eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ayaktaki Pranga :Temlik

Cevapla Cevapla
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eses7 Liste gör
Yazar

Esalettin ÖZTÜRK
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı eses7 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Ayaktaki Pranga :Temlik
    Tarih: 09/Tem/2008 saat 12:18

Bugün Ali İhsan Sarıçoban’ın kampla ilgili yazısını okudum. Kampları yıllardır takip eden bu yazarımız bizlere tecrübesiyle görüşlerini aktarmış. Link i ;  http://www.sakaryagazetesi.com.tr/yazi.asp?id=7004&yazar=14

Burada şu bilgiyi açıklıyor ;

Bu nedenle kombine biletlerinin bir ay içerisinde satılması yönetimin çalışma şevkini arttıracaktır.Giden yönetimin resmi gelirlere % 100 temlik koyması nedeniyle kulüp yaklaşık 4 ay Federasyon gelirlerinden mahrum olacaktır.
Bu nedenle el ele verip elimize geçen bu fırsatı iyi kullanmalıyız.

Bir kulüp var. Adı ESES. Et’ten kemikten olmasa da , dili , gözü , kulağı olmasa da aslında o bir canlı ve ruhu var. O na “O” ruhu veren ; -Ben Eskişehirspor’luyun diyen onbin, yüzbinler!

O’nun hakları ve bulunduğu konumdan dolayı gelen hakları ve geliri var.

Fakat daha önce “O”’nun gören gözü , tutan eli , konuşan dili olmuş bir önceki emanetçileri resmi gelirlere % 100 temlik koyması nedeniyle “O” yaklaşık 4 ay Federasyon gelirlerinden mahrum olacak!

Neden?

“O” buna layık  mı?

“O” emanetçilerinin  himmetleriyle yaşamak zorunda kalan , Özel İdarenin gerektiğinde hamiliğinde yaşayan , ESO’nun ETO’nun , bilumum meclislerin harçlıklarıyla ayı sezonu kurtarıp , emanetçilerinin (YK) verdiği borçlarla hamle ve atılım yapmak zorunda kalan bir YETİMMİ!

Bizim ESES için verdiğimiz paralar neden hep bir önceki YK. nın VECİBELERİNE gider?

Niye direk ESES e gitmez?

Kırkküsür yıldır şu Yetimin bir dikili ağacı yok da onun için.

Geçen 7 yıl içinde –MAKUS TALİH , - Kalıcı Gelirler , - Şirketleşme vs. konularında bu forumda çokça yazdım. Son 2 yıldır artık pes ettim.

Çünkü “O” na  -o ruhu veren onbinler yüzbinler “O” nun yetim kalmasına duyarsız.

(bu forumda o nun bu haline duyarsız kalmayanları tenzih ederim)

Hep günlük olayları tartışıp “ASIL” ı bu camia konuşamıyor.

Şimdi şu durumda 2008/09 sezonunda biz niye varız biliyormusunuz? Yani bizim mevcudiyetimiz neye hizmet edecek ?  Yani şimdiki YK bizi nasıl görmek zorunda kalıyor?

Bir önceki YK nın vecibelerini ödeyecek insanlar topluluğu!

Bundan sonra gelecek YK. da bizi şimdiki YK.nın vecibelerini ödemek için bir kaynak olarak görmek zorunda kalacak.

Şimdi şu durumda sen bize Kombine almayın mı demek istiyorsun? Sorusunu sorar gibi olmayın arkadaşlar. Elbette herkes gücü yettiğince almak zorunluluğu vardır.

Mesele DÜZENDİR!

Bu düzen , bu giriftizm son bulmalıdır.

Bunun için sıradan olaylara yüzlerce sayfa yazmak yerine , asıl’ a inip onu istemeliyiz.

Bu giriftizmi son bulduracak hamleleri yapma görevi de şimdiki YK.dır.

Nekadar kötü bir durum. Takımı bimbir güçlükle şampiyon yapıp başka bir ekibe devreden eski emanetçiler kulübe verdiği borçları geri almak için kulübün resmi gelirlerine temlik koydurmak zorunda kalması.. Oysa onlar kulübün gören gözü konuşan dili tutan eliydiler.

Şimdiki YK da bıraktığında aynısını yapmak zorunda kalacak.

İŞTE BU DURUM ESES İN KURUMSALLAŞMASINI ; ŞEFFAFLAŞMASINI , KALICI SABİT GELİRLERE ULAŞMASINI engellemekte KULÜBÜN KURUMSAL OLARAK TABANA YAYILMASINA SET ÇEKMEKTEDİR.

Akabinde bu durumda CAMİANIN ENERJİSİNİN , OLUMLU ÇÖZÜMLERE YÖNLENDİRİLMESİNDE çok büyük engel teşkil etmektedir.

Yukarı
esesreha Liste gör
Usta Yazar

Reha Yılmaz
Yer: Eskişehir
  Alıntı esesreha Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Tem/2008 saat 12:29
Günü kurtarıp reklam yapmakla olmuyor bu iş olursada böyle oluyor. Kalıcı projeler. Sabit gelir kaynakları. Para kazandıracak, mağazalarıyla, alış veriş merkezleri ile modern bir stad. Kurumsallaşma olmazsa. Sonuç hiç bir zaman bundan farklı olmayacaktır. Kendini düşünen değil ES ES imi düşünerek hareket edecek yönetim ve yöneticilere ihtiyacımız vardır. Yada çok güçlü sponsorlara ihtiyaç vardır. Toplu iğne ile kuyu kazmaya kalkarsan daha iyisi beklenemez.
Yukarı
ashanye Liste gör
Usta Yazar

Ayhan ÜNAL
  Alıntı ashanye Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Tem/2008 saat 14:26
Bu filmi daha önce defalarca izlemiştik.Bu yıl yinemi izleyeceğiz.Oysaki önceki yıl nasılda heyecanlanmıştık kurumsallaşma laflarını duyunca demekki sadec lafmış.Belkide kurumsallaşmayı sadece biz taraftarlar istiyoruz.Y.K larının işine gelmiyor istemiyorlar.(
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Tem/2008 saat 15:19
Ali İhsan bey'in yazısını okuyunca hemen Forum'a döndüm. Esallettin abi hemen bir konu açmış. Geçen dönemin yk.'u Caima'da daha önce hiç bahsedilmeyen "kurumsallaşma" iddiasını ortaya attı. 2 yıl boyunca bu noktada bir şeyler yaptı. Lakin bu 4 aylık Temlik kambur'u bu söylenenlere hiç yakışan bir durum değildir. Bu şekilde davranma mevcut yönetimin de sonraki yönetimden bu şekilde vermiş olduklarını istemesine yol açacaktır.
Eski yönetimin bir şekilde ikna edilmesi gerekmektedir. Bunu biz taraftarlar ne ölçüde başarabiliriz. Ancak yerel medayada bir kamu oyu oluşturabiliriz.

üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Tem/2008 saat 16:19
Bu temlik işlerinin danışıklı dövüş olduğunu düşünüyorum.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
esesreha Liste gör
Usta Yazar

Reha Yılmaz
  Alıntı esesreha Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Tem/2008 saat 16:26
Etme bulma dünyası işte çıkar menfaat üzerine kurulu. Nasıl ki iki sezon önce Ünal, Hatipoğlu na devrederken alacaklarını talep ettiyse şimdi de Hatipoğlu, Ünal dan tahsil edecektir. Bu işin gerçeğini görmezden gelip kişisel çatışmalarda ES ES imin önünü kapatacaktır. Ta ki kalıcı proje ve çözümler sabit gelir kaynakları olmadığı sürece ES ES im kişilere gebe olarak yaşam mücadelesini sürdürecek bu arada olan yine taraftara olacaktır. Düştük, çıktık, playoff vs. vs. kurumsallaşma, tesis, stad, satış mağazan, otopark, benzin istasyonun olursa ES ES in gerçek sahibi taraftarın sattığın ürünü tercih edecektir. Benzinini oradan alacaktır. Otoparkını kullanacaktır. Stadın adam gibi olursa bir değil 3 kişiyle gelmeye çalışacaktır. Şahıs olarak üzerine düşeni yapıp kendi imkanlarıyla destek olacaktır. Ama bizde malesef bunların hiç birisi yok olamazda çünkü oraya gelenler kesinlikle ES ES im için değil kendi menfaatleri için geliyorlar. Sorarım size hepsi iş adamı acaba hangisi kendi iş yerini ES ES im gibi düzensiz, plansız, karambole yönetiyor. Hepsinde illaki bir sistem var. İş sadece ES ES ime gelince sistemsizlik ve çıkar uğruna yönetilen bir reklam kapısı olarak kullanılıyor. Kendi sektörlerinde hepsi iyi birer sanayici ve iş adamı demek ki bu kapasite var ancak ES ES imi amaç olarak yönetmeyip araç olarak gördüklerinden malesef bunları yaşıyoruz. Bu zihniyetlerlede yönetildiğimiz sürece bir arpa boyu ilerleme beklememiz yanlış olur. Bir sezon bilemedin iki sezon başkan ol yönetici ol yap çevreni tüm illerde sonra olmadı verin alacaklarımı ben gidiyorum. Yaptığım reklam cabası oh ne güzel iş millet trilyonlar harcıyor reklam için bizde gerek yok ES ES varya Önce beyinler değişmeli sonra insanlar.   
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Tem/2008 saat 16:30
yonetimler gitmeden once zaten kendileri icin temlik karari aliyor. yani yeni yonetim temlikler konusunda hicbirsey yapamaz. gidenlerede haksiz diyemeyiz cunku bu karari yeni yonetime biraksalar paralari uzun yillar sonra geri donebilir. ayrica ashanye nin dedigine biraz katiliyorum yonetimler cok fazla kurumsallasma sabit gelirlere sahip olan klup istemiyorlar cunku herkes bu isi reklam icin yapiyor. %100 takim icin gelen biri olsa yonetime su gune kadar bu islerde bu kadar yaya kalmazdik. ne yazikki duzen bu sekilde sacma kurulmus bizde uyum saglamisiz. taraftar olarak istiyoruz destek veriyoruz ama bir taraftanda basari icin baski kuruyoruz yonetimler ustunde onlarda elde avucta ne varsa takima harciyor. gecen 12 sene bizim icin bir sansti belli adimlar atilabilirdi en azindan projeler yapilsaydi simdi super lige cikmanin heycaniyla bunlar hayata gecirilebilirdi ama ortada hicbirsey yokken bir anda kurumsallasma adina yonetimlerden ne beklenir. nebi baskan kurumsallasma dedi ama sadece yeni bina yapti belki tesislesmeyle kurumsallasmayi karistirdi yada kurumsallasmaya zaman bulamadi bilmiyorum ama su onumuzdeki 2-3 yil bu konuda birseyler beklemiyorum. gene ligte kalmak icin kadrolarkurulucak transferlere harcanicak paralar belki sonrasinda transfer ihtiyacinin azalmasiyla sirketler kurulup gelir elde edilmeye baslanir...
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
eses7 Liste gör
Yazar

Esalettin ÖZTÜRK
  Alıntı eses7 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Tem/2008 saat 16:33
Değerli Murat Hocam;
Malesef MAKUS TALİH böyle.  Vecibelerinizi almayın demek mantıklı değil. Birşekilde bu paralar Kulübe borç verilmiştir. Geri istemeleri de normaldir.
Bu düzen sakat bir düzendir.

Tek kurtuluş YAN ŞİRKET'ler  kurmaktan geçmektedir. Ünal YK.sı şimdiki karşılaştığı TEMLİK olayı ile 2011 yılındaki YK.nın karşılaşmasını istemiyorsa YAN ŞİRKET kurup kuruma kalıcı gelirler yaratma yoluna gitmelidir.

Bugüne kadar malesef YK.larımız hep keş para istediler. Bld. Başkanları versin , Vali ayarlasın , siyasetçiler ayarlasın.  YK.ya girme parası 50 100 bin cepten geri kalan parayıda kulübe borç verir idare ederiz mantığı.

Yıllardır yok böyle birşey. Şu potansiyel heba olup gidiyor. 

2003 yılında siyahkırmızı.org da yazdığım şu yazı hala/malesef gündemini korumakta ve hala hiçbir şekilde gelişme kaydedilememiştir.

Yukarı
 Cevapla Cevapla

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır