Sayfayı yazdır | Close Window

Muttalıp'a Stad İstemiyoruz...

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Genel
Forum Açıklaması: Genel Konuşmalar
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1508
Yazdırma tarihi: 07/May/2024 saat 13:20
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Muttalıp'a Stad İstemiyoruz...
Gönderen: es_emre26
Konu: Muttalıp'a Stad İstemiyoruz...
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 13:54
Taraftarlar olarak hala Atatürk Stadyumu Anketi konusunda tartışıp duruyoruz...Taraftarın büyük çoğunluğu stadın şehir merkezinde kalıp modernleştirilmesi konusunda hemfikir olsa da Eskişehirspor Yönetimi muttalıpa temel atacak gibi...

Bugünün ANADOLU gazetesini alın ve okuyun...Rezidans yapacaklarmış stadın yerine...Buna göz yummamalıyız...

Gazetede şunlar da yazmaktadır ;

TOKİ proje hakkında son rötuşları yaparken arazi karşılığında Eskişehirspor'a Muttalıp Anadolu Üniversitesi 2 Eylül kampüsü karşısında 33.500 kişilik modern bir stad yapacak...

Artık çok geç demeden birşeyler yapmalıyız...!!!

Eğer stad Muttalıp'ta olursa aynı Atatürk Olimpiyat stadı gibi olacaktır...
Eğer stad Muttalıp'ta olursa şehir merkezi maç günü havaya giremeyecektir...
Eğer stad Muttalıp'ta olursa her maçımız deplasman gibi olacaktır...

Çok geç olmadan biri buna dur demeli...!!!Angry

Yanıtlar:
Gönderen: umutes
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 14:36
kesinlikle katılıyorum; şehrimizin en büyük simgesi eskişehirspordur ve o simgenin en temel taşlarından biri de "eskişehir atatürk satdyumu"dur! stadyumdan çıkan ses şehrin dört bir yanına ulaşır ve adeta insanları kendine çeker... bademlikten "ess ess goll golll goll" seslerini duyduğunuzda bir kes daha şükrdersiniz, ne mutlu ki eskişehirlisiniz... biz sıradan bir anadolu şehri değiliz; en büyük değerimizi gözlerden uzak bir noktaya götürtmeyiz, rant için stadyumumuza kıyılacak ve çocuğu kandırır gibi elimize modern bir stad vererek bizleri uyutmaya çalışacaklar... mevcut stadımızın yeri altın değerinde, kimbilir kimlere peşkeş çekilecek; yerim rezidansını, oraya yatırım yapacak zenginin aklına şaşarım ve hakkımı helal etmem! şehrimin parsellenmesine karşı elimden geleni yapacağım, fotbolla yatıp kalkan bir şehrin stadı şehrin kalbinde olmalı, bu güne kadar hep böyleydi ve böyle olacak... stad bizim için öcü değil, şehir dışlarına hapsetmeyiz onu, efsane mademiz ilelebet yerinde kalsın...

-------------
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...

Gönderen: grk26es
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 14:36

Yönetim duy sesimizi Muttalipda Stadın işi ne..?? Güzelim Eskişehirin Merkezinde stadın var zaten. Mevcut stadı Belediyeyle anlaşşan somut projeler koysan önlerine bu güzelim stadı genişlenip güzelleştirsen daha iyi olmazmı Eyyy yönetim..

-------------
SADECE ESKİŞEHİRSPOR...

Gönderen: Koray
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 14:45
Ben de stadın taşınmasına kesinlikle karşıyım. Şehrin belki de en güzel yerinin şehrin simgesi olan Eskişehirspor a ait olmasını kaldıramayan birileri varki bizi şehrin dışına resmen sürmeye çalışıyorlar! Taraftar olarak elimizden gelenin fazlasını bunun olmasını engellemek için yapmalıyız. Eğerki stadyum Muttalip e taşınsın, bunun sorumlularının yakasını iki dünyada da bırakmam, zerre kadar hakkım varsa helal etmem...

-------------
Cahille sohbeti kestim...
Echo Sierra Kilo India Sierra Echo Hotel India Romeo Sierra Papa Oscar Romeo

Gönderen: banner
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 14:48
Stadı Muttalip'a taşımak Eskişehirspor'a yapılacak en büyük ihanettir. Ve bu ihaneti yapanları tarih affetmez.

-------------
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...

Gönderen: Es es
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 14:52
Artılarını eksilerini düşündüğümüzde Stadın şu anki yeri daha ağır basmaktadır.Sadece kale arkalarını yapıp açığın üstünü kapattılar mı bu iş tamamdır.Eskişehir bir futbol şehridir.Kimse rant elde etmek için böyle saçma sapan projeler üretemez

Gönderen: EsEsMania
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 14:55
Stad arazisi TOKİ’ye devrediliyor 
30 Ekim 2008 Perşembe 

Eskişehir’in merkezinde büyük bir alana sahip olan stadyum bölgesi yapılacak olan protokolle TOKİ’ye devrediliyor. Eskişehir’in gündeminde olan yeni stat projesinin hazır olduğu belirtilirken, projenin yapımı için TOKİ ile görüşüldüğü ve anlaşmaya varıldığı öğrenildi.
Yapılan anlaşmaya göre TOKİ Muttalip bölgesinde Eskişehirspor için 33 bin 500 kişilik bir stat inşa edecek. Stadta 100 kişilik bir otel, alışveriş merkezi, sosyal donatılar, ve büyük bir otoparkta yer alacak. Dört tarafı da kapalı olacak olan yeni stad için temelin ise yılbaşından hemen sonra atılması planlanıyor.
Öte yandan yine yapılan anlaşmaya göre Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından TOKİ’ye devredilecek olan stadyum bölgesinde de TOKİ iş ve alışveriş merkezi inşa edecek. Dış saha olarak bilinen bölgede kapalı alanları oluşturacak olan TOKİ stadın sit alanı olarak belirlenen bölgelerinde yeşil alan ve meydan oluşturacak. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile TOKİ arasında yapılan anlaşma önümüzdeki ay yapılacak olan protokol ile resmiyete taşınacak. Eskişehir’de yapılması planlanan devir teslim törenine ise Spordan sorumlu devlet bakanın da katılması bekleniyor. Yapılacak olan protokolün ardından ise stat yapım çalışmalarının hemen başlaması planlanıyor.  

-------------

Gönderen: microprocessor26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 14:57
Türkiyede en etkili taraftar topluluğuna sahip olmamıza rağmen stadımızın durumu sebebiyle yeterince etkili olamıyoruz.Açık tribünün kapatılması ve özellikle kale arkası tribünü şart.
Her maçta tribünlerden gerek pankartla gerekse tezahüratlarımızla bu isteğimizi neden dile getirmiyoruz. bu süreci hızlandırmak için baskı yaratalım .
Tribün grubu lideri arkadaşlar bu konuda bir organizasyon yapabilirlerse çok iyi olur.

Gönderen: mmt26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:00
türkiyede devam etmekte olan ve bitime yaklaşılan yaklaşık 10 stadın yer aldığı video...

http://www.youtube.com/watch?v=iHtv-s-2JEI&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=iHtv-s-2JEI&feature=related

-------------
İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.

Gönderen: ilkeres26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:01
Muttalip stadına hayır

-------------
Şampiyon görmeye yetmesede nefesim
uğrunda ölmeye değersin ES-ES'im

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:04
Olimpiyat stadı gibi ölü bölgeye stad yapmak çok dengesiz bir hareket kalbi söküp cebe koyup taşımaktır bu yazık

-------------

Gönderen: AzTecK
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:05
Sezon başından beri sürekli gündeme geliyor bu stad olayı,birileri düğmeye çoktan bastı.Eğer tepkimizi kuvvetli bir biçimde göstermezsek malesef korktuğumuz şeyler başımıza gelcek gibi.

Stadın muttalipe yapılması demek,ESES taraftarının sonu demek.
Dağ başında stad istemiyoruz !

-------------

Gönderen: lantes26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:09
bencede taşinirsa en büyük kötülügü yapar yönetim bu canım taraftara

-------------
BiZ AsLaNıN kRaL OlAmAdıĞI kArTaLın UçAmAdIğI KaNaRyAnIn YuVa YaPaMaDıĞI yErDEyİz BİZ ESKİŞEHİRDEYİZ

Gönderen: omer-es-26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:16
Yönetim taraftara son darbe ve yıkıcı darbeyi vurmaya hazırlanıyor.Biz daha sesimizi bile çıkaramıyoruz.Helal olsun bize büyük taraftarız.

-------------
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E http://www.nba.com/allstar2009/asb/tur/ballot.html?referrer=NBA&code=443Q4fvx - BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"

Gönderen: Es es
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:19
Sorun örgütlenememizden kaynaklanıyor herkes burda görüşünü yazıyor fakat bunu icraata dökmemiz gerekli yoksa herkes konuşur fakat atı alan üsküdarı geçer

Gönderen: beer_n_coffee
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:25
Arkadaşlar stadın yerinde kalmasını istiyorsunuz haklısınız belki ama. Stadımız şehrin göbeğinde, maç günleri trafik berbat oluyor. Genişletilmesi imkansız görünüyor. Bana göre şehrin göbeğindeki stadımızın görüntüsü çok kötü. Genişletilmesi olanaklı olsa bile çok uzun zaman alır. Bazı arkadaşlar stadın yönünü değiştirip dış sahayla birlikte savaş caddesi uzantısınca yapılsın diyor. iyi olur hoş olur ama o yapılıncaya kadar biz maçlarımızı nerede yapacaz?

Eskişehir artık küçük bir şehir değil. Şehrin kalbi tek bir noktada atmıyor. Merkezimiz çok büyüdü. Bağlar mevkii geçmişte kenar semt gibiyken şu anda merkezin en canlı semtlerinden birisi haline geldi. Havaalanı muttalip mevkiini biraz olsun havalandırdı. Muttalipin belde olması, oraya belediye otobüslerinin verilmesi baya hareketlendirdi orayı ve şehir o tarafa doğru gelişmekte şu anda.

Herkez bugünü düşünmekte gördüğüm kadarıyla. 10 yıl sonra Eskişehir nüfusunun 3 milyonu bulacağı söyleniyo bazı yerlerde. Şehrin 10 yıl sonraki halini düşünürsek muttalip bölgesi de şehrin göbeğine yakın sayılacak. Ayrıca stada yapılacak olan otel, alış veriş merkezi vs. oraya hareketlilik kazandıracak.

Lütfen sadece bugünü düşünmeyelim. Bu taraftar muttalipde değil maçlar Sivrihisarda olsa bile gider. Kocaelinin stadı merkezde değil, derince ilçesinde. 10-15 dakika otobüsle gidiyo merkezdeki taraftar stada. Eğer stadımız muttalipe yapılırsa oradaki ulaşım sorunu da bir şekilde giderilecektir. Tramvayın iki eylül kampusune uzatılması zaten gündemde.

Sanırım bir tek ben karşı değilim muttalip bölgesine yapılacak olan stada. Haklısınız zahmet cekeceğiz maçlara gidiş gelişte, ama ilerisini de düşünmek lazım diye düşünüyorum. Yanlış anlaşılmasın sakın. Saygılar...

-------------
Seni bizim kadar seven oldu mu?

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:33
Eskişehirin kalbi orasıdır
muttalip değil!!!

-------------

Gönderen: ekal_hakki
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:42
bide beyler yeni stad yapılsında nereye yapılırsa yapılsın ben böyle düşünüyorum.33500 kişilik lüks kapalısı olan herkesin maça gidebileceği bir stad neden hala o tarihi stadı onaralım diyorsunuz anlamıyorum

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:46
sevgili ilkeres2;
Eskişehirin kalbi orasıdır doğru söylüyosun, fakat yapılacak olan stad hem ambiyans bakımından, hem görsellik bakımından şu anki stadımızdan kat kat daha iyi olacağı bir gerçek. Eskişehir'in kalbi alınmayacaı, sadece yeri değişecek. Bu stadımız büyüse bile zaten girişler çıkışlar berbat, stadın önüne gelmek benim evimden yarım saat, içeri girmek 1 saat. Bu rezillikleri daha fazla çekmek istemiyorum ben ( kendi adıma konuşuyorum). Modern bir stadı çoktan hakediyordu bu taraftar, nerde olursa olsun. Vişnelik, Akarbaşı, Odunpazarı gibi stada yakın yerlerde oturanların karşı çıkması normal, ama lütfen ileriyi düşünelim...

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 15:53

çarşıda oturan bikaç kişi için yeni stad projesi saten iptal edilmez en kısa zamanda inşallah temel atılır . arkadaşlar birde biz stadın yerini satmazsak yeni stad yapamayız yda açığı kapatıp kale arkası yapamayız tokiye çarşıyı satıp bize şehir dışında ucuz bi arazide stad yapacaklar yhani bence artık mutalıp olması tartışmasını bırakalım

Gönderen: scetintas
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 16:01
Alıntı yapılan ekal_hakki

çarşıda oturan bikaç kişi için yeni stad projesi saten iptal edilmez en kısa zamanda inşallah temel atılır . arkadaşlar birde biz stadın yerini satmazsak yeni stad yapamayız yda açığı kapatıp kale arkası yapamayız tokiye çarşıyı satıp bize şehir dışında ucuz bi arazide stad yapacaklar yhani bence artık mutalıp olması tartışmasını bırakalım

Evet bence de muttalıp tartışmasını bırakalım...BAŞKA YER ARAŞTIRALIM....Smile

-------------
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim

Gönderen: anadolu_fatihi
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 16:13
Konuyu açan arkadaşımız, yeni bir stada ihtiyaç olmadığını, mevcut stadın yeni düzenlemeler yapılarak hizmet vermesine devam etmesini isterken, "Muttalip'e stad istemiyoruz" diyerek; sanki Muttalip dışında bir yere yapılırsa kabul ederiz gibi bir hava yaratmış. Yeni bir stad yapılacaksa, mutlaka şehir merkezine uzak bir yer olacaktır. Aksi halde yeni stad yapmanın gerekçeleri de ortadan kalkmış olur. Yine bazı arkadaşlarımız bu konuda yönetimi suçlamaktalar. Oysa ki stadın mülkiyeti Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünde, sonuçta stad projesi hakkında kararı siyasi irade belirleyecektir. Şayet yeni bir stad istenmiyor, eski stadın ıslahı yeterli görünüyorsa, tepkilerimizi yönetime değil kararı verecek siyasilere yönlendirmeliyiz.

Gönderen: TMR 26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 16:26
Yanlış bilmiyorsam Şaker fabrikası alanı kamulaştırılacak idi Stadın yeri şayet değişecekse bence tek alan burasıdır şayet burası için engeller varsa Bence Stadımız kesinlikle yerinde kalmalı ve restore edilmelidir Mutalıba gidecek Stad projesi taraftarı yıldırma projesidir  kışın mevcut stadı dahi dolduramıyan bizler mutalıba nasıl giderde doldururuz  Mevcut stadın zemini iki metre indirilse ve bu sene Skorbort kale arkası yapılsa ,seneye hava hastanesi tarafı yapılsa ,devam eden yıllarda ise kapalı yükseltilse Bizim dışarıda oynamamıza gerek kalmadan 30-35 bin kişilik stadımız olur  Haaa konu birilerine Rant sağlamaksa onu bilemem ama mutalıptaki stadı ancak şampiyonluğa oynarsak doldururuz Bu Böyle biline

-------------
DİRENİŞ BİTTİ " DİRİLİŞ " BAŞLADI

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 16:33
ikinci bir konu ise Stadın Mutalıba taşınma konusu çarşıda oturan biriki kişi için değil ESKİŞEHİRSPOR Taraftarlarının Menfaatinedir insanlar tek araçla çarşıya gelecek ve yürüme mesafesinde bir Stada gidecektir İkinci bir araç gündeme gelmiyecektir Bu hem zaman açısından ham ekstra masraf açısından taraftara kolaylık sağlıyacaktır Çarşıda oturanlar veya oturmayanlar diye taraftarı ikiye böler gibi konuşmak takım menfaatlerine ve onları korumaya çalışan biz taraftarlara uymaz

-------------

Gönderen: ESmustafa
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 16:36
febe misali şuanki stadımızın kısım kısım yıkılarak yapılması en doğru hareket gibi gözüksede malesef bunu yapacak bütçede beceride yönetimimizde yok. şuanki stada küçük rötuşlarla (kale arkası- açığın kapanması-kapalının yükseltilmesi) geçiştirilmesi bence anca bugünü kurtararır. yeni stad yapılmalıdır bu muttalıpmı olur sazovamı olur bilemem ama yeni bi stada ihtiyacımız var. bende istemiyorum stadın taşınmasını evimde hemen stadın yanında ama buna mecbur gözüküyoruz. büyüyen bi ESkişehirde ben muttalıbın çok uzak biyer olduğunada inanmıyorum. yollarının düzenlemeye alınmasıyla güzel biyer olabilir. belki ilerde taramvay seferleri bile koyulabilir. keşke şuanki stadın yerinde yada şeker fabrikasının olduğu alana yapılabilse ama bana pek olacak bi işe benzemiyor bu yüzden elimizdeki yeni stad fırsatınıda tepmeyelim derim. kimse yanlış anlamasın bende can atmıyorum oraya gitmeye ama pek çıkar yol göremiyorum.

-------------
ES-ES

Gönderen: Boraes
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 16:38

Çarşıda oturan bir kaç kişi için diyorsun hala.Demekki sen bu sayfaları,eski forum konusunu hiç okumamışsın.Lütfen bir okuda ona göre yorum yap.
Stadın yerini sen satmıyorsun zaten.Bursaspor'ada aynısı yapılacaktı ama tüm Bursa kenti ayaklandı,iptal oldu.Sen stadın projesi kimse görmeden,bilmeden nasıl yapılıyor?Bir onu sorgula istersen.
Mesela Muttalıp'a stad yapılaması en büyük ihanettir diyen "Banner" Ankara'da.Çarşıda değil.WinkBig%20smile

-------------
ÜNİESES...Kırmızı Şimşekler

Gönderen: SaMeT
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 16:41
Alıntı yapılan beer_n_coffee

sevgili ilkeres2;
Eskişehirin kalbi orasıdır doğru söylüyosun, fakat yapılacak olan stad hem ambiyans bakımından, hem görsellik bakımından şu anki stadımızdan kat kat daha iyi olacağı bir gerçek. Eskişehir'in kalbi alınmayacaı, sadece yeri değişecek. Bu stadımız büyüse bile zaten girişler çıkışlar berbat, stadın önüne gelmek benim evimden yarım saat, içeri girmek 1 saat. Bu rezillikleri daha fazla çekmek istemiyorum ben ( kendi adıma konuşuyorum). Modern bir stadı çoktan hakediyordu bu taraftar, nerde olursa olsun. Vişnelik, Akarbaşı, Odunpazarı gibi stada yakın yerlerde oturanların karşı çıkması normal, ama lütfen ileriyi düşünelim...

peki 33 bin kişinin aynı anda cıkması durumunda herkez tek yöne gidecek cevreyolu kavsagındaki tıkanıklıgı nasıl çözecek cok zeki yönetim  123816456 şerit yolda yapılsa cevre yolu cıkısı tam bir facia olacak ..O kadar kişi tranvayada otobusede sıgamıyacagına göre cıkıslar için de bi fikriniz vardır ...Ayrıca sehir Muttalip e dogru buyumuyor buyumezde bunun nedenleride 2. organize sanayinin yeri var , askeriyenin yeri var , universitenin yeri var arkadada bozdag kapıyor yani sehrin o tarafa dogru buyumesi imkansız degil 3 milyon 10 milyon olsa o bölge gelişmez sehrin gelişimi batıkentle , seyitgazi tarafına dogru olmaktadır..Muttalipe yapılcak yeni bir stad Eskişehirspora yapılacak en buyuk ihanettir kısacası ..

-------------
Eskişehirspor bir din'dir..İdeolojidir..

isyan Ateşiyiz biz yanarız alev alev

Gönderen: ashanye
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 16:44

Sayın valimizin önderliğinde stad konulu bir toplantıda yönetim yerel yöneticilerimiz siyasilerimizin katılımıyla çözüm yolları aranmalı ileriki yıllarda ahlarla vahlarla vebal altına girilmemeli.

-------------
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 16:50
Arkadaşlar özellikle son zamanlarda hiç bir konuda sağlayamadığımız birlik beraberliğimizi bu konudada sağlayamazsak stadın projesini bile göremeden Muttalıp'ta yeni stadın bitmesini bekleriz.Ö.T.O toplantılarında bu konuya ağırlık verilmeli,yapalıcak çalışmalara ortak kararlar alarak başlamalıyız.

-------------

Gönderen: matador
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 16:50
Bu karar yönetimin tek başına alabileceği bir karar değildir.

Anketler herşeyi gösteriyor. Ankete katılanların %80 ve üzeri stadın taşınmasını istemiyor aksine mevcut yerin korunmasını, kapasitenin büyütülerek modernizasyonun yapılması gerektiğini belirtiyor.

Taraftarın onaylamadığı bir icraata nasıl teşebbüs edilir anlamak mümkün değil. İleride Olimpiyat stadının her türlü sıkıntısının yaşanacağı aşikar olan bu yere kaç kişi gider? Niyetlense bile stada trafikten ulaşabilir mi? Ulaşsa bile gece evine kaçta döner? Kış şartlarında orada maça gitmeye karar vermek deplasman hazırlığı yapmak ile eş manadadır.

Bu konu bu kadar mesnetsiz ve taraftardan desteksiz bir şekilde oldu bittiye getirilemez.

-------------
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil

Gönderen: SaMeT
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 16:56
Bide bu buyuk stad sevdası nedir gecen sene bile anca Sakarya macında full doldurabildik diger maclarda sagda solda acıklar vardı .. 33.500 kişilik stad sehir dısında bize fazla..

-------------
Eskişehirspor bir din'dir..İdeolojidir..

isyan Ateşiyiz biz yanarız alev alev

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 17:02
FB Mevcut stadını restore etti  BJK Aynı sistemde yenilemek istiyor GS keza aynı Olimpiyatı denedi 15 milyon nufuslu istanbulda stadı bulamadı dolduramadı mevcut stadın yerinde onarılmasına karar aldı Onlardada bizimkinden fazla trafik ve şehir merkezi olmaktan kaynaklanan sıkıntı var yani onlar 15 milyonluk kentte bu işi çözüyor biz 700 binlik kentte çözemiyoruz öylemi buna derlerya kargalar bile güler Bütçemi yok Beyler nerede bu ilin vekilleri belediye başkanları mülki amirleri kaynak yaratsınlar Diğer illerden (Kayseri,Bursa Vs.)ne farkımız var Koyun gibi itaat etmekten başka Oy zamanı hepsi piyasada sonra yoklar şimdi iş ESKİŞEHİRDEN Kazanan ,Seçilen ;Atananları harekete geçirelim Birileri Mevcut stadın yerinden Rant sağlıyacak diye Mabedimizi kapattırmayalım bu işi ancak VALİ BABA mız başlatabilir böle bir valide bir daha gelmez iş işten geçmeden bence artık ses getirme ve TEK VUCUT OLMA zamanıdır
Güdüklerin cesaret edemediği şehir dışına stad projesine biz neden evet diyelim

-------------

Gönderen: anti_bizans_26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 17:04
valla stadın akustiği güzel olcaksa kerbelaya bile gitmeye razıyım...

-------------
ALsada Bu Sevda Canımızı Hayatın Anlamı Sİyah Kırmızı...

Gönderen: kirmizi
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 17:14
Burada anlamadığım bir şey var. Yeni bir stadamı karşıyız yoksa yeni stadın yerine mi karşıyız. Şurası kesin yeni bir stada en azından kapasite açısından şiddetle ihtiyacımız var. Bazı arkadaşlar mevcut kapasitenin yeterli olduğunu belirterek amiyane tabirle atmışlar. Eğer maçlarımıza sadece 50-100 YTL verebilecek tarafarın gelmesi isteniyorsa bu stad yetrlidir. Fakat biliyorlarmı bu arkdaşlar geçen pazar GS maçına gitmek için can atmasına rağmen maddiyat yüzünden gidemeyen en azından 50 bin kişi vardır bu şehirde. Stadımızın kapasitesi yeterli olsaydı en azından kale arkası biletleri makul fiyattan satılsaydı o stad dolmazmıydı. Bence kesinlikle dolardı.
Eğer problem yeni stadın yeri üzerineyse o konuda yapıcı bir şekilde tartışabiliriz. Fakat mevcut stadımız kesinlikle yetersizdir. Kapasitede ne kadar istenirse istensin en fazla 2-3 bin lişi artırılabilir. Lütfen bu durumu düşünelim.

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 17:31
taraftarımızın aciliyet bakımından ihtiyacı şudur:

1. yeni stad yapılana kadar gececek 2-3 yıl için açık tribun mutlaka kapatılmalı

2. genç taraftarlar için ucuz biletli kale arkasına en az 3-4 bin kişilik portatif tribun yapılmalı

3. bundan 6-7 yıl sonra kapasite iyice yetmez olacak o yuzden 30-40 yıl idare edebilicek yeni bi stada mutlaka ihtiyaç var(yeni stadın yeri sadece tartışma konusu olabilir ancak yeni stad şart buna kimse karşı çıkmasın)

bunada itirazı olan kimse çıkmaz heralde???

-------------
İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.

Gönderen: inadına_eses
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 17:45
Alıntı yapılan mmt26

taraftarımızın aciliyet bakımından ihtiyacı şudur:

1. yeni stad yapılana kadar gececek 2-3 yıl için açık tribun mutlaka kapatılmalı

2. genç taraftarlar için ucuz biletli kale arkasına en az 3-4 bin kişilik portatif tribun yapılmalı

3. bundan 6-7 yıl sonra kapasite iyice yetmez olacak o yuzden 30-40 yıl idare edebilicek yeni bi stada mutlaka ihtiyaç var(yeni stadın yeri sadece tartışma konusu olabilir ancak yeni stad şart buna kimse karşı çıkmasın)

bunada itirazı olan kimse çıkmaz heralde???

Açık Tribün üstü kapanıyor

Eskişehirspor yönetimi, yakında temeli atılacak stad için çalışmaların hızlanmasından memnun. Ancak bu stadın orta veya uzun vadede bitmesini göz önüne alan yönetim, mevcut Atatürk stadının açık tribün üstünün kapanması için girişimlerde bulunuyor.
Açık tribüne maç izlemeye gidenlerin çilesi nihayet bitiyor.
Yapımından bu yana seneler geçmesine karşın üstü kapanmayan açık tribün için yönetim yeni bir proje hazırladı ve Ankara'da girişimlere başladı. Proje kabul gördüğü taktirde açık tribünün üstü devre arasında kapatılacak.
Konu hakkında görüşlerini aldığımız Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, " Gerek sporsever gerekse yönetici olarak açık tribünün konumu ve olumsuzları bizlerinde canını sıkıyor. Taraftarımızdan yıllardır yakınmalar alıyorduk. Yeni stad için çalışmalar hızlandı ve yakında temeli atılacak ama mevcut Atatürk Stadında en az iki yıl daha resmi maç yapacağız. Bu nedenle açık tribüne yatırım yapılması gerekiyor. Bununla birlikte projemiz içinde skor tabelası tarafındaki kale arkasına öncelikle portatif tribün yapacağız. " diye konuştu.

Zaten söylediklerine bir açıkama yapılmıştı yönetimden...

-------------
Tek Yürek Tek Ses...EN BÜYÜK ES-ES

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 17:47
Alıntı yapılan kirmizi

Burada anlamadığım bir şey var. Yeni bir stadamı karşıyız yoksa yeni stadın yerine mi karşıyız. Şurası kesin yeni bir stada en azından kapasite açısından şiddetle ihtiyacımız var. Bazı arkadaşlar mevcut kapasitenin yeterli olduğunu belirterek amiyane tabirle atmışlar. Eğer maçlarımıza sadece 50-100 YTL verebilecek tarafarın gelmesi isteniyorsa bu stad yetrlidir. Fakat biliyorlarmı bu arkdaşlar geçen pazar GS maçına gitmek için can atmasına rağmen maddiyat yüzünden gidemeyen en azından 50 bin kişi vardır bu şehirde. Stadımızın kapasitesi yeterli olsaydı en azından kale arkası biletleri makul fiyattan satılsaydı o stad dolmazmıydı. Bence kesinlikle dolardı.
Eğer problem yeni stadın yeri üzerineyse o konuda yapıcı bir şekilde tartışabiliriz. Fakat mevcut stadımız kesinlikle yetersizdir. Kapasitede ne kadar istenirse istensin en fazla 2-3 bin lişi artırılabilir. Lütfen bu durumu düşünelim.

Ben şahsım adına yerine karşıyım. Şeker Fabrikası arazisine yapılacak stada ses çıkarmam, aksine alkışlarım. Çünkü mantıklı bir yer. Prim yapabilecek bir yer. 7/24 yararlanabilecek, Eskişehirspor'a kalıcı gelir kaynakları yaratılabilecek bir alan. Oysa Muttalip arazisinin karşısı havaalanı, havaalanının yanı üniversite kampüs alanı, bir tarafı askeri bölge. Burası mümkün değil gelişmez. Dağ başı olarak kalır. Kimse böyle bir alana konut yapmaz. Zaten yapılmasına da izin verilmez. Yüksek düzeyde güvenlik bölgesi. Oysa Şeker Fabrikası özelleşince hepimiz biliyoruz ki o alanda kalmayacak fabrika. Köylerin birine taşınacak, o alan konut alanı olarak değerlendirelecek. Hemen yanı otogar. Büyükerşen'in projesi uygulanırsa tren garının da oraya taşınma ihtimali söz konusu. Tramvayla ulaşım mevcut. Her mahalleden hemen hemen direk otobüs var oraya. Karşısı Kentpark. Maç öncesinde, maç sonrasında vakit geçirebilecek alanlar mevcut. Çevresine konutların yapılması ile, Kentpark'ın etkisi ile Eskişehir'in yeni cazibe merkezi olması ihtimali kuvvetle muhtemel. Bu konumdaki bir stadın etinden, sütünden, herşeyinden faydalanırsınız. Sırf yeni yapılacak konut alanına yönelik stadın altına süpermarket yapsanız yıllık en azından 5 milyon dolar kira geliriniz olur. Rant tesislerini çoğaltarak Eskişehirspor'a yıllık 10 milyon dolara civarı sabit gelir yaratabilirsiniz. Oysa Muttalip'a yapılacak her yatırım ölü yatırımdır. Sadece yapılacak bir otelin iş yapma ihtimali var orada. Ama şehir merkezine uzak olduğu için, çevresinin otelin konumlanması için (askeri alan) uygun olmadığı için o otelin iş yapma olasılığı da düşük. Şehir merkezindeki tüm oteller dolduktan sonra orası dolar. Otellerin en büyük gelir kaynağı olan banket gelirleri (toplantı, düğün yemekleri vs.) düşük olur yine şehir merkezine uzaklığı dolayısı ile. Cezbedici bir yer değil.

-------------

Gönderen: esesozgur
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 17:53
Muttalıp kavşağına köprü çalışması yapılacak artı çevre yolu genişletilecek,muttalıp yolu genişletilecek, şimdilik en iyi yer orası gibi gözüküyor eğer başka altarnatifler yoksa

-------------
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa

Gönderen: Koray
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 17:58
banner ın açıklamasının yarısı bu işin sorumlularından gelse keşke.. "Stadı Muttalıp a taşımak istiyoruz çünkü;" dedikten sonra 3 tane mantıklı neden koysalar önümüze kimsenin sesi çıkmaz... Ama yok öyle bir yönetici de siyasi de...

-------------
Cahille sohbeti kestim...
Echo Sierra Kilo India Sierra Echo Hotel India Romeo Sierra Papa Oscar Romeo

Gönderen: omer-es-26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 17:59
En uygun yer şeker fabrikası arazisi.

-------------
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E http://www.nba.com/allstar2009/asb/tur/ballot.html?referrer=NBA&code=443Q4fvx - BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"

Gönderen: meto26es
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 18:16
bursa stadı şehir dışına yapılacaktı taraftar istemedi  diye eski yerinde kaldı.bakalım biz yöne timi ikna edebilecekmiyiz.yerinde kalsa kulüp geliri çok daha iyi olur.

-------------
BİR İSTANBUL MASALI BİTTİ ARTIK

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 18:18
1. yeni stad yapılana kadar gececek 2-3 yıl için açık tribun mutlaka kapatılmalı(yönetim yapacağız diyor)

2. genç taraftarlar için ucuz biletli kale arkasına en az 3-4 bin kişilik portatif tribun yapılmalı(yönetim yapacağız diyor)

3. bundan 6-7 yıl sonra kapasite iyice yetmez olacak o yuzden 30-40 yıl idare edebilicek yeni bi stada mutlaka ihtiyaç var((yönetim yapacağız diyor ama AMA ama bu muttalip OLMAMALI şehre yakın bi yer olmalı artık şeker mi olur istasyon civarı mı olur ona detaylı bakmak lazım ama MUTTALİP değil taraftarımızın layık olduğu yer!!!)

-------------

Gönderen: black_26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 18:23
Yeni bir stadı hepimiz isteriz...Şimdiki stadımızın yerinede yapılmayabilir...Ama Muttalıp'a asla yapılmamalıdır...Daha uygun ve ulaşımın kolay olduğu bir bölge olsa daha iyi olur...Ama biz ne kadar bağırırsak bağıralım bu yönetim gene bildiğini yapar...Acaba TOKi'den ne kadar yolacaklar...Thumbs%20Down

-------------
BiZim DüNYaMıZDa ÖLüMSüZLüK SeNi SeVMeK DeMeKTiR ES-ES'im...!!!

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 18:28

kimse anlamak istemiyor bu stadın arazisi saılıp bedavaya bir yeni stad yapılacak tokiyle anlaşılmış ve toki de bu işten para kazanacak eer araziyede çok para verirse olmaz onun için kullanılmayan bir yere stad yapılacak yhani ekonomik bir yere buda mutalıp oluyor.saten tokide bizim stadı yıkacak orada apartamn dikip para kazancak yhani uzun lafın ksası hem toki hemde eses kazanacak .bence gerçekleşirse süper olur bide beyer açığı kapatın dionus bırakın 2 sezon açık kalsın bence .2sezon için değmez eer toki alırsa çabuk bitirir stadı çünkü stadı bitirip atatürk stadını yıkıp para kazanacak.onun için bugün temel atılsa 2 sene sonra stad hazır.Bu projede emeği geçen herkesi kutluyorumClapClapClapClap

Gönderen: Kızılcıklı
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 18:45

kimse anlamak istemiyor bu stadın arazisi saılıp bedavaya bir yeni stad yapılacak tokiyle anlaşılmış ve toki de bu işten para kazanacak eer araziyede çok para verirse olmaz onun için kullanılmayan bir yere stad yapılacak yhani ekonomik bir yere buda mutalıp oluyor.saten tokide bizim stadı yıkacak orada apartamn dikip para kazancak yhani uzun lafın ksası hem toki hemde eses kazanacak .bence gerçekleşirse süper olur bide beyer açığı kapatın dionus bırakın 2 sezon açık kalsın bence .2sezon için değmez eer toki alırsa çabuk bitirir stadı çünkü stadı bitirip atatürk stadını yıkıp para kazanacak.onun için bugün temel atılsa 2 sene sonra stad hazır.Bu projede emeği geçen herkesi kutluyorumClapClapClapClap

Ya banane tokinin kazancından falanından filanından eger bu stad muttalipa yapılırsa tek kazanacak olan toki zaten..Yeni stadı istemeyen yok biz Muttalipa yapılmasına karsıyız yukarda bi dunya gecerli acıklama var sen bize tutup tokinin yapcagı apartmandan bahsetmisin..

-------------
Senin için Yaşıyor, Senin için Savaşıyoruz ...
Sevdam Büyür Direnince!!

Gönderen: ES_Kadir
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:07

EsEs ne Toki'nin umrunda ne de Unakıtan'ın amaç kıçımıza tekmeyi yapıştırıp şehirdeki tartışmasız en berbat araziye bizi atmak ve mevcut alana konutlar yapmaktır . Sene başındaki yardım kampanyasında 1 trilyon bile toplayamadık kimsenin EsEsimiz umrunda değil . Şimdi onu bunu bırakalımda oldu bittiye getirilmeden TEPKİ verelim .

Stadda tezahüratlarımızla ve DEV bir pankartla buna tepki vermeliyiz bakın tüm Bursalılar dağ başında stad istemedi ve öylede oldu . Burdan dev bir pankart yapılmasını öneriyorum 25-50 gücüm yettiğince para veririm . Ayrıca FB maçında tezahürat yapmalıyız . Yeter ya klavyeden salla salla bıktım artık icraat yapalım yoksa kıçımıza tekmeyi yiyeceğiz .

-------------

Gönderen: kesdal
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:09

Yahu çocuklar hayal bile edemiyeceğimiz bir proje ile karşı karşıyayız.Buna argoda birşey buldun da birşeylisini aramak denir.Zaten bu konu burada istenildiği kadar tartışılırsa tartışılsın proje yeri (Muttalip)yapılacak olan tesislerin tamamının aynı kampus içerisinde olmasını gerektiriyor;dolayısıyla şeker arazisi söz konusu tesisler için uygun değil.Yapılacak otel ve diğer spor kompleksleri uçakların iniş ve kalkış istikametinde olamaz.Otagar bile bir ara problem olmuştu.Gece maçı oynanırken stad ışıkları uçaklar için olumsuz durum yaratır,o nedenle şeker arazisine  stad yapılmaz.Eskişehir 'in gurur duyacağı bir yatırım söz konusu,inşallah biran önce hayata geçer.Bu proje sayesinde Eses, avrupa kupaları yolunun  ilk adımını atmış olacak.İnşallah hayırlısıyla hayata geçer.

-------------
Oyun bitince,şah da piyon da aynı kutuya konur.

Gönderen: 26eses1965
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:11
Alıntı yapılan omer-es-26

En uygun yer şeker fabrikası arazisi.

ClapClapClapClap

-------------
BursaESES

Karşılıksız sevmedik mi biz seni senelerce...

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:12
Aramızda bu işe onay verenleri görmek çok üzücü yeni stad olsunda nasıl olursa olsun mantığındaki kişileri hayretler içinde ookuyorum ama % 80'lik kısım doğru yolda çünkü kafalarını çalıştırıyorlar .

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:16
Muttalip dağ başı değildir.Muttalip'liler ES-Kadir'in imzasını hakaret olarak kabul ederler.Bence imzanı değiştir.

-------------

Gönderen: eseslifirat
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:17

kapalı kapılar ardında kulübün geleceğini ilgilendiren kararlar alınıyor, ve de kimsenin haberi yok bu işten...  çok merak ediyorum acaba kime sorulmuşta muttalıpa stad yapmaya karar verilmiş???

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:18
Bence siz yanlış düşünüyorsunuz . Bana göre Muttalıp dağ başıdır ve isteyen hakaret olarak algılayabilir eğer hakaretse modlar uyarır zaten . DAĞ BAŞINDA STADA HAYIR HAYIR HAYIR !!!

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:22
Şeker arazisinde gece maçılarında stad ışıkları uçaklara olumsuz durum yaratır.Bizzat ordu bu işe karşı çıkar.Bİlip bilmeden konuşmayın.Sırf bu günü düşünmeyin.Şu an stadın yerinin Muttalip'e yapılmasını istemeyenler,yaşlandıklarında Eskişehir'in sınırlarının nereden başlayıp nerede biteceğini düşünmeliler.Bu proje önümüzdeki yüzyılın projesi.

-------------

Gönderen: eskan
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:30
ilk bakışta,otelleri,tesisleri,otoparkları,ihtişamı vs..cazip gibi görünebilir ama şu kadarını söyliyim eğer bir trabzon gibi üç istanbul takımın arasına sürekli girmeyi başaran,hedefi her sene avrupa kupalarına katılmak olan bir takım olamazsak,o stadı hiçbir zaman dolduramayız..direk taraftarımzın geleceğini etkileyen bir karardır bu..kabullenirsiniz yada kabullenmezsiniz,eskişehirsporun her maçında,rakip ayırmayan,ligteki sıralamasını umursamayan 3-4 bin taraftarı vardır.eğer sportif başarı varsa,yada önemsenecek bir rakip ile müsabaka yapılıyorsa bu rakam 10 bine çıkar,işin ucunda şampiyonluk varsa 15-20 bine,bununda ucunda bir üst lige çıkmak gibi bir hedef varsa deplasmana da olmak üzere 20 bin kişiye çıkar..biz 33 bin kişilik bir stadı tarihimizde dolduramadık..hani doldurabileceğimiz maçlarda oldu olmasına ama 43 senede 8 tane 10 tane..milletin ayak üstü ulaşabileceği bir satadda yıllardan beri gördüğümüz bir tablodur bu..hele hele muttalıp gibi bir yerde olacak stadımız,verdiğim rakamaları kafadan yarıya çekin..işin gerçek rengi budur..sen,ben gittik diyelim de,kimse karda kıyamette mutalıba gidip maç seyretmez..süper ligte orta sıralarda mücadele ettiğini ve sıradan bir rakiple oynadığını düşünürsen,33 bin kişilik koca stadda deplasmanda oynar gibi 3-4 bine oynarsın..umarım kimse kimseye peşkeş çekmez ve taraftarımızın geleceği ile oynamaz..

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:30
Eses maçlarına torunlarım,torunlarımın torunları.............da gidecekler.O zaman geldiğinde  belki de bu tesisleri neden şehir dışına yapmadılar diyenler  bile olacaklardır.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:32
Alıntı yapılan kesdal

Şeker arazisinde gece maçılarında stad ışıkları uçaklara olumsuz durum yaratır.Bizzat ordu bu işe karşı çıkar.Bİlip bilmeden konuşmayın.Sırf bu günü düşünmeyin.Şu an stadın yerinin Muttalıp'a yapılmasını istemeyenler,yaşlandıklarında Eskişehir'in sınırlarının nereden başlayıp nerede biteceğini düşünmeliler.Bu proje önümüzdeki yüzyılın projesi.

abi şeker arazisinde stad ışıkları  uçaklara sorun çıkarırda, muttalip havaalanının dibi orda ışıklar sorun çıkarmaz mı?

-------------

Gönderen: aakin
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:34
Alıntı yapılan kesdal

Muttalıp dağ başı değildir.Muttalıp'lılar ES-Kadir'in imzasını hakaret olarak kabul ederler.Bence imzanı değiştir.
Alıntı yapılan ES_Kadir

Bence siz yanlış düşünüyorsunuz . Bana göre Muttalıp dağ başıdır ve isteyen hakaret olarak algılayabilir eğer hakaretse modlar uyarır zaten . DAĞ BAŞINDA STADA HAYIR HAYIR HAYIR !!!

Konuyu degistirmek ve saptirmak istemem ama bende bir Muttalip li olarak bunu hakaret olarak kabul ediyorum Lutfen !! tepkinizi seviyeli bir bicimde veriniz  . Kendinizin hakli oldugunuzu dusunmeniz size sinirlari zorlama hakkini vermez .

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:35

Ya arkadaşlar bu işe sıcak bakanlarda olacak normaldir ama ankette de görüldüğü üzere çok az % 10 kadar . Büyük çoğunluk istemiyor Muttalıp'ta stad amaç bize stad yapmak falan değil açın gözünüzü amaç mevcut araziyi peşkeş çekmektir .

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:35
Biz şu an da öyle bir stadı nasıl doldururuzun tartışmasını yapıyor olmalıyız.Kombine ve bilet fiyatlarının uygunluğu,ailelerin,bayanların ,maçlara daha fazla katılımı,aile kombinesi gibi konular gündemimizde olmalı.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:37
Alıntı yapılan kesdal

Eses maçlarına torunlarım,torunlarımın torunları.............da gidecekler.O zaman geldiğinde  belki de bu tesisleri neden şehir dışına yapmadılar diyenler  bile olacaklardır.

sorun su ki sehirin oraya buyume imkanı yok orda 2.organize sanayinin buyuk bi arsası var,askeriye buyuk bi alanı kaplıyor,anadolu universiteside cok buyuk bi alan kaplıyor sehrin o tarafa buyumesi nasıl gerceklestirilcek.Eger seyitgazi tarafına yada batıkent tarafı olsa dediklerinde hakı olabilirdiniz..

-------------
Sevdam Büyür Direnince!!

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:38

Aile kombinesi:Bilmiyorum dünyada böyle bir uygulama var mı?Ama biz Eskişehir 'de uygulatırız.Wink

-------------

Gönderen: kalender 26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:45
     Stadın Muttalıpa taşınması  Halil ÜNAL veya birkaç tane yerel yöneticinin keyfine bırakılamaz.
   Stadyumun taşınması gerekiyorsa,taşınacak yerin tespitine kulübün gerçek sahibi Eskişehir halkı karar vermelidir.
    Eskişehir halkının istemediği bir proje imza atanlar,Eskişehire ve  Eskişehirspora İ H A N E T  eden H A İ N L E R'dir.    

-------------
kalender

Gönderen: kursatland
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:46
Alıntı yapılan Kızılcıklı

sorun su ki sehirin oraya buyume imkanı yok orda 2.organize sanayinin buyuk bi arsası var,askeriye buyuk bi alanı kaplıyor,anadolu universiteside cok buyuk bi alan kaplıyor sehrin o tarafa buyumesi nasıl gerceklestirilcek.Eger seyitgazi tarafına yada batıkent tarafı olsa dediklerinde hakı olabilirdiniz..

Haklısın şehrin gelişimi muttalip tarafına olamaz.Şehir Bilecik ve Afyon tarafına  kayıyor.Ankara tarafında sanayi ve askeriyeden dolayı yerleşim söz konusu olamaz.

-------------
..::KÜRŞAT::..

Gönderen: İtüeses
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:52
Bir çok konuda bu forumda tartışıyoruz. Ama sesimiz burda belli bir yere kadar gidiyor. Muttalipta stat istemiyorsak, bu istegimiz maçlarda pankart, tezahurat..vb şekillerde, dışardada derneklerin ve grupların basın açıklamalarıyla dile getirmeliyiz.1965 liler derneginin güzel bir pankartı vardı. "Stad degil kale arkası yapın"diye mesela.

Gönderen: tepebaşılı26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:57
ya kardeşim stad taşınmasın diye yırtınanlara şaşırıyorum..elle tutulur bir gerekçeleri yok  ne demek havaya giremezsin sanki mutallıpta bir stad daha var oraya maça gittinizde havaya giremediniz..

yada uzakmış ya kardeşim nesi uzak?  nereye ve kime göre uzak?sanki eskişehir istanbul sanki bir uçtan bir uca 3 saat ..en uzak mahalleden maksimum yarım saattan fazla çekerse şaşarım yani..

yeter artık Atatürk stadı zaman ve mekan itibarıyla misyonunu tamamlamıştır..stad göstermelik makyajlarla ayakta duruyor..belkide süper ligdeki en kötü,en köhne stadlardan birsidir..

madem futbol gelişyor, madem futbolda sürekli yenilik ve atılım gerekli, mademki futbol bir endüstri o halde yeni, pırıl pırıl, her türlü ihtiyaca cevap verecek,her maç haftasında trafiği keşmekeş yapmayacak modern bir stad yapımına geç bile kalınmıştır...

şehir her geçen gün gelişip büyüyor,şehrin tam göbeğinde stadın yıkılrak  yapılması planlanan bu projeler aslında herkesçe desteklenmeli ve kabul görmeli..futbolda duygusallığa yer yoksa ilk iş yeni ve modern bir stad inşa etmek en mantıklı ve geleceğe yönelik en güzel yatırım olacaktır...

-------------
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 19:59
Alıntı yapılan tepebaşılı26

ya kardeşim stad taşınmasın diye yırtınanlara şaşırıyorum..elle tutulur bir gerekçeleri yok  ne demek havaya giremezsin sanki mutallıpta bir stad daha var oraya maça gittinizde havaya giremediniz..

yada uzakmış ya kardeşim nesi uzak?  nereye ve kime göre uzak?sanki eskişehir istanbul sanki bir uçtan bir uca 3 saat ..en uzak mahalleden maksimum yarım saattan fazla çekerse şaşarım yani..

yeter artık Atatürk stadı zaman ve mekan itibarıyla misyonunu tamamlamıştır..stad göstermelik makyajlarla ayakta duruyor..belkide süper ligdeki en kötü,en köhne stadlardan birsidir..

madem futbol gelişyor, madem futbolda sürekli yenilik ve atılım gerekli, mademki futbol bir endüstri o halde yeni, pırıl pırıl, her türlü ihtiyaca cevap verecek,her maç haftasında trafiği keşmekeş yapmayacak modern bir stad yapımına geç bile kalınmıştır...

şehir her geçen gün gelişip büyüyor,şehrin tam göbeğinde stadın yıkılrak  yapılması planlanan bu projeler aslında herkesçe desteklenmeli ve kabul görmeli..futbolda duygusallığa yer yoksa ilk iş yeni ve modern bir stad inşa etmek en mantıklı ve geleceğe yönelik en güzel yatırım olacaktır...

emredersin abi bundan sonra öyle yaparız kusurumuza bakma ... Usluba bak yaa

Kimse yeni stada karsı degil MUTTALİPA yapılmasına karsı.

-------------
Sevdam Büyür Direnince!!

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:01
Necati bey kimse stada karşı değil ama şuna emin olun oraya o stad yapılırsa kalıcı gelir yaratamıyız o köhne yerde + Ankette de anlaşılacağı üzere siz gibi düşünenler % 10 yani azınlıksınız çoğunluk bu işe karşı ama siz banane çoğunluktun ya da ankette neymiş ya diyorsanız bilemem .

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:03
ne var kardeşim uslubumda nesi seni rahatsız etti?ne var mutallıpta yoksa mayınlı saha bölgesi falanmıda gitmek istemiyor bu miillet?

mutallıp değil de atıyorum seyitgazi yolu dese birisi orayada çamur atan çıkacaktır..ben bu mutallıpta beğenilmeyen,ters gelen ne var çokk merak ediyorum...

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:03
Sevgili M.Mesut, jetler yer ile devamlı bağlantı halinde olmalarına rağmen inişte gönderilen- rota gereği -ışık ve sinyaller uçağın-yerli,yabancı-sağlıklı inişini sağlar.Tesislerin düşünüldüğü yer jetlerin iniş koridorunda değil.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:06
  Stadın Muttalıpa taşınamasına karar verenler

Kulübün ve şehrin geleceğini etkileyecek böyle önemli bir kararı almadan önce Eskişehir halkının fikrini sordunuzmu ?

-------------
kalender

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:06

emredersin abi bundan sonra öyle yaparız kusurumuza bakma ... Usluba bak yaa

Kimse yeni stada karsı degil MUTTALİPA yapılmasına karsı.

ayrıca sizin adınız nedir yaşınız kaçtır bunları bi paylaşında bilelim saklamakla olmaz bu işler

-------------

Gönderen: iLkaSKimeSeSim
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:08
Mutalipta bende stad istemiyorum. Şeker fabrikasının oraya olabilir. Oda olmadı Sazova civarında stad yapılmaya uygun bir çok yer var. Hemde bizim eve yakın olur :)

Mutalıp'ın oraya bir stad yapıldığını düşünseniz ya tek gidiş var. Gelen rakip seyirciside aynı yoldan gidecek bizde aynı yoldan.. Her türlü mevzuya açık bir yer.

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:10

ne var kardeşim uslubumda nesi seni rahatsız etti?ne var mutallıpta yoksa mayınlı saha bölgesi falanmıda gitmek istemiyor bu miillet?

mutallıp değil de atıyorum seyitgazi yolu dese birisi orayada çamur atan çıkacaktır..ben bu mutallıpta beğenilmeyen,ters gelen ne var çokk merak ediyorum...

Necati Bey siz niye bu kadar rahatsınız?Stadın projesini mi gördünüz?Tüm bu sayfalarda sıralanan sorunların tek tek düşünülüp çözüldüğünümü gördünüz?
Sizin Mutalıp'a stad yapılması konusundaki elle tutulur sebebiniz nedir?
Herşeyin gizli kapaklı olduğu bir stad projesi.Sadece yer seçimi nedeniyle bile Eskişehirspor için yararlı olmayacağını düşündüğüm proje.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:14
FairPlay ve banner abimize ayıp ediyor bazı kişiler ısrarla . Neden karşı çıkıyorsunuz diyenlerin bu abilerimizin yazılarını okumadıkları çok açık .

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:15
Burada konusanların coğu stada yakın yerde oturdukları için karşı cıkıyorlardır heralde. umarım yanılıyorumdur.

Bende şehir içinde stad istemiyorum (Bağlarda oturmama rağmen). Şehir dışına yapılacak olan stad trafiği en az şekilde etkiler. Stadı yapan adam elbette ulaşıma ve trafiğe de çözüm bulur, arazi geniş çünkü. Şehir içindeki stad her hafta trafiği felç ediyo. Stadı gezmek isteyen adam, Es-Es sevdalısı adam şehir dışında da olsa gider gezer, maçına da gider, takımına katkısını da yapar. Ki muttalip bölgesi de şehir dışı sayılmaz. Her gün gittiğim bir yer ve Yıldızdan 20 dakika sürüyo (otobüs Bağlar üstünden gittiği halde.) Yıldızdan dolmuşlar 10 dakikada gidiyor.

Ulaşım desen çok basit ve külfetsiz, trafiği etkilemeyecek, çevresinde stada engel teşkil eden hiçbir şey yok. Neden bu kadar karşısınız anlamıyorum. İlla ki stadın etrafında binalar olmak zorunda mı??

Stad yapıldığı zaman çevre düzenlemesi de illaki yapılacaktır.Örnek: Kayseri Kadir Has Stadyumu... Çervresine yeşil alan, altına alış veriş merkezi, yanına otel. Bununla birlikte maç günleri de olsa açık olacak bir kafeterya ve çay bahçesi gibi yerler zaten yapılır. Madem şehir o tarafa doğru gelişmiyo, stadın oraya yapılması çok anlamlı olur. en azından 30-40 yıl sonra stad şehir içinde kaldı, stadı taşıyacağız diyen olmaz ve o zaman da aynı kargaşalar yaşanmaz.

-------------

Gönderen: taner_es
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:19
açıkcası daha ii bi akustiğe sahip olucak bi stada karşı değilim ama kalkıp boktan bi projeyi hayata geçireceklerse/futbolcuları görmek dürbünle bakıcaksak bu iş olmaz yönetim açıklamalı projeyi gidiş dönüşlerde sorun olur fakat eğer o proje gerçekleşirse eminim onada bi çözüm bulacaklardır. Tehsislere yakınlığı bakımındanda mutalıp ın uygun olması koşulu gözlenebilir arkadaşlar. 

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:20

Burada konusanların coğu stada yakın yerde oturdukları için karşı cıkıyorlardır heralde. umarım yanılıyorumdur.

Bende şehir içinde stad istemiyorum (Bağlarda oturmama rağmen). Şehir dışına yapılacak olan stad trafiği en az şekilde etkiler. Stadı yapan adam elbette ulaşıma ve trafiğe de çözüm bulur, arazi geniş çünkü. Şehir içindeki stad her hafta trafiği felç ediyo. Stadı gezmek isteyen adam, Es-Es sevdalısı adam şehir dışında da olsa gider gezer, maçına da gider, takımına katkısını da yapar. Ki muttalip bölgesi de şehir dışı sayılmaz. Her gün gittiğim bir yer ve Yıldızdan 20 dakika sürüyo (otobüs Bağlar üstünden gittiği halde.) Yıldızdan dolmuşlar 10 dakikada gidiyor.

Ulaşım desen çok basit ve külfetsiz, trafiği etkilemeyecek, çevresinde stada engel teşkil eden hiçbir şey yok. Neden bu kadar karşısınız anlamıyorum. İlla ki stadın etrafında binalar olmak zorunda mı??

Stad yapıldığı zaman çevre düzenlemesi de illaki yapılacaktır.Örnek: Kayseri Kadir Has Stadyumu... Çervresine yeşil alan, altına alış veriş merkezi, yanına otel. Bununla birlikte maç günleri de olsa açık olacak bir kafeterya ve çay bahçesi gibi yerler zaten yapılır. Madem şehir o tarafa doğru gelişmiyo, stadın oraya yapılması çok anlamlı olur. en azından 30-40 yıl sonra stad şehir içinde kaldı, stadı taşıyacağız diyen olmaz ve o zaman da aynı kargaşalar yaşanmaz.

Paragraf paragraf gidiyorum Emre.Burada yazan kaç kişi sırf kendi menfati için Eskişehirspor'u kullanmaya çalışır?Evim Sultandere'de.Wink
Stadı yapan adam yoluda yapar demişsin.Olimpiyat Stadı diyorum.
Ulaşım sorunlarını Fairplay abimizin yazdığı yazıları okuduktan sonra bir daha gözden geçirmelisin bence.Zaten stad oraya yapılırsa 30-40 yıl sonra taşıyalım diyen olmaz.Bunun nedeni şehrin oraya doğru büyümemesi değil.Wink

-------------

Gönderen: es_emre26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:24
Yeni stada evet ama dağın başına hayır...!!!

Şeker fabrikasının orası yine bir nebze iyidir...Mutalıp'a hayır...Oradan başka yer olmaz derseler de şu anki stadın üstünü kapatıp kale arkası yapsalar yeterlidir...

Ben şehir merkezindekilerin,şehrimizi ziyarete gelenlerin kentteki futbol sevgisini yaşamalarını ve Eskişehirspor sevgisinin daha iyi anlatıldığını düşünerek merkezde bir stad yapılmalıdır diyorum...

Ben Çankaya'da Ihlamurkent konutlarında oturuyorum...Kendi menfaatimize birşey istesek asri mezarlığın oraya yapın derdim...!!! Smile

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:24
Ya ben ille de muttalipe olsun demiyorum, nereye olursa olsun ben giderim. Ama şehir içine olmasına ve daha sonra stad şehir içinde kaldı buradan da taşıyalım denilebilecek bir yere yapılmasına karşıyım. Sazova mevkii de iyi bir yer, kültürparkın dibine yapsınlar, hayır demem. Sultandereye yapsınlar ona da eyvallah. Ben milletin muttalip bölgesine neden bu kadar karşı çıktıklarını anlamıyorum.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:25
Bazı  arkadaşlara göre düşünürsek,bu spor kompleksinin gerçekleşmesi için,Atatürk stadı yıkılmalı maçlar geçici olarak başka yerde oynanmalı.Hava hastanesi,sanat okulu yıkılmalı,Vişnelik de bir çok yer istimlak edilip yıkılmalı,tranvay yolu ve ana caddeler yer altına alınmalı.Olur.
Arkadaşlar spor komleksinden bahsediyoruz,yurt dışında bu tür tesislerin örnekleri var.Türkiye de bu kadar kapsamlı bir kompleks yok.Olursa bizde olacak.Ben yer itibarı ile mutlaka Muttalip olsun demiyorum,fakat,daha uygun bir yer olsaydı yetkililer orayı da önerirlerdi.Olası yerler içinde Muttalip uygun görüldü,daha neyi tartışıyoruz.İnşallah verilen sözler yerine gelir de tesisler bir an önce hayata geçer.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:27
Alıntı yapılan Boraes

Olimpiyat stadı için kaç km yol yapılması gerekiyo?? Muttalip için 3 km yol düzenlemesi yeterli. Karşılaştır bakalım ikisini

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:30
  1. Belediye başkanları , Mimarlar odası , millet vekilleri, akademisyenler ve STÖ lerle görüşür bilgilendirir.
  2. Mimarlar odası vasıtası ile şimdiki stad ve tesislerin yerine yapılacak yer konusunda şehrin dokusuna zarar vermeden yapılabilecek en iyi şehre ve yatırımcıya yolu bulur.
  3. Belediye ve STÖ lere sunar Ortak payda ile hazırlanan projeyi iktidar ve muhalefet millet vekilleriyle birlikte herkesimin üzerinde mutabık kaldığı projeyi kamuoyuna sunar.
  4. Gerek odalar gerekse milletvekilleri ve taraftarı ardına alarak BASTIRIR. Gerekli şartların sağlanması ile birlikte (bunlar çok uzun) kazma vurulur.
Sayın Esalettin Öztürk'ün "Atatürk Stadyum'u Anketi" başlıklı konudan sayfa 9'daki yazısının bir bölümünü buraya taşıyorum.
Yer seçimi dahil yapılacak stadyum ile ilgili proje neden gizli bir şekilde yürütülüyor?

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:31
Mehmet bey Muttalıp'a yapılmak istenmesinin sebebi o arazinin en değersiz arazi olmasıdır . Şu anki arazi ise çok değerli yani birileri zengin olsun diye bize orayı öneriyorlar sonuçta o stadda biz maç izleyeceğiz yer seçerken neden taraftarın fikri alınmıyor sizce bizi önemseseler  bize sormazlar mıydı ? Bizim fikrimizi almadan oldu bittiye getirilmeye çalışılan bir olay var ve siz buna hayrola nedir bu proje açıklayın demiyor yaşasın diyorsunuz hayret ki ne hayret .

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:31

Yasım adım ismim cismim kimseyi ilgilendirmez en fazla muhattap almazsınız olur..

Staddan sehre tek geliş mevcut ve yuruyerek gelecek insan yok yani stad doldgu zaman 33.500 kişi tek bir yoldan tek bir yönden sehre dönecek yol ne kadar geniş tutulsada cevre yolu kavsagında tıkanıp kalcak saatlerce suren bi karmasa..
Evet seyitgazi yoluna yapılsada karsı cıkılıacaktır ama bunlara en yakın cevap sehir o yöne buyuyo olabilir bi derece anlasılır ama daha önce 3-4 kere yazdıgım gibi sehrin muttalip tarafına dogru buyumesine imkan yoktur..İlla tasıncak deniyorsa ilk önce seker fabrikası orası olmuyorsa sazova tarafları sonrasında batıkent ve seyitgazi yolu dusunulmelidir burlardada pek ala ucuz arazı bulunur..
Ben sehir merkezinde oturuyorum hatta stadın dibinde sayılcak bi mesafede ama bu yuzden stadın burda kalmasını istemiyorum ..Ben zaten kilometrelerce deplasman yapmısım bana Muttalipa gitmek koymaz ..  Fakat yeni nesil öncelikleri arasına macı gitmeyi koymaz sinemaya gideyim der yada baska bişey yapaym der kim gitcek şimdi taa dagın basına dusuncesi hakim olur ...
Bu stadın tasınmasındaki en buyuk etken unakıtanın oya donusturme istegi , Halil unalın aklınca efsane baskan olma dusuncesi yatmaktadır.Tam anlamıyla konusulmadan tartısılmadan Muttalipa yapmak sacmadır yerel kanallarımızdan birine cıkılır tartısılır hersey artısıyla eksisiyle Koskoca bi camia yı etkileyecek kararla ben yaptım oldu seklinde olmamalıdır..
Bide muttalip tarafının hava sartları var orası sehirden daha soguk ve ruzgarlı oluyor bu da amca gitmeyi dusunen kitleyi etkiler..
Hadi diyelim muttalipa on numara asfalt dokup yoluda yaptılar peki insanlar ihtiyaclarını dag basında nasıl karsılıcak kimse kusura bakmasın ayın 8-9 ayı sadece 15 gunde kullanılcak bi stadın oraya kimse yatırım yapmaz corak arazide sap gibi kalırız bunun yagmuru var camuru var kısacası maca gitcek kitlenin olumsuz dusunmesi için herturlu etken mevcut muttalipta..

Muttalipın olumsuz yonlerini ben yazdım savunan arkadaslarda mantıklı oldugunun nedenlerini yazarsa sevinirim..Sunuda unutmayın biz yeni stada karsı degiliz sadece yeri konusunda yanlıs yapıldıgı dusuncesindeyiz cıkıpda koru korune 33 bin modern stad seklinde savunmayın sadece muttalipin artılarını söyleyin bende eyvallah deyip bundan sonra sizinle birlikte savunayım ...

-------------
Sevdam Büyür Direnince!!

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:33

Alıntı yapılan Boraes

Olimpiyat stadı için kaç km yol yapılması gerekiyo?? Muttalip için 3 km yol düzenlemesi yeterli. Karşılaştır bakalım ikisini

olimpiyat stadında aslında yol sorunu yok butun yolları yaptılar fakat kavsak noktaları tıkanıp kalıyor muttalıpdada aynı bu olacak muttalipdan cevre yolna cıkarkenki kavsak tıkanıp kalcak sonucta cevre yolu yeni haliyle 3 serit...

-------------
Sevdam Büyür Direnince!!

Gönderen: erman_26
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:35
Bu konu yüzlerce binlerce kere işi bilen insanlar tarafından açıklandı.Ben de hatırlatayım bari.
Tamam Mutalip'e stad yapıldı.Çoğu insan arabasıyla gidecek,gidecek ve gelecek çarşıda dolaşmayacak evine gidecek.Tribün grupları çarşıda buluşup gidecek,oraya gidene kadar zaten ne nefes kalacak ne ayakta durmaya güç. Ha bu sefer çarşıda buluşmasınlar direk stadta buluşsunlar.Şehiri havaya sokacak bugün burada maç var diye başkalarına hatırlatacaklar kim olacak?
Stad mutalip'e yapıldı.O stada gidebilmek için çevre yolundan geçeceksin.Kamyonların arasından,şehirlerarası otobüslerin arasından,tırların arasından.Hadi Mutalip yoluda güzelleştirildi.Köprüler yapıldı,yollar 2-3 şerit oldu.Herkes rahatça gidip gelebiliyor.Stadın şu anki arazisi ne olacak?? Şu anda Toki'ye devri gündemde.Toki'de o araziyi Büyükerşen'e verip "Al burayı sana veriyoruz.Sen buraya park yap,heykeller dik,kültür merkezi,bilim merkezi aç." demiyecek herhalde.Ne olacak? Ya alışveriş merkezi ya lüks konut tarzı beton ve haftanın 7 günü(hadi tatil olsun biraz 5-6 günlük) kalabalık,araç trafiği.Şu anda 2 haftada 1 kez maç yapılıyor.15 günde bir kalabalık oluyor.Hadi trafiği kilitliyoruz ama sadece 15 günde bir kez.Alışveriş merkezi gibi bir yer yapıldığında her gün kalabalık olacak.Keza okulların öğle arası zamanı dahi kalabalık oluyor orası.Bir de alışveriş merkezi açalım.Okuldakiler,etraftakiler,esnaflar,memurlar oraya yemeğe gelsin.Bu işin içinden çıkablicek birisi var mı??

-------------
Yönetim İSTİFA!

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:35
Alıntı yapılan kesdal

Bazı  arkadaşlara göre düşünürsek,bu spor kompleksinin gerçekleşmesi için,Atatürk stadı yıkılmalı maçlar geçici olarak başka yerde oynanmalı.Hava hastanesi,sanat okuku yıkılmalı,Vişnelik de bir çok yer istimlak edilip yıkılmalı,tranvay yolu ve ana caddeler yer altına alınmalı.Olur.
Arkadaşlar spor komleksinden bahsediyoruz,yurt dışında bu tür tesislerin örnekleri var.Türkiye de bu kadar kapsamlı bir kompleks yok.Olursa bizde olacak.Ben yer itibarı ile mutlaka Muttalip olsun demiyorum,fakat,daha uygun bir yer olsaydı yetkililer orayı da önerirlerdi.Olası yerler içinde Muttalip uygun görüldü,daha neyi tartışıyoruz.İnşallah verilen sözler yerine gelir de tesisler bir an önce hayata geçer.

İnsanları koyunluğa teşvik etmenin bir anlamı yok Mehmet Bey. Büyüklerimiz öyle uygun görmüş, kapayın çenenizi anlayışı sakat bir anlayıştır. Büyüklerimiz Eskişehirspor'u düşünseler güvenebilirim belki ama hepsinin tek derdi kişisel çıkar.

Anti parantez şunu da belirteyim. Muttalip'deki alan 200 dönüm. Şeker Fabrikası'nda sadece fabrika bölümünde 750 dönüm arazi var.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:44

Alıntı yapılan Boraes

Oraya 10 şeritli yol yapsanızda şehre çıkış tek yoldan olacak.Solda havaaalanı kapalı ve ondan sonra Askeriye arazisi yine kapalı.Kısacası şehre ulaşmanın tek yolu ancak tek hat üzerinden başka alternatif yok.

-------------

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:45
  Değerli Eskişehirliler !

Sizlere  bu proje hakkında yeterli bilgi verildimi ?

-------------
kalender

Gönderen: şimşek65
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:46
ben özellikle işin maddi yönüne bakıyor ve stadımızın şuanki yerini kulübümüz için çok büyük bir şans olarak görüyorum.neden toki yapacağı residence dfnilen iğrenç gökdelenleri gidipte muttalıpa yapmıyor öyle ya madem muttalıp gelişecek şu olacak bu olacak toki gidip o residence denilen rezillikleri oraya yapsın.hem yeni bir stad işindende masrafındanda kurtulsun.hiçmi düşünmüyorsunuz arkadaşlar 15 günde bir 2 saat kullanılacak stad bize neye yarar.

bize esesime para kazandıracak,maddi olarak kulübü ayakları üstüne dikebilecek 7 gün 24 saat 365 gün kullanılacak yaşayan bir stad lazım.neden anlamıyorsunuz.365 günde sadece 17 maçta 34 saatliğine kullanılacak bir stad esesime ne kazandırır.hayır bu konulardaki fikrinizi söyleyinde bunları tartışalım belkide sizler haklısınızdır.ama sadece trafik diye tutturursanız olmaz.bakın ali sami yene,saraçoğluna,inönüye hangisi bizim atatürk stadı kadar gelişmeye müsait lütfen projeyi desteklerken yada karşı çıkarken nedenlerimizide belirtelimki burada güzel bir tartışma yapabilelim.bu kentimiz içinde takımımız içinde hayati bir konu.

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:46
Alıntı yapılan kalender 26

Değerli Eskişehirliler !

Sizlere  bu proje hakkında yeterli bilgi verildimi ?

Ne gerek var BÜYÜKlerimiz öyle karar vermiş padişahım cok yasa....

-------------
Sevdam Büyür Direnince!!

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 20:59

Sayın ES-Kadir ve onun gibi düşünenler:Eses'in tavuk kümesi yapacak parası yok.Yüklenici firmanın sahibi sizler olsanız ne yapardınız?Şu eses' e güzel bir tesis yapalım da hayır dualarını alalım mı derdiniz?Onlar işe ticaret gözüyle bakıyorlar.Bura da sorun şu?Bahsedilen tesisler tamamlanmayıp iş bitti denmesidir.Projenin daha açık seyretmesi konusunda hem fikirim.Taraftar bilgilendirilmeli,büyük stadın doldurulması için ne tür çalışmalar yapılacağından bahsedilmeli.Kandırılmamalıyız.

43 yıldır acısıyla tatlısıyla yaşadığımız kiralık evden kendi evimize çıkacağımız günler yaklaştı,biraz da bu açıdan bakalım.

Gönül isterdi ki bu tür projeler daha önce hayata geçseydi de Eskişehir daha  küçükken bu tür kompleksler daha uygun yerlere yapılsaydı,ama olmadı işte.

Bir arkadaş  orası değersiz demiş,olabilir.Bundan sonra değerlenir.

Hem Atatürk stadı sit alanı kapsamında olduğundan şu anda kazma vurulamıyor.Bu konu yüklenici firma için sorun,bizi ilgilendirmez.

Atatürk stadının sit alanını kapsamında olmadığının bilgisine sahip olan varsa beni uyarsın.
Saygılar.

-------------

Gönderen: şimşek65
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 21:01
verin yapacağınız residencelerden birini esesime yapın istediğiniz yere yeni stadımızı varmısınız sayın toki hazretleri.

ayrıca bu tokinin kuruluş amacı dar gelirli aileleri küçük,mütevazi evlerle evsahibi yapmakmı yada gökleri delen residenceleri yapıp zenginlere satmakmı.

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 21:04
Alıntı yapılan şimşek65

verin yapacağınız residencelerden birini esesime yapın istediğiniz yere yeni stadımızı varmısınız sayın toki hazretleri.

ayrıca bu tokinin kuruluş amacı dar gelirli aileleri küçük,mütevazi evlerle evsahibi yapmakmı yada gökleri delen residenceleri yapıp zenginlere satmakmı.

Toki o residencelardan gelen parayla dusuk gelirli ailelere yaptıgı evler için kaynak aktarıyor o yuzden luks konutlarda yapıyolar..

Yukarda denmiş evimize cıkacaz diye Tokinin yaptıgı stad aynı suanki stadımız gibi GSGM lugune devredilcek Eskişehirspora degil ..

-------------
Sevdam Büyür Direnince!!

Gönderen: escemes
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 21:05

neyi tartışıyorsunuz anlamıyorum istikbal gazetesini okuyun
     stad ve cevresi tokiye devredilmiş önümüzdeki ay resmi imza olacak
     şehirin medyası üniversitesi herhangi bir tepki vermiyor yeni stada
     taraftar karşı ama kamuoyu oluşturamamış boşuna uğraşmayın
     herşey  tamam

Gönderen: weswas
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 21:05
o stadta o kadar çol maç izledim ki...orası koca bir tarih,yeni bir stad istemiyoruz...

-------------
ŞAMPİYONLUK İÇİN SALDIR ESKİŞEHİR

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 21:07

Ya banane tokinin kazancından falanından filanından eger bu stad muttalipa yapılırsa tek kazanacak olan toki zaten..Yeni stadı istemeyen yok biz Muttalipa yapılmasına karsıyız yukarda bi dunya gecerli acıklama var sen bize tutup tokinin yapcagı apartmandan bahsetmisin..

anlamamakta diretiyorsunuz birader ucuz bi yer olmazsa toki para kazanamaz ve stad yapmaz ben onu anlatmaya çalışıyorum bu işten toki para kazancak bizde stad toki nie bize beleşe stad yapsın ki şeker fabrikasının orayı satın alıp birde stad yaptığında gideri =kazanacağı para bunun için mutalıpa yapılıyor yhani siz mutalıp olmasın derseniz yönetim diecek yha 50 ytlye maç izleyip kıçınız donsun yhadaoraya stad yapalım hangisi???

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 21:08
Alıntı yapılan kesdal

Hem Atatürk stadı sit alanı kapsamında olduğundan şu anda kazma vurulamıyor.Bu konu yüklenici firma için sorun,bizi ilgilendirmez.

Atatürk stadının sit alanını kapsamında olmadığının bilgisine sahip olan varsa beni uyarsın.
Saygılar.

Bu konu bu forumda defalarca en ince ayrıntısına kadar sayın Fair Play tarafından anlatıldı. Stad sit alanı falan değildir.

-------------

Gönderen: escemes
Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 21:10

muttalip eskişehirer kac kilometre uzakta 10kilometre varmı

Gönderi tarihi: 30/Eki/2008 saat 21:10
Alıntı yapılan şimşek65

Tokinin amacı oydu ama şu anda durum değişti.Toki Ataköy konakları sanırım tirilyona yakın,yada yeni parayla birmilyon 'a yakın diyelim.Toki göstermelik halka uygun ev yapıyor asıl amacı zengine yönelik çalışimak.Son zamanlarda İstanbul'daki projeleri hep lükse kaçan cinsten.

-------------

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com