eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2.Mali Genel Kurul (22 Haziran 2012)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 212223
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
muhasara Liste gör
Usta Yazar

..
Online Durum: Offline
  Alıntı muhasara Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Haz/2013 saat 12:34
Alıntı yapılan ES_Kadir

Geçen seneki mali genel kurulun tekrar güncelleyeyim dedim malum 12 gün sonra yeni başkanımız ve yönetimimiz belli olacak . Geçen sene nasıl olduysa klüp 6 milyon zarar etmişti nerdeyse hiç bonservis parası ödememesine rağmen . Sezer 2 milyon 750 bin euroya satılmışken tabloda oyuncu satışı 2,100 milyon TL görünüyordu bunun hesabı sorulmadı . Stad geliri 800 bin TL görünüyordu bunun hesabı da sorulmadı ibra edildi yönetim . Toplam borç 16 milyon TL açıklanmıştı .

Alper 6,250 milyon euroya satıldı yani yaklaşık 15 milyon TL'ye . Bu da aşağı yukarı geçen seneki borca eşit . Yani klübün borcunun çok cüzi rakamlar çıkması hatta normal şartlarda çıkmaması gerekir . Göreceğiz bakalım genel kurulda nasıl bir mali tablo çıkacak karşımıza .

Bir de merak ettiğim kim denetliyor klüpleri nasıl oluyorda saçma sapan rakamlar çıkartılabiliyor bu işler bu kadar basit mi ?

Eşit cıkmazda aklıma gelenleri yazayım eksik fazla siz düzeltirsiniz

son oynan senede bazı takviyeler yapıldı
Servet çetin yıllık 1 milyon
causic bonservis 1 milyon
necati ates (tahminen) 800 Bin
nihiu (tahminen maas) 100 kira bedeli 400bin maas
akaminko 1milyon 100 bin bonservis (tahmini maas ) 600
Mrkela + polanyali vardi aklima gelmedi 200 bin kira bedeli arti maaslari
6 trilyon boyd olayi var hala muamma

yuvarlasan 10 milyon cikiyor ama ben 15 soylerler diye tahmin ediyorum
Yukarı
esesliyasin26 Liste gör
Usta Yazar

Yasin
Yer: eskişehir
  Alıntı esesliyasin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Haz/2013 saat 14:04
Mithat Körler borcun 50 milyon civarında çıkacağını söylemişti daha birkaç gün önce. Eğer böyle birşey olursa bizim de en az 1 senemizi gözden çıkarıp düşmeme mücadelesi vermemiz gerekecek. Bizim gibi bir klüp için bu borç çok çok yüksek ve böyle bir borçla küme düşersek bir daha süper lig görmemiz çok zor...
ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BU BÜYÜK TARAFTARA!!!
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Haz/2013 saat 14:49
1. sayfadan itibaren okudum yorumları bazen güldüm Halil Ünal öyle bir sallamışki bir yerde demişki Fatih Nuri'ye klüp bütçesinin yarısı kadar teklif geldi satmadım demiş klüp bütçesi 40 milyon yani 20 milyon teklif gelmiş satmamış yalan makinesi . Daha bir sürü palavra balık hafızalı olduğumuz için çabuk unutuyoruz bazı şeyleri o yüzden bu başlığı güncelledimki yaşanan bu rezillikleri unutmayalım .
11. sayfada Halil Ünal demişki 2011 mali kurulda 12 milyon toplam borcumuz var 10 eskilerden 2 miyon bütçe zararı toplam 12 milyon . 21. sayfada da 2012'nin mali tablosu var orda da yine zarar var 6 milyon bu da demekki bu seneye 18 milyon borçla girmişiz . İşte istikrar her sene artarak büyüyen borç yükü başkanı kutlamak lazım bu konuda çok başarılı palavra ve borç yapma konusunda bir dünya markası adeta .

Şimdi bu 18'e 6 milyon Kris Boyd kazığını da ekleyelim 24 milyon , 2 milyon gelecek sezonun gelirlerine yapılan temlik 26 milyon buna bu senenin açıklanacak zararını ekleyin gerçek borç ortaya çıkar . Onu da Ekrem Birsen 10-15 milyon zarar edeceğiz demişti yani 40 milyondan fazla borç açıklanabilir . 10 milyon borçla aldığı klübün borcunu 4 kat arttırmış bir başkan yeniden seçilirse seneye maçlarda tribünler iyice boşalır . Ve klüp bir Kocaeli olma yolunda ilerler . Bir klüp düşününki kurumsallaşmanın k'si olmasın ama borcu da sürekli katlanarak artsın ve o klübün başkanına hala destek olan bir sürü genel kurul üyesi olsun . Mali olarak gereken önlemler alınmazsa geleceğimiz pek parlak görünmüyor .
Yukarı
sümeres Liste gör
Usta Yazar

sümer altuğ
Yer: Turkey
  Alıntı sümeres Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Haz/2013 saat 21:17
Alıntı yapılan esesliyasin26

Mithat Körler borcun 50 milyon civarında çıkacağını söylemişti daha birkaç gün önce. Eğer böyle birşey olursa bizim de en az 1 senemizi gözden çıkarıp düşmeme mücadelesi vermemiz gerekecek. Bizim gibi bir klüp için bu borç çok çok yüksek ve böyle bir borçla küme düşersek bir daha süper lig görmemiz çok zor...

ya bu neya ne 50 milyonu ya ne yaptı bunlar bu paraları ya...sanki topçu aldılar yuh be yuhh
Yukarı
Matador26 Liste gör
Usta Yazar

Ozan Kaan
Yer: İzmir
  Alıntı Matador26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Haz/2013 saat 05:10
Alıntı yapılan sümeres

Alıntı yapılan esesliyasin26

ya bu neya ne 50 milyonu ya ne yaptı bunlar bu paraları ya...sanki topçu aldılar yuh be yuhh

Altay klubününde 40 milyon borcu vardı.. Şahsen Bankasya zamanında ki başkandan duymuştum.. İçki masasında

Şuan altayın hali ortada yani durumumuz kötü
"Dünyayı değiştirmek istemiştik. Ama perişanca yenildik. Şimdiyse değişememek için ben dünyaya direniyorum"
Yukarı
bilek26 Liste gör
Usta Yazar

Bilal
  Alıntı bilek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Haz/2013 saat 06:37
h.ünal 50 milyon borçla yönetimi mesut hoşcan grubuna bırakacak sonra da bizi ligten düşüren mesut hoşcan oldu olacak  yada delegeleri böyle korkutup 4 sene daha koltukta keyif çatacak kaybeden eskişehirsporumuz olacak biz taraftarlarda yeni uçak,mercedes,jep, otel icra evinin kirasını veremeyen çalışanlar onlara para veren futbolcuların kadro dışı bırakılması şike mike muhabbetlerinin yenilerini basında okuyacağız ah ah deyip duracağız bir de bakmışız amatör ligdeyiz hemde bir daha süper lige çıkmamak üzere
Eskişehirspor taraftarinindir.
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Haz/2013 saat 09:11
Alıntı yapılan ES_Kadir

Geçen seneki mali genel kurulun tekrar güncelleyeyim dedim malum 12 gün sonra yeni başkanımız ve yönetimimiz belli olacak . Geçen sene nasıl olduysa klüp 6 milyon zarar etmişti nerdeyse hiç bonservis parası ödememesine rağmen . Sezer 2 milyon 750 bin euroya satılmışken tabloda oyuncu satışı 2,100 milyon TL görünüyordu bunun hesabı sorulmadı . Stad geliri 800 bin TL görünüyordu bunun hesabı da sorulmadı ibra edildi yönetim . Toplam borç 16 milyon TL açıklanmıştı .

Alper 6,250 milyon euroya satıldı yani yaklaşık 15 milyon TL'ye . Bu da aşağı yukarı geçen seneki borca eşit . Yani klübün borcunun çok cüzi rakamlar çıkması hatta normal şartlarda çıkmaması gerekir . Göreceğiz bakalım genel kurulda nasıl bir mali tablo çıkacak karşımıza .

Bir de merak ettiğim kim denetliyor klüpleri nasıl oluyorda saçma sapan rakamlar çıkartılabiliyor bu işler bu kadar basit mi ?

Eskişehirspor henüz kurumsallaşamadığı ve şirketler yasasına göre yönetilemediği için,kulübü Dernekler Yasasına göre denetliyorsunuz... Şeffaflık ve şirketleşme hak getire yani...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 212223

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır