Sayfayı yazdır | Close Window

Dorylaion PrensES'leri

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Genel
Forum Açıklaması: Genel Konuşmalar
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=164
Yazdırma tarihi: 09/May/2024 saat 02:43
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Dorylaion PrensES'leri
Gönderen: minikeses26
Konu: Dorylaion PrensES'leri
Gönderi tarihi: 02/Ağu/2007 saat 12:00
bayan eskişehirspor taraftarları yenilenmiş bu sayfamızda tekrar biraradayız.Wink 

-------------
dorylaion prensES'leri

Yanıtlar:
Gönderen: EsEsliyim
Gönderi tarihi: 02/Ağu/2007 saat 12:07
Yeni forumumuz ve üyeliklerin de açılmasıyla tüm bayan taraftarlarımızı foruma bekliyoruz...Bayanlarımızın forumda sayıca artması hem forumu renklendirecek hemde seviyenin korunması yardımcı olacaktır....Embarrassed

-------------
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.

Gönderen: luxemburg
Gönderi tarihi: 02/Ağu/2007 saat 22:16
Öncelikle, tam olarak Dorylaion PrensEslerinin  ne olduğunu bilmiyorum.

Bu konuda açıklayıcı şeyler yazılsaydı daha yararlı olurdu.
Bir grubun  bayan taraftarlarının ismimi midir yoksa daha farklı mıdır gibi...

Bunların dışında ben, bayan ve erkek diye ayırmayı ve bölmeyi uygun bulmuyorum.

Eğer tribünlerde gönül verdiğimiz bir şeylerin mücadelesini veriyorsak bu yapılan mücadelenin bölünmesi demektir. Bayanların kendi aralarında bir birliği tabi ki olabilir, fakat bunu da yaparken çok ayrı durmamak gerekir.

Dostlukla,
luxemburg

-------------

Gönderi tarihi: 02/Ağu/2007 saat 22:31
tüm dünya da bayan ve erkeklerin ayrıldığı bir çok konum vardır ama bu bir ayırım değildir bizler ne zaman trübünlerde bir arada gönül rahatlığı ile maç izleyebilirsek o zaman bu ortamda kendimiz için ayrım yapmıyacağız ; zaten bu sembolik bir gruptur nasıl marmariseses , TKŞ , KKŞ BKŞ gibi bir grup var ise biz de buna benzer bir grup oluşturduk. ayrıca bu grubumuz yeni değildir yaklaşık 6-7 ay önce bu konu açılmıştır.katılımımız ile ilgili resimlerimizde vardı yeniden kısa zamanda yüklemesini yapacağız.Dorylaion isminin açıklaması aşağıdadır .

Selamlar.

Bugünkü Eskişehir ili, Eski ve Orta çağlarda Yunanca Dorylaion, Latince Dorylaeum ismi ile tanınan bir kentti. Arap kaynaklarında ise şehrin adı Darauliya, Adruliya ve Drusilya olarak verilmiştir. Dorylaion, antik kaynaklarda önemli yolların kavşak noktasında kaplıcaları ile ünlü, ticaret ile zenginliğe kavuşmuş bir Frigya (Phrygia) şehri olarak geçer ve şehrin kurucusu olarak Eretrialı Doryleos gösterilir.

Özellikle Bizans çağında önem kazanan kentte imparator Justinianos'un yazlık sarayının varlığından söz edilir. 19. yüzyılda birçok gezgin ve bilim adamı, bölgeye yaptıklan gezilerin ve araştırmaların sonucunda Eskişehir'in 3 km. kuzeydoğusunda, Porsuk Çayı'nın kuzeyinde yer alan bugünkü adıyla Şarhöyük ören yerinin antik Dorylaion şehri olduğunu saptamışlardır. Burası 17 m. yüksekliğinde, 450 m. çapında Orta Anadolu'nun orta büyüklükteki höyüklerinden biridir. Burada 1989 yılında itibaren Kültür Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi adına Prof, Dr. A. Muhibbe Darga başkanlığında bir ekip tarafından arkeolojik kazılara başlanmıştır. Halen devam etmekte olan kazılarda, höyükte şimdilik Osmanlı Döneminden ilk Tunç Çağı'na kadar geri giden sürekli bir yerleşmenin olduğu saptanmıştır.

Dorylaion - Şarhöyük, Bizans'ın Selçuklulara karşı korunmasında büyük rol oynamış ancak 1176'da Selçuklu Sultanı II. Kılıçaslan'nın Bizans İmparatoru Manuel Komnenos'u mağlup etmesinden sonra kent, Selçukluların egemenliği altına girmiştir. Bundan sonra uzun bir zaman yıkık ve terkedilmiş olan Dorylaion-Şarhöyük'ün yakınında, harabenin güneyinde yeni bir yerleşme kurulmuştur. W. M. Ramsay'in bildirdiğine göre, büyük olasılıkla Dorylaion harabelerine Eskişehir adı verilmiş ve bu ad o zamandan günümüze uzanmıştır.

Alıntı : eskişehirliyizbiz.com

Gönderen: kırmızışimşek
Gönderi tarihi: 03/Ağu/2007 saat 00:30
Dorylaion prensesleri tekrar hoşgeldiniz....

Bu forum sizlerle daha güzelWink

-------------
Açık trübün:15 TL,Kapalı trübün:30 TL...Eskişehirspor sevgisi paha biçilemez...

Gönderi tarihi: 03/Ağu/2007 saat 01:41
Alıntı yapılan minikeses26

tüm dünya da bayan ve erkeklerin ayrıldığı bir çok konum vardır ama bu bir ayırım değildir bizler ne zaman trübünlerde bir arada gönül rahatlığı ile maç izleyebilirsek o zaman bu ortamda kendimiz için ayrım yapmıyacağız ; zaten bu sembolik bir gruptur nasıl marmariseses , TKŞ , KKŞ BKŞ gibi bir grup var ise biz de buna benzer bir grup oluşturduk. ayrıca bu grubumuz yeni değildir yaklaşık 6-7 ay önce bu konu açılmıştır.katılımımız ile ilgili resimlerimizde vardı yeniden kısa zamanda yüklemesini yapacağız.Dorylaion isminin açıklaması aşağıdadır .

Selamlar.

Bugünkü Eskişehir ili, Eski ve Orta çağlarda (...) 

Tekrar selamlar,

Sorumun net  olduğunu düşünüyordum, fakat gelen yanıt pek olmamış.

Benim net olarak sorduğum soru "Dorylaion"un  tarihsel olarak nereden geldiği değildi. Eskişehir'in isimsel tarihi de beni pek ilgilendirmiyor, neden "bu isimi aldınız" diye sorduğumu düşünmüyorum...

Net olarak sorduğum soru; maçlara gittiğinizde bir tribün grubunun içerisinde mi yer alıyorsunuz yoksa onlardan ayrı mı duruyorsunuz, başka bir tribün grubunun alt bayan grubu musunuz ya da ardılı sorulardı.
Net olarak yaptıklarınızı ve kimliğinizi ( grup kimliği ) yazarak bilgi verseydiniz sizleri daha iyi tanımış olurduk.

Gönül rahatlığı ile maç izleyebilmenin grup kurmak ile mi yoksa daha aktif işler ile mi başarılabileceği konusunda sanırım sizinle aynı görüşte değilim.

Umarım anlatabilmişimdir.

Dostlukla,
luxemburg

-------------

Gönderen: oner
Gönderi tarihi: 03/Ağu/2007 saat 01:44

@ luxemburg

Bu kadar derinlemesine inceleme ya :) Td de göremiyoruz seni :)

-------------
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...

Gönderi tarihi: 03/Ağu/2007 saat 02:37
Alıntı yapılan oner

@ luxemburg

Bu kadar derinlemesine inceleme ya :) Td de göremiyoruz seni :)

Bilgilenmek istedim çok mu Thumbs%20Down   Smile

TD'yi bırakmak zorunda kaldım. Malum...

Dostlukla,
luxemburg

-------------

Gönderen: lonal
Gönderi tarihi: 03/Ağu/2007 saat 03:07
PrensES leri tekrar burda görmek çok güzel..
Sayılarının artması dileğiyleClap

-------------
www.unieses.org/ÜNİESES/Boğazın Kırmızı Şimşekleri
Görmesek Bile O Günleri
Seviyoruz ESESİM İlk Günkü Gibi

Gönderen: marmara_es
Gönderi tarihi: 03/Ağu/2007 saat 03:33
Taraftarların ayrılması her ne kadar bu kadınlar için onlar gelsin die de olsa bir bölünme ortamı yaratıo ES ES taraftarı olmak yerine grup taraftarlığı seçilio malesef

Gönderi tarihi: 03/Ağu/2007 saat 13:10
Net olarak sorduğum soru; maçlara gittiğinizde bir tribün grubunun içerisinde mi yer alıyorsunuz ( bayanlar için ayrı bir trübün olmadığından güvenilir bulduğumuz ortamlar da maç'ımızı seyrediyoruz ) yoksa onlardan ayrı mı duruyorsunuz, ( hayır güvenilir dostlarımızla beraber seyrediyoruz )başka bir tribün grubunun alt bayan grubu musunuz ( hayır şu an için sadece forum'a katılan üyelerin bildiği bir konu altında henüz geliştiremediğimiz bir grubuz ) ya da ardılı sorulardı.
Net olarak yaptıklarınızı ( ımkanlar doğrultusunda maçlarda bulunuyoruz Metin yalın arkadaşımızın yardımları ile yaptırdığımız bu ismimizle bir pankartımız var ve önümüzdeki sezon aksilik olmazsa bayanlarımızın sayısını arttırırsak daha güzel fikirler var ) ve kimliğinizi ( marmaris , eskişehir , aydın , antalya , konya'da sayılı da olsa bayan taraftarlarımızla beraberiz birbirimizden uzakta bile olsak elimizden ne gelirse yapıyoruz).( grup kimliği ) yazarak bilgi verseydiniz sizleri daha iyi tanımış olurduk.

selamlar

Gönül rahatlığı ile maç izleyebilmenin grup kurmak ile mi yoksa daha aktif işler ile mi başarılabileceği konusunda sanırım sizinle aynı görüşte değilim.her insanın görüşü farklıdır sizin gibi bizi çok yorumlayan ve soru soran çok oldu bu doğal bir durum
amaç : isim vermek grup kurmak ile bayanlarımızın maç'larda daha aktif olacağı düşüncesindeyiz  ne yazıkki ben çok şahit oldum , çok farklı nedenler öne sürerek bay taraftarlarımız eş ve eş adaylarını maçlara getirmiyor biz böyle bir grup oluşturarak bir öncülük yapmak istedik başarılı olabilirsek ne mutlu bize.BAYANLARIMIZI TRÜBÜNLERDE GÖRMEK DAHA ÇOK SİZ BAY'LARIN ELİNDE.
Umarım anlatabilmişimdir.umarım anlatabilmişimdir WinkWinkWink

Gönderen: metinyalin
Gönderi tarihi: 04/Ağu/2007 saat 17:01
Dorylaion PrensES'lerine yeni sezonda ve yeni forumda başarılar dilerim...Hug

-------------
SeNsİz MaRmArİs bile sÜrGüN ES ES'im

http://www.marmarisESES.Org - http://www.marmarisESES.Org

Gönderen: legend_melike
Gönderi tarihi: 05/Ağu/2007 saat 19:05

sLm

Bu oluşumun amacı eskişehirsporlu bayan taraftarları tribünlerde görme isteği eskişehirsporlu bayan taraftarların sayılarını artırma isteği eskişehirsporlu bayan taraftarların var olduğunu gösterme isteği ve eskişehirsporlu bayan taraftarlarında aktifliğini ispatlama isteği ... 

En azından bay taraftarların yarısı kadar bayan taraftar hadi yarısını geçtik çeğreği kadar bayan taraftar göremiyoruz tribünlerde nie böyle die düşünüldü ve sonuç dorylaion prenES'leri ... 

nurhan ablacım yanlışım varsa düzelt pls .....

-------------
SeN oLmAsAn HaYaTıN nE aNlAmI vAr Es-Es.İiİiİmMmM !!!

Gönderi tarihi: 08/Ağu/2007 saat 11:48

bir yanlış yok melikecim biz elimizden ne gelirse onu yapıyoruz.destek verende vermeyende sağolsun.yanmızda olanları biliyoruz onlar da kendilerini biliyorlar.Wink

Gönderi tarihi: 19/Ağu/2007 saat 12:00

lütfennnn rica edicemmmm üye profillerini doldururken eksiksiz doldurun. kim olduğu hakkında tam bilgi sahibi olamadığımız dostlarımız'a karşı yanlış cümleler kurmak istemiyoruz.

luxemburg nick'ini kullanan arkadaşım bayan olduğunuzu belirtmişsiniz ama sizin profilinizde bayan olduğunuzu belirten bir seçenek yok.
bayan olduğunuzu bilmediğimden dolayı siz baylar diye yazmışım bunun için kusura bakmayın.LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

Sevgilerimle  

luxemburg
Grup: Yeni Yazar Yeni%20Yazar
Hesap Durumu: Aktif
Son ziyaret: Bugün saat 05:47
Mesajları bul: Mesajları%20ara%20: luxemburg http://www.eskisehirspor.com/forum/search_form.asp?USR=luxemburg - Üye mesajı bul
Online Durum: Offline Offline
Bilgi İletişim
Gerçek isim: tanımlanmamış
Doğum tarihi: tanımlanmamış
Yer: tanımlanmamış
Giriş Sayfası: Giriş%20Sayfası tanımlanmamış
Meslek: tanımlanmamış
Hobiler: tanımlanmamış
Özel mesaj: Özel%20mesaj%20gönder http://www.eskisehirspor.com/forum/pm_new_message_form.asp?name=luxemburg - Özel mesaj gönder
Badiler: Badi%20listesine%20ekle http://www.eskisehirspor.com/forum/pm_buddy_list.asp?name=luxemburg - Badi listesine ekle
E-mail Adres: Gönder Özel
MSN Adresi: MSN%20Adresi tanımlanmamış
AIM Adresi: AIM%20Adresi tanımlanmamış
Yahoo Messenger: Yahoo%20Messenger tanımlanmamış
ICQ No: ICQ%20No tanımlanmamış
Skype İsmi: Skype%20İsmi tanımlanmamış

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderen: arc
Gönderi tarihi: 21/Ağu/2007 saat 01:18
yeni forma ve yeni sezona hoşgeldiniz

-------------
ESESLE KALIN ESESLİ KALIN
T K Ş

Gönderen: turkaslan
Gönderi tarihi: 21/Ağu/2007 saat 01:54
ben ve benim gibi evli çoluk çocuk sahibi birçook babanın hayalidir aslında ailecek stadta maç izlemek ve es-es çekmek çoluk çocuk cümbür cemaat..
ama ne mümkün.. malesef bizim tribünlerde henüz bunun için şartlar olgunlaşmadı.. nasıl bi umutla bekliyorum bunu kimse bilemez ama inşallah ölmeden bu hayalimizi bir gerçekleştiririzde gözümüz açık gitmeyiz..
tribünlerin ufak ufak düzelmeye meğillendiğinin farkındayım ancak daha çok zaman lazım çok..

Gönderi tarihi: 21/Ağu/2007 saat 11:21
nergiscim seni bu forum'a bekliyorum nerdesin hesap ver bakalım Evil%20SmileWink

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderen: ESkiya26
Gönderi tarihi: 21/Ağu/2007 saat 12:40
ESKİŞEHİRİMin prensESlerine slm olsun onlara destek olabileceğimiz bi konu varsa seve seve her zaman yannınızdayım

ben sevgilimi getircem ama maça bursa da oturuyo gelemiyo şu an için

ama evlenince o da benim gibi gelebildiğimiz her maça gelecektir..

bu arada sevgilim bjkliydi  onu da ESKİŞEHİRSPORlu yaptım...

Gönderi tarihi: 21/Ağu/2007 saat 13:28
bir bayan olarak ne mutlu bize diyorum bende sevgilimi eses'li yaptım eh ben de sevgilimle birlikte gelebilirim artık maçlara

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderen: marmariseses
Gönderi tarihi: 22/Ağu/2007 saat 14:49
Alıntı yapılan minikeses26

nergiscim seni bu forum'a bekliyorum nerdesin hesap ver bakalım Evil%20SmileWink

Hesap No: marmarisESES  Big%20smile
Anladın Sen Onu..
Bu sene ESESimizin güzel bir sezon ve başarılı maçlar geçirmesi dileğiyle.Bu arada bayanların sayısı artmış.Benim burda olmadığımı sanma sakın minikeses26.Ben sadece misafir olarak girip siteyi o şekilde ziyaret ediyorum çoğu kez fakat aynı yerimizde duruyoruz.Nede olsa bayanlara çok fazla seslendik bu siteden, bu konudan.Fakat başarılı olmuşuz gördüğüm kadarıyla.

Saygılarımla
MarmarisESES...

Gönderen: banus_26
Gönderi tarihi: 23/Ağu/2007 saat 12:20
merhaba ben banu benide araniza alirmisiniz?:)

Gönderi tarihi: 23/Ağu/2007 saat 21:29
merhaba banu'cum aranıza alırmısınız bile demene gerek yok bu forumda bu konuya bir slm yazan bile aramızdadır Smile bulunduğun yer ???

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderi tarihi: 23/Ağu/2007 saat 22:48
dorylaion presnES'leri bu sene yine beraber oluruz inşallah

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderi tarihi: 26/Ağu/2007 saat 22:15
ben eskisehirliyim ama bu yil universite icin izmite gidiorum

Gönderi tarihi: 26/Ağu/2007 saat 22:27
olsun bizde Tekirdağ - Marmaris - Ankara - Konya 'da yız ama birlikteyiz işte takipteyiz beraberiz maç'ı dinliyorum şu an ve sonuç süper dilerim 2-0 3-0 4-0  şeklinde devam ederiz .Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderi tarihi: 01/Eyl/2007 saat 00:59
siz toplanip maca gidiomusunus? peki bayan olduunuz icin zor durumda kaldiiniz oluomu?

Gönderi tarihi: 04/Eyl/2007 saat 14:03
slm canım öncelikle sana cevap vereyim biz geçen sezon yağmur sağuk demeden bir araya gelip çok maç izledik zor durumda da kalmadık ÖTO 'daki dostlarım ve orda yeni tanıştığımız genç kardeşlerimizden çok yardım koruma gördük bir problem yaşamadık .
Kendi adıma söylemeliyim ki bu sezon malesef gidemiycem Cry ama sizlerin yine beraber olmanızı çok istiyorum ben elimden geleni yapıyorum sizinde yardımlarınızı bekliyorum sevgilerimle...

üst üste iyi bir sonuçla aldığımız maç için takımımızı tebrik ediyorum Clapdilerim ki sezon sonuna kadar bu başarı ile küfürsüz kavgasız cezasız bize yakışır bir şekilde devam ederiz .uzun  zamandır aklımda olan gümüş kolyeyi  Eskişehir'de yaptırdım fakat o kadar anlatmama rağmen yanlış yazmışlar tekrar sipariş verdim bakalım beğencekmisiniz bayan arkadaşlar yaptırmak isterlerse size bir örnek

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderi tarihi: 07/Eyl/2007 saat 20:19
sinemcim sesin kesildi nedenini sorabilirmiyim ? Angry yaw tek tek hesap mı sorcam yoksa sezon açıldı da siz mi açılmadınız Wink

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderi tarihi: 10/Eyl/2007 saat 23:37

çarşamba günü kolyeyi alıyorum inş doğru düzgün yapacak bu sefer  :)

-------------

Gönderi tarihi: 11/Eyl/2007 saat 00:18
melikecim çok tşk ediyorum ben acilen döndüğüm için düzelttiemedim ta ev de açtım da farkettim sen hallet ben diğer kızlarla görüşücem onlar da istiyorlardı bu arada mardin maç'ın da aldığımız güzel sonuç için yine ve yine ESES'imizi tebrik ediyorum ClapClapClapClap
gidemesem bile CryCry msn de abilerimiz ablalarımız ve arkadaşlarımız ile beraber maç'ı coşku ile dinliyor sevincimizi paylaşıyoruz ne mutlu bize birlik ve beraberliğimize Wink

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderi tarihi: 18/Eyl/2007 saat 08:36
Sinem ve Nergis size seslenmekten bıktım nerdesiniz be yaw Wink

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderi tarihi: 30/Eki/2007 saat 18:57
dorylaion prensES leriii nerdeeeeeeeeeeeeeeeesiniz yha    :(

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2007 saat 19:10
melikecim şükür biriniz sesleniyor ben özellikle yazmadım bizim konu ne zaman kaybolucak diye zaten bizler ille çoğunluk olduğu zaman bir yerlere katılırız bir yere gideceğimiz zaman bir beraberlik sağlıyacağımız zaman çoğunluk varsa ancak o mekana katılırız veya aktivitede bulunuruz hemen sorarız '' kimler geliyor'' , '' kaç kişi katılıyor ''  , '' kalabalıkmıyız '' .... vs. bu soruları sormadan orda bulunmak ancak büyümemizi sağlar ille başkalarından beklemiyelim bişileri ille çoğunluğu beklemiyelim bişiler yapmak için..
önemli olan bir adım attıysak hiç durmadan yürümesini bilmeliyiz.bir kişi bile olsa biz bayanlar ESES'imizin yanındayız dorylaion prensES'leri diye isim verdiysek o isim unutulmayacak bu bizim elimizde ben hala ESES'imizin yanındayım biliyorum ki daha bir çok bayan taraftarımız var .
gurbette iseniz maç'lara katılamıyorsanız bile en azından burda kopmıyalım bilmiyorum daha çok şey yazıcam ama siz beni anladınız kızlar lütfennnnnn beni üzmeyin.Cry

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderi tarihi: 30/Eki/2007 saat 19:22
herzaman es es imin yanındayız abla biz dorylaion prensES'leri yiz en kısa sürede bu kopukluğa son vermek gerekiyor eskişehirdeki bayan taraftarlarla var olduğumuzu çok az da olsa belli ediyoruz sen hiç mrk etme dorylaion prensES'lerinin ilgisini bekliyorus pls  ...

-------------

Gönderi tarihi: 15/Ara/2007 saat 12:22

sinem ve nergis ikinizi kulaklarınızdan asıcam nerdesiniz ???

-------------
dorylaion prensES'leri

Gönderen: huso_26
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 23:07
   Böyle bir sayfada varmış.Şu günlerde gündeme gelse iyi olacakWink

-------------

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com