eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Üçgenin içindeki sorunlar

Cevapla Cevapla Sayfa  12>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
AtesUlker Liste gör
Deneyimli Yazar

Ateş Ülker
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı AtesUlker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Üçgenin içindeki sorunlar
    Tarih: 14/Nis/2008 saat 20:59
         Forumun diğer bölümlerindeki yazışmalara ve dialoglara baktığımız zaman Yönetim,Futbolcu ve Taraftar üçgeninde birtakım sorunlar olduğu hemen anlaşılmaktadır.Başarısızlık olduğu zaman Taraftar takımı protesto etmektedir.Bu protestonun düzeyi hiç istemediğimiz bir şekilde olunca Başkan Taraftarın yanlışını anlatan bir açıklama yapmaktadır.Daha sonra Futbolcular da tribünlere sırtını dönerek Taraftarı bir şekilde protesto etmiş olmaktadır.

Kazanılmış bir maçtan sonra kazanan takımın tribünleri selamlaması beklenir.Bu selam en çok 5-6 saniye sürer.Takım adına 3 defa "sağol"denir.Bir saniye açık tribüne bir saniye kapalı tribüne eller havaya kaldıralarak selam verilir.Sonra soyunma odasına gidilir.
         Herkesin kendi protestosunda haklı yönü olabilir.Ama tribünlere verilecek selam Taraftardan önce Spora gösterilecek sevgi ve saygının bir işaretidir.Tribünde onbeşbin kişi varsa,bunların hepsini protesto etmek için neden yoktur.O tribünlerde hiç küfür etmemiş olanlar da vardır.Maçı televizyon verdiği halde 6 saatlik yoldan takımı alkışlamak için gelmiş ve maç bitince yine aynı yolu geri dönecek olanlar da vardır.Hani o meşhur çekirdekçiler,meşrubatçılar,gençler,yaşlılar ve çocuklar da o tribündedir.
         Ben,sevgi ve saygı kavramlarının giderek değer kaybettiğini görüyorum.Size göre ne kadar haklıyım?İsterseniz bu forumda sayfalar dolusu yazı yazalım,ama önemsiz konulardan sözedelim!.İsterseniz kimseyi kırmamak için hiç yazmayalım!İsterseniz kendimizi üzüntülerden uzak tutmak için hiç maça gitmeyelim!Bu seçenekler sorunları çözer mi?
         Bu sorunlar ortak özelliği Eskişehirspor sevgisi olanların aşabileceği sorunlardır.Sonucun henüz henüz belli olmadığı bu 4 haftalık dönemde herkes sağduyulu davranmalı ve serinkanlı olmalıdır.Moral bozacak en küçük bir hareket sergilenmemelidir.

Ateş Ülker
Yukarı
loranleroy Liste gör
Deneyimli Yazar

HasaN
Yer: Canada
  Alıntı loranleroy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Nis/2008 saat 21:45

Ateş abi çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine sağlık.. Bence bu yazını, soru@eskisehirspor.org a göndermelisin, en azından yönetimimizde bu satırları okuyarak, futbolcularında bu duygulara sahip olmasını sağlayabilirler, onlara da bu yazıyı okutarak bu sayede yaptıklarının farkına varabilirler.

Hayat Aldığın Nefeslerin Toplamı Değildir! Nefes Kesen Anların Toplamıdır Hayat! Nefes Kesen Anlarda Seninleyim EsEsim!!!
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Nis/2008 saat 21:50
Ateş Abi bu konu burda çok okunmaz. İzninle genele taşıyorum.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
muhammed Liste gör
Usta Yazar

Muhammed
Yer: Eskişehir
  Alıntı muhammed Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Nis/2008 saat 23:04
yazı için tesekkürler
www.facebook.com/pages/Eskişehirsporum/149380141891106 Destek verelim lütden
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Nis/2008 saat 23:08
Sayin Ates, böyle futbolcu ve taraftar arasinda istenmeyen olaylar ceryan edebilir,buda futbol mentalitesinin icinde normal seydir.Fakat benim bugün dahi icime sindiremedigim futbolcularin ,taraftara küsmesini daha anlayabilmis  degilim.Dünyanin neresinde böyle bir sey görülmüstür.Profilinizden okudugum kadariyle Tip Doktorusunuz ,düsünün sizin hastaniza küsüp  muayene etmeme gibi bir lüksünüz olamiyacagi gibi,futbolcununda velinimeti sayilicak taraftara küsme gibi bir lüksü olacagina benim aklim kesmedigi gibi  olmamasida gerektigini düsünüyorum.Bu anca futbolcularin yas ve kapasite seviyesi ayni olan yöneticilerden aldiklari belki telkin belkide direktif oldugundan baska maalesef bir secenek kalmiyor.Saygilarimla.Hüsnü Önkol
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Nis/2008 saat 02:04
Bu maçta küçük kardeşlerimizde vardı her maç olduğu gibi önümde bir kız çocuğu vardı babasıyla gelmiş formasıda var üstünde o kadar tatlı onadamı küstü futbolcular kız belki bu sevinci görmek için geldi gol olunca naıl sevindiğini görseniz video kameram olsa sırf onu çekerdim bu masum çocuklar haketmiyomudu ufak bir sevgi gösterisini
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
oyaman Liste gör
Usta Yazar

oyaman
  Alıntı oyaman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Nis/2008 saat 02:27
Ateş bey tespitlerinize katılıyorum.malesef takım,taraftar,yönetim olarak hatalar zinciri içinde dolanıp duruyoruz.
Takıma protesto küfürle olmaz.
Taraftara protesto sırtını dönmekle olmaz.
Başkanın protesto etmesi gibi bir şey olmaz.her daim camiayı birleştirici,bütünleyici görevi vardır.

KKŞ..KÖRFEZİN KIRMIZI ŞİMŞEKLERİ
BİZ ! ESKİŞEHİRSPORUZ !
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Nis/2008 saat 06:29
      Bence taraftar ne istediğini bilmiyor.Bir kesim başarı istiyor nasıl olursa olsun diyor bir kesim ise de başarıyı arka plana atıp önce takımın gururu ve medyadaki bahsediliş şekline çok önem veriyor.Ve yine bir kesim de bunların ikisini de istiyor.Bence hiçbir klübte başarı gelsin de nasıl gelirse gelsin anlayışı ağır basmamalı.Bunu isteyenler her klubte muhakkak vardır ancak azınlıkta kalması faydalıdır.Eğer biz hem başarıyı hem de o eskilerin bildiği Eskişehirspor'u,Anadolu Önderi yapar isek işte o zaman istediğimize ulaşırız diye düşünüyorum.
Yukarı
ashanye Liste gör
Usta Yazar

Ayhan ÜNAL
Yer: Eskişehir
  Alıntı ashanye Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Nis/2008 saat 08:09
Ateş abi bu yalnışı düzeltecek olan yönetimdir.Sizinde belirttiğiniz gibi canlı yayınlara rağmen her türlü koşulda km.lerce uzak yerlerden Eskişehire bir anlamda deplasmana gider gibi gelen o kadar çok taraftarımız varki böyle bir taraftrara küsmek sırt dönmek gibi kabul edilemez davranışların önüne geçecek olanda yönetimdir.
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Nis/2008 saat 09:53
Alıntı yapılan AtesUlker

Ben,sevgi ve saygı kavramlarının giderek değer kaybettiğini görüyorum..

Sevgili Ateş abi,
yaşanan olayların baş nedeni,
sezon başındaki yanlışların tezahürüdür.
Maalesef adı geçen kavramların tarihe karıştığı çok oldu.

Smile
# Direnmüdavim....

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  12>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,641 saniyede hazırlanmıştır