Sayfayı yazdır | Close Window

Eskişehir 1965liler Derneği Basın Açıklaması

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Kulüp
Forum Açıklaması: Kulüp ve yönetim hakkında
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=1091
Yazdırma tarihi: 10/May/2024 saat 12:32
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Eskişehir 1965liler Derneği Basın Açıklaması
Gönderen: 1965liler
Konu: Eskişehir 1965liler Derneği Basın Açıklaması
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 01:20

22.05.2008 tarihli gazetelerimizi okuduğumuzda  bazı parti başkanlarının http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber.asp?id=65630&kategori=2 - Eskişehirspor yönetimine uyarı yapmaya çalıştıkları demeçlerini hayret ve şaşkınlıkla okumuş bulunmaktayız.
     Sezon başında Eskişehirspor yönetiminin ‘bütün siyasi partilere ve kurumlara aynı mesafedeyiz, hepsine kapımız açıktır, verecekleri her türlü desteğe hazırız ve ihtiyacımız var’ demesine rağmen bu çağrıya uzak durmuş, süregelen zamanda da kulübümüze en ufak katkısı bulunmamış bu kesimlerin, Eskişehirspor yönetimini hangi hakla uyarmaya çalıştıkları bizleri meraklandırmaktadır. Bugune kadar asli görevleri için dahi bir araya gelememiş kişileri Eskişehirspor’un birleştirmiş olması sevindiricidir. Eskişehirspor’umuz partiler üstüdür. Her kesimin ve her görüşün takımıdır.
      Şanlı Eskişehirspor’umuzun uzun yıllardır çabaladığı Süper Lig’e dönüş yolculuğunda hiçbir katkısı olmayanların, bu mutlu günlerimizi gölgeleme çabaları ile ön plana çıkarak prim yapma gayeleri nafiledir.
      Eskişehirspor taraftarı vefakardır, cefakardır. Kulübümüze hizmet edenleri ve sırtını dönenleri taraftarımız hiçbir zaman unutmayacaktır.
      Bu vesile ile; her türlü zorluğa rağmen bu takımı şampiyon yapan, bu taraftarın 12 yıllık Süper Lig özlemine son veren ve yüzümüzü güldüren başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nebi Hatipoğlu’na, Yönetim Kurulu üyelerimize , futbolcularımıza, tesis personelimize, basınımıza  ve şehrimize geldiği günden bu yana Eskişehirspor’umuzu hiçbir zaman yalnız bırakmayan Vali Babamız Sayın Kadir Çalışıcı’ya bütün Eskişehirspor taraftarları adına teşekkürlerimizi ve şükran duygularımızı sunarız.

Eskişehir 1965liler Derneği

Yanıtlar:
Gönderen: oscares
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 02:31
uyarıya degil destege ihtiyacımız var tüm parti mensupları ve sivil toplum örgütleri bari bundan sonra birlik olun ve elinizi taşın altına koyun egerki samimi iseniz başlatılan kampanyaya destek olursunuz

-------------
tek dost efes tek aşk ES ES

Gönderen: tatarserdar
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 02:41
cok anlamlı ve guzel bi acıklama bizim boyle derneklere kuruluslara ihtiyacımız var mustafa abi ellerin dert gormesin

-------------
üc buyuk yok Tek buyuk var oda tarihiyle taraftarıyla ES_ES

Gönderen: esesberk
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 03:28

Anlamlı bir açıklama..

-------------
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..

Gönderen: murattan26es
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 04:01

Claptebrik ederim içimizden geçenleri anlatmişlarClap

-------------
seni sevmek ölmekse ölürüm ugruna eses

Gönderen: emrahes
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 12:16
iste bizim icin bana kalırsa en onemlı sey bu.DERNEKLEŞME. yerınde ve dogru bı acıklama.

-------------
DK

Gönderen: 026alp
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 12:48
 derneğin acıklaması taraftarın düşüncelerini tam olarak yansıtmakta Hug

-------------
BİZİMLE KİMSE BAŞA CIKAMAZ..

Gönderen: Banderas_26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 13:10
Güzel ve etkili bir basın açıklaması olmuş.Tebrik ederim.

-------------
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     

Gönderen: orhanyavuz
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 13:27

İmza....

Birde fotograf vermişler ki,kimse o suratları unutmasın diye...Acıklamanın en güzel kısmı kendi asli görevleri için bile bir araya gelemeyen bu insanlar diyor,her kim yazmıs ise agzına,eline saglık...Bu adamlar son secimlerde (yerel) birbirlerine acıktan düsmandı,CHP son anda secimlere girmedi(giremedi),kalan ikiside birbirlerinden daha cok rant koparacagız diye ve bıyıklının partisi,secilemeyecegini bilerek bir aday cıkardı,sadece ortadaki atesli tatlısu kurnazının partisinin adayını sectirmemek adına....Simdi kalkmıs bu kurnazlar birlesmişlerde basın acıklaması ile uyarı yapıyorlar...Yürrrüüü anca gidersin,siz birbirinizi yeyin,uyanık kasaba politikacıları sizi....!965 liler derneginin acıklamasını bu baglamda biraz hafif buldum...Bunların yüzsüzlüklerine karsın biraz seviyeli olmus bence...

-------------
ALWAYS ESES

Gönderen: turkaslan
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 14:22

Mustafa beyi bu duyarlı davranışından ötürü kutluyorum..

camiamız hiçte sahipsiz olmadığını gösteren bir davranış..
bende yapılan o terbiyesiz basın açıklamasına affınıza sığınarak kısaca OHA demek istiyorum..

-------------
Birimiz hepimiz için , Hepimiz ES-ES için...

Gönderen: eses260
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 14:27
Yerinde açıklama Taraftar boş söz istemiyor.

-------------
Kırmızı Şimşek
Türk Gücü

Gönderen: TMR 26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 14:37
Çok yerinde tam zamanında yapılmış bir açıklama Mustafa kardeşimi gönülden tebrik ediyorum yalnız bu açıklama formda yer aldığı gibi yarınki gazetelerde Manşetten Verilmesini Arzu ediyorum çünkü bu formu biz gönüldaşlar izliyoruz ve zaten olanlarıın takipçisiyiz ama formu izleme şansı olmayan insanlarında bu yüzsüzleri bilmesi gerek o yüzden manşetten verilmeli diyorum belki birilerinin kulağına kar suyu kaçar

-------------
DİRENİŞ BİTTİ " DİRİLİŞ " BAŞLADI

Gönderen: müfitkabal
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 14:42
çok güzel ve yerinde bir açıklama olmuş...birbirlerine selam vermeyen bu 3 siyasi partinin il başkanları konu ESES oluncamı akılları başlarına gelmiş...
1992 yılında rahmetli selami vardar belediye başkanıyken o zaman SHP il başkanı olan yine rahmetli niyazi onal bir süre ESKİŞEHİR SPOR klüp başkanlığı yapmıştı...
peki bu siyaset değilmiydi???
kimse kimseyi karalamasın...
hepiniz aynısınız...
sn unakıtan ı severiz yada sevmeyiz...ama az çok katkıları olmuştur...
gazetelerde resimleri çıkan bu 3 lününde katkılarını bekliyoruz...
ne kadar para...o kadar köfte...
para vemeyi geçtik...biz sn büyükerşen den sadece destek beklerdik...o da sağolsun desteği verdi...ne zaman mı???
inönüde...kutlamalar yapılırken!!!
işte size destek...ye mehmet ye!!!

tepebaşı belediye başkanıda desteği verdi!!!
ne zaman mı???
vilayet meydanında kutlamalar yapılırken!!!

ben sayın nebi hatipoğlu nun tekrar göreve devam etmesinden yanayım...
doğrusu ile yanlışı ile sn hatipoğlu başarılı olmuştur...mutlaka ki oda hatalar yapmıştır...hemde çoookkkk...ve bu sütunlarda bu hatalar herkes tarafından dile getirilmiştir...bence sn başkanın yepyeni vede güçlü bir yönetim ile tekrar aday olması gerekir...
çünkü sn hatipoğlu nun yaşı daha çok gençtir...vede ESKİŞEHİR SPOR a daha çok şeyler verecektir...

-------------
üç büyük yok tek büyük var

Gönderen: enES26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 14:46
1965 liler derneği artık yeni sezonda biraz daha ön plana çıkıp misyonunu arttırmalı, görünen şuana kadar tüm taraftarların saygı duyduğu güven veren tek dernek diye düşünüyorum..

açıklama için teşekkürler..

TÜM TARAFTARLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLAMALARININ ZOR OLMAYACAĞI KANATİNDEYİM, TARAFTAR TEK ÇATI (DERNEK)  ALTINDA BİRLEŞİRSE TRÜBÜNLERDEDE GRUPLARIN BİRLEŞMESİ SONRAKİ AŞAMADA DAHA KOLAY OLUR. 

-------------

Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 15:11
Zaten görüldüğü üzere diğer dernek veya gruplar olaya 65 liler gibi yaklaşmamış veya hala böyle bir kınamayı akıl dahi edememiştir belki birazdan onlarda basın açıklaması yaparlar tabii bu saatten sonra onlarınki üçüzlerinkine  benzer

-------------

Gönderen: Sephodyrm
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 15:46
HugTebrikler yerinde açıklama.

-------------
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"

Gönderen: tatar ilker
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 15:53
Tebrikler çok yerinde açıklama.

-------------
Feel the Difference, Feel the Excellence

Gönderen: Banderas_26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 15:58
Tribünleri ve tribün gruplarını toparlayabilecek tek grup 1965 lilerdir.
Hem kalite olarak,hem yaptırım olarak.....

-------------
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     

Gönderen: kirmizi
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 16:02
Sayın Mustafa AKgören'in şahsında 1965'liler derneğine hislerimize tercüman oldukları için ve camiamızın sahipsiz olmadığını dosta, düşmana ve özellikle İRLANDALILARA göstermiş olduklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Ellerinize, gönüllerinize sağlık. Dışardan gazel okuyanlar umarım cevaplarını almışlardır.

Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 16:24
Eğer Eskişehirde basın varsa bu açıklamayı büyük puntalarla sayfalarına taşırlar

-------------

Gönderen: huso_26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 16:38
      Açıklama çok anlamlı ve güzel olmuş.Emeği geçenlere teşekkür ederim.Beyefendiler çıkmış,yok EsEs şöyle yapsın yok böyle...Zamanında başkanımız yardıma ihtiyacımız var dediğinde,bu sözlere kulak asmayanlar birden EsEsLi oluverdi.Boş sözlere karnımız tok.Prim ödemelerimiz var.Hadi Beyler hiç olmazsa sembolik rakam 26 Bin Ytl'lik yardım yapın.O zaman biz de helal olsun deriz.

-------------

Gönderen: ombusman26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 17:02
   taraftara hain diyen bir başkana bu kadar açıkça ne olup bittiğini anlamadan türkiye kamuoyu bizle dalga geçerken tarafsızlığa sığmayan bir şekilde kraldan çok kralcı olma 1965 lilere yakışmamış neden destek gelmediğini araştırırsanız iyi olur

-------------
İstanbul seni bekliyor

Gönderen: scorpio
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 17:19

Tetikçiler gene zıplamış hemenLOL

-------------
"BAŞKA" DİYE SORANLARA İNAT, SADECE SEN...

Gönderen: guessman26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 17:26
Kimseye yaranamassınki illa çıkar birileri..

-------------
DÜNYADA SENDEN BAŞKA HERŞEYİ OLANA ACIRIM.

Gönderen: BLoodY
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 17:37
Hatipoğlu düşmanlığı o kadar kör etmiş ki arkadaşın gözlerini, aciklamanin asıl amacını bile anlamamış. komik tabi :)

bu arada yeri gelmişken, ombusman degil ombudsman'dir dogrusu.. ve anlami da asagi yukari "tarafsiz, arabulucu" gibidir.. mesajlarina baktikca bu da komik :)

Gönderen: BLoodY
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 18:21
bu konu basligi, 1965lilerin basin aciklamasi ile alakali oldugu icin, 4 mesaj , Haziran'daki genel kurul konu basligina tasinmistir, silinmemistir..
lutfen konularimizi dogru basliklarda devam edelim.

Gönderen: aakin
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 18:24
65 lilerin bu açıklaması gayet yerinde olmuş , durumu çok güzel özetliyor .

Gönderen: crales
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 18:45
işte bu beee 1965 liler derneği zaten her zaman eskişehirsporun gerçek menfaatlerinin yanında olmuş eskişehirspor sevgisini herşeyin önünde tutmuştur iyiki varsınız mustafa akgörende tam bir eses sevdalısı olarak bu camiayı gerektiği anlarda hep toplamayı bilmiştir allaha şükürler olsunki benim senelerdir anlatmak istediğim şeyleri eskişehir yavaş yavaş anlamaya başlıyor diyeceksinizki sen senelerdir ne diyordun kardeşim nemi söylüyordum dünyada çok az rastlanan yönettiği şehrin takımına helede mazisi başarılarla dolu öyle sıradan felan değil bir efsane olmuş istanbula ilk kez kafa tutmuş anadoluda devrim yapmış kırmızı şimşeklere kayıtsız kalan hiçbir platformda iyiliğini istemeyen hatta banane eskişehirspordan diyecek kadar cüretkar olabilen bir belediye başkanı  olsa olsa eses düşmanıdır benim için eskişehirin sokaklarını caddelerini altından döşese hiç kıymeti yok eskişehirspor bu hallerdeyken diyordum ve birçok kezde bu forumda bu şahsın avukatlığını yapan birçok kişiylede hararetli tartışmalar yapmıştık bugün görüyorumki eskişehir yavaş yavaş uyanmaya başlamış .buyrun görün işte takım şampiyon olmuş bundan sonra süper ligde nasıl destek oluruzda bu takımı layık olduğu yerlere götürürüz diye düşüneceklerine utanmadan çıkıp destek verenlerin üstünden ucuz politikayla siyasi rant elde etmeye çalışıyorlar birde sanki bu kulüpte çok emekleri varmış gibi uyarı şeklinde bir açıklama yapıyorlar afedersiniz ama adama sorarlar sizde kimsiniz bugüne kadar bu kulüp için bu taraftar için ne yaptınız

Gönderen: kozakcı
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 18:58
kutlarım 1965 dernegini gayet yerinde tabir yerindeyse tam kalıba göre olmuş hisimizi tam yansıtıyor bu açıklama gerçek her şeyden çok destege ihtiyacımız olduğu bir zamandayız üç partinin il başkanları çıkıyor açıklama yapıyor süper liğe çıkan esesimizin ve yönetimimizi tebrik eder bizden yardım talep edilmesi durumunda elimizde olan her türlü yardıma hazırız diyecekleri yerde tam tersi açılama yapıyorsa sanki onlar istanbullu biz eskişehirliyiz acaba nerde yaşıyorlar hergün uçakla istanbula mı gidip geliyorlar mantıklı hareket edecek her esesli ve eskişehirli kişilik böyle bir açıklama yapmaz kesinlikle açıkçası ben kendilerinin bu açıklamalarından sonra eskişehirliliğinden şüphe duymaya başladım

-------------
                        Artık korkun DALTONLAR RED KİT geri döndü.

Gönderen: es_emre26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 20:22
Bu açıklamaya bir karşılık verip mazeret bulmaya çalışacaklar mı bakalım...Çok merak ediyorum!!!

-------------
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com - http://www.felsefesis.com

Gönderen: esaf
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 20:35
biz burda günlerce hem siyaset hem yardım yapanları eleştirdik. şimdi bide başımıza yardım yapmadan siyaset yapanlar çıkmış.TongueCry(gülsemmi ağlasammı kestiremedim)
Allah esesimi siyasetin bütün pisliklerinden korusun...

-------------

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?

Gönderen: akçelik26
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 20:39
çok güzel bir açıklama yalnız teşekkür edilenlerin içinde bence unakıtanda olmalıydı bence onunda şampiyonlukta payı var.

-------------
Ölüm, bazen bir ceza, bazen bir armağan, bazen de bir iyilik olur SENİN İÇİN ESESİM

Gönderen: MuratHoca
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 21:26
Süper bir açıklama olmuş. Mustafa Akgören'i ve 1965'liler Derneğini tebrik ediyorum.
Eskişehirspor'a karşı herkes HADDİNİ bilmeli. Bilmiyorsa da işte böyle öğretirler.

-------------
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...

Gönderen: esesfan
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 22:03

MUSTAFA AKGÖREN İsmi Şu Demektir ESKİŞEHİRSPOR SAHİPSİZ DEĞİL,SAHİPSİZ KALMAZ.

Herzamanki gibi tam zamanında ve tam yerinde bir açıklama

(Ben boşuna demiyorum ya bu insanın her yazısının altına imzamı koyarım diye)

-------------
EFSANELER DÖNÜNCE HİKAYELER BİTER...FUTBOLU FUTBOL TRİBÜNÜ TRİBÜN YAPAN ESKİŞEHİRSPORDUR...

Gönderen: es-be-eses
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 22:46
Allah Allah... Gayet vasat ve taraflı bir açıklama... Ya ben anlama özürlüyüm ya da Eses taraftarıyla aramdaki mesafe gittikçe açılıyor...

-------------
Gerçekçi ol, imkansızı iste!

Gönderen: simsekler
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 23:23
tam yerinde bir açıklama olmuş tebrikler.

-------------
Es Es Es Ki Ki Ki Eski Eski Es !!!

Gönderen: Dorylaion
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 23:47
   65' 'liler Derneği önce İstanbuldaki play-off'larımızda yer alan Bejeke'liler hakkında bir  açıklama yapsaydı keşke.Wink En azından "bizim onlarla alakamız yoktur, ANTİİSTANBUL görüşümüz devam etmektedir" diye..

İkincisi böyle bir açıklamaya gerek varmıydı bilmiyorum, zaten başkanımız bu konuda açıklamayı yaptı ve oradaki il başkanları klüp yönetimimizi uyarmıştı,taraftarı değilki.Bir taraftar derneği neden açıklama yapıyor anlamak zor.Hepsini geçtim açıklanacak birşey yok, herkesin bildiğini ve söylediği tekrarlanmış sadece.Bu adamların yardım etmediği ve etmeyeceği herkes tarafından bilinen birşey.

Adımızı unakıtanspor olmasına kadar varan sürede açıklama yapmayan derneğimiz neden birdenbire aslan kesildi acaba? Anlaşılan o ki, iktidar Eskişehir'i almak için 4 koldan saldırmaya başladı bile..Wink

-------------
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...

Gönderen: emin
Gönderi tarihi: 23/May/2008 saat 23:49
Eskişehir 1965liler Derneği Basın Açıklaması bence iki yönden ele alınmalı;
1. yönü (olumlu)  ; sezon başından beri ESKİŞEHİRSPOR'la ilgilenmeyen,maddi manevi hiçbir destekte bulunmayan, süperligle birlikte ESKİŞEHİRSPOR ismi ulusal basında daha fazla yer alınca ancak akıllarına gelenler için yerinde bir cevap olmuş..
2. yönü (olumsuz); ESKİŞEHİRSPOR'a herhangibir şekilde maddi destekte bulunup, bu destek üzerinden ESKİŞEHİRSPOR'u kullanıp siyasi şov yaparak oy isteyenlere karşı bir cevap verilmemesi,  açıklamayı yetersiz ve tek taraflı hale getirmiş.. 

Gönderen: hamdiozen
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 00:24
Alıntı yapılan es-be-eses

Allah Allah... Gayet vasat ve taraflı bir açıklama... Ya ben anlama özürlüyüm ya da Eses taraftarıyla aramdaki mesafe gittikçe açılıyor...

es-be-eses kardeşim,ben birşey demiyorum sana,ANLAMA konusunda sen zaten kendine  bir sıfat eklemişsin.Şimdi ben bu kardeşimize evet ''sen anlama özürlüsün'' desem kızmaya hakkı varmı.Sen söylemişsin işte.

-------------
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM

Gönderen: curva_sud
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 00:41
Alıntı yapılan emin

Eskişehir 1965liler Derneği Basın Açıklaması bence iki yönden ele alınmalı;
1. yönü (olumlu)  ; sezon başından beri ESKİŞEHİRSPOR'la ilgilenmeyen,maddi manevi hiçbir destekte bulunmayan, süperligle birlikte ESKİŞEHİRSPOR ismi ulusal basında daha fazla yer alınca ancak akıllarına gelenler için yerinde bir cevap olmuş..
2. yönü (olumsuz); ESKİŞEHİRSPOR'a herhangibir şekilde maddi destekte bulunup, bu destek üzerinden ESKİŞEHİRSPOR'u kullanıp siyasi şov yaparak oy isteyenlere karşı bir cevap verilmemesi,  açıklamayı yetersiz ve tek taraflı hale getirmiş.. 

Gayet net kutlarım.

Gönderen: oldcity35
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 01:06
65' 'liler Derneği önce İstanbuldaki play-off'larımızda yer alan Bejeke'liler hakkında bir  açıklama yapsaydı keşke.Wink En azından "bizim onlarla alakamız yoktur, ANTİİSTANBUL görüşümüz devam etmektedir" diye..

İkincisi böyle bir açıklamaya gerek varmıydı bilmiyorum, zaten başkanımız bu konuda açıklamayı yaptı ve oradaki il başkanları klüp yönetimimizi uyarmıştı,taraftarı değilki.Bir taraftar derneği neden açıklama yapıyor anlamak zor.Hepsini geçtim açıklanacak birşey yok, herkesin bildiğini ve söylediği tekrarlanmış sadece.Bu adamların yardım etmediği ve etmeyeceği herkes tarafından bilinen birşey.

Adımızı unakıtanspor olmasına kadar varan sürede açıklama yapmayan derneğimiz neden birdenbire aslan kesildi acaba? Anlaşılan o ki, iktidar Eskişehir'i almak için 4 koldan saldırmaya başladı bile..
                       AYNEN KATILIYORUM

Gönderen: delibasozi
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 01:15
Yerinde bir açıklama. Artık toparlanmanın zamanı geldi. Siyasetin içine öyle bir girdik ki herkes üzerimizde, hakkımızda söz sahibi olmaya başlamıştı. Bu tutum, başarıdan pay çıkarmaya çalışana da, üzerimizden laf söylemeye çalışana da, kendi çıkarı için klübe yardım edene de, kısaca ortaya söyleniip de gocunması gereken herkese, yerinde bir uyarı olmuş. Biz üzümümüzle ilgilenelim; bağcılar kendi hallerine...

Akçelik; bu arada açıklamada "Eskişehirspor partiler üstüdür" demek, herhangi bir parti ve mensubuna minnet sunmaklka çelişmez mi? Vali Baba ya da başka herhangi bir yerel idareciyi ayrı tutabiliriz çünkü onlar şehrin genelini, partilerden daha çok ve yerinde temsil etmiş olurlar..

-------------
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..

Gönderen: emrahes
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 01:18

hep dusunurdum eskısehırspor basarılı gunlerıne nıye donemıyor dıye.ama artık kafamda bıseyler olusmaya basladı.sadece bu forumu okuyarak.

-------------
DK

Gönderen: eses2678
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 01:19
Alıntı yapılan Dorylaion

Adımızı unakıtanspor olmasına kadar varan sürede açıklama yapmayan derneğimiz neden birdenbire aslan kesildi acaba? Anlaşılan o ki, iktidar Eskişehir'i almak için 4 koldan saldırmaya başladı bile..Wink
helal kardeşim çok doğru konuya değinmişin açıklama bekliyoruz.

-------------
yalanlar bitti sıra gerçeklerde

Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 01:47
Alıntı yapılan eses2678

Alıntı yapılan Dorylaion

Evet bu konu bütün taraftarın canını çok sıkmıştır en azından bir açıklama yapılsın çünkü Mustafa AKGÖREN tribünlerde söz sahibi olan ve tribünü çok iyi bilen bir kişidir.. Ancak bizim gibi gerçek Eses'lilerin de Mustafa Abi gibi insanların arkasında  durmalıyız her zaman çünkü o bjk'yi tutan insanların ne yapacağı belli olmaz!! 

-------------

Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 01:54
Alıntı yapılan esesberk

Alıntı yapılan eses2678

Alıntı yapılan Dorylaion

Evet bu konu bütün taraftarın canını çok sıkmıştır en azından bir açıklama yapılsın çünkü Mustafa AKGÖREN tribünlerde söz sahibi olan ve tribünü çok iyi bilen bir kişidir.. Ancak bizim gibi gerçek Eses'lilerin de Mustafa Abi gibi insanların arkasında  durmalıyız her zaman çünkü o bjk'yi tutan insanların ne yapacağı belli olmaz!! 
mustafa abi gerçek eses li olsaydı orda tepkisini gösterirdi

-------------

Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 01:59
ayrıca mustafa abi ve arkadaşlarının yıllar önce kadıköyde fener maçında ayder grubu eses şapkalarıyla gezerken onların fenerbahçe şapkasıyla dolaştığınıda eskiler bilir.

-------------

Gönderen: serhat_kepirli
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 01:59
ESKİŞEHİRSPORLULARIN büyük sevincini bölmek isteyen , yıllardır ESESe ve taraftara bir katkısı olmamış ve kendini adam sanıp ortaya atlayan geri zekalılar nerdeydi. Başkanımız demişti bütün partilere aynı mesafedeyiz diye. Madem o kadar ESESliler niçin hiç faydaları olmadı. Ama hiç heveslenmesinler bu taraftar sevinmeyi haketti 12 yıldır köy takımlarıyla maç yapıyoz en sonunda kendi ligimize geldik. Yeter artık bizi türkiyeye rezil ettiğiniz bundan sonra yapılacak her aptalca konuşma biz ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARLARINA ZARAR verecektir... 

-------------
KANDIRA'NIN KIRMIZI ŞİMŞEKLERİ

Gönderen: oldcity35
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 02:15

Arkadaşlar bütün kentlerin siyasetçileri öyle yada böyle takımlarına destek veriyorlar iyi güzel ama bizde olduğu gibi kimse reklam yapmıyor.Bakın geçmişten bi örnek Abdüllatif Şener  devlet bakanı sivas 2 ligdeyken her maç adam sivas türübininde maddi yada manevi geçelim Kayseri  abdullah gül sayesinde çıktı süper lige geçelim bu sene Antalya mehmet ali şahin  cenk işleri transfer etti kim biliyor yine hiç kimse gel gelelim bize zaten açıklamaya gerek yok çünkü TÜM TÜRKİYE YE REKLAM YAPTILAR unutmayalım ESES imizin şanlı bi geçmişi olduğunu böyle ucuz oyunlara gelmeyelim

Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 02:18
Alıntı yapılan eses2678

Alıntı yapılan esesberk

Alıntı yapılan eses2678

Alıntı yapılan Dorylaion

Ben hala Mustafa abiye güveniyorum çünkü diğerleri kaybedecek birşeyi olmayan ona buna saldıran her taşın altından çıkan adamlar böyle bir ortam da Mustafa abi'den de ani bir çıkış yapması bence beklenemezdi ama duruşumuzu da bir basın açıklaması ile açıklaması lazım..
Bu büyük taraftar en azından 1965'liler derneğine inanmak istiyor...

-------------

Gönderen: cagdas_sut_26
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 02:44

Üslubun ofsayt. Lanlar, lunlar bu forumda istenmeyen şeyler. Üslubunu düzelt.

MOD

-------------
ANADOLU YILDIZI GERİ DÖNÜYOR... KIRMIZI ŞİMŞEKLER...

Gönderen: esesfan
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 03:34
[/QUOTE] mustafa abi gerçek eses li olsaydı orda tepkisini gösterirdi [/QUOTE]

Eğer sen mustafa abinin esesli olduğunu bilmiyosan zaten abi deme o insana ağzına yazık...
HİÇKİMSE AMA HİÇKİMSE MUSTAFA AKGÖRENİN ESKİŞEHİRSPORLUĞUNU YARGILAMASIN YAZIK GÜNAH YAA Kendi için değil herşeyi eses için yapan bir insan ÇOK AYIP ÇOK... 

-------------
EFSANELER DÖNÜNCE HİKAYELER BİTER...FUTBOLU FUTBOL TRİBÜNÜ TRİBÜN YAPAN ESKİŞEHİRSPORDUR...

Gönderen: turkaslan
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 15:29
Alıntı yapılan eses2678

ayrıca mustafa abi ve arkadaşlarının yıllar önce kadıköyde fener maçında ayder grubu eses şapkalarıyla gezerken onların fenerbahçe şapkasıyla dolaştığınıda eskiler bilir.

Tatar Mustafanın es-es liliğinden şüphe duymak için önce ""ben nekadar es-es liyim"" özeleştirisini yapmanız inanın daha yerinde bir davranış olur..
bahsettiğiniz maç es-es fener kupa maçıysa bende oradaydım..
Ali şen fenere başkan olmuştu ve ilk maçıydı.. Mağlubiyetimize rağmen taktire şayan tezavruhatlar yapılmıştı.. Ali şenle hiç kimse o denli alay etmemişti.. 1500-2000 es-es taraftarı fenerbahçelileri şaşkına çevirmişti.. o yıllarda medyada futbol şiddeti ön planda olduğndan iki taraftar arasında maç öncesi dostluk rüzgarları estirilmişti ve karşılıklı şapka forma değişikliği muhabbeti yapılmıştı..
ama es-es taraftarı tribünde yine bildiğini okumuştu.. hemde ağır mağlubiyete rağmen..
Tatar mustafayla daha el sıkışmışlığımız dahi yoktur.. ama üzülüyorum böyle anlamsız yorumlar yapılınca.. ayıptır beyler..

-------------
Birimiz hepimiz için , Hepimiz ES-ES için...

Gönderen: esesesin
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 15:39
    65 liler derneği maalesef yönetimle fazla kanka olmuş,Mustafa abi maçları sözümona eski menejer ve başkanın yeğeni Emre ile izlemekte,yönetime toz kondurmamakta.Diyadin istifa diye bağıran ilk ve tek tribün de 65 lilerdi nedense?!?
    Her hafta Bursalılara tribünü açan Mustafa Akgören beşiktaşlılar Bursaya küfür edip saldırırken nerdeyse o da küfür edecekti.Bu kadar ikiyüzlülük olmaz olmamalı.
    unakıtan hakkında hiçbir tepki vermeyen bir kişin de şimdi açıklama yapması samimi değildir.İşin içinde başka işler var gibi.
    Herşeye rağman Mustafa Akgörenin ES ES liliği tartışma götürmez.Kendisi de umarım hatasının farkına hemen varır ve doğru dürüst 2. bir açıklama yapar.Yoksa kendisi yıpranır...

-------------
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...

Gönderen: es-be-eses
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 16:17
Alıntı yapılan hamdiozen

es-be-eses kardeşim,ben birşey demiyorum sana,ANLAMA konusunda sen zaten kendine  bir sıfat eklemişsin.Helal olsun delikanlı bir üyemişsin.

"Anlama" üzerine master tezi yazan biri olarak şunu söyleyebilirim ki, bu siyasi fırsatçılığı görmemek için kör olmak lazım. Hani başbakan diyordu ya, "gözleri vardır görmezler...".

-------------
Gerçekçi ol, imkansızı iste!

Gönderen: scorpio
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 17:46
Alıntı yapılan eses2678

Öncelikle herkes haddini bilsin. Mustafa Akgören'in ESkişehirsporluluğunu sorgulamak buradaki kimsenin haddine değildir. Bazı konularda eleştirebilirsiniz, elbetteki dokunulmazlığı yoktur, ancak "gerçek esesli" gibi anlamsız polemiklere giremezsiniz.

Beşiktaş taraftarı ve Çarşı grubu ile gelen diyaloglara gelince... O gün Beşktaş taraftarının daveti üzerine buluşulmuş, Beşiktaş taraftarı , Eskişehir taraftarı tarafından kendi stadlarında Bursa lehine tezahurat edilememesi konusunda talepte bulunmuştur. Bu da uygun görülmüş ve bu yönde hareket edilmiştir.
Bunun aksini yapmak, gerginliği arttırmaktan başka bir şey olmayacaktı. Gerek tribünlerde , gerekse dışarıda istenmeyen olaylar olacak, bundan bizim taraftarımız daha büyük zarar görecekti. Diyarbakır maçında açılan bir kaşkol sonucunda neler olduğunu gördünüz. Ya bu olaylar artarak devam etseydi. Ya Maç çıkışında , Basketbol maçından çıkan Beşiktaş taraftarı ile karşı karşıya gelinseydi? Ya da final maçında bu olaylae artarak devam etseydi? Bundan kim zarar görecekti. Olan bizim final maçımıza, sade taraftarımıza olacaktı.
Lütfen olaylara artık anlık değil, geniş çerçeveden bakalım....

-------------
"BAŞKA" DİYE SORANLARA İNAT, SADECE SEN...

Gönderen: ayder26
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 17:49
gözleri görenler her yere asılan efsane geri döndü büyükşehir belediyesi bilboardları hakkında birşey düşünmüyorlarmı. Es Es'in üstünden siyaset rantı sağlanmasına karşı olmakla beraber hadi adam maddi manevi yardım yaptı da şov yapıyor. Yılmaz Hoca'ya ve 3 il başkanına ne oluyor. 25 krş. faydaları yok. Köstekleri çok. Kupayı Büyükşehir belediyesine gönderelim isterseniz. yardım yap-yapmam. Yapana engel olma-olmaz. Stad projesine bir imza at-atmam.
Mustafa az bile yazmış. Mustafaya'da bu sitede laf sokulmaya çalışılıyor ya, yazık çok yazık.Mustafa'nın tırnağı kadar olamazsınız egonuzu başka yerlerde tatmin edin. Önceliği ESES olmayanlar uzak dursun gölge etmesin.

-------------

Gönderen: tatarserdar
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 18:55
Alıntı yapılan esesesin

65 liler derneği maalesef yönetimle fazla kanka olmuş,Mustafa abi maçları sözümona eski menejer ve başkanın yeğeni Emre ile izlemekte,yönetime toz kondurmamakta.Diyadin istifa diye bağıran ilk ve tek tribün de 65 lilerdi nedense?!?
    Her hafta Bursalılara tribünü açan Mustafa Akgören beşiktaşlılar Bursaya küfür edip saldırırken nerdeyse o da küfür edecekti.Bu kadar ikiyüzlülük olmaz olmamalı.
    unakıtan hakkında hiçbir tepki vermeyen bir kişin de şimdi açıklama yapması samimi değildir.İşin içinde başka işler var gibi.
    Herşeye rağman Mustafa Akgörenin ES ES liliği tartışma götürmez.Kendisi de umarım hatasının farkına hemen varır ve doğru dürüst 2. bir açıklama yapar.Yoksa kendisi yıpranır...

senin yazıların hep gozume carpıyo yonetimi istemiyorsun tmm mustafa abi gibi bi adamında kendi lafınla degistirmek istiyorsun onada tmm yaw sen kimsin onuda bi cıklasana oradan atıp tutmayla olmaz bu işler once kendin ne yapmaya calısıyorsun supper lige cıktıgımızdan uzulmus olmandan korkuyorum daha oncede tartısmıstık baskanlık muhabbetinde sende kalkıp ileride baskan olacam gibilerinden konustun su sitede bi acıklada kim oldugunu bilelim mustafa abi hadi yonetimin adamı sen kimmin pesinden kosuyorsun!!!

-------------
üc buyuk yok Tek buyuk var oda tarihiyle taraftarıyla ES_ES

Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 18:58
  Vay be.....Şu klavyenin dayanılmaz hafifliği bu olsa gerek.Hani geçen yıl ne çok söylenmişti bu ''klavye delikanlılığı''.Şimdi nasılda hatırıma geldi..Nasıl olmasın ki internet önünde,kaca camiayı ilgilendiren site önünde,çayın bir başka elde,sıcacık,Oooooohh mis.
 Eyyy MUSTAFA AKGÖREN bak ne diyorlar ayağını denk atacaksın.Taraf olmayacaksın.Esesliliğini sorgulacaksın.
  Ve ben HAMDİ ÖZEN bolu maçında ''hayatımda'' en utandığım küfürü ilk olarak yaşanmama ragmen senin adına hiç bir şey yazmadım  buraya.Niye?Bu kadar emeklerine saygım olduğu için.İsim olarak değil topluluk olarak eleştirdim.Ama bak görüyorsun.Sen her deplasmana organizsyon için çalış,tribuncülük yap,(yanlışın olmuyormu oluyor tabi,insan değilmisin),Grubun tüm anadoluda en ateşli gruplar arasında gösterilsin,Burada bir çarşı grubuna açıklama yapmadığın için Eses'liliğinden şüphe duyulsun.
Mustafa Akgören elbette taraf olacaktır.Ne tafarsızlığından bahsediliyor.Adı özerinde ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARI.Birileri bir başarının üzerinde yahut taraf oldugu değer üzerinde hiç bir emek harcamadan ( Aslanın elindeki eti,sürü halinde alan Çakallar gibi) almaya kalkarsa elbette dişini gösterecektir.Bu unakıtanda olsa,hocada olsa farketmez.

Hep söylüyorum ama sayın maderatörler kulak tıkıyorlar bana.Şu siteye üye olunurken sınav yapılsın.

-------------

Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 19:06

Alıntı yapılan hamdiozen

es-be-eses kardeşim,ben birşey demiyorum sana,ANLAMA konusunda sen zaten kendine  bir sıfat eklemişsin.Helal olsun delikanlı bir üyemişsin.

"Anlama" üzerine master tezi yazan biri olarak şunu söyleyebilirim ki, bu siyasi fırsatçılığı görmemek için kör olmak lazım. Hani başbakan diyordu ya, "gözleri vardır görmezler...".

O tezi yaptıysan ''acaba benmi anlama özürlüyüm'' demeyeceksin.

-------------

Gönderen: tavsamaz
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 19:20
ClapClapClap
Dernek dediğin böyle olur.
TEBRİKLER

Gönderen: esesli_asik
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 19:21

Mustafa abi yavaştan liderlik için göz kırpıyor gibi geldi.Yanlışım varsa söyleyin.

-------------

Gönderen: wolfalone37
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 19:22
Alıntı yapılan TMR 26

Eğer Eskişehirde basın varsa bu açıklamayı büyük puntalarla sayfalarına taşırlar
  bunlar esesimin üzerinden rant sağlamaya çalışan üçüzlerin uyarısının hangi şartla ve neden yaptıgını ve eses taraftarının bunlara yaptıgı protestosuyu yazsın daha muhabirleri doğru dürüst ve tarafsız çalışmıyorki ... sonra herkes haddini bilsin mustafa gerçek eseslidir ben şahitim her maça ve deplasmana gittim gözlerimle gördüm

-------------
wolfalone38

Gönderen: KaRa
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 19:23
Alıntı yapılan eses2678

Peki orada siz tepki gösterdiniz mi? Orada tepki göstermeyen herkes gerçek ESES'li değil o zaman, öyle mi? Çok kolay burada yazıp çizmek. Yok şöyle yapsaydı, böyle yapsaydı, gerçek ESES'li olsa, şöyle derdi, gerçek ESES'li olsa, böyle derdi v.s.

Ayrıca 1965liler derneği kötü bir şey de dememiş. Daha önce dernek neden bu türde bir açıklama yapmadı diyenler, siz daha önce (özellikle sene başında) tepki gösterdiniz mi bazı şeylere? Eğer Mustafa abiye gösterdiğiniz şu tepkinin yarısını sene başında ya da tribünlerde "Avrupa kupalarına" pankartları taşındığı zaman gösterseydiniz, bugün bazı yakıştırmalardan yakınmıyor olurduk. Zaten moda oldu, hemen birilerinin ESES'liliğini sorgulamak, gerçek ESES'li, yalancıktan ESES'li yakıştırmalarını yapmak. Elbette Mustafa abinin de hataları olmuştur ama bunu dile getirirken biraz insaflı olalım. Bu tribünler için uğraşmış ve hala uğraşan birisine bu derece yüklenmek acımasızlık, haksızlık olur.

-------------
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!

Gönderen: akçelik26
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 19:25
Mustafa Akgören in es es liliğinden şephelenenler kendileri es es li değildirler zaten. siz kim mustafanın es es liliğini eleştirmek kim. lütfen kendinize gelin mustafa gerçek bir eskişehirlidir.

-------------
Ölüm, bazen bir ceza, bazen bir armağan, bazen de bir iyilik olur SENİN İÇİN ESESİM

Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 19:48
kardeşim bakın burada herkes maça geliyorum en iyi esesli benim numarası yapmasın ben her deplasmanda herzaman gelen profesör doçent öğretim görevlisi müdür avukat savcı öğretmen subay astsubay 7 den 70 e  .......inanın o kadar yüksek görevlerdeki insan tanıyorumki ve eses sevgisi dolu olanlardan biride tatar mustafadır kusura bakmasın kimse adam maç seyredemiyor sizi bagırtmaya çalışmaktan ve kavgaları önlemeye çalışmaktan ...+++7 kişiyle ünye maçını seyrederken 20 kişiyle çarşamba spor maçını serederken niye takımı yalnız bırakıp kaçtınız takım iyi gündede kötü gündede esesti .

-------------
wolfalone38

Gönderen: Dorylaion
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 20:27
    Olay başka bir yere gidiyor...Olay basın açıklamasıydı ama Mustafa abiye odaklandı herkes. Kendisini tanımadığım 65'liler başkanı Mustafa abinin Esesliliğini tartışmak yersiz bencede; adam yıllarını vermiş bu takıma.İnsan deli gibi aşık olmadığı birşey için yıllarını emeğini parasını....verir mi hiç?... Benim önceki sayfalarda eleştirdiğim noktayı biraz daha açmak istiyorum.Ama ne olur herkes yapıcı eleştirici yapsın.Bakıyorum herkes ikili tartışmaya sokuyor işi.Burada Mustafa abiyi değil siyasete karşı tavrımızı belirleyelim derim ben.

Öncelikle şu bejekeliler işine bir bakalım: Ben Diyar maçında yoktum ama Bolu maçında önümde kel,şişko bir bejekeli vardı.Demirlerdeydi.Mustafa abinin hemen sağındaydı..Yani bejekelinin hemen solundaydı Mustafa abi, bejekelinin hemen diğer tarafında da Kızılcıklı liderlerinden biri vardı ama adını bilmiyorum..Kubilay ve Abidin abiler değil, Kubilay abi olmadığı zaman birkaç kez onu görmüştü sette.Oda demirlerde insanları bağırtmaya çalışıyordu..Bejekeli eleman sinir bir tip değildi, hatta çok sempatikti diyebilirim:-) Ama ben tabiki yine rahatsız oldum.gittim yanına, güzelce formasını çıkarmasını istedim.Burada bizim maçımız var, gelmişsin saolasın senin stadındır, ama burada bizim maçımız var dedim.Eğer gerçekten bizi desteklemek istiyorsan formanlada gelmene gerekj yoktu dedim.Çevresinde en az 5-6 Es-Es'li.Belliki arkadaşları.Hatta ben bu bejekeli elemanı sanki hatırladım Eskişehirden.Belkide ben benzettim bilmiyorum ama Eskişehirde yaşayan biri olabilir.Neyse bu gerek yok çıkarmama falan dedi.Sonra "sana ne oluyor" gibi birşey dedi,  buraya reisleriniz bizi davet etti dedi.Git reisine söyle falan dedi.Ne reisinden bahsediyorsun sen, benim reisim falan yok deidm biraz sinirlenerek..Çevresindeki Es-Es'liler olayı çaktıki ortamı yumuştöayı denediler.Ortam yumuşadı biraz daha.Baktım adam iyi biri harbiden.Sen Eskişehirlisin ben bejekeliyim flaan dedi.Sen gel formanla atkınla maçlarımıza falan dedi.Birkaç Anitistanbul narası attıktan sonra ikna oldu ve formasını çıkardı.Bende böyle daha iyi oldu dedim ve yukarı yerime geçtim...Hay geçmez olaydım, adam 2 dk.sonra  yeniden giydi formayı.Neyse dedim tek başımayım kimsede destek çıkmıyor bana.Ortamı germeyelim.

Buradaki arkadaşlarında söylediği üzere gerginlik çıkmasın diye yapılmış bir durumdu belli.Ama yinede tartışılması gereken bir konu.Çünkü gerginlik çıkmasın diyeyse adamların stadın "ne fener, ne bein kartal" tezahürtını niye yapıyoruz.Bizim bu adamlardan korkmadığımız bir gerçek ama yüzlerce kişi ailesiyle gelmişti, ve bu insanları tehlikeye atmak mantıksızlık olurdu.Olaya bu yandan bakarsak hak verebiliriz.

Basın açıklaması ise bence gereksizdi.Yönetim zaten gerekli cevabı vermişti.3 il başkanıda taraftar hakkında en ufak birşey dememiş; hatta biraz da duygularımıza tercüme olmuşlar.Ama bu açıklamaları yapacak en son 3 kişi.Çünkü bu adamların Es-Es'le yakından uzaktan kenardan bir alakası yok.Zaten bunu herkes biliyor ve yönetimimizde bu konu hakkında açıklamayı yaptı.65'liler Derneğinin bu açıklamayı yapması farklı yönetimimizin yapması farklı.Yönetimimizin yapması son derece doğru ve yerinde.Ama bir taraftar derneği siyaset hakkında açıklamaya yaparsa tarafını belli etmiş gözükür.Bakın bir taraftatır demiyorum, oradaymış gibi gözükür.Basın açıklamasında da resmen Unakıtan'ı anlatmış 65'liler derneği.Ama altına neden Unakıtanın ismini yazmamış anlamadım.Unakıtanın yaptığı yardımlar ortadayken, bunu tüm Türkiye ağzına sakız etmişken, o açıklamada da tamamen Unakıtanı anlatıp altına ismi yazılmaması niçin?

Şimdi kendimizi Türkiyedeki herhangi bir Anadolu klübü taraftarı yerine koyalım.Eskişehir'e yardım eden bir bakan var.İstediği her futbolcuyu alan, para problemi yaşatmayan.Boy boy fotograflar.Yıllar sonra manşetten inmiyor bu takım; ama başarılarıyla değil siyasetçisiyle.Takımın adı unakıtanspor olmuş resmen.Neyse gel zaman git zaman, Eskişehirspor şampiyon oluyor.Aaaa kupayı kim veriyor.O siyasetçi..Takım şehre dönüyor karşılayan, o siyasetçinin il başkanı.Akşam kutlama var,düzenleyen o siyasetçinin belediye başkanı.....Sonra düşünür o Anadolu taraftarı.Yok ya klübe yardım ediyorlarda Es-Es taraftaro büyüktür.Bunlardan sadece yararlanır kendini kullandırtmaz.Bak adamlar şampiyon oldu sonunda Efsane geri dönüyor...Aradan bir iki gün geçer ve rakip siyasetçiler uyarı niteliğinde açıklama yapar.Aaaa birde bakarız yardım eden siyasetçilere laf sölemeyen Es-Es'in taraftar derneği rakip siyasetçilere birden bire saldırıyor..Allahınızı severseniz kendinizi bu Anadolu taraftrı yerine koyun.Ne düşünürsünüz Es-Es ve seyircisi hakkında.

Ne Büyükerşen ne Unakıtan ne diğerleri.Hatta Nebi Hatipoğlu..Hiçbiri umrumda değil..Nasıl olsa bugün varlar yarın öbürgün çekip gidecek hepsi.Hiçbirine inanmıyorum çünkü.Ben şampiyonluğu tam anlamıyla yaşayamadıysam, içimde bir burukluk varsa bu şampiyonlukta,Tv'yi açtığımda Es-Es'in şampiyonluğu haberinden çok Unakıtakını konuşuyorlarsa, geri kalan 80 ilde Es-Es deyince Amigo Orhan, Fethi, Efsaneler değilde Unakıtan geliyorsa insanların aklına BENCE BU İŞE BİR ÇÖZÜM BULMALIYIZ..Artık dik duruşumuzu göstermeliyiz.Kesinlikle yanlış anlaşılmasın,Unakıtanı dışlayalım,kovalım demiyorum..Gerekirse onuda yaparız ama artık ben Es-Es'ten bahsedilmesini istiyorum.Eskişehirsporumun isminin unakıtanspor olmasını istemiyorum..Antalyasporun ismi nasıl MehmetalişahinSPOR olmadıysa bizimde ismimiizn olmaması lazımdı..

ARTIK ŞU KAVGA GÜRÜLTÜLERİ BIRAKIP YARATICI VE YAPICI OLALIM LÜTFEN...HEPİMİZ ESKİŞEHİRSPOR İÇİN BURADAYIZ..BU TAKIM HEPİMİZİN.NE SİYASETÇİLERİN NE BELEDİYECİLERİN NE BASININ NE DE YÖNETİMİN.BU TAKIM TARAFTARIN....LÜTFEN SAHİP OLDUĞUMUZ EN KIYMETLİ ŞEYİN DEĞERİNİ BİLELİM...

-------------
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...

Gönderen: KaRa
Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 22:31
Alıntı yapılan Dorylaion

Öncelikle şu bejekeliler işine bir bakalım: Ben Diyar maçında yoktum ama Bolu maçında önümde kel,şişko bir bejekeli vardı.Demirlerdeydi.Mustafa abinin hemen sağındaydı..Yani bejekelinin hemen solundaydı Mustafa abi, bejekelinin hemen diğer tarafında da Kızılcıklı liderlerinden biri vardı ama adını bilmiyorum..Kubilay ve Abidin abiler değil, Kubilay abi olmadığı zaman birkaç kez onu görmüştü sette.Oda demirlerde insanları bağırtmaya çalışıyordu..Bejekeli eleman sinir bir tip değildi, hatta çok sempatikti diyebilirim:-) Ama ben tabiki yine rahatsız oldum.gittim yanına, güzelce formasını çıkarmasını istedim.Burada bizim maçımız var, gelmişsin saolasın senin stadındır, ama burada bizim maçımız var dedim.Eğer gerçekten bizi desteklemek istiyorsan formanlada gelmene gerekj yoktu dedim.Çevresinde en az 5-6 Es-Es'li.Belliki arkadaşları.Hatta ben bu bejekeli elemanı sanki hatırladım Eskişehirden.Belkide ben benzettim bilmiyorum ama Eskişehirde yaşayan biri olabilir.Neyse bu gerek yok çıkarmama falan dedi.Sonra "sana ne oluyor" gibi birşey dedi,  buraya reisleriniz bizi davet etti dedi.Git reisine söyle falan dedi.Ne reisinden bahsediyorsun sen, benim reisim falan yok deidm biraz sinirlenerek..Çevresindeki Es-Es'liler olayı çaktıki ortamı yumuştöayı denediler.Ortam yumuşadı biraz daha.Baktım adam iyi biri harbiden.Sen Eskişehirlisin ben bejekeliyim flaan dedi.Sen gel formanla atkınla maçlarımıza falan dedi.Birkaç Anitistanbul narası attıktan sonra ikna oldu ve formasını çıkardı.Bende böyle daha iyi oldu dedim ve yukarı yerime geçtim...Hay geçmez olaydım, adam 2 dk.sonra  yeniden giydi formayı.Neyse dedim tek başımayım kimsede destek çıkmıyor bana.Ortamı germeyelim.

Buradaki arkadaşlarında söylediği üzere gerginlik çıkmasın diye yapılmış bir durumdu belli.Ama yinede tartışılması gereken bir konu.Çünkü gerginlik çıkmasın diyeyse adamların stadın "ne fener, ne bein kartal" tezahürtını niye yapıyoruz.Bizim bu adamlardan korkmadığımız bir gerçek ama yüzlerce kişi ailesiyle gelmişti, ve bu insanları tehlikeye atmak mantıksızlık olurdu.Olaya bu yandan bakarsak hak verebiliriz.
Peki ne yapılmasını bekliyordunuz da yapılmadı? Sırf merakımdan soruyorum, yanlış anlamayın.

-------------
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!

Gönderi tarihi: 24/May/2008 saat 23:03
KARDEŞ İNAN AĞRIDAN DURAMIYORUM AMA YİNEDE SANA YAZACAGIM dost bursa dedik (dost bursa dedik ben hariç herkes bagırdı)yıllarca her gelişlerinde kendi sahasındaymış gibi oynayıp yenip gitti (dost kaşımpaşa dedik ben hariç herkes bagırdı) yenip gitti..dost antalya diye bagırdık her gelişlerinde kendi sahasındaymış gibi oynayıp yenip gitti ( ben hariç herkes bagırdı) dost kocaeli diye bagırdık her gelişlerinde kendi sahasındaymış gibi oynayıp yenip gitti ( ben hariç herkes bagırdı) doosttt....dostxxxx dost xxxx diye diye buraya geldik oysa çok geciktik anadolu efsanesi bu kadar süper ligden uzak kalmamalıydı ..BUNDAN SONRADA DOSTLUKLARINIZI MAÇSONUNA SAKLAYIN MAÇ BAŞLAMADAN ÖNCE VE MAÇ ESNASINDA ASLA BJK BURSA  KOCAELİ ANTALYA KASIMPAŞA DİYE BAGIRMAYIN...artık süper lig kimseyi kendi sahasındaymış gibi maçlarda rahat oynatıp bizden puan almasına razı olmayın her puan önemli lütfen bakın her puan önemli......maç sonunda gidin kocaelimi antalyamı bursamı bjkmi kasımpaşmı tosunpaşamı haydarpaşamı kime dostluk elini uzatıyorsanız uzatın .....hatta evinizde agırlayın....AMA BUNDAN SONRA ONLARA RAHAT OLAMAZ ONLARI ATATÜRK STADINDA DESTEKLEMEYİN (HAAAAAAAAAA KAVGA FALAN ETMEYİN ) SADECE TEK RİCAM maç öncesi maçta lütfen esesten başkasını desteklemeyin heleki yönetim istifa diye bagırmayın (tamam bagırın eger 20.000 euronuz varsa yoksa susun sigara parası bulmaya bakın) küfürü bana mailto:routerr6@hotmail.com - routerr6@hotmail.com gönderin siteden atılmayın

-------------
wolfalone38

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com