Sayfayı yazdır | Close Window

En güzel MARŞ bizim!!!

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: Gurbetteki Şimşekler
Forum İsmi: Boğazın Kırmızı Şimşekleri
Forum Açıklaması: İstanbul'daki ESES'liler
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1346
Yazdırma tarihi: 28/Nis/2024 saat 09:42
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: En güzel MARŞ bizim!!!
Gönderen: Baba
Konu: En güzel MARŞ bizim!!!
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 20:56

"Amigo Orhan köşesine çekilse de Eskişehirspor'un durumu ile yakından ilgilidir. Sezon başında bize sıkı sıkı tembih etti. "Nebi Hatipoğlu'na destek olun" diye.
Amigo Orhan'dan söz ederken Orhan'ın tribünleri yönettiği dönemlerde statta söylenen bir marş vardı. Eskişehir Marşı… Eskişehir Eskişehir, yalçın kaya sarp yeri. Kalelerden çok kuvvetli içindeki askerleri diye başlayan marşla yer gök inlerdi. Eski bir futbolcu dostumuz uyardı bizi.

"O zamanlar tribünlerde Eskişehir Marşı okunurdu. Şimdi tezahüratların çoğu yabancı. Sanırım genç nesil Eskişehir Marşı’nı bilmiyor. Daha doğrusu kimse öğretmemiş" diyor. Önerilerini de ekliyor.
"Eskişehir Marşı bastırılıp stat kapılarında dağıtılsın, Eskişehirspor maçlarında tribünlerde yine 'Eskişehir Marşı’ söylensin. Stadyumun çeşitli yerlerine Atatürk'ün Eskişehir halkı için söylediği sözler asılsın. Ne demişti Atatürk; "Efendiler; Eskişehir’i ve Eskişehir halkını çoktan tanırım... Eskişehir halkı çok büyük vatanperverlik, milletperverlik ve kahramanlık göstermiştir. İşte Eskişehir halkı bu güzide vasıflarla bezenmiş bir halktır... Gördüğüme göre aydın ve çalışkandır." Eskişehirliler olarak biz kendi gücümüzün farkında değiliz galiba.
Kendimize ait marş ve sloganlarımız varken, başkalarınınkini kullanıyoruz. (Engin Bayrı, Sakarya Gazetesi, 18.08.2008)

ESKİŞEHİR MARŞI

Eskişehir, Eskişehir, yalçın kaya sarp yeri,
Kalelerden çok kuvvetli içindeki askerleri.
İndik İzmir çarşısına, düştük düşman arkasına,
Düşman bize aman diyor, kahraman Türk ordusuna.

Güzel İzmir, Gelibolu, hep denizler torpil dolu,
Kör olası o düşmanlar, şaşırmışlar doğru yolu.
Tınaztepe, Tınaztepe, düşmanlara olsun küpe,
Düşman bize teslim olmuş, süngümüzü öpe öpe.

Kocatepe topçuları, siper almış bekçileri,
Oğlum şehit olmuş diye, ağlamasın anneleri.
Allah Allah sedaları, dağı taşı bürüdü,
Komutanlar kol kol olmuş, her taraftan yürüdü.

Köklerini savaşlardan, kurtuluş mücadelesinden alan; Anadolu'yu anlatan bir marşımız var. Kaç kentin kendine özgü marşı oldu? Hep bir ağızdan bu marşı binlerce insanın içerde ya da deplasmanda söylediğini düşünün, bu marşı dinlemeyecek tribün yoktur beyler. Elbet de basit, yalın, akılda kalıcı besteler yapmalıyız ama bizim elimizde "elmas" varken; "Hadii bi beste yapalım" diye yola çıkmak akıl kârı değildir. Bu marş bizimdir. Bu marşta tarih de vardır, mücadele de vardır, kuzusu için ağlayan ana da vardır. Bundan daha güzel bir marşın, bestenin de olması biraz güçtür.

Sin-Kaf, Harbiye Marşını, Göz Göz Karlı Kayın Ormanı türküsünü revize ederek kendine marş yapmıştır. Ama bu marş orjinaldir, klasiktir(her zaman söylenebilir), bu marş üç dükanın söylediği en güzel besteyi her mısrasıyla ezecek güçtedir. Değerli Eskişehirsporlular, bizim bu marşı yeniden hepbir ağızdan söylememiz gerekir.

EStanbul'dan hürmet ve sevgiyle...  

-------------
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...

Yanıtlar:
Gönderen: ekotim
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 21:06

baba bende tezahüratlar bölümünde değinmiştim bu konuya ama bazı arkadaşlar beni tiye aldı çoçukmuyuz dediler çoçuklar söyler dediler bence hiç alakası yok içimden geçen ne biliyomusun hacettepe maçında kızılcıklıda toplancaz şöle iki bin kişi doktorlardan şair fuzuliden bağıra bağıra eskişehir marşını söyleyerek stada gitcez bundan güzel şov mu olur diyorum ben...siz estanbuldan seslendiniz ben burdam duydum sölücez merak etmeyin...

asıl olan eskişehirdir ve esestir gerisi teferruattır...
bir sevdadır eskişehir...

-------------
26 eskişehir doğduğun,yürüdüğün,sokaklarında dövüştüğün,parklarında içtiğin ve öpüştüğün yerdir..vatanındır...eskişehir...

Gönderen: ekundem
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 21:07
işte bu alper!! defalarca ezberletmeye çalıştım bu marşı. eskiden ne çok söylerdik. yeniden söylemeliyiz. bu konu üzerinde durulmalı mutlaka

-------------

Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 21:21
Sevgili Erkan ve Erdalım, yemin ederim TAKSİM'de bizim hep bir ağızdan söylememiz gereken marş buydu. Söyleyebilseydik ne olurdu söyleyim, Taksim'de "çıt çıkmaz", herkes, ama herkes bizi hipnoz olmuş gibi izlerdi. Tiye alanlara gelince de, kendi değerlerine sahip çıkamayan, varını bilmeyen başkasının kuyruğuna takılır ve "kültür" bostanda hıyar olsaydı kilo kilo alınırdı. Bu konuya kesinlikle girmemiz gerekir. Bunu bırakmamız gerekir. Saraçoğlu'da giderken Eskişehir Marşımızın dilimizde olması gerekir.

-------------
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...

Gönderen: tkolca
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 21:26
Alper abi İşte bu tam; tamanında değinmişsin bu konuya!!!
Keşke önceden haber verseydin de BKŞ olarak öncülük yapıp istiklal de hepberaber söyleseydik bu marşı
(Senin son yazdığını okumadan yazmıştım bu yazıyı)Wink

Gönderen: eskan
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 21:38
Alıntı yapılan ekundem

işte bu alper!! defalarca ezberletmeye çalıştım bu marşı. eskiden ne çok söylerdik. yeniden söylemeliyiz. bu konu üzerinde durulmalı mutlaka

bu marş ülkeyi sallar hocam.

-------------

Gönderen: umutes
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 21:41
sizlere katılıyorum; marşımızı gururla söyleyelim, hatta stadyumda bando eşliğinde binlerce insan söylese kanaatimce harika olur. eskişehirli olarak değerlerimize sahip çıkmalıyız...

-------------
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...

Gönderen: serdar_esk
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 21:57
süper olmuşşşşşşşşClap

-------------
AŞK-I ŞEHİR

Gönderen: eses_gokhan
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 22:42
adı üstünde marş tezahürat değil...Trübünde söylencek bişey değil.En güzel marşımız çok güzel kabl ediyorum.Trübünde söylencek kadarda zor ve imkansız.

-------------
İLK VE SON SEVGİLİM GERÇEK AŞKIMSIN BUGÜGNÜM YARINIM DERDİM KAHRIMSIN

Gönderen: mike
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 22:45
Konya'da Aydınspor zaferinden sonra otobüslerin yanına giderken toplu şekilde ESKİŞEHİR MARŞInı söylediğimizi hatırlıyorum. 12 yaşındaydım. Tüylerim diken diken olmuştu. Çok duygulu ve anlamlı bir marş. 

Gönderen: esesli_-sarı-_1965
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 22:45

birazını biliyodum ve şimdini hepsini ezberledim sağolasın mutlaka söylememiz gerekir

-------------
güvensoy istifa

Gönderen: mmt26
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 22:52
es es gol gol gol çekmek yada üçüzlerin diğer tezahuratlarına benzer o kadar tezahurat yapıyoruz kikendi değerlerimizi unutuyuruz unutturuyoruz,  bu marşı stad soylese cuk diye oturur diyorum  noktayı koyuyorum.

Gönderen: MuratHoca
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 23:20
Alper'in önerisini daha önceleri bizde dile getirmiştik. Artık bunu gerçekleştirmenin zamanı geldi. Artık VİTRİN'deyiz. Artık ESKİŞEHİRLİLİĞİMİZİ ve Eskişehirspor'un farkını göstermenin vaktidir. 

-------------
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...

Gönderen: nFr_mert
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 23:25
Bu marşın melodisi nasıl acaba bilen biri varsa ses kaydı falan yapıp koyarsa iyi olur bu şekilde bilmeyenlerde ezberlemeye gayret eder....

Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 23:46
Bir tribünün tempolu biçimde bunu hep bir ağızdan söylemesi bence olanaksız değil. Kıymet-i harbiyesi bakımındansa eşi hiçbir takımda yook.  Özellikle söyleneceği yer de Ankara Ulus'ta heykelden stada inerken, EStiklal Caddesi'ni boydan boya geçerken ve Doktorlar'dan stada yürürken hepbir ağızdan binaların da sağlayacağı akustikle bu marş yeri göğü inletir.
Bununla birlikte bugün 40'lı ve üzerindeki yaşlarda olanlar, 12 Eylül darbesi öncesinde sol tandastta yer alanların da bildiği üzre, bu marşın melodisi o kadar güzeldir ki dönemin sol bir fraksiyonu(Dev-Genç) Eskişehir Marşı'nın melodisine söz yazmıştır, hiçbir tribün kültürleri olmamasına rağmen...
Velhasıl ÖTO, UNIESES, NEFER başta olmak üzere 1965'lerde Türkiye'nin BİZLE DUYUP ÖĞRENDİĞİ marşımızı öğrenelim, öğretelim. Taksim sadece EStanbul'un değil, Türkiye'nin kalbinin çaptığı yerse o kalbi Estiklal'den inerken bu marşla durdurmak gerekir. Yapar mıyız, inanın yaparız...
EStanbul'dan sevgi ve hürmetle

-------------

Gönderen: eskan
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 23:53
Alıntı yapılan MuratHoca

Alper'in önerisini daha önceleri bizde dile getirmiştik. Artık bunu gerçekleştirmenin zamanı geldi. Artık VİTRİN'deyiz. Artık ESKİŞEHİRLİLİĞİMİZİ ve Eskişehirspor'un farkını göstermenin vaktidir. 

katılıyorum.herşeyden önce bize özgü..bize ait..

-------------

Gönderen: Sessiz
Gönderi tarihi: 25/Ağu/2008 saat 23:59
Alper Abi marşımızı içeren bir video falan yok mu ? Ben melodisini falan bilmiyorum ve benim gibi bilmeyenlerinde olduğunu düşünüyorum..

-------------

Gönderen: Fnd_26
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 00:07
Keşke dediğiniz gibi olsa...

-------------
Yenilsende yensende taraftarın senle...

Gönderen: ByBossu-26
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 00:07
kendimize özümüze ait herseyi ortaya cıkarma vakti geldi...

-------------
http://twitter.com/#!/vhpele - http://twitter.com/#!/vhpele

Gönderen: mike
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 00:10
http://www.yasaktube.com/index.php?tag=eskisehir+mar%C5%9F%C4%B1&type=tag&video_id=rtNacYu4UUE

videonun 2.30 dkdan sonrasında çalıyor.Sanki biraz allegro olsa daha iyi olur. Bundan başka videosunu bulamadım.

Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 00:11
Polatım, youtube yasaklı ancaak; http://www.fastfreeproxy.com - www.fastfreeproxy.com  diye yazıp enter tuşuna bas.
Mavi bir sayfa açılacak, o açılan sayfanın ortasında bir pencere olacak.
Oraya http://www.youtube.com - www.youtube.com olarak yazıp tekrar enterlayıp youtube'a gir abim.
Youtube çıkınca da Eskişehir Marşı yaz enterla.
Önüne gelecek olan sayfada Beynelminel filminden kısa 3 dakkalık bir bölüme gir.
Onun son 20 saniyesinde melodi var.

-------------

Gönderen: banner
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 00:21
Eskiden her maçta mutlaka söylenirdi. Özellikle deplasmanlarda. Bu marş söylenmeye başladığında o ana kadar bağırmayan 60 yaşındakiler bile bağırmaya başlardı en gür sesleri ile. Lakin sözleri Baba'nın yazdığı gibi değildi tribünde söylenen halinin. Hatırladığım kadarı ile şöyleydi:

Eskişehir Eskişehir yalçın kaya sarp yeri
Kalelerden çok kuvvetli içindeki askerleri

Annem beni yetiştirdi,bu stada yolladı
Teslim etti al bayrağı, Allah'a ısmarladı

Yastığımız mezar taşı, yorganımız kar olsun
Biz bu yoldan döner isek, namus bize ar olsun

Birkaç mısrası daha vardı ama hatırlayamadım.

-------------
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...

Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 00:37
Olağanüstüymüş yaClap Bilmiyordum Baba varol...

-------------

Gönderen: Volkan
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 00:47
Erdal Hocam... Bu besteyi ilk söylediğinizi hatırlıyorum Nefer Trbününde tüylerimiz diken diken olmuştu ve size eşlik etmeye calışmıştık az cok da ezberlemiştik ...Yanılmıyorsam Altay maçıydı veya Diyarbakır maçı ...

-------------
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !

Gönderen: semihk
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 09:22
bizim ilkokulda ezberlediğimiz eskişehir marşı bu ikisinden de biraz farklıydı.

yastığımız taştan olsa yorganımız yapraktan 

ve sütüm sana helal olmaz saldırmazsan düşmana...
şeklinde de dizeleri vardı.

ayrıca eskişehir,  özel marşı olan birkaç şehirden biri..

-------------
Başkalarının kusurlarını görmeye başladığın an, kendi kusurların için aynanın karşısına geçmen gereken andır.

Gönderen: d0rli0n
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 10:38
Alıntı yapılan Baba

Bununla birlikte bugün 40'lı ve üzerindeki yaşlarda olanlar, 12 Eylül darbesi öncesinde sol tandastta yer alanların da bildiği üzre, bu marşın melodisi o kadar güzeldir ki dönemin sol bir fraksiyonu(Dev-Genç) Eskişehir Marşı'nın melodisine söz yazmıştır, hiçbir tribün kültürleri olmamasına rağmen...

biz de bir kaç arkadaşla birlikte dev-genç marşının sözlerini değiştirmeye çalışmıştık.

eskişehir eskişehir zafer vakti yaklaştı.
eskişehir eskişehir zafer vakti yaklaştı.
kuşan kılıcını haydi kahpe bizansa karşı.
kuşan kılıcını haydi kahpe bizansa karşı.

fethi nihat enderlerin ardılları sahada
fethi nihat enderlerin ardılları sahada
seninle taraftarın istanbul, ankara, konya da
seninle taraftarın istanbul, ankara, konya da

bir de dev-genç marşından sonra; "mahir hüseyin ulaş kurtuluşa kadar savaş" diye slogan atılır. biz de fethi nihat ender filelere gönder diye slogan atıp tarihi anımsatabiliriz. veya yeni 3 futbolcunun adına başka sloganlar yazılabilir.

Gönderen: otomatikkapi
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 10:45
Onu bunu bilmemde bizim davullarla bu marş söylenirse benim kalbim dayanmaz o yüzden yapmayalım :)...

http://video.eksenim.mynet.com/mustafa091973/mehter_takimi/119073/ - http://video.eksenim.mynet.com/mustafa091973/mehter_takimi/119073/  

-------------
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...

Gönderen: Kruvazman
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 10:54
Merhaba,
Beynelmilel filminden bir replik;
Komutan gevendelere depodan kalan eski fransız askerlere ait üniformalarını verdikten sonra "Eskişehir Marşını" çalacaksınız der,fakat gevendeler birbirlerine bakarken, sonradan orkestra şefi olacak kişi ben bilirm komutanım der...
Çalmaya başlar...
İşte tüylerimin diken diken olduğu,küçükken annemin yanıbaşımda beni eğlendirmek için söylediği marşlardan birisini duymuş olmanın hüzzamı...Şehir milliyetçiliğini had safhada hissettiğim o andır,gurbette olmanın verdiği hüzünlede gözlerde bir nem,boğazda bir yumru ile sinema salonunda öylece kalınır...
Eskişehirin YOU WİLL NEVER WALK ALONE'u olabilecek bu marş, tarihin derinliklerinden çıkartılarak inşallah tekrar yeryüzünde can kazanır sevgili dostlar...
Rastgele...

-------------
"Zafer hiç yıkılmamak değil,her yıkımdan sonra ayağa kalkabilmektir"

Gönderen: SPOR_EGİTMENİ
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 11:20
Alıntı yapılan Baba

"Amigo Orhan köşesine çekilse de Eskişehirspor'un durumu ile yakından ilgilidir. Sezon başında bize sıkı sıkı tembih etti. "Nebi Hatipoğlu'na destek olun" diye.
Amigo Orhan'dan söz ederken Orhan'ın tribünleri yönettiği dönemlerde statta söylenen bir marş vardı. Eskişehir Marşı… Eskişehir Eskişehir, yalçın kaya sarp yeri. Kalelerden çok kuvvetli içindeki askerleri diye başlayan marşla yer gök inlerdi. Eski bir futbolcu dostumuz uyardı bizi.

"O zamanlar tribünlerde Eskişehir Marşı okunurdu. Şimdi tezahüratların çoğu yabancı. Sanırım genç nesil Eskişehir Marşı’nı bilmiyor. Daha doğrusu kimse öğretmemiş" diyor. Önerilerini de ekliyor.
"Eskişehir Marşı bastırılıp stat kapılarında dağıtılsın, Eskişehirspor maçlarında tribünlerde yine 'Eskişehir Marşı’ söylensin. Stadyumun çeşitli yerlerine Atatürk'ün Eskişehir halkı için söylediği sözler asılsın. Ne demişti Atatürk; "Efendiler; Eskişehir’i ve Eskişehir halkını çoktan tanırım... Eskişehir halkı çok büyük vatanperverlik, milletperverlik ve kahramanlık göstermiştir. İşte Eskişehir halkı bu güzide vasıflarla bezenmiş bir halktır... Gördüğüme göre aydın ve çalışkandır." Eskişehirliler olarak biz kendi gücümüzün farkında değiliz galiba.
Kendimize ait marş ve sloganlarımız varken, başkalarınınkini kullanıyoruz. (Engin Bayrı, Sakarya Gazetesi, 18.08.2008)

ESKİŞEHİR MARŞI

Eskişehir, Eskişehir, yalçın kaya sarp yeri,
Kalelerden çok kuvvetli içindeki askerleri.
İndik İzmir çarşısına, düştük düşman arkasına,
Düşman bize aman diyor, kahraman Türk ordusuna.

Güzel İzmir, Gelibolu, hep denizler torpil dolu,
Kör olası o düşmanlar, şaşırmışlar doğru yolu.
Tınaztepe, Tınaztepe, düşmanlara olsun küpe,
Düşman bize teslim olmuş, süngümüzü öpe öpe.

Kocatepe topçuları, siper almış bekçileri,
Oğlum şehit olmuş diye, ağlamasın anneleri.
Allah Allah sedaları, dağı taşı bürüdü,
Komutanlar kol kol olmuş, her taraftan yürüdü.

Köklerini savaşlardan, kurtuluş mücadelesinden alan; Anadolu'yu anlatan bir marşımız var. Kaç kentin kendine özgü marşı oldu? Hep bir ağızdan bu marşı binlerce insanın içerde ya da deplasmanda söylediğini düşünün, bu marşı dinlemeyecek tribün yoktur beyler. Elbet de basit, yalın, akılda kalıcı besteler yapmalıyız ama bizim elimizde "elmas" varken; "Hadii bi beste yapalım" diye yola çıkmak akıl kârı değildir. Bu marş bizimdir. Bu marşta tarih de vardır, mücadele de vardır, kuzusu için ağlayan ana da vardır. Bundan daha güzel bir marşın, bestenin de olması biraz güçtür.

Sin-Kaf, Harbiye Marşını, Göz Göz Karlı Kayın Ormanı türküsünü revize ederek kendine marş yapmıştır. Ama bu marş orjinaldir, klasiktir(her zaman söylenebilir), bu marş üç dükanın söylediği en güzel besteyi her mısrasıyla ezecek güçtedir. Değerli Eskişehirsporlular, bizim bu marşı yeniden hepbir ağızdan söylememiz gerekir.

EStanbul'dan hürmet ve sevgiyle...  

çok değerli bir düşünce,tebrik ediyorum.En kısa zamanda içeride ve dışarıda uygulamalıyız kanısındayım.Keşke ibb maçındada  söyleseydik ne güzel olurdu.
saygılarımla...

-------------
FORMANIZDA MAZİNİN; ZAFERLE ŞAHLANMIŞ RENKLERİ VAR

Gönderen: dokoa
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 12:12
Alper bey çok önemli bir konuya değinmişsiniz ben ilk stada gittiğimde 9 yaşındaydım ve Amigo Orhan'ın önderliğinde o zaman 60 yaşında olan Büyükbabamla gırtlağımız parçalanırcasına söylüyorduk.Hatırladığım kadarıyla her mısrayı ikişer defa söyleyip marş bitiminde eseseskikiki nidalarıyla statı inletiyorduk

Gönderen: 26eses1965
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 12:24

Lütfen mesajları küçük harflerle yazalım...

Mod.

-------------
BursaESES

Karşılıksız sevmedik mi biz seni senelerce...

Gönderen: akkoray
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 12:46
Öncelikle konuyu gündeme getiren Alper arkadaşımıza sonsuz teşekkürler...
Diğer tribünlerde söylenen marşları kendi tribünümüzde duymak herkes gibi beni de rahatsız ediyor.Elimizde böyle anlamlı ve güzel marşlarımız varken kimsenin çalıntı bestelerine ihtiyacımız yok bizim...
Ayrıca tribünlerimizde ve forumda beste konusunda çok yetenekli arkadaşlarımız var.
Ama bir türlü foruma yazılan besteler tribünlere yansıtılamıyor...
Bütün stadın hep bir ağızdan söyleyebileceği,bizi anlatan bir marşımızın olması o kadar da zor değil diye düşünüyorum...
bkz:İşte Taraftar İşte Şampiyon

Bence bunun en kolay yolu marşımızı stüdyo ortamında tekrar düzenleyip stadda tekrar tekrar çalmak olacaktır.
Ben bunun için bugün girişimlere başlıyorum...İlgili kişiye Smile gerekli şeyleri söylüyorum...

not:Marşın sözleri Müjdat abinin de yazdığı gibi 2 kıta halinde olursa işimiz daha da kolaylaşır...

Eskişehirspor taraftarı farklılığını marşlar ve besteler konusunda da göstermelidir...

-------------
"Meftunuyuz Hayranıyız"

Gönderen: esgun
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 13:17

ESKİŞEHİR MARŞI

Eskişehir Eskişehir Yalçın Kaya Sarp yeri

Kalelerden çok kuvvetli içindeki Askerleri

Annem beni yetiştirdi bu Vatana yolladı

Al Sancağı teslim edip Allaha Ismarladı

Boş oturma çalış dedi hizmet eyle Vatana

Sütüm sana helel olmaz saldırmazsan düşmanlara

Bu sevdadan döner isek, namus bize ar olsun

Çok yıllar geçti ama Askerden hatırlayabildiğim bunlar.

-------------
KIRMIZI BİZE ÇOK YAKIŞIYOR

Gönderen: esgun
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 13:23
her iki mısra 2 defa söyleniyor tam bir asker yürüyüşü temposudur.
Açık Kapalı karşılıklı söylendiğinde yani nakaratını açık söyleyecek Mükemmel olacağını düşünüyorum.

-------------
KIRMIZI BİZE ÇOK YAKIŞIYOR

Gönderen: tatar
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 13:33
eskiden kızılcıklı da ne zaman polislerle mevzu olsa bu söylenirdi..LOL

-------------
herseyde biraz sen varsin...

Gönderen: Mihal26
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 13:42
merhaba, birde marş söylenirken ayakların zemine asker yürüyüşüyle vurulduğunu düşünün. Bence mükemmel bir ambians olacaktır. tabi tribünlerimiz dayanırmı buna bilemiyorumSmile

-------------
Görün bakın şimşeğim nasıl çakacak

Gönderen: tatar
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 13:43
Alıntı yapılan esgun

ESKİŞEHİR MARŞI

Al Sancağı teslim edip Allaha Ismarladı

Sütüm sana helel olmaz saldırmazsan düşmanlara

Bu sevdadan döner isek, namus bize ar olsun

doğrusu budur Wink

-------------
herseyde biraz sen varsin...

Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 17:55
Tribünde söylenen hali bu mudur?
Bir söylemde mutabık kalıp ezberleyelim marşımızı... 

-------------

Gönderen: arslan
Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 18:25
Bu marşı biz gençken söylerdik . kaç kere yalvardım söyleyelim diye bilen çıkmadı. Bu marşın staddaki etkisi ambiyansı müthiş. Bizde topçularıda gaza getiren bir marş. Müthiş olur bu başarılır ve hep bir ağızdan söylenirse

-------------
Alem bilsin sen bu yürekte teksin
Bırak bu yürek başkasını sevmesin

Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 18:32
Tribünde söylenilen şekli banner abininki gibi , askerde söylenen esgun abininki gibi , marşın orjinalide Baba abinin yazdığı gibi :)...

Tercih yüce taraftarındır , ben hepsini söylerim :) ...

-------------

Gönderi tarihi: 26/Ağu/2008 saat 18:36
Demem o ki tek bir söylemi seçelim ve o söylem hepimizin söylemi olsun...
Selim abiciğiiiimLOL

-------------

Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 01/Eyl/2008 saat 20:10
Alıntı yapılan otomatikkapi

Tribünde söylenilen şekli banner abininki gibi , askerde söylenen esgun abininki gibi , marşın orjinalide Baba abinin yazdığı gibi :)...
Evet, bu guzel mars tribunlerde sevgili Mujdat'in aktardigi misralarla soyleniyormus. http://www.macanilari.com/ - www.macanilari.com sitesinde ilk ve tek Cumhurbaskanligi Kupasi zaferimiz ile ilgili yeralan bilgilere gore, bu macin ardindan 19 Mayis Stadi'nda bu mars soylenmis:
http://www.macanilari.com/getir.php?fid=197019719601 - http://www.macanilari.com/getir.php?fid=197019719601
Mete

Gönderi tarihi: 01/Eyl/2008 saat 22:06
Alıntı yapılan Baba

Demem o ki tek bir söylemi seçelim ve o söylem hepimizin söylemi olsun...
Selim abiciğiiiimLOL

Alper abi ben tribün çocuğuyum Wink ...
Tribün usulünü maçta , normal olanı ise sokaklarda söylerim Smile...

-------------

Gönderen: Küçükamigo
Gönderi tarihi: 24/Eyl/2008 saat 21:13

En şanlı marş bizimClapClapClap.

-------------
ESES im seninle gurur duyuyorum

Gönderen: Jack26
Gönderi tarihi: 17/Kas/2010 saat 18:04
Biz tribünde söylemeye çalıştık fakat bilen olmadı pek fazla. Göz önünde bulunması için güncel hale getiriyorum. Artık zamanı gelmedi mi?

-------------
Şampiyonluk görmeye yetmese de nefesim, Uğruna ölmeye değersin be Esesim!

Gönderen: bozoes26
Gönderi tarihi: 17/Kas/2010 saat 19:09
gerçekten yaa,, çok saçmalıyoruz bazen.. ESESES KİKİKİ ESKİ ESKİ ES ' i bile 2-3 yıl evveline kadar çok az söylüyorduk.... ne bu arkadaş SAldırın durmadan falan,, gına geldi....
 Bando esesimiz var bizim izledim videosunu süper çalıyolar... Bİ esES marşı, Bİ EsPana  bambaşka bi tribün yapar bizi, iyice farklılaşırız

Gönderi tarihi: 17/Kas/2010 saat 19:30
Bu hafta trbünde denedik bunu ..
Bence ilk haftaya göre başarılı oldu ..
Bunu haftaların geneline yaydığımızda seneye kendimize özgü harika bir marşımız olacaktır trbünlerde ..

-------------
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !

Gönderen: esclr
Gönderi tarihi: 17/Kas/2010 saat 22:51
Alıntı yapılan ekundem

-------------
Ölüm bizi ayırırsa zamansızca,Hakkım helaldir sana,Doymadan,doyamadan kupalara..

Gönderi tarihi: 17/Kas/2010 saat 23:07
Stadın müzik sisteminden birkaç maç defalarca dinlense akıllara girer...
Kapalı kaptımı stada yayılır hatta şehre...

-------------

Gönderen: ReprimonD
Gönderi tarihi: 18/Kas/2010 saat 00:26
bizim tribünde söylediğimizin 1.kıtası eskişehir marşı devamında alay marşını söylüyoruz

-------------
Başka diye soranlara inat Sadece ESKİŞEHİRSPOR
http://www.eeskisehir.com - Eskişehir

Gönderen: esesliso_26
Gönderi tarihi: 18/Kas/2010 saat 13:46
bence eskişehir marşı tıpkı 2 sezon önceki antalya maçı öncesinde olduğu gibi (her zaman arkanda büyük taraftar diye başlayan)   küçük kagıtlara basılıp tüm taraftara yaslı genc herkese dagıtılmalı stadda hep birlikte bikaç tekrardan sonra herkes öğrenecek ve hep bir agızdan söyleyecektir böylece hem kendi özümüze dönmüş oluruz hemde farkımızı ortaya koyarız ve stadı inletiriz.bence müthiş olur.

-------------
kalsada son nefes yinede ESES

Gönderen: scarface_hkna
Gönderi tarihi: 18/Kas/2010 saat 13:55

Mükemmel bir düşünce.Zaten yıllardır bir çok değerli abimiz tarafından tribüne tekrardan oturtulmaya çalışıldı bu marş.Zaten Eskişehir'de ilköğretimi tamamlamış bir insanın bu marşı bilmemesine imkan yok.Tribünlere tekrar yayılmalı.NEFER bu konuda öncülük yaptı zaten inşallah devamı gelir.

-------------
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.

Gönderen: skinhead
Gönderi tarihi: 18/Kas/2010 saat 16:32

Ne günlerdi be.Tribünler acaip gaza gelirdi, herkes var gücüyle marşı söylerdi...

Bizim marşımız, bizim tribünlerimize de hakikaten çok yakışıyor... 

-------------

Gönderi tarihi: 18/Kas/2010 saat 17:55
Alıntı yapılan tatar

Alıntı yapılan esgun

ESKİŞEHİR MARŞI

Teslim etti al sancağı Allaha Ismarladı

Sütüm sana helal olmaz saldırmazsan düşmanlara

Biz bu yoldan döner isek, namus bize ar olsun

doğrusu budur Wink

Madem doğrusu bu, o zaman buyrun ezberleyelim.
http://www.facebook.com/?ref=logo#%21/video/video.php?v=464818544825&oid=101922409860783&comments - http://www.facebook.com/?ref=logo#!/video/video.php?v=464818544825&oid=101922409860783&comments
[TUBE]http://www.youtube.com/watch?v=Z4BiVWefl8c[/TUBE]

-------------
İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.

Gönderen: OIdCiTy
Gönderi tarihi: 18/Kas/2010 saat 22:03
bu marşı kesinlikle gündemde tutmalıyız. Tribünlerde olay yaratacagımıza inanıyorum bu marşla.Sözleri kagıtlara bastırılıp bilmeyen herkese ezberletilmeli

Gönderen: spongeBOBmarley
Gönderi tarihi: 18/Kas/2010 saat 22:31
tüm esesliler facebook sayfasında paylaşsa bu marşı herkes öğrenir ve tüm stad hepbirağızdan sölesek kareografi eşliğinde harika olur

Gönderen: furkan316
Gönderi tarihi: 19/Kas/2010 saat 03:25
mp3 olarak bulabilirmiyiz acaba

-------------
antibizans.com

Gönderen: Est.1965
Gönderi tarihi: 19/Kas/2010 saat 13:34
Marş kesinlikle bando eşliğinde söylenmeli. Ufak kağıtlara sözler yazılıp dağıtılırsa herkes katılabilir.

-------------
BKŞ-Kahrolsun istanbul hegemonyası.. YÖNETİM DEFOL!

Gönderen: karargah
Gönderi tarihi: 19/Kas/2010 saat 13:48
bence marş bandosuz ve müziksiz söylenmeli marşın ruhu bakımından, ayrıca daha güzel bir ambians yaratır

-------------
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!

Gönderen: ForzaEskisehir
Gönderi tarihi: 19/Kas/2010 saat 13:52
http://www.videoizlesen.com/eskisehir-marsi-izle.html - http://www.videoizlesen.com/eskisehir-marsi-izle.html

Biraz daha değişik şekilde.

-------------
Sadece Eskişehirspor.

YÖNETİM İSTİFA !

Gönderen: erkin
Gönderi tarihi: 19/Kas/2010 saat 20:28
Kesinlikle ezberlenmeli tekrar hatırlayanların ve hatırlatanların ellerine sağlık, ne kadar çok kişiye ulaşılırsa okadar iyi, benden de kendimce http://www.eskisehirspor.biz/eskisehir-marsi-lutfen-ezberliyelim.html - destek video'lu .

-------------
eRkin.org - Kişisel B'şey!

Gönderen: tkolca
Gönderi tarihi: 19/Kas/2010 saat 20:57
içerde 2 maç sonra tüm kapalı, sezon sonunda da açık ezberler bu marşı,
seneye de başka tribünlerden değiştirilmiş olarak dinlerizWink

-------------
BKŞ

Gönderen: bad026
Gönderi tarihi: 19/Kas/2010 saat 21:03
Kardeşlerim , abilerim marşımız çok güzel ama ha diyince ezberlenmiyor.Paylaşım sitelerine koyulan videoların üstünden kayan yazılar geçerse daha iyi ezberlenir diye düşünüyorum.He diceksinizki yanında zaten var ama bunu gormeyenlerde olabilir . Bu yuzden bir fikir veriyim dedim. İYİ AKŞAMLAR =)

-------------
## єѕкιşєнιя ѕєη çσк уαşαα ##

Gönderen: eseslisefa
Gönderi tarihi: 19/Kas/2010 saat 21:26

efsane geri dönüyor ditorum başka bişey demiyorum

-------------
es es

Gönderen: kones26
Gönderi tarihi: 20/Kas/2010 saat 09:55
bandomuzla birlikte açık söyler çok güzel olur.

-------------
ANTİ BİZANS

Gönderi tarihi: 20/Kas/2010 saat 12:10
Bandoyla söylenmesi bence çok yanlış olur. Hatta katliam olur. Bandoyu böyle bestelerde kullanmaya çalışmakta yanlış. Bando kendi yaptığı bestelerle açığa hükmetmeli diye düşünüyorum... 

-------------

Gönderen: emreses-26
Gönderi tarihi: 20/Kas/2010 saat 13:41
Bu marşın bando ile söylenmesi marşın intiharı gibi birşey demektir...

-------------
ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN...

Gönderen: serdargül
Gönderi tarihi: 20/Kas/2010 saat 14:01
gerçekten en güzel marş bizim ezberlemekte zor değil ilkokulda ezberlemiştik ama kağıtlara basıp herkese verip stadda 2 tekrar olay biter zaten sadece organizasyona bakar o kadar da zor değil tüylerim diken diken oldu tekrar dinleyince
iyiki Eskişehirliyim

-------------
EDİZ BAHTİYAROĞLU

Gönderen: eserkan26
Gönderi tarihi: 20/Kas/2010 saat 14:50
Bu besteyi tekrar tribünlerde söylemenin zamanı geldide geçiyordu bile.Neferin tekrar tribünlerde söylemeye başlattığı için teşekkürler.

Bu beste atkılar açılarak söyleneceğine göre , hem bestenin ezberlenmesi için hemde güzel bir görüntü ortaya çıkması için yapılması gereken en güzel şey Esstore'n bir tarafında Eskişehir marşının sözlerini yazan bir tarafında da Eskişehirspor yazan güzel bir atkı çıkarmasıdır.

Böylece herkes daha kolay ezberler , güzel bir görüntü ortaya çıkar hemde Esstore katkı olur.

Örnek;(Bursa , odam kireç tutmuyor)

-------------
NEFER
Değmesin MABED'imin Göğsüne Namahrem Eli !!!

Gönderen: tango26tr
Gönderi tarihi: 20/Kas/2010 saat 17:31
bu konuyu defalarca dile getirmiştim.ama olsun kısmet bu güne imiş. Böyle bir marşımız varken zaten başka marş aramak gereksizce oluyordu.
Bu marşın iyice öğrenilmesi için yönetimde elini taşın altına koyabilir. Mesela maç biletlerinin arkasına basılabilir yada belli başlı tezahüratlarla beraber yazılıp kapılarda dağıtılabilir.
Marşın orjinali başta yazıldığı gibi olsa da ilkokulda şöyle öğrenmiştik.
Eskişehir. Eskişehir yalçınkaya sarp yeri
Kalelerden çok kuvvetli,içindeki askerleri.
Annem beni yetiştirdi,bu vatana yolladı.
Alsancağa teslim etti, Allaha ısmarladı.
Boş oturma çalış dedi,hizmer eyle vatana.
Sütüm sana helal olmaz,saldırmazsan düşmanlara...

Eskişehirspora uyarlanmış hali ise imzamdır...

-------------
Eskişehir, Eskişehir Anadolu Yıldızı
Helal olmaz, saldırmazsan; hakkı bu taraftarın.

Bu şehirde doğanların, tek aşkısın Es-Es'im,
Başka renge yer yok kalpte; tek sen varsın Es-Es'im..

Gönderen: MusTy26
Gönderi tarihi: 20/Kas/2010 saat 17:46
İzmir marsı gibi sanki melodisi.Kendine özgü melodisi yokmu yada varda ben duymadımmı ?

-------------
SSS KKK SK SK S

Gönderen: paşalı_26
Gönderi tarihi: 20/Kas/2010 saat 20:07
Alıntı yapılan MusTy26

İzmir marsı gibi sanki melodisi.Kendine özgü melodisi yokmu yada varda ben duymadımmı ?

sanki yeni bir marşmış gibi yorumluyorsun.
bu marş çok eskidir hatta tesadüf tv de zap yaparken eski bir türk filminde trenle yolculuk eden br grup insan söylüyordu tabi bu marş o filimdende eski.

-------------

Gönderi tarihi: 20/Kas/2010 saat 20:09
Alıntı yapılan eserkan26

Bu besteyi tekrar tribünlerde söylemenin zamanı geldide geçiyordu bile.Neferin tekrar tribünlerde söylemeye başlattığı için teşekkürler.

Bu beste atkılar açılarak söyleneceğine göre , hem bestenin ezberlenmesi için hemde güzel bir görüntü ortaya çıkması için yapılması gereken en güzel şey Esstore'n bir tarafında Eskişehir marşının sözlerini yazan bir tarafında da Eskişehirspor yazan güzel bir atkı çıkarmasıdır.

Böylece herkes daha kolay ezberler , güzel bir görüntü ortaya çıkar hemde Esstore katkı olur.

Örnek;(Bursa , odam kireç tutmuyor)

-------------
NEFER

Gönderen: zalim26
Gönderi tarihi: 21/Kas/2010 saat 03:29
Alıntı yapılan ReprimonD

bizim tribünde söylediğimizin 1.kıtası eskişehir marşı devamında alay marşını söylüyoruz
uğur kardeşimiz en güzel doğrusunu yazmış yarın öbür gün çıkıpda o eskişehir marşı değil diyenlere cevap verirken aklımızda bulunsun

1.kıtası ESKİŞEHİR MARŞI devamı ALAY MARŞI biz yaparız sahiplenmek isteyen çok olur bu bilgiyide unutmayalım ;)

-------------
iNaDıNa AşK öLüMüNe EsEs

Gönderen: zalim26
Gönderi tarihi: 21/Kas/2010 saat 03:30
melodiside alay marşının melodisi bu arada

-------------
iNaDıNa AşK öLüMüNe EsEs

Gönderi tarihi: 21/Kas/2010 saat 10:57
ESKİŞEHİR MARŞI; ne odam kireçtir benimin devşirilmiş halidir, ne Harbiye marşının evrilmiş(KSK) halidir ne de Göztepe'nin isyan marşıyla (karlı kayın ormanında yürüyoruz geceleyin) kıyaslanabilir.

((Üç büzüklerin kalplerde yıldız gönüllerde ay, yavşak fenerbahçe, bjk'ninkiler zaten bizim marşımızın yanında parmak arası terliktir))

Bu marşla mağbed inlemelidir... Bu marş 3. EStiklal Yürüyüşümüzde, bizansın canevini de inletmelidir... Bunu tüm gönüldaşlarımdan rica ediyorum ezberimize kazıyalım.

-------------

Gönderi tarihi: 21/Kas/2010 saat 11:34
Alıntı yapılan Baba

ESKİŞEHİR MARŞI; ne odam kireçtir benimin devşirilmiş halidir, ne Harbiye marşının evrilmiş(KSK) halidir ne de Göztepe'nin isyan marşıyla (karlı kayın ormanında yürüyoruz geceleyin) kıyaslanabilir.

((Üç büzüklerin kalplerde yıldız gönüllerde ay, yavşak fenerbahçe, bjk'ninkiler zaten bizim marşımızın yanında parmak arası terliktir))

Bu marşla mağbed inlemelidir... Bu marş 3. EStiklal Yürüyüşümüzde, bizansın canevini de inletmelidir... Bunu tüm gönüldaşlarımdan rica ediyorum ezberimize kazıyalım.
ClapClapClap

-------------

Gönderen: delibasozi
Gönderi tarihi: 21/Kas/2010 saat 14:11
Bizim marsimizin melodisi kullanilarak DEV-GENC marsi turetilmisti; hatta bizim tribunlerden ciktigi da soylenir:

http://www.youtube.com/watch?v=uc-egrxRTKc - Dev-Genc marsi

Sonra Carsi bunu degistirmis miydi, uyarlamis miydi kullanmis miydi tam hatirlamiyorum. Kendi marsimizi baska tribunlerde duyup kahrolacagimiza kendimiz kullanalim; gec bile kaldik.

-------------
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..

Gönderi tarihi: 21/Kas/2010 saat 20:25
Az önce ts forumunda gezerken Eskişehirspor konu başlığında bizim marş ile ilgili bir kaç satır yazı gözüme ilişti.
Bir Trabzonsporlu 2006 yılı Mayıs ayında yaptığı yorumunda; Eskişehirspor ile gese nin karşılaştığı Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında Amigo Orhanın kazanılan kupa sonrası Eskişehir Marşını tüm tribunlere soylettiğini yazmış.

Açıkcası o yorumu okurken bir kez daha anladım biz gerçekten geçmişimize pek sahip çıkmıyoruz. Unutuyoruz Unutturuyoruz.
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=345737&postcount=83 - http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=345737&postcount=83
http://img404.imageshack.us/i/bizimmar.png/">

-------------
İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.

Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 14:17
güncel

-------------
NEFER

Gönderen: Adnan26
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 14:45
Alıntı yapılan banner

Eskiden her maçta mutlaka söylenirdi. Özellikle deplasmanlarda. Bu marş söylenmeye başladığında o ana kadar bağırmayan 60 yaşındakiler bile bağırmaya başlardı en gür sesleri ile. Lakin sözleri Baba'nın yazdığı gibi değildi tribünde söylenen halinin. Hatırladığım kadarı ile şöyleydi:

Eskişehir Eskişehir yalçın kaya sarp yeri
Kalelerden çok kuvvetli içindeki askerleri

Annem beni yetiştirdi,bu stada yolladı
Teslim etti al bayrağı, Allah'a ısmarladı

Biz bu yoldan döner isek, namus bize ar olsun

Birkaç mısrası daha vardı ama hatırlayamadım.

Amigo Orhanin söylettigi mars budur. Eger büyüklerimiz tribünde, Fethi, Nihat, Ender abilerimiz sahada bu mars ile costuysa bizlerde bu marsi söylemeyiz. Okul ve  askerdeki söylenis sekillerini buraya aktarip milletin kafasini karistirmayalim. Bir tür versiyonun üzerinde duralim.
Mümkünce kisa tutalimki, kolay ezberlensin, nefes yetsin...

-------------
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.

Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 16:20
Her taraftar grubu beste yapar... Kimi 5 dakikada çıkar yıllarca sürer; kimi bir maç söylenir bir kenara bırakılır. 37 bin 575 defa söylediğimi biliyorum, bunun için gönüldaşlarımdan, yoldaşlarımdan kusuruma bakmamalarını rica edip, anlayışlarına sığınıyorum.

ESKİŞEHİR MARŞI, beste değildir beyler... Taraftar gruplarının cigara eşliğinde kafa kafaya verip (hemen hemen her taraftar grubu günümüzde yaratıcı çalışmalarını böyle ortaya koyuyor) "Haydi güzel bir beste yapalım" diye de çıkmamıştır.

Bu marş, Anadolu'nun varlığını anlatan en güzel marştır. Anadolu'nun yok olmayacağını dile getirdiğimiz türkümüzdür bu marş. Biz söylesek de söylemesek de bu marş yaşayacaktır. Sahip çıkmamız, kendimizi tanımamız için gereklidir. Bu marş bizimdir.

-------------

Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 18:59
Alıntı yapılan Baba

Her taraftar grubu beste yapar... Kimi 5 dakikada çıkar yıllarca sürer; kimi bir maç söylenir bir kenara bırakılır. 37 bin 575 defa söylediğimi biliyorum, bunun için gönüldaşlarımdan, yoldaşlarımdan kusuruma bakmamalarını rica edip, anlayışlarına sığınıyorum.

ESKİŞEHİR MARŞI, beste değildir beyler... Taraftar gruplarının cigara eşliğinde kafa kafaya verip (hemen hemen her taraftar grubu günümüzde yaratıcı çalışmalarını böyle ortaya koyuyor) "Haydi güzel bir beste yapalım" diye de çıkmamıştır.

Bu marş, Anadolu'nun varlığını anlatan en güzel marştır. Anadolu'nun yok olmayacağını dile getirdiğimiz türkümüzdür bu marş. Biz söylesek de söylemesek de bu marş yaşayacaktır. Sahip çıkmamız, kendimizi tanımamız için gereklidir. Bu marş bizimdir.
Çok doğru söylüyorsun Alper abi. Sonuçta bu marş futbol ile alakası olmayan insanlarında bildiği bir marştır.

-------------

Gönderen: 26ES
Gönderi tarihi: 24/Kas/2010 saat 23:40
Bugün Sinan Alağaç'ı anma töreninden sonra rahmetlinin ismini taşıyan ilköğretim okulunda Bando Es Es'in bir aktivitesi olduğu söylendi ve anma törenine katılan bazı dostlarla  birlikte okula gittim. Bando Es Es'in konseri minik öğrenciler tarafından son derece ilgi gördü, "Espana", "İşte şampiyon, işte taraftar" bestelerinin tüm öğrenciler tarafından çoşkuyla söylenmesini büyük bir mutlulukla izledim. Tabii ki ESPANA' da kaşkollar sallanmadı ama o küçücük çocukların neredeyse tamamının "Eskişehir inliyor; ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES" şeklindeki katılımları inanilmaz güzeldi ve yarınlarımız adına ümit vericiydi.
Benim bu konu başlığıyla ilgili olarak esas değinmek istediğim nokta mini konserin sona ermesi üzerine minik öğrenciler " bi daha, bi daha" şeklinde çoşkuyla talepte bulununca Bando Es Es  Eskişehir Marşını çaldı ve öğrencilerin tamamı olmasa da bir kısmı bu güzel marşa tiz sesleriyle çok da güzel eşlik ettiler. Demek ki öğretmenleri bu marşı öğretmişler ve bilenlerin, sadece bir bölüm minik öğrencinin katkısıyla dahi ortaya çok güzel bir tablo çıktı.
Bu marş gerçekten de geçmişte özellikle deplasmanlarda mutlaka söylenen ve rakip taraftarların imrenerek ve saygı duyarak ve hatta kıskanarak izledikleri bir özelliğimizdi. Elimizde ve repertuarımızda bu tür bir potansiyelimiz varken bunu neden değerlendirmeyiz anlamak mümkün değil. Her hafta tüm tribünlerde birbirinden çalıntı ve sadece sözleri uyarlanmış besteleri tekrarlamak yerine kendi özgün tezahüratlarımızın söylenmesi yönündeki çabaların mutlaka desteklenmesi gerekir. Buna Eskişehir Marşı ile başlanması uygun olacaktır, Bando Es Es 'in repertuarında olduğunu da görünce bu konuda biraz daha çaba göstermeliyiz diye düşünüyorum. Daha sonra da "Bir baba hindi" "hop hop hop güm güm güm" tezahüratlarımızı da gündeme getiririz inşallah...
M.Ali/Ankara Es Es

Gönderi tarihi: 25/Kas/2010 saat 10:36
Alıntı yapılan 26ES

bu tür bir potansiyelimiz varken bunu neden değerlendirmeyiz anlamak mümkün değil. Her hafta tüm tribünlerde birbirinden çalıntı ve sadece sözleri uyarlanmış besteleri tekrarlamak yerine kendi özgün tezahüratlarımızın söylenmesi yönündeki çabaların mutlaka desteklenmesi gerekir. Buna Eskişehir Marşı ile başlanması uygun olacaktır, Bando Es Es 'in repertuarında olduğunu da görünce bu konuda biraz daha çaba göstermeliyiz diye düşünüyorum. Daha sonra da "Bir baba hindi" "hop hop hop güm güm güm" tezahüratlarımızı da gündeme getiririz inşallah... M. Ali / Ankara Es Es

ClapClapClapClap

-------------

Gönderen: gKy_1965
Gönderi tarihi: 25/Kas/2010 saat 17:42
ilkokul 4.sınıfta Eskişehir marşını tribünde okunan haliyle öğreten hocamdan Allah razı olsun...En güzel marşı hep beraber söyleyelim.Herkes imrensin

-------------
Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de

Gönderi tarihi: 25/Kas/2010 saat 18:03
Az önce yine Valiligin sitesinden dinledim, dinlerken aklima geldi. Acik tribünde sesi güzel ve gür bir arkadas bir megafonla her satiri önden söylese, o bitirince koro pesinden aynisini... böylelikle hem farkli bir ses tonu olur, karisiklik olmaz, hemde taraftar nefesini ayarlar, bilmeyenlerimizede kolaylik saglanmis olunur.   Tabi bunun aynisi acik ve kapali olarakl karsiliklida yapilabilir.

-------------

Gönderi tarihi: 25/Kas/2010 saat 21:12
Alıntı yapılan Adnan26

Az önce yine Valiligin sitesinden dinledim, dinlerken aklima geldi. Acik tribünde sesi güzel ve gür bir arkadas bir megafonla her satiri önden söylese, o bitirince koro pesinden aynisini... böylelikle hem farkli bir ses tonu olur, karisiklik olmaz, hemde taraftar nefesini ayarlar, bilmeyenlerimizede kolaylik saglanmis olunur.   Tabi bunun aynisi acik ve kapali olarakl karsiliklida yapilabilir.

Açığı bilmem Adnan Abi ama benden bir tüyo ; bu hafta kapalıyı izlemek lazım MARŞ'ımız konusunda ..

-------------
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !

Gönderen: komik26
Gönderi tarihi: 26/Kas/2010 saat 10:36
önceden yeni besteler kağıtlara yazılıp fotokopisi çektirilip dağıtılıyordu yine böyle bişey olsa çok güzl olur aslında bilmeyenler kağıttn okuyarak söylerler

-------------
İstanbul Takımı Tutmak Ekranların En Parlak Yıldızına,Anadolu Takımı Tutmak İse Mahallenin En Güzel Kızına Aşık Olmak Demektir.Birinde Para Konuşur Birinde Yürek...

Gönderi tarihi: 26/Kas/2010 saat 13:27
Alıntı yapılan Volkan

Alıntı yapılan Adnan26

Açığı bilmem Adnan Abi ama benden bir tüyo ; bu hafta kapalıyı izlemek lazım MARŞ'ımız konusunda ..
Çok doğru Smile

-------------

Gönderi tarihi: 26/Kas/2010 saat 13:49
Volkanım, bu hafta da Nefer'den çekilip servis yapılan videonun çekildiği yerden (o açı geniş ve görsel açıdan çok sağlam) mutlaka video istiyoruz...
İnşallah ilk videodan daha sağlam olur onu da vitrinimize koyup; millete gösteririz.Wink 3 puan marşımızla gelsin...

-------------

Gönderi tarihi: 26/Kas/2010 saat 14:13
Alper Abi arkadaşlara çektiricem eğer o heyecan ile unutmassam ..   

-------------
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !

Gönderi tarihi: 26/Kas/2010 saat 14:25
Merakla bekliyoruz. Bu aksam TV'nin sesini bir hayli acacagiz, marsimizi duymak nasip olur insallah. 

-------------

Gönderen: arslan
Gönderi tarihi: 26/Kas/2010 saat 18:41

Ben bu marşı duyduğumda ağlamaklı olurdum.Adamı delip geçiyor . Çok kez sözyletmek istedim ama bilen kalmadığıdan zamanla bizde unuttuğumuzdan kaynoldu gitti. Bence Mithat körler bir cdye koymalı bunu

-------------
Alem bilsin sen bu yürekte teksin
Bırak bu yürek başkasını sevmesin

Gönderen: kagankayra
Gönderi tarihi: 06/Kas/2013 saat 22:04
Bu marşı bir bizans maçında tribünler karşılıklı söyler diye yazdım ama pek rağbet görmedi. halbuki beste yapmak da zor değil ama takdir büyük taraftarın.

ANTİBİZANS MARŞI
Kanlıcanın yoğurdu;Çengelköyün hıyarı
Karıştırdım bunları; hiçbir cacık olmadı

Söğütten çıkmış Osmanlı; delmiş geçmiş surları
Kahpe bizans uşağı; peşkeş çeker boğazı

Boğazın her iki yakası; pek meşhur hayvanları
Kanarya,kartal,aslanı; hepsi bizans mirası

Kırmızı şimşek çakacak; kahpe bizans bakacak
Efsane yeniden doğacak; Es Es şampiyon olacak

Geri geldi efsane; bizansı tarihe gömmeye
Kahpe bizans direnme; diz çök Es Es'in önünde

-------------
BAŞKA DİYENLERE İNAT/BU ŞEHİRDE SENSİN ESES/KALBİMİZDE TEKSİN ESES

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com