Sayfayı yazdır | Close Window

Eskişehirspor'un Mali Durumu

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Kulüp
Forum Açıklaması: Kulüp ve yönetim hakkında
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4278
Yazdırma tarihi: 01/May/2024 saat 02:40
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Eskişehirspor'un Mali Durumu
Gönderen: muhasara
Konu: Eskişehirspor'un Mali Durumu
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 15:57
Her zaman diyorduk eski başkan klübün içini kazıyor diye ama bu kadarını hiç tahmin etmemiştik malesef zor durumdayız.Aşağıdaki açıklamada bir cümle belkide taraftarı bu kadar yaralayabilirdi

'Eskişehirspor, bir düşman kulübün eline verseniz ancak bu kadar batırabilecek haldeydi'

Cümle gayet açık her şeye rağmen taraftar olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. En azından yarınlara umutla bakmak istiyorum

http://www.eskisehirspor.com/haber_detay.asp?id=654

Yanıtlar:
Gönderen: enis26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 16:10
evet sayın muhasara bende nereye yazacağımı bilemediğimden

YenidenBüyükEskişehirspor ve Yeniden Forum

bölümüne yazmıştım.Yazıklar olsun H.Ü. ve ekibine ama millet bunu okusun bundan sonra insa içine çıkamasınlar.  Yazıp dile getirdik diye forumdan atılan bir sürü arkadaşımız var . işte kısaca özet bu . Benim evladım dediği ESES i ne hale getirmişler. İyiki evladı yoksa napacakmış bilemiyorum.

Buradan bir teklif getiriyorum sayın başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri.
Bunları ÖNCE GÜVEN lansmanındaki gibi millete duyurun ve üyelikten ihraç edin ki ders olsun ....

-------------
E ni S

Gönderen: enis26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 16:17
Alıntı yapılan akahraman57

Asbaşkan konuşuyor boş yere. Ağzını bir tut. Bilançoyu iyice öğren ondan sonra açıkça ilan edersin. Savcılığa verecekmiş verdiğin zaman konuş. ---ceğiz, ---cağız deme. Bunların hepsi aynı. Ertuğrul hoca Bursa'dan ne alıyormuş. Bizden ne alıyor? Yardımcılar dahil mi bu işe? Yanal net ne alıyordu? Ne kadarından feragat etti? Bunları açıklayın açıkça biz de bilelim. Açık olun lütfen

Sayın arkadaşım
Ertuğrul Hoca Ersundan daha az paraya geldi bunuda açıkladılar. Asbaşkan neden boşa konuşsun, gün be gün bilgi veriyorlar işte eskiden hiç bilgi alamıyorduk. Bırak hiçi Adamlar kongrede bile sana hesapmı verecem diyebiliyordu. Birazcık sakin ve sabırlı olalım, daha yeni geldiler. 
Sağlam'ın Eskişehirspor'dan yıllık 1 milyon 250 bin avro alacağını vurguladı. - Eskişehir
http://www.sondakika.com/haber/haber-eskisehirspor-kulubu-nun-mali-durumu-4790050/ - http://www.sondakika.com/haber/haber-eskisehirspor-kulubu-nun-mali-durumu-4790050/
Hoca zaten heryerde yardımcıları dahil anlaşma yapmış. yani verilen ücrete yardımcılar dahil. Bize ne Bursa da ne aldığı.

-------------
E ni S

Gönderen: oguzhaneses
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 16:19
bir feda sezonu da bizi bekliyor herhalde.

Gönderen: cevcet26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 16:29
Dikkatimi çekiyor yeni kayıt olan arkadaşlarımız çok agresifler biraz sakin olalım ;)

-------------
Ecdad tarih yazmış torun okumaktan aciz...

Gönderen: corona
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 16:34
Korkum bu mali tablonun kombineye yansıması. İnşallah kısa vadeli böyle çözüm üretilmez. Taraftarla alınacak iki maç kombine zararını karşılayacaktır

Gönderen: akahraman57
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 16:36
Alıntı yapılan enis26

Asbaşkan konuşuyor boş yere. Ağzını bir tut. Bilançoyu iyice öğren ondan sonra açıkça ilan edersin. Savcılığa verecekmiş verdiğin zaman konuş. ---ceğiz, ---cağız deme. Bunların hepsi aynı. Ertuğrul hoca Bursa'dan ne alıyormuş. Bizden ne alıyor? Yardımcılar dahil mi bu işe? Yanal net ne alıyordu? Ne kadarından feragat etti? Bunları açıklayın açıkça biz de bilelim. Açık olun lütfen
Sayın arkadaşımErtuğrul Hoca Ersundan daha az paraya geldi bunuda açıkladılar. Asbaşkan neden boşa konuşsun, gün be gün bilgi veriyorlar işte eskiden hiç bilgi alamıyorduk. Bırak hiçi Adamlar kongrede bile sana hesapmı verecem diyebiliyordu. Birazcık sakin ve sabırlı olalım, daha yeni geldiler.  Sağlam'ın Eskişehirspor'dan yıllık 1 milyon 250 bin avro alacağını vurguladı. - Eskişehir

http://www.sondakika.com/haber/haber-eskisehirspor-kulubu-nun-mali-durumu-4790050/ - http://www.sondakika.com/haber/haber-eskisehirspor-kulubu-nun-mali-durumu-4790050/ Hoca zaten heryerde yardımcıları dahil anlaşma yapmış. yani verilen ücrete yardımcılar dahil. Bize ne Bursa da ne aldığı.

Bende diyorum ki ...Ceğiz, ...cağızı değil. Yaptık Ettik'i konuşalım. Aceleye gerek yok net somut sunuçlarla konuşalım. Hata varsa savcılığa da gidilsin. Sizin verdiğiniz linkteki haberi ben de okudum. Muallak laflardan hoşlanmıyorum. Madem şu inceleme tamamlansın bağımsız kuruluş tarafından sonuç açıkça ilan edilsin. Tabi ki yapanın yanına kar kalmasın. Bizim bir tane ESESimiz var. Başka takımımız da yok (Esk Sağlıkspor hariç!!!).

Gönderen: ersin2626
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 16:49

bilader ismin belli değil yaşın belli değil, insanlar bir enkazın enkazı devir almıslar ve taraftarda acıkcası merak ediyor onlarsa sağolsunlar ellerindeki bilgiyide paylasıyorlar. yapacagız edeeccgiz diyecekler tabiki yaptıkları şeyleri söylüolar bagımsız denetleme kurulundan sonra savcılıga gidilecegini söylüyorlar. Adamlara kızacagına gecmiste neden tepki vermedim diye kendine kız.

-------------
≈αηα∂σℓυ уıℓ∂ızı єѕкιşєнιяѕρσя≈

Gönderen: aryanus
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 16:56
mrb bakıyorum hemen yönetime sallanıyor biraz sabır sen halil taraftarısın heralde akah her neysen

Gönderen: canogut
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 17:17

10 aylık alacakları beyan edilmiş. bu 10 aylık ücretleri 1,2 ile çarparsan yıllık Ersun hoca ve Yardımcılarının nekadar aldığı hesaplanıyor. Ayrıca Ertuğrul hocanında yıllık ne kadar aldığı belirtilmiş. Mali denetimin nekadar süreceği belli değil( 1-2 günlük bir iş değil) onu bekleyene kadar adamlar açıklama yapıp bizi bilgilendiriyor daha ne istiyosun anlamadım

-------------
FoRzA ES-ES

Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 17:20
Alıntı yapılan canogut

10 aylık alacakları beyan edilmiş. bu 10 aylık ücretleri 1,2 ile çarparsan yıllık Ersun hoca ve Yardımcılarının nekadar aldığı hesaplanıyor. Ayrıca Ertuğrul hocanında yıllık ne kadar aldığı belirtilmiş. Mali denetimin nekadar süreceği belli değil( 1-2 günlük bir iş değil) onu bekleyene kadar adamlar açıklama yapıp bizi bilgilendiriyor daha ne istiyosun anlamadım

kafa yapmaya gelmiş arkadaş.

-------------

Gönderen: uyanik88
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 17:42
"Spor ve futbol kulüplerini denetleme konusunda önemli bir şirketle çarşamba günü sözleşme imzalayacağız. Daha sonra bütün defter kayıtlarını ve evraklarımızı onlara teslim edilecek. Denetimin ardından bir rapor hazırlayacaklar. Bu raporu kamouoyuyla paylaşacağız. Denetlemenin ardından hukuki yaptırım sonucuna ulaşılırsa bu raporu, Cumhuriyet Başsavcılığına göndereceğiz."
Açıklamasının sonucunu merak ediyorum. Şu rapor hazırlandıktan sonra bakalım takımımızın durumunu daha net öğreneceğiz ama yeni yönetimin işi gerçekten zor. Allah yardımcıları olsun.

-------------

Gönderen: kesdal
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 17:55
Kulübün içini boşaltmışlar,yazıklar olsun.Haram olsun.

-------------
Oyun bitince,şah da piyon da aynı kutuya konur.

Gönderen: escem
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 17:58

Geçen yıllar her yönüyle araştırılmalı ve bu kadar gelirin nerelere gittiği sorgulanmalı, hukuksuz harcamalar varsa derhal yargıya gidilmeli eğer yönetim bunu yapmazsa yapılan yanlışlara ortak olmuş olur.

Gönderen: esgulen26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 18:03
Alıntı yapılan ersin2626

bilader ismin belli değil yaşın belli değil, insanlar bir enkazın enkazı devir almıslar ve taraftarda acıkcası merak ediyor onlarsa sağolsunlar ellerindeki bilgiyide paylasıyorlar. yapacagız edeeccgiz diyecekler tabiki yaptıkları şeyleri söylüolar bagımsız denetleme kurulundan sonra savcılıga gidilecegini söylüyorlar. Adamlara kızacagına gecmiste neden tepki vermedim diye kendine kız.

Aynen Ersin.Artist bu zamana kadar neredeydin demezler mi adama..İnşallah bizim de desteğimizle bunların üstesinden geleceğiz.Ayrıca Allahtan tek dileğim kim bir kuruş ES ES 'imin parasını çaldıysa fitil fitil çıksın burnundan.

-------------
Eskişehirli olmasam da ES ES imi tutardım.Sevda değil tutku bizimkisi...

Gönderen: ES_Kadir
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 18:32
Paralar nereye harcanmış onu görelim akıl var mantık var bu kulübün bu kadar borcunun olması için her sene en az 10 milyon euro bonservise para saçması lazımdı o da olmadığına göre kulübümüz resmen soyulmuştur .

Ayrıca bizlerde bazı fikirler projeler üretip kulübe gelir sağlayacak şeyler bulabiliriz . Eski yönetime hesap sorulması şart fakat bir taraftan da bu borcu nasıl ödeyebiliriz buna da kafa yormalıyız .

Gönderen: sadeceses
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 18:35

Nerede Halil Ü. Zamanındaki Borçsuz Takım !

-------------
Eşini değiştirebilirsin , siyasi görüşünü değiştirebilirsin , dinini değiştirebilirsin ama tuttuğun takımı değiştiremezsin !

Gönderen: Erkan26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 18:45

Halil Ünal detected!!

-------------
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Gönderen: **eses-26**
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 18:46
Şimdi destek zamanı en azından paralarımızın nereye gittiği belli olacak bu şeffaf yönetim sayesinde...

Gönderen: hahuki
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 18:49
Arkadaşlar eski yönetim yeni yönetim çatışmalarını bırakmalıyız yeni yönetim bağımsız bir denetleme şirketine kulubun hesabını kitabını teslim edeceğini gerekirse savcılığa gideceğini medya karşısında açıklamıştır...

Şuan için alınabilecek en populer ve güvendiğimiz bir hoca ile anlaşılmış takımdaki eksik mevkiler içinde oyuncu temaslarına başlanmış bunlar güzel hareketler
bizler kulubumuze nasıl ne şekilde destek olabilirizi konuşmalıyız destek olmalıyız

-------------
Sadece Es Es          Varsa Yoksa ES-ES

Gönderen: Mesut_ES_1971
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 19:17
Yönetimin Eskişehirspor umuzun bir kuruşunun zayi olmaması adına her türlü yasal süreci başlatması takdire şayandır. Bu süreç inşaallah ikinci Anadolu ihtilali olur ve klüpler hak ettikleri mali yapıya, yönetimlere kavuşur.

-------------
ESES li Doğmuşum

Gönderen: irfnzcn
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 19:28

adamlar kulübün içini boşaltmış sen kalkmış burada yeni yönetime sallıyorsun
https://twitter.com/suhabozkurt - - Süha Bozkurt - @suhabozkurt https://twitter.com/suhabozkurt/status/352046574320353281 - Eskisehirsporu batakliga suruklemisler bu ne ya borc icra mali tablo.

https://twitter.com/suhabozkurt - - Süha Bozkurt - @suhabozkurt https://twitter.com/suhabozkurt/status/352046917242458113 - Dusunun eskisehirspordaki bollugu. 3 bin lira hesap 4 bin lira bahsis bile birakilmis

BAK BURADA ......CEĞİZ .....CAĞIZ YOK YAPTILAR ETTİLER 80 MİLYON BORÇ BIRAKTILAR VAR.....

-------------
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?

Gönderen: ict26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 19:31
bütün taraftarlar yardım etse ne bileyim herkes 10tl verse yardım kampanyası gibi birşey olsa 200-300 bin kişi verir mi bir kısım acil borçlar kapansa 

-------------
kalsa da son bir nefes her zaman her yerde en büyük EsEs

Gönderen: esesliyiz
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 19:36
Bu saatten sonra konuşmanın değil Esstore olsun kombine olsun yeni sezon tribünleri doldurmak olsun destek zamanı.Bu saatten sonra hep destek tam destek.

Gönderen: esesim
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 19:48

Bu konu başlığı altındaki tek eleştirel yaklaşım bu.
Kullanılan dile baktığımız vakit üslup olarak son derece itici geliyor. Savunmuş olduğu düşünce doğru olsa dahi bu üslubu gören hiç kimse size hak vermeyecektir. Burada Eskişehirsporluluk kültürüne yakışır bir ortam hazırlamanın çabası içersindeyiz. Eleştirilerimizi lütfen düzgün bir üslupla yapalım ki, size de insanlar aynı üslup ile cevap verebilsinler.

Ben de aynı yönde eleştiride bulunacağım. Yeni yönetim işbaşı yapmıştır ve seçilmeden önce bizlere verdiği sözü tutmak için hesap sormak üzere gerekeni yapmaktadır. Zamansız ve mesnetsiz açıklamalarla bu süreç zarar görür. Hoşcan ve ekibi bu hesap sorma işini seçim çalışmalarında bizlere sunduğu ciddiyet içinde yapmalıdır.

Zaten gereken her şey yapılmış. En ciddi şekilde incelemeler yaptırılıyor. Daha incelemeler başlamadan bir iflas havası estirmek bence hiç de doğru değildir. Yeni yönetimin bu meseleyi mümkün mertebe hızlandıracağı kaçınılmaz bir gerçektir. O nedenle bazı yorumlarda ve açıklamalarda bulunmaktan kaçınmak en doğrusu olacaktır.

Genel Kurul'da açıklanan bilanço ile gerçek bilanço bu denli farklı çıkarsa zaten ilgili kişiler gerekli cezaları alacaktır. Bu da bizlerin en büyük temennisidir. Bu noktada daha işin başında enkaz edebiyatına girilmesi ve buna destek verilmesi fayda sağlamayacaktır.

-------------
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!

Gönderen: dolpinesk
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 19:49
Zararın neresinden dönülürse karmış. Daha kötüsünde olabilirdi örnek Halil yine başkan olabilirdi. Olsaydı inanın durumumuz Kocaeli yada Sakarya'dan farksız değildi. Artık bizim üzerimize düşen tek şey kombinemizi almak Yada her maça gelmek yani hermaç stadı tıkabasa doldurmak. Diğer konular başkan ve ekibinin işi. İnanın onlar bu durumu bilerek seçime girdiler ve gereğini yapacaklarından hiç şüpheniz olmasın.

Gönderen: muss26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 19:49
hani nerde halilciler beleşçiler yönetim yapabiliyorsa bunun hesabını hukuk yoluyla sormalı

-------------
Bir Baba Hindi Heyyy Allah

Gönderen: ESESLİ EMRE 26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 20:47
Esesimin üstünden kim kendisine haksız kazanç elde ettiyse Allah'a havale ediyorum beter olsun..

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 21:16
Süha Bozkurt ‏@suhabozkurt 4 sa
Dusunun eskisehirspordaki bollugu. 3 bin lira hesap 4 bin lira bahsis bile birakilmis
------------
Allahtan korkmaz kuldan utanmaz diye bir söz varya hani; galiba bu söz tam bu duruma söylenebilir

-------------

Gönderen: Matador26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 21:49
Alıntı yapılan ict26

bütün taraftarlar yardım etse ne bileyim herkes 10tl verse yardım kampanyası gibi birşey olsa 200-300 bin kişi verir mi bir kısım acil borçlar kapansa 

Bu iyi bir fikir ben valla öğrenci halimle 20 tl vermeye hazırım

-------------
"Dünyayı değiştirmek istemiştik. Ama perişanca yenildik. Şimdiyse değişememek için ben dünyaya direniyorum"

Gönderen: enes1965
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 22:15
Takım etkilenir beyler sakin olun.

-------------
Bir yüreğim var benim , birde sevdam !    

Gönderen: gürkan
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 22:24
yeri +geliyor bir kareografiye para bulamıyoruz. ama ben söyleyim. bir hesap numarası açılsın ve sürekli buradan reklamı yapılsın. ben her ay otomatik ödeme ile gönderebilirim. tek esesim ayakta kalsın. uyku girmiyor üzüntüden gözüme.

-------------
Biz Seninle Doğduk Senin İle Yaşarız Senin İle Ölürüz ES ES im.

Gönderen: erdogancelik
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 22:26
öncelikle yeni bir üye olarak size bir açıklama getirecem erhan ünal
ESKİŞEHİRSPORUN 12000 VERGİ 36000 CEZA VE 2000 FAİZLİ OLARAK maliyeye
borcu olduğunu yazmış twitter hesabında 12000 kdv borcu 36000üçkat
usulsüzlük cezası ve 2000 faizli borç 36000 tl ceza uzlaşmaya girerek
3600 tl olur yani 12000+3600+2000=17600 tl maliyeye borcu varesesin
82000 tl borcu olan kulüp ulusal lisans alamaz üstelik bu senenin
gelirinin %60 70 ni kullanan bir takım hiç alamaz.hatta transfer yapamaz
hatta ve hatta ertuğrul sağlamla anlaşma yapma cesaretini bile gösteremez.Halil ünal esesi mahvetti ama yeni yönetim acemice bir
basın toplantısı yapmış

0

-------------
ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: corona
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 22:29
Bu konuda yapılacaklar için endişemi belirtmiştim. Kısa vadede çözüm önerim şudur; kesinlikle kombine bileti fiyatı düşük tutulmalıdır. Bu taraftarın iç sahada daha belirgin olmak üzere maç sonucuna etkisini hep yaşadık. Son iki sezon hariç! İç sahada alınacak puanlar hem gelirimizi arttıracaktır hem sportif bir başarı yakalanacaktır. Böyle bir mali durumu ayakta tutacak olan sportif başarıdır. Sportif başarısızlık faciayı getirir. Ayrıca belki bir tüzük genel kurulu yapılarak üyelikler açılabilir. Buradan da belirli bir sıcak para gelecektir. Beklenen kombine gelirini de katlayabilir. İlk aşamada böyle bir düşüncem var

Gönderen: ESmustafa
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 22:33
Alıntı yapılan Matador26

Alıntı yapılan ict26

bence de 96 yılında süperlige çıktığımız da olduğu gibi yardım kampanyası başlatılsın. 1 milyon TL bile toplansa kardır.

-------------
ES-ES

Gönderen: çamyuva
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 22:35
Yeni yönetimde de daha fazla zaman kazanmak için bir çaba var gibi ama hayırlısı...

Gönderen: alikula
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 23:01
Bireylerin bireysel borçlarının onbinlerce TL nin olduğu bu günlerde elbette kulüblerin de borçlarının olması doğal.

Önemli olan borç olması değil, borcun akıllı kullanılması ve yönetilmesi, artık "Borç Yönetimi" diye bir kavram var işletmecilikte, ama o borç yönetilemezse, kontrol altına alınamazsa o zaman kötü...

Gönderen: esesyucel
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 23:02
Alıntı yapılan ESmustafa

Alıntı yapılan Matador26

Alıntı yapılan ict26

bence de 96 yılında süperlige çıktığımız da olduğu gibi yardım kampanyası başlatılsın. 1 milyon TL bile toplansa kardır.

Bu tür işler Kolaymı Sanıyorsunuz Sizler Bence Zorrr

Kampanya yapmak gercekden cok zor insanlar ne vatler veriyor iş başa geldimi o kişileri ortalıkda bulamıyorsunuz ben bu tür işlerin icinde oldugum icin sölüyorum

Ben yanılsamda sizler haklı cıksanız ama gercekleri sölüyorum

-------------
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.

Gönderen: Matador26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 23:12
Yücel abi dediğin iyi hoşta elimizi cebimize atmassak nasıl kulüp düzelecek ciddi sorunlar var bence bu yönetim bile zor baş eder

-------------
"Dünyayı değiştirmek istemiştik. Ama perişanca yenildik. Şimdiyse değişememek için ben dünyaya direniyorum"

Gönderen: radres26
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 23:21
borcumuz yüksek olsada mali disiplinle düzelmemiz fazla uzun sürmez , yönetim doğal olarak enkaz edebiyatı yapacaktır, kredilerini uzatmak için ve taraftarı arkasına almak için, ayrıca bu borçlar Rıdvan çakırgöz, Özgür Tulun ve Başkanımız Mesut Hoşcan yönetimdeyken başladı çoğunu aşağı yukarı biliyorlardır yada neyle karşılaşacaklarını,(örn: bu senenin kamp programı için Mart ayından bir şirketten 3 liralık uçak biletini 8 liraya nasıl alındığı gibi vs vs) Basın açıklaması yapan B.S.Saraç da şahsi olarak maddi açıdan pek iyi durumda olmadığını söylüyorlar, acemice açıklama yapmaktan kaçınmalılar , dışarıdan Eskişehirspor zavallı durumunda gözükmemeli kuvvetli gözükmeli , kamoyunda değil hukuk kurallarına göre de hesap sorulmalı hatalılar için suç duyurusu yapılıp cezaları verilmeli, kısa zamanda olsa dışarıdan gözlemlediğim yönetimde genç ve tecrübesiz kişiler var.. bir o kadar da çok tecrubeli bu işin kurdu insanlar da var bu seçimin kazanılmasında bence 1 numaralı isim özgür tulun dur. Kendisininde maddi durumunun iyi olmadığı söyleniyor, kamp programı organizasyon deplasmanlar bağlantılar hep özgür tulundan geçecek bizler nasıl HÜ yönetimini çok iyi gözlemlediysek ve takip ettiysek yeni yönetimi de takip etmeliyiz acıtasyonlara dikkat etmeliyiz, dikkat ederseniz özgür tulun yönetimde kendisine tam olarak bir sıfat koydurmamıştır. Allah yolumuzu açık etsin , şeffaf bir yönetim dürüst bir hoca ile yola başladık.

-------------

Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 23:48
Alıntı yapılan Matador26

Yücel abi dediğin iyi hoşta elimizi cebimize atmassak nasıl kulüp düzelecek ciddi sorunlar var bence bu yönetim bile zor baş eder

Ozan kardeşim ben yapmayın demeyorum sadece zor oldugunu sölüyorum

Halil Ünal Hakında Ve Yönetim Hakında Konuşmakda İstemiyorum Cünkü onlar artık gitti gidenin arkasından konuşmak bize yakışmaz varsa bir usulsüzlük verisin savcılıga malına mülküne el koyarlar iceri atarlar

Vergi borçlarına gelince Her yıl bu bizanslılar kol kola girip başbakanın ve maliye bakanın kapısını calmıyorlarmı sende calacaksın ozaman

Benim anlamadıgım hü her fırsatda kulübün Borcu yok demiyormuydu bu bir suc degilmi kamoyunua yalan beyan etmek insanları kandırmak
Bazı insanlar bana yine kızacak ama Kulüp bukadar borc icindeyken neden hem lüks hem yandaşlara bedava bilet dagıtıldı

Konuştukmu fitneci ortalık karıştıran vesari oluyoruz

Eski yönetim gitsin diye Koskoca 3-4 yıl bas bas bagırdık kötü biz olduk bu takımın ici boşalacagını 5 yaşındaki cocuklar bile anlamışdı

Şimdi Bir dünya borcla şampiyonmu olduk kupamı aldıık ne oldu

Kampanya yapan olursa desteklerim elimden geldigi kadarıyla

-------------

Gönderen: ceyyas
Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 23:48
Alıntı yapılan esesyucel

Alıntı yapılan ESmustafa

Alıntı yapılan Matador26

Alıntı yapılan ict26

Bu tür işler Kolaymı Sanıyorsunuz Sizler Bence Zorrr Kampanya yapmak gercekden cok zor insanlar ne vatler veriyor iş başa geldimi o kişileri ortalıkda bulamıyorsunuz ben bu tür işlerin icinde oldugum icin sölüyorum Ben yanılsamda sizler haklı cıksanız ama gercekleri sölüyorum
yııllar önce bilet satılırdı esnaflara taraftarlara iş adamlara bence yardım amaçlı 20 tl den bilet yapsalar 50 bin kişiye pazarlansa 10 trilyon bir araba 1 tv vs konsa az masraflı ben başkana güveniyorum benım gıbı bınlerce ınsan guvenıyor bu kazanılacak para borçların bir mıktar öder bence bunun için bir sayfa açılmalı desteğe göre yönetim bu işi yapmalı

Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 23:53
BEN ŞİMDİ ÖNCE GÜVEN FİKRİMİ BİLET OLARAK SUNDUM 20TL DEN HERKEZ BU FİKRİ YOLLARSA YÖNETİM BU FİKRİ UYGULAR BENCE 50BİN SATIŞ YAPAR BİR ADET FORMA KOYSADA CEKİLİŞE YETER

Gönderi tarihi: 02/Tem/2013 saat 23:57
Alıntı yapılan ceyyas

BEN ŞİMDİ ÖNCE GÜVEN FİKRİMİ BİLET OLARAK SUNDUM 20TL DEN HERKEZ BU FİKRİ YOLLARSA YÖNETİM BU FİKRİ UYGULAR BENCE 50BİN SATIŞ YAPAR BİR ADET FORMA KOYSADA CEKİLİŞE YETER

Veli kardeş piyongo bileti dogru secim en azından corbaya tuz olur seni kutluyorum

Yanlız büyük harfle yazma yasakLOL

-------------

Gönderen: 26_EsEs_65
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 00:36
Kişiliksiz şerefsizler talan etmişler kulübü. 3 yıl daha başkanlık yapsaymış amatöre kadar yolumuz varmış.
Eskişehirspor üzerinden menfaat sağlayıp haksız kazanç elde edenlerin...

Gönderen: scream1965
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 00:58
Şakaa maka Mesut Hoşcan kazanmasaymış kocaelinin yolundan gidiyormuşuz az daha gerçi şu durumdan sonra ne yaparlar onuda bilemiyorum

-------------
''Tapmadık Asla Paraya Pula!''

Gönderen: esgun
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 01:06
Hani Halil istifa diyenlerin üzerine yürüyenler, Hani tapmadık ne paraya ne pula diyen sözde ES ES liler? Karşıdan Açığa sallayanlar hani nerdesiniz?
Ne düşünüyorsunuz bu mali tablo hakkında?
Yoksa Halil Amcanız seçimi kaybetti diye yastamısınız?

-------------
KIRMIZI BİZE ÇOK YAKIŞIYOR

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 01:24
Ayda 10 bin TL verecek 50 tane kişi veya kurum bulunamaz mı koca şehirde ? Bence çok rahat bulunur eğer şehrin önderleri isterse . Bu yapılabilse yılda 6 milyon TL gelir elde edilir . Hatta bu rakamın çok daha üstünde rakamlar toplanabilir . Bunun yapılması da şart yönetim borcu çeviremez duruma gelirse bir çok oyuncumuzu satmak zorunda kalırız hedef küçülür ne hoca kalır ne oyuncu .

Gönderen: Bidon26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 01:27
Alıntı yapılan esesyucel

Vergi borçlarına gelince Her yıl bu bizanslılar kol kola girip başbakanın ve maliye bakanın kapısını calmıyorlarmı sende calacaksın ozaman

Hayır abi , işte burda o kapıyı çalmayacaksın
yoksa o 3 kahpebizans takımından farkın kalmayacak,

Diğer yazdıklarınıza katılıyorum

-------------
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: https://twitter.com/Srvn26 - @srvn26

Gönderen: bilek26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 02:21
100 milyonun hepsi mi vergi borcu peki uyduruk bilonçodaki 41 milyon futbolcu gideri sahici mi? Giderlerin, alacakların çok iyi irdelenmesi lazım bunlar içinde yeni yönetime kumpas ta olabilir uyduruk borçlandırmalarla yeni yönetiminin altından kalkamayıp gitmesi için kumpas kurulmuş olabilir ki büyük ihtimal bu iş kesinlikle mahkemelik gözüküyor olaya tamamen profesyonel yaklaşılmalı.

-------------
Eskişehirspor taraftarinindir.

Gönderen: bilek26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 02:23
vergi borcu için maliyeyeden borcun silinmesini istemek kesinlikle olmaz birileri kulübün parasını batırsın sonra millet ödesin olmaz öyle şey.

-------------
Eskişehirspor taraftarinindir.

Gönderen: yeşil
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 03:51
biz yönetim istifa diye bağırırken üstümüze saldıranlar vicdanınız rahat mı?

-------------
İstanbul takımı tutmak ekranların en parlak yıldızına, Anadolu takımı tutmak ise mahallenin en güzel kızına aşık olmak gibidir. Birinde para konuşur birinde yürek… KKŞ

Gönderen: maskelibalo
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 06:41
Halil Ünal sürekli değişen açıklamalar yaptığı için güvenini yitirdi. Önce borçsuzduk. Sonra alperi satarsak düze çıkardık. Sonra 3-5 birşey borç vardı ama mühim değildi trabzonun bursanın da şu kadar borcu vardı. Hokus pokus...derken ceplerini doldurdular eşe dosta jeeplerini aldı gitti herifler. Esese katkı vermek yerine kazanç kapısı olarak gören zihniyetten çektik hep.
Bu yönetim madem önce güven diyor ozaman nacizane bi kaç tavsiyede bulunayım.. Borç hergün katlanmasın sayın yönetim..Biz taraftar olarak her defasında tekrar acı çekiyoruz,tekrar üzülüyoruz.Her defasında tekrar tekrar umutsuzluğa düşüyoruz.. Kandırılmaya alışık olduğumuzdan acaba yine mi bi fırıldak dönüyor diyoruz..

Durun bi sakin olun.. Hesapları inceleyin ve net rakamı söyleyin borç ne kadar? Hukiki olarak hesap sorulacak mı? Nasıl bir politika izleyeceğiz borçları azaltmak için? Yavaş yavaş oturup tartışalım.. Aklımda bi kaç öneri var. Yeni stadın isim hakkını şimdiden satmak.. Kulübe üyelikleri açıp aidatlı binlerce üye almak.. Özel bir yardım forması yapıp satışa sunmak. Hiç tasarlanmamış,hiç üretilmemiş tarzda olursa sadece yardım yapanlar ayrıcalıklı hissettirilebilir.
İşadamları ve esnaftan bağışlar toplamak ve bir teşekkür/takdir sertifikası dağıtmak olabilir..Bunlar yavaş yavaş konuşulur herhalde..
İkinci tavsiyem şeffaflıktan asla vazgeçilmesin. Kulüpten sağlıklı bilgi akışı sağlansın. Misal erkut'a ne oldu? Diegonun anlaşması tamamlandı mı? gibi oyuncuların durumları şeffafca bilelim..

Bir de Batuhan olayı var üzüldüğüm.. Batuhana bayıldığımdan değil eses tarihinin en yüksek bonservisli oyuncusunun bu şekilde harcanmasına ve kulübün bile bile zarara uğratılmasına karşıydım. Burada da yanlış yapılıyor diye değindim.. Neticede kendisi boşta kaldı ve trabzona gitti.
Zaten sonra kendisi açıklama yapmış.. Halil Ünal Ben başkanım diye dolaşıyor ama beni 3 kuruş için kaybetti kulübe yazık etti minvalinde açıklamalar yapmış.. Bu açıklama bile ciddi delildir.Halil Ünal kulübü bile bile zarar ettirmiştir.

Bonservisi bizde olan adamı elimizde tutmadık.Eloğlu altyapıya gönderir. Ceza keser, o zararı burnundan getirir böyle oyuncuların.En sonunda ya kendine bi kulüp bul derdik, ya getir şu kadar parayı öyle git derdik lakin biz hiçbirini yapmadık. 2.1 milyon dolarlık zarardır bu..
Bu konuyu es geçmeyin araştırın sevgili yeni yönetim...

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 07:04
Birde uygun başlık yok en uygunu sanırım yine burası..
Fener-Eses maçlarında göz göre göre hakkımız yendiğini düşünüyorum. TFF ve MHK korktuklarından göz yumdular. Elle atılan golü,elle atıldı diye iptal edilen golü,ofsayt diye verilmeyen golü hiç unutmuyorum.Yorumcuların bile ağız birliği etmesine nasıl üzülüp kahrolmuştum..
Basında ise ses çıkmadı. Biliyoruz ki gücümüz yetmedi elimizden aldılar resmen turu.. Bu nedenle basında, TFF'de lobi çalışmalarına önem veriniz.

O hakkımız olan turdu atlasak belki şuan kupayı alacak, UEFA da oynayacaktık. Zararı çıkartmamız daha kolay olacaktı. 2-3 milyon dolar ek gelirimiz olurdu.Oyuncularımızın piyasası olurdu Avrupa tecrübesi olurdu. En azından UEFA lisansı almamız gerektiğinden bu kadar çok sömürülemezdik. Artık geçmişteki hatalardan ders alarak yolumuza devam edelim ki aynıları yaşanmasın.
Sportif başarı ile bu borçu eritebileceğimizi,yerimizde sayarsak borcun hep açılacağını lütfen unutmayalım..

Gönderen: baran_esk
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 09:01
Alıntı yapılan yeşil

-------------
!!!!BiZ EsKiŞeHiRLiYiZZZ!!!!

Gönderen: esmutlu
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 09:24
Sistemli ve acil bir şekilde esstoreler faal hale geçirilmelidir...
Artı bunun yanında ve bence daha önemli hatta en önemli adım kulübe üyelik...
Kulüp Üyelikleri değişik kademeler halinde ve taraftarın bütçesine göre ödeme
kolaylığı ile herkese açılmalı... (Miktar düşük, aynı yada fazla olabilir taksitle olabilir)
Hedef 3-5 binlerde değil 300-500 binlerde olmalı...
Kredi kartlarında olur ya hani; Plus-Gold-Platinium-Elite gibi...
Üyelik klasmanına göre esstorelerde, kombinelerde hatta biletlerde indirim anlaşmalı
ve sponsor mağazalarda indirim vs gibi..
Bu vahim tablonun sebebi hiç birimiz değiliz ama çıkmanın tek yolu biziz...
Tarafatar var oldukça takım var olur...
Taraftar büyükse takım büyüktür...
Hiç şüphem yok büyük taraftar yine büyüklüğünü gösterecektir...

-------------
İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...

Gönderen: lucky strike
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 09:56
Ne güzel iş bu.
Yıllarca rüyanda bile bir arada göremeyeceğin milyonlarla oyna.
Parayı yönetime yönlendir.
Mal alınacaksa ev kiralanacaksa hepsini yönetimin şirketlerinden hallet hem de fahiş fiyatlarla.
Oyuncuları baskıla kendi sözde menajerlerin için kabul etmeyeni gönder kabul edeni zaten baştan ezmişsin.
En güzel arabalara bin, en güzel otellerde kal, en güzel yemekleri sen ye.
Telefon numarasına bile ulaşamayacağın insanlarla eş,dost ahbap ol kendine nufüz elde et.

Bir de utanmadan kongrede size mi hesap vereceğiz diye haykır.
Sonra kaybedince seçimi hiç bir şey olmamış gibi ceketini al ve git.
Hiç bir şey olmamış gibi eski hayatına devam et.

Bu işlerde en ufak bir katkısı ilgisi olan sözde yöneticilerin kulüple sonsuza kadar ilişkisi kesilmeli,hesap sorulmalı ve stadının önünden bile geçmeleri engellenmelidir.

Gönderen: champions26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 09:56
İstikbal Gazetesinde bugünkü haber'de.

Kris Boyd'a 400 Bin Euro normalde borçluyduk.Uygun şekilde fesh edilmemesinden dolayı 3 milyon Euro'ya borcumuz çıkmış.

Para ödenmediği takdirde transfer yasağı, eksi 6 puanla başlama gibi alternatifler söz konusuymuş.

Youla nın klübü Lille'e borçluymuşuz.Poljak ve Peleylede icralık durumdaymışız.

Hep çıkıyor bakalım,daha neler çıkacak.

Gönderen: 26ss26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 10:58
Ali İhsanla Sadi gelsin hesap versin şimdi. Çok biliyolarsa ceplerinden versinler öyle oturduğu yerden ahkam kesmekle olmaz bu işler.

-------------

Gönderen: Ende
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 10:58
KombineyeYüklenEskişehir konusu altında tweet ve facebook gibi sosyal alanlar da taraftarımızı ve şehrimizi yönlendirebiliriz.ilk etapta en yakın kombine satışı gözüküyor.Allah (c.c) seni bildiği gibi yapsın Halil Ünal...

-------------
Her şey senin için Es-Es'im.

Gönderen: afatsum26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 11:17
Geçmiş yılların Eskişehirspor dergilerini karıştırdım... Ne vaatler ne vaatler... Bu vaatlerin hiçbirinin gerçekleşmemesi gibi o zamanlarda süper ligin mali açıdan en rahat 3 kulübünden biri(o başkan kişiliğine göre) olan Eskişehirsporumuz şu anda nelerle uğraşıyor... İnşallah daha kötü tablolar bizi beklemiyordur sayın h.ü.

-------------
Efsane

Gönderen: ceal26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 11:27
utanmadan bide türkiyenin en borçsuz kulubüyüz diyobiliyo bu h.ü ya

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 11:32
Alıntı yapılan baran_esk

Alıntı yapılan yeşil

-------------

Gönderen: otomatikkapi
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 11:34
Alıntı yapılan ceyyas

Alıntı yapılan esesyucel

Alıntı yapılan ESmustafa

Alıntı yapılan Matador26

Alıntı yapılan ict26

Bu tür işler Kolaymı Sanıyorsunuz Sizler Bence Zorrr Kampanya yapmak gercekden cok zor insanlar ne vatler veriyor iş başa geldimi o kişileri ortalıkda bulamıyorsunuz ben bu tür işlerin icinde oldugum icin sölüyorum Ben yanılsamda sizler haklı cıksanız ama gercekleri sölüyorum
yııllar önce bilet satılırdı esnaflara taraftarlara iş adamlara bence yardım amaçlı 20 tl den bilet yapsalar 50 bin kişiye pazarlansa 10 trilyon bir araba 1 tv vs konsa az masraflı ben başkana güveniyorum benım gıbı bınlerce ınsan guvenıyor bu kazanılacak para borçların bir mıktar öder bence bunun için bir sayfa açılmalı desteğe göre yönetim bu işi yapmalı

Hesapta yanlış var kardeşim...
50.000 x 20 TL = 1.000.000 TL gelir yapar.

-------------
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 11:35
Alıntı yapılan lucky strike

Ne güzel iş bu.
Yıllarca rüyanda bile bir arada göremeyeceğin milyonlarla oyna.
Parayı yönetime yönlendir.
Mal alınacaksa ev kiralanacaksa hepsini yönetimin şirketlerinden hallet hem de fahiş fiyatlarla.
Oyuncuları baskıla kendi sözde menajerlerin için kabul etmeyeni gönder kabul edeni zaten baştan ezmişsin.
En güzel arabalara bin, en güzel otellerde kal, en güzel yemekleri sen ye.
Telefon numarasına bile ulaşamayacağın insanlarla eş,dost ahbap ol kendine nufüz elde et.

Bir de utanmadan kongrede size mi hesap vereceğiz diye haykır.
Sonra kaybedince seçimi hiç bir şey olmamış gibi ceketini al ve git.
Hiç bir şey olmamış gibi eski hayatına devam et.

Bu işlerde en ufak bir katkısı ilgisi olan sözde yöneticilerin kulüple sonsuza kadar ilişkisi kesilmeli,hesap sorulmalı ve stadının önünden bile geçmeleri engellenmelidir.

-------------

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 11:38
otomatıkkapı doğru hesaplamada hata var 50000x 20 100000 değil 1000000 eder

Gönderen: otomatikkapi
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 11:44
10 tirilyon değil yani...

-------------
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...

Gönderen: ~ERHAN~
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 12:00
Batmışız haberimiz yok

-------------

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 12:23
Ey Çuhadar, Halil vb....

Hani borç 27 trilyondu?

Giderayak bile yalan söylemekten utanmıyorsunuz, hem de yüzlerce insanın gözlerinin içine bakarak...

Şimdi çıkın hesap verin, ya da 27 trilyonun üzerindeki ücreti cebinizden ödeyin. Onurunuz varsa yaparsınız ya da hesap verirsiniz.

Ey bu yönetime oy veren insanlar! Gazeteciler, eski başkanlar vb...

Vicdanınız rahat mı???

Hepiniz sorumlusunuz hepiniz...

-------------

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 12:29
Resmen içini boşaltıyorlar kulübün ama yapılabilecek birşey yok. Trilyonları araklarken alarm bile ötmüyor. Banka soyma kulüp başkanı ol o zaman! Resmen vurgun ozaman bu iş. Bizlerde Eses uğruna türlü maddi fedakarlığı yapalım ağalar sömürsünler keriz feneri niyetine.. Acele başkan olma kriterleri getirelim kulüp olarak, tüzük müdür nedir orda mal varlığı beyanı koyalım belli periyotlarla,diploma şartı koyalım.borclanmalarda referandum şartı getirilsin, kulübün gelecek yıldan gelirleri kullanılamasın filan.. adam antalya'ya tatil köyü yaptı olimpiyat bile düzenler yakında.. Tezelden üyelikten ihraç edilsin başkanlık yapamasın ayrıca yargı yolu açılsın

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 12:32
bir 3 yıl daha yiyemediğinin derdine düşmüştür o şahıs klübü. Bu kadar borcun bir hesabı cezası olmalı. Yönetici dediğin böyle olmaz. Bu kadar borcu kim gelirse gelsin yapmazdı. Simdi Bu bazı 54 plakalı gazete yazarları bazı tipler anadolu gazetesindendi galiba taraftarla polemik yaşayıp ben okunuyorum muhabbeti yapanlar, ve sözüm ona taraftarım ben deyip her istifga cagrısını susturan taraftar görünümlü tipler, kurulan bir saadet zincirinden bahsedilior. içiniz rahat mı arkadaslar. Bizim sevdamız esesti sizin ki ne oldu ki bu durumda kaldı bu klüp. Bakkaldan ekmek calana 6 ay hapis istemiyle dava acılabiliyorsa, bu kadar tirilyonları ortalıktan kaybedenlere plaket mi takıcaz, sözde eskisehirspora hizmet ettiler diye!!!1

-------------

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 12:35
Alıntı yapılan maskelibalo

Resmen içini boşaltıyorlar kulübün ama yapılabilecek birşey yok. Trilyonları araklarken alarm bile ötmüyor. Banka soyma kulüp başkanı ol o zaman! Resmen vurgun ozaman bu iş. Bizlerde Eses uğruna türlü maddi fedakarlığı yapalım ağalar sömürsünler keriz feneri niyetine.. Acele başkan olma kriterleri getirelim kulüp olarak, tüzük müdür nedir orda mal varlığı beyanı koyalım belli periyotlarla,diploma şartı koyalım.borclanmalarda referandum şartı getirilsin, kulübün gelecek yıldan gelirleri kullanılamasın filan.. adam antalya'ya tatil köyü yaptı olimpiyat bile düzenler yakında.. Tezelden üyelikten ihraç edilsin başkanlık yapamasın ayrıca yargı yolu açılsın

-------------

Gönderen: caner26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 12:40
Ne karakter yoksunuymuşsun eski yönetim. Allah hepinizi bildiği gibi yapsın. Yedikleriniz burnunuzdan gelsin. En kısa zamanda bunların hesabını verirsiniz ve yediklerinizi geriye iade edersiniz inşallah. Yazıklar olsun...

-------------
Beklenen gün gelecekse, çekilen çile kutsaldır...

Gönderen: ben_hakkı
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 13:01
H.Ünal klübü mahvetmiş.utanmadan adaylığını tekrar koyması da pes doğrusu..
Klüp aslında batmış.. gelir/borç oranı negatif.Yani anladığım kadarıyla iflasa çeyrek var..
bu durumdan kurtulmanın bana göre 2 yolu var...
1) Takım bu halde küme düşerse 2.ligte bu borçlar ödenemeyip kocaelisporun durumuna düşülecek.O bakımdan asla en az 3 yıl küme düşülmemeli..
Kadroyu yeterli görüp" ilk 4 ü zorlarız" gibi söylemler okuyorum.Bana göre hiç te kadro yeterli değil..Kadroda tek yeterli olan yer defans gibi gözüküyor.Necati sorumsuzluğuyla güvenleri sarstı..Yani güvenilmez.Bienvenü ise golcü falan değil.Büyük olasılıkla saç baş yolduracak.
Dereceyi falan unutup kümede kalabilmek için takım yeni transferlerle takviye edilmeli.Küme düşmemiz durumunda artık bu nesil es es i süper ligte izleyemez.
Yani sözün kısası borçlara rağman transfer yapılmalı.
2) İkinci olasılık bence klüp ETİ ye satılmalı ve  ETİ ESKİŞEHİRSPOR olarak ligte mücadele etmeli.Bu durumda klübü hiçbir başkan sömüremez.3 bizansın arka bahçesi olmayız ve her yıl şampiyonluğa oynarız..
Zaten formasında hacim olarak büyük yer kaplayan ETİ logosundan dolayı Eti nin takımı gibi algılanıyoruz...
Borçsuz,iyi yönetilen şampiyon olabicek iyi kadrolarla kahrolmadan,streslerden saçımız dökülmeden maçlarımızı izleriz.
Biraz radikal bir öneri olduğunu kabul ediyorum ama 50 yıldır bir efsanenin bu günkü geldiği nokta  Halil Ünal ın bıraktığı ENKAZ dan başka hiç bir şey değil.

Gönderen: esgun
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 13:06
H.Ü. ve Avanelerinin klavuzu A.Begiter her lafın başı ben kuruculardanım diyor, geriye dönüp bır bakın takımın yarısını satıp alacağım var diyerek o da boşaltmıştı kulübü aynı sezon Takım küme düştü ve tam 12 yıl uğraştık çıkaracağız diye, Çoban gazeteciyi de alsınlar Köylerine Muhtar ve aza olsunlar tabii oy veren olursa.

Eski Başkanların hepsi bunlarla Bozcı ve şıracı.
Haram zıkkım olsun İnşallah bir yerlerinizden çıktığını bu TARAFTAR'a dünya gözü ile Allah gösterir.

-------------
KIRMIZI BİZE ÇOK YAKIŞIYOR

Gönderen: şef26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 13:22
Kulübün büyüklüğünü önüne hiç bir ismin geçmemesi gerektiğini bilmek gerek öncelikle
eti yada başka bir isimle birleşmek kulübün namusunu satmaktır...
Mali durum kötü küme düşmemiz bizi 10 yıl geriye götürür bu noktada taraftara iş düşüyor yeni yönetimimize güveneceğiz ve kombineleri alarak kulübe nakit sağlayacağız bunun başka yolu yok...

-------------
Beraber yürüdük biz bu yollarda

Gönderen: esesreha
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 13:22
Yediğiniz her kuruş para fitil, fitil burnunuzdan gelsin ve haram olsun. Yaşarken bu paraların hakkını nasıl ödeyeceğinizide bizler görelim. Zehir zıkkım olsun. Bu yazılanları sadece yarası olanların gocunması ve üzerine alması temennisiyle yazılmıştır

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 13:26
Süreli olarak isim hakkı eti yada sarara verilebilir ama bundan önce Halil Ünal'ı yargılayıp zararı kurtaralım derim.. Şimdi Hürriyet'te de karşıma çıktı bu kulübün içini boşaltma olayı..Durum vahim gözüküyor http://m.hurriyet.com.tr/Haber#!id=23635384 - Burada

Gönderen: Sonunda_kaydoldum
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 13:38
Kocaelispor çok daha az borçla iflas etti unutmayalım. Ankaragücü'ne gelirsek benim okuduklarımda her zaman 60 milyon euro civarı bi rakam borçları vardı.Gelirlerine el kondu transfer yasakları geldi ve bu hallere düştüler

-------------
Rüzgarlara yön veren, kelebeklerin kanat çırpışıdır.

Gönderen: selim1965.
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 13:43
Ertuğrul hoca şehir kenetlendiğinde başarı gelir demişti.Kombine konusunda da bu çok önemli bence.Bunun da bence en önemli yolları:

1)Belediye başkanlarıyla konuşulup şehirdeki reklam panolarına kombine reklamları konulmalı.
2)Yerel gazeteler sürekli kombine reklamları yapmalı.
3)Valimiz,millet vekillerimiz, başkanımız,yöneticilerimiz iş adamlarıyla görüşüp toplu kombine konusunda ikna çalışmaları yapmalı.
4)Kombine kesinlikle açık için 200 tl'den fazla olmamalı,çocuklara indirimli olmalı.
5)Sosyal medyadaki bütün taraftar grupları kombine konusunda sürekli teşvik edici paylaşımlarda bulunmalı.
6)Daha önceki yazılarda kemik tayfa denen taraftarlarımızada büyük görevler düşüyor bence.Yakın çevrelerini(babasını,amcasını,dayısını,komşularını...) gaza getirmeleri gerekiyor.
7)Maddi durumu iyi olan herkez çevresindeki bi çocuğa kombine almalı.

Bunlar şu anda aklıma gelen şeyler ve benim görüşüm.Daha faydalı olabilecek şeyler varsa ekleyelim veya benim yazdıklarımı düzeltelim lütfen.

