düzelir rant kavgaları bitince yönetimler taraftar guruplarıyla uğraşmayınca.hakımızın yendiği bir mactan sonra cıkıp bu şehrin hakının nasıl korunduğunu gösterince.

Gönderen: ramozotti
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 01:12
biz bu kafayla beste meste yapamayız...her maç bozuk plak gibi BU bestElerin etrafında dönüp duruyoruz..
1) ŞAMPİYONLUK ÇOK UZAK DEĞİLLLL
2)SENİNLE DOĞMUŞUM SENSİZ ÖLEMEM
3) TAPMADIK ASLA PARAYA PULA
4)SIKIŞINCA BİDE ŞİNANARİ
5) DAHASI VARMI YOK ÇOK KOMİK OLUYORUZ BAZEN ÜZÜCÜ AMA DURUM BU

bir arkdaşımız çok güzel demiş tatar mustafadan sonra eskişehir de bir tribün lideri olmadı ve halada yok..ya kardeşim maç 0-0 şampiyonluk besteleri fln giriliyo açıkta ne şampiyonluğu kardeşim neden bahsediyosunuz yaa ben utanıyorum o bestler söylenirken...deplasman tarafının sesi neferden daha çok çıkıyor..neferin yeri çok uzak kalıyo iyi bağırslar bile dağılıp gidiyor ses...gerçekten şu mıy mıy besteler den bıktık artık...açık tam bir facia 15 er li 20 li bir sürü grup var biri a derken öbürü b diyor...rakip takım tezahürat yaparken kontra tezahürat gerekirken biz şampiyonluk bestleri söylüyoruz ne alakaysa...kızılcıklı bitti tribün bitti herkes bunu söylüyor her yerde gerçekten de öyle....tatar mustafa sempozyum mu konferansmı ne yapacaksa biran önce organize etmeli tribünler elden gidiyor...ölmüş ağlayanı yok bence tepeden tırnağa değişim şart...

-------------
bizdeki aşk mum ışığında göz göze değil...meşaleler altında omuz omuza!!!!

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 07:04
ben nerde ne olduğunu ne yaşandığını iyi biliyorum benide bilen bilir emre sen merak etme ;) ayrıca 2004 meselesine gelince.. hangi 2004 :) ilk maçında bende nefere girmiştim mesut abilerin yanına kapalı en sola hangi 2004 ya neyse benim derdim kızılcıklı nefer kavgası değil sadece senin yanlışını düzelttim. hadi hayırlı sabahlar.

-------------

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 07:07
Alıntı yapılan ramozotti

biz bu kafayla beste meste yapamayız...her maç bozuk plak gibi BU bestElerin etrafında dönüp duruyoruz..
1) ŞAMPİYONLUK ÇOK UZAK DEĞİLLLL
2)SENİNLE DOĞMUŞUM SENSİZ ÖLEMEM
3) TAPMADIK ASLA PARAYA PULA
4)SIKIŞINCA BİDE ŞİNANARİ
5) DAHASI VARMI YOK ÇOK KOMİK OLUYORUZ BAZEN ÜZÜCÜ AMA DURUM BU

bir arkdaşımız çok güzel demiş tatar mustafadan sonra eskişehir de bir tribün lideri olmadı ve halada yok..ya kardeşim maç 0-0 şampiyonluk besteleri fln giriliyo açıkta ne şampiyonluğu kardeşim neden bahsediyosunuz yaa ben utanıyorum o bestler söylenirken...deplasman tarafının sesi neferden daha çok çıkıyor..neferin yeri çok uzak kalıyo iyi bağırslar bile dağılıp gidiyor ses...gerçekten şu mıy mıy besteler den bıktık artık...açık tam bir facia 15 er li 20 li bir sürü grup var biri a derken öbürü b diyor...rakip takım tezahürat yaparken kontra tezahürat gerekirken biz şampiyonluk bestleri söylüyoruz ne alakaysa...kızılcıklı bitti tribün bitti herkes bunu söylüyor her yerde gerçekten de öyle....tatar mustafa sempozyum mu konferansmı ne yapacaksa biran önce organize etmeli tribünler elden gidiyor...ölmüş ağlayanı yok bence tepeden tırnağa
değişim şart...

eline ağzına sağlık. neferin olduğu yerin durumuyla deplasman tribünü aynı durumda yalnızca çıkan ses farklı ya abi anlam veremiyorum yemin ederim anlam veremiyorum nefer neden bağırmıyor ! maçın ilk yarısı 2 yada 3 beste girdiler şaka mı bu ?

-------------

Gönderen: ES657ES
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 08:08
Ya arkadaşlar Nefer'de bağıracak adam mı var? Her maç tribünün yarısından azı dolu, onların da yarısı cam dibi tayfası. Yani deplasman tribünü nerdeyse full çekerken adamların bağırmasıyla 1/4 oranında dolu Nefer'in bağırması arasında fark olacak tabi.

-------------
Şampiyon görmeye yetmese de nefesim, uğrunda ölmeye değersin ESES'im !!!

Gönderen: esesman
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 08:33
Eskiden mazimizle, taraftarımızla övünürdük şimdi taraftar diye bişey kalmadı sıradan bi anadolu takımından farksız olduk utanıyorum bu durumdan Cry

-------------

ANTİ byzans!!...

Gönderen: EsEsMania
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 08:54
Ben bu sessizliğin nedenini bir tek duruma bağlarım kimsede bana aksini ispat edemez
Geçen senelerde bu tip maçlarda; stad ful çeker ve hatta ellerinde kombinesi ve biletleri olan vatandaşlar dışardı kalırdı ve yönetim uyuma taraftarın dışarda deyip uyarı yapılırdı. Hatta maç fiyatları aynıydı.
Peki ne oldu bu insanlara nerelerdedirler.
Söyliyeyim demeki gerçek taraftar ellerindeki bilet ve kombinelerle dışarıda kalan taraftarlarmış, içeridekilerde beleşçi tabir edilenlermiş, ver ellerine biletleri toparla lehine taraftraları kimse sana küfür edemesin mantığı ile hareket edilmiş malesef, şimdi ise gerçek ayna gibi vurdu yüzümüze, bu taraftar nerede diye.

Gönderen: EnviEn
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 09:00
Nefer düzeldiği an açık düzelir. Açıktaki adam fırsatını bekler bağırmak için. Nefer şinanariye güçlü girdi mi zaten bütün açık ayaklanıyor. Senin başka bişey yapmana gerek yok. Olay neferde.

Gönderen: 26Captain26
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 10:11
Aaahhh ahh!

-------------
Yeni bir başlangıç için haydi ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: ecayirli26
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 10:52
Eski tribün ruhumuzu geri getirebilmemiz için öncelikle SAYGI'yı geri getirmeliyiz. On yaşındaki çocuklar babası yaşındaki adamalara küfür kıyamet hakaret ederse adam bağırmak istemez tribünden soğur .

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 11:07
Tribün grupları antipati çekecek hareketlerden uzak dursun eğer mümkünse başarabilirsek tek grup altında toplanalım adı her ne olursa olsun.Birde en büyük eksiklerimizden birisi taraftar derneği .Şuan 3 lig takımlarının bile taraftar dernekleri ama bizim yok o yüzdende tribünleri organize edemiyoruz örneğin Bursaspor Fb Gs v.s gibi takımlar   kendilerini hedef alan kurum ve kuruluşları basın toplantısı düzenleyerek kınıyor yada uyarıyor vs. ama bizde böyle bir şey şu durumda mümkünmü .Tribünlerin başı kim.Herkesin aklına tribün adına projeler geliyor fakat bunları münferit olarak gerçekleşmesi %10 olduğu için hepsi yazıda sözde kalıyor.Bu yüzdende bir arpa boyu ilerleyemiyoruz.(Örnek bayrak projesi)Yani anlatmak istediğim tribünlerin bir lokomotifi yok.En başta bu sorun çözülmeli.

Gönderen: mkan_26
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 11:38
Kendi çıkarlarını ve gruplarını düşünenler, her fırsatta grubunun adını öve öve anlatanlar, gurubunu Eskişehirspordan önde tutanlar olduğu sürece bizden hiç bişey olmaz hergeçen gün dahada kötüleşiriz...

-------------
Yanımdaki Şiir Yazarken Kız Arkadaşına , Ben EsEs Yazdım Defterimin Sayfalarına..

Gönderen: atiso
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 11:51
Bu sonuç yıllardır bağıra bağıra geliyordu zaten.
Çünki kendilerini büyük taraftar görenler, kendi menfaatleri ve cepleri uğruna yönetici yalakalığına, şakşakçılığına soyundular.
Hatta ES-ES sevgisi için maçlara gelen bireysel büyüklerine veya küçüklerine arkalarına aldıkları menfaatçi yalakalara güvenerek terbiyesizliklerini en üst düzeye çıkardılar.
Gurubu oldukları sürüyle, bireysel maça gelen sade ES-ES vatandaşlarımızı bıktırttılar.
Şimdide tabiiki ukalalık edecekleri gariban ama gerçek ES-ES'li taraftar kalmayınca birbirleriyle çakışmaya başladılar.
Şunu kabul edelimki son yıllarda bütün takımların taftaftar grupları birleşirken, tek vücut olurken biz hep zayıfladık, saygısızlaştık, dağıldık ve bu süreç devam etmekte.
Ama asıl insana koyan insanın yıllardır bu süreci görmesi, uyarması ve tüm bunlara rağmen bu sürecin gelişini seyretmesi.
YAZIK- ÇOK YAZIK

-------------
TEK BÜYÜK ES-ES          HER YERDE ES-ES          ŞAMPİYON ES-ES

Gönderen: eses7
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 13:02
Alıntı yapılan EsEsMania

Ben bu sessizliğin nedenini bir tek duruma bağlarım kimsede bana aksini ispat edemezGeçen senelerde bu tip maçlarda; stad ful çeker ve hatta ellerinde kombinesi ve biletleri olan vatandaşlar dışardı kalırdı ve yönetim uyuma taraftarın dışarda deyip uyarı yapılırdı. Hatta maç fiyatları aynıydı.Peki ne oldu bu insanlara nerelerdedirler.Söyliyeyim demeki gerçek taraftar ellerindeki bilet ve kombinelerle dışarıda kalan taraftarlarmış, içeridekilerde beleşçi tabir edilenlermiş, ver ellerine biletleri toparla lehine taraftraları kimse sana küfür edemesin mantığı ile hareket edilmiş malesef, şimdi ise gerçek ayna gibi vurdu yüzümüze, bu taraftar nerede diye.

Harika ve yerinde bir tespit. Kutluyorum bu tespitiniz için.

Gönderen: marcus
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 13:07
iyi hoş diyorsunuzda burda yönetimi suçlamıyorum malesef sistem bu halde abı bu ulkede asgarı maas 850 tl yanı 50 tl bılep almıyan traftara asla sahte taraftar diyemezsiniz evde beklıyen faturalar çoluk çoçuktan daha önemli değildir malesef

Gönderen: osmaneses
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 13:10
Alıntı yapılan EnviEn

Nefer düzeldiği an açık düzelir. Açıktaki adam fırsatını bekler bağırmak için. Nefer şinanariye güçlü girdi mi zaten bütün açık ayaklanıyor. Senin başka bişey yapmana gerek yok. Olay neferde.

kesinlikle katılıyorum.

-------------
her zaman ve her yerde Eskişehirspor

Gönderen: red_thunder
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 13:31
Alıntı yapılan marcus

iyi hoş diyorsunuzda burda yönetimi suçlamıyorum malesef sistem bu halde abı bu ulkede asgarı maas 850 tl yanı 50 tl bılep almıyan traftara asla sahte taraftar diyemezsiniz evde beklıyen faturalar çoluk çoçuktan daha önemli değildir malesef

Şu da var ki o fiyatada kombine alan olmadı...O fiyat sadece kombine fiyatlarını dengelemek için mecburiyetten yapılıyor...

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 18:23

yarayı biz vermişiz kapanıp gittiniz hala isimsiz cisimsiz nicklerle nefere sallıyorsunuz..NEFER HER ZAMANKİ YERİNDE 2004'DEN BERİ..

NAsıl bir yazıdır bu ya kapanıp gittiniz. Sizler o tribünden yetişme insanlarsınız hem abileriniz hem kardeşleriniz.
Senin bu tabirin resmen yediğin kaba pislemek oluyor. Aslını inkar etmeniz size hiç birşey kazandırmaz.

-------------
Eskişehir

Gönderen: M.Gülmez
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 18:53
Alıntı yapılan ahmetES

http://www.youtube.com/watch?v=Vjup3v3hfO4 - http://www.youtube.com/watch?v=Vjup3v3hfO4

Şöyle bir adam şart çok iyi adam.

Gönderen: ender_26esk
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 19:15
Alıntı yapılan M.Gülmez

Alıntı yapılan ahmetES

çok güzel bir video. helal olsun adanademirlilere. bu arada taraftar olarak kötüyüz derken illa beste olarak düşünmemeliyiz. gerekli yerlerde ıslıklayıp rakip takıma baskı yapamıyoruz. hakeme baskı yapamıyoruz organize olarak. bjk maçının 2. yarısında gol yiyeceğimiz çok barizdi o ara ne sürekli ıslıklar. takımımız top kazanınca alkışla reaksiyon gösterebilirdik. bilinçli taraftar olmalıyız. nerde hangi tezahüratı yapmak gerekiyorsa onu yapmalıyız

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 19:20
Alıntı yapılan M.Gülmez

Alıntı yapılan ahmetES

Valla iyiliği kötülüğü tartışılır orasını geçtim ama Murat Diri ve Abidin Kılınç tribünleri bıraktıktan sonra kapalı hep o atmosferi yakalıyamadı diğer olaylar tartışılır tabi.Nefer Kızılcıklı birlikte olduğu zaman iç çekişme yüzünden o tribün hep iyidi keşke o çekişme tatlı bir çekişme olarak kalsaydı.

Gönderen: muss26
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 19:45
Alıntı yapılan enes1965

İlk önce tribün liderleri ben ne yapıyorum demeli.Kendini sorgulamalı.Açık tribünün bu halde olmasının en büyük nedenlerinden biri iyi bir tribün liderinin olmamasıdır.

-------------
Bir Baba Hindi Heyyy Allah

Gönderen: muss26
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 19:46
eskişehirde trübün lideri yok kimse kimseyi kandırmasın

-------------
Bir Baba Hindi Heyyy Allah

Gönderen: Erensoy
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 19:57
Murat Diri denilen mafya bozuntusu tribün lideri olacaksa vay EsEs'im vay. Denyo Faruk'ta Başkan olsun tam olsun.

-------------
Her zaman her yerde en büyük ESES

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 20:03
Alıntı yapılan 26

NAsıl bir yazıdır bu ya kapanıp gittiniz. Sizler o tribünden yetişme insanlarsınız hem abileriniz hem kardeşleriniz.
Senin bu tabirin resmen yediğin kaba pislemek oluyor. Aslını inkar etmeniz size hiç birşey kazandırmaz.

Nabza göre yazıyorum ben ,seni tribün dergidende tanıyorum kızılcıklı çocuklarındansın burada da nefere çok salladın.Biz aslımızı inkar etmedik tribünün üstüne kocaman kızılcıklı gururuyla yazdık yeri geldi ülkücü faşist tribüne siyaset soktunuz dediniz halbuki zafer işaretleri yapıyordunuz ,beleş bilet dediniz siz hiç beleşe girmiyor gibi.Ben yediğim kaba pislemem sen rahat ol bizim hamurumuzda ihanet yazmaz.Ama gerçekleri her zaman söylerim öyle isimsiz cisimsiz nicklerle gelip burada nefere sallayamazsınız.Neferden yazan yok diye ortalıgı boş bulup at koşturuyorsunuz..Bende kızılcıklıda tribüne başladım ama yıllar geçtikçe tribün bozuldu gökmeydan tayfası falan vardı o zamanlar efsane yıllardı sonradan ne büyüğe saygı ne küçüğe sevgi kaldı bizde nefere geçtik.Benim lafım burada derdi üzüm yemek değilde boş boş nefere sallayanlara.

-------------

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 20:05
Alıntı yapılan Erensoy

Murat Diri denilen mafya bozuntusu tribün lideri olacaksa vay EsEs'im vay. Denyo Faruk'ta Başkan olsun tam olsun.

En mantıklı yorum olmuş bu

-------------
Eskişehir

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 20:06
Alıntı yapılan 26

Alıntı yapılan Erensoy

En mantıklı yorum olmuş bu

Al işte siz bu kadar kolpasınız murat abiyle kaç kez yüz yüze konuştunuzda nasıl insan oldugunu biliyorsunuz o adam kimsenin cesaret edemediği serseri tiplere tribünde yol verdi.Hepiniz böyle sanaldan yazar çizersiniz milletin arkasından atar tutarsınız..

-------------

Gönderen: slayer_26
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 20:33
valla kim nerede ne yapıyor bilmiyorum ama su 7 haftada gordugum kadarıyla ne acık nedede kapalı hic kimse artık eskisi gibi değililk olkul zamanlarımda hic tanımadıgım birinin omuzuna, koluna girer birlikte bagırırdık tribun o zman tribundu su anda acıkda o kucuk alanda kim duruyor bilmiyorum ama abi biraz daha sağlam durun be, hava hastanesi tarafına dogru bir grup var hatta grup bile değil universiteli arkadaşlar tribundeki herkesden daha fazla daha istekli bağırırken antalya macında adamlar gelip sizin lideriniz kim yanımıza geinde biraz konusalım sizinle diyerek susturdular birebir şihidim bu olaya birleşme olmasa bile biraz koordineli olalım o bile yeter

Gönderen: mehmet26eses
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 20:53
Tribün gruplarının yaş ortalaması çok düşük.30 yaşında tribün lideri olunmamalı...
18-20 yaşındaki çocuklar adam bıçakladı,psikopat cart curt diye tribün abisi oluveriyor.Sonra babası yaşında adamlara atarlanmalar falan...
Niye yaş ortalaması düşük?Niye gelsin koskoca aklı başında adam çoluk çocuk liseli ortamına.

Tribün ortamı hassastır,ağızdan çıkan laflara dikkat edilmeli.Ayrıca kafa tayfanın belirli kişileri kayırdığı görülürse samimiyet kalmaz.Yol yordam bilen adamlar yapmalı bu işi...

-------------
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: barmen_26
Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 21:23
Alıntı yapılan 26

zaten nefer hep bu düşünceden kaybediyor, kendilerinden başka taraftar yok,herşeyin en güzelini onlar yapar,kızılcıklı tribünü yunan takımının tribünüydü sanki,fethettik bittiniz,neyse konu dağılmasın, bir arkadaş demiş ki tribün her yerde bitti, kimse yapamıyor,eğer söz konusu eskişehirspor taraftarıysa yapacak, kimse tribün ne bilmezken bu taraftar o kültürü türkiyeye getirmiş,şimdi herkesin bittiği yerde çok güçlü şekilde bizim başlamamız lazım ki yeniden görsün herkes eskişehir tribünlerinin neler yaptığını

-------------
BULUTLAR BİRLEŞMEDEN ŞİMŞEKLER ÇAKMAZ
www.unieses.org

Gönderi tarihi: 07/Eki/2013 saat 21:23

Alıntı yapılan 26

Nabza göre yazıyorum ben ,seni tribün dergidende tanıyorum kızılcıklı çocuklarındansın burada da nefere çok salladın.Biz aslımızı inkar etmedik tribünün üstüne kocaman kızılcıklı gururuyla yazdık yeri geldi ülkücü faşist tribüne siyaset soktunuz dediniz halbuki zafer işaretleri yapıyordunuz ,beleş bilet dediniz siz hiç beleşe girmiyor gibi.Ben yediğim kaba pislemem sen rahat ol bizim hamurumuzda ihanet yazmaz.Ama gerçekleri her zaman söylerim öyle isimsiz cisimsiz nicklerle gelip burada nefere sallayamazsınız.Neferden yazan yok diye ortalıgı boş bulup at koşturuyorsunuz..Bende kızılcıklıda tribüne başladım ama yıllar geçtikçe tribün bozuldu gökmeydan tayfası falan vardı o zamanlar efsane yıllardı sonradan ne büyüğe saygı ne küçüğe sevgi kaldı bizde nefere geçtik.Benim lafım burada derdi üzüm yemek değilde boş boş nefere sallayanlara.
boş konusuyosun be kardeş . o zafer işaretlerini yaptıkta tkp mi kovaladık ? hadi kovaladıysak tribünün içine siyaseti mi soktuk zafer işareti yaparak ? tek hak verdiğim konu bedava bilettir bende bedava bilet konusunda atıp tutmadım. ben ne internet üstünden bi kişiye klavye delikanlılığı yaptım nede başka bişey sen gibi. ayrıca benim neferlede bi alıp veremediğim yok lafı istediğin gibi algılama    BİZ ASLIMIZI UNUTMADIK AYRICA SATMADIKTA

-------------

Gönderen: ramozotti
Gönderi tarihi: 08/Eki/2013 saat 00:43
Alıntı yapılan M.Gülmez

Alıntı yapılan ahmetES

biz bu adana demirli tribün liderine yapılan aynı saygıyı ve bağlılığı bu tribünlerde sadece tatar mustafaya gösterdik çünkü herkesi tek başına yönetebilen herkesin saygı duyduğu  sözü geçen tek tribün lideri oydu..ondan sonrada gelmedi kimse kusura bakmasınnn...

-------------
bizdeki aşk mum ışığında göz göze değil...meşaleler altında omuz omuza!!!!

Gönderen: esesliyasin26
Gönderi tarihi: 08/Eki/2013 saat 01:28
Alıntı yapılan mehmet26eses

Tribün gruplarının yaş ortalaması çok düşük.30 yaşında tribün lideri olunmamalı...
18-20 yaşındaki çocuklar adam bıçakladı,psikopat cart curt diye tribün abisi oluveriyor.Sonra babası yaşında adamlara atarlanmalar falan...
Niye yaş ortalaması düşük?Niye gelsin koskoca aklı başında adam çoluk çocuk liseli ortamına.

Tribün ortamı hassastır,ağızdan çıkan laflara dikkat edilmeli.Ayrıca kafa tayfanın belirli kişileri kayırdığı görülürse samimiyet kalmaz.Yol yordam bilen adamlar yapmalı bu işi...

Aynen katılıyorum. Ayrıca bu adam kayırma mevzusunda da Kasımpaşa deplasmanına giderken maksimum 20-25 yaşlarındaki elemanların otobuslerin kapısında adam ayıklayıp, liseli bebeleri bindirip, babası yaşındaki adamları otobuse almamaları daha deplasman başlamadan herkesdeki hevesi bitirdi..

-------------
ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BU BÜYÜK TARAFTARA!!!

Gönderen: 26_26_26
Gönderi tarihi: 08/Eki/2013 saat 04:00
O bildiğiniz çekirdekçileri bile uzaklaştırdınız ya!kombine alan bile girmiyor maça...

-------------
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com