eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Mesleğe Saygı!

Cevapla Cevapla
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
neferozkan Liste gör
Deneyimli Yazar

ozkan gundogan
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı neferozkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Mesleğe Saygı!
    Tarih: 22/Kas/2011 saat 22:27
Bu foruma 2007'den beri bu kullanıcı adı ile üyeyim. Bundan öncesi de var. geçen o kadar zamanda belki de bu 2. açtığım konudur. Mümkün mertebe derdimi mevcut konu başlıklarında dile getirmeye çalışırım. Ancak bir konu var ki artık bu sorun üzerine mutlak suretle konu açılması gerektiğini düşünerek bu başlığı açıyorum.

İnsanlar yaşamlarını iyi bir şekilde devam ettirmek için bir meslek seçerler. o alanda çalışır ve ekmek paralarını kazanırlar. tabiki her meslek grubunda yüz karaları olur. bunlar zehirlerini sadece o meslek grubuna değil, aktif konumda bulundukları yaşamın her alanına akıtırlar. Ancak bu durumda bile o meslek grubuna dil uzatmak, küçük görmek ancak elinden hiçbir iş gelmeyen beceriksiz insanların yapacağı bir davranıştır.

Önceki başkanımız Nebi Hatipoğlu; kendisine muhalefet kesimin bir kısmı camcı ünvanını takmıştı. Ben şahsen kendisinin başkanlığını hiç sevmem. gs sempatizanıyım diyen, maliye bakanının gazabından tırsıp Eskişehirspor başkanlığı sıfatı ile kendisine abi çeken biriydi. şampiyon olurken bile gitmesini çok istemiştim ama bir kez olsun mesleğini küçümsemedim. bunu yapamam çünkü haddim değil. Aynı durum mevcut başkan için de geçerli. Kendisinin başkanlığı 5 para etmez. Ama iş çiftçilik mesleğine dil uzatmaya geldiği zaman orada durmak lazım. Benim sülalem çiftçi arkadaşım. pancar üretmekte bi sakınca gören veya pancar benim zoruma gidiyo diyen bi arkadaş varsa versin adresini kendisine numune pancar göndereyim. o kadar zoruna gideceğine biraz da başka bi yerine gitsin.

çiftçiyle pancarcı diye dalga geçilir,
cam işiyle uğraşana alaycı bir üslupla camcı, plastikçi denir,
avukata yalancı,
nakliyeciye kamyoncu,
ve diğer tüm meslek gruplarına zottirik liberal vb lakaplar takılır... bu böyle devam eder.

Ben merak ediyorum, her meslek grubuna bi kulp bulup dalga geçmeye çalışıp kendini itin biyerine sokmakta bi sakınca görmeyen saygıdeğer(!) büyüklerimiz ve küçüklerimiz ne işle meşguller?
Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2011 saat 22:40
Özkan Kardeş Kimse Kimsenin Meslegiyle Alay yada Dalga Gecmez Ve De Kimsenin Hadine Degildir Sanırım Sen Biraz Dolusun Bir Okadarda Yanlış Algılamışsın Olayları İnsanlar Onların Meslegiyle Degil O Kişilerle Dalga Geciyor Sen Üstüne Alınma Bence Her Meslek kutsaldır Sonucda insanlar Ekmek Yiyor Bizim Averelerse Eskişehirspor Üstünden Lemalanıyor Örnek Verisek bende Eskişehirspor Taraftarına Küfreden Bir Yöneticiye Müta  İT Diyorum Elbete Tüm Mütaitleri Baglamaz işini Ekmegini Helalinden Kazanana Laf Uzatmak Seviyesiz ve Terbiyesizliktir Lafın Kısacası Sen Üstüne Alınma Üstüne Alıncaklar dan Ses Gelsin Sevgiyle Hürmetle Seni Taktir Eder Mesleginde Başarılar Dilerim her Meslek Kutsaldır Ama Hırsızlar İcin Gecerli Degildir.
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
neferozkan Liste gör
Deneyimli Yazar

ozkan gundogan
Yer: Turkey
  Alıntı neferozkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2011 saat 22:46
Yucel abi, aslında mesele benim üstüme alınmam değil. çiftçilikle hiç alakam olmasa da ben bunları dile getirirdim. Şu an yönetimde olan bi çok insanın yöneticilik bazında yaptığı bir çok işe karşıyız. icraatlerini beğenmiyoruz. ancak bunları dile getirirken insanların haklıyken haksız olmaması ve daha işe yarar bir muhalefet yolu izlemeleri gerekir. 
Yukarı
volkanson2 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
  Alıntı volkanson2 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2011 saat 22:50
Aziz renkdaşım, büyük sevdam ES ES'in yiğit, delikanlı ve sözünün eri hemşehrim. ESESYucelin de yazısıda belirttiği gibi; hiç bir zaman memleketimizin mücadeleci, çilekeş insanlarının meslekleri ile alay etmek, dalga geçmek bendenizin haddi değildir. Bütün ailem kazancını, pancar, buğday gibi ürünleri ekerek sağlar. Bilgilerinize sunarım saygılarımla...
zaman zaman değil her zaman ES ES'li
Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2011 saat 23:14
Özkanım Sen Anladıgım Kadarıyla Gururlu Namuslu Bir Okadarda Alıngan Sözü Özü Bir olan Birine Benziyorsun Seni Tekrardan Kutluyorum Hepimzin Aslı Çiftcilik Hayvancılıkdan Geliyor Bunlarla Gurur Duyoruz Atalarım 1000 Yıldır Tarım Ve Hayvancılık Yapıyor Orta Asyadanda Kuraklık Ve Gıtlık oldugu icin Göc Ettik 700 Yıldır Anadoluda Hayvancılık ve Tarım Yaptık benim Atalarım 700 Yıl Önce 400 Kabineyle Eskişehir Ve Cevresine Yerleşmiştir ve Halanda Çiftcilik Ve Hayvancılıkla Ugraşmakdadır Tekrardan İmkanım Olsa Seve Seve Atalarımın Meslegini Yaparım Bundan Sen Alınma Sözümüz Asla Senin Gibi Gururlu İşini Yapanlara Olamaz

Seni birgün ben Köyüme Dernegimize yada Erturul gazi dernegine Götüreyim Degerlerimizi daha iyi Anlarsın Günümüzde Köyden Gelenlere Köylü Derler yada Yav Şu Arkadaş Allahın  Köylü Kızını Almış Gibi Kücümseyen Aslını Bilmeyen Ukalalarla Dolu Hepimizin Aslı Hayvancılık Ve Çiftcilikdir İşin Kısacası Boklu Sidikliye Bahane BuluyorLOL
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2011 saat 23:33
Alıntı yapılan neferozkan

büyüklerimiz ve küçüklerimiz ne işle meşguller?

Özkan arzu edersen buradan kopya cekebilirsin .....

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2294&PN=1
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
 Cevapla Cevapla

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,234 saniyede hazırlanmıştır