eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor'u bekleyen tehlike

Cevapla Cevapla
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ekukrer Liste gör
Usta Yazar

Engin KÜKRER
Online Durum: Offline
  Alıntı ekukrer Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Eskişehirspor'u bekleyen tehlike
    Tarih: 14/May/2015 saat 21:26
2-2 biten Karabükspor maçı sonrası hepimiz derin bir oh çekmişken böyle geren bir başlık açmak istemezdim ama dikkat etmezsek tehlike büyük...

50. yılımızda korkulu rüya görmek istemiyorsak mutlaka alamadığımız UEFA lisansını almak için eksikleri tamamlamalıyız. Koltuk kavgası inşallah bu önemli sürecin önüne geçmez... Taraftarlar, hatta taraftar toplulukları süratle bu konuda harekete geçerek mevcut yönetimin ve adayların bu konuda hassas davranmalarını sağlamalıdırlar...

Fazla sözü uzatmayayım zaten tehlikeyi Bülent Gürsoy bey çok güzel özetlemiş:

Ulusal Kulüp Lisansı

TFF, UEFA'nın uyguladığı lisans sisteminin haricinde, kulüplerin uluslararası yönetim ve organizasyon standartlarına ulaşmasını sağlamak amacıyla ulusal kulüp lisans sistemini uygulamaktadır.

TFF'nin yaptığı en olumlu işlerin başında yer alan bu uygulamada, her ne kadar tüm kulüplerin aynı ciddiyetle soruşturulmadığını, bazı kulüplere kıyaklar yapıldığını düşünsek de, bu durum dibine kadar soruşturulan kulüpler için bence büyük avantaj. Çünkü bu, onların çok daha iyi yönetilmeleri için büyük bir baskı unsuru. Karşılığı olmayan çok büyük borçları bulunan, UEFA'daki futbolcu anlaşmazlıkları ile ilgili dosyaları bulunan kulüplerin, UEFA lisansı alabildiği bir araştırmanın sonucunda, Eskişehirspor bu lisansı alamamış ve TFF, kulübümüze 30 gün ek süre vermiştir. Hangi kriterlerde eksikliklerin olduğunu bilemiyorum ama durumun vehametini tahmin edebiliyorum.

Ulusal kulüp lisansı alamıyor olmanın çok ciddi yaptırımları bulunmaktadır. Kulübümüz Olağanüstü Genel Kurul kararı almıştır. Bu Genel Kurul toplantısının 30-31 Mayıs tarihlerinde yapılacağını tahmin ediyorum. Dolayısıyla yeni yönetim, göreve böylesine büyük bir sorunla başlayacaktır. Genel Kurul kararı alınmış olsa dahi, bu konuda çalışılması ve eksikliklerin giderilmesi, kulübün geleceği için çok önemlidir. Mesut Hoşcan ve ekibi ve hatta istifa edeceğini öğrendiğimiz tüm yöneticilerin, bu sorunun çözülmesi için ortak hareket etmeleri gerekir. Bu mesele camianın meselesidir. Ama şunu da biliyorum ki, bu durum kimsenin umurunda olmayacak, herkes seçim telaşına, koltuk kavgasına, pazarlıklara girecek.

Eğer ulusal lisans alamazsak, hangi eksiklikler için, hangi cezaların olduğunu aşağıda yazıyorum. Konunun önemini siz düşünün. Daha yeni sezona başlamadan, silinecek puanlar nedeniyle ligden düşme tehlikesiyle karşı karşıyayız.

Lisans İçin Başvurmama Cezası
Lige Alınmama

Geç Başvuru Cezası ( 1-10 Nisan Arası Başvurular)
150.000 TL
(Buraya kadar ki kısımların geçildiği görülüyor)

Kriter İhlallerine Uygulanacak Yaptırımlar
Hukuki
1) Uyarı + 30 Gün Süre
2) 75.000 TL + 30 Gün Süre
3) 1 Puan Silme
Sportif
1) Uyarı + 30 Gün Süre
2) 50.000 TL + 30 Gün Süre
3) 75.000 TL
Personel
1) Uyarı + 30 Gün Süre
3) 1 Puan Silme
Altyapı
1) Uyarı + 30 Gün Süre
3) 3 Puan Silme

Toplamda 5 Puan silinme tehditi

Mali kriter ihlallerine uygulanacak cezalar

Yıllık Mali Tablolar
1) Uyarı + 30 Gün Süre
2) 100.000 TL+ 30 Gün Süre
3) 1 Puan Silme

Ara Dönem Mali Tablolar
1) Uyarı + 30 Gün Süre
2) 100.000 TL+ 30 Gün Süre
3) 1 Puan Silme

Diğer Futbol Kulüplerine Vadesi Geçmiş Borcun Bulunmaması
1) Uyarı + 30 Gün
2) 200.000 TL + 30 Gün Süre
3) 3 Puan Silme

Personele ve/veya Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) / Vergi Dairesine Vadesi Geçmiş Borcun Bulunmaması
1)Uyarı + 30 Gün
3) 3 Puan Silme

Gelecek Döneme İlişkin Mali Bilgiler
1) Uyarı + 30 Gün Süre
2) 100.000 TL + 30 Gün Süre
3) 1 Puan Silme

Vadesi Geçmiş Borcun Bulunmaması - 12 Ay Boyunca Takip (Lisans Dönemi Takip)
1) Uyarı + 30 Gün Süre
3) 3 Puan Silme

Denk Hesap Zorunluluğu
1) Uyarı + 30 Gün Süre
2) 60.000 TL + 30 Gün Süre
3) 1 Puan Silme

Toplamda 13 puan silinme tehditi

Genel toplamda 18 puan silinme tehditi

Kaynak: Bülent Gürsoy
Link: http://artikyenilebiliriz.blogspot.com.tr/2015/05/ulusal-kulup-lisans.html
Formanızda zaferin şahlanan renkleri var...
http://twitter.com/ekukrer
Yukarı
Essfor Liste gör
Usta Yazar

bahadır
Yer: Turkiye
  Alıntı Essfor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2015 saat 07:24
Umarım bu tehlikenin farkındadırlar...zira dünyadan bir haber yönetimimiz var....
Esesliyiz çok şükür...
Yukarı
esist Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: İSTANBUL
  Alıntı esist Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2015 saat 15:28
MESUT efendi sadece koltuğu kaptırmayayımın derdinde ne koltukmuş be arkadaş.
kaç tır kazandırdı sana ey mesut?
defolup gitmen için tarftar mı bişey yapsın sana.
başarısızsın hala adaylık derdindesin insanda biraz utanma olur.
senin hocan kim mesut?halil....
ne farkınız var birbriinizden
Yukarı
 Cevapla Cevapla

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,281 saniyede hazırlanmıştır