Sayfayı yazdır | Close Window

Türkiye'den Haberler...

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Diğer
Forum İsmi: Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
Forum Açıklaması: Eskişehirspor ve futbol dışındaki her türlü konu, eğlence, fikir alışverişi, sohbet
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=3786
Yazdırma tarihi: 19/May/2024 saat 11:51
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Türkiye'den Haberler...
Gönderen: MOD
Konu: Türkiye'den Haberler...
Gönderi tarihi: 31/Tem/2011 saat 01:03
Konuya o kadar saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz ki bunların hiçbir şekilde affı yok. Ve özellikle belirtiyorum;

Bu konuda ASKERE, VATANA, MİLLETE HAKARET/HAKARETE VARAN İTHAMLAR MAZERET GÖSTERİLMEDEN UZAKLAŞTIRALACAKTIR. Bu yüzden 2 düşünün bir yorum yazın.

Yanıtlar:
Gönderen: ESESLİ EMRE 26
Gönderi tarihi: 31/Tem/2011 saat 09:13
Yaşasın Türk Silahlı Kuvvetleri..

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderen: fatalrhymer85
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2011 saat 14:38
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1969116707646&set=a.1401324273190.2048172.1234812763&type=1&ref=nf#!/event.php?eid=125936764167390 - http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1969116707646&set=a.1401324273190.2048172.1234812763&type=1&ref=nf#!/event.php?eid=125936764167390

arkadaşlar şu sayfaya destek olur ve arkadaş listenizi davet edersiniz çok memnun olurum...hepinize şimdiden teşekkürler...konusu "ŞEHİTLERİMİZ İÇİN BDP NİN EN BÜYÜK SAYFASINI ŞİKAYET EDİYORUZ"
http://www.facebook.com/ajax/events/rsvp.php?eid=125936764167390&inline&allow_removal -

-------------
ESKİŞEHİRSPOR_-_BOZÜYÜKSPOR

Gönderen: askavesevgiyedair
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2011 saat 16:35
Yaşasın tam demokratik ve özgür Türkiye Cumhuriyeti..

Gönderen: KEMAL YILMAZ
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2011 saat 16:41
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

-------------

Gönderen: inadına_eses
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2011 saat 17:13
Ne Mutlu Türk'üm Diyene..

-------------
Tek Yürek Tek Ses...EN BÜYÜK ES-ES

Gönderen: olumune_eses
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2011 saat 17:16
Kahrolası pkk ve destekçileri allah tümünüzün belasını versin şerfiz kahpe çoçukları sizi..

-------------
https://twitter.com/olumune_eses

Gönderen: fatalrhymer85
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2011 saat 17:31
van'dan gelen şehit haberleriyle yüreğimiz yine dağlandı...3 vatan evladı daha bu şerefsizler yüzünden toprağa düştü...rica ediyorm şu şerefsizlerin hiçbir yerde barınamaması için şu etkinliğe katılın ve tüm arkadaşlarınızı davet edin 3 dakinanızı alır en fazla...

"ŞEHİTLERİMİZ İÇİN BDP NİN EN BÜYÜK SAYFASINI ŞİKAYET EDİYORUZ"

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1969116707646&set=a.1401324273190.2048172.1234812763&type=1&ref=nf#!/event.php?eid=125936764167390 - http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1969116707646&set=a.1401324273190.2048172.1234812763&type=1&ref=nf#!/event.php?eid=125936764167390

-------------
ESKİŞEHİRSPOR_-_BOZÜYÜKSPOR

Gönderen: FEA1965
Gönderi tarihi: 01/Ağu/2011 saat 17:36

Ne anlamda ki bu ? Confused

-------------
Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.PESİNDEYİZ

Gönderen: Cumhuriyet
Gönderi tarihi: 03/Ağu/2011 saat 12:35
Ankara-Konya arası Yüksek Hızlı Tren seferleri bu ay başlayacakmış. İki şehir arasında ki yolculuk süresi ise 1 saat 15 dakika olacakmış. Bu yıl sonuna kadar da Eskişehir-Konya arası YHT seferlerinin başlaması planlanıyormuş.

*

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında yapılan atılımlarla yurdumuzu demir ağlarla ördük. Şimdi ise YHT ağları ile örüyoruz.

-------------

Gönderen: SalihSeçer
Gönderi tarihi: 03/Ağu/2011 saat 13:28
Alıntı yapılan Cumhuriyet

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında yapılan atılımlarla yurdumuzu demir ağlarla ördük. Şimdi ise YHT ağları ile örüyoruz.

Aynen öyle. Bakanlık bütçelerinin açıklanmasında göreceksiniz ki Eğitim ve Milli Savunma Bakanlıklarının ardından Ulaştırma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı başı çeker oldu. Buda demek oluyor ki Ulaşımda atılımlar yakın.

-------------
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES

Gönderen: nekati
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 11:56

İşte TSK'nın yeni komutanları

Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ve üç kuvvet komutanının emekliliğini istemesinin ardından yapılan kritik Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında alınan kararlar belli oldu.

Şura kararlarını imzalamak için Genelkurmay Karargahı’na gelen Erdoğan, kararları imzalamasının ardından 20 dakika kaldığı Karargahtan ayrıldı. Toplantıdan sonra kararlar Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı.

Genelkurmay Başkanı ve üç kuvvet komutanının görevi bırakması sonrasında TSK'nın yeni komuta kademesi belli oldu. Genelkurmay Başkanlığı'na Necdet Özel resmen atandı. Kara Kuvvetleri'ne Hayri Kıvrıkoğlu getirildi.

Alınan karara göre, emekliliğini isteyen Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'in yerine Necdet Özel asaleten atandı. Jandarma Genel Komutanı olan Necdet Özel, Işık Koşaner'in ayrılması sonrasında önce Kara Kuvvetleri'ne ardından da Genelkurmay Başkanlığı'na vekaleten atanmıştı.Orgeneral Necdet Özel’in boşalttığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na 1’inci Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu getirildi.

Donanma Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel de Deniz Kuvvetleri Komutanı oldu.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına Hava Lojistik Komutanı Korgeneral Mehmet Erten atandı.

Jandarma Genel Komutanlığına Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Orgeneral Bekir Kalyoncu atandı.

Balyoz davasından yargılanan subayların görev süresi 1 yıl uzatıldı.

Yeni komutanlarımız vatanımıza,milletimize hayırlı olsun..

-------------
-Black and Red- / Ötesi YOK !

Gönderen: eskisehirsporum
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 12:29
DEMOKRASİ ŞEMSİYESİ ALTINDA ISLANAN ORDU…

Türk milletinin habersiz olduğu bir çok şey inanılmaz bir hızla ülkemizde yaşanmaya devam ediyor.Acaba dünyanın her hangi bir yerinde buna benzer bir örnek daha varmıdır?Cevap:elbette yoktur.Bu kadar içten ve dıştan taarruza uğrayan bir millet daha yeryüzünde yaşamamıştır.Ama neden böyle oluyor?
Nihayet Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmedik bir şekilde, genelkurmay başkanı ile kuvvet komutanları istifa etti.Nihayet diyorum çünkü bu çoktandır konuşulan bir şeydi.
Nedense uzun zamandır komutanların üzerinde;Balyoz,Ergenekon ve benzer davalardan dolayı “silah arkadaşlarının arkasında durmuyorlar” baskısı oluşturulmuştu.
Bu Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in veda mesajına da “Şu anda 173’ü muvazzaf 77’si emekli olmak üzere 250 general-amiral,subay,ast subay ve uzman jandarma çavuş hürriyetlerinden yoksun olarak tutuklu bulunmaktadır.Tutuklamaların evrensel hukuk kaidelerine,hakka,adalete ve vicdani değerlere uygun yapıldığını kabul etmek bir çok hukukçunun da ifade ettiği gibi mümkün değildir.Bu durum,bir çok defa yetkili makamlara iletilmesine,anlatılmasına ve takip edilmesine rağmen yasal çerçevede bir çözüm bulunması mümkün olmamıştır.” diye yansıdı.
İstifalar sonrası,televizyonların olayın bir “emeklilik” talebinden ibaret olduğuna dair Türk milletini yönlendirme çabası da görülmeye değer dikkat çekici bir durumdu.İş sulandırılarak, önemi Türk milletinden gizlenmeye çalışıldı ve medyanın aynı gayreti, ağız birliği etmek suretiyle devam ediyor.
Bu vakıa; tarihte ses getirmiş olanlardan hiç bir eksiği olmayan ve Türk milleti için, gidişatı etkileyecek ve çok önem içeren bir olaydır.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamalarının satır aralarında da bu belirtilmiştir.
Ancak istifa edenler ve olayın tüm muhatapları ; bütün detayları Türk millet ile açıkça paylaşmak zorundadır.Tarihi etkileyecek böyle bir olay karanlıkta bırakılamaz.Bu sebeple hiç bir gizli yanı kalmamalıdır.Bir mazaret üretilmeden ve her hangi bir şeyin arkasına saklanmadan olup biten Türk milletine anlatılmalıdır.Aksi halde bu istifalar ve arkasından oluşturulacak hava, yapılan işten Türk milleti adına beklenilen faydadan ziyade, Türk ordusu yıpratılmak suretiyle milletimize daha da fazla zarar getirebilir.Zaten bizim bilmediğimiz her şeyi Türk milletinin rakipleri ve düşmanları çok iyi bilmektedir.Onların bildiğini Türk milletinin de bilmek en doğal hakkıdır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin; siyaset,yargı,bürokrasi,ordu,s​ ermaye,üniversite,medya vb. gibi tüm kurumları bir değişim ve dönüşüm içindedir.Bazıları bu değişim ve dönüşümü bir devrim olarak bile nitelemektedir.Ancak gelişmelere bakarsak bu değişim ve dönüşümün Türk milleti aleyhine sonuçlar içerdiği çok açıktır.
Türkiye’de yaşananlar ya da benim tanımlamama gore “Türk milletinin başına gelenler “hiç te hayra alamet şeyler değildir.
Gazeteci Ertuğrul Özkök, bir yazısında IMF eski başkanının başına gelenler ile Türkiye’de yaşanan olayları karşılaştırdığında Ergenekon ve Balyoz gibi davaların hiç te bize gösterildiği şekilde olmadığını düşündüğünü yazdı.
Yine gazeteci ve televizyoncu Yiğit Bulut’a sorarsanız;Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları ve tutuklamalar olmasaymış,Türkiye’de iç savaş çıkarmış.
Gel de bunlara inan ve bir kanaat oluştur.Ancak Mete Han’dan bu yana Türk milletinin bağrından çıkardığı şanlı Türk ordusunun ,bir numaralı ismi ,hem de altına imzasını koyarak bir şeyler söylüyorsa buna inanmak gerekir diye düşünüyorum.
Türkiye’nin, 2001 ekonomik krizi dahil son 10 yılda başına gelenlere şöyle bir bakın.Her türlü anayasal kurumu dönüştürüldü.Reform adı altında bir çok yasa çıkartılarak bu günkü uygulamalara hukuksal dayanak oluşturuldu.Sermaye el değiştirdi.Halk fakirleşti.İşsiz ordusu çoğalarak tarihi rekorlar kırdı.Muhalefet edecek her türlü güç korkutularak sindirildi.Ordunun namahremi olan kozmik odalara bile girildi.
Müslüman Türk halkı ise bu süreçte dini argümanlar kullanılmak suretiyle hep yanıltıldı.Bunları yapanların arkasındaki gücün,ülkeyi ele geçirmek ya da şimdilik bölmek gibi bir amacı bulunuyor.Bu nedenle böyle bir planı uygulamaya koyanların hiç bir zaman bir din devleti kurmak veya şeriat getirmek gibi bir dertleri yoktu.Onlar sadece amaçlarını tahakkuk ettirmek için İslam’I kullandılar.Din devleti veya şeriat getirmek müslüman Türk halkının önüne konulan sahte bir hedefti.Gerçek niyetin tahakkuku için son hedefin ise Türk ordusu olduğu,yaşananlardan çok iyi anlaşılıyor.
Bunları anlamamak için saf,aptal,geri zekalı ya da Türk milletine ve devletine düşman olmak lazımdır.Onun için değil Necdet Özel’i kimi genelkurmay başkanı ve de kuvvet komutanı yaparsanız yapın,Türk ordusuna yapılacak operasyonları durduramazsınız.Çünkü bu planı yapanların ve uygulayanların hedefi top yekün Türk ordusudur.Amaç; nihai hedefin gerçekleştirilmesi için Türk milletini savunmasız ve çaresiz bırakmaktır.2007’den bu yana Türk ordusuna yapılan fiili,hukuki ve medyanın da içine dahil olduğu psikolojik saldırılara bakınca ne demek istediğimiz daha iyi anlaşılır.
Türk ordusunu hallederek bu ülkeye el koyacaklarını ya da Türkiye Cumhuriyeti devleti üzerindeki Türk milletinin hükümranlık haklarını değişim ve dönüşüm adı altında yaptıkları ile sıfırlayacaklarını hesap edenlere Türk milletinin kendisininde bir ordu olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum.
Bu sebeple Türk milleti kendisini ve devletini sonsuza dek var etmek için direnecektir.Kimse bizi penbe tablolarla ve her şey iyi olacak masalı ile aldatmaya kalkmasın.Belki Türkiye’nin önü açık ama ya Türk milletinin?

Yazan:Özcan PEHLİVANOĞLU

-------------

Gönderen: Starsky
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 17:59
‎"AK Parti iktidara gelmeden önce, yani 2001 yılında 11 saat oruç tutuyorduk. Yıl 2011 ve 16 saat oruç tutuyoruz. Uyan Türkiye şeriat geliyor"

-------------
Sevmenin hakkını vermek, zor olanı sevmekle başlar...
O yüzden Eskişehirspor'luyuz!

Gönderen: köfteci
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 18:19
Alıntı yapılan Starsky

‎"AK Parti iktidara gelmeden önce, yani 2001 yılında 11 saat oruç tutuyorduk. Yıl 2011 ve 16 saat oruç tutuyoruz. Uyan Türkiye şeriat geliyor"

,Astarci,koyunun cani sopa istedimi ,gider cobanin degnegine sirtini sürermis seninkide o hesap ...

-------------
Kral hem ciplak,hem gerzek...

Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 18:50
Alıntı yapılan Starsky

Sesli güldüm...Wink

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 19:43
Bazen sirf elestirecegiz derken saçmalayanlar var; bu baslik altinda partiler hakkinda elestiriler yapilacaksa bunu yapici bir sekilde yapalim. X partiye gicigiz diye sürekli yaygara çikarmanin bir manasi yok

-------------

Gönderen: ESES_hell26
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 19:57
sırf mesaj sayım artsın diye mesaj yazanlar daha cogunlukta.herhangi bir konuya giriyorum bakıyorum,o kadar cok bos mesaj var ki.insan bıkıyor artık.hem mesajlarımızı dikkatli yazalım,bosuna kalabalık yaratmasın,insanlar okurken yorulmasın deniliyor hem de ortalık ici bos,bir halta benzemeyen mesajlardan gecilmiyor.yani arkadaslar arasında bir telefon acılıp konusulacak basit konular,günlük konular,özel konular bile mesaj sayım artsın diye foruma yazılıyor.anlamadım gitti.

Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 20:02
Alıntı yapılan ESES_hell26

sırf mesaj sayım artsın diye mesaj yazanlar daha cogunlukta.herhangi bir konuya giriyorum bakıyorum,o kadar cok bos mesaj var ki.insan bıkıyor artık.hem mesajlarımızı dikkatli yazalım,bosuna kalabalık yaratmasın,insanlar okurken yorulmasın deniliyor hem de ortalık ici bos,bir halta benzemeyen mesajlardan gecilmiyor.yani arkadaslar arasında bir telefon acılıp konusulacak basit konular,günlük konular,özel konular bile mesaj sayım artsın diye foruma yazılıyor.anlamadım gitti.

Isimsiz,yassiz katilimci ,senin herhangi bir sorunun mu var?Bir kac yere ayni mesaji yaziyorsun .......
Arkasindan tüyüp kapali devre ne olacak modumuna giriyorsun

-------------

Gönderen: FEA1965
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 20:07
Alıntı yapılan Starsky

Bazen sirf elestirecegiz derken saçmalayanlar var; bu baslik altinda partiler hakkinda elestiriler yapilacaksa bunu yapici bir sekilde yapalim. X partiye gicigiz diye sürekli yaygara çikarmanin bir manasi yok  
O kadar gerekliydi ki bu mesaj astarcı abime teşekkür etmek istedim çok haklısın bir yere kadar.Clap

-------------
Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.PESİNDEYİZ

Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 20:43
Alıntı yapılan köfteci

Isimsiz,yassiz katilimci ,senin herhangi bir sorunun mu var?Bir kac yere ayni mesaji yaziyorsun .......

bu konunun yeri burası degil ama yazıyım yine de.benim bos bos mesaj atanlarla sorunum var.bir konuya 30 sayfa yorum yapılmış,25 sayfası çöp mesaj.öbür konuda 1500 tane hayırlı olsun diye mesaj.baska bir konuya bakıyorum,iki satır bir şey okuyayım diyorum,ekmek aldın mı,pastahanedeyim,yataktan düştüm tarzı gereksiz,abuk subuk mesajlar..o kadar belli ki laf olsun diye yazıldıgı.cok istiyorsan telefon diye bir aygıt var,acarsın konusursun.foruma yazıpta kalabalık yaratmanın manası ne !? insan bir yerden sonra eeeh,yeter diyor.

Gönderen: marcus
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 23:37
Alıntı yapılan Starsky

Bence senin yazdığın mesaj çok gereksiz hiç bir şeyin farkında deilsin....

Gönderen: Jack26
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2011 saat 23:54

Alıntı yapılan köfteci

bu konunun yeri burası degil ama yazıyım yine de.benim bos bos mesaj atanlarla sorunum var.bir konuya 30 sayfa yorum yapılmış,25 sayfası çöp mesaj.öbür konuda 1500 tane hayırlı olsun diye mesaj.baska bir konuya bakıyorum,iki satır bir şey okuyayım diyorum,ekmek aldın mı,pastahanedeyim,yataktan düştüm tarzı gereksiz,abuk subuk mesajlar..o kadar belli ki laf olsun diye yazıldıgı.cok istiyorsan telefon diye bir aygıt var,acarsın konusursun.foruma yazıpta kalabalık yaratmanın manası ne !? insan bir yerden sonra eeeh,yeter diyor.
Afedersiniz ama burası böyle bir forum, sıkılıyor yada istemiyorsanız girmezsiniz. Kimseyi silah zoruyla sokmuyorlar bu foruma. Ayrıca yaptığınız ukalalıktan başka birşey de değil. İnsanların şuradaki heveslerinin içine etmeyin. Yazıyorsa kendine yazıyor klavye adamın değil mi kime ne? Bas parayı aç bi forum senin forumunda istemediğin şeyleri yazanları banla Wink

-------------
Şampiyonluk görmeye yetmese de nefesim, Uğruna ölmeye değersin be Esesim!

Gönderi tarihi: 05/Ağu/2011 saat 03:52
Alıntı yapılan marcus

Alıntı yapılan Starsky

Bence senin yazdığın mesaj çok gereksiz hiç bir şeyin farkında deilsin....
[tube]OYXUVSC--Fs[/tube]

-------------

Gönderi tarihi: 05/Ağu/2011 saat 17:03
Alıntı yapılan Jack26

Alıntı yapılan köfteci

Afedersiniz ama burası böyle bir forum, sıkılıyor yada istemiyorsanız girmezsiniz. Kimseyi silah zoruyla sokmuyorlar bu foruma. Ayrıca yaptığınız ukalalıktan başka birşey de değil. İnsanların şuradaki heveslerinin içine etmeyin. Yazıyorsa kendine yazıyor klavye adamın değil mi kime ne? Bas parayı aç bi forum senin forumunda istemediğin şeyleri yazanları banla Wink

ya arkadas ne yapıyorsun,iyi misin,evdekiler nasıl gibi basit konusmalar foruma yazılır mı,ben böyle bir şey görmedim.iyi mi yani böyle yazıpta ortalıgı alelade mesajlarla doldurmak,kalabalık yaratmak ? msn var,bir sürü chat programı var.yazasacaksan oradan yazıs.ya da sms at.ya da ara ama olmaaaazz o zaman mesaj sayısı artmaz.eger forumu böyle günlük konusmalarla doldurmak normalse tamam bir şey demiyorum.

Gönderen: efsanee26
Gönderi tarihi: 05/Ağu/2011 saat 18:51
Eskişehirspor Baransel'e ağlıyor..

Eskişehir'de 10 yaşındaki fanatik Eskişehirspor taraftarı Barensel Bakırcı hayata gözlerini yumdu.
Geçtiğimiz Kasım ayında lösemi teşhisi ile Tıp Fakültesi’nde tedavi altında alınan Barensel Bakırcı uzun süredir Ankara’da tedavi görüyordu.

Minik Barensel’i Eskişehir’de yatarken Eskişehirsporlu Saffet Nadaraviç, Sezgin, Serdar ve Ümit Karan ziyaret ederek Es-Es forması vermişti.

26 ETD taraftarlar Derneği eski yöneticilerinden ve Eskişehirspor Taraftarlar Birliği üyelerinden Gürol Bakırcı’nın oğlu olan Minik Eskişehirspor taraftarı Barensel dün sabah tedavi gördüğü Ankara’da vefat etti.

Baransel’in cenazesi Sami Ramazanoğlu camiinde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi. Cenaze törenine Eskişehirsporlu futbolcu Saffet Nadaraviç, taraftarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ajansspor.com olarak Merhum'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz..

-------

Çok üzüldüm küçük kardeşimize mekanı cennet olsun Allah ailesine sabır versin bu ramazan gününde çok üzücü bi haber

-------------
ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: eski_ESES_li
Gönderi tarihi: 11/Ağu/2011 saat 14:20

Rize'de feci teleferik kazası

RİZE’nin Kalkandere İlçesi’nde lise öğrencisi 15 yaşındaki Kaan Öztürk, bindiği teleferiğin bağlı olduğu çelik telin kopması sonucu kabinle birlikte 200 metre kayarak yamaca çakıldı. Öztürk, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
Olay, Yokuşlu Köyü’nde dün öğle saatlerinde meydana geldi. Yakınlarıyla topladığı çayı teleferikle vadinin diğer yakasına taşıyan Rize Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Kaan Öztürk, ardından teleferik kabinine oturarak dinlenmek istedi. Bu sırada kabine bağlı çelik tel kopunca kabin hızla hareket etti. Teleferik hattından kayarak yaklaşık 200 metre aşağıdaki yamaca çakılan kabindeki Öztürk ağır yaralandı. Yakınları tarafından Kalkandere Sağlık Merkezi’ne kaldırılan Kaan Öztürk, kafa travması sonucu yaşamını yitirdi.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

KABİN HIZLA DİBE ÇAKILDI

Olayı anlatan Öztürk ailesinin yakınları, "Teleferiğin kabinine oturuyordu. Bir anda kabin hareket etti. Sesi duyan babası olay yerine koştu. Sonra komşular geldi. Teleferiğin teli kopunca kabin hızla dibe çakıldı" diye konuştu.

ANNE VE KIZI MAHSUR KALMIŞTI

Rize’nin Ardeşen İlçesi’nde iki gün önce meydana gelen olayda da 47 yaşındaki Gülhan Çepnioğlu ile kızı 20 yaşındaki İlkay Çepnioğlu’nun içinde bulunduğu ilkel teleferik, çelik halat dolanınca 200 metre yükseklikte hareketsiz kalmıştı. 4.5 saat boyunca teleferikte mahsur kalan anne ve kızı, nefes kesen operasyonla kurtarılmıştı.

Alllah rahmet eylesin küçük yavruya.
Bizim forumda da aynı isimde üyemiz vardı, umarım isim benzerliğidir. Embarrassed

Gönderen: esesozgur
Gönderi tarihi: 11/Ağu/2011 saat 15:02
Kaan cevap ver burdamısın ...

-------------
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa

Gönderen: jampol
Gönderi tarihi: 11/Ağu/2011 saat 15:29
http://www.dha.com.tr/ilkel-teleferik-can-aldi-son-dakika-haberi_195422.html
isim benzerliği bizim kaan değil

Gönderen: eski_ESES_li
Gönderi tarihi: 11/Ağu/2011 saat 15:30
Alıntı yapılan jampol

http://www.dha.com.tr/ilkel-teleferik-can-aldi-son-dakika-haberi_195422.html
isim benzerliği bizim kaan değil

Bilgi için teşekkürler.

Gönderen: olumune_eses
Gönderi tarihi: 11/Ağu/2011 saat 15:34
http://www.on5yirmi5.com/genc/haber.54491/voleybolcu-kiz-dayak-yememis-tokat-atmis.html#.TkOprWxa-LM.twitter
Okadar bas bas bağırmışlardı yalan çıkmış şu tokat yiyen şortlu valeybolcu meğerse tokat atan knediymiş

-------------
https://twitter.com/olumune_eses

Gönderen: Erman
Gönderi tarihi: 11/Ağu/2011 saat 16:16
Alıntı yapılan olumune_eses

http://www.on5yirmi5.com/genc/haber.54491/voleybolcu-kiz-dayak-yememis-tokat-atmis.html#.TkOprWxa-LM.twitterOkadar bas bas bağırmışlardı yalan çıkmış şu tokat yiyen şortlu valeybolcu meğerse tokat atan knediymiş

Hedef şaşırtma diye düşünüyorum.Kız durup dururken niye tokat atsın ki.Adam illa ki bir şey yaptı.Önemli olan da bu.

-------------
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    

Gönderen: Adnan26
Gönderi tarihi: 11/Ağu/2011 saat 16:23
Alıntı yapılan Erman

http://www.on5yirmi5.com/genc/haber.54491/voleybolcu-kiz-dayak-yememis-tokat-atmis.html#.TkOprWxa-LM.twitterOkadar bas bas bağırmışlardı yalan çıkmış şu tokat yiyen şortlu valeybolcu meğerse tokat atan knediymiş

Hedef şaşırtma diye düşünüyorum.Kız durup dururken niye tokat atsın ki.Adam illa ki bir şey yaptı.Önemli olan da bu.

Bende öyle düsünüyorum... Nede olsa IBB söförü..

-------------
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.

Gönderen: Kaan
Gönderi tarihi: 11/Ağu/2011 saat 17:32
Yaşıyorum

-------------
KaanOZTRK

Gönderen: CAMLICA
Gönderi tarihi: 13/Ağu/2011 saat 00:17
muşda 3 asker kaçırılmış bilgisi olan varmı

-------------
ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BU BÜYÜK TARAFTARA

Gönderen: meliheses
Gönderi tarihi: 13/Ağu/2011 saat 00:20
Alıntı yapılan Adnan26

Alıntı yapılan Erman

Bende öyle düsünüyorum... Nede olsa IBB söförü..

hem dayak yemeyip aksine tokat atacak. bir de ertesi gün gidip şikayet edecek????????
 ??????

Gönderi tarihi: 13/Ağu/2011 saat 23:54

PKK 1 asker ve kaymakam adayını kaçırdı

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18480375.asp?gid=381 - http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18480375.asp?gid=381

-------------

Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 12:31
murat karayılan yakalanmış iran tarafından az önce açıkladı iran

Gönderen: Volkan
Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 12:44
Bize yollasınlar onuda besler yetiştiririz..

İmralı'da ona da yer var,yemek var,yatak var..

-------------
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !

Gönderen: uçaksavar
Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 12:46
Nem emici duvar kağıdıda döşeriz gerekirse..

Gönderen: tugra20
Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 13:08
helal olsun irana,bizim yapamadıgımızı yaptı!

-------------
Diren ESES...

Gönderen: jack_sparrow
Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 13:19
20 yıldır yapamadığımızı İran yaptı ,orada kalırsa büyük ihtimal asacaklardır inşallah orada kalır...

-------------
'Haykırış Oluyoruz , Hayatı Senle Yaşıyoruz , Yıllar Geçsede , Ömür Bitsede -
ESKİŞEHİRSPOR İÇİN YAŞIYORUZ!!!♥♥ESES♥♥

Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 13:21

iranlı bir yetkili yakaladık demiş. ama tam  olarak doğrulanmadı sanırım

Gönderen: kyperan26
Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 13:22
Alıntı yapılan jack_sparrow

20 yıldır yapamadığımızı İran yaptı ,orada kalırsa büyük ihtimal asacaklardır inşallah orada kalır...
Hemde ibret olsun diye meydanda asarlar, herkes görsün diye...

Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 13:31
bu adamın gerçek soyadı bu mu? ancak bu kadar sahibine yakışır bir isim olabilir: karayılan

Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 13:49
İran, terör örgütünün pjak kolu ile mücadele ediyor. Teröristin yargılamasını da kendisi yapacaktır. Bu yüzden bir şekilde Türkiye'ye teslim edilmesi gibi birşey şuan için söz konusu değildir. Umarım haber doğrudur ve umarım İran cezasını hemencik verir...

-------------

Gönderen: Sessiz
Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 13:59
Alıntı yapılan meliheses

bu adamın gerçek soyadı bu mu? ancak bu kadar sahibine yakışır bir isim olabilir: karayılan

Melih Abicim ; sizinde bildiğiniz gibi "Karayılan" kurtuluş savaşında bütün mal varlığını satarak tamamıyla Antep'i savunmak için silah ve mühimmat almış; ATATÜRK ve Kazım KARABEKİR' in "düşmanı Antep'e sokma" diye telgraf yolladığı,Canını dahi herşeyini bu VATAN için vermiş KÜRT bir aşiretin reisidir ve Kuvai-Milliye'nin öncülerindendir...
   Bu pkk denilen terör örgütünün 2 numaralı canisinin soyadı O kahramanın adını namını kirletiyordu.Umarım İran idam ederde hem biz rahatlarız hemde mezarlarında yatan KARAYILAN ile birlikle 6317 tane VATAN FEDAYİSi.

-------------

Gönderen: upsidedown
Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 14:04
Orada vinçler sadece inşaatlarda kullanılmıyor.

-------------
Eskişehirspor sevdalısı

Gönderen: uçaksavar
Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 14:06
Alıntı yapılan meliheses

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım..

"karayılan derki, harbe oturak
Kilis yollarından kelle getirek
Nerde düşman varsa orda bitirek
Vurun Antepliler namus günüdür...

Sürerim sürerim gitmez kadana
Fransız kurşunu geçmez adama
Varın söyleyin garip anama
Analarda böyle yiğit doğurur"

Bu soyada sahip şerefli insanlarda vardır...

Gönderen: esesliso_26
Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 14:28
bdp ve pkk kaynakları haberi yalanlıyo. hatta karayılanın roj tv ye kendi sesiyle canlı bağlanıp ben yakalanmadım haber yalan dediğini iddia ediyolar. inş. yakalanmıştır soysuz.

-------------
kalsada son nefes yinede ESES

Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 16:04
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18487333.asp?gid=381">

-------------

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 16:34

Yorumsuz sıralama: Birinci adam 15 Şubat 1999, ikinci adam 14 Ağustos 2011....

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 17:52
trt skandallara devam ediyor

Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 18:00
Alıntı yapılan meliheses

trt skandallara devam ediyor

Durmak yok ,yola devam ......

-------------

Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 22:30

Erdoğan: Bıçak kemiğe dayanmıştır

Erdoğan:%20Bıçak%20kemiğe%20dayanmıştır
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bu mübarek Ramazan gecesinde, Ramazana hürmeten biz şu anda sabrediyoruz ama Ramazanın bitiminden sonra bilesiniz ki bu ülkede barışın miladı, bu barış ayıyla beraber, bu dayanışma ayıyla birlikte çok daha farklı olacak” dedi.
Başbakan Recep http://www.hurriyet.com.tr/index/recep_tayyip_erdo%C4%9Fan/ - Tayyip Erdoğan , “Şu mübarek ramazan ayında maalesef  yavrularımız şehit ediliyor ve yavrularımızı şehit eden bu bölücü terör örgütüne  karşı, bizler şu anda bu mübarek ay vesilesiyle sabırla devam ediyoruz. Ama  unutmayın bizim medeniyetimizin geçmişinde, o cehalet döneminde bile kimse  kimseye kurşun atmaz, kan dökmezdi. İşte bu bölücü terör örgütü ve onların siyasi  uzantıları bakınız neler yapıyorlar. Daha dün 3 tane yavrumuzu şehit ettiler.  Bakınız, unutmayın artık yine açık söylüyorum, bıçak kemiğe dayanmıştır diyorum  ve bu ülkede bölücü terör örgütüyle arasına mesafe koymayanlar da bu suça iştirak  ediyorlar, bunu da buradan açıklamak istiyorum ve onlar da bunun bedelini ödemeye  mahkum olacaklardır” diye konuştu.

Hürriyet

Artık ne olacaksa olsun, ne yapacaksanız görelim sayın Başbakan!

-------------

Gönderi tarihi: 14/Ağu/2011 saat 22:43
Laf değil icraat istiyoruz sayın başbakanım(!)..

-------------

Gönderen: Scorpion
Gönderi tarihi: 15/Ağu/2011 saat 00:15
Arkadaşlar Dikkat!

Geçen Cuma günü benim ve eşimin cep telefonu arandı. Dolandırıcı bir adam kendini başkomiser ya da başsavcı gibi tanıtıp, sizden kimlik bilgilerinizi istiyor ya da banka hesabınıza saldırı yapıldı gibi yalanlar söylüyor. Dediklerine cavap vermezseniz küfür ediyor. Yarın bir polis merkezine gidip bilgi vereceğim. Arayan tel no: 0.539.429 74 27. Aman dikkatli olun. Özellikle yaşlı kişileri ve çocukları uyarın. Bilmedikleri, tanımadıkmadıkları kişilere cevap vermesinler ve dikkate almasınlar. Cep telefon hattınızı da bilinmeyen numaralara (özel ve görünmeyen) kapatın.

-------------
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.

Gönderi tarihi: 15/Ağu/2011 saat 00:35
Sevgili Selçuk abicim;sizi duyarlılığınızdan ötürü kutlarım.Karakolda şikayetçi oldugunuzu söyledikten sonra ifadenizi alırlar fezlekeyi hazırlayıp savcılığa gönderiyorlar.Savcı kontrol ettikten sonra adalet sarayında bulunan cep telefonu takip merkezi ( tam adını hatırlamıyorum) var oradan numara takibi de yapılabilir diye düşünüyorum şahsı bulmaları çok zor olmuyor böylece..

-------------

Gönderen: Scorpion
Gönderi tarihi: 15/Ağu/2011 saat 00:52
Sağol Polat kardeşim. Bir tanıdığımın da başına geldi. Yaşlı adamcağıza "X bankasından arıyoruz. İnternet üzerinden banka hesabınıza saldırı yapıldı, vereceğimiz hesap numarasına paranızı transfer edin" demişler. Emekli adam da heyecan ve panikten denilenleri aynen yapmış. Para transfer ediliyor ve karşı taraftan hemen çekiliyor. Ortalık çok bozuldu, hem de çok... Artık gerçekten yardıma muhtaç biri bile olsa, dolandırıcılar yüzünden insanın yardım edesi gelmiyor ne yazık ki...

-------------
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.

Gönderen: Jack26
Gönderi tarihi: 15/Ağu/2011 saat 01:38
Alıntı yapılan Sessiz

Sevgili Selçuk abicim;sizi duyarlılığınızdan ötürü kutlarım.Karakolda şikayetçi oldugunuzu söyledikten sonra ifadenizi alırlar fezlekeyi hazırlayıp savcılığa gönderiyorlar.Savcı kontrol ettikten sonra adalet sarayında bulunan cep telefonu takip merkezi ( tam adını hatırlamıyorum) var oradan numara takibi de yapılabilir diye düşünüyorum şahsı bulmaları çok zor olmuyor böylece..
Hocam çok güzel söylüyorsunuz da bu tür çeteler aynı numarayı kullanmıyor genelde yakayı ele vermemek için. Fakat herşeyden öte ilahi adalet var tabii. Bu arada Selçuk abiye teşekkürler, annemi uyarmanın vakti geldi de geçiyor :)

-------------
Şampiyonluk görmeye yetmese de nefesim, Uğruna ölmeye değersin be Esesim!

Gönderi tarihi: 15/Ağu/2011 saat 03:12
Tabiki şahısların önlem amaçlı kullandıkları numaraları tekrar kullanmamaları gibi bir ihtimal var fakat o hatları satın alırken kimlik bilgileri verilerek alınabiliyor.Hattın kimin üstüne olduğu ve diğer bilgilerini öğrenmek savcının bir yazısına bakar.Bulunan kişiden soruşturma derinleştirilebilir...

-------------

Gönderen: modifiyeli_26
Gönderi tarihi: 15/Ağu/2011 saat 09:31
http://gercekbursa.com/haber/spor/bursaspor/nejat-biyedic-vefat-etti-8762.html
Nejat biyediç vafat etti. Eskişehire de hizmet etmişti bir dönem. Yakınlarının ve hepimizin başı sağolsun.

-------------
BURASI ESKİŞEHİR BAŞKA SEVDALARA KAPALI

Gönderi tarihi: 16/Ağu/2011 saat 21:41
Tesekkürler ve tebrikler Türkmenistan ....
http://www.gazetecileronline.com/newsdetails/3157-/GazetecilerOnline/fetullah-gulen39e-turkmenistan39da-okul-darbesi

-------------

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 16/Ağu/2011 saat 21:46
Alıntı yapılan köfteci

http://www.gazetecileronline.com/newsdetails/3157-/GazetecilerOnline/fetullah-gulen39e-turkmenistan39da-okul-darbesi

Okulların, Gülen Cemaati’nin bu ülkenin idari ve kültürel yapısına sızmaya çalıştığı, ABD için casus toplamaya çalıştığı gerekçesiyle kapatıldığı iddia edilmiş.

-------------
kalender

Gönderen: RyL
Gönderi tarihi: 16/Ağu/2011 saat 22:26
Alıntı yapılan kalender 26

Alıntı yapılan köfteci

Tesekkürler ve tebrikler Türkmenistan .... http://www.gazetecileronline.com/newsdetails/3157-/GazetecilerOnline/fetullah-gulen39e-turkmenistan39da-okul-darbesi

Okulların, Gülen Cemaati’nin bu ülkenin idari ve kültürel yapısına sızmaya çalıştığı, ABD için casus toplamaya çalıştığı gerekçesiyle kapatıldığı iddia edilmiş.

Rusya ve birkaç ülke daha kapatmıştı. Yakında Afrika ülkeleri de farkına varıp kapatır.Bizim ülkemizde de her geçen gün artarak devam eder, birdaki seçimde %70 alır süper ikili.

-------------
Her zaman her yerde

Gönderi tarihi: 16/Ağu/2011 saat 22:39
Alıntı yapılan kalender 26

Alıntı yapılan köfteci

Tesekkürler ve tebrikler Türkmenistan .... http://www.gazetecileronline.com/newsdetails/3157-/GazetecilerOnline/fetullah-gulen39e-turkmenistan39da-okul-darbesi

Bir garip ülkeyiz Kalenderim vesselam,elin adamim erken uyanir yasaklar,biz Cumhurbaskani özel kalem müdürü yapariz ,iste ülkem ...

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=6761&catid=2

-------------

Gönderi tarihi: 16/Ağu/2011 saat 23:01
Alıntı yapılan köfteci

Geçenlerde 18 yaşından küçüklerin camiye girmelerinide yasaklamışlardı.Bizdeki din düşmanlarının yolundan gidiyolar.Avanaklar bu konularla uğraşırken Rusya vs. ülkeler bunların yeraltı-üstü zenginliklerini sömürüyorlar.Aynen 28 şubat sürecinde ülkemizde vurgun yapanların olduğu gibi.Bizim burdakilerde alkış tutuyorlar.

Gönderi tarihi: 16/Ağu/2011 saat 23:09

Alıntı yapılan köfteci

Geçenlerde 18 yaşından küçüklerin camiye girmelerinide yasaklamışlardı.Bizdeki din düşmanlarının yolundan gidiyolar.Avanaklar bu konularla uğraşırken Rusya vs. ülkeler bunların yeraltı-üstü zenginliklerini sömürüyorlar.Aynen 28 şubat sürecinde ülkemizde vurgun yapanların olduğu gibi.Bizim burdakilerde alkış tutuyorlar.
Sen Türkmenistan ile Tacikistan'ı birbirine karıştırırsan yarın öbürgün yatak odasına giderken dikkat et.
F. aşkı gözünü kör etmiş.

-------------
Her zaman her yerde

Gönderi tarihi: 16/Ağu/2011 saat 23:15
evet bu ülkeler birbirlerinden o kadar uzaktalarki birisi kuzey kutbunda biri güney kutbunda Smile neyse onlardada gün olur devran döner nasıl olsa.Nasıl buradaki azılıların ağızlarının paylarını verdiysek oradada bir veren olacak nasıl olsa..

Gönderi tarihi: 16/Ağu/2011 saat 23:21

evet bu ülkeler birbirlerinden o kadar uzaktalarki birisi kuzey kutbunda biri güney kutbunda Smile neyse onlardada gün olur devran döner nasıl olsa.Nasıl buradaki azılıların ağızlarının paylarını verdiysek oradada bir veren olacak nasıl olsa..

2 ülkeyi birbirne karıştırdın hala ne diyorsun. Sen şehir dışından gelirken Eskişehir yerine Bilecik'e gidiyorsun galiba yakın diye. Otobüs inerken bir sonraki durakta in, bizim tramvayı kullanma Ankaray'ı kullan, onlarda yakın birbirine.

Buradaki azıllıların ağızlarının payını verenler oradakilerin de verir, Pensinvalyalı gider Washingtonlu, New Yorklu gelir Türkmenistana.

-------------
Her zaman her yerde

Gönderi tarihi: 18/Ağu/2011 saat 17:48
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, tüm genel müdür ve genel müdür yardımcıları, daire başkanları, gençlik spor il müdürleri ve ilçe müdürleri ile bu birimlerde çalışan tüm yetkililerin resmi olarak istifalarını aldı.

Milliyet

-------------

Gönderen: Erman
Gönderi tarihi: 18/Ağu/2011 saat 18:37
Alıntı yapılan Cumhuriyet

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, tüm genel müdür ve genel müdür yardımcıları, daire başkanları, gençlik spor il müdürleri ve ilçe müdürleri ile bu birimlerde çalışan tüm yetkililerin resmi olarak istifalarını aldı.

Milliyet

Sebep kadrolaşma tabi.İşini iyi yapan bir işinin niye istifası istenir ki başka..

-------------
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    

Gönderi tarihi: 21/Ağu/2011 saat 19:46
Tebrikler,gururumuz oldunuz ....

Türk sporunda tarihi gün... Yıldız Kız Voleybol Milli Takımımız tarih yazdı... Dünya Şampiyonası Finali'nde Çin'i 3-0 mağlup eden kızlarımız dünya şampiyonu oldu...

http://www.hurriyet.com.tr/spor/amatorsporlar/18543222.asp

-------------

Gönderi tarihi: 21/Ağu/2011 saat 20:01
Helal olsun be kizlar

-------------

Gönderi tarihi: 27/Ağu/2011 saat 08:48
Deniz Feneri’nde savcılar alındı...
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18588954.asp

Yorumsuz ...

-------------

Gönderi tarihi: 01/Eki/2011 saat 00:13
Dün gece elektriğe %10 zamdan sonra, az öncede doğalgaza %14 zam geldi.

http://haber.mynet.com/dogalgaza-zam-594653-guncel/ - http://haber.mynet.com/dogalgaza-zam-594653-guncel/

-------------
Her zaman her yerde

Gönderen: DoguES
Gönderi tarihi: 01/Eki/2011 saat 00:19
Alıntı yapılan RyL

Dün gece elektriğe %10 zamdan sonra, az öncede doğalgaza %14 zam geldi.

http://haber.mynet.com/dogalgaza-zam-594653-guncel/ - http://haber.mynet.com/dogalgaza-zam-594653-guncel/

Türkiye'de hala güzel şeyler de olabiliyormuş.   

Gönderen: DoguES
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 06:03
19 Ekim 2011 - 01:51 Milliyet.com.tr
Çukurca'da şiddetli çatışma
HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde bir grup PKK’lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.
PKK’lı terörist grubu saat 01.00 sıralarında Çukurca’da güvenlik güçlerinin bulunduğu binaları uzun namlulu silahlarla yoğun ateş altına tuttu. Teröristlere polis ve askerler de anında karşılık verdi. Ağır silahların kullanıldığı ilçe merkezindeki çatışma 30 dakikayı aşkın süredir aralıksız devam ederken, ölü ve yarala konusunda henüz bilgi alınamadı. İlçenin her kesiminden duyulan yoğun silah sesleri halk arasında büyük endişeye neden oldu.
Bu arada, Hakkari’deki polis telsizlerinden tüm polislerin çelik yelek giymeleri ve tam tecizatlı olmaları talimatı verilirken, Çukurca’daki çatışmaya destek için de hazır durumda beklenmeleri istendi.

VALİ TÜRKER: EŞ ZAMANLI SALDIRI DÜZENLENDİ

Hakkari Valisi Muammer Türker, saldırının eş zamanlı gerçekleştirildiğini söyledi. Saldırının polis ve askeri noktalarına aynı anda yaıpıldığını açıklayan Vali Türker, güvenlik güçlerinin de anıda karşılık verdiğini, kendisine ulaşan son bilgilere göre de şehit ve yaralı olmadığını, ancak çatışmanın sürdüğünü bildirdi.

Gönderen: CÜNEYT
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 13:34
Arkadaşlar Cengiz Topel caddesinde patlama olduğuna dair haber aldık, asılsız bir habermidir, doğrumudur internete düşmedi araştırdım bilgisi olan var mı?

-------------
NE BİR İNAT NE BİR HEVES HERŞEYİM SENSİN ES-ES

Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 13:50
Alıntı yapılan CÜNEYT

Arkadaşlar Cengiz Topel caddesinde patlama olduğuna dair haber aldık, asılsız bir habermidir, doğrumudur internete düşmedi araştırdım bilgisi olan var mı?

hakkarideki cengiz topel caddesi olmasın

Gönderen: Ekin
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 14:27
Alıntı yapılan CÜNEYT

Bağların Espark tarafındayım ambulans itfaiye sesi falan yok hiç. Asılsız haberdir

-------------
Cennettir bu vatan seni sevene

Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 14:35
Alıntı yapılan Ekin

Alıntı yapılan CÜNEYT

Bağların Espark tarafındayım ambulans itfaiye sesi falan yok hiç. Asılsız haberdir

teşekkürler arkadaşlar

-------------

Gönderen: eses_li_26
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 15:07
11.30 12 arası bir gürültü oldu. Önemli bir şey olsaydı duyulurdu.

Gönderen: ismaileses
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 15:17
buyuk patlama aksam olacak cengız topel caddesınde..

-------------
Aşkın benden de öte...

Gönderen: smand 26
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 15:19
saat 11,40 civarı öyle bir gürültü oldu. Ben de anlam veremedim

Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 16:05

evet o gürültüyü bizde duyduk ama neydi bilmiyoruz, sonra patlama falan dediler ama Allah' a şükür öyle birşey yok

-------------

Gönderen: albaycihan26
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 17:25
hava ikmal de bazen geniş çaplı patlama gibi gürültü geliyor ama bahsettiğiniz gürültüyü bilmiyorum

Gönderen: İSMAİL26
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 18:17
patlama tıp fakültesinde diye duydum ama doğruluk derecesini bilmiyorum kaynak esnaf bir arkadaşım

-------------
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Gönderen: 26BK222
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 21:26
Bugün oluşan patlamaya benzeyen sesin sebebi bir uçağın ''hava boşluğuna'' girmesiymiş.Bizde böyle duyduk.

-------------
Maziyi Savura Savura ES !!!

Gönderen: Curva_Eses
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 21:31
Hava boşluğu değil, jet süpersonik uçaklar ses duvarı limiti olan 1.224 km/s süratini aştığı zaman ses duvarını deler ve patlama oluşturur ancak bu patlama öyle ses duyduk patladı birşeyler şeklinde bir patlama değil camı çerçeveyi indirten bi patlamadır. Pek sanmıyorum ses duvarı patlaması olsun. Üstelik şehir merkezlerinde bu denli süratler yasaktır, uçulamaz. Çok uzakta belki olmuşta onun yankısı gelmiş olabilir. Aşağıda ses duvarını delen bir F14ün görüntüsü olayın boyutunu görmeye yardımcı olabilir.

-------------
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND

Gönderen: 26BK222
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 21:35
Valla kardeşim açıkçası daha önce Zonguldak'ta da olmuş haberde belirtilende hava boşluğuyla ilgili ama uçaklar nasıl girer nasıl böyle ses çıkar bilmiyorum.

http://www.haberler.com/zonguldak-ta-hava-boslugu-panigi-3024873-haberi/ - http://www.haberler.com/zonguldak-ta-hava-boslugu-panigi-3024873-haberi/

-------------
Maziyi Savura Savura ES !!!

Gönderen: 26esmerim26
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 21:51
ben işteyken oldu  [organize sanayide] deprem oluyo zannettim 

-------------
SADECE ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: taner_es
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 21:59
2007 de Eskişehir de yine aynısı olmuştu. Uçağın ses hızını aşması sonucu olan bir gürültü. Şehir içinde izin verilmiyor ama olası bir hava boşluğunda türbülanstan kurtulmak amacıyla nadiren de olsa olan bi olay

-------------

Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 22:32
Hava boslugu felan degl bombalı paket konmus polıs onu patlatmıs cam cerceve ınmıs sız hala hava basıncı dıyosunuz

-------------
Aşkın benden de öte...

Gönderen: StS
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 23:35
Alıntı yapılan 26esmerim26

ben işteyken oldu  [organize sanayide] deprem oluyo zannettim 

Eğer iş yerin şehitlik tarafına yakınsa orada dinamit patlatılıyor maden ocağı var o yüzdendir.

-------------
Belki Bir Gün!

Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 23:44
Alıntı yapılan taner_es

2007 de Eskişehir de yine aynısı olmuştu. Uçağın ses hızını aşması sonucu olan bir gürültü. Şehir içinde izin verilmiyor ama olası bir hava boşluğunda türbülanstan kurtulmak amacıyla nadiren de olsa olan bi olay
2007'deki ses manyaktı. Osmangazi Üniversitesinin ordaydım, yaz sıcağının verdiği etkiyle uzanmıştım çimlere. Öyle bir irkildim ki kalkıp kaçıyordum...    Diğersi gün yerel gazeteler manşet yapmıştı olayı.

-------------
Her zaman her yerde

Gönderen: marcus
Gönderi tarihi: 19/Eki/2011 saat 23:55

Alıntı yapılan RyL

Alıntı yapılan taner_es

2007'deki ses manyaktı. Osmangazi Üniversitesinin ordaydım, yaz sıcağının verdiği etkiyle uzanmıştım çimlere. Öyle bir irkildim ki kalkıp kaçıyordum...    Diğersi gün yerel gazeteler manşet yapmıştı olayı.

Banada buğün öyle bir şey oldu LOLsanayı sitesindeki dükkanıumız yanmıstı çatısı fılan bnde içeri girdim çatıya bakıyordum dukkanda boş birde o gümmmmm dedi dedim çatı çöktü heralde nasıl korktum yaLOL

Gönderen: taner_es
Gönderi tarihi: 20/Eki/2011 saat 00:34
Alıntı yapılan ismaileses

Hava boslugu felan degl bombalı paket konmus polıs onu patlatmıs cam cerceve ınmıs sız hala hava basıncı dıyosunuz

http://sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=148174&hab=148174#gor - http://sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=148174&hab=148174#gor

-------------

Gönderi tarihi: 20/Eki/2011 saat 00:48
Alıntı yapılan taner_es

Alıntı yapılan ismaileses

http://sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=148174&hab=148174#gor - http://sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=148174&hab=148174#gor

al buda benden sana gelsin kardeşWink
http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=148125&hab=%C5%9E%C3%BCpheli%20paket%20korkuttu

-------------
Aşkın benden de öte...

Gönderen: erman_26
Gönderi tarihi: 20/Eki/2011 saat 10:42
Pakette bomba yokmuş zaten. Fünyeyle patlatılan paket (sanırım Subay Orduevinin sağ çaprazı) Sakarya Caddesinden duyulmamıştır.

Çoğunluğun duyduğu ses uçakların neden olduğu patlamadır.

-------------
Yönetim İSTİFA!

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com