Sayfayı yazdır | Close Window

29 Ekim 2012 (Cumhuriyet Yürüyüşü) - 15:00 ADALAR

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Diğer
Forum İsmi: Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
Forum Açıklaması: Eskişehirspor ve futbol dışındaki her türlü konu, eğlence, fikir alışverişi, sohbet
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=3372
Yazdırma tarihi: 01/May/2024 saat 17:42
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: 29 Ekim 2012 (Cumhuriyet Yürüyüşü) - 15:00 ADALAR
Gönderen: ESPANA
Konu: 29 Ekim 2012 (Cumhuriyet Yürüyüşü) - 15:00 ADALAR
Gönderi tarihi: 26/Eki/2010 saat 21:51
Evet daha 3 gün var , yalnız daha çok kişinin görüp katılımın daha çok olması için başlığı şimdiden açmak istedim.

29 Ekim Cuma günü saat 15:00'de geleneksel CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ yapılacak. Yürüyüş Adalar ve Atatürk Caddesi’nin birleştiği noktadan başlayacak.

Geçen sene gerek bandoESES gerek taraftarlarımızın katkısıyla çok güzel bir Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirmiştik , umarım bu senede aynı şekilde güzel bir yürüyüş olacaktır.

Ülkenin bugünkü durumunda tüm renktaşlarımız Cumhuriyet Yürüyüşüne katılmalıdır.

Eskişehir ilelebet Cumhuriyetimizin sadık bekçisi olacaktır.

-------------
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

%20https://twitter.com/#!/ESPANAA%20 - https://twitter.com/#!/ESPANAA

Yanıtlar:
Gönderen: FEA1965
Gönderi tarihi: 26/Eki/2010 saat 23:07
İmkanı olan her cumhuriyet bekçisinin katılması boyun borcu olan bir yürüyüştür.Cumhuriyete ve Atamıza sahip çıkmak için oradayız . İZİNDEYİZ !

-------------
Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.PESİNDEYİZ

Gönderen: eserkan26
Gönderi tarihi: 26/Eki/2010 saat 23:46
Tabiki geleceğiz.Bandoeses,ETB,Nefer,Kızılcıklı,Altes , gruplara dahil olmayan Eskişehirspor taraftarı kısaca herkes ailesi ile birlikte bu yürüyüşe katılmalıdır.

VATAN SANA CANIM FEDA.

-------------
NEFER
Değmesin MABED'imin Göğsüne Namahrem Eli !!!

Gönderi tarihi: 27/Eki/2010 saat 00:23
Yılmaz Büyükerşen resmi facebook sayfası:

Çağdaş Eskişehir Aydınlığa yürüyor!!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 87 yıl önce ulu önder Atatürk'ün bizlere emanet ettiği laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlılığımızı gösteriyoruz. Bütün hemşeriliremizi Cumhuriyet yürüyüşüne davet ediyoruz.

Yer: Adalar(Atatürk Caddesi Girişi)
Saat:15:00

http://www.facebook.com/yilmazbuyukersen - http://www.facebook.com/yilmazbuyukersen

-------------
NEFER

Gönderen: ClaustrophobicEs
Gönderi tarihi: 27/Eki/2010 saat 00:33
Alıntı yapılan Neferizm26

İmkanı olan her cumhuriyet bekçisinin katılması boyun borcu olan bir yürüyüştür.Cumhuriyete ve Atamıza sahip çıkmak için oradayız . İZİNDEYİZ !

İmkanı olmayan derken sanırım Eskişehir dışında olanları kastettin kardeşim.
Çünkü Eskişehir'de olupta imkanı olmayan olmaz..

ORADAYIZ..

-------------
https://twitter.com/emredarici - Emre DARICI Twitter

Gönderen: bilal
Gönderi tarihi: 27/Eki/2010 saat 05:53

-------------
AŞIK ETTİ SEVDAN BENİ...

Gönderen: ckonrat26
Gönderi tarihi: 27/Eki/2010 saat 09:05
Geçen sene katılmıştım ve çok güzel bir yürüyüş olmuştu.Hastalık,şehirdışına çık v.s olmazsam bu senede katılıcam.

-------------
Es Es Es Ki Ki Ki Eski Eski ES!!!

Gönderen: demaq
Gönderi tarihi: 27/Eki/2010 saat 13:58
formalarla atkılarla siyah kırmızı olmalı heryer meşalelerde unutulmamalı

-------------
Sevgi Eylem Gerektirir

Gönderen: Zeus26
Gönderi tarihi: 27/Eki/2010 saat 16:13

Çok bilinen  bu şiiri    CUMHURİYET  Sevdalısı  ESKİŞEHİRSPOR' lularla bir kez daha paylaşmak istedim.. Tekrar tekrar okumamızda fayda görüyorum................

Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi

Ey milletim‚
Ben‚ Mustafa Kemal´im...
Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim‚
Hala en hakiki mürşit‚ değilse ilim‚
Kurusun damağım‚ dilim.
Özür dilerim...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın‚ diktiğiniz heykellerimi...

*

Özgürlük hala‚
En yüce değer
Değilse eğer...
Prangalı kalsın diyorsanız‚ köleler...
Unutun tüm dediklerimi.

*

Yoksa‚ çağdaş medeniyetin bir anlamı‚
Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı‚
Baş tacı edebiliyorsanız
Sanatın içine tüküren adamı...
Unutun tüm dediklerimi.

*

Yetmediyse acısı‚ şiddetin‚ savaşın.
Anlamı kalmadıysa
Yurtta sulh‚ dünyada barışın.
Eğer varsa ödülü‚ silahlanmayla yarışın.
Unutun tüm dediklerimi.

*

Özlediyseniz fesi‚ peçeyi.
Aydınlığa yeğliyorsanız‚ kara geceyi.
Hala medet umuyorsanız
Şıhtan‚ şeyhten‚ dervişten.
Şifa buluyorsanız‚
Muskadan‚ üfürükçüden...
Unutun tüm dediklerimi.

*

Eşit olmasın diyorsanız‚ kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız‚
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki‚ okumasın Kadınımız‚ kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.

*

Fazla geldiyse size‚
Hürriyet‚ Cumhuriyet...
Özlemini çekiyorsanız‚
Saltanatın‚ sultanın...
Hala önemini anlayamadıysanız‚
Millet olmanın...
Kul olun‚ ümmet kalın‚
Fetvasını bekleyin‚ Şeyhülislamın...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın‚ diktiğiniz heykellerimi.
RAHAT BIRAKIN BENİ..."

-------------
hayat "siyah kırmızı" dır..

Gönderi tarihi: 27/Eki/2010 saat 16:43
  BİRAZ UZUN AMA  BÖYLE GÜNLERDE  OKUMAYACAĞIZ DA NE ZAMAN OKUYACAĞIZ.... 

Bütün ümidim gençliktedir.

Ey yükselen yeni nesil‚ istikbal sizindir. Cumhuriyet´i biz kurduk‚ O´nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli‚ memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle‚ düşünüp çalışmayı görev edinmelidir.

Kendiniz için değil‚ bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen‚ Türk istikllini‚ Türk Cumhuriyetini‚ ilelebet‚ muhafaza ve müdafaa etmektir.

Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere‚ bilince‚ Cumhuriyet´e sahip çıkmak‚ Çanakkale´yi‚ Kurtuluş Savaşı´nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili‚ kültürü‚ tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.

Sizler‚ yani yeni Türkiye´nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler‚ asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye‚ bizim yüksek idealimize durmadan‚ yorulmadan yürüyecektir.

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden düşünceleri hür‚ vicdanı hür‚ irfanı hür nesiller ister.

"...bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir."

Türk Milleti yeni bir iman ve kesin bir milli azim ile yeni bir devlet kurmuştur bu devletin dayandığı esaslar "Tam Bağımsızlık" ve "Kayıtsız Şartsız Milli Egemenlik"ten ibarettir. Yeni Türkiye devletinin yapısının ruhu Milli Egemenliktir. Milletin Kayıtsız Şartsız Egemenliğidir...

Hiçbir şeye ihtiyacımız yok‚ yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
Biz büyük bir inkılap yaptık. Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük.

Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.

Ne mutlu Türküm diyene!

Muallimler! Yeni nesli‚ Cumhuriyetin fedakr öğretmen ve eğiticileri‚ sizler yetiştireceksiniz‚ yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti‚ sizin maharetiniz ve fedakrlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır.

Ordularımızın kazandığı zafer‚ sizin ve sizin ordularınızın zaferi için yalnız zemin hazırladı... Gerçek zaferi siz kazanacak ve devam edeceksiniz ve mutlaka başarılı olacaksınız.

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

"Türkiye Cumhuriyetinin‚ özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden‚ Türk´ten çok geriydi. Manada‚ fikirde‚ tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa‚ ey Türk Çocuğu‚ o kabahat da senin değil‚ senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki‚ çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekanı unut! .. Daima çalışkan ol..."

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden‚ eğiticiden mahrum bir millet‚ henüz bir millet adını alma yeteneği kazanmamıştır.

"Türkiye Cumhuriyeti´ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..."
"Cumhuriyeti kuranlar onu korumaya da muktedir olmalıdır."

Tarihi yaşadığımız gibi yazdık‚ fakat geleceği cumhuriyete inananlara‚ onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır.

Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan‚ halkını esir eden‚ içerdeki cephenin suskunluğudur.

Benim Türk milletine‚ Türk cemiyetine‚ Türklüğün istikbaline ait ödevlerim bitmemiştir‚ siz onları tamamlayacaksınız. Siz de‚ sizden sonrakilere benim sözümü tekrar ediniz.

İstiklal‚ istikbal‚ hürriyet‚ herşey adaletle kaimdir!
Uluslar‚ egemenliklerini geçici bile olsa‚ bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki‚ bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.

Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz‚ almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin‚ vatan sevgisinin‚ fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil‚ istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk‚ onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

Öğretmenler! Cumhuriyet‚ fikren‚ ilmen‚ fennen‚ bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.

Öğretmen‚ yıllar sonra ödülünü alır.

Öğretmen bir kandile benzer‚ kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Söz konusu olan vatansa‚ gerisi teferruat.

Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. Fakat arkadaşlar‚ yorulmadan ne demek? Yorulmamak olur mu? Elbette yorulacaksınız. Benim sizden istediğim şey yorulmamak değil‚ yorulduğunuz zaman dahi durmadan yürümek‚ yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir. Yorgunluk her insan‚ her mahluk için tabii bir halettir‚ fakat insanda yorgunluğu yenebilecek manevi bir kuvvet vardır ki‚ işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür.

Milli egemenlik öyle bir nurdur ki‚ onun karşısında zincirler erir‚ taç ve tahtlar batar‚ mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Gerçi bize milliyetçi derler. Ama‚ biz öyle milliyetçileriz ki‚ işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.

Öyle istiyorum ki‚ Türk Dili bilim yöntemleriyle kurallarını ortaya koysun ve her dalda yazı yazanlar‚ bütün terimleriyle çoğunluğun anlayabileceği güzel‚ ahenkli dilimizi kullansınlar.

Okul‚ genç beyinlere insanlığa saygıyı‚ millet ve ülkeye sevgiyi‚ bağımsızlık onurunu öğretir.

Okul sayesinde‚ okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki‚ Türk milleti‚ Türk sanatı‚ Türk iktisadiyatı‚ Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Müspet bilimlerin temellerine dayanan‚ güzel sanatları seven‚ fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli‚ kudretli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık dileğidir.

Bilelim ki‚ milli benliğini bilmeyen milletler‚ başka milletlere yem olurlar.

Milletlerin tarihinde bazı dönemler vardır ki‚ belli amaçlara erişebilmek için maddi ve manevi ne kadar kuvvet varsa hepsini bir araya toplamak ve aynı doğrultuya yöneltmek gerekir. Yakın yıllarda milletimiz‚ böyle bir toplanma ve birleşme hareketinin önemli sonuçlarını kavramıştır. Memleketin ve devrimin‚ içeriden ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korunması için‚ bütün milliyetçi ve cumhuriyetçi kuvvetlerin bir yerde toplanması gerekir. Aynı cinsten olan kuvvetler‚ ortak amaç yolunda birleşmelidir.

Birçok güçlükler ve engeller karşısında bulunduğumuzu biliyoruz. Bunların hepsini inceleme ile‚ gayret ve iman ile ve millet aşkının sarsılmaz kuvvetiyle birer birer çözüp sonuçlandıracağız. O millet aşkı ki‚ her şeye rağmen içimizde sönmez bir kuvvet‚ dayanıklılık ve ateş kaynağıdır.

Bizim milletimiz vatanı için‚ özgürlüğü ve egemenliği için özverili bir halktır; bunu kanıtladı. Milletimiz‚ yaptığı devrimlerin kıskanç savunucusudur da. Benliğinde bu erdemler yerleşmiş bir milleti‚ yürümekte olduğu doğru yoldan hiçbir kimse‚ hiçbir kuvvet alıkoyamaz.

Arkadaşlar! Devrimimiz Türkiye´nin yüzyıllar için mutluluğunu üstlenmiştir. Bize düşen onu kavrayarak ve takdir ederek çalışmaktır.

Adımlarını‚ attığımız uygarlık ve yenilik adımlarına uydurmak istemeyenler ne talihsizdirler! Bu gibiler hala milleti aldatacaklarını ümit ediyorlarsa bu ümitleri‚ kendilerinin zarara uğramalarından başka bir sonuç vermeyeceğine şimdiden emin olabilirler.

Biz cahil dediğimiz zaman‚ mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim‚ hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi‚ hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

Biz Türkler‚ bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun‚ istiklalden mahrum bir millet‚ meden insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye layık sayılamaz.

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevi‚ husus ve resmi hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin‚ haysiyetin‚ namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara‚ çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse‚ insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak‚ benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin‚ bu arzusundan vazgeçinceye kadar‚ amansız düşmanıyım.

Yurtta sulh‚ cihanda sulh.

Türk milletinin istidadı ve kati kararı medeniyet yolunda durmadan‚ yılmadan ilerlemektir.

Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare‚ cumhuriyet idaresidir.

Yeni kuşak‚ en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.

Milli mücadelelere şahsi hırs değil‚ milli ideal‚ milli onur sebep olmuştur.

Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça‚ savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin‚ o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması‚ milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili‚ dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki‚ bu dil şuurla işlensin. Ülkesini‚ yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti‚ dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.

Bir dinin tabii olması için akla‚ fenne‚ ilme ve mantığa uygun olması lazımdır.

Her fert istediğini düşünmek‚ istediğine inanmak‚ kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak‚ seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda‚ durmadan‚ yılmadan ilerlemektir.

Medeni olmayan insanlar‚ medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kafir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslamların kafirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın‚ hoca olmak sarıkla değil‚ dimağladır.

Arkadaşlar‚ efendiler ve ey millet‚ iyi biliniz ki‚ Türkiye Cumhuriyeti şeyhler‚ dervişler‚ müritler‚ meczuplar memleketi olamaz. En doğru‚ en hakiki tarikat‚ medeniyet tarikatıdır.

Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

Biz dünya medeniyeti ailesi içinde bulunuyoruz. Medeniyetin bütün icaplarını tatbik edeceğiz.

Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakr ve muhterem unsurlarıdır.

Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri‚ gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz‚ ilhamlarımızı‚ gökten ve gaipten değil‚ doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.

Milletimiz her güçlük ve zorluk karşısında‚ durmadan ilerlemekte ve yükselmektedir. Büyük Türk Milletinin bu yoldaki hızını‚ her vasıtayla arttırmaya çalışmak‚ bizim hepimizin en kutlu vazifemizdir.

İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki‚ bu kütlenin bir parçasını ilerletelim‚ ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki‚ bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?

Ey kahraman Türk kadını‚ sen yerde sürünmeye değil‚ omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

Kadınlarımız için asıl mücadele alanı‚ asıl zafer kazanılması gereken alan‚ biçim ve kılıkta başarıdan çok‚ ışıkla‚ bilgi ve kültürle‚ gerçek faziletle süslenip donanmaktır. Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak‚ aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak şekilde ışıkla‚ bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.

Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi basit değildir. Bugünün anaları için gerekli vasıfları taşıyan evlat yetiştirmek‚ evlatlarını bugünkü hayat için faal bir uzuv haline koymak pek çok yüksek vasıflar taşımalarına bağlıdır. Onun için kadınlarımız‚ hatt erkeklerimizden çok aydın‚ daha çok feyizli‚ daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar; eğer hakikaten milletin anası olmak istiyorlarsa.

Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere‚ Türk Milletine canımı vereceğim.

Çalışmak demek‚ boşuna yorulmak‚ terlemek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim ve teknik ve her türlü uygar buluşlardan azami derecede istifade etmek zorunludur.

Hiçbir zafer amaç değildir. Zafer‚ ancak kendisinden daha büyük bir amacı elde etmek için belli başlı bir vasıtadır.

Zafer‚ bir fikrin istihsaline (elde edilmesine) hizmeti nispetinde kıymet (değer) ifade eder. Bir fikrin istihsaline dayanmayan bir zafer payidar olamaz (yaşayamaz). O‚ boş bir gayrettir.

Her büyük meydan muharebesinden‚ her büyük zaferin kazanılmasından sonra yeni bir alem (dünya) doğmalıdır‚ doğar. Yoksa başlı başına bir zafer‚ boşa gitmiş bir gayret olur.

Türkiye´nin asıl sahibi ve efendisi‚ gerçek üretici olan köylüdür. O halde‚ herkesten daha çok refah‚ saadet ve servete müstahak ve layık olan köylüdür. Onun için‚ Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin iktisadi siyaseti bu asl gayeye erişmek maksadını güder.

Basın milletin müşterek sesidir. Başlıbaşına bir kuvvet‚ bir okul‚ bir öncüdür.

Ekonomik kalkınma‚ Türkiye´nin hür‚ müstakil‚ daima daha kuvvetli‚ daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

Tam bağımsızlık‚ ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkündür.

Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.

Biz kimsenin düşmanı değiliz. Yalnız insanlığın düşmanı olanların düşmanıyız.

Tarih bir milletin kanını‚ varlığını hiçbir zaman inkar edemez.

Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin‚ devlet halinde varlığı kabul olunamaz.

Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.

Biz barış istiyoruz dediğimiz zaman tam bağımsızlık dediğimizi herkesin anlaması gerekir.

Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.

Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım.

Siyasi‚ askeri zaferler ne kadar büyük olurlarsa olsunlar‚ ekonomik zaferlerle taçlandırılmazlarsa meydana gelen zaferler devamlı olamaz‚ az zamanda söner.

Memleket mutlaka modern medeni ve yeni olacaktır. Bizim için bu hayat davasıdır.

Yeni Türkiye Devleti temellerini süngüyle değil‚ süngünün de dayandığı ekonomi ile kuracaktır. Yeni Türkiye Devleti cihangir bir devlet olmayacaktır. Fakat yeni Türkiye Devleti bir ekonomi devleti olacaktır.

Bir millet ki resim yapmaz‚ bir millet ki heykel yapmaz‚ bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz‚ itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.

Devrim yasası‚ eldeki yasaların üstündedir. Bizi öldürmedikçe‚ bizim kafalarımızdaki akımı boğmadıkça‚ başladığımız devrim ve yenilik bir an bile durmayacaktır. Bizden sonraki dönemlerde de böyle olacaktır.

Büyük başarılar‚ değerli anaların yetiştirdikleri seçkin çocukların yardımıyla meydana gelir.

Toplumdaki başarısızlığın sebebi‚ kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ihmal ve kusurdan doğmaktadır.
Bu memleket dünyanın beklemediği‚ asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı‚ o çocuk doğanın şimşeklerinden‚ yıldırımlarından‚ kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Bir gün o doğa çocuğu‚ Doğa oldu; şimşek‚ yıldırım‚ güneş oldu; Türk oldu... Türk budur. Yıldırımdır‚ kasırgadır‚ dünyayı aydınlatan güneştir.

Dünyada herşey için‚ medeniyet için‚ hayat için‚ başarı için‚ en hakiki mürşit bilimdir‚ fendir.

Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz inkılapların amacı‚ Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen çağımıza uygun ve bütün mana ve biçimiyle uygar bir toplum haline değiştirmektir.
Bütün dünya bilsin ki‚ benim için bir yandaşlık vardır: Cumhuriyet yandaşlığı‚ düşünsel ve toplumsal devrim yandaşlığı. Bu noktada yeni Türkiye topluluğunda‚ bir bireyi bunun dışında düşünmek istemiyorum.

Savaş zaruri ve hayati olmalıdır. Milletin hayatı tehlikeye maruz kalmadıkça savaş bir cinayettir.
Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız......................................

kuruduğun cumhuriyete sahip çıkamadık atam askerlerimize kurşun sıkanlara gerekli cezayı veremedik‚ilke ve inkilaplarına sahip çıkamadığımız için bizi affet.

-------------

Gönderi tarihi: 27/Eki/2010 saat 16:47

Atam seni özlemle anıyoruz ve arıyoruz....

-------------

Gönderi tarihi: 27/Eki/2010 saat 17:07

-------------

Gönderen: Atİ NeFeR
Gönderi tarihi: 27/Eki/2010 saat 22:34
Bursa Nutku http://www.add.org.tr/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=58">PDF http://www.add.org.tr/index2.php?option=com_content&task=view&id=58&pop=1&page=0&Itemid=61">Yazdır http://www.add.org.tr/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=58&itemid=61">E-posta

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek”

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.”

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

-------------
Hayallerimiz Elbet Bir gün Gerçek Olacak Eskişehir Bayrağı Boğazda Dalgalanacak!!! //inadına nefer

Gönderen: KaRa
Gönderi tarihi: 27/Eki/2010 saat 23:41
Geçen sene de katılmıştım, bu sene de katılacağım. İmkanı olan herkes katılmalı, Cumhuriyeti bir kez daha haykırmalı.

-------------
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!

Gönderen: 26_26_26
Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 04:08
Yarın belkide,Çocuklarımızın arama ihtimali çok yüksek olacak olan Cumhuriyetimizin 87.ci yılını kutlayacağız,inşallah.
Belki biz göremesekte 100.cü yılını kutlayacak bu günün çocuklarına tembihimiz olacaktır sahip çıkın demek.
Bu günün gençleri "Genellemedir" pek parlak görülmüyor,azda olsa Aydın gençlerimizide tenzih ediyorum..

-------------
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Gönderen: sağlığın gülü
Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 10:57
Alıntı yapılan 26_26_26

Yarın belkide,Çocuklarımızın arama ihtimali çok yüksek olacak olan Cumhuriyetimizin 87.ci yılını kutlayacağız,inşallah.
Belki biz göremesekte 100.cü yılını kutlayacak bu günün çocuklarına tembihimiz olacaktır sahip çıkın demek.
Bu günün gençleri "Genellemedir" pek parlak görülmüyor,azda olsa Aydın gençlerimizide tenzih ediyorum..

ahmet abi allah izin verirse hep beraber gereceğiz...(Cumhuriyet Yürüyüşü) beraber yapacağız...Clap

-------------
AntiBizansss!!!aşkı- DEPLASMAN

SAĞLIĞIN GÜLÜ 26 HAYAT KURTARMAK O KADAR ZEVKLİKİ ANLATILMAZ...

Gönderen: lord of eses
Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 11:46

cumhuriyetimiz için ayak seslerimizi daha gür cıkaralım yarın hepbirlikte omuz omuza kutlayalım bu şanlı günü

-------------
MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504

Gönderen: Enigma1965
Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 12:21

CUMHURİYETİMİZİN  KURULUŞUNUN  87. YILINDA  BÜYÜK  ATATÜRK' Ü

ŞÜKRAN VE MİNNETLE  ANIYORUZ...  

-------------
HİÇBİR ŞEY İNSAN KADAR YÜKSELEMEZ VE ONUN KADAR DA ALÇALAMAZ...

Gönderen: eses şahin
Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 12:44
Bende oradayım........ Clap

-------------
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?

Gönderen: ozzie
Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 14:47

Sarışın bir kurda benziyordu.
  Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı.
  Yürüdü uçurumun başına kadar,
  Eğildi, durdu...
  Bıraksalar
  İnce, uzun bacakları üstünde yaylanarak,
  ve karanlıkta akan bir yıldız gibi kayarak,
  Kocatepe'den Afyon Ovasına atlayacaktı....

Sarışın bir kurda benziyordu.
Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı.
Yürüdü uçurumun başına kadar‚
eğildi‚ durdu.
Bıraksalar
ince‚ uzun bacakları üstünde yaylanarak
ve karanlıkta akan bir yıldız gibi kayarak
Kocatepe´den Afyon Ovası’na atlayacaktı.

-------------

Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 16:59

-------------
NEFER

Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 17:22
Mustafa Kemal ATATÜRK'ün gerçek sesi.

http://webtv.kanald.com.tr/Detail.aspx?Id=8006 - http://webtv.kanald.com.tr/Detail.aspx?Id=8006

-------------
NEFER

Gönderen: Baba
Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 17:32
Cumhuriyet kentinin bayramı tüm Eskişehirliler'e kutlu olsun...Clap
Ne mutlu Türküm diyene, ne mutlu Eskişehirli olana...
Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Eskişehirspor!

-------------
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 19:39
Alıntı yapılan eses şahin

Ben de oradayım........ Clap

Yakışır öğretmenim... Thumbs%20Up

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: Scorpion
Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 20:31
Biz de ailece yürüşte yerimizi alacağız. Hatta kızım arkadaşlarını da toplayacak.

...Ne Mutlu Türküm Diyene...

-------------
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.

Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 20:40
Lütfen facebook hesabı olan herkes profilinde paylaşsın , arkadaşlarına mesaj olarak yollasın.

Böyle bir günde iş , güç olmaz ( tabiki ölüm , hastalık vb. şeyleri saymıyorum).Lütfen yarın saat 15:00'de Adalar ve Atatürk caddesinin kesiştiği noktadan başlayacak olan Cumhuriyet Yürüyüşüne formalarımız ve TÜRK bayraklarımız ile katılalım.

-------------

Gönderen: mecek
Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 21:39

ATAM SANA MİNNETTARIZ

-------------
https://www.facebook.com/groups/6069393100/?fref=ts - E S T A N B U L - https://www.facebook.com/esesbando?fref=ts - BANDOESES - http://www.unieses.org/ - ÜNİESES

Gönderen: ASTARCI
Gönderi tarihi: 28/Eki/2010 saat 22:09
Cumhuriyet bayrami hepmize kutlu olsun

-------------

Gönderen: samich_backtash
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 00:45

15:00'da CUMHURİYET için yürüyoruz...

TÜRK GENCİ, DEVRİMLERİN VE CUMHURİYETİN SAHİBİ VE BEKÇİSİDİR...

-------------
http://vimeo.com/23760586 - SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK

Gönderen: Twenty6_nl
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 01:57
http://img101.imageshack.us/i/29ekimturkiyecumhuriyet.jpg/">

-------------
Ben Eskişehirliyim, Eskişehirsporluyum.

Gönderen: ŞenolESES
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 09:04
Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.Clap
CRT her 29 Ekim'de sabahtan itibaren törenlerin sonuna kadar canlı yayın yapardı,galiba bu sene farkında değil.Angry
İnadına Cumhuriyet .Alayına  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

-------------
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Damarımda Kanımsın Bedenimde Canımsın ESES im

Gönderen: okankaramese
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 09:55
KUTLU OLSUN;
Bu güne bayram deyip, CUMHURİYETE sahip çıkanlara;
Bu Vatan uğruna cephede, ŞEHİT olanlara;
Şehit soydaşları ile cepheye gidip gazi dönenlere;
İlmi ile manen hizmet eden bilgelere;
Malı ile madden koşuşturan cömertlere;
Vatan topraklarında düşman çizmeleri gezinirken;
Sırtında cephane, koynunda çocuğunu taşıyan, Ayşelere, Fatmalara...
Milli ve manevi değerlerimizi istismar edip camileri, mescitleri mesken tutup;
Vatanımız işgal eden düşmandan daha düşmanca bu vatana ihanet eden softalara İNAT;
Adım adım Anadolu'yu dolaşıp bu vatanı kurtaranlara;
Bu Ülkeyi dar-ül harpcilan edip cuma namazı kılınmaz diyerek namaz kılınmasını engellemeye çalışan münafıklara karşı;
Huşu içinde camiye giden cemaate...
İlmi ile amel edip öğrenci yetiştiren ÖĞRETMENLERE;
Namazı Allah rızası için kıldıran İMAMLARA;
Görevini samimi olarak yapan MEMURLARA;
Omuzunda silah 24 saat Vatanı bekleyen ASKERLERE;
Huzuru sağlamak için canını dişine takıp mücadele eden GÜVENLİK GÜÇLERİNE;
Allah rızası için;
Vatan aşkı için;
Bayrak sevdası için;
Huzurlu bir iman için;
BU VATANI SEVENLERİN,
CUMHURİYET BAYRAMI
KUTLU OLSUN....

-------------
http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE - http://twitter.com/#!/OKANKARAMESE

Gönderen: darling eses
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 11:10

Alıntı yapılan ClaustrophobicEs

Alıntı yapılan Neferizm26

İmkanı olmayan derken sanırım Eskişehir dışında olanları kastettin kardeşim.
Çünkü Eskişehir'de olupta imkanı olmayan olmaz..

ORADAYIZ..

Malesef eskişehirde olmama rağmen izinli olmadığım için katılamıyorum. Saat çok ters 5 de olsa benim gibi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalıları orada olabilecekti. Katılamadığım için çok üzgünüm.

-------------
senin sevdan benim sabıkam esesim

Gönderen: corcovado
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 12:23

Atam ‚

Bir ESKİŞEHİRSPOR’lu olarak ‚ izindeyim! seni çok özlüyorum.
Ülkülerin, ilkelerin birer birer yıkılıyor Atam!
Bu ülkenin halkı en azından %60 ´ı gaflet ve dalalet içinde Atam!
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyemeyenler aldı yürüdü Atam!

Ah Be Atam!..

Yolun sonu karanlık!..

Kelimeler yetmiyor be Atam!..

-------------

Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 13:26
Birbuçuk saat sonra adalarda görüşmek üzere.

-------------
NEFER

Gönderen: EsesLi Onur
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 14:58
Cumhuriyetimizin 87.yılı kutlu olsun....

-------------
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda

Gönderen: serhattunga
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 15:16
Yaşasın Laik Türkiye Cumhuriyeti , Yaşasın Tam bağımsız ve özgür Türk Milleti ! Bayramınız Kutlu olsun.

-------------
Varlığım , Türk varlığına feda olsun !

Gönderen: trap26
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 15:42
Rejim ve ATA'nın düşmanları çoğaldıkça bu bayram daha bir anlam kazanıyor.
Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

Gönderen: gündüzlerli26
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 16:14
http://www.loadtr.com/447838-Deniz_Do%C4%9Fumg%C3%BCn%C3%BC_Pastan.htm">Cumhuriyet%20bayramı%20kutlama%20kartı%20tebriği%20resimleri

-------------
DIRENIS YILIMIZ

Gönderen: 26_26_26
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 16:24
Yaşasın Cumhuriyet...

-------------
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Gönderen: Arma İçin
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 18:01
Yürüyüşte BandoEsEs ve forum üyelerini görmek gururlandırıcıydı :)
Bayramımız kutlu olsun

-------------
22 Haziran 2013

Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 18:44
Bugün yürüyüşe gelen başta BandoESES ve herkesin ayağına ,yüreğine sağlık.

Gerçekten heryıl olduğu gibi bugünde büyük bir katılımla kutladık Cumhuriyet Bayramımızı.
Eskişehir halkı herzamanki gibi Cumhuriyete ve Mustafa Kemal'e olan bağlılığını birkez daha gösterdi.

Mustafa Kemal'in Askerleriyiz.

-------------

Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 18:52
Kutlamak için başka bir cumhuriyeti mi bekliyorlar?

Gazeteler, cumhuriyetin 87. yılına 1. sayfalarında geniş yer verirken iki gazetenin tavrı oldukça şaşırttı.
Birçok gazete 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Atatürk fotoğraflarıyla 1. sayfalarına taşırken, Taraf Gazetesi 87. yıla dair hiçbir yazı ver fotoğrafa yer vermedi. Zaman Gazetesi'nin logosunun yanında ise "Cumhuriyet Bayramı'nız kutlu olsun" ibaresi yer aldı.

İŞTE O SAYFLAR

http://haber.gazetevatan.com/kutlamak-icin-baska-bir-cumhuriyeti-mi-bekliyorlar/337460/11/Manset - http://haber.gazetevatan.com/kutlamak-icin-baska-bir-cumhuriyeti-mi-bekliyorlar/337460/11/Manset

Zaman ve Taraf alma aldırma.Zaten bugazetelerin kimlere hizmet ettiklerini herkes çok iyi biliyor.Cumhuriyet Bayramı ile ilgili herhangi bir yazı yazmamış olmaları beni şaşırtmadı.

-------------

Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 19:47

Sevgili  Ömer ( Viva Espana)

Muhteşem iki örnek vermişsin.. Cumhuriyet'in altını oyan bu kökü dışarıdan beslenen ihanet  şebekelerinden farklı bir şey beklenebilir mi?...Clap

-------------

Gönderen: mecek
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 19:52
Geçende bu iki gazeteyi okuyan şahıslardan birisi forumu da işgal edeceklerini facebookda klavyesindenTongue kaçırıverdi. Tüm arkadaşlarını buraya davet etmiş.Wink

-------------
https://www.facebook.com/groups/6069393100/?fref=ts - E S T A N B U L - https://www.facebook.com/esesbando?fref=ts - BANDOESES - http://www.unieses.org/ - ÜNİESES

Gönderen: Dorylaion
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 20:01
Alıntı yapılan ESPANA

Kutlamak için başka bir cumhuriyeti mi bekliyorlar?

Gazeteler, cumhuriyetin 87. yılına 1. sayfalarında geniş yer verirken iki gazetenin tavrı oldukça şaşırttı.
Birçok gazete 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Atatürk fotoğraflarıyla 1. sayfalarına taşırken, Taraf Gazetesi 87. yıla dair hiçbir yazı ver fotoğrafa yer vermedi. Zaman Gazetesi'nin logosunun yanında ise "Cumhuriyet Bayramı'nız kutlu olsun" ibaresi yer aldı.

İŞTE O SAYFLAR

http://haber.gazetevatan.com/kutlamak-icin-baska-bir-cumhuriyeti-mi-bekliyorlar/337460/11/Manset - http://haber.gazetevatan.com/kutlamak-icin-baska-bir-cumhuriyeti-mi-bekliyorlar/337460/11/Manset

Zaman ve Taraf alma aldırma.Zaten bugazetelerin kimlere hizmet ettiklerini herkes çok iyi biliyor.Cumhuriyet Bayramı ile ilgili herhangi bir yazı yazmamış olmaları beni şaşırtmadı.

Diğer gazeteleri de koyalım da tam olsun.Sadece bu ikisi değil çünkü....

http://img80.imageshack.us/i/milligazete.jpg/">

http://img152.imageshack.us/i/vakit.jpg/">

http://img100.imageshack.us/i/yeniasya.jpg/">

Bu gazetelerin hepsine ama hepsine birden.. Aklının ucundan geçiren herkese...Sözde iyi niyetli, siyasetten uzak gibi görünüp birleştiriciyiz, hepimiz kardeşiz ayağı yapan yurtiçi ve yurtdışı bölücü cemaatlerin hepsine en güzel cevabı şu başlıkla veriyoruz....

http://img294.imageshack.us/i/cumhuriyetm.jpg/ -
http://img521.imageshack.us/i/cumhuriyet.jpg/">

-------------
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...

Gönderen: hüsnü
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 20:15

Bırakın MECZUPLARI kardeşim bu başlıkta....
Bugün herkES oradaydı, BKŞ Harbiş ve hatta ben....
Yılmaz hocam elinde şemsiye, CHP tam kadro, ESES liler....
Mühendisi mimarı, amelesi madencisi, velhasılı Eskişehir yürüdü....
Köfteci bana gönder linki 'Bir ay doğar' bütün Atatürk diyenlere gelsin....
Biz haykırdık, dedik ki ; Mustafa Kemalin askerleriyiz, başkasından bana ne ?

Heart

-------------
# Direnmüdavim....

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 21:19
http://www.anadolu.eu/Fotograflar/Ataturk/slides/96.html">96%20*%20283%20x%20407%20*%20%2820KB%29   ÇOK YAŞA CUMHURİYET.

-------------
kalender

Gönderen: 26hasan26
Gönderi tarihi: 29/Eki/2010 saat 22:51
Ersin abi bu gazetelerin ismini daha yeni öğreniyorum :) bırakın takılsınlar kendi başlarına

-------------
Şampiyonluk tükenmiş nefeslere
Sinan'a Ediz'lere
Hediyemiz olacak...

Gönderen: meliheses
Gönderi tarihi: 30/Eki/2010 saat 06:57
yürüyüşten fotoğraflar yok mu

Gönderen: skinhead
Gönderi tarihi: 30/Eki/2010 saat 11:41
Sevgili renkdaşlarım, yürüyüşün fotoğraflarını sabırsızlıkla bekliyoruz...

29 Ekim'in benim yaşamımda iki kere önemlidir.Birincisi Cumhuriyetimiz, ikincisi de oğlumun, tek evladımın doğum günü olmasıdır...

Teşekkürler Tanrım, bu güzel günü bana böyle iki kere yaşattığın için... 

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2010 saat 23:23
Metin Abi basında çıkan birçok haber var fakat malesef resim bulamadım.Elinde resim olan varsa lütfen eklesin.

http://www.hurriyet.com.tr/sondakika/16169815.asp - http://www.hurriyet.com.tr/sondakika/16169815.asp

http://bulancakhaber.com/haber/31921/eskisehirde-cumhuriyet-yuruyusu-yapildi.html - http://bulancakhaber.com/haber/31921/eskisehirde-cumhuriyet-yuruyusu-yapildi.html

http://www.ikieylul.com.tr/detay.asp?sira=21403 - http://www.ikieylul.com.tr/detay.asp?sira=21403

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=122256&hab=122256#gor - http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=122256&hab=122256#gor

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=122255&hab=122255#gor - http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=122255&hab=122255#gor

http://www.anadolugazetesi.net/NewsDetail.asp?catid=7&id=2238 - http://www.anadolugazetesi.net/NewsDetail.asp?catid=7&id=2238

http://www.istikbalgazetesi.com/?sec=1&newscatid=7&newsid=66380 - http://www.istikbalgazetesi.com/?sec=1&newscatid=7&newsid=66380

http://www.milliirade.com/?tasarim=newsdetails&newsid=21567 - http://www.milliirade.com/?tasarim=newsdetails&newsid=21567

-------------
NEFER

Gönderen: kayılı
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 11:50
yarın cumhuriyetin ilanının 88. yıl dönümü. ulu önder atatürk'ün bize en büyük armağanı olan türkiye cumhuriyetinin kuruluş yıldönümü tüm halkımıza kutlu olsun. 

-------------
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES

Gönderen: ŞenolESES
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 14:00
Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

-------------
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Damarımda Kanımsın Bedenimde Canımsın ESES im

Gönderen: bandista
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 16:11
 Cumhuriyet bayramı törenlerini iptal eden örümcek kafalılara inat YAŞASIN CUMHURİYET

-------------
Anamız amele sınıfıdır Yurdumuz bütün cihandır bizim

Gönderen: ermnuniesesfan
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 16:25
Amaç ne anlayabilmiş değilim.Akp ölen PKKlıların yasını tutuyo anlaşılan.PKKlılar incinmesin diye başka sebep yok.YAZIKLAR OLSUN !

Gönderen: ismaileses
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 16:52
1937 Atatürk çok hasta; doktorlar 'gitmeniz intihar' diyor ama o 'hayır' diyor 'halkın morali bozulur, kutlamalar olacak. "

ADAM GİBİ ADAMDI BİZİM ATAMIZ

-------------
Aşkın benden de öte...

Gönderen: holigantatar
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 17:00
Eı Türk Gençliği !

Birinci görevin,Türk bağımsızlığını,Türk cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve savunmaktır.
Varlığının ve geleceğinin tek temeli budur.Bu temel,senin en değerli hazinendir.Gelecekte bile,seni bu hazineden yoksun bırakmak isteyecek içeriden ve dışarıdan düşmanların olacaktır.Bir gün,bağımsızlık ve cumhuriyeti savunmak zorunluluğuna düşersen,göreve atılmak için içinde bulunacağın durumun imkan ve koşullarını düşünmeyeceksin!Bu imkan ve koşullar,çok daha kötü bir durumda sana lazım olabilir.Bağımsızlık ve cumhuriyetini yok etmek isteyecek düşmanlar,bütün dünyada benzeri görülmemiş bir galibiyetin temsilcisi olabilirler.

Zorla veya hile ile yüce vatanın bütün kaleleri ele geçirilmiş,bütün tersanelerine girilmiş ve vatanın her köşesi doğrudan doğruya işgal edilmiş olabilir.Bütün bu koşullardan daha acı veren ve daha içler acısı olmak üzere,memleketin içindeki güç sahipleri aciz,doğruluktan çıkmış ve hatta ihanet içinde bulunabilirler.Hatta bu güç sahipleri kişisel çıkarlarını,işgalcilerin siyasi amaçlarıyla bağdaştırabilirler.Millet,çaresizlik içinde bitkin ve halsiz duruma düşebilir.

Eı Türk Geleceğinin çocuğu! İşte bu durum ve şartlar içinde bile görevin;Türk bağımsızlık ve Cumhuriyet'ini kurtarmaktır.İhtiyacın olan güç,damarlarındaki asil kanda bulunmaktadır. M.Kemal ATATÜRK

-------------
Sadece ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: cngzhn
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 18:51
İptal etmek hiç mantıklı değil...Bu nedir ya ,ne yapmaya çalışıyorlar?? Tamam kutlamalarda şarkı türkü çalınmasın şehitlerimiz var ama tören mutlaka yapılmalı... Saygı duruşu ,İstiklal Marşı ve daha sonra cumhuriyetimizin ilanıyla ilgili bi metin okunup tören sona erdirilebilir... Fakat hiç bir şekilde tören yapmamak çok mantıksızca normal bi gün gibi geçmemeli bu önemli gün... Siz tören yapmayarak ancak pkklı şerefsizleri sevindirirsiniz ,adamlar bakın millete milli bayramlarını kutlatmadık diye sevinirler... Alınan karar çok ama çok yanlıştır...

-------------
! ! ! . . . HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK ES-ES . . . ! ! !

Gönderen: ekinoks_26
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 20:11
İnadına CUMHURİYET inadına ESES

-------------
KIZIL KARA BİR SEVDA

Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 20:19
Geçen sene başlığı ben açmışım yeni farkettim.
Yarın Cumhuriyet Yürüyüşü ile ilgili bir organizasyon var mı ESKİŞEHİR de?
Eğer varsa buradan paylaşın başlığı güncelleyelim.

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ kutlu olsun.

-------------

Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 20:22
saat 15:00 ADALAR.

-------------

Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 20:25
Evet Erkam'ın da paylaştığı gibi saat 15:00 da Adalarda başlayacak şekilde CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ yapılacakmış.Cumhuriyetine bağlı ve herhangi bir işi olmayan bütün renktaşlarımızı yarınki yürüyüşe bekliyoruz.

Geçen seneki yürüyüşten bir fotoğraf.

-------------

Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 20:29
Bence işi olanların işlerinden feda ederek senede bizim kanımız olan cumhuriyet'e sahip çıkmak amaçlı 1 kere düzenlenen bu yürüyüşe katılmaları lazım.@espana başlığada yazarsan saati ve yeri daha iyi olur zaten eskişehirin bir çok yerinde afişler var.

-------------

Gönderen: meksikalı
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 20:29
Aman yürüyüşe gitmeyin, başbakan kızar (!)..

-------------
Alper Potuk candır, Veysel Sarı kalptir, Dede adamdır...

Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 20:32
Törenler iptal olur,damarlarımızdaki asil kan asla.

-------------

Gönderen: efsanesk
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 20:58
Bu ülke kasım 2002 de değil 29 EKİM 1923 te kuruldu!!!
ramazan ayında partisinin kuruluşunun 10.yılını 81 ilde düzenlediği yemekli ve müzikli iftarlarla kutlayan bu zihniyet sanki cumhuriyet bayramı yokmuş gibi davranamaz o zaman kurban bayramınıda iptal edelim(öyle birşey olamayacağına göre) sen kimsin efendi

Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 21:14
Kılıçdaroğlu eskişehirle birlikte yürüyecek yarın adalardaki yürüyüşte ana muhalefet lideri halkla beraber yürüyecek.

-------------

Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 21:20

-------------

Gönderen: efsanesk
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 21:24
Alıntı yapılan FEA1965

<font face="Georgia, Times New Roman, Times, serif">Kılıçdaroğlu eskişehirle birlikte yürüyecek yarın adalardaki yürüyüşte ana muhalefet lideri halkla beraber yürüyecek.

öğlen 3 te değil mi yürüyüş ?

Gönderen: Kerem26
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 21:29
Herkes bir şekilde çevresindekilere, arkadaşlarına ulaşıp haber verebilirse çok daha iyi olacaktır.

-------------
KoreoEsES

Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 21:40
Facebookta etkinlik oluşturdum.Herkes katılıp arkadaşlarını etkinliğe davet edebilir.

http://www.facebook.com/event.php?eid=237442002976307 - http://www.facebook.com/event.php?eid=237442002976307

Facebook fan sayfamızın adminleri sayfadan paylaşabilirse daha çok kişiye ulaşılacaktır.

-------------

Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 22:07
BandoESES'imizde Cumhuriyet Yürüyüşüne katılacakmış.

-------------

Gönderen: ESESLİ EMRE 26
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 22:16
Oradayız..

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderen: SoLdat
Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 23:33
Alıntı yapılan ismaileses

1937 Atatürk çok hasta; doktorlar 'gitmeniz intihar' diyor ama o 'hayır' diyor 'halkın morali bozulur, kutlamalar olacak. "

ADAM GİBİ ADAMDI BİZİM ATAMIZ
ClapClap

-------------
https://twitter.com/Cht_Be - https://twitter.com/Cht_Be

Gönderi tarihi: 28/Eki/2011 saat 23:48
Güncel..

-------------

Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 00:16
Ben Türk Genciyim
Bu ülkenin geleceğiyim
Cumhuriyetin emanetçisiyim
Ben Atatürk’ün söylediği
Cumhuriyetin Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiliyim
Fikirlerime, vicdanıma, irfanıma hükmedemeyeceksiniz

Bizlerde cumhuriyete ve tüm değerlerimize sahip çıkacak
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetişeceğiz

-------------
Sadece ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: Cumhuriyet
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 00:18
Facebook'ta ki etkinliklerde kullanılmak üzere...

http://img535.imageshack.us/img535/209/78etkinmlik.jpg         http://img213.imageshack.us/img213/5144/65yenii.jpg

-------------

Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 00:35
Eline sağlık Serkan.

-------------

Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 00:35
Umarım buradanda kutlamak yasak değildişr CUMHURİYET BAYRAMIMIZI....

-------------
Sadece ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: DoguES
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 03:27
Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.Şehitler ölmez vatan bölünmez

Gönderen: köfteci
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 06:16
Cumhuriyet bayraminiz kutlu olsun...

-------------
Kral hem ciplak,hem gerzek...

Gönderen: kuyucu86
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 06:46
Büyük lider 78 yıl sonrasınıda görmüş.. İnsan ileri görüşlü olabilir ama bu kadar olamaz.. günümüz deyimiyle söylüyorum uzaydan gelen messi değil, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'tür. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

Şubat 1933'ün ilk günlerinde Bursa Ulucami'de toplanan 100 kadar kişi camilerde Türkçe ezan okunmasına karşı bir ayaklanma girişiminde bulunurlar. Ayaklanma kısa sürede bastırılır. Atatürk olayın hemen ardından Bursa'ya gider. Çekirge yolu üzerinde bulunan bir köşkte akşam yemeği yenildiği sırada bir kişi Atatürk'e ayaklanmayla ilgili olarak şöyle diyecek olur: "Bursa gençliği olayı hemen bastıracaktı, fakat zabıtaya ve adliyeye olan güveninden ötürü...". Atatürk'ün hemen konuşmakta olan kişinin sözünü kestiği ve günümüzde "Bursa Nutku" diye anılan konuşmayı yapmıştır.

Bu konuşmayla ilgili olarak Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, "Kemalizm, Laiklik ve Demokrasi" adlı kitabında şu yorumu yorumu yapar: "Tarihte bu sözleri söyleyebilen bir başka devrimci çıkmış mıdır? Başında bulunduğu devletin bile 'zaaf' içinde olabileceğini düşünen, geleceğin siyasal iktidarlardan kuşkulanabilen, ama gençliğe böylesine 'sınırsız' bir güven besleyen, böylesine 'çek' veren, gençliği böylesine 'son çare' olarak gören bir devrimci yoktur! Ve Atatürk, hem gelecek iktidarlar hem de gençlik konusunda yanılmamıştır."

İşte o Nutkun tam metni

"Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek; 'Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.' diyecek.

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

-------------
BUGÜNE KADAR İSTANBUL TAKIMLARINI TUTANLAR BİRAZDA BİZİM TAKIMLARIMIZI TUTSUNLAR !!

Gönderen: mak
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 10:28

CUMHURİYETİMİZİN 88. YILI  KUTLU OLSUN...

Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 10:32
http://www.facebook.com/event.php?eid=237442002976307 - http://www.facebook.com/event.php?eid=237442002976307

Arkadaşlar saat 15:00 da hepberaber Adalarda buluşup Cumhuriyetimiz için yürüyelim.Oradanda hepberaber maça geçeriz.

-------------

Gönderen: Enigma1965
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 10:36
Alıntı yapılan Cumhuriyet

http://img535.imageshack.us/img535/209/78etkinmlik.jpg        

Forumun en güzel en anlamlı nick' ini kullanan  (CUMHURİYET)  Serkan kardeşimin şahsında  tüm renkdaşların, Eskişehirliler' in ve tüm ülkenin en büyük bayramı kutlu olsun...

-------------
HİÇBİR ŞEY İNSAN KADAR YÜKSELEMEZ VE ONUN KADAR DA ALÇALAMAZ...

Gönderen: meksikalı
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 10:43
Yobazlara, gericilere, vatan hainlerine, faşistlere inat büyük bayramımız kutlu olsun..

[TUBE]http://www.youtube.com/watch?v=su0KnfHJ7AE&feature=related[/TUBE]

[TUBE]http://www.youtube.com/watch?v=pFTkk22CbAg&feature=related[/TUBE]

-------------
Alper Potuk candır, Veysel Sarı kalptir, Dede adamdır...

Gönderen: rbicer
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 11:07
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN...

-------------
HOP HOP HOP
GÜM GÜM GÜM
KIRMIZI ŞİMŞEK
HEY HEY HEY

Gönderen: takatuka
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 11:34
cumhuriyet bayramı kutlu olsun.

Gönderen: Cumhuriyet
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 11:53
En başta forum üyelerimiz ve renktaşlarımız olmakla birlikte tüm ulusumuzun Cumhuriyet bayramını kutlarım.

Ulusun tüm fertlerinin geçiçi olmayan Mustafa Kemal'ler olması dileğiyle...

İKİ MUSTAFA KEMAL VARDIR!

"İki Mustafa Kemal vardır; biri ben, et
ve kemik geçici Mustafa Kemal...
İkinci Mustafa Kemal,
onu "ben" kelimesiyle
ifade edemem. O,
ben değil, bizdir.
O, memleketin
her köşesinde
yeni fikir,yeni
hayat ve büyük
ülkü için uğraşan
aydın ve savaşcı
bir topluluktur.
Ben onların rüyasını
temsil ediyorum.
Benim teşebbüslerim,
onların özlemini çektikleri
şeyleri tatmin içindir. O
Mustafa Kemal sizsiniz,
hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve
muvaffak olması gereken Mustafa Kemal odur."

Mustafa Kemal ATATÜRK

-------------

Gönderen: Scorpion
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 11:53
TÜRKİYE CUMHURİYETİ, Her Şey SENİN İçin, Kutlu Olsun... Clap

-------------
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.

Gönderen: ESESLİ EMRE 26
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 12:21
Cumhuriyetimizin 88.yılı kutlu olsun! Mustafa Kemal ATATÜRK'ÜN ASKERLERİYİZ!

-------------
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Gönderen: tatar ilker
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 12:59

Cumhuriyet bu ülkenin kuruluşu demektir

Cumhuriyet bu ülkenin kurtuluşu demektir

Cumhuriyet bu ülkenin doğusundan batısına her karış toprağı için yapılmış milli mücadele demektir

Ve Cumhuriyet Bayramı; ahde vefadır.

Kutlu olsun herkese...

-------------
Feel the Difference, Feel the Excellence

Gönderen: campari
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 13:00
Alıntı yapılan tatar ilker

Cumhuriyet bu ülkenin doğusundan batısına her karış toprağı için yapılmış milli mücadele demektir

Kutlu olsun herkese...

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap

-------------
KARGADAN BAŞKA KUŞ, ODUNPAZARI'NDAN BAŞKA YOKUŞ TANIMAM

Gönderen: deniz_hakan
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 13:02
Emperyalizme, yobazlara ve paranın saltanatına karşı Yaşasın Cumhuriyet.
Mustafa Kemal ve yol arkadaşlarını saygıyla anıyorum.

-------------
paranın saltanatı varsa, halkın Es-Es'i var

Gönderen: KIRMIZIŞİMŞEK26
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 15:26
Cumhuriyet bayramı kutlu olsun.. Cumhuriyetimizle nice yıllara..

-------------
ESKİŞEHİRSPORLUYUM..
TARAFTARIM...
DOĞRU BİLDİĞİMİ YAZARIM....

Gönderen: Ekin
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 17:24
Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene. Nice 88li yıllara. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

-------------
Cennettir bu vatan seni sevene

Gönderen: champions26
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 17:54
Alıntı yapılan campari

Alıntı yapılan tatar ilker

Kutlu olsun herkese...

Gönderen: Adnan26
Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 18:09
Cumhuriyetimizin 88. yili kutlu olsun....

[TUBE]http://www.youtube.com/watch?v=su0KnfHJ7AE&feature=related[/TUBE]

-------------
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.

Gönderi tarihi: 29/Eki/2011 saat 22:31
Muazzam bir kalabalikla Cumhuriyetimizin 88. yilini kutladik.gelen herkesin ayagina, sesine saglık.Tesekkurler Eskisehir.Farkımızı yine gösterdik.

-------------

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com