eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Acil Çözüm Rehberi

Cevapla Cevapla Sayfa  <123
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
EsArmaEs Liste gör
Usta Yazar

COŞKUN ÜNAL
Yer: ANKARA
Online Durum: Offline
  Alıntı EsArmaEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2015 saat 14:07
Alıntı yapılan oldcity__

İş adamiymiş,ileri gelmemiş,Halil Ünalmış hepsi boş iş.Kimsenin beş kuruş faydasını var sanki?Kulübün parasıyla kabadayılık yapıyorlar.Kendi içimizden bir yönetim çıkartıp,kendi imkanlarimizla bu kulübü kalkindirabiliriz ancak.Artık taşın altına elimizi koyalım.Bu adamlar ne iş yapar ki ya?Kerameti nedir bunların yani?Kimse olmuyorsa ben adayım.Zengin olmayabilirim ama gelire gore yüzdeye vurulduğunda bu adamların hepsinden cok fedakarlık yapabilirim EsEs im için.Biz samimi insanlar eşliğinde üçyüzer,beşyüzer verip bu kulübü düzlüğe çıkarırız.Yeterki yurekten samimiyet ve birliktelik olsun.Artık biseyler yapmamız lazım.İçim içime sığmıyor.
Evet serhat kardeş cümlelerinde gerçekleri belirtmişsin kulubün parasıyla kabadayılık yapılıyor resmen , çok doğru SAMİMİ İNSANLAR demişsin ewet gerçek ES-ES liler bir oluşum gerçekleştirelim samimi bir birliktelik oluşturalım örgütlenelim gurbetteki eskişehirliler olarak .
AnTiBiZaNs
Yukarı
Marmariseses92 Liste gör
Yeni Yazar

Seçkin Fidan
Yer: Marmaris
  Alıntı Marmariseses92 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2015 saat 15:12
Yıllardır bu forumu takip ediyorum. Her transfer sezonunda kim gelicek kim gidicek, nerde kamp yapıyoruz nasıl çalışıyoruz, yönetim klüp için ne yapıyor vizyonları nedir, gelen teknik adamlar kimdir takım için ne yapabilirler kendi çapımda analiz ediyorum.

Bana Eskişehirspor sevgisini aşılayan insanlar Marmaris deki abilerimdi. Küçük yaştan itibaren gurbette yaşadığım için her zaman içimde tarif edemediğim bir memleket hasreti vardı. Bu hasreti dindirmemin bir yolu yoktu benim için tek yol orda olmaktı ama mümkün olmuyordu. Bu acımı dindiren şey Eskişehirspor'la tanışmam olmuştu. Otuz bin nufuslu küçük bir şehirde heryeri Eskişehirspor bayrağı ve atkısı asılı olan bi dolmusta başladı benim bu takıma tutkum. Takım Marmaris'e deplasmana geldi ilk tanışmamız oldu. ilk deplasmana Ankara Cebeci'deki Pendik maçına gittim. O gün sonuç elbetteki güzeldi ama beni etkileyen tek şey tribünlerdeki cosku ve dısarda kalıp maça giremeyen o kadar insanın maç sonuna kadar ordan kopmayışıydı. Bunun sıradan birşey olmadığını o zaman anladım. ESKİŞEHİRLİYDİM; ESKİŞEHİR VE ESKİŞEHİRSPOR sevdam benim damarlarımda vardı. Beni küçüklüğümden beri rahatsız eden, sıkan her şey o topluluğun içinde kayboldu. Bu takımla bu şehirle mutlu oldum, üzüntülere ortak oldum.

Bu forumda iyi yorum yapan, kötü yorum yapan, umutlu olan, umudunu yitiren, benim gibi gurbetten takip eden veya Eskişehir'de olup ordan yazan bir çok değerli abim ve kardeşim var. Felaket tellallığı yapanında, polianacılık oynayanında TEK tutkusunun ESKİŞEHİRSPOR olduğunu biliyorum. Ben bunu Cebeci'de gördüm, 2008 de İnönü de gördüm. Tamam bunlar sadece zafer yürüyüşleri fakat ben bunu hala görüyorum. Kayseri maçında herşeye rağmen tribünleri dolduran insalar Eskişehir sevdalıları Eskişehirspor aşıklarıdır. Herkesin bu konuda benimle hemfikir olduğuna canı gönülden inanıyorum. Her Eskişehirspor taraftarının bir asi ruhu var, başkaldırmışlığı var çünkü bu bizim damarlarımızda var bunu biliyoruz. Yoksa hepimiz sistemin kurbanı olup istanbul takımlarının taraftarı olurduk. Bilet bulamayıp maça giremeyince üzülüp evimize giden insanlar olurduk. Şampiyonluklar gelince etrafımıza sahte gülücükler saçıp iki üç gün hava atıp dördüncü gün unuturduk. Ama biz maça giremeyince stadın etrafında içerdeymişcesine tutkuyla coskuyla takımını destekleyen insanlarız, biz tarihimizdeki kupalarla, ligdeki basarılarımızla, acılarımız ve hüzünlerimizle gurur duyan ve en küçük olumlu sonuçla gerçekten etrafımıza içi dolu gülücükler saçan insanlarız. Bu sevginin altı boş değil. ESKİŞEHİRLİYİZ ve ESKİŞEHİRSPORLUYUZ. Bu benim için bir GURURDUR ve sizler için de böyle olduğuna eminim. Gün koca yürekli adamların birlik beraberlik günüdür...    

Dünya düzeninde güçlü olmanın anahtarı paradır. Paran varsa güçlüsün. Endüstriyel futbol içinde aynı şey geçerli. İster istemez aklıma bu atasözü geliyor; "ayağını yorganına göre uzat". Şuan ki sıkıntılarımızın en büyük nedeni vizyonsuz ve planlamasız günü kurtarmak adına saçma sapan hamleler ve işler yapan yönetimlerdir. Futbola tutkuyla ve duygusallıkla yaklasıyoruz ama artık futbol kulüpleri birer ticarethanedir. Bu yüzden ikinci pay bizlerindir. Biz yaptık. Takım iyi olsun, şampiyon olalım kupalar kazanalım istiyoruz. Bu zihniyetle yapılan harcamalar şuan ki sıkıntımız. Çünkü bu paranın geri dönüşü yok. Kitlelere hitap etmiyoruz sadece BİZ varız. Halkın taleplerine cevap veren yönetimler var, ileri görüşten yoksun insanlar... Tesislerimiz vasat durumda, futbol akademilerimizde öyle. Alt yapı antrenörlerimiz vasat; alt yapıdan oyuncu çıkaramıyoruz. Scout sistemimiz vasat; yetenekli futbolcular bulamıyoruz. Kulübün neresinden tutsak elimizde kalıyor böyle bir durumda zaten bir geleceğimiz yok; düşmeye veya son maça kadar hop oturup hop kalkmaya mahkumuz...

Artık taraftar olarak da yönetimler olarak da vizyon sahibi olmalı ve geleceğe yatırım yapmalıyız. Küme düşelim bence bu problem değil. Daha güçlü döneriz ama artık bu eskiyen binayı terk etmeli ve yenisini inşa etmeliyiz.

Şehrin godomanlarını bir kenara bırakın. İnsanların belirli bir iş düzeni var ve tamamen ESKİŞEHİRSPOR'a kendilerini adamalarını istemek çok acımasızca bir istek olur. Kendini tamamen ESKİŞEHİRSPOR'a adıyacak genç ve vizyon sahibi insanlardan yönetim oluşturulmalıdır.

Yönetim İSTİFA etmeli; Şehrin iş adamları ve büyükleri gelecek genç yönetime tam destek vermelidir.

Dernek statüsünden şirket statüsüne geçilmeli ve her şey halka açık ve profesyonelce yapılmalıdır.

Kulüp tamamen tesisleşmeli; Alt yapı antrenörlüğüne vizyon sahibi ve eğitimli kişiler gelmeli ve altyapıya önem verilmelidir.

Dünya standartlarında scout sistemi kurulmalı ve bu görevlere çıkan insanların yabancı dil bilen, iyi iletişim kurabilen, futbol bilgisine sahip gerçek yetenek avcıları getirilmelidir.

Taraftar sabırlı olmalı ve her zaman olduğu gibi takımının arkasında olmalıdır.

Geçmişteki başarılar artık geride kaldı. Futbol artık geçmişteki gibi değil. Yeni dünya düzeninde çağa uyum sağlayabilecek, vizyon sahibi genç arkadaşlar desteklenmelidir. Taraftar olarak böyle kişilerin arkasında durulmalıdır. BUGÜNÜMÜZ KARANLIK OLABİLİR AMA YARINLARIMIZI KURTARMAK HALA BİZİM ELİMİZDE. Bunu unutmayalım ve ESKİŞEHİRSPOR'a sevdalı herkesi geleceğine sahip çıkmaya davet ediyorum.

...YÖNETİM İSTİFA...
Yukarı
karargah26 Liste gör
Usta Yazar

Ergin ÜNSALAN
Yer: Ankara
  Alıntı karargah26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2015 saat 15:19
keşke dedikleriniz olsa, zaten yönetimin zengin olmasının hiçbir anlamı yok sonuçta adamlar beş kuruş katkı sağlamıyor daha çok götürüyor ki FIFA da buna müsaade etmiyor. Bence bu takımı düşünen vizyonu yüksek 10 tane sağlam insan olsa ve taraftar da bu insanlar güvense çok daha iyi olur.
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ESESLİ
Yukarı
tugra20 Liste gör
Usta Yazar

sefa
Yer: ankara
  Alıntı tugra20 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2015 saat 21:37
A.Ş olmaktan başka çözüm yok.
Diren ESES...
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar

Ender
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2015 saat 21:41
Alıntı yapılan EsArmaEs

Alıntı yapılan oldcity__

İş adamiymiş,ileri gelmemiş,Halil Ünalmış hepsi boş iş.Kimsenin beş kuruş faydasını var sanki?Kulübün parasıyla kabadayılık yapıyorlar.Kendi içimizden bir yönetim çıkartıp,kendi imkanlarimizla bu kulübü kalkindirabiliriz ancak.Artık taşın altına elimizi koyalım.Bu adamlar ne iş yapar ki ya?Kerameti nedir bunların yani?Kimse olmuyorsa ben adayım.Zengin olmayabilirim ama gelire gore yüzdeye vurulduğunda bu adamların hepsinden cok fedakarlık yapabilirim EsEs im için.Biz samimi insanlar eşliğinde üçyüzer,beşyüzer verip bu kulübü düzlüğe çıkarırız.Yeterki yurekten samimiyet ve birliktelik olsun.Artık biseyler yapmamız lazım.İçim içime sığmıyor.

Evet serhat kardeş cümlelerinde gerçekleri belirtmişsin kulubün parasıyla kabadayılık yapılıyor resmen , çok doğru SAMİMİ İNSANLAR demişsin ewet gerçek ES-ES liler bir oluşum gerçekleştirelim samimi bir birliktelik oluşturalım örgütlenelim gurbetteki eskişehirliler olarak .

yapılacak en mantıklı iş bence bu. ısrarla söylüyorum 5 yaşındaki çocuk bu külübü Mesut Hoşcan kadar kötü yönetemez. bu duruma düşüremez. Mesut un şakşakçıları şu an foruma giremeyenler iyi okusun.

ben bütçemin elverdiği ölçüde külübe yardım etmeye hazırım. Mesut Hoşcan istifa etsin. taraftar başkan olsun. borç için ise gerekirse kapı kapı dolaşıp para toplayalım. yardım kampanyaları düzenleyelim. gs zamanında bağış adı altında büyük ölçüde para toplamıştı. sanırım 2005-2006 ydi.

lütfen artık birşeyler yapalım. bu takım lige çıkacak diye neler çektik. buraya kolay gelmedik.
Yukarı
private_boy Liste gör
Deneyimli Yazar

Erhan
Yer: Ankara
  Alıntı private_boy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2015 saat 21:44
Alıntı yapılan ender_26esk

Alıntı yapılan EsArmaEs

Alıntı yapılan oldcity__

yapılacak en mantıklı iş bence bu. ısrarla söylüyorum 5 yaşındaki çocuk bu külübü Mesut Hoşcan kadar kötü yönetemez. bu duruma düşüremez. Mesut un şakşakçıları şu an foruma giremeyenler iyi okusun.

ben bütçemin elverdiği ölçüde külübe yardım etmeye hazırım. Mesut Hoşcan istifa etsin. taraftar başkan olsun. borç için ise gerekirse kapı kapı dolaşıp para toplayalım. yardım kampanyaları düzenleyelim. gs zamanında bağış adı altında büyük ölçüde para toplamıştı. sanırım 2005-2006 ydi.

lütfen artık birşeyler yapalım. bu takım lige çıkacak diye neler çektik. buraya kolay gelmedik.

eğer gerçekten taraftar başkan olursa aylık bütçemin belli kısmını seve seve kulübe vermeye hazırım.. çok mu? az.. ama damlaya damlaya efsane olur..
Rabbim; şampiyonluk görmeden alma bu canı...
Yukarı
usanmaz262626 Liste gör
Yazar

Kerem
Yer: Eskişehir
  Alıntı usanmaz262626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ara/2018 saat 00:53
Alıntı yapılan turşucu hurşit

Diğer konu başlıkları altında 10 kere yazdım,29 Yaşındayım, Avrupanın önde gelen Business Schoollarından birinden mezun oldum, Yabancı bir danışmanlık firmasının İstanbul / Dubai ofislerinde danışman (consultant) olarak çalışıyorum. Şu andaki maaşımın eşdeğerini almam durumunda işimi gücümü bırakıp Eskişehirspor'a başkan olmaya hazırım. 6-7 kişilik bir yönetim kuruluyla Eskişehirsporu her anlamda yeniden yapılandırmayı, ve rezil duruma düşen takımı şahlandırmayı tahattüt ediyorum. Bana destek olacak şehrimizin abileri kişiler varsa işin boyutlarını konuşmaya her zaman hazırım

Aday ol kardeş, bu şehir sana destek verir.
ESESES KİKİKİ ESKİ ESKİ ES !
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ara/2018 saat 15:43
yanındayız şeffaf ol yeterki
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
karamürsel-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Bülent
Yer: Turkey
  Alıntı karamürsel-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ara/2018 saat 20:13
Keşke,hepimiz yanında oluruz.2019 bize böyle bir mutluluk getirir mi acaba?
karamürselden..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <123

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır