eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

1944 Kirim Surgun Aniti

Cevapla Cevapla
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
trap26 Liste gör
Deneyimli Yazar

şener
Online Durum: Offline
  Alıntı trap26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: 1944 Kirim Surgun Aniti
    Tarih: 04/Oca/2008 saat 23:54
Tunali park'inda yaptirilan bu anit gelecek nesillerin bu surgun ve soykirimi unutmamalari acisindan cok onemlidir.Yarinda Anit'in acilisi var katki saglayan destek veren herkese sahsim adina tesekkur ederim.(Bu konuyu Sakarya gazetesi yazari Sayin Ridvan Karluk kendi kosesine tasimis)
Yukarı
karargah Liste gör
Usta Yazar

ERGİN ÜNSALAN
Yer: Balıkesir
  Alıntı karargah Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2008 saat 23:58
Atalarım kırımdan gelmiş biri olarak. bu habare çok sevindim.
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2008 saat 00:14
Anıt sadece "anıtımız var." demek için yapılıyor.Yeri bir kere çok anlamsız.Eskişehirdeki Kırım Türkleri Kırım caddesi,Mamure Mahallesi civarında oturuyor.Ayrıca Tunalı'da Tatar sayısı kaç tane? Anıtın Tunalı'da yapılması garip geldi bana.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
celaluslu26 Liste gör
Deneyimli Yazar

celal
Yer: SAKARYA
  Alıntı celaluslu26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2008 saat 09:49
Orhan pamuk un bu açılışa çağrılması unutulmamalı.
Ben eses in birgün süperliğde şampiyon olacağına inanıyorum ya siz?
Yukarı
Neden Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Serkan
Yer: Turkey
  Alıntı Neden Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2008 saat 11:40

Tepebaşı Belediyesi tarafından 63 yıl önce Kırım’dan insanlık dışı bir muamele ile Sibirya ve Orta Asya çöllerine sürgüne gönderilen Kırım Türkleri anısına yaptırılan anıt, 5 Ocak 2008 Cumartesi günü yapılacak törenle açılıyor. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa A. Kırımoğlu’nun yanı sıra çok sayıda davetli katılacak.
Türkiye’deki tek Kırım Sürgün Anıtının Eskişehir’de bulunduğunu belirten Tepebaşı Belediye Başkanı Tacettin Sarıoğlu, açılışın 5 Ocak Cumartesi saat 15.00’te Tunalı Parkı’nda yapılacağını söyleyerek açılışa bütün hemşehrilerini davet etti. Törene Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa A. Kırımoğlu’nun yanı sıra çok sayıda davetli katılacak

Kaynak : Sakarya Gazetesi
Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
Yukarı
sigortacı Liste gör
Yeni Yazar

Vahit Çatalkaya
  Alıntı sigortacı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2008 saat 12:09
Anıtın yeri neresi olursa olsun yapılması çok anlamlı ve önemli.Ama tabi ki asıl önemli olan 18 mayıs günü ne yaşandığını herkese anlatabilmek.Ermenilerin tehciri abartarak ve saptırarak tüm dünyaya büyük bir inat ve hırsla anlatma çabalarına karşın kırım türkleri kendi çocuklarına bile sürgünü anlatamamışlardır.Bu anıtın önünden geçen bir kişi bile 18 mayısta ne olmuş acaba diye olayı araştırıp öğrense o bile kardır bence.Bu sürgünde hayatını kaybeden yüzbinlerce insan için ve halen kırımda zulüm gören insanlar için yapacağımız daha çok şey var.Anıt hayırlı uğurlu olsun.
Yukarı
degiray26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ozan
  Alıntı degiray26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 09:45

Çok iyi olmuş,yılların acısını hatırlatmak için unutma unutturma

Biz Türkler bu tip konularda hep geç kalıyoruz ama olsun dünyaya gerçek soykırımı anlatacağımız günlerde gelecektir.

ayrıca tunalı ya dikilmeside iyi olmuş  Eskişehirin eski yerleşim alanıdır .Çok da tatar vardır şimdi ne kadar var bilmiyorum  ben de tunalılıyım
SÜRGÜNDE YEŞEREN VATAN KIRIM
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2008 saat 10:39
Rıdvan hocam'da Kırım Türklerinden. O da bizden biri.
Anıt Türkiyede bir ilk olması noktasında çok önemli.
Allah kimseye böyle acılar, sürgünler yaşatmasın.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
 Cevapla Cevapla

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,297 saniyede hazırlanmıştır