eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > ankaraESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Bilkentin Kırmızı Şimşekleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
jeffers Liste gör
Deneyimli Yazar

Arda Cantürk
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
  Alıntı jeffers Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2009 saat 01:41

2009-2010 Bilkentin Kırmızı Şimşekleri olarak pankart t-shirt atkı polar tasarımları için yardımlarınızı bekliyoruz...

Busra,Elif,Ceren,Erol,Tarık,Özgür,Oğuzhan RUHLARINIZ ŞAD OLDUN
Yukarı
jeffers Liste gör
Deneyimli Yazar

Arda Cantürk
  Alıntı jeffers Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Ara/2009 saat 04:38
Gece 00.20 suların da 2 öğrencimizi trafik kazasında kaybettik... Başımız Sağolsun... Emir Yurdakul (Yozgat 21) Cagdas Uslu (Afyon Emirdağ 18) Nur içinde yatsınlar
Yukarı
pasacocuk Liste gör
Deneyimli Yazar

oğuzhan
Yer: eskişehir
  Alıntı pasacocuk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Ara/2009 saat 05:52
allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz,çok üzücü gerçekten...
FOREVER-ESES
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
Yer: Turkey
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Ara/2009 saat 09:42
Alıntı yapılan jeffers

Gece 00.20 suların da 2 öğrencimizi trafik kazasında kaybettik... Başımız Sağolsun... Emir Yurdakul (Yozgat 21) Cagdas Uslu (Afyon Emirdağ 18) Nur içinde yatsınlar

Başınız sağolsun Arda. Yakınlarına Allah sabır versin.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
  Alıntı Sephodyrm Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Ara/2009 saat 15:13
Allah rahmet eylesin.Gencecik yaşta biten hayatlar...
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
jeffers Liste gör
Deneyimli Yazar

Arda Cantürk
  Alıntı jeffers Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2010 saat 09:41
İhsan Doğramacı vefat etti

Paylaş

hurriyet.com.tr     25 Şubat 2010

Haberler Anında Cebinizde     Hürriyet Mobil

Haberler Anında Bilgisayarınızda     Haber Alarmı

Haber Kaçırmaya Son     Hürriyet Mind

Sitene Haber Ekle Kazan     Bumerang
Bir süredir Hacettepe Tıp Fakültesinde tedavi gören, YÖK'ün kurucu başkanı ve Bilkent Üniversitesi kurucusu 93 yaşındaki Prof. Dr. İhsan Doğramacı vefat etti. Doğramacı'nın cenazesi pazar günü toprağa verilecek.

İHSAN DOĞRAMACI'NIN FOTOĞRAFLARI

İHSAN DOĞRAMACI KİMDİR?

İhsan Doğramacı 3 Nisan1915 tarihinde Erbil'de Kale Mahallesi'nde dünyaya geldi. Erbil'de V. Murad zamanı Doğramacızade Kara Mehmed'in soyundan Doğramacızade Ali Paşa'nın en büyük çocuğudur. İlk öğrenimini Erbil İbtidaiyyesi'nde, orta öğrenimini Beyrut'ta Beyrut Amerikan Üniversitesi'ne bağlı International College'de ( 1932) tamamladı. Üç yıl Bağdat tıp fakültesinde devam ederek sonra İstanbul tıp fakültesinde tamamlayarak 1938'de doktor olarak mezun olmuştur.

İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan (1938) sonra ihtisas çalışmalarını Ankara Numune Hastanesi'nde, Harvard Üniversitesi'ne bağlı Boston Children's Hospital ve Washington Üniversitesi'ne bağlı St. Louis Children's Hospital'da sürdürdü. 1942 yılında Sadrazam Mahmut Şevket Paşa'nın yeğeni, (Irak Başbakanlığı da yapmış olan) Hikmet Süleyman Bey'in kızı Bağdat Amerikan Kız Koleji öğrencisi Ayser Hanım ile tanışır ve evlenirler. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Doçent (1949) ve profesör (1954) oldu. Çocuk Sağlığı Enstitüsü'nün, Hacettepe Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin ve Hacettepe Üniversitesi'nin kurulmasında büyük hizmeti geçti. Bu eğitim kuruluşlarında entegre tıp eğitimi sistemini ve öğretim üyelerinin tam gün çalışma düzenini gerçekleştirdi.

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü (1963-1965) , ODTÜ Müteveli Heyet Başkanlığı (1965-1967) , Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü (1967-1975) görevlerinde bulunan Doğramacı, bundan sonra Paris V Üniversitesi'nde öğretim üyeliğine atandı.

1964-1973 yılları arasında Avrupa Rektörler Konferansı (Standing Conference of Rectors, Presidents and Vice-Chancellors of the European Universities - CRE) yönetim kurulu üyeliği, 1981'den bugüne kadar Uluslararası Yükseköğretim Konferansı (International Conference on Higher Education - I. C. H. E. ) kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği, başkanlık ve onursal başkanlık görevlerinde bulunan Doğramacı, bu suretle çeşitli ülkelerin yükseköğretim yönetim sistemlerini yakından inceleme olanağı buldu.

Ayrıca Doğramacı Dünya Sağlık Örgütü tarafından Kamerun - Yaounde, Nijerya-İfe, Brezilya-Brasilia ve Kanada-Sherbrooke'da tıp fakültelerinin kurulması ve eğitim programlarının düzenlenmesinde danışmanlık görevlerini yaptı.

10 Aralık 1981 - 10 Temmuz 1992 tarihleri arasında YÖK Başkanlığı'nda bulunan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığını yapıyordu.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır