eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Sportif Direktörümüz Koray Avcı

Cevapla Cevapla
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
akif_26 Liste gör
Usta Yazar

Akif YER
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı akif_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Sportif Direktörümüz Koray Avcı
    Tarih: 05/Ağu/2017 saat 23:00
Eskişehirspor'un yeni Sportif Direktörü Koray Avcı ilk kez konuştu...
Radyo Spor'da yayınlanan Salim Manav ile Transfer Hattı programına telefon ile bağlanan Avcı, "Eskişehirspor'da yeni göreve getirildik. Nelerle karşılaşacağımızın farkındayız. Başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. Gerekli mücadele için yeterli bir kadroya sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Lige en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Transfer yasağını kafaya takmıyoruz. Geçmiş dönemlerden kaynaklı borçlar nedeniyle transfer yasağı gelmiş.Çok düzgün ve iyi niyetli bir başkana sahibiz. Eskişehirspor'a hizmet etmek için mücadeleler veriyor. Eskişehirspor'un güzel günler göreceğinin farkındayız ancak bu konuda biraz sabırlı olmak gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Yukarı
flaneur2016 Liste gör
Deneyimli Yazar

aydın tufan
  Alıntı flaneur2016 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2017 saat 15:31
Ne iş yapsın diye alındı ne işe yarayacak pek bi fikrim yok ama hayırlı olsun
Yukarı
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2017 saat 20:54
Sportif direktör ilk kez bu kadar gerekliydi. İsim tartışılır fakat gereklilik noktasında düşüncem şu. Malum başkan ve yönetimin sorumlu olduğu farklı branşlarda iki tane büyük takım var. Başkan mesaisinin %100'ünü Eskişehirspor'a ayıramaz, %100'ünü Eskişehir Basket'e de ayıramaz. O yüzden böyle bir görev doğru uygulanırsa başkan ve yönetim üzerindeki iş yükünü bir nebze azaltacaktır.

Başkan ve yönetim idari işlere bakacak, Sportif direktörde futbol takımının diğer sıkıntıları ile başkan arasında bir köprü olacak.
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2017 saat 21:55
Sportif direktörlük genelde uzun vadeli hedefleri olan takımlarda hocayı seçen, takımın planlamasını ekonomik imkanlar dahilinde yapan, aşama aşama takımın bulunduğu konumu iyi analiz edip hoca - gözlemci - yönetim arasındaki koordinasyonu sağlayıp kadro planlamasından tutun da tesislerdeki eksikliğe kadar herşeyden haberi olan yetkileri dahilinde çözümler bulup bunları uygulayan bir konumdur. Eğer hiyerarşide bir sıkıntı yaratmayacaksa her takım sportif direktörle çalışmalıdır. Niye söylüyorum bunu çünkü hocayla oturup kaybedilen veya kazanıan maçı analiz etmeli gördüğü eksikleri söyleyip müzakere edebilmelidir.

Türkiye deki özellikle yerli hocalarda ego biraz daha öndedir. özellikle eskiden başarılı olan isimli futbolcular yeni teknik direktör olduklarında dahi o egoyu yansıtırlar. alpay özalandaki egoyla fatih terimdeki ego arasında fark yok. o yüzden bizim memlekette yerli hocaların yönetilmesi biraz zor. eğer koray avcı sergen yalçının üzerinde etkili olabileceği fikir alışverişinde bulunabileceği düşünüldüyse bence tercih yanlış. yani sergen yalçının üzerinde böyle bir görev isteyeceğini düşünmüyorum. ha idari menajer gibi futbolcuların sıkıntıları tesislerin eksikliği genç takımın takibi gibi konular için getirildiyse yöneticilik özellikleri yüksek bir isim getirilmelidir. yönetim illaki araştırmış ve koray avcıyı uygun görmüştür. ama yine tekrar ediyorum sergen yalçın la saha içi için çok koordineli çalışamazlar. saha dışı için ise herkesin yükünü azaltacağını düşünüyorum.
Yukarı
frk26 Liste gör
Deneyimli Yazar

FARUK
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı frk26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Ağu/2017 saat 22:30
Hayırlı olsun geleceğin temelleri atılıyor inşallah
ŞİMŞEKLER çakacak ESmeye devam edecek bozuk düzene kafa tutan rüzgar asimile olmadık olmayacağız
Yukarı
Elbruz Liste gör
Yazar

Engin
Yer: Afyonkarahisar
  Alıntı Elbruz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ağu/2017 saat 16:39
Koray Avcı hakkında sayfalarda hemen herkes olumsuz yorumlarda bulunuyor, nedendir bu?
Yukarı
poyraz963 Liste gör
Usta Yazar

Bülent
Yer: Turkey
  Alıntı poyraz963 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2017 saat 04:44
Sportif Direktör:
Futbol oyunu sahada 90 dakika gösterilecek performans, teknik ve taktik dokunuşların dışında, önemli bir saha dışı desteğe ihtiyaç duyuyor.
Futbolcu sağlığı, deplasman organizasyonu, antrenman şartları, oyuncu ile ilgili; psikoloji, disiplin, sosyal hayat, özel hayat, mali hususlar vs. Oyuna yönelik her türlü malzeme tedariki ve seçimi, yemek düzeni, kalori ihtiyaçları. Her türlü ulaşım, iskan ihtiyaçları vs. vs.

Bütün bu işler görev tanımları ile personele yada satın alma yolu ile tüzel kişilere paylaştırılsa bile ciddi bir koordinasyon gerektiriyor. Bun koordinasyonu profesyonel olarak üst düzey kulüplerde ter dökmüş insanların yapması elbette daha mantıklı. Profesyonel hayatında yaşadığı saha dışı sıkıntıları en azından tecrübe etmişliği, gördüğü iyi uygulamaları görevine taşıma şansı var. Kulübü bir inşaat firması olarak düşünelim; yönetim kurulu patron, Teknik direktör proje müdürü, Sportif direktör ise Şantiye Şefi.

Peki iyi bir sportif direktör nasıl olur:
1. Bence öncelikle şehri tanıyan, kulübü tanıyan, kulübün şehir içinde ilişkilerini bilen biri olmalı. Fethi gibi değil endüstriyel futbol dönüşümüyle tanışmış bir kişi. Mesela Kaptan Zafer.
2. Futbolcu grubunu tanıyan, futbolcu grubunun saygı göstereceği, başarılarına saygı duyulan, enerjisi, dürüstlüğü, adaleti tartışmasız bir gönül adamı. Belki İbrahim Üzülmez gibi (Elbette değil. Sadece formatı için yazdım)
3. Sakin soğukkanlı, mutedil, problem çözme yeteneği olan. Belki Rüştü tarzı
4. Egosu olmayan. Teknik direktörün taleplerini emir telakki edecek, teknik direktörün işine karışmayacak, onu eleştirmeyecek, ortalarda gözükmeyecek, transfere ve teknik konulara karışmayacak birisi. Mesela Koray Avcı

Belki bir iki madde daha eklenebilir. Sonuç olarak Sportif direktör gereklidir. Sportif Direktörün görev tanımındaki işleri Başkanın yada yönetimde bulunan bir kişinin üstlenmesi işin ciddiyetini bozduğu gibi Teknik direktörü yönetim kurulunun üstüne çıkartır. Maaşlı bir çalışan (Teknik Direktör) patrona gidip (Yönetim Kurulu oluyor) antrenman programı verip sahayı hazırla diyecek. Sportif direktör olmazsa Teknik Direktör gidip kendi ilgilenecek.

Simdi Koray Avcı üzerinden konuşursak; yukarıdaki Sportif direktör özelliklerini bir kişide toplamak konusunda benim aklıma kimse gelmiyor. O zaman yönetim bu işi Sergenin uyumlu çalışacağı bir kişiye bırakmak istemiş ve muhtemelen Sergen de Korayı tercih etmiş.

Ne zaman ayaklarını üzerinde duran bir kulüp oluruz. Kapımızdaki Teknik Direktörleri biz seçeriz. Ülkenin saygı duyacağı üst düzey futbolcular yetiştirir ve emekli ederiz, bunlar da kulübe bağlı kalırlar. Belki o zaman Sportif direktör kim olsun diye iki üç isim için tartışabiliriz. Ama şimdi yönetimin tek seçeneği var. Sergenle uyumlu çalışsın.

Bu arada umarım Süper Ligde Hürriyet futbolu bıraktığında yönetimler değişse de hep Sportif Direktörümüz olarak kalır. Bana göre şu anda tek yakışan o. Ama önce ayaklarımızın üstünde duralım   

GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR
Yukarı
ecayirli26 Liste gör
Usta Yazar

Eralp
  Alıntı ecayirli26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2017 saat 11:08
Alıntı yapılan poyraz963

Yine okurken keyif veren yapıcı bir yorum .
Formanızda Zaferin Şahlanan Renkleri Var !
Yukarı
 Cevapla Cevapla

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,297 saniyede hazırlanmıştır