eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Foruma İngilizce Bölümü

Cevapla Cevapla Sayfa  <123
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı gKy_1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 13:24

Diyelim bir West Ham lı tribüncü Smile merak etti girmek istedi Türkçe öğrenme mecburiyeti yok ki. Olması faydalı olur yabancıların da kulübümüz takımımız hakkında bilgi edinmesini sağlamak gayet güzel bir fikir.

Ayrıca bana kalsa tüm dünya Türkçe konuşsa keşke.Ama keşke işte..
Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
  Alıntı esesozgur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 14:01
Alıntı yapılan uayuay

Çağımızın dünya dili İngilizce olarak görünüyor. Biz Eskişehirsporlular'a da çağa ayak uydurmak düşer. Forumda ufak bir kısım da olsa İngilizce bölümü yapılmalı diye düşünüyorum ve adminlerin bu konu hakkındaki düşüncelerini istiyorum.
Olur da yabancı ziyaretçiler de uğrar belki buraya. Dünya'daki futbol aşığı taraftarlar, futbol tutkunlarının Eskişehirspor hakkında bence daha fazla bilgi edinmeye hakları var. Resmi sitemizin hali ortada.
Bir diğer mesele ise her sezon en az 7-8 yabancı futbolcumuzun olması. Çoğunun Türkçe bilmediğini farzedersek bence ingilizce eleştirileri (daha rahat) görebilmeye hakları var.
Bu fikri tartışılması için burada attım ortaya. Cevapları, özellikle yapıcı eleştirileri bekliyorum.

Not: Bunu daha önce hiç bir taraftar grubu yapmadı zannedersem Türkiye'de. Bandomuzla, taraftarımızla, Anadolu'daki örnek hareketlerimizle olduğumuz gibi, yine Türkiye'ye, Türk futboluna öncü olalım, örnek olalım derim ben. Bize de bu yakışır.
Söyle yapabilirsin Eskişehirspor un tarihini,amigo Orhan'ı,önemli yapıtığımız olayları haftalık gelişmeleri ingilizce ye çevirip yazabilirsin.
Tabi bunun için ingilizceye son derece hakim olan,forumu gün boyu takip eden kişiler gerekli

Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 16:00
Burda ingiltereden bir kaç üye vardı onlar yardımcı olabilir bence
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: @srvn26
Yukarı
mecek_baba Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali Boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek_baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 16:22
Alıntı yapılan uayuay

Abi bu bakış açısını doğru bulmuyorum. Geçmişe bakıp dizlerimizi dövmek yanlış ve mantığı yok. Dünyada eğer eskisi gibi adam yerine konulup sözümüz dinlenecekse, önce dünyanın dilinden konuşmalıyız diye düşünüyorum. Dünya bizi anlamadığı sürece kimse bizim dilimizi falan konuşmaz.

Uğur kardeşim o mesajımı seni eleştirmek için değil sadece bir tesbit için yazdım. Bence de şayet bu uygulama yapılırsa öncelikle Eskişehirsporun tarihi, kulüp ve takım bilgileri ile ayrıca her haftaki maçın değerlendirilmeleri bulunmalı diyede bir öneride bulunabilirim.
Bu vesile ile mümkün olduğu kadar Türkçemize özen göstermeye de deam edelim lütfen. Sanal dili ile değil Türkçe ile yazalım mesajlarımızı.
Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 22:21

Hi everyone yucel

Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <123

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır