Sayfayı yazdır | Close Window

ÜNİESES' ten Eskişehirspor Yönetimine

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Gurbetteki Şimşekler
Forum İsmi: ÜniESES
Forum Açıklaması: Üniversiteli Şimşekler
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2830
Yazdırma tarihi: 18/May/2024 saat 22:13
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: ÜNİESES' ten Eskişehirspor Yönetimine
Gönderen: delimustafa
Konu: ÜNİESES' ten Eskişehirspor Yönetimine
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 21:43

Eskişehirspor Yönetimi’ ne sesleniyoruz:

Futbol arenasında bedavacılığın her türlüsünün Eskişehirspor’umuza zarar getirdiğine inanıyoruz. Çarpık bir şekilde kurulmuş bu sistem her geçen, gün saygın Eskişehirspor taraftarını yok etmekte ve takımına gönül verenleri yıpratmaktadır.

Süregelen yanlışlıkların uzun vadede kulübümüzün geleceğini tehlikeye sokacağı bir gerçektir.

Türkiye de pek çok konuda liderlik yapmış Eskişehirspor yönetimi ve taraftarı bedavacılık sorunun çözümünde öncü bir rol üstlenmelidir.

Bu noktada siz bugünkü yönetim kurulu üyelerine büyük görevler düşmektedir. Üniversiteli Eskişehirsporlular olarak sizlerden bu sorunun çözümü noktasında somut adımlar atmanızı ve bu adımları kamuoyuyla paylaşmanızı istiyoruz.

Eğer bu duruma dur denmezse; kaybeden tüm Türkiye tarafından saygınlığı kabul edilmiş olan Eskişehirspor taraftarı ve Kulübü olacaktır.

Saygılarımızla…

ÜNİVERSİTELİ  ESKİŞEHİRSPORLULAR

-------------
www.unieses.org

Yanıtlar:
Gönderen: wolfalone3839404142
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 21:55
bedava bitsin
 her maçta bana verilen bedava biletlleri almıyorum.. o kadar çokki artık sebil diye dagıtılıyor..
ben mert adamım param var kombinem var..
bedava bilete tenezzül etmem..

-------------
nerde kalmıştık?

Gönderen: kaansrdr
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 21:55
yerinde ve doğru bir tespit,bedava bilet uygulaması taraftarı bölen bir politikadır,eses yönetimi bu uygulamayı derhal kaldırmalıdır.

Gönderen: armani26
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 21:57
yerinde bir açıklama cuk diye oturmuşClap

-------------
İyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım...

Gönderen: ESafa
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 21:59

çok doğru ve yerinde bir karar.üniesese teşekürler.kulübümüzün kanayan bir yarası olan bedavacılığa artık son verilsin.Yönetimden somut adımlar bekliyoruz.inşallah olumlu sonuçlanır.

-------------
BKŞ-ÜniESES-Nefesimiz gurbette,gönlümüz ESES ile

Gönderen: gakkos26
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:05
ayrıntılara girmeden, direkt çözüm merciine basitçe seslenelim diye düşündü arkadaşlarımız. bu konu defalarca dile getirildi, hakkında sayfalarca yazılar yazıldı. bizde doğrudan yönetime seslenerek tepkisini ve yapacaklarını beklemeye karar verdik.

elbette protestoların envay çeşidini yapabilirdik, elbette süslü cümlelerle olmayacak taleplerde bulunabilirdik. fakat bu basit sorunu demek ki birileri anlayamıyor, anlamak istemiyor. o yüzden dedik ki çok sade ifadelerle bu yönetime sorunu bir kez daha söyleyelim ve bu sefer artık bu taraftarın isteklerini anlasınlar. Ey yönetim bitir artık bu  BEDAVACILIĞI. eğer bunu bitirmezsen tribünlerini, gerçek sevdalılarını kaybedeceksin.

-------------
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES

Gönderen: ESES26TOLGA
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:11
Çok doğru ve yerinde bir açıklama olmuş tebrikler..
Bedavacılık bitmeden tribündeki olayların önüne geçemezsiniz..Yarın birgün o bedava bilet verdiğin insanlarda aleyhine konuştuklarında,tezahürat,küfür ettiklerinde bunu daha iyi anlarsın..
Bu yüzden bunlara hiç gerek kalmadan bitir ki bedavacılığı gerçek sevdalılarıda kaybetme...

-------------
HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK ES-ES

Gönderen: esesyucel
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:15
Hocam anlamazlar duymazlar

Bu yönetim gitmedigi sürecde bu bedavacılık bitmez o yüzden sayın başkan ve yardımcıları bir cuma namazında bol bol duga etsin kul hakı yedirdik diye

Gönderen: Murat2616
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:15
Çok yerinde ve doğru bir söylem ESEs in geleceği için inşallah yönetim üzerine düşeni yapar ve bedava bilete son verir.

-------------
Kırmızı Şimşekler

Gönderen: eskisehirsporum
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:20

"Ey yönetim bitir artık bu  BEDAVACILIĞI"  demek
kediye CIGERCI dükkanini emanet etmektir...
Getirisine vede götürüsüne yeniden TEPKI yaratmak
mecburiyetinde kalinir.
Cözüm, sonucuna katlanilabilinecek ETKI alanlari
yaratabilmek...

-------------

Gönderen: esesliadem
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:22
Bugün toplantıya katılamadım ama böyle bir oluşumda bulunduğum için ne kadar övünsem az....
çok doğre ve yerinde bir açıklama ...ClapClap

Gönderen: Banderas_26
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:25
Bu açıklamalar için tebrik ve teşekkür ederim.
YK umarım bu mesajları alır ve yanlışlarından döner.

Gönderen: hacım
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:25
ünieses e çabalarından dolayı herzaman destekliyorum,

benimde hayalim tribünlerde bedavacıların menfaatçilerin olmadığı,eskilerdeki gibi sevgi saygı çercevesinde adam gibi adam gerçek es es taraftarının olmasıdır.
Allahım sen bize o günleri tekrar göster.

-------------
Hiç Durmadan Sonsuzadek ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES

Gönderen: Baba
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:26
Haklısınız... Mücadaleye devam... Zafer...

-------------
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...

Gönderen: enes1965
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:28
Bedava biletle stada girmeyi bırakın,bazıları bu bedava aldıkları biletleri satarak Eskişehirspor üzerinden geçiniyor.Acaba onlar mı Eskişehirsporu çok seviyor,yoksa en ufak bir ürün çıktığında bile alalımda EsEsimize katkı yapalım diyen bizler mi?

-------------
Bir yüreğim var benim , birde sevdam !    

Gönderen: ESES26TOLGA
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:41
Alıntı yapılan enes1965

Bedava biletle stada girmeyi bırakın,bazıları bu bedava aldıkları biletleri satarak Eskişehirspor üzerinden geçiniyor.Acaba onlar mı Eskişehirsporu çok seviyor,yoksa en ufak bir ürün çıktığında bile alalımda EsEsimize katkı yapalım diyen bizler mi?
Onlar daha çok seviyordur Yağma yapmayı,emekçinin simitlerini çalmayı,bedava otobüsle deplasmana gitmeyi bedava bilet alarak girmeyi bırak onları satarak kazanç kapısı yaratmayı,rant kavgası çıkararak gerçek sevdalılarıda soğutmayı ESKİŞEHİRSPOR SEVGİSİ SEVDASI sananlar;
ESKİŞEHİRSPOR'u daha çok seviyorlardır emin ol...

-------------
HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK ES-ES

Gönderen: dodurgalı
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:42

eyyyy yönetim kartallar varken kargalarla dost olma,bedavacılığa sonver itibarıımızı kaybettirme.

-------------
2009-2010 PEŞİNDEN 10626 KM.../SENİ YALNIZ BIRAKIRIZ MI SANDIN?

Gönderen: wolfalone3839404142
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:44
en çok bedava bilet satma olayıda dişi şimşeklerde yaşanmıştır.. ama kabahat dişi şimşeklerde değil onlara bedava bilet verende..

-------------
nerde kalmıştık?

Gönderen: ESafa
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:53
Alıntı yapılan enes1965

Bedava biletle stada girmeyi bırakın,bazıları bu bedava aldıkları biletleri satarak Eskişehirspor üzerinden geçiniyor.
Çok doğru söylemişsin.Bu olaya arkadaşım bizzat şahit oldu.yönetim tarafından verilen biletleri alıyorlar,mesela 100 tane verdi diyelim 10 unu alıyorlar,90 nını satıyorlar,paralar cebe.geri kalan 10 biletle de bilet başına 2-3 kişi giriyorlar.bu kadarına pes! şu adi insanları tribünden temizlemek lazım.

-------------
BKŞ-ÜniESES-Nefesimiz gurbette,gönlümüz ESES ile

Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:54
dişiside aynı erkeği de aynı.adam bileti alıp sanki maça mı giriyor.veya giriyorda ne oluyor gödük bursada.kendi sahamızdada 15 tl'den satıyor.ne beklersin bu taraftardan.acil önlem lazım bunlara.neredeyse bütün taraftar  sitelerine üyeyim,her takım taraftarı bizden bıkmış.bumudur es-es taraftarı olmak.yağmacı,talancı,beleşci,kavgacı,küfürcü.eğer buysa ben es-es taraftarı değilim arkadaşlar.

-------------

Gönderen: simurg4844
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 22:58
izin verirseniz bu konuya mevlana'nın  sözüyle katılmak isterim.meclisten dışarı olsun.

Leş, bize göre rezildir ama, çakala, sırtlana şekerdir, helvadır.

-------------
SENİ YALNIZ BIRAKIR   MIYIZ SANDIN?/ Aklın en büyük yanılgısı, olayları istediğimiz şekilde göstermesidir.

Gönderen: matador
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 23:06
Yönetim bu anlayış ile kendi bindiği dalı kestiğinin farkında değil. Korkarım gün gelecek o dallarda gidince 'Tutunacak bir dalımız bile yok' diye yakınacaklar. İşte o zaman herşey için çok geç kalındığı -geç de olsa- anlaşılacak...

-------------
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil

Gönderen: Dorylaion
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 23:13
İşte açıklama budur, ben bunu muhattap alırım, buna gerçek Eskişehirsporluluk derim.
Helal olsun UNİESES...

-------------
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...

Gönderen: 2şimşek6
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 23:34
Adamlara bedelsiz bilet veriliyor bedelsiz bilet belirli bir bedel karşılığı bilet alacak taraftarımıza satılıyor.Manisa maçında gişede satılan biletten fazla bedelsiz biletler satıldı.Yönetimin bu açıklamayı dikkate alacağını hiç sanmıyorum.Taraftarımızı (rant peşinde koşmayan sevda peşinde koşan) tek çatı altında toplayacak bir derneğe ihtiyacımız olduğu yıllardır dile getiriliyor.Ama kimse elini taşın altına sokmuyor.Hepimiz şöyle olsa böyle olsa diye tartışıyoruz.Kısır döngü içinde sürüp gidiyor.Alt liglerde bazı şeyler görülmüyor duyulmuyordu.Ama şimdi öyle değil.Herşey gün ışığına çıkmaya başladı.Büyüklerimizin bıraktığı mirası bitirmekle kalmıyoruz yüreklerini sızlatıyoruz.
BET bildirileri Unieses bildirileri hep havada kalıyor.Kurumsal bir yapıda bir çatı altında toplanmadıkça en büyük güç olan birlik beraberlikten yaralanamacağız.Burada deneyim birikim sahibi kültürlü bilgili abilerimiz var heyacanı cin fikirli cefakar kardeşlerimiz var.Hiç bir menfaati olmadan her işe koşacak gençlerimiz var.Ama bu gücümüz ne yazıkki harekete geçemiyor ve bu forumda dönüp duruyor.Birileri artık bu işe el atmalı.Hemde vakit kaybetmeden.Hala sevilen sayılan bir camia iken el atmalı.Yoksa her geçen gün kan kaybediyoruz.Beni üzen bu açıklamaların sadece lafta kalması ve bu forumla sınırlı olması.
Ortalık menfaat arayan kavga arayan olay arayan atıp tutan bilinçsiz tutarsız kişiliksiz insanlara kalıyor farkındamısınız..

-------------

GELECEK HAYALLERİNE İNANANLARINDIR

Gönderen: baltraES
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 23:39
ÜniESES ÜniESES  ClapClap

-------------
ES   ES

Gönderen: AtaÜniEsEs
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 23:40
İsim Vermeden Yazıyorum facede Bu Konuyla İlgili Yazılmış Bir Yazıya Genç Bir Kardeşimizin Cevabı:

biz durduk yere olay çıkarıp da takımı kötülemeyiz belli ki vardır bir sebebi anlamazsınız siz bedava bilete gelince de ne tribün çocukları var cebinde parası yok herkesi kendinize benzetmeyin onaagöre

Ben bir şey demiyorum...

-------------
Eskişehirsporlu!

Gönderen: bursAnkaraESES
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 23:41

Gayet anlamlı bir açıklama.Zaten yağmaları da o bedava biletleri alanlardan bazıları yapmıyormu.

TEMİZ TRİBÜN İÇİN BEDAVAYA SON...

-------------
BİZ ESKİŞEHİRLİYİZ OLEY...

Gönderen: Mc_PrOdAtOr
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 23:41
başka yerlerden foruma alıntı yapmak yasaktır__

-------------
ULTRAS & A.C.A.B ESparta

Gönderen: eyucel
Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 23:43
 bedava bilet ve bedava otobüs verilmesin. taraftar olarak her şeyde  olduğu gibi bu  konuda da tüm ülkeye örnek olalım. her zaman desteğe hazırız semih  hocam

-------------
BU BÜYÜK TARAFTARA ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR

Gönderi tarihi: 02/Şub/2010 saat 23:45
Deplasmana Gidemeyen Genç Kardeşlerimiz İçin "Deplasmana Sende 1 Öğrenci Götür" Kampanyası Düzenlenmedi mi?10larca Arkadaşımız Bu Kampanyadan Yararlanmadı mı?Bedavacılığın Bahanesi Parasızlık mıdır?

-------------
Eskişehirsporlu!

Gönderen: lua lua
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 00:25
Yönetimler düşünen sorgulayan taraftar istemezler. Çünkü sorgulayan taraftar yönetimin de yanlışlarını sorgulayarak, yönetimin sonunu hazırlar. Ülkemizde birçok yönetim taraftar gruplarına bedava bilet, otobus vs vererek bunları kontrol altında tutar ki aleyhinde bagırmasın. Olanda tabiki sevdası peşinde koşanlara olur. Son Bursa maçında oldugu gibi birçok deplasmanda sevdalılar parası cebinde dışarıda kalır, digerleri bedava biletlerle koltuk kırarlar... Bunun değişmesi için, Ünieses ve benzer organizasyonların stadlarda çogalması yeterli olmayacaktır. Bu sorunun çözülmesi için klüp yönetimi ya zihniyetini değiştirecek, ya da  kökten değişecek. Fakat kongredeki üyelerin kaçı bu bedava bileti sorun olarak görüp, yönetimi değiştirir bunu yakında göreceğiz. Ünieses'in açıklamaları son derece yerindedir ve bende bu kararları destekliyorum. 

-------------
Mezara kadar; ESESES KİKİKİ ESKİ ESKİ ES!!!

Gönderen: simsek26
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 00:39
Bugünkü 4buçuk saatlik toplantımızı birkaç cümleyle özetlemek ; Mustafa Başkanın,Semih Hocamın yazdıklarıdır

-------------
ANKARA ESDER BAŞKANI BARIŞ BAŞ

Gönderen: Abdullah 26
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 00:46
taktir ettiğim ilgiyle izlediğim gurup

Gönderen: emrahes
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 00:46
bu yonetım tarzı heryerde bole. ama sunu unutuyorlar. bındıklerı dalı kesecekler gene o beleşciler. ama bizim üzüntümüz bu anlayışla uzun vadede esese ıhanet edılmesıdır.

-------------
DK

Gönderen: hayatımıs duman
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 01:22
bedava bılet kesınlıkle verılmemelı......gonulden seven eses lı kardeslerım maca gırebılmek ıcın 25 tl ı kac gunde bırıktırıolardır....asgarı ucret alan buyuklerım eses macına gelerek nelerden vazgecıyorlar dıgerlerı belese girerken rant pesınde kosarken bızlere gercek sevenler enayimi ......... yazık gunah degılmı yonetim duy bunları..............

-------------
U L U D A G...U N İ E S E S

Gönderen: es_emre26
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 01:28
Bedava bilet vereceklerine ''O köy bizim Köyümüz'' gibi projelere,BandoESES'e KoreoESES'e destek versinler...

-------------
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com - http://www.felsefesis.com

Gönderen: Erman
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 01:33
Bu camia Eskişehirspor'lu geçinenlere de Eskişehirspor'dan geçinenlerle de gerekli cevabı verebilecek büyüklüktedir.Yeter ki yönetim tarafını seçsin.Ya olaya popülist bakıp bedava bilete devam etsinler ya da Eskişehirspor'un geleceğini düşünüp bu rantın kökünü kurutsunlar.

-------------
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    

Gönderen: mehmet26eses
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 01:47
Açıklama ya da Duyuru artık hangisi doğru olacaksa,yerinde.Ancak yönetimin kaale alıp cevap vereceğini veya çözüme yönelik bir adım atacağını sanmıyorum.

Çünkü ortada bir klüp,klubün gelirleri ve o gelirleri paylaşan insanlar var.Alan memnun,satan memnun durumu yani..
Ne zaman ki bu klubü gerçek ve yol yordam bilen Eskişehirspor taraftarları yönetir o zaman bu illegal işler son bulur.

Umarım ben lafımı yerim de yönetim bu sorunları çözer ancak hiç umudum yok.

-------------
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR

Gönderen: demiryolcu26
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 02:41
[QUOTE=AtaÜniEsEs] Deplasmana Gidemeyen Genç Kardeşlerimiz İçin "Deplasmana Sende 1 Öğrenci Götür" Kampanyası Düzenlenmedi mi?10larca Arkadaşımız Bu Kampanyadan Yararlanmadı mı?Bedavacılığın Bahanesi Parasızlık mıdır Bedava bilet verilecekse illaki yani niyet gerçekten iyise her hafta bi okulu seçer oradaki ögrenci kardeşlere verirsiniz bunun aksi ileride çok kötü sonuçlara götürecektir kulubü

-------------
vatan için ölmekse kaderim ben o kaderin ellerinden öperim

Gönderen: TARIKCAN
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 09:02
Hocam Deplasmana devammı.....

-------------
SENİ YALNIZ BIRAKIRIZ MI SANDIN...?

Gönderen: MuratHoca
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 09:22
Alıntı yapılan es_emre26

Bedava bilet vereceklerine ''O köy bizim Köyümüz'' gibi projelere,BandoESES'e KoreoESES'e destek versinler...

Bu tür organizasyonların kıymetini anlayan yönetimler olunca zaten bir çok şey kendiliğinden düzelmeye başlayacaktır.

-------------
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...

Gönderen: eses_kayhan
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 09:23
çok güzel bir karar bende katılıyorum kombinem var ama bende böyle şeylerin bitmesini istiyorum

-------------
ölümüne eses

Gönderen: es-suat-es
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 11:26
Süper açıklama olmuş sade ve net Ünieses, camiamızın kanayan yarasını direk olarak belirtmiş ve kesin çözüm önerisini sunmuştur.Bunu yönetim nasıl anlayacak ? veya bunun için bir girişimde bulunacak mı ? herhangi bir açıklamada bulunacak mı ? ilerleyen zamanlarda göreceğiz.
Ünieses oluşumundaki arkadaşlarada nacizhane bir tavsiyem olucaktır.
Maçlarda özellikle açık tribünde Bandoeses le birlikte bir koordineyle beraber oturmaları açık tribünde insanları bu taraflara yönderirecektir ve tribüne olumlu yönde katkı sağlıyacaktır kanısındayım.
Geçen Manisa maçından size bir örnek vermek istiyorum. Altes grubunun üst taraflarında seyretmeye başladık maçı arkadaşlarla beraber.Maç başladıktan kısa bir süre sonra 10-15 kişi civarında genç arkadaş geldi önümüze ve direk olarak bağırmaya başladılar.Yönetim uyuma taraftarın dışarıda diye...neyse lafı daha fazla uzatmıyayım önceden bu küçük grupların başlattıkları tezarruhatlar tüm tribüne yayılırdı fakat bu sefer böyle bir durum olmadı.Sebebide Bandoeses bulunduğu yerde o kadar güzel işler yapıyorki etrafınada iyi niyetli bedavacılık peşinde koşmayan küfre karşı taraftarları etrafında topluyor.Bu tür gruplarda(Ünieses BET vb.) Bandoeses etrafında kümelendiği takdirde çok büyük bir güç kazanıcağımızı ve en azından bu bedavacıların seslerini keseceğimizi düşünüyorum.

-------------
...

Gönderen: hus@mES
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 11:33

HEP DESTEK TAM DESTEK...

BEDAVCILIĞA GEÇİT YOK...

-------------
ANADOLU YILDIZI

Gönderen: esesim
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 11:38
Ünuversite oluşumuna yakışır bir açıklama. Camia olarak forumlarda birbirmizi kırıcı yorumlar yazacağımıza güçlü bir yapılanma ile bu tür basın bldirileri sayesinde kamuoyu oluşturabilirsek, bir de tribün guruplarının desteği sağlanabilirse (Nefer lideri Murat Diri'nin "bedelsiz bilete karşı" olduklarını belirten bir açılaması var) etki çok daha olumlu olacaktır.

BKŞ olarak bu bildirinin yanındayız...

-------------
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!

Gönderen: hus@mES
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 11:44
E-İMZA KAMPANYASI yapalım !

Ad Soyad vb. gerçek kimliklerimizle Eskişehirsporumuzun geleceğinde önemli bir kazanım olacak bir kampanya yapabiliriz. Forum yöneticisi arkadaşlar bir form/format oluşturup sitenin sağına, tahmin kısmına yerleştirebilirler... Duy sesimiz eyyy Yönetim binlerceyiz...
kampanya ismi önerimde şu: SEVDAMIZ BEDAVA DEĞİL! PAHA BİÇİLMEZ...

-------------
ANADOLU YILDIZI

Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 11:52
Selahattin abi, dediğini yapabilsek, bir birleşebilsek bu taraftar neler yapacak ama aramıza birileri ne engeller, ne husumetler koymuşlar ki bir türlü bunları aşamıyoruz. hepimizin sevdası aynı, hepimiz renklerimize aşığız. ümidimiz eskişehirspor taraftarlarını bir gün tek vucut olarak görmek, ümidimiz eskişehispor taraftarlarının hep güzel işlerle adının anıldığını duymak, ümidimiz eskişehirspor taraftarlarının geçmişte olduğu gibi anadoluda bir çok ilklerin öncülüğünü, bayraktarlığını yeniden yapmasını sağlayabilmektir.  

-------------

Gönderen: eskikral
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 11:53
Bence bu olayda yönetimin alacağı tavır Eskişehirspor için kırılma noktasıdır.  Eskişehirspor Yönetimi bu kanayan yaraya neşter vurarak Eskişehirspor'u, kendisine zarar veren bu taraftar anlayışından kurtarmalıdır. Tribünden kendisine destek veren, Eskişehirspor'u bir çıkar kapısı olarak görmeyen gerçek taraftarıyla kucaklaşmalıdır. Tribünlerin sağlıklı bir yapıya kavuşması, herkesin temenni ettiği kurumsallaşmış, günlük başarıları değil geleceğini düşünen Büyük Eskişehirspor hedefine ulaşmakta büyük bir kilometre taşı olacaktır.
Fakat şuandaki Eskişehirspor yönetiminin, oluşumuna katkıda bulunduğu bu bedavacı taraftar anlayışını değiştirebileceğini de sanmıyorum

-------------
Bulutlar birleşmeden şimşekler çakmaz.

Gönderen: mt_yuruk26
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 12:29
bu olay kırılma noktasıdır arkadaşıma kesinlikle katılıyorum. bir neferin yaptığı açıklamaya bakın birde buna aradaki kalite farkını anlayabilirsiniz. imzamı atarım bu açıklmaya ve yapılacak her türlü faaliyetede destek veririm.

bedava bilet bitmeden trübünler temizlenemez.

-------------
BİLİNÇLİ TARAFTAR__GÜÇLÜ ESKİŞEHİRSPOR__

Gönderen: morir26
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 12:40
bu yönetim bu taraftarı yavaş yavaş bitirir arkadaşlar demedi demeyin taraftarı düşünerek yapmış oldukları bi karar yok kaç senedir

Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 13:01
sevgılı semıh hocam,mustafa arkadasım ve unı es es uyelerı cok ugrasıyoruz fakat bır turlu onune gecemıyoruz once yaptıklarınızdan dolayı sızı tebrık edıyorum boyle olması gerekır hocam ama bursa deplasmanında sımıt alısları gormedınızmı?ben yıllardır deplasmanlara gıdıyorum adam benzınlıgın ıcındekı sus havuzundan balık calan,cam sil calıp kaptan camları sılersın dıyen,5lıtre zeytınyagı calan ınsanlar gordum!!! bedeva bılet ne kı!!!

-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES

Gönderen: nightmare26
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 13:08
Allah BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR Taraftarının sonunu hayır etsin.

-------------
Pilavıda benden hey Allah...ESESES KİKİKİ ESKİ ESKİ ES

Gönderen: erman_26
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 13:33
Alıntı yapılan Güray26ES

sevgılı semıh hocam,mustafa arkadasım ve unı es es uyelerı cok ugrasıyoruz fakat bır turlu onune gecemıyoruz once yaptıklarınızdan dolayı sızı tebrık edıyorum boyle olması gerekır hocam ama bursa deplasmanında sımıt alısları gormedınızmı?ben yıllardır deplasmanlara gıdıyorum adam benzınlıgın ıcındekı sus havuzundan balık calan,cam sil calıp kaptan camları sılersın dıyen,5lıtre zeytınyagı calan ınsanlar gordum!!! bedeva bılet ne kı!!!
Uzun uzun yazılacak olursa Eskişehir il sınırından dışarı çıkmadan bile dükkanlar kapanıyor, otobüsten inmeden "Kapalı kapalı!" diye bağırıyor dükkan sahipleri. Jandarmalar dinlenme tesislerinde bize eşlik ediyor her zaman. Hatta kalbinin üzerinde aynı armayı taşıyanlar bille birbirinden korkuyor. Aracına su alanlar "Acaba benim suyumu da elimden alırlar mı" diye otobüslerin arkasına saklanıp içiyor suyunu. Yemek yenilmeye indiğinde mekan sahipleri hemen gitsinler diye "çorba 3,5 lira" diye bir yalan uyduruyor. Hemen hemen her deplasmanda aynı şeyler yaşanıyor. TÜm bu yaşananların kaynağının ne olduğunu yazmaya gerek yok sanırım...

-------------
Yönetim İSTİFA!

Gönderen: ayk26
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 13:40
Alıntı yapılan morir26

bu yönetim bu taraftarı yavaş yavaş bitirir arkadaşlar demedi demeyin taraftarı düşünerek yapmış oldukları bi karar yok kaç senedir

Aynen katılıyorum taraftar umurlarında değil onlar ligde kalsın yetecek misyon yok, vizyon yok, hedef yok, yokoğlu yok...

-------------
" seni bizim kadar seven oldu mu? "

Gönderen: Erman
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 14:02
James F.Clarce'nin çok beğendiğim bir sözü var

“Bir siyasetçi gelecek seçimi, bir devlet adamı ise gelecek nesilleri düşünür”

Bu söz bizim mevcut yönetim için aynen geçerli.

-------------
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    

Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 14:17
ermanın ankara deplasmanında kardesım yanımızda genclerbırlıgı amıgosu arkadasımız varken parayı pesın adama verdıdıgımız halde bıze yemek yedırmedıler sıze kapalı nerde yersenız yıyın denıldı basımdan kaynarlar sular dokuldu bır kısının hatasının butun eseslı taraftarlar cekıyor!!!

-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES

Gönderen: barises
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 16:13
Alıntı yapılan AtaÜniEsEs

İsim Vermeden Yazıyorum facede Bu Konuyla İlgili Yazılmış Bir Yazıya Genç Bir Kardeşimizin Cevabı:

biz durduk yere olay çıkarıp da takımı kötülemeyiz belli ki vardır bir sebebi anlamazsınız siz bedava bilete gelince de ne tribün çocukları var cebinde parası yok herkesi kendinize benzetmeyin onaagöre

Ben bir şey demiyorum...
ne tribün çoçukları!! var cebinde parası yok takımı umrunda değil deplasmana asmaya kesmeye makaraya geliyorlar. Küfürü erkeklik sayıyorlar. Girin bakın adamların forumuna neler söyleniyor Eskişehir taraftarı için.En acısıda kendimizi savunucak kelime bulamamdır..

Gönderen: Enigma1965
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 17:43

Çok güzel ve de son derece olumlu bir bildiri.. Adeta muhtıra gibi. Ancak bu mesajı alacak zekavete sahip bir yönetim olduğunu sanmıyorum.. Değindiğiniz konular Ülkenin bir çok kulübünde kanayan yara haline gelmiş. Umarım bizim yönetim kendinden beklenmeyen bir basiretle bu konulara neşteri vurur...

-------------
HİÇBİR ŞEY İNSAN KADAR YÜKSELEMEZ VE ONUN KADAR DA ALÇALAMAZ...

Gönderen: emrahes
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 19:21
yönetimin artık radikal kararlar alması lazım. cunku bu duzenden rahatsız olan taraftar sayısı cok fazla. bakmayın cogu sesını cıkarmıyor ama yavaş yavaş insanlar konusmaya basladı. bu haklı davada bu yonde dusunen herkez bırlık olmalı. bu yonetımın bişeyler yapacagını sanmıyorum ama bir ümit işte...

-------------
DK

Gönderen: eskikral
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 19:38

Kesinlikle ve kesinlikle bedava bilet, yol parası,beleş  otobüs olmaması gerekir. bu yanlışlar yüzünden; herkesin sempati duyduğu bir takımken, şimdi ise herkesin antipatisini kazanıyoruz. yağma nedemek ya, benim aklım almıyor. madem karnın aç, paran yok, ozaman  maçta ne işin var git çalış. maçlarımıza çok seyirci geliyor, deplasmanlara kalabalık gidiyoruz. neye yarar.malesef  bu kalabalıklar esesime kaybettirirken başkalarına kazandırıyor. ünieses i seviyor ve destekliyorum 

-------------
Bulutlar birleşmeden şimşekler çakmaz.

Gönderen: simsek26
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 19:47
Alıntı yapılan barises

Alıntı yapılan AtaÜniEsEs

Ben bir şey demiyorum...
ne tribün çoçukları!! var cebinde parası yok takımı umrunda değil deplasmana asmaya kesmeye makaraya geliyorlar. Küfürü erkeklik sayıyorlar. Girin bakın adamların forumuna neler söyleniyor Eskişehir taraftarı için.En acısıda kendimizi savunucak kelime bulamamdır..
YAZIK..ÇOK YAZIK

-------------
ANKARA ESDER BAŞKANI BARIŞ BAŞ

Gönderen: SerifOkan
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 19:54
Alıntı yapılan eyucel

bedava bilet ve bedava otobüs verilmesin. taraftar olarak her şeyde  olduğu gibi bu  konuda da tüm ülkeye örnek olalım. her zaman desteğe hazırız semih  hocam
Bedava otobüs heryerde olan bişeydir ve OLMASI gerekendir, sonuçda taraftar armasının peşinden gidiyor kilometreler maddi durumu yerinde olan var olmayan var...

Açıklama çok yerinde ama sadece açılmış bir konu olarak kalıcak gibi gözüküyor.Ouch

-------------
Eskişehirspor Siyaset Üstüdür !

Gönderen: tuncay özkan
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 20:21
günümüzde malesef futbol endüstriyel boyuttadır.yani maddi durumu iyi olmayan takımlar transferde malesef yetersiz kalıyorlar vs vs.tabiki bu bilet lerin 25 tl olmasını gerektirmez.mevcut bilet politikası malesef çok yanlıştır.fakat neden 25 tl bi o kadarda bedava var diye.bedava bilet ES ES e ihanettir.5 lira olsun bedava olmasan.7 yaşındaki çocukları tribüne babasının yanında biletsiz diye alınmadığı günümüzde elindeki bedelsiz biletleri satanları görmek üzüntü verici.bu durumu protsto etmezsek bu durumun sürmesine destek vermiş oluruz.bu alışkalığı ortadan kaldırma işi yine bize düşmektedir.herkeze saygılar

-------------
ES ES ES ES Kİ Kİ Kİ Kİ HOP HOP HOP HOP GÜM GÜM GÜM GÜM KIRMIZI ŞİMŞEK ÇOK YAŞA

Gönderen: Aliduran26
Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 21:20

Gerçekten bedava bilet ve bedava kombine bilet işine son verilmesi gerekir.Bu bedavacılıktan geçinenler gerçek Es Es taraftarı değildir.Zaten özellikle gittiğimiz bazı deplasman maçlarında da görüyoruz ki çıkan olayların baş tacirlerinin kimler olduğunu herkes iyi biliyor ama kimse ses çıkartamıyor.

-------------
Hayatın Anlamı Siyah-Kırmızı ESESim!
Seni Yalnız Bırakırız mı Sandın?

Gönderi tarihi: 03/Şub/2010 saat 22:28
Alıntı yapılan Aliduran26

Gerçekten bedava bilet ve bedava kombine bilet işine son verilmesi gerekir.Bu bedavacılıktan geçinenler gerçek Es Es taraftarı değildir.Zaten özellikle gittiğimiz bazı deplasman maçlarında da görüyoruz ki çıkan olayların baş tacirlerinin kimler olduğunu herkes iyi biliyor ama kimse ses çıkartamıyor.

Ne Kadar güzel bir ifade...

-------------
Eskişehirsporlu!

Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 15:48
Zamanında demiştik demeyi pek sevmem ama görünen köy kılavuz istemiyordu ve biz düşüncelerimizi 2 Şubatta net bir şekilde ifade etmiştik. İnşallah yeni kurulacak yönetim son yaşanan olaylardan gereken dersleri alır ve bu konuya gereken önemi verir (şahsen umudum olmadığını da belirtmek isterim).

2 Şubat 2010

Eskişehirspor Yönetimi’ ne sesleniyoruz:

Futbol arenasında bedavacılığın her türlüsünün Eskişehirspor’umuza zarar getirdiğine inanıyoruz. Çarpık bir şekilde kurulmuş bu sistem her geçen, gün saygın Eskişehirspor taraftarını yok etmekte ve takımına gönül verenleri yıpratmaktadır.

Süregelen yanlışlıkların uzun vadede kulübümüzün geleceğini tehlikeye sokacağı bir gerçektir.

Türkiye de pek çok konuda liderlik yapmış Eskişehirspor yönetimi ve taraftarı bedavacılık sorunun çözümünde öncü bir rol üstlenmelidir.

Bu noktada siz bugünkü yönetim kurulu üyelerine büyük görevler düşmektedir. Üniversiteli Eskişehirsporlular olarak sizlerden bu sorunun çözümü noktasında somut adımlar atmanızı ve bu adımları kamuoyuyla paylaşmanızı istiyoruz.

Eğer bu duruma dur denmezse; kaybeden tüm Türkiye tarafından saygınlığı kabul edilmiş olan Eskişehirspor taraftarı ve Kulübü olacaktır.

Saygılarımızla…

ÜNİVERSİTELİ  ESKİŞEHİRSPORLULAR

-------------

Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 16:31
Hocam Birde Üni EsEs Olarak Kanpanyaya Katılın Bedavacılara Hırsızlara Son Diyelim Defolup Gitsinler EsEsİMİN Peşinden

-------------
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.

Gönderen: es_formen
Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 17:17
Alıntı yapılan wolfalone3839404142

en çok bedava bilet satma olayıda dişi şimşeklerde yaşanmıştır.. ama kabahat dişi şimşeklerde değil onlara bedava bilet verende..
hakan bey,dişi şimşekler ilk kurulduğunda kızımı da gönderdim tribüne.benim sevdamı yaşasın diye fakat 5_6 maç sonra gördüm ki bunların eses sevdasıyla işi  yok  ve sonrasına stada bile gitmesine müsade etmiyorum.görünen köye kılavuz istemiyor zaten.

-------------
krasny molnya

Gönderen: serdargül
Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 17:20
Ey yönetimdekiler içinizde bir tane adam yokmu taşın altına eline sokacak?
O zaman neden oradasınız?

-------------
EDİZ BAHTİYAROĞLU

Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 17:21
Alıntı yapılan es_formen

hakan bey,dişi şimşekler ilk kurulduğunda kızımı da gönderdim tribüne.benim sevdamı yaşasın diye fakat 5_6 maç sonra gördüm ki bunların eses sevdasıyla işi  yok  ve sonrasına stada bile gitmesine müsade etmiyorum.görünen köye kılavuz istemiyor zaten.

Aynen Bende İlk Kurulduklarında Kendi Elerimle Götürdüm Götürmez Olaydım Baktımki Olmuyor Artık Gitmesine İzin Bile Vermiyom Bazı Dengesislerde Senin Kızında Alıyor Diyor Bu Sezon Gitigini İsbatlayın hadi Bedava Girdigini Yada Dişi Şimşeklere Takıldıgını

-------------

Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 17:28
yıllardır deplasmana etd ile giderdim ta ki denizli deplasmanına kadar.ne zaman malum semt dadandı çektim elimi ayağımı.kadıköye seni yanlız bırakırmıyız ekibiyle gittim ve hayatımın en güzel yolculuğunu yaptım.organizosyonu düzenleyenlere tekrar teşekkürler.giden arkadaşlar da gördü mutlaka kadıköyde olay çıkartıp bizleri orada da rezil edenler aynı şahıslar.ben istanbul deplasmanı için 100 lira ayırmıştım ama 115 lira harcadım.bunlar 1 lirasız nasıl geliyorlar ve üstelik kafa bir milyon maça giriyorlar şaşıyorum.iki sezon önce 2 bira için giresun maçına iki defa bilet almak zorunda kalan ben!bu sorunun cevabını bulamıyorum.her zaman güzel centilmen ve saygılı tribün isteyen ben;yapacağınız her türlü organizasyona destek vermeyi görev bilirim.kareo'da uğraş veren başta emre ve ekibi bunlar da genç kanları kaynıyor.ama sadece eses sevdasıyla.ya bunlar:hepsi polat alemdar,memati,ramiz dayı olma yolunda.allah bunları bizden uzak tutsun.fakat bunları allah'a bırakmadan bizler çözmeliyiz bence.saygılarımla.

-------------
krasny molnya

Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 17:34
Alıntı yapılan esesyucel

Alıntı yapılan es_formen

Aynen Bende İlk Kurulduklarında Kendi Elerimle Götürdüm Götürmez Olaydım Baktımki Olmuyor Artık Gitmesine İzin Bile Vermiyom Bazı Dengesislerde Senin Kızında Alıyor Diyor Bu Sezon Gitigini İsbatlayın hadi Bedava Girdigini Yada Dişi Şimşeklere Takıldıgını
kız babası olmak zor sanat bu devirde.koruyabilmek ,yanlışı doğruyu gösterebilmek.şükürler olsun ki ağacı yaşken eğmeyi başarmışız da;ağzımızdan çıkan emir telakki etmiş.kızım artık sadece maçın gidişatı hakkında telefonda bilgi alıyor benden.

-------------
krasny molnya

Gönderen: delimustafa
Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 17:59

Ben şu anda biz demiştik demenin bir fayda getireceğine inanmıyorum. Zaten bizim bu konuda duruşumuz bellidir.

Bu konuda çeşitli projeler olduğunu biliyoruz.Biz de Eskişehirspor Yönetimine bir proje sunma konusunda hazırlıklarımızı yapıyoruz.

Şunu  da söylemek istiyorum Ünieses tüm gruplara karşı eşit mesafededir. Söylemek istediğimiz şey; bu sorun sadece Eskişehirspor'un değil tüm Türkiye Tribünlerinin sorunudur.Yani sorun sistemdedir.

-------------
www.unieses.org

Gönderen: MuratHoca
Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 18:24
Alıntı yapılan esesyucel

Hocam Birde Üni EsEs Olarak Kanpanyaya Katılın Bedavacılara Hırsızlara Son Diyelim Defolup Gitsinler EsEsİMİN Peşinden

Yücel abi tabii kampanyayı destekliyoruz...

-------------
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...

Gönderen: mecek
Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 18:27
Bu konuda belli bir çoğunluğa erişince bunu bir basın duyurusu ile kamuoyunada duyurmak şart.

-------------
https://www.facebook.com/groups/6069393100/?fref=ts - E S T A N B U L - https://www.facebook.com/esesbando?fref=ts - BANDOESES - http://www.unieses.org/ - ÜNİESES

Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 18:54
Alıntı yapılan mecek

Bu konuda belli bir çoğunluğa erişince bunu bir basın duyurusu ile kamuoyunada duyurmak şart.

Ali Abi Özelikle Tam Anlamıyla Destegi Saglayalım Daha Cok Gurup Destek Vermedi

-------------

Gönderi tarihi: 11/May/2010 saat 19:15
 yönetim gelecek sezon iyi bir politika izleyip kombine fiyatlarını uçuk fiyattan satacağına uygun fiyattan satışa çıkarsada kombineler tamamen satılsa beleşci falan kalmaz.bu rezillğide son vermiş olur.hem beleşcileri al hem de bunlar yüzünden ceza ye.ne ala ne ala.

-------------

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com