8)Mutlaka taraftar kartı çıkarılmalı bazı maçlara komşu şehirlerden fb gs bjk desteklemeye gelipte açığa oturanlar var bu engellenmeli bu zevata bilet verilmemeli(Alıntı: Bilal Abi)

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 13:51
umarım bi kac transferle durumu kurtarabilir ve bu mali yüktende kurtulabiliriz. Su durumda başarıya ihtiyacımız var ki gelirler gelsin. Kombine konusunda ısrarcı olmalıyız kombine almalıyız. Ancak herkes alabilsin ve cok fazla satıs olabilsin diye biraz makul olmalı. ve kesinlikle bu hesap halil ve saz arkadaslarından sorulmalı. Gerekirse mallarına el konulsun kim ne kadar çarptıysa tüm faturalarıyla ödesinler klübe

-------------

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 14:26
El konursa; Bi tatil köyümüz olur yazları işletiriz taraftar kamplarını orda yaparız. onlarca traktörümüz olur verimli tarlalarımız olur ekip biçeriz hep beraber.. Sonra kesin değerlenecek yerlerden Eskişehir'de arsalarımız olur müteahhite veririz stat hastane filan olur belki.. Bunun ağa paşası Aziz Yıldırım'dır işin sanatını öğrenmiştir bizimki ustadan. Usta ki siz hepiniz ben tek diyen cinsten.hakkında hergün bi mahkeme açılıyor, Fifa UEFA başbakanı valisi mafyası polisi taraftarı durduramıyorlar adamı.. Hak arayalım tamam ama bu tip adamlara üyelikten ihraç ve daha sonra başkanlık yasağı vermek lazım.. Yoksa bu kan emiciler hep gelir musallat olurlar kulübe..

Gönderen: gokhanbey26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 15:29
Alıntı yapılan maskelibalo

Hakkatten varmı ya öyle tatil köyü otel falan. İsim bilen var mı ?
Yapalım netten twit. facebook tan karalamaları isim verin.

-------------
İnadına EsEs

Gönderen: ölümüne eses
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 16:08
adamlar inanılmaz bir tezgah kurmuşlar kulübün üzerine
futbolcular alacaklarına karşılık daire alıyordu kulüpten
daire aldıkları firmanın adı ne? spores inşaat
spores inşaatın ortakları kim? ticaret sicil gazetesine göre zeki ünal ve halil ünalın oğlu musa mert ünal
yani bu şirket futbolculara daire verip şişirmiş fiyatlardan kulüpten tertemiz parasını da alıyordu.
(bu arada bu firma yaptığı binaların iskanlarını bile almıyor)
daha bu kurulan tezgahın çok küçük bir boyutu daha neler var neler

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 16:11
Süha Bozkurt ‏@suhabozkurt 1 dk
Kulübe uğramadan 5yıl danışmanlık maaşı alan bizimmeslektekilerin neiş yaptığı bilinmeyen akrabalarına resmi olmayan yollarla verilenparalar

-----

şimdi anlıyorum malum şahısların görüşlerini, kör yanınızdan cıkar ama bu işe devlet el koymalı

-------------

Gönderen: winterwind
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 16:30
Uçan kuşa borç takılmış,pes vallahi.Benim anlamadığım yada arzu ettiğim şu.
Eski yönetimin imza ve taahhhütlerini,ticari anlaşmalarını yeni yönetim tanımıyorum dese ne olur.Mevcut zarar ve ziyanın,kaybolan itibarın tazmini ne olacak.Mesuliyetlerin ceremesi yokmudur.Yargı ve adalete güvenmekten başka çaremiz yok galiba...

-------------
1965 Liyim,ES-ES Le Doğdum.

Gönderen: 26YİRMİALTI26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 17:08
Kardeşim senin bu dediklerinin olması için 1 aylık sürede uzlaşma talebinde bulunman gerekiyordu hatta tarhiyat öncesi uzlaşma talebinde bulunman gerekirdi ama yasal süreç dolmuş dava açma hakkını bile kaybetmişsin anladığım kadarıyla rapor yazılmış tebligat için davet edilmiş ama eski yönetim bu davete cevap vermediği için rapor aynen ceza olarak karşımıza çıkıyor

Gönderen: ahozdemir
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 17:15
Arkadaşlar ESES'imizi karşılıksız seviyorsak ki öyle o zaman ESES'imize de karşılıksız destek olmalıyız. Mafya kılıklı eski yönetim gittiğine göre, yeni yönetimle de güven geldiğine göre, ben de kendi aidatımı ücretini kendim belirlerim ve Eskişehirspor'umuzun banka hesaplarına otomatik ödeme talimatı vererek öderim. Yeni yönetimden ricam Eskişehirspor'umuzun çalıştığı bankalar ile hesap numaralarını resmi siteden açıklarlar ise ben her ay 20 TL aidatımı otomatik ödeme talimatı ile hiçbir karşılık beklemeden ESES sevdası için ödeyeceğimi beyan ediyorum. Unutmayalım büyük çağlayanlar küçük derelerin birleşmesiyle oluşur. Bu iş gönül işi isteyenler istedikleri miktarda ödeme yapabilirler. Her şey ESES'imiz için.

-------------
Sevelim Sevilelim, Dünya Kimseye Kalmaz.

Gönderen: scetintas
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 17:42
2008 yılı Süper lige çıktiğımız sene yapılan Kongre'de Nebi Hatipoğlu,Halil Ünal'a kulübü devrederken şöyle demişti..." Kulübün borcu 4 Trilyon oda vadelere bölünmüş borçtur" demişti... Hemen 3-5 saat sonra Halil ÜNAL kanal26 TV'de borcu 8 Trilyona çıkarttı... Maksimum 5 saat içinde 4 Trilyon para nasıl borç kaydedildi hala sırdır,muallaktadır... Bunun resmi belgesi var mıdır,herhangi bir ispatı var mıdır,hiç kimse bilmez...Sonraki gelinen süreci ve yaşananları aşağı yukarı herkes bilir...

Buradan şunu demek istiyorum...Basın açıklamaları ile yapılan,herhangi bir dayanağa ve ispata başvurmaksızın yapılan her açıklama benim için inandırıcı değildir... Dün 5 saatte oluşan borç beni nasıl inandırmamışsa,bugün kü borç da beni inandırmamaktadır...

Eğer yeni yönetim böyle bir açıkla yapıyorsa ve önce güven diye yola çıkıyorsa ve borcun 100 Trilyona dayandığını söylüyorsa bunu belgeleri ile ortaya koymalıdır...Kime ne kadar harcama yapılmış,bu borç nasıl yapılmış herkesin bilmek hakkıdır...Şeffaflık da,güven de böyle bir şeydir...Eğer bu borç sadece sözde ve ağızlar da kalacaksa, yola çıkarken yanlışlıkla çıkılmış olur...Bu yeni yönetimimizin kendisini ispatlaması için de bulunmaz bir fırsattır...

Önce mevcut borcu bilelim ondan sonra gerekenleri söyler,zaten bir türlü aklımızın almadığı bu borcun kimler tarafından yapıldığını da hepimiz görmüş oluruz... Görelim ki bazı isimleri Eskişehirspor'la yan yana getirmeyi dahi düşünmeyelim...

-------------
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 17:45
Alıntı yapılan ölümüne eses

spores inşaatın ortakları kim? ticaret sicil gazetesine göre zeki ünal ve halil ünalın oğlu musa mert ünal
yani bu şirket futbolculara daire verip şişirmiş fiyatlardan kulüpten tertemiz parasını da alıyordu.

vay yavrum vay... daha neler görecez bakalım. danışmanlık adı altında kimlere ne kadar para akıtılmış sus payı için hepsi açıklanmalı. gazeteciler,iş adamları,tribüncüler... hepsi deşifre edilmeli. kimler sömürmüş takımı bilmeliyiz.

-------------

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 17:48
saadet zinciri kurulmuş da haberimiz yok. al gülüm ver gülüm. oh ne ala ne ala.

-------------

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 17:54
Bu iş belgeleri ile ortaya konulmalı en ince detayına kadar bilmek istiyoruz bütün borçlarımızı ayrıca ilgili şahıslar kulüpten atılıp mahkemeye verilmeli yapanın yaptığı yanına kar kalmamalı .

Gönderen: Dorylaion
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 18:10
Halil Ünal 5 senede 5 kere gözaltına alındı çeşitli olaylardan, hepsinde birkaç saat sonra çıktı emniyetten, birşey olmamış gibi elini kolunu sallayarak devam etti hayatına. Ben Halil Ünal ve çevresinin bu kumpasta yalnız olduğuna inanmıyorum.

Yapılması gereken şey, acilen belgelerle borç ortaya çıkarılmalı ve savcılığa suç duyurusunda bulunulmalıdır. Bu paraların dönüp dolaşıp Halil Ü. ve çevresine gittiği aşikar, haksız kazanç sağlamaktan suç duyurusunda bulunulmalı.

-------------
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...

Gönderen: bravemurat26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 18:10

Ondan sonra Necati niye oynamıyor Kamara niye oynamıyor ..vs deyip durduk adamlar çok bile oynamışlar

-------------
SÖZ KONUSU ESES İSE GERİSİ TEFERRRUATTIR

Gönderen: ben_hakkı
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 18:19
Doğal koşullarda M.Hoşcan nın defterleri incelettirdikten sonra Halil Ünal ve ekibini mahkemeye verip kirli donunu alıncaya kadar uğraşması gerekir.H.ÜNAL a bu yediklerinin tamamı kuruşuna kadar geri kusturulmalıdır.Ünal evini mi satacak artık yoksa donunu mu(para da etmez) satacak bilemem.
Ama ben borçların paşa paşa üstlenileceğini sanıyorum.
neden mi?
Ünal klüp başkanı olurken yardımcısı kimdi.....Kaç yıl birlikte klübü idare ettiler...Son iki yılda Hoşcanın istifa edip ayrılması ortak yaptığı icraatları değiştirir mi?
Yani akla ne geliyor biliyormusunuz.Temenni etmiyorum ama ...şıracı ve bozacı....
Çok özür dilerim ama sayın hoşcan sizce ak kaşık mı oluyor şimdi?
Şeytanın avukatlığını yapmak istemesem de Hoşcan ve ekibi bu devasa borcu  fazla kurbağaları ürkütmeden üstlenecekler ve doğal olarak altında ezilerek es es i kayyuma devredecekler...
Sonumuzu hiiç hayırlı görmüyorum...
Bakıyorum iyi niyetli ve pozitif düşünen cefakar taraftarım Mesut Hoşcan ı sıfır kilometre,pırıl pırıl,üstüne hiç çamur falan bulaşmamış görmek istiyor...keşke öyle olsa..Ama Halil Ünalın ne olduğunu anlamak için kendisiyle 3 yıl çalışmak gereksiz.Herifin(bu sözcüğü bilerek kullandım) ne olduğunu anlamak için 3 dakika yeterli.
Bildiğim kadarıyla Hoşcan 3 yıl çalıştı bunla...
Keşke yanılsam da bu sütünlarda Hoşcandan ve sizlerden özür dilesemmm.
Es Es imin kılına zarar veren kimse öbür dünyaya bırakmadan bu dünyada kanun önünde sürüm sürüm süründürülmeli.İbret_i alem için öyle bir hesap sorulmalı ki bir daha kimse böyle hırsızlık ve düzenbazlıkları akıllarından bile geçirme cesareti gösteremesin..
Göreceğiz bakalım..m.hoşcanı neler yapacak.....

Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 18:49
Gökhan bey tatil köyünün ismini bilmiyorum bu forumda bir yerde okumuştum sanırım bunu bilenler çıkacaktır. futbolcuya para yerine ev vermelerini anlamıyordum mesela onun da sebebi çıktı ortaya..

Ahmet bey sizi de tebrik ederim, kalbinizdeki Eses sevgisi hiç bitmesin.. Adımlarınız elbet takip edilecektir..

Gönderen: ypeker
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 18:49
Alıntı yapılan 26ss26

vay yavrum vay... daha neler görecez bakalım. danışmanlık adı altında kimlere ne kadar para akıtılmış sus payı için hepsi açıklanmalı. gazeteciler,iş adamları,tribüncüler... hepsi deşifre edilmeli. kimler sömürmüş takımı bilmeliyiz.

Bu eşkiyaların yaptıklarının tek tek ortaya çıkarılarak hesabı sorulsa, Türkiyeye örnek olur, bu mafya bozuntularının da yaptıkları yanlarına kar kalmamış olur. Yeni yönetim yasal yollardan bunu takip ettirse ve şeffaflıkla ve verilen sözleri yerine getirerek çalışmaya devam ederse, bütün şehir kenetlenir ve yeniden canlanır ESESimiz. Bu yılın en büyük transferi gerçekten HÜ ve ekibinden kurtulmak ve Önce Güven ekibinin kazanması oldu, Ertuğrul Hocaya ve futbolcularımıza da güveniyoruz.   

-------------
Çocukluktan aşkımız ESES

Gönderen: kocakurt
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 19:04
Önemli olan saadet zincirini ortaya çıkarmak değil;Zincirin halkalarını tek tek ortaya dökmektir.

-------------
ben seni unutmak için sevmedim

Gönderen: gündüzlerli26
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 19:09
Minareyi calan kilifini hazirlar derler H.Ü simdi bununla mesguldür...

Benim anlamadigim Klüb cesitli merciler tarafindan medyadan takib ettigimiz kadariyle Mali müfettisler tarafindan incelenmisti  hersey düzgündü? Onlardami görevini yapmadi?

Diger bir konu gelecek sezonun yayin gelirlerinin yüzde 60-70 kullanilmis söylemi.

Ayrica bu borc hesabi sadece H.Ü'den degil etrafindaki diger sorumlu ve imza yetkisi olan yöneticilerdende hesab sorulmali.

-------------
DIRENIS YILIMIZ

Gönderen: ezbol
Gönderi tarihi: 03/Tem/2013 saat 20:27
Alıntı yapılan scetintas

2008 yılı Süper lige çıktiğımız sene yapılan Kongre'de Nebi Hatipoğlu,Halil Ünal'a kulübü devrederken şöyle demişti..." Kulübün borcu 4 Trilyon oda vadelere bölünmüş borçtur" demişti... Hemen 3-5 saat sonra Halil ÜNAL kanal26 TV'de borcu 8 Trilyona çıkarttı... Maksimum 5 saat içinde 4 Trilyon para nasıl borç kaydedildi hala sırdır,muallaktadır... Bunun resmi belgesi var mıdır,herhangi bir ispatı var mıdır,hiç kimse bilmez...Sonraki gelinen süreci ve yaşananları aşağı yukarı herkes bilir... Buradan şunu demek istiyorum...Basın açıklamaları ile yapılan,herhangi bir dayanağa ve ispata başvurmaksızın yapılan her açıklama benim için inandırıcı değildir... Dün 5 saatte oluşan borç beni nasıl inandırmamışsa,bugün kü borç da beni inandırmamaktadır... Eğer yeni yönetim böyle bir açıkla yapıyorsa ve önce güven diye yola çıkıyorsa ve borcun 100 Trilyona dayandığını söylüyorsa bunu belgeleri ile ortaya koymalıdır...Kime ne kadar harcama yapılmış,bu borç nasıl yapılmış herkesin bilmek hakkıdır...Şeffaflık da,güven de böyle bir şeydir...Eğer bu borç sadece sözde ve ağızlar da kalacaksa, yola çıkarken yanlışlıkla çıkılmış olur...Bu yeni yönetimimizin kendisini ispatlaması için de bulunmaz bir fırsattır...Önce mevcut borcu bilelim ondan sonra gerekenleri söyler,zaten bir türlü aklımızın almadığı bu borcun kimler tarafından yapıldığını da hepimiz görmüş oluruz... Görelim ki bazı isimleri Eskişehirspor'la yan yana getirmeyi dahi düşünmeyelim...

Suat Bey'in görüşlerine katılıyor ve ekleme yapmak istiyorum.Ama yapacağım bu yorumdan lütfen kimse konuyu başkal yerler çekmesin.

Şimdi yeni yönetim sayın mesut hoşcan başkanlığında göreve başladılar ve seçim zeminini önce güven sloganına oturttular.Bu çıkış noktalarını tebrik ediyorum.Sonra çıktılar borç söylendiği gibi değil 80 trilyona yakın dediler.Bunu sadece sözlü olarak ifade ettiler daha yazılı bir belge yok ortada .bunun resmi bir ispatı olarakta denetleme kuruluşunun raporunu bekleyeceğiz.peki benim aklıma takılan nokta şu ; bu borç nekadrlık zamanı kapsamaktadır.Çünkü 5 yıllık halil ünal başkanlığının 3,5 yıllık döneminde yeni yönetimimizden bir çok kişi eski yönetim ile birlikte çalışıp belli kararlara imza attılar.O 3,5 yılda hiç bunlar olmaddıda son 1,5 senedemi oldu bitti herşey.işte benim aklım burada bazı konuları anlamaz olmakta.

Önce güven sloganı ile yola çıkan ve hepimimizin destekledeği Mesut hoşcan yönetimi anlaşma sağladığı bu inceleme kurumuna son beşyılın hesaplarını yıl bazında alacak-borç bakiyesi devir şeklinde hesaplatıp,şeffaflık ilkesine dayanarak önümüze koymalıdırlar.ozaman kimin ak kimin kara kim neler yapmış neler yemiş?mesut hoşacan yönetimi geçmişte bu oyunun içinde oluş mu olmamış mı?bunların hepsini ortay dökmelilerki güven ssloganının perçinleyelim.

-------------
eskişehirli ilk evliliğini ESES'le,ikinci evliliğini eşi ile yapar.

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com