eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > ÜniESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ÜNİESES Deplasman Yolculukları Hakkında Açıklama

Cevapla Cevapla
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
gakkos26 Liste gör
Usta Yazar

Semih BİLGE
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı gakkos26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: ÜNİESES Deplasman Yolculukları Hakkında Açıklama
    Tarih: 12/Ara/2009 saat 18:38
Geçtiğimiz sezonlarda ÜNİESES oluşumu adı altında birbirinden kaliteli bir çok deplasman organizasyonuna imza attık. Sevgi ve saygıyı ön planda tuttuğumuz bu organizasyonları yapmaktaki amacımız, büyük Eskişehirspor taraftarının her zaman en iyiyi hak ettiğini düşünmemiz ve istenildiğinde de en iyi yapabileceğini göstermekti.

Alkol ve sigaranın olmadığı, herkesin oturacağı koltuk numarasının belli olduğu, ikramların yapıldığı, bayanların/yabancıların bile deplasman yolculuklarımıza katıldığı bu güzel etkinliklere bir çok taraftarımız destek verdi ve katılım gösterdi.

Bu yolculukları başlattıktan sonra birbirinden değerli ağabeylerimiz ve kardeşlerimizle tanışma imkânımız oldu. İlk başlarda sadece katılım gösteren arkadaşlarımız samimiyetin ilerlemesiyle ve bizim ilkelerimiz/amaçlarımız doğrultusunda düşündükleri için bu yolculukları sahiplendiler. Taşın altına ellerini koydular ve bazı deplasmanları da onlar organize ettiler. Şahin abimizin, Tarık hocanın, Osman Başkan’ın ve Nihat abinin emekleri bu noktada asla unutulmaz. Kendilerine bir kez daha teşekkür ederim.

Fakat bu sezon Manisa’ya yaptığımız yolculuk sırasında yaptırılan bir pankart yüzünden, gençlerimiz ile 5-6 kişilik çekirdek kadro niteliğindeki arkadaşlarımız arasında birbirini tam olarak anlayamamaktan kaynaklanan sıkıntılar ortaya çıktı. Birbirlerini anlayamamaları diyorum çünkü pankart 1. hafta yapılmışken tartışmalar 10. hafta ortaya çıktı.

Gençlerimiz o pankartta yazan abi, hoca vb. ifadelerin Ünieses’i tam temsil etmeyeceğini düşündüklerini, bu yolculuklarda daha çok öğrencilerin olması gerektiğini düşündüklerini, gençliklerinin de verdiği coşkuyla, üslup hataları ile dile getirdiler. Buna karşın bazı çekirdek ekip üyeleri de konuyu yanlış yorumladılar ve duygusal davranıp, ağır tepkiler verdiler. Hatta konu üniversiteli, üniversiteli değile bile kaydı. Ki çekirdek ekip dediğimizi kadronun çoğunluğu zaten üniversite mezunu idi. O tartışmalar sırasında da açıkladığım gibi bizim için asla üniversiteli olup olmamanın önemi yoktu. Önemli olan bizim ilkelerimizin benimsenmesi ve kurallarımıza uyulmasıydı. Zaten 46 kişilik otobüslerimizin yarısından çoğunluğu her zaman üniversiteli olmayan ama kurallarımızı benimseyen renktaşlarımız oluşturuyordu.

Tekrar ediyorum, bizim için taraftarlarımızın üniversite bitirip, bitirmemesi asla ama asla önemli değildir. Önemli olan bizim ilkelerimizi ve kurallarımızı benimsemesi ve yüksek Eskişehirsporluluk bilincine sahip olmasıdır. Zaten yapılan yolculuklara katılan taraftarlarımızın bir çoğunun üniversite mezunu olmaması bu konuya gayet net bir cevaptır.

Bu süreçte biz her iki tarafa haksız oldukları noktaları ifade ettik, daha sakin olunması gerektiğini belirttik ve hep bu yönde mesajlar verdik. Fakat yaşanan bu tatsızlıklar konu ne kadar da birçok noktadan açıklığa kavuşturulsa da, taraftar arasına soğukluk girmesine neden oldu.

Bu olaylar yaşandıktan sonraki 2 deplasmana çekirdek kadro dediğimiz ağabeylerimiz, kardeşlerimiz, bu tartışmalarında getirdiği kırgınlıkla kendileri organizasyon yaptılar. Onların bu kırgınlığını anladığım için ve zaten bizim ilkelerimizle paralel, büyük Eskişehirspor taraftarına yakışır etkinlikler yapacaklarını bildiğim için Ünieses adına bu süreçte ayrı organizasyonlar açmadık ve onların bu yaptığı organizasyonlara dolaylı da olsa destek verdik.

O tartışmalar zamanında da söylemiştim, herkes her işi yapamaz diye. Siz öğrenciler olarak yapabileceğiniz etkinliklere motive olun, deplasman işleri zaten bir düzene girdi. Bu konuları dert etmeyin, kültürel-sosyal konulara eğilin dedim. Onun için öğrenci arkadaşlarımdan da, bir pankart yüzünden acımasızca eleştirdikleri renktaşlarının yaptığı gibi kaliteli organizasyonlar beklediğimi bir kez daha hatırlatırım. Bizde öğrencilerimize tabii ki elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz ve vereceğiz de.   

Sivas deplasmanı için Ünieses standartlarında ve kurallarında bir organizasyonu, çekirdek ekiple ortaklaşa gerçekleştirmek istedik. Otobüsümüzü ayarladık, filmlerimizi bile çekmiştik fakat taraftarlarımızın ilgi göstermemesi yüzünden o otobüsü iptal etmek zorunda kaldık. Burada bir sitemimiz de genel olarak taraftarlarımızadır. Adımız yağmacıya çıktı, nerede büyük taraftar vs. diye onlarca sayfa yazı yazan renktaşlarımızı böyle kaliteli etkinliklerde aramızda görememek bizleri çok üzüyor. Birçok yolculuğumuzda otobüslerimizi hep son dakikada doldurduk. Lütfen artık oturduğu yerden hep eleştiren değil, biraz eylem yapan taraftar profiline dönüşelim.   

Şahsen bu organizasyonlar sayesinde çok değerli insanlarla tanıştım, çok güzel dostluklar kurdum ve çok mutluyum. İyi ki başlatmışız bu etkinlikleri dedim. Benim için Ünieses yapmış, A yapmış, B yapmış hiçbir önemi yok. Öğrenci arkadaşlarımız, Ünieses adı ile istedikleri zaman organizasyon yapabilirler. Her zaman yanlarındayız ve desteğe hazırız. Onlar kendi başlarına deplasman yapabilecek kapasiteye ulaşana kadar, bizim standartlarımızda yaptıktan sonra adı ne olursa olsun, kim yaparsa yapsın o etkinliklere desteğimiz sürecektir.

Taraftarlarımıza duyurulur.

Unutmadan Eskişehirspor taraftarları bir işi yaptı mı en iyisini, alasıyla her zaman yapmıştır, bundan sonrada yapacaktır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES
Yukarı
erhkav Liste gör
Yazar

Erhan Kav
Yer: KKTC
  Alıntı erhkav Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 20:33

Farkındalığı yüksek ve bilinçli yaklaşım ve açıklamalarınızı takdir ediyorum. inanıyorum ki sadece EsEs taraftarı değil tüm meleketimiz insanı bu eğitim ve anlayışa sahip olacaktır.

KÜFÜR ETMEYELİM. EDENLERİ İKAZ EDELİM.
Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 20:49
Semih kardeş birgün sizinle deplasman yapmak isterim hem tanışmak adına hemde birde sizinle o atmosferi yaşamak için artık nasip diyelim

esesyucel...
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
Aliduran26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı Aliduran26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Ara/2009 saat 22:17
 Semih Hocam,
Güzel düşüncelerinizi burayada taşıdığınız için teşekkür ederim.Bende konuyla ilgili kısaca görüşlerimi belirtmek istiyorum;

Konu başlığı ilkaçıldığında formdan  Siz ve Murat Hocanın yetkisi varken o başlığı silip o konu başlığını yazan ve devam ettiren arkadaşlarla bu yazılan güzel düşünceleri tazeyken sözlü paylaşabilseydiniz inanın süper olurdu.1. haftadaki konunun nerdeyse ilk yarı sezonu bitecek hala gündemde olması düşündürücü olsa gerek.Semih Hocam Siz ne kadar güzel düşüncelerde yazsanız o konu başlığını açan arkadaşımız gerçekten yorumunda herkesin anladığı şekilde sınıf ayrımı yapmıştı.Bunada hiç gerek yoktu.Gerçek olan herkesin ayrım yapmadan Osman Başkanın,Tarık Hocanın,Semih Hocanın,Murat Hocanın,Şahin Abinin,Nihat Beyin,Mehmet Beyin,Erkan Beyin ve diğerlerinin yaptığı gibi Es Es sevdası için uğraş vermesidir.Bu arada bende yorumda isimleri aklıma gelmeyen arkadaşlar için diğerleri ifadesini kullandım umarım yanlış algılanma olmazWinkHerşey birlikte el ele verip büyük Es Es için olsun.Clap
Hayatın Anlamı Siyah-Kırmızı ESESim!
Seni Yalnız Bırakırız mı Sandın?
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ara/2009 saat 00:58
Konuyu uzatmak istemiyorum. Zaten bence uzunca tartışıldı. Herkes sıkıntılarını, endişelerini dile getirdi. Fakat hala tartışılmaya devam ediyor. Ucundan da olsa laf çarpıtmaya çalışılıyor.

Daha önce de dile getirdiğim gibi sorumuz "Neden bizim adımız o pankartta yok" veya "Neden "diğerleri" olarak lanse edildik" gibi çocukça şeyler değildi. Zaten pankartlarda adımız olsa ne olur olmasa ne olur. Önemli olan ÜniESES ismiyle kişi isimlerinin zikredilmesi, orada olan isimlerin yaş ortalamasının 30-40 civarı olması. Bu durum üniversiteye yeni başlayan ve ÜniESES'e katılmak isteyen bir öğrencinin aklına şu soruyu getirebilir "Yahu bu ÜniESES'in hiç öğrencisi yok mu? Var da çok mu az" Liseden mezun olmuş genç bir öğrenci de haliyle yaşıt sayılacağı gençlerle eğlenmek ister. Ve ÜniESES'e biraz daha mesafeli durabilir. Benim kaygım bu yönde. Yoksa üniversiteliymiş değilmiş çok da önemli değil. Bazı değerlere sahip çıksın yeter. Zaten öğrenci grubunun arasında daha liseyi bitirmemiş kardeşlerimiz de var. Onlara karşı herhangi bir dışlama da söz konusu değil.

Dediğim gibi her iki taraf da sıkıntılarını dile getirdi. Açıklamalar yapıldı. Pankartın açıklaması da geldi. Hadi olmuştur diyelim ama hala ısıtılıp ısıtılıp gündeme geliyor. Bence de bu konu düşündürücü...
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
 Cevapla Cevapla

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